Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Herr Doktor odszedł śladem Lecha Kaczyńskiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

od uwikłań do powikłań

Można odnieść wrażenie, że Jan Kulczyk - podobnie, jak niegdyś Lech Kaczyński - zawiódł pokładane nadzieje - uczestnicząc czynnie, choć zapewne jedynie jako plenipotent,  w wieloletniej rozgrywce o rządy i wpływy w naszej nieszczęśliwej ojczyźnie - w ostatnim, najważniejszym, bo wieńczącym dzieło etapie postawił na patriotyzm niewłaściwej barwy: biało-czerwony, zamiast wymaganego biało-niebieskiego. To w obu przypadkach zostało potraktowane jak zdrada. Poza tym wiedział o wiele, wiele, wiele za dużo - i niewykluczone, że zechciałby się tą wiedzą podzielić. Tego poważni mocodawcy nie tolerują.

Rozważania na temat barw patriotyzmu dedykuję przy okazji Grekom - przyjrzyjcie się swojej fladze, jak nie wiecie o co chodzi. Może komuś się ona dobrze skojarzyła?

 

KOMENTARZE

 • A MOŻNA O JAKIEŚ KONKRETY POPROSIĆ?
  Mnie zaintrygowała sensacyjna informacja, że Pan Doktor K. przed śmiercią "postawił na patriotyzm niewłaściwej barwy: biało-czerwony". Kiedy? Czyżby zaczął podatki w Polsce płacić? Czyżby dał coś na pieczonego świniaka od Witaszka? Wsparł obrońców Krzyża?
 • @Eugeniusz Sendecki 15:18:56
  odpowiadam: z jakichś powodów uznano, że dla Doktora nastał "czas powikłań" - to chyba się zgodzimy, że nie w uznaniu zasług. Być może uznał, że gra w której bierze udział jest grubsza niż sądził - powiedzmy, że godząc się na udział w rozlicznych interesach niszczących państwo, nie brał jednak pod uwagę całkowitego tegoż państwa demontażu. A przy tym zorientował się, że jego wyobrażenie o własnej roli w przyszłym kształcie rzeczywistości radykalnie się rozmija z planami wobec jego osoby mocodawców. Na jego niekorzyść, rzecz oczywista. I próbował może zacząć brykać. Warto też pamiętać, że percepcja rzeczywistości wielu osób w roku 2005 a obecnie - to często są dwa całkowicie różne światopoglądy, zwłaszcza po doświadczeniu armagedonu rządów PO.
  Odrzucam hipotezę, że za śmiercią stoją Nigeryjczycy - Wiedeń obsługuje inna opcja długich rąk. Nie wierzę w naturalną śmierć.
  Nie wierzę, że wyrok wykonali "polscy szczypiorowi patrioci" szczególne ci spod znaku bojkotu wyborów - bo są za ciency. Ewentualne mogły to być te polskie służby, które w zagrożeniu własnej pozycji uznały, że całkowity demontaż państwa nie leży w ich interesie - uznając przy tym, że działalność JK jest wielkim zagrożeniem ich interesów - ale raczej obstawiam pierwszą opcję: zaczął mieć inne zdanie i przeceniał swoją pozycję wobec mocodawców.

