Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Gdybym był Grzegorzem Braunem i Marianem Kowalskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

to bym usiadł sam ze sobą i poważnie pogadał....

....np o tym, czy nie warto byłoby, żeby jeden przed wyborami zrezygnował i przekazał swoje głosy drugiemu. O tym, kto ma się poświęcić, mógłby zadecydować i byłoby to najsprawiedliwsze, śłepy los  - czyli np. rzut monetą. Rosyjska ruletka byłaby grubą przesadą.

Po co jeden miałby poświęcić swoje osobiste ambicje i karierę? Z prostego powodu: z punktu widzenia interesu narodowego cel zostanie osiągnięty, jeżeli jeden z dwu wartościowych kandydatów wejdzie do drugiej tury - bo wtedy ( o ile wybory nie zostaną skręcone) będzie miał realną szansę na sukces. Połączenie elektoratów miałoby efekt uniknięcia tego na co zawsze polegała, zawzięcie przy tym łopocząc sztandarami,  prawica - czyli rozdrobnienia głosów. I tak część potencjału zostanie zmarnowana na tekturowe wycinanki z podpórką z kija w rodzaju Kukiz, Korwin, po części Jarubas. Więc każdy głos na wagę złota. Andrzeja Dudę nie traktuję jako wycinankę, tylko jako tzw. mniejsze zło. Wolałbym, by powalczył, a może i wygrał ktoś naprawdę niezależny. Jak trzeba, to i z Dudą.

 

Więc gdybym był.... Braunem i Kowalskim... ale że nie jestem, to tylko taki apel do przemyślenia i pod rozwagę.

pozdrawiam

Anrzej Tokarski

KOMENTARZE

 • Dobry pomysł, na to oodanie głosów....
  ale nie polecam Panu Brunowi, jako rozstrzygnięcia, walki wręcz:-)
  Ale myślę, że rzeczywiście warto by było o tym pomyśleć, nawet w formie umowy o późniejszej współpracy.
 • @Jan Paweł 15:08:44
  fakt, Pan Kowalski, kawał chłopa - poważnie rzecz ujmując, najgorsza rzecz, by walczyli o ten sam elektorat - reszta będzie tylko zacierać ręce. A potem współpraca - jak najbardziej.
 • @Andrzej Tokarski 15:14:05
  "czy nie warto byłoby, żeby jeden przed wyborami zrezygnował i przekazał swoje głosy drugiemu. "
  Absolutnie się z tym nie zgadzam.Każdy z nich ma swój elektorat,różniący się w wielu kwestiach.Po wyborach-na pewno współpraca będzie.
 • @Cheval Noir 16:03:59
  ...a wcześniej rywalizując stracą połowę głosów, więc jakby w sumie mieli szansę na II turę - to osobno obaj przepadną....czy nie tak będzie?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930