Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 1461 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Moje komentarze

 • @Lech Mucha 23:22:10
  skoro wchodzimy w ton impertynencki - to odpowiem adekwatnie: gówno pan wiesz - cała istota praktycznej strony tego hobby oparta jest na patologii.
  Domyślam się że chcesz pan zostać myśliwym i dorabiasz pan sobie tymi bredniami do tego ideologię. W cywilizowanym świecie lekarz nie ma etycznego prawa być myśliwym, powinieneś pan to wiedzieć - ale pan jesteś chirurg, to tyle co rzeźnik... więc łapki swędzą do krwi...
  Lewicowo - pisowski pomór zwierzyny łownej
 • @Lech Mucha 14:58:43
  uparł się Pan bronić środowiska o którym nic Pan nie wie
  Lewicowo - pisowski pomór zwierzyny łownej
 • @Autor
  ...z całym szacunkiem, ale to są kompletne infantylne brednie - w odróżnieniu od Pana, jestem myśliwym, choć niepraktykującym. Byłem ciekaw tego świata szlachetnych łowców, honorowej walki, etyki myśliwskiej, o której tyle myśliwi (frajerom) opowiadają... zadałem sobie trud, zdobyłem uprawnienia - warto było... zobaczyć z bliska...

  Prawda jest zupełnie inna: bezmyślne tępe bezlitosne skurwysyny, znajdujące patologiczną przyjemność w strzelaniu do wszystkiego co się rusza, za nic mające wszelkie normy prawne i etyczne. Bydlaki kłusujące okrągły rok bez przejmowania się okresami ochronnymi. Taki jest obraz polskiego łowiectwa - to wszystko podlane oczywiście morzem alkoholu.

  Na obrzeżach tego pożałowania godnego towarzystwa, pałętają się oczywiście przyzwoici ludzie, szanujący prawo, etykę, poszukujący kontaktu z przyrodą - ale to margines. Koleżeństwo się z nich śmieje, zresztą oni nie mają dostępu do tajemnic które skrywa każde koło łowieckie, każdy zarząd koła...

  Ja to widziałem z bliska - pamiętam te spojrzenia, gdy próbowałem z nimi rozmawiać o etyce...

  niech Pan nie żartuje....
  Lewicowo - pisowski pomór zwierzyny łownej
 • Autor
  ...każdy etap życia jest jakimś zadaniem do wykonania - więc każdy jest też wyzwaniem dla odszukania sensu.

  Całe życie byłem człowiekiem bardzo aktywnym fizycznie, uprawiałem różne sporty. Od kilku lat poprzez pewien zbieg okoliczności może niedobrych, a może wręcz przeciwnie - poruszam się o lasce. To oczywiście zweryfikowało i zdeterminowało mój obecny sposób życia - dokonało selekcji form aktywności - i muszę powiedzieć że tylko na tym skorzystałem. Zwolniłem tempo, mogłem się skupić na tym co rzeczywiście uważam za istotne, ale pęd do piłki, piłeczki tenisowej, innych sportów, jazdy ścigaczami - skutecznie mnie dotąd odciągał.

  Mogę powiedzieć, że jestem wdzięczny losowi. Jestem też wdzięczy lekarzowi, który miał mnie operować (umożliwiając przez to powrót do dawnej aktywności). Poświęcił mi - na rozmowę ze mną - jakieś 15 sekund - co mnie utwierdziło, że niech on operuje sobie swoją żonę albo swojego psa - a ja sobie poradzę bez jego operacji. I sobie radzę.

  Jeden z wielkich muzyków - na pewno Chopin, ale nie tylko on - zachęcał i sam stosował zasadę gry na instrumencie w zupełnej ciemności. Dawało to efekt w postaci idealnego całkowicie intuicyjnego kontaktu z instrumentem - oraz bardziej wysublimowanego smakowania muzyki.
  Pan gra na skrzypcach - może to interesująca propozycja?

  Jeszcze raz życzę Panu wszystkiego najlepszego - powrotu do zdrowia, a może odnalezienia nowego sensu.

