Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Moje komentarze

 • @jan 09:55:49
  proszę spróbować z piramidą - to nie żart - żyletkę umieszcza się na 1/3 wysokości...
  Sztuczny deszcz.
 • @Stanislas Balcerac 19:55:13
  próbowałem jedynie zasugerować, że zamknięcie małego ruchu granicznego przed niczym nas nie obroni, ale uprzykrzy życie ludziom po obu stronach i podgrzeje animozje

  Napisałem gdzieś kiedyś: jak będą chcieli, to w dwa tygodnie będą mieli sprawnie funkcjonującą własną administracje w Warszawie. To będzie ZANIM nasi "sojusznicy" zbiorą się, by zadecydować czy i jak tej Polski bronić...

  tyle, Panie Stanisławie...
  Wyborcza na rzecz Putina
 • @Andrzej Tokarski 11:32:15
  ....dokończę - trzeba dokładnie rozróżniać: interesy żołnierzy Armii Krajowej - od - interesów DOWÓDZTWA Armii Krajowej

  To są dwa zupełnie inaczej zdefiniowane i ukierunkowane interesy. Jedni kierowali się patriotyzmem, idealizmem , szlachetnym porywem serc.
  Drudzy geopolityką w skali makro - a często równie swoimi osobistymi malutkimi interesikami

  kto tego nie chwyta, nie potrafi przełożyć tego tragicznego przykładu również na inne powstania - plecie jak wyżej - i się obraża...

  Nie potrafi zrozumieć, że to co na pozór polskie (tak przedstawiane) w istocie okazuje się antypolskie - i że o to kreatorom tych przedstawień chodzi - byśmy się nie połapali, albo połapali po tym jak już walec (znów) przejedzie...

  więcej myśleć, Polacy, mniej się obrażać...
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • @prolet 23:13:24
  Niemcy nawet - wiedząc co się święci - z wyprzedzeniem, przekazywali drogą nieoficjalną stronie polskiej, przestrzegali : "wiemy o planowanym powstaniu - nie róbcie tego - bo zostaniecie skąpani w krwi". Powstańcy z inicjatywy dowództwa AK DWUKROTNIE zostali rozbrojeni z broni ciężkiej jeszcze przed wybuchem walk - tak, że w momencie ich wybuchu zostali z przysłowiowym fiutem w garści.
  Potem do powstania zostali ZMUSZENI. Gdyby nie było rozkazu - nie byłoby powstania. Żyłaby młodzież, żyliby mieszkańcy, miasto by ocalało. Komuś zależał, żeby do tego nie dopuścić - niespecjalnie Niemcom - choć jak dostali pretekst - to wiadomo, co było dalej
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • @Repsol 21:14:34
  po tym jak Pan teraz zadyskutował, dokładnie widać, ile Pan zrozumiał - potwierdził Pan to, co chwilę wyżej napisałem

  pozdrawiam - bez urazy
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • @Repsol 20:41:35
  ...szczerze mówiąc nie przypominam sobie, by Pan ze mną dyskutował - czasem raczy Pan pochwalić, czasem zganić. CZASEM można odnieść wrażenie, że dyskusja dla Pana jest wtedy konstruktywna, gdy interlokutor podziela Pańskie poglądy.
  Więc - bez urazy - proszę nie dyskutować, skoro szkoda. Mnie to ani ziębi - ani grzeje. Podejrzewam zresztą, że byłoby Panu trudno...za trudno...

  A Pan Kieżun? - to bohater - jak każdy z powstańców. Ale wtedy był młodym narwanym chłopaczkiem.

  Czasy, gdy byliśmy młodym narwanym chłopaczkiem, wspominamy najchętniej i najpiękniej - nieprawdaż?

  Chociaż niewiele z tego, co nas otaczało, rozumieliśmy - nieprawdaż?
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • @Autor
  trudno uwierzyć, że jak granica będzie zamknięta, to nie wejdą, bo nie dadzą rady.

  Jak zechcą to i tak wejdą. A tymczasem ludzie po obu stronach liczą straty
  Wyborcza na rzecz Putina
 • @All
  ...wszyscy Szanowni Dyskutanci błędnie oceniacie wybuch Powstania Warszawskiego w kategoriach błędu, pomyłki czy szaleństwa.
  Jedynym prawidłowym kryterium i wykładnią jest kategoria ZDRADY i ZBRODNI Z PREMEDYTACJĄ.

  Powstanie Warszawskie zostało zaplanowane i zrealizowane identycznie jak wszystkie, może z wyjątkiem powstań wielkopolskich, wielkie tragiczne powstania - z zamiarem wciągnięcia w walki najlepszej, najbardziej patriotycznej części narodu - wciągnięcia i następnie unicestwienia lub zneutralizowania. Po czym zastąpienia ich kim innym, kto przejmie ich miejsce, ich majątki, ich nazwiska....

  To samo było planowane przed stanem wojennym, temu samemu służyła rozkręcana wtedy spirala agresji.

