Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
147 postów 1403 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Moje komentarze

 • @night rat 16:44:50
  co chrześcijańskie - chrześcijanom, co słowiańskie Słowianom. Nikt nie wstawia do kościołów posągów Światowida - a Ślęża jest miejscem szczególnym i akurat tam pakowanie się na chama z chrześcijańskimi symbolami nie ma żadnego uzasadnienia. Tam nawet (oprócz saren) nie ma kogo nawracać.
  Z punktu widzenia religii Prasłowian krzyż to symbol najeźdźcy - czy nam się to podoba czy nie...
  Ocalić Masyw Ślęży jako wspólne dziedzictwo
 • @Ryszard Opara 12:25:10
  i proszę pamiętać: powiedziane zostało "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!".
  To znaczy, że władzy raz zdobytej po dobroci nie oddadzą. I z tym przekazem trzeba myśleć o odrodzeniu Polski. Bez tego to można sobie pisać bajki...
  Repolonizacja Polski
 • @LordConqueror 10:23:36
  w pewnym sensie zgadzam się z Jego Lordowską Wysokością - obalanie bałwanów winno być absolutnym priorytetem...
  Ocalić Masyw Ślęży jako wspólne dziedzictwo
 • @Autor
  W pełni popieram protest. Kościół Katolicki o ile będąc w defensywie zachowuje się prawdziwie po chrześcijańsku: miłosierny, pełen łagodności, nadstawiający drugi policzek - to gdy złapie odrobinę władzy,lub jej iluzji - przeistacza się w jeszcze jedną strukturę opresyjną w apodyktyczny sposób narzucającą swoje często urojone prawa. Czyli zachowuje się jak żyd. Podporządkowany jest ugrzeczniony i przymilny - gdy schwyci władzę, staje się talmudycznym oprawcą. Wszak korzenie chrześcijaństwa są żydowskie...

  Szukajmy swojej wiary, nie obcej - ta, choć się w niej wychowałem, coraz bardziej wydaje mi się obca i fałszywa.

  Brońmy Ślęży i Słowiańskich tradycji
  Ocalić Masyw Ślęży jako wspólne dziedzictwo
 • @Autor
  oczywiście można napisać program, czy nawet kilka - problem pojawi się, gdy znajdą się siły społeczne gotowe stanąć za jego realizacją - wtedy okaże się, że służby mamy całkiem sprawne -tyle tylko, że nie działające w interesie Państwa, czy obywateli, a w interesie obrony status quo. I pojawi się to, co zwykle w takich razach: infiltracja ruchu, nękanie administracyjno-skarbowe, zastraszanie, wypadki drogowe z udziałem ciężarówek wypełnionych betonem, szkodliwa kawa i ciastka, w końcu jedna, czy druga wizyta seryjnego...

  Więc by taką przemianę wprowadzić, trzeba być przygotowanym nie tylko na wojnę intelektualną, ale i realną - Fidel Castro idąc na Hawanę nie był wyposażony w wojskowe plecaki pełne książek - by użyć pierwszego z brzegu przykładu...
  Choć bezsprzecznie na początku winna być idea.

  pozdrawiam
  Repolonizacja Polski
 • @night rat 16:28:11
  nam na szczęście nic nie grozi - wszak mamy wiernych, godnych pełnego zaufania wielokrotnie sprawdzonych sojuszników - nieprawdaż?
  Więcej Wielkopolski w Polsce
 • @jan 11:55:40
  poziom powszechnego odurnienia antyrosyjskiego w głównym nurcie, i w efekcie również wśród ludzi pozwala myśleć, że nie jest on przypadkowy i spontaniczny. Wręcz przeciwnie - można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że jest on - podobnie jak na Ukrainie a ostatnio np na Węgrzech - efektem realizacji starannie zaplanowanego planu.

  pozdrawiam
  Więcej Wielkopolski w Polsce
 • @Autor, All
  Dla mnie niezmiennie od wielu lat śp. Andrzej Lepper jest jednym z najwartościowszych polityków w naszym biednym okupowanym kraju. pamiętam Go min z początkowego okresu kariery - gdy pojawiał się w programie Forum polegającym z grubsza na tym, że naprzeciwko siebie miał pozostałych gości i prowadzącego zgodnie usiłujących Go wyszydzić. Mimo to zwykle to On wychodził "z tarczą". Mimo formalnego braku wykształcenia miał wiedzę, miał charakter, miał odwagę. Więc "się powiesił".

  Cześć Jego pamięci!
  Klewki, Szymany, Lepper i talibowie
 • @Pan podporucznik 21:59:45
  ...zacny i bezgranicznie odważny Panie Podporuczniku...czy Pan dopuszcza myśl, że ci dwaj zetrą się na śmierć i życie na naszym terytorium i do tego za pomocą takich rewolwerów, że czacha paruje (dosłownie). Tu nie zostanie nie tylko kamień na kamieniu - tu się spełni proroctwo Konowicza - nie będzie niczego - prócz popiołu. Nie będzie nawet oparów Pana Podporucznika....

  odwaga to nie wszystko - rozum też się przydaje

  pułkownik
  Uważaj na siebie Europo!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:17:07
  naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli - lub bezpośrednio - tak więc oddolny ruch społeczny nawet o gwałtownym przebiegu jest i legalny i etyczny, nawet jeżeli doprowadzi do siłowego odsunięcia od władzy zdegenerowanej władzy. Sęk w tym, że zanim on tę władzę obali, będzie już zinfiltrowany i nasycony agenturą - no i prowadzony w kierunkach zaplanowanych przez służby (do tego nie wiadomo jakie).
  Majdan jako od początku sterowany i finansowany z zewnątrz nie wydaje się najlepszym punktem odniesienia.

  Trzeba by może młodego Kadaffiego zapytać...
  Przykład bułgarskiej Ataki na wybory prezydenckie
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:57:09
  mleczko pszczele to jeden z pszczelich produktów. Pszczoły również i w tym są mądrzejsze, że nie pytają, która z larw chciałaby zostać królową (bo pewnie, podobnie zresztą jak w polityce ludzi, wszystkie by chciały paść się na ośmiorniczkach) - tylko same o tym decydują i tej podają mleczko. Reszta dostaje fastfoody.

  Kogo by Pan intronizował?
  Pytania na Nowy Rok
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:10:32
  ...hierarchiczność rodzi się z demokracji - to robotnice decydują która z larw zostanie królową - jeżeli z punktu widzenia rodziny zachodzi jaka potrzeba, jedną z identycznych larw zaczyna się karmić inaczej niż pozostałe - głównie pszczelim mleczkiem. Tak ogól decyduje o tym kto będzie na szczycie hierarchii.
  Walka królowych to też ciekawy pomysł: wyobraźmy sobie, że jak jakiś mający zaburzone ego Napoleon ma coś do jakiegoś cara czy innego cesarza - to idzie i się z nim naparza - na szpady szpadle, armaty, lub pięści - ale osobiście. A ludzi zostawia jeden z drugim w spokoju.

  ...eeech te pszczoły... może byśmy sobie lepiej pszczołę wybrali na prezydenta - bo tak mi się wydaje, że są mądrzejsze...

  pozdrawiam
  Pytania na Nowy Rok
 • @Bogusław Jeznach 07:57:20
  napisałem o obaleniu Kadaffiego w kontekście owego 3 piętra - "złoty dinar" zatrząsłby podstawami handlu międzynarodowego będącego jednym z elementów w szczególny sposób nadzorowanych i kreowanych - właśnie poprzez instrumenty finansowe i sposoby kontroli kreowania pieniądza.
  Istnienie silnych państw islamskich samo w sobie jest dla owych struktur rzeczywistej władzy zagrożeniem - połączone z wprowadzeniem rozliczeń w złocie zatrzęsłoby fundamentami owej władzy. Stąd wiosna ludów w Afryce północnej - zneutralizowano problem poprzez obcięcie głów przywódców i rozbicie struktur państwowych mogących być fundamentem dla zbudowania trwałej koalicji. W świecie zachodu to się nazywa "wprowadzenie demokracji" . Teraz demokrację wprowadza się na Ukrainie. Aż nie pozostanie kamień na kamieniu. Wtedy udzieli się kredytów nie do spłacenia - i zabezpieczy roszczenia na masie upadłościowej. Tym sposobem uzyska się przyczółek dla dalszego rozprzestrzeniania demokracji.
  Trzecie piętro władzy
 • @Autor
  ...tak na marginesie...rojenie pszczół jest zjawiskiem naturalnym, świadczy o sile rodziny, tak się powiększa populacja. Z punktu widzenia pszczelarza zjawisko o tyle niezbyt korzystne, że pszczoły tracą energię na co innego niż produkcję miodu. Jednak mądry pszczelarz zauważy w tym zjawisku potencjał wzrostu i przemiany - jeśli potrafi nowy rój zatrzymać i zasiedlić - powiększy pasiekę i w przyszłości swój potencjał produkcyjny.
  Powyższe uwagi dotyczą tak pszczelarza jaki polityka. Rój może być szansą, może być zagrożeniem. Może uciekając osłabić pasiekę/państwo, może rozjuszony zabić nierozważnego pszczelarza/przywódcę, ale mądrze opanowany i wykorzystany może być zaczynem przemian/kreatorem nowej siły. Co znaczy "mądrze" zależy od ową mądrość definiującego - i tu może być pies/rój pogrzebany.
  Warto też zauważyć, że o ile rój jest nowy, to przywódcą jest STARA królowa - z czego wniosek, że rojenie trzeba przeprowadzić rozważnie -choć w oparciu o nową energię.
  Pojawia się też - w kontekście bieżącej polityk polskiej - problem płci królowej. Panie zapisują się w niej obecnie na kartach gdzieś między satyrą a żenadą. Choć mogą być groźne. Na pytanie postawione przez pewną blogerkę o charakter pani premier "mamuśka czy macocha" ja odpowiedziałem i odpowiadam powtórnie: ani jedno, ani drugie. Moja odpowiedź brzmi: "Milady"

