Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

DORZYNKI 2016 - czyli jak PIS dorzyna śledztwo smoleńskie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

tak to było: czekaliśmy co będzie jak PIS uzyska pełnię władzy - primo: jak wyjaśni sprawę "Smoleńska".....

...i teraz wydaje się, że już wiemy. Pojawił się film "Smoleńsk", pojawiły się przecieki z podkomisji. Pojawiły się zachwyty i nad filmem i nad dociekliwością podkomisji kierwanej przez ministra Macierewicza. Pojawił się też nowy dość niespodziewany wątek: sowite odszkodowania dla rodzin ofiar "katastrofy smoleńskiej".

Jak to wszystko wygląda? Otóż wygląda to tak: została przyklepana oficjalna wersja PISu, czy  wybuch, wybuchy, megawybuchy, czy multiwybuchy. Została ona potwierdzona  przez komisję, uwieczniona w filmie, opowiedziana i zaaprobowana przez właściwie wszystkie media. Ogłoszona też wcześniej światu przez ministra Macierewicza w formie zapowiedzi ogłoszenia wyników z których będzie wynikało, że wina leży po stronie Rosjan - i szlus. Pozamiatane. Rodziny dostaną pieniądze,  żeby były na tyle usatysfakcjonowane, by nie drążyły już tematu. Taka łapówka za ciszę.

Jaka z tego korzyść? Jaki z tego wniosek?

 

Korzyść taka, że nikt już nie będzie zadawał głupich niepotrzebnych pytań:

- o Okęcie

- o skoordynowaną międzynarodową awarię monitoringu

- o niespójności czasowe w dojazdach poszczególnych osób na lotