Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
220 postów 2115 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Duda king - czyli czy nam pejsacizna wejdzie w szkodę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...albo: między mniejszym złem- a większym złem

     Wyniki I tury w zasadzie znane - piszę "w zasadzie", bo bywały już takie przypadki, że jak wyniki były nie zgodne z oczekiwaniami - to tak dług liczyli - aż wyszło jak należy. Więc jeśli ostatecznie pą prezydą wygra w I turze - to proszę się nie dziwić, przyjąć to ze zrozumieniem, obetrzeć kolejną porcję śliny z twarzy. Można sobie zanucić: Polaaaacy, nic się nie staaaało.....

Gdyby jednak nie poszli na całość i wynik się utrzymał także i po IIturze (bo bez skręcenia wyborów Duda nie powinien przegrać) - to pojawi się cały szereg ciekawych kwestii. Np jakie będzie stanowisko nowego prezydenta do roszczeń żydowskich - jakże słusznie nazywanych przez Grzegorza Brauna UROSZCZENIAMI

jakie będzie stanowisko wobec awantury na Ukrainie, czy będzie dążył do udzielana "bratniej pomocy" międzynarodowym awanturnikom, czy też ochłonie i trafnie zdefiniuje interes Polski w dobrych relacjach i zacieśnianiu współpracy gospodarczej z najbiższymi sąsiadami, w tym z Rosją - i tu poszukiwaniu sojuszników i partnerów - a nie jak dotąd - wśród państw co do których z perspektywy wieloletnich doświadczeń możemy być pewni jednego, że jeśli tylko będą mieli okazję, by nas zdradzić i upokorzyć - to na pewno to zrobią. I poklepią po ramieniu, mówąc "dobry Polak, dobry". A między sobą: "ale głupek..."

- czy dokona zmiany polityki historycznej Państwa Polskiego - poprzez odejście od wpajania pedagogiki wstydu, a położenie nacisku na odsłanianie prawdziwego obrazu relacji polsko-żydowskich na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci - ale i stuleci

- kwesti prywatyzacji lasów, kwestie obrotu ziemią, kwestie przejścia na promowanie własnego przemysłu obronnego, oraz innego - o ile taki jeszcze pozostał, przyszłości górnictwa, opodatkowania różnych struktur międzynarodowych, konstytucja, referendum,  etc, etc - to są wszystko elementy powiązane z wyżej wymienionymi - prawidłowy czy nie prawidłowy z punktu widzenia interesów Państwa Polskiego rozwój wydarzeń w wymienionych dziedzinach jest wypadkową rozstrzygnięcia kwestii podstawowej: czy powiększymy radykalnie zakres naszej suwerenności w polityce i wewnętrznej i zagranicznej  poprzez postawienie tamy różnego rodzaju naciskom  - czy nie, nadal będziemy w kwestiach geopolitycznych jedynie przedmiotem  - rozgrywanym do woli przez każdego, komu przyjdzie na to ochota i będzie miał w tym interes.

Przy okazji wyrażę ubolewanie tak słabym wynikiem Grzegorza Brauna na którego stawiałem nie z nadzieją na zwycięstwo - ale na to, że uzyskując wynik na poziomie 10-15% zwróci uwagę ogółu na swój przekaz: najistotniejsze problemy i zagrożenia z jakimi Polska obecnie jest - i dalej będzie konfrontowana czy tego chce, czy nie. Że ta informacja dotrze do jak najszerszej grupy obywateli - choćby przy okazji deklaracji przekazywania-lub nie przekazania  głosów.

Mając wybór taki jaki jest, oczywistym jest wskazanie mniejszego zła czyli Andrzeja Dudy - i następnie uważne krytyczne ale i konstruktywne obserwowanie i komentowanie jego poczynań. Innej drogi po prostu nie ma - a pomysły bojkotu wyborów jako sposobu na obalenie systemu, to  - proszę wybaczyć lapidarność oceny - kompletna aberracja.

