Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Jak utrudnić fałszerstwa wyborcze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

prosty sposób, który może się przydać gdy np Jarubas dostanie 70% - czym zresztą nie będę zaskoczony

Sposób zaproponowałem w notce o Grzegorzu Braunie, tutaj tylko powtórzę, żeby został jak najbardziej zauważony. Dotyczy on oczywiście wszystkich kandydatow (pą prezydą nie musi), ale nas interesuje los Panów Brauna i Kowalskiego:

Apel stricte wyborczy: oddając głos, jeszcze w kabinie, połóż swój dowód osobisty na karcie z zaznaczonym kandydatem, tak, by intencja wyborcza była czytelna – zrób zdjęcie i zachowaj. Może się przydać, gdy znów będą cuda nad urną.

Oczywiście zachęcam do rozpropagowania najszerzej, jak się da.

 

pozdrawiam

 

Andrzej Tokarski

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Nieprawidłowości czy też fałszowanie wyników w komisjach obwodowych to są przypadki jednostkowe i incydentalne.
  Cały dill z głosowaniem odbywa się na wyższym szczeblu.Proszę zauważyć,że jeszcze nikt do tej pory nie próbował powtórnie przeliczać głosów(choćby cząstkowo) i porównać je z wynikami PKW.A jeżeli ktoś próbował to ten pomył wybito mu skutecznie z głowy.
 • @matterhorn 13:38:33
  pierwsze zdanie jest nieprawdziwe - proceder kreowania głosów nieważnych był zauważany powszechnie.
  Drugie zdanie prawdziwe - tyko, że moja propozycja, przy założeniu aktywnej postawy zainteresowanych obywateli umożliwia policzenie głosów POZA systemem PKW. A to stwarza zupełnie inną sytuację

  dziękuję za merytoryczny komentarz
 • Dla użytkowników smartfonów
  Dzisiaj w necie znalazłem o jeszcze jednej inicjatywie pozwalającej utrudnić fałszowanie wyborów:
  http://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-obywatele-skontroluja-wybory,nId,1728655

  Metoda ta jest bardzo zbliżona do pomysłu jaki przedstawiłem na Neonie w grudniu 2014 roku: http://12345-abcde.neon24.pl/post/116860,jak-wygrac-wybory-prezydenckie-2015
 • @Krzysztof Szotowicz 14:12:53
  zapoznałem się z obydwoma i obiektywnie, co oczywista przyznaję, że moja propozycja jest najlepsza i najłatwiej dostępna dla szerokiej rzeszy wyborców, nie koniecznie gustujących w smartfonach i tabletach - większość ludzi używa zwykłych telefonów komórkowych, zwykle mają one aparat fotograficzny. Dokumentowanie każdego głosu jest precyzyjniejsze niż protokołów, bo te mogą już być "po obróbce krzyżykowej" - lub napisane całkiem z sufitu, pod zamówienie

  Najważniejsze, by nie deliberować do 10, który sposób lepszy, tylko spowodować, by sposób został szybko dostarczony do sztabów wyborczych i zaproponowany choćby w formie apelu telewizyjnego ogółowi wyborców. TERAZ, nie 10go. Ja takich kontaktów nie mam, więc jak ktoś ma, niech zrobi coś poza kreowaniem własnego ego.
 • @Andrzej Tokarski 14:32:07
  Witam serdecznie,

  Nie mam najmniejszego zamiaru licytować się z Panem w tej sprawie. Myślę że każdy z tych pomysłów może służyć w innym przypadku. Pański sposób jest nieoceniony przy potwierdzaniu protestów wyborczych wobec protokołów z komisji na których określono liczbę oddanych głosów na kandydata – 0 , a przecież mamy zdjęcie własnej karty głosowania i innych o których wiemy że tak głosowali i mają to udokumentowane zdjęciem. Trochę śliskie – sąd zawsze może uznać że zdjęcie przedstawia kartę przed wrzuceniem do urny i w związku z tym to żaden dowód ale na pewno mocna poszlaka. Niestety w skali kraju można tego sposobu użyć tylko do zaawansowanego ankietowania obejmującego dużą populację.

  Sposoby, które ja zaprezentowałem, też nie posiadają specjalnej mocy prawnej, za to mogą unaocznić nieświadomemu skali oszustwa społeczeństwu czym w istocie są te wybory – mają zastosowanie propagandowe.
 • @Krzysztof Szotowicz 14:46:48
  dziękuję za dobre słowo - mój apel jest prosty: róbmy coś, nie poprzestawajmy na gadaniu. Piszę to, bo mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i szybko wprowadzi w życie. Kwestie ważności dowodów jest oczywiście w gestii sądów - ale jeżeli jest punkt zaczepienia w postaci zdjęć,to można przywołać jako kolejny dowód zeznania wyborców i w razie potrzeby skierować sprawę na forum międzynarodowe. A jak się nie ma nic - bo PKW skitrała, jak mawia młodzież, głosy i nie chce pokazać - to i nie ma materiału dowodowego....więc każda skarga zostanie oddalona

  pozdrawiam również
 • Te wybory będą nareszcie uczciwe !
  Z tego co słyszałem to w celu uniknięcia opóźnień niektóre komisje wyborcze już rozpoczęły liczenie głosów i na razie prowadzi kandydat PSL Jarubas. Ale nie ma obaw jednak gdyż głosy na jedynie słusznego kandydata Komorowskiego zostaną doliczone jako głosy oddane korespondencyjnie i wszystko wskazuje na to że ci dwaj kandydaci spotkają się w 2 turze, no chyba że uda się doliczyć odpowiednio dużo głosów korespondencyjnych tak aby 2 tury nie było... a jak się komuś coś się nie będzie podobało to znaczy że pogrążył się w odmętach szaleństwa ( podobnie jak ostatnio zresztą )
 • @Drab61 17:46:10
  5* za komentarz!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930