Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Smoleńsk - DLACZEGO?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w tej sprawie dociekań nigdy dość

 

    DLACZEGO- fundamentalne pytanie jakie należy po wielokroć postawić, by zrozumieć co i w jakich kontekstach tak naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia roku pamiętnego

 

Narrację o brzozie, błędzie pilotów, przypadkowej katastrofie i ziemi przekopanej na metr oraz prezydencie co poleciał się lansować od razu zostawimy na wyłączność koneserom – nie zajmując się nią dalej.

 

Czym kierowano się planując a następnie doprowadzając do tak spektakularnego aktu zagłady?

Z jakich powodów? Kierując się jakimi i czyimi interesami?

 

Pytanie DLACZEGO warto postawić w dwu aspektach - po pierwsze: jakie przyczyny legły u podstaw podjęcia decyzji o przeprowadzeniu takiej akcji?

Czy była to obawa o przebieg wyborów prezydenckich, o to, że Lech Kaczyński zostanie ponownie wybrany? Niezbyt wiele na to wskazywało – nic zatem nie uzasadniało podjęcia tak radykalnego kroku.

Czy zatem była to prywatna zemsta krajowego przeciwnika? Z użyciem lokalnych służb?- podobnie jak wyżej, również w obu przypadkach skala wydarzenia jest absolutnie niewspółmierna. Co w tym wszystkim robiłaby Rosja?

 

Czy może zemsta sąsiadującego imperium za akcję w Gruzji? Również razi absolutna niewspółmierność środków, poza tym w takim przypadku miejsce zdarzenia zostałoby zlokalizowane gdzie indziej, poza granicami imperium. Gdyby zdecydowano się przeprowadzić taką akcję można byłoby wybrać dowolne miejsce. Po co się tak afiszować, chciałoby się zapytać.

 

Więc może – w świetle szeroko wobec Lecha Kaczyńskiego formułowanych zarzutów o zdradę interesów narodowych akcji dokonali polscy patrioci? Zachowując z trudem powagę, trzeba odpowiedzieć, że jest to absolutnie niemożliwe, choćby z przyczyn technicznych. Poza tym w życiu nie zdołali by się wcześniej dogadać kto jest wodzem wszystkich wodzów. Wreszcie, podobnie jak w wyżej wymienionych przypadkach nie ta skala. I mnóstwo niepotrzebnych ofiar.

 

Więc może powód jest bardziej złożony, ale i bardziej ukryty. Prezydent – mimo licznych błędów, gaf, nietrafionych deklaracji, nieprzemyślanych sojuszy postępował w kierunku budowania, a raczej odbudowania niezależnego suwerennego państwa. Oczywiście w istniejących realiach, które były takie, że skoro dopiero co uciekliśmy (tak nam się WTEDY wydawało) z sowieckiego obozu karnego, to, będąc zbyt słabymi by działać samodzielnie, złożyliśmy akces do obozu (jak nam się WTEDY wydawało) wolnego cywilizowanego świata. W tych nowych nie do końca jeszcze rozpoznanych ramach Prezydent działał w kierunku budowania struktury owej Odrodzonej Niepodległej Państwowości. Można powiedzieć, że budował strukturę, trzon takiej Państwowości. Ową strukturę można z nielicznymi wyjątkami odnaleźć (wśród innych ofiar) na liście pasażerów z 10 kwietnia. I tu jest być może sedno sprawy.

 

Przecież nie można wykluczyć, że skoro realia nowych sojuszy nie do końca były właściwie rozpoznane, to PLANY Lecha Kaczyńskiego wobec Polski dalece rozmijały się z dalekosiężnymi planami geopolitycznymi wielkich tego świata. A ponieważ Polacy nie przejawiali skłonności do podporządkowania się w oczekiwanym, czyli w istotnych sprawach pełnym, zakresie – podjęto decyzję o spektakularnym, symbolicznym i należycie przerażającym uderzeniu w ów dopiero co stworzony trzon odradzającej się państwowości. Tak przerażającym, by przez grozę i strach sprowadzić Polaków do przeznaczonej dla nich roli – posłusznych i bezwolnych owiec, które strzygł i pilnował będzie ktoś inny.

Taki, moim zdaniem, był – i jest nadal – plan dla Polski i Polaków. Każdy kto się temu planowi przeciwstawi, jest wrogiem tych, którzy rozdają karty. Lech Kaczyński do tego – z racji konotacji rodzinnych – w rozumieniu owych możnych był – bo sprzeniewierzył się dalekosiężnym planom - również i przede wszystkim zdrajcą - i za to został ukarany.