  pozdrawiam
  Pytania na Nowy Rok
 • @Autor
  co każe przypuszczać że Lech mógł być jednak celem: wiele wskazuje na to, że Lech Kaczyński miał poważne opory przed podpisaniem ustawy o zm ust o obywatelstwie polskim - co stawiało pod znakiem zapytania całą koncepcję Judeopolonii, obecnie moim zdaniem realizowanej w Polsce na Ukrainie. Lech miał dylemat lojalności między Polską a Izraelem - Jarosław wydaje się, że jest bardziej sterowalny - dlatego zadbano, by przeżył. Po jego dalszym postępowaniu min w sprawie śmierci brata wygląda, że jego mocodawcy się nie zawiedli.

  Wątki prezesów Kurtyki i Skrzypka warte drążenia.

  Co ciekawe, dość dawno gdzieś na salonie 24 pisałem, że część rodzin sprawia wrażenie, jakby katastrofa ich bliskich nie dotyczyła - pisałem wtedy, że pewnie żyją gdzieś pod zmienionymi nazwiskami... a zginęli ci, co mieli zginąć...
  Kto mial zginac 10 kwietnia 2010 roku?-widziane z USA
 • @Autor
  ...ciekawe i wyjaśniające sedno tajemnicy byłoby przeanalizowanie kwestii:
  jakie siły i jacy ludzie (ludzie oczywiście się zmieniają, siły trwają) stoją za porozumieniem na mocy którego doprowadzono do powołania wspomnianego przez Ślepą Mańkę Banku Rezerw Federalnych - bo to, że ów twór powstał to skutek wcześniejszego konsensusu różnych grup interesów. Jakich, skąd się wywodzących, jak umocowanych - możemy się domyślać.

  Ponoć jednym z głównych powodów obalenia Muamara Kadaffiego była jego koncepcja oparcia handlu międzynarodowego tzw Zachodu z Libią, a docelowo z krajami arabskimi na nowej walucie opartej na złocie (złoty dinar)

  pozdrawiam dziękując za interesujący materiał
  Trzecie piętro władzy
 • @Andrzej Tokarski 11:32:32
  ...w ostatnim zdaniu poprzedniego komentarza miało być: "pod nowym zarządem"
  Drugi Izrael na Ukrainie
 • @Autor
  Judeopolonia ma również objąć - a właściwie już objęła - wschodnią Polskę.
  Prawdopodobnie całe aj waj, czyli Majdan zrobił się stąd, że Rosja nie zgodziła się na oddanie pod nowe państwo całej Ukrainy - z różnych powodów: etnicznych, strategicznych przemysłowych, imperialnych, politycznych - pozostawiając sobie wschód.
  Był nawet kiedyś taki wywiad, gdzie Putin zwracając się do dziennikarzy powiedział takie zdanie: czy Państwo zdajecie sobie sprawę, że tam powstaje nowe państwo? Dziennikarze nie zrozumieli, lub nie chcieli zrozumieć rzeczywistego sensu tej wypowiedzi, bo nikt nie dopytywał o szczegóły...
  Więc wtedy nie pozostało nic innego, jak wprowadzić na Ukrainę demokrację na wzór np libijski - i z podobnym jak sądzę zamierzonym efektem: kraj zniszczyć, ludność zdziesiątkować, następnie udzielić pomocy finansowej gwarantującej upadłość tego, co jeszcze ocalało i przejąć masę upadłościową pod owym zarządem.

  pozdrawiam
  Drugi Izrael na Ukrainie
 • @Autor
  dobrze jest mieć pomysł na Polskę - sęk jedynie w tym, że inni mają inny pomysł. I większych kolegów. I większą kasę - ale za to mniejsze skrupuły

  pozdrawiam
  Pomysł na Polskę
 • @zygmuntbialas 20:25:13
  ja takoż
  Piszą Niemcy o Donaldzie Tusku

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031