  teraz jaśniej, Panie Gieniu?
 • @Andrzej Tokarski 16:39:13
  Logiczny punkt widzenia.
 • @Andrzej Tokarski 16:39:13
  Przecież to był tzw. słup" służb na procencie!!! jak reszta tych pseudogeszefciarzy chazarskich. Za dużo tracił na POronionych "inwestycjach", jak chazar Krauze, etc... teraz czas na nich...za dużo wiedzą a zmiana władzy się szykuje. Czas POsprzątać tych już niewygodnych lecz z niebezpieczną wiedzą dla głównych graczy/właścicieli tych majątków.
 • @Kula Lis 62 18:30:06
  "Słup" - dokładnie to miałem na myśli pisząc, że był plenipotentem - oraz o mocodawcach. I z tego powodu, gdy o tym (moim zdaniem) zapomniał i zaczął mieć własne zdanie - to się wziął i powikłał. Jakieś 15 lat temu w prywatnej rozmowie o JK mówiłem, że tacy ludzie są usuwani, gdy przestają być potrzebni - zwłaszcza gdy wiedzą o wiele za dużo. Więc dziś rano nie byłem zaskoczony. Jeżeli piszę o przypływie patriotyzmu, to oczywiście myślę o patriotyzmie interesownym związanym z własną pozycją - ale jednak.
  Patriotyzm Lecha Kaczyńskiego oceniam wyżej - ale też pamiętam o trudnych pytaniach.
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  Interesy ludzi których pieniądze Kulczyk pilnował mogły by być zagrożone jakby prokuratura zaczęła go przesłuchiwać w temacie nagrań "u Sowy", a tak nie ma winnego i kasa bezpieczna. Nawet nie ustalili wspólnej wersji obowiązującej. Czyli umarł w wyniku ,, komplikacji potaśmowych ''. Podadzą jeszcze z dziesięć przyczyn jego śmierci aby zrobić galimatias,ale ta najprawdziwsza będzie zakryta. Tutaj o raczku, w mediach w dalszym ciągu o komplikacjach pozabiegowych. Coś to dziwne. Grubymi nićmi szyte. Seryjny kardiolog. Następny proszę. Czyli coraz ciekawiej najbogatszy polak nowatorskim królikiem doświadczalnym ? Coś tu śmierdzi seryjnym samobójcą - prostata to przecież jeden z najłatwiej wyleczalnych raczysków ? Zmarł z powodu badań? "Uśmiercające" badania? Coś tu jest nie tak. Co za bzdura. Raz mówią o zabiegu onkologicznym a raz, że proponowano bajpasy. To się kupy nie trzyma. Nowatorski zabieg ... ale jednak ryzykowny. Po co ? Skoro to tylko prostata??? Jak widać "medycyna" idzie naprzód...dziś można umrzeć na kardioprostatę płucno-żylną. Sekcja zwłok niezbędna. Władze powinny zarządzić ją natychmiast by rozwiać wątpliwości. Chaos informacyjny to stara żydosowiecka metoda. A o Komorowskim dowiemy się, że sam się śmiertelnie postrzelił z odległości 3m i to pięciokrotnie. ;)
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  Nie za bardzo wierzę w tę śmierć. To nie w ciemię bity facet. Znał służby specjalne, wiedział na co je stać - a tam nie ma sentymentów. Zapewne pije drinki na Karaibach, a w Wiedniu to sobowtóra wykończyli. A miał siedzieć w ciupie po wyborach. Wyjechać, ukryć się skutecznie i zdobyć nową osobowość - to leży w jego możliwościach. Należałoby się bliżej przyjrzeć się panu Sowie? Z kim jest powiązany? Kulczyk ostatnio nie dbał o siebie, wyglądał na bardzo czymś przygnębionego. Czyżby czuł pismo nosem? Ktoś napisał dwa dni temu, że Kulczyk odpoczywa na ekskluzywnym jachcie. Czyżby się asekurował?Zapewne te taśmy także te z córeczką w tle posłużyły by go szantażować. Służby przyznały mu medal na uspokojenie, że jest wszystko w porządku. Pamiętajmy, że chazar Kulczyk był tylko administratorem "organizacji", obdarzony wyjątkowymi predyspozycjami (płynna znajomość języków, podstaw nowoczesnego biznesu itp), preferencje rodzinne, w dość krótkim czasie pomnożył wielokrotnie majątek "organizacji". Ale być może na kontach osobistych zgromadził dla siebie i swojej rodziny "nadwyżki". Moim zdaniem wyjaśnienie może dać.....Pro Civili??? Przypominam, że kiedyś sam powiedział, że gdy skończył 18 lat dostał od ojca milion dolarów , teraz warto by było się zastanowić kogo wtedy w 1968 roku było stać dać swojemu dziecku milion dolarów ? Sam fakt ich posiadania groził konfiskatą mienia i więzieniem a co dopiero taka suma,należy dodać, że wartość dolara wtedy to 90- 120 złotych za 1 dolara.
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  I tak zupełnie przypadkiem od jakiegoś czasu sprzedawał udziały w swoich biznesach w Polsce...? Zrobienie operacji plastycznej i podmiana trupka to żaden problem, zwłaszcza jak się ma dostęp do takiej kasy jak on ma. A ostatnio mocno w Kenii inwestował...prowadził pokręcone interesy i prał kasę. "Niewymierne interesy Jana Kulczyka i jego rodziny"

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3546
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  Czy człowieka wielce zasłużonego dla służb, mogą te służby pozbawić życia, a potem po śmierci wznosić peany na cześć zamordowanego? Mogą.
  Co może być powodem takiego postępowania? Poważne zagrożenie dla interesów tych, którym te służby służą.
  Klasycznym wręcz przypadkiem takiego postępowania służb, jest historia superszpiega Mossadu Roberta Maxwella.
  Jego historię zamieścił kiedyś "Wprost" pt. Arystokracja wywiadu".
  " Szymon Peres, były premier Izraela, który wprowadził go do Mossadu w 1989 r. powiedział mi, że nikt nigdy do końca się nie dowie, jak wiele uczynił Maxwell dla bezpieczeństwa Izraela."
  "Jednym przebiegłym posunięciem Maxwell zdobył tajemnice polskiego wywiadu i sprzedał Mossadowi program komputerowy Promis, wyposażony w tajną elektroniczną "furtkę", pozwalającą izraelskiemu wywiadowi podsłuchiwać szefów polskich szpiegów i poznawać ich plany."
  "Przełomowym momentem jego wywiadowczej kariery było żądanie, by Mossad wydobył go z finansowej zapaści i pętli długów. Po tym jak ukradł 400 mln funtów szterlingów z funduszu emerytalnego swoich pracowników, a banki zaczęły go osaczać, Maxwell zaczął się domagać od Mossadu natychmiastowej wypłaty 400 mln funtów i kolejnych 2 mld funtów na pokrycie pozostałych długów. Szef Mossadu poradził mu, aby zwrócił się do banków w sprawie restrukturyzacji zadłużenia, jak to zrobił inny magnat prasowy - Rupert Murdoch. Maxwell w odpowiedzi ryknął, że nie jest Murdochem i zagroził, że powie wszystko, co wie o Mossadzie, i opublikuje to w swoich gazetach."
  "...nie było innego wyjścia - trzeba było "załatwić" Maxwella za ten brutalny szantaż. "
  "Dziewięciu premierów Izraela i szefów Mossadu wzięło udział w jego pogrzebie, który odbył się w Jerozolimie. Nikt wówczas nie wiedział, że na Górze Oliwnej został pochowany bez mózgu, który zapodział się w czasie sekcji zwłok. "
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  Miał dostęp tylko do 5-ciu procent swojej fortuny. Chciał więcej - więc musiał być może odejść, bo to przecież pieniądze panów z WSI. On był tylko słupem dobrze opłacanym słupem. Takimi słupami są: Z. Solorz , R. Krauze , Niemczycki, A. Michnik, A. Gudzowaty i inni... I nie bądźcie naiwni, że rodzina będzie chciała się zemścić jak niektórzy piszą. Rodzina jest sparaliżowana strachem a poza tym skąd wiemy, że rodzinie nie jest to na rękę. Taka zmiana pokoleniowa...Bredzisław,podobnie jak "doktor Jan", chciał kręcić lody na biznesie z Ukrainą. Przecież ma POwołać jakąś fundację z Ukrainą czy coś takiego. Ktoś musi w końcu pilnować interesów chazarów na tej niewdzięcznej ziemi."Doktor Jan" nie doczekał. Czekamy z utęsknieniem na ciąg dalszy......bredzisław musi czuć się zagrożony, co jak co, ale to, za jakie "zasługi" odznaczał denata, to z całą pewnością bredzisław wie.Tak kończą wielcy szubrawcy, a najlepsze w tym wszystkim jest, że wykańczają się nawzajem. https://www.youtube.com/watch?v=ZgbKPe7dY7w
 • @Andrzej Tokarski 20:04:00
  Niejaki - Kara Mustafa, czy "Baranina", przekonali się, że Wiedeń wcale nie jest bezpiecznym miastem.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:18:56
  Jest pan PLUGAWĄ OSOBĄ !! może i psychiczną -A GDZIE !! kreaturo jest ORZEŁ ??? jakiej cholery ma być krzyż ?? .
 • @Kula Lis 62 21:08:35
  --DOKŁADNIE !! o tym myślę cały dzień !!.
 • Czy Sanhedryn wywiezie go do Izraela jak Icka mazowieckiego ?
  GRÓB jest pusty, seria(l): Jaruzelski, Icek mazowiecki, kulczyk ???
  Zupełnie co innego z Kalksteinem, bo pewności brak, czyje szczątki (śmierdzą bardzo) leżą w krypcie Piłsudskiego na Wawelu.
  @AndrejasBeata 6 godz.6 godzin temu
  @Cenckiewicz Nie oglądam tej tv, bo mam tylko darmowe MUXy, ale może Pan zechce rzucić okiem na moją plylistę: https://www.youtube.com/watch?v=mMwUiSzZY0s&index=4&list=PLzix_s29DVhydrGRQH3AUcYs2LZJNnnzE
 • @ninanonimowa 22:35:46
  Gdzie i jak zmarł Jan Kulczyk. Nowe fakty w sprawie śmierci miliardera. To nie była żadna luksusowa klinika. Jan Kulczyk zmarł w publicznym szpitalu Allgemeinen Krankenhaus (AKH) w Wiedniu. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zator żylno-płucny - informuje "Fakt".