  Jedno nie wyklucza drugiego - rozwiązanie zadania polegającego na odnalezieniu drogi na TEN CZAS z pewnością będzie bodźcem ułatwiającym powrót do zdrowia.


  Andrzej Tokarski
  Zamiast pożegnania
 • @miarka 22:09:11
  ...uczyniłem tą uwagę z myślą o czasach bieżących (choć genezę rokując w przeszłości) - jesteśmy świadkami wprowadzania do nas żydostwa drzwiami i oknami - można powiedzieć, że na naszych oczach powstaje Polin, materializuje się Judeopolonia.

  W procederze tym udział bierze Kościół Katolicki - poprzez wyrabianie mentalności nadstawiania drugiego policzka, ale nade wszystko przez wdrukowywanie w umysły, że naszym Bogiem jest Izraelita, Królową żydówka, a święte pisma i wszelka mądrość pochodzą znad Jordanu. I dalej siedzielibyśmy na drzewach, okładali się dla żartu maczugami po łbach i rzucali w siebie własnym gównem, gdyby nie przyszli misjonarze i nauczyli nas jak być ludźmi.

  To jest po prostu brednia - ale na tak użyźnionej glebie łatwiej hoduje się plemię niewolników. Jeżeli do tego dodać kilkaset lat odcinania głowy - czyli takiej czy innej w formie eliminacji elit podbijanego plemienia i zastępowania ich swoimi, to mamy komplet zjawiska.

  Nie jestem jedynym, który głosował na PIS i Dudę - a teraz z wściekłością i osłupieniem patrzy jak jedno mówiąc robią coś zupełnie innego - z pełną gębą patriotycznych frazesów wprowadzają żydowski kapitał i wchodzą w bardzo tajemnicze konszachty z izraelitami.

  A durny naród oczadzony katokadzidłem, obdarowany 500+, browarem i kiełbasą na grilla niczego nie rozumie i nie chce zrozumieć. Nawet nie zauważy jak zostanie wywłaszczony - tzn zauważy wtedy gdy będzie już mógł tylko rzucać kamieniami - a w odpowiedzi dostanie ostrzał z broni maszynowej. Wtedy już będziemy Palestyńczykami północy, ale będzie za późno.

  Dlatego takie rozważania są i na te czasy i nie na te czasy. A na te czasy dlatego, że zamiast się skupiać na modłach do Jezusa i Maryi w nadziei że nas ocalą - lepiej skupić się na pilnowaniu własnych kieszeni i własnych interesów - i na rozumieniu tego co się wokół dzieje.

  Nie powinna nas usypiać ani wiara w jw postaci. ani dzisiejsza konwencja PISu - bo jest bardzo prawdopodobne, że dzisiejszy festiwal obietnic ma dać CZAS potrzebny na przeprowadzenie tego co naprawdę jest ważne - a po kilku ostatnich wpadkach mogłoby tego czasu zabraknąć - więc starsi bracia pana Morawieckiego kazali zdobyć czas...

  W treści pojawił się cytat o tym że nie godzi się oszukiwać brata swego - w rozumieniu takim, że niebrata oszukiwać można. Znana jest również wykładnia. która uczy, że oszustwo jest powodem do wstydu ale tylko wtedy, gdy się wyda...

  Kończąc już: warto zauważyć kogo pan Morawiecki (lub pan Duda) nazywa swoim bratem - a kogo nie nazywa. To powinno dać wyobrażenie o tym kogo wolno oszukać - a kogo nie.


  Polecam też: Janusz Bieszk - Słowiańscy królowie Lechii - z tej lektury można wysnuć wniosek, że chrześcijaństwo i jego zaszczepienie na ziemiach polskich nie było postępem cywilizacyjnym, tylko podstępnym zbrodniczym wykorzystaniem przejściowego osłabienia państwa
  Ostatni dobry człowiek
 • Autor
  aktywna obecność na Neonie powinna - jak się wydaje - skłaniać do głębszych analiz - niż takie jak z publicznej telewizji
  Mamy prawdziwego Włodarza Polski
 • @miarka 18:46:48
  ...może warto - dla uzupełnienia tych cennych i ciekawych rozważań dopuścić hipotezę, że narzucone Europie (i nie tylko) chrześcijaństwo jest metodą zniewalania umysłów, unicestwienia rzeczywistych tradycji, wierzeń, systemów wartości, obyczajów i zastąpienia ich takimi, które uczynią/uczyniły narody łatwiejszymi do zniewolenia. W innym tekście określiłem chrześcijaństwo jako swego rodzaju "machinę oblężniczą".