  Cała reszta, to bajki do wierzenia - nie myślenia

  - natomiast bardzo uzasadnione jest podejrzenie, że obecne nakręcanie nastrojów patriotycznych, militarystycznych, kreowanie jakichś idiotycznych pomysłów o obronie terytorialnej (bez broni) ma na celu zrealizowanie dokładnie tego samego zdradzieckiego zbrodniczego planu - z takim samym skutkiem.
  Więc trzeba powtarzać i powtarzać ludziom: nie dajcie się oszukać, nie pchajcie się do militaryzacji, nie dajcie się wysłać do beznadziejnej walki - nie macie najmniejszych szans.
  A na to liczą ci, którzy te nastroje budują.

  I nie łudźmy się co ro roli wschodniego imperium: ani wtedy, ani teraz nie jest to imperium nam przyjazne. Wtedy z radością przyłożyli się do zagłady - i teraz maja najprawdopodobniej tę samą rolę. I nie jest to Naród Rosyjski - ten nie ma nic do gadania. To jest to samo Imperium Sowieckie.

  Dziś w telewizji trwa pierdolec. Świętują zwycięstwo ale nie wiedzą na kim ono się odbyło. Że wrogiem nie byli żadni Rosjanie - tylko Imperium Międzynarodowego Żydostwa
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • @laurentp 02:09:10
  Polactwo ma wiedzieć tyle ile trzeba - i ani grama więcej
  Atak nożownika w szwajcarskim pociągu
 • @laurentp 23:04:18
  ciekawe - w wersji angielskiej było "zastrzelony podczas ucieczki"
  Atak nożownika w szwajcarskim pociągu
 • @
  czy można podarować misiowi skarpetki?
  Miś z polanki
 • @Sukarno 11:04:19
  ...wydaje mi się, że również tam doczytałem o kulisach zamachu na Kurskiego - na pożytek pani, która z nikomu nieznanych powodów nosi nazwisko pewnego znanego hrabiego, a obecnie jest żoną męża który jest określany jako "postępowy żyd". Tekst red. Luizy Zalewskiej o tej "jejmośćce" - może powinienem napisać "jejmośce" - jest zastrzeżony, niemniej można go sobie wyguglać. Polecam, jest interesujący.
  Nowe wieści z kraju dobrych, pokój miłujących Izraelitów
 • @
  ...a co tam - dorzucę jeden - i będzie równa pięćdzesiątka
  Co nowego w partii Zmiana
 • @
  ...a weźmy, na ten przykład, taki KUŃ - jak żaden silnik już nie działa - to idzie kuń - i daje rade. Nawet Gelende-mende wyciągnie z błocka, albo i inszego randża

  i warto się było tak napinać z temi wynalazkami?
  EmDrive – Dlaczego działa?
 • @All
  nie podobało się? a to szkoda - bo mnie się bardzo podobało....
  Jak powstają diamenty...
 • @Sukarno 15:53:22
  jestem jak najdalszy od bezkrytycznego wychwalania PISu i - zwłaszcza - pana Dudy. Jednak uważam, że tylko bezgranicznie zła wola - lub obce zadaniowanie - tłumaczy zapiekłą agresję niektórych do wszystkiego co te nowe władze robią.

  Mam pamięć dłuższą niż kura - więc pamiętam Tuska , Kopacz, Komoroskiego, czy jak mu tam było, i tamte rządy - rządy ostentacyjnego, bezczelnego skurwysyństwa. Z takiego punktu widzenia to, co jest teraz, to jest bardzo dobra zmiana.

  Są też wątpliwości -ale można o nich pisać i mówić. Więc niech się ten Naród nauczy, że jak chce mieć dobrze - to musi umieć stanowczo wymagać, naciskać, żądać, egzekwować OD TYCH WYNAJĘTYCH PRACOWNIKÓW, KTÓRYM POWIERZYŁ ZARZĄDZANIE SWOIM PAŃSTWEM. Jak się nauczy, to wyegzekwuje od PIS to, co zechce.
  Jak się nie nauczy i dalej będzie to tylko beznadziejna i bezowocna pisanina kilkudziesięciu blogerów - to szczerze mówiąc ch...z tym. I kamieni kupa też.
  Mnie się żyje dobrze.
  Co nowego w partii Zmiana
 • @
  http://wpolityce.pl/blogi/jerzy-bukowski/194-zatrzymany-zwolennik-strzelania-w-tyl-glowy
  Co nowego w partii Zmiana
 • @Autor
  good job, good job
  Kontrowersja Syjonu, tragiczna historia
 • @Talbot 14:04:52
  ja bym zaryzykował postawienie dwu pytań:

  1. czy mamy do czynienia z wywiadem rosyjskim - czy sowieckim?
  2. czy tzw. Vincet Severski może służyć za informatora - czy może raczej dezinformatora. Tu nawet nazwisko jest dezinformacją.


  oczywiście każdy, kto mówi, że aferę taśmową zrobiło dwu kelnerów - przykrywa prawdę - tu byli bardzo mocni mocodawcy (nomen-omen)
  Co nowego w partii Zmiana
 • @ninanonimowa 10:30:28
  mówią, że sam Jan Maria herbu Rokita ruszy z hufcami krakowskimi -
  ze staropolskim okrzykiem "bij Miemca!"
  Co nowego w partii Zmiana

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31