pozdrawiam

KOMENTARZE

 • A skąd wiadomo, że Duda to "mniejsze zło"?
  Nie ma żadnej różnicy pomiędzy Dudą a Komorowskim; obaj realizują ten sam program!
 • @Robik 13:58:56
  Pisze Pan: "Nie ma żadnej różnicy pomiędzy Dudą a Komorowskim; obaj realizują ten sam program!" -
  --- Zgadzam się z Panem.
 • Autor
  Witam, Panie Andrzeju,
  Znamy się już i, jak sadzę, nawzajem lubimy na tyle, że pozwoli mi Pan na dwie krótkie uwagi:
  (1) Uważam, że rację ma Robik: nie ma dowodu, że Duda to mniejsze zło; żony mają obaj z tych samych rezerw kadrowych, program taki sam, a Duda ma jeszcze za sobą Kaczora i doradców z PIS-u, czyli „sława herojam” i „bolszewika goń, goń”. Czy znany jest Panu list „pejsacizny” – nie wiem czy autentyczny - ze wskazaniem na Dudę?
  (2) Bojkot wyborów nie jest sposobem na obalenie systemu tylko sposobem na ochronę swej własnej godności przez każdego z nas: nie bierze się udziału w farsie, w której traktuje się nas, Polaków, jak stado baranów i która nie jest żadnym rzeczywistym wyborem. System trzeba obalić poprzez oddolną pracę od podstaw nad zmianą świadomości i postaw możliwie dużego procenta Polaków. Do tego jeszcze daleko, ale z moich obserwacji wynika, że w ciągu kilku lat, m.in. dzięki blogosferze, sporo się już zmieniło. Proszę zauważyć jak zmienił się ton komentarzy i ile przybyło ludziom wiedzy, także na tematy najważniejsze.
  Trzeba pracować dalej. Przesyłam serdeczności. BJ
 • @Bogusław Jeznach 15:08:58
  To jest ten list:
  „Izabela Swijas; W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza: „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” (Wirtualna Polonia)”
 • @zygmuntbialas 15:01:03
  Panie Zygmuncie
  dopuszczam możliwość, a nawet prawdopodobieństwo, że jest tak,jak Panowie piszecie - więc - wiedząc do czego zmierzają rządy Komorowskiego - uważam, że trzeba zaryzykować i postawić na niewiadomą. Nie sądzę, by było gorzej, bo jesteśmy na równi pochyłej - ale bardzo szybko będziemy mieli jasność w co gra p. Duda.
  Tak to widzę - mogę?

  pozdrawiam
 • @Bogusław Jeznach 15:18:08
  komentarz najwyraźniej się nie zachował, więc spróbuję jeszcze raz:

  Szanowny Panie Bogusławie
  Znam koneksje i Dudy PISu ze środowiskami żydowskimi - podzielam opinię, że są one niepokojące - i dałem temu wyraz w notce. Tym niemniej w obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak podjąć ryzyko - oczywiście ryzykując również rozwój sytuacji w sposób dla nas niekorzystny - ale nie sądzę by by to scenariusz gorszy, niż realizowany obecnie. No to weźmy i sprawdźmy i starajmy się patrzeć na ręce - w razie czego robić jak największy raban - co ryzykujemy? I tak, jak mawiał klasyk ch...d...i kamieni kupa Chowanie głowy w piasek z nadzieją, że teraz nas nie zobaczą uważam za koncepcję interesującą - ale nie rokującą powodzenia.
  Swoje preferencje wyborcze przedstawiłem w notce o Grzegorzu Braunie - wyszło jak wyszło, sam Pan widzi.

  pozdrawiam serdecznie
 • Wierny sojusznikom
  Duda się wypowiedział całkiem jasno: dla niego najważniejsze są sojusze: UE i NATO. On się dostosuje, nawet wbrew polskiej racji stanu.
  http://lotna.neon24.pl/post/119530,taniec-w-rytmie-dudy
 • @Lotna 02:30:12
  swoje wątpliwości wyraziłem jasno - odpowiedz sobie , proszę na proste pytanie: czy to, że lasy jeszcze są nie sprzedane - to zasługa PISu - czy tych, co bojkotują?
  Drugie pytanie zostało wyartykułowane, więc powtórzę: skoro obecnie jest bardzo źle i jest jasne, że będzie gorzej - to co ryzykujemy? Przynajmniej się przekonamy. Obecny układ władzy i tak nas zaorze.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031