Obecnie obserwowana sytuacja wściekłego amoku w atakowaniu władz polskich jest ciągiem dalszym tej samej reakcji. Warto zwrócić uwagę jak jest w tzw „cywilizowanym świecie” powszechna. To powinno dawać do myślenia nawet tym mniej spostrzegawczym.

 

Więc uderzając w Prezydenta, w obóz który budował, a który zagrażał obcym interesom – symbolicznie uderzono w Państwo i zdruzgotano Państwo. Ostentacyjnie, bezkarnie i z nieukrywaną pogardą. Prawdopodobnie (chcę wierzyć, że nie był to element planu) szczęśliwemu trafowi, że Jarosław nie wsiadł do tego samolotu (pojęcia „samolot”, Smoleńsk” używam jako symboli – będzie o tym niżej) zawdzięczamy to, że jeszcze roimy o jakiejś pozytywnej zmianie w Polsce. Gdyby wsiadł, nie byłoby wśród żywych nikogo, kto poważyłby się spróbować ponownie pokonać tą drogę.

 

Tak to widzę od TEJ strony pytania DLACZEGO? W tej hipotezie pośrednio zawarta jest odpowiedź na wielokrotnie formułowany zarzut jakoby Prezydent Kaczyński był zaprzedanym zdrajcą sprawy polskiej. Gdyby tak było, to takich zdrajców mocodawca sowicie wynagradza i honoruje – nie zabija. Zostawiając na boku całą skalę tej niesłychanej hekatomby.

 

cdn

KOMENTARZE

 • ---- hm .... dlaczego ?
  ---a może OFIARY ? w intencji .........

  http://racjapolskiejlewicy.pl/jahwe-jaszczur-okrutny-tyran-bog-chrzescijan-muzulmanow-i-zydow-zdemaskowany/7845
 • dobra, a teraz fakty,
  a nie bajdurzenie ...

  plany prezydenta Kaczyńskiego względem Polski

  https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE


  inaczej mówiąc tam gdzie Izrael zrobi bardak, tam i my, Polacy będziemy ten bardak współtworzyć...sorry, ze znów burzę pańską piękną narrację

  ...to są fakty, a z faktami się nie dyskutuje...
 • --- o proszę ! trzeci niezależny głos .............
  https://www.youtube.com/watch?v=2s84wT8uLZI
 • @ninanonimowa 22:47:42
  ------------------- DLACZEGO ? a dla tego !

  https://www.youtube.com/watch?v=_vUL0t1CW8Y
 • CZTERY PYTANIA OKOŁO-SMOLEŃSKIE
  (1) co się stało z pieniędzmi WSI z Pewexu?
  (2) kto pierwszy zaczął stawiać znicze, kłaść kwiatki i obrazki pod pałacem prezydenckim?
  (3) kto sporządził i przyniósł Krzyż Harcerzy pod pałac prezydencki?
  (4) kto zniszczył i usunął Krzyż spod pałacu w maju 2010?
 • @trybeus 22:25:54
  Trybeus,sluchaj co sp. prezydent L. Kaczynski mowi i patrz na uklad ust Pana Prezydenta.Czy pewny jestes,ze wszystko sie zgadza?
 • @Orzeszek 05:19:42
  no tak:))...w takim razie na dodatek był brzuchomówcą:))

  btw ...wszystko się zgadza... głos z ruchem ust...problem jest w opóźnieniu nie ma synchronizacji audio z video...to się często zdarza zwłaszcza przy amatorskim nagraniu, a to jest amatorskie, które goje w głównych przekaziorach nie powinny oglądnąć...niestety, prawda jest brutalna
 • 5*+! //"symbolicznie uderzono w Państwo i zdruzgotano Państwo."//
  To nie było tylko symboliczne uderzenie. -Faktycznie odbudowywującą się Polskę nam zdruzgotano. -Ludzi ogłupiono, a na zarządców kraju, po praniu mózgów podsunięto kryminalną, antypolską bandę oszustów i złodziei. -Na szczęście Polacy zaczynają się budzić. -Lepiej póżno niż wcale. -POLSKA WWW! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @trybeus 13:26:36 //"...wszystko się zgadza... głos z ruchem ust...problem"//
  -Problem jest, że się nie zgadza. -Przyjrzyj się dokładnie. -Chyba, że tak widzisz, jak Ci pasuje do jakiejś innej narracji. . :(((

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31