  Może warto przywołać w pamięci, jak długo i jak zaciekle Słowianie, potomkowie Lechitów, zwani później Polakami walczyli o utrzymanie swoich własnych wierzeń - z drugiej jak długo i zaciekle chrześcijanie walczyli o całkowitą dominację podbitych ludów, nie bez przypadku łącząc to z przyssaniem się do władzy i czerpaniem z tego całkowicie nie duchowych korzyści. Nie duchowych, a zupełnie jak żydzi - materialnych - wykazując się przy tym całkiem iście żydowską pazernością.

  Może drogą do odzyskania wolności nie jest kurczowe trzymanie się żydowskiego proroka, nie wdając się tu w rozważania o jego autentyczności - jego żydowskiej matki z której uczyniono na hańbę naszych przodków - Królową Polski -
  - a poszukanie własnych korzeni, tych prawdziwych, tych, których nas ogniem i mieczem, oraz trucizną, kłamstwem, podstępem - pozbawiono.

  Piorąc nam mózg do tego stopnia, że za powód do dumy uważamy nasze przywiązanie i gotowość do walki o religię, którą uważamy za własną - a z którą nie mamy NIC wspólnego. Nic z wyjątkiem krzyża którym bito nas po głowach tak skutecznie, że to narzędzie zniewolenia traktujemy jak część naszego mózgu.

  Trudno o bardziej ponury i upokarzający obraz całkowitego zniewolenia...

  Dlatego głęboko zasadny i trafny wydaje się sąd jaki o nas mają ludzie wschodu, mówiąc o nas: "niewierni" - ci, którzy zaparli się swojej wiary


  pozdrawiam
  Ostatni dobry człowiek
 • @kula Lis 67 11:09:18
  tym się różni "szczerskość" od szczerości
  Zdrada
 • @Talbot 11:03:32
  psami poszczuć obydwu
  Zdrada
 • @All
  a to pamiętacie?:

  W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz, przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.


  To co faktycznie dr. Piper powiedział przed kamerą dotyczyło raportu Leuchter’a, który okazał się być prawdziwy: nie było żadnych morderczych zagazowań w budynku oznaczonym jako „komora gazowa” w Auschwitz.
  Tym oświadczeniem wydanym przez dyrektora Państwowego Muzeum w Auschwitz, jeden z największych „faktów” historycznych został zniszczony. Ta „komora gazowa” jest ważnym historycznym „Faktem”, na którym oparte jest wiele zagranicznych i krajowych polityk państw zachodnich od czasu II wojny światowej.

  To była podstawa do przelania przez Stany Zjednoczone ponad 100 mld dolarów dla Izraela od jego powstania w 1948 roku, wypłacenia 16.500 dolarów w ramach pomocy zagranicznej na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w państwie żydowskim oraz miliardów zapłaconych przez Niemców w ramach „odszkodowań”- nie wspominając o budowie krajowej telefonii Izraela, systemów elektrycznych i kolejowych … wszystko to dary od narodu niemieckiego. „Fakt” o którym mówimy, jest podstawą do wypłacania 10 mld dolarów „pożyczki” (czytaj „darowizny”) dla emigrantów z Izraela przebywających na terytoriach okupowanych … podczas gdy Amerykanie śpią na ulicach, a firmy zatrudniające tysiące pracowników bankrutują. (Uwaga – Począwszy od 2004 r., ani jedna „pożyczka” od USA dla państwa Izrael nie została spłacona.)

  iemcy płacą „odszkodowania”, a Stany Zjednoczone robią znaczący wkład aby odpokutować za „gazowanie w Auschwitz”. Jeśli te „mordercze komory gazowe” były powojenną kreacją Sowietów, w których nikogo nie zagazowano, niezależnie od rasy, wyznania, koloru skóry czy kraju pochodzenia, wtedy te ‚zadośćuczynienia’ były niepotrzebne, i opierały się na oszustwie.
  Kasety wideo, na których dr Piper robi swoje objawienie powstały w połowie 1992 roku przez młodego badacza żydowskiego, Davida Cole. Po nich następuje 12 lat intensywnych badań przez kilkudziesięciu historyków, dziennikarzy i naukowców, którzy próbowali dostać się do tego, co naprawdę wydarzyło się w Auschwitz.
  „Prawda za bramami Auschwitz” 1/6 w części 3 znajduje się wywiad z Dr. Franciszek Piper

  Podobnie jak większość Amerykanów, Cole od młodości został poinstruowany, że masowe mordercze zagazowywanie odbywało się w Oświęcimiu. Liczba straconych – oświadczył również niepodważalnie sięga 4,1 mln.
  Wtedy ukazał się Raport Leuchter’a w 1988 r. który spowodował ponowna ocenę liczby zgonów w Auschwitz (zmniejszając ją do 1.1 miliona). Jako początkujący historyk i żyd – Cole został zaintrygowany.
  Przed 1992 r., każdy kto publicznie wątpił w oficjalną liczbę 4.1 milionów „zagazowanych” w Auschwitz został nazywany antysemitą lub neonazistą. Po cichu, oficjalna liczba została obniżona do 1,1 mln. Nie wspomniano nic o brakujących 3 mln.
  Wywiad Cole’a udowadnia, że ludzie, którzy prowadzili Państwowe Muzeum w Auschwitz praktykowali fabrykowanie „dowodów” morderczego gazowania. Należy pamiętać, że milionom turystów rocznie , mówiono, że „krematorium 1″ jest w stanie pierwotnym, podczas gdy urzędnicy wiedzieli, że „pierwotny stan” to kłamstwo.
  Politycznych, religijnych i historycznych konsekwencji tego kłamstwa o morderczych komorach gazowych w Auschwitz nie można zmierzyć. W połączeniu z Raportem Leuchtera, wywiad z dr. Piper Cole na taśmie wideo dowodzi, że to co zachodnie rządy nauczały o komorach gazowych w Auschwitz to kłamstwo.
  Nikt, bez względu na rasę, wyznanie, kolor skóry czy kraj pochodzenia nie został zagazowany w Auschwitz. „Mordercze komory gazowe” w Oświęcimiu, były uzasadnieniem do szczególnego traktowania państwa Izrael.
  Uwaga – to jest fragmentem znacznie dłuższego artykułu P. Samuel Foner.
  źródło:
  http://www.rense.com/general53/aauz.htm

  Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana
  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-08-18
  Bratni naród rękoma Premiera Mateuszka linczuje dr Ewę Kurek
 • @Lotna
  5* za trafny tekst

  przed kilku dniami Superwizjer ujawnił PISowski przewał przy którym bledną Ambergoldy, Skoki, Rydzyki, czy inne hazardowe przekręty.

  Ministerstwo Środowiska pod światłymi rządami niejakiego Szyszki podczas procedowania ustawy o Wodach Polskich w ostatniej chwili wprowadziło zapis zobowiązujący przedsiębiorstwa do montowania liczników ścieków płynnych, następnie z uwagi na cenę (ok 80000za szt) kosztami zakup obciążyło Skarb Państwa, czyli nas wszystkich -

  - a warunki ustalono w taki sposób, że jedyny polski przedsiębiorca produkujący te urządzenia i do tego znacznie taniej został z mocy ustawy wycięty.
  A jedynymi spełniającymi warunki przetargu są firmy zagraniczne - jak znam życie na pewno wygra firma izraelska. To że żydzi gmerają przy dostawach i dystrybucji wody w Polsce wiadomo nie od dziś - ale widać było mało, czemu nie zarobić na ściekach, dodatkowo grabiąc przy okazji gojów....

