Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Po prostu szczęka mi opadła...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...na widok który tu zastałem po kilku dniach nieobecności -

- otwiera się strona Neonu - a tam jakby czas się cofnął. Znana przyjazna szata graficzna, znane, a dawno  tu niewidziane nazwiska Autorów. Dobrze jest znaleźć miejsce, gdzie powszechna zasada, że jeżeli coś się zmienia, to zawsze na gorsze nie obowiązuje. Młodzież skończyła praktyki i wróciła uczyć się do egzaminów?....a nie lepiej było dać im poćwiczyć na symulatorach...? nawet myszy szkoda dla młodych szkodników.

Tyle w formie radośnie żartobliwej, teraz serio - ten portal, treści jakie prezentuje, to jakość sama w sobie, nie ma sobie równych. Jest tak dobry i nieprawomyślny, że wiele wpływowych środowisk i osób z satysfakcją powitałoby jego likwidację, lub marginalizację. Jak mogliby to zrobić? Np, korzystając z tego, że portal ma skłonność do  inteligentnego racjonalnego i - co trzeba podkreślić -  całkowicie uprawnionego judeosceptycyzmu - podesłać tam kilku zawodowców, którzy przerysowując tą linię swoimi agresywnymi, prostackimi bezustannie przy okazjii bez okazji powtarzalnymi atakami na żydostwo jako takie, doprowadzić albo do marginalizacji, bo osoby poszukujące płaszczyzny do polemiki, czy wymiany poglądów na dobrym poziomie zniechęcą się do czytania, nie mówiąc już o czynnym udziale w niekończących się nawalankach -

- albo, po wprowadzeniu odpowiedniego poziomu zamętu wjechać z zewnątrz z zarzutami o propagowanie treści niedozwolonych, portal zamknąć, kierownictwo ukarać. Przy okazji niektórym z góry upatrzonym przekazac informację, że oto właśnie wygrali casting na kolejne wcielenie Brunona K - i zostaną właśnie przeniesieni na zamknięty plan filmowy. Na jak długo? tego nikt nie może przewidzieć.

Więc jeśli się tacy na powrót pojawią, zachęcam do natychmiastowego usuwania bez prawa powrotu.

Z tą przestrogą, życzę wszystkiego najlepszego Nowemu Staremu Neonowi, Kierownictwu gratuluję odważnej i mądrej decyzji.

Andrzej Tokarski

KOMENTARZE

 • @Autor
  "5+".
  Bardzo mądre spostrzeżenia. Podpisuję się pod Pańskimi słowami.

  Pozdrawiam.
 • @czcigodny!
  Bezpiecznie jest zakładać, że są ludzie od nas sprytniejsi; zarówno pośród naszych wrogów jak i przyjaciół.
  Próby, o których piszesz, acz niedosłownie to solidnie oparte na opisanym przez Ciebie schemacie już były. Zostały dostrzeżone i, jak na razie, wyeliminowane.
  Ukłony.
 • @zygmuntbialas 11:53:30
  Witam Pana
  zarówno na moim nieobszernym blogu, jak i na odrodzonym, miejmy nadzieję, portalu
  pozdrawiam
  Andrzej Tokarski
 • @LarsikOwen 11:54:43
  Zaiste, słusznie prawisz, Prześwietny Mężu!
 • W życiu trzeba umieć słuchać i umieć przyznawać się do błędu.
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za notkę - bardzo na czasie.
  Cieszę się że zmiany się Panu podobają.

  Tak jak napisałem w tytule -
  Jedną z najważniejszych rzeczy, których się nauczyłem:

  1. W życiu trzeba umieć słuchać innych,
  2. Trzeba umieć przyznawać się do błędu.
  3. Trzeba zrozumieć, że większość ma z reguły rację.

  To wszystko oczywiście nie znaczy, że człowiek powinien przestać myśleć i próbować zmian na lepsze.