  Cytowany przez "Fakt" rozmówca agencji AFP, przyjaciel miliardera, zdradza:
  Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty.

  AKH zatrudnia 9 tys. pracowników, a rocznie leczy prawie sto tysięcy osób. Dlaczego mający tyle miliardów na koncie (3,5 mld euro) Jan Kulczyk leczył się właśnie tam? To nie zostało wyjaśnione.

  W szpitalu biznesmen przeszedł prosty, rutynowy zabieg. Miał już poumawiane spotkania na najbliższy czas. Nagle pojawiły się powikłania.

  W Wiedniu Kulczyk miał zarejestrowaną rodzinną Fundację Kulczyków. W mieście tym spotykał się także w lipcu 2003 r. z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem. http://niezalezna.pl/69449-gdzie-i-jak-zmarl-jan-kulczyk-nowe-fakty-w-sprawie-smierci-miliardera
 • @Kula Lis 62 08:53:05, ALL
  przepraszam, że nie odpowiadałem na wpisy - po prostu zamknąłem komputer wczoraj dość wcześnie i włączyłem dopiero teraz

  pozdrawiam wszystkich
 • @Andrzej Tokarski 15:00:26
  Sprzeczne wersje po zgonie miliardera. Śmierć Kulczyka pełna tajemnic... http://niezalezna.pl/69488-sprzeczne-wersje-po-zgonie-miliardera-smierc-kulczyka-pelna-tajemnic?page=1 -- AKH w Wiedniu - to ogromny szpital publiczny, ale w przeciwieństwie do naszych, na ogół negatywnych ocen publicznej służby zdrowia - jest to szpital świetny, wykonujący bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne.
  Zgon Kulczyka jest wydarzeniem nader dziwnym, ale akurat wybór szpitala AKH - niczym kontrowersyjnym.
  W tym szpitalu leczono prezydenta Ukrainy - Juszczenkę, po tym, jak go "ktoś" poczęstował "jakąś" substancją, po której ucierpiała uroda jego twarzy. Być może nie przeżyłby poczęstunku, gdyby nie pomoc wiedeńskich lekarzy.
  Tak, czy inaczej - śmierć Kulczyka, właśnie teraz, prowokuje do snucia różnych hipotez. Trudno się temu dziwić. Już nic nie powie w sprawie taśm. "Śmierć Kulczyka jest na rękę dla PO" piszą Blogerzy. Wątek Olina w sprawie śmierci Kulczyka

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7052 - był na jachcie i zaraz potem w Wiedniu... i te sprzeczne doniesienia o jego śmierci.
 • @Andrzej Tokarski 15:00:26
  Pamiętacie jak zrobili przekrój autostrady Kulczyk...to każda warstwa przewidziana w projekcie miała grubość tylko 1/3 tego co było w projekcie. To znaczy, że z pieniędzy na jeden kilometr budowali 3 km autostrady ale forsę brali oczywiście jak za 3 km. Potem się człowiek dziwi, że w Polsce jak nigdzie na świecie autostrady zaraz po oddaniu są remontowane. Pewnie podobnie było miedzy Katowicami a Krakowem. W dniu oddawania tego odcinka całe kilometry pasów były wyłączone bo remontowane. Autostrada była budowana za pieniądze podatników i z uchwalonego dodatkowego haraczu od paliwa. Pobierane teraz haracze neobolszewickie nic nie mają wspólnego z gospodarka wolnorynkową a ze zwykłym monopolem i złodziejstwem od wyrobu autostradopodobnego i zagarniętego na podstawie szemranych układów Buzka strategicznego kawałka terytorium Polski. Mówię wam nie kradnijcie batoników w sklepie tylko od razu grube miliony....będziecie elitą tego biednego kraju

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930