  Przewidywany koszt dla Skarbu Państwa to kilkanaście miliardów złotych

  A pan Dupa prowadza się z tym drugim pajacem...
  Imigracyjny Hokus-Pokus Dobrej Zmiany
 • @Repsol 19:46:00
  cóż, jak się zostaje śledczym, to warto mieć jaja i charakter - bez tych cech lepiej zostać zegarmistrzem, lub nauczycielem ZPT
  Smoleńskie Bagno
 • @kula Lis 67 09:10:58
  nie można wykluczyć kłamstwa - z drugiej strony córka nie musiała widzieć się z rodzicami, pałac jest duży, a może nie było specjalnej okazji - w końcu nazajutrz miała być jedna z wielu wizyt, w założeniu jednodniowa, więc nie było potrzeby specjalnie się żegnać... kto mógł przewidzieć co się stanie

  Urbański opowiadał normalnie: siedzieli, rozmawiali o tym i tamtym, sprawach bieżących, jutrzejszej wizycie - może przy lampce wina, to wszystko

  Nie rozszyfrowałem na tyle Urbańskiego, czy był zdolny do takiego kłamstwa, czy nie - więc nie wiem. Pamiętam też że na drugi dzień był (sprawiał takie wrażenie) zdruzgotany i roztrzęsiony
  Smoleńskie Bagno
 • @kula Lis 67 13:37:06
  Andrzej Urbański, były szef kancelarii LK mówił, że widział się z Lechem Kaczyńskim wieczorem 9kwietnia w pałacu prezydenckim
  Smoleńskie Bagno
 • @kula Lis 67 15:05:31
  ...a Wojtas pisze, że ruskie realizują misję cywilizacyjną dla Europy.... gwałcąc wszystko co na drzewo nie zdąży uciec...
  Smoleńskie Bagno
 • @Repsol 16:25:01
  pytania i kwestie stawiane przez prof.Dakowskiego są oczywiście ważne i zasadne - o części z nich zresztą kiedyś i pewnie nie raz pisałem. W dzisiejszym tekście zasygnalizowałem kilka wątków wyjściowych a widocznych prawie że gołym okiem. Śledczy (o ile nie będzie się bał) który zajmie się tymi kwestiami, w sposób nieuchronny dotrze do pytań szczegółowych sygnalizowanych min przez prof. Dakowskiego

  pozdrawiam
  Smoleńskie Bagno
 • @35stan 13:29:51
  S24 - "ejże!"

  napisałem by nie bać się bagna - bo żeby tę sprawę wyjaśnić trzeba pozbyć się lęku. Śledczy lękający się obrazu prawdy, którą ma odkryć jest skazany na klęskę.

  Wieszam swoje teksty na S24 dla porządku w papierach - nie zajmuję się tam od dawna odpowiadaniem na komentarze - więc jeżeli ma Pan wolę polemiczną, to zapraszam tu, na Neonie -

  - aczkolwiek formuła "ejże!" wydaje się raczej lekceważąca niż polemiczna...
  10.04.2010 – Harmider czasów zdarzeń
 • @kula Lis 67 13:37:06
  zastanawiająca jest kwestia awarii monitoringu przy drogach dojazdowych do Okęcia i na samym Okęciu. W tym samym czasie nastapiła awaria monitoringu w Smoleńsku w rejonie "katastrofy". Taki zbieg okoliczności
  Smoleńskie Bagno
 • @kula Lis 67 11:38:00
  za piątkę dzięki :)

  zarysowałem tylko kilka fundamentalnych pytań, których drążenie doprowadziłoby śledczych do dalszych tajemnic

  temat hangaru, jego rozbiórki i wkrótce potem gwałtownej śmierci (katastrofa awionetki w Hiszpanii) osób odpowiedzialnych technicznie za tą rozbiórkę jest bardzo zastanawiający

  generał w sposób metaforyczny zapewne o tym (zatarciu śladów przez rozbiórkę) właśnie mówił
  Smoleńskie Bagno
 • @provincjał 11:30:20
  wiele osób, które potem zginęły wychodziły z domów, lub były odbierane w takim czasie, że dotarcie na lotnisko było niemożliwe. Samochód śp Agackiej Indeckiej był pozostawiony w miejscu bezsensownym z punktu widzenia miejsca odlotu
  Smoleńskie Bagno

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930