  Życie to jedna wielka szkoła - ciągle w nim się czegoś uczymy.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 12:58:02
  umiejętność przyznania się do błędu, to cecha ludzi dużego formatu - nie zawsze większość ma rację, z samego tytułu większej ich liczby - zawsze za to warto zapoznać się z argumentacją - bo skoro wielu racjonalnie argumentuje i eksperyment na żywej materii potwierdza ich racje - może coś jest na rzeczy.
  Stąd pozwoliłem sobie nazwać decyzję i mądrą i odważną.

  pozdrawiam również

  Andrzej Tokarski
 • DOBRY TEKST. PRAWIE BARDZO DOBRY. STAWIAM CZWÓRKĘ, PONIEWAŻ...
  (komentarz do tekstu Andrzeja Tokarskiego "Po prostu szczęka mi opadła..." na www.NEon24.pl)
  Autor poparł słuszną odwieczną linię estetyczną, ideową i patriotyczną Portalu. Bardzo dobrze! Uczynił to publicznie, odważnie wypowiadając się pod swoim imieniem i nazwiskiem. Jednak tekst Pana Tokarskiego na ocenę najwyższą, czyli piątkę nie zasługuje. Brakuje w tym tekście wyraźnego przygwożdżenia przez demaskację osób, środowisk i organizacji źle życzących NEonowi24. Autor okazuje zbyt dużą łaskawość, łagodnie Naszych Wrogów ukrywając pod słowami "wpływowe środowiska i osoby". To za mało. Wzbudził tym poczucie niedosytu, wręcz rozdrażnił apetyty polskiej opinii publicznej.
  Przecież prawda jest banalna. My, ludzie prości i jednoznaczni, skromni Słowianie, codzienni zjadacze chleba powszedniego chcemy oglądać od czasu do czasu Naszych Wrogów na szafocie. Lubimy jak sika krwista posoka z ich odciętych łbów i członków. No? Przecież Im się należy, jak psu zupa. Za tę naszą biedę, do której nas doprowadzili i w której nas utrzymują podstępem, zdradą, oszustwem i przemocą. I taki Dzień Gniewu właśnie przyszedł. Po tym, jak zostaliśmy zgwałceni i upokorzeni przez frontalny nacisk na Nasz Portal, po tym jak doświadczyliśmy goryczy zniewolenia - należy się nam coś więcej, niż kwietystyczne zapewnienie, że "na Neon24 przyszła wiosna". Bynajmniej, nie piszę tych słów aby potępiać, czy besztać Prezesa Oparę za wprowadzenie korczaryzmu-młodzieżyzmu. Akurat Korczarowskiego i Oparę traktuję bardziej jako ofiary, niż winnych w tej całej sprawie. Cierpienia estetyczne i moralne, których doświadczyliśmy ostatnio nie były ich zamiarem, nie były ich celem, nie były ich winą. Oni ulegli wielkiemu naciskowi, frontalnemu atakowi, presji wojennej, jaką w wojnie informacyjnej wywierają na Polaków i katolików WASP-y, masoni, Sowieci, Gestapowcy, Bertonowcy, rodzima Esbecja i esbecje obce. Trzeba będzie starannego śledztwa, wiwisekcji i auto-psycho-analizy żeby odkryć, obnażyć i napiętnować - jak i kiedy, i kto im wmówił podstępnie Zło, kto i w jaki sposób podsunął zgubne myśli, zainspirował do odejścia od zdrowego, autentycznego i autonomicznego nurtu polskości internetowej uosabianej przez świetlane postaci Naszego Portalu, perły polskiego internetu? Mam wrażenie, że wokół nas, a szczególnie wokół Naszego Pana Prezesa i Redaktorów krąży Duchy Złe, między innymi duch Komensky'ego, Horovitza i Geremka, duch Gertycha, Boya i Bartoszewskiego, i wciąż zachęcają, i wiodą na manowce, i kuszą...
  I tego mi w notce Pana Tokarskiego brakuje. Właśnie - tej pogłębionej analizy o naszej walce duchowej.
  Dlatego tylko czwórka, a nie piątka. Bardzo mi przykro.
 • @Eugeniusz Sendecki 13:31:51
  ...tisze jediesz, dalsze budiesz....

  Pan Panie Eugeniuszu dopełnił obrzędu demaskacji i dekapitacji wroga - braki mojej skromnej notki utraciły przez to znaczenie.

  Czwórka - słuszny wyrok i sprawiedliwy
 • @Max von Stirlitz 17:02:55
  czołem!
  odrobina szlachtowania z rana - jak śmietana!
 • @Max von Stirlitz 17:02:55
  Komentarz Stirlitza godny recenzji Sendeckiego.
  Boki zrywać. :)))
 • @Lotna 20:52:41
  normalnie podeszwy stanęły w ogniu...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31