Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Dlaczego zdemaskowanie Bolka jest bardzo ważne...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...a narracja w stylu: przecież wszystko było dawno wiadomo jest - przeciwskuteczna

    To oczywiście prawda: o agenturalnych korzeniach kariery Bolka-ubolka mówiło sie od dawna i każdy kto chciał wiedzieć - wiedział. Ważna jest z innego powodu: tła, postaci drugoplanowych, sekwencji wydarzeń uruchomionych przez ten pozornie nieistotny akt wdowiej desperacji. Następująca sekwencja zdarzeń wyklucza możliwość, że przeciek od gen. Kiszczaka był sterowany. Nikt z zainteresowanych utrzymaniem stus quo na tym nie skorzystał. Czas zapewne pokaże, że wręcz przeciwnie.

Pisałem w notce "Taniec kreatur", że wazniejsze od Bolka są postacie, które tak histerycznie wzięły i nadal biorą go w obronę. Można spokojnie założyć, że większość, a na pewno starsi z tych obrońcow demokracji też ma takie teczki - a wrzeszczą tak głośno, bo są przerażeni, że te teczki się odnajdą. Świetnym przykładem jest tu niejaki Andrzej Celiński - wystarczyła publikacja jednego listu, by ten samozwańczy arbiter elegancji, smaku i dobrych manier zaczął toczyć pianę nienawiści i wściekłości (czy skądś tego nie znamy). Strach pomyśleć co by było, gdyby znalazła się jego teczka, albo np jakieś dokumenty dot obozu internowanych w Jaworznie...Prokurator Czajkowski coś niecoś wspominał.

To przykład, pierwszy z brzegu. Takich postaci są tysiące. Przetrzepanie domu Kiszczaków stanowiło zaczyn do zebrania się na odwagę i zajrzenia do domu gen Jaruzelskiego. Zebrano znacznie więcej materiałów. Ujawnienie ich zapewne spowoduje jakieś dalsze reperkusje, na razie trudne do przewidzenia. Ktoś się zdenerwuje, coś powie, ktoś coś przyniesie - pierwszy kamień ruszył, lawina już się toczy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektu końcowego, gdzie się ta lawina zatrzyma, jak będzie duża, co i KTO w niej będzie.

Mogą zacząć pękać zmowy milczenia. Ktoś zacznie mówić o wpływie służb działających w cieniu wydarzeń - różnych służb, nie tylko polskich i sowieckich. Już Wałęsa chlapnął o działaniach kontrwywiadu pod kątem rozpoznania działań służb żydowskich - to ciekawe. Czy pamiętacie Państwo tekst "Menorów dwóch"? O tym, że wiadome obrady odbywały się w cieniu dwu symboli państwowych - państwa Izrael?  Albo menora na Pałacu Kultury w 2012r - czyż nie wyglądała jak emanacja aktu triumfalnego?

Te wszystkie rzeczy mogą wraz z rozpędzaniem sie lawiny mogą zacząc docierać do powszechnej świadomości. Mając na myśli "powszechnej" nie mam tu na mysli wiedzy tych którzy choćby tu zaglądają od czasu do czasu - ci mniej albo więcej, ale wiedzą, że to co widzą. to przedstawienie, gra cieni - a rzeczywistość jest ukryta.

Chodzi o tą resztę, cielęco bezwolną, o wypranych mózgach, zniechęconej do jakiejkolwiej głębszej refleksji - do nich może dotrzeć prawda sączona powoli dzień po dniu, odsłaniająca coraz to nowe poklady ciekawych informacji. Działając metodą identyczną jak ta używana do wtłaczania propagandy można osiągnąć zupełnie ciekawe a pożądane rezultaty.

Dlatego niech się toczy, to wszystko jest bardzo korzystne, choć na razie dalekie od oczekiwanego efektu końcowego.  Kierunek jednak jest słuszny. Proszę sobie przypomnieć ile było samotnych postaci próbujących wywalić publicznie całą prawdę od razu i w kilku lub kilkunasu zdaniach  - nikt o nich nie pamięta, albo nie żyją. Blogerzy piszą szczegółowo o działaniach wrogich sił - odzew jest minimalny. Sam o tym czasem rozmawiam - efekty/reakcje są przerażające. Ale jak to się powoli dostanie  do powszechnej świadomości - może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Więc niech się dzieje, nie przeszkadzajmy, efekty mogą być ciekawsze niż moglibyśmy sie spodziewać. Smoleńsk też się w końcu wysypie - a to będzie tsunami.

Wszystko jednakowóż zaczęło się od wacika - czy w związku z tym port lotniczy w Gdańsku mógłby sie nazywać imieniem Marii Kiszczak?....

 

KOMENTARZE

 • @Rzeczpospolita 15:06:06
  cieszmy się tym, co mamy, niedawno nie mieliśmy nawet nadziei na to co jest
 • @Rzeczpospolita 15:06:06
  Pan stworzył tą fałszywkę? Czy wszystkie pańskie wpisy są fałszywe jak to info, gdzie fałszywie się tłumaczy tekst mówiony na polski? Wprowadza pan ludzi w błąd...
 • @romanwers 15:30:43
  Nie znam hiszpańskiego. Ale zdaje się, że rzeczywiście lektor mówi coś innego.
 • Dałem 5* - ale zaznaczam: nie jestem akolita PiS
  WAŁĘSA WYRZUCONY PRZEZ POLICJĘ Z WENEZUELI ?

  https://www.facebook.com/tv1pl/videos/1061579510568419/?pnref=story

  Niestety, tłumaczenie w powyższym filmie jest celowo fałszywe - a szkoda.
 • @Rzeczpospolita 16:06:03
  Trzeba uważać, by nie rozpowszechniać fałszywych informacji, na takim czymś właśnie bolek i jego opcja może jedynie zyskać. Pozdrawiam
 • @Nibiru 17:41:48
  wybór materiału aż się narzuca: pójdź łajno do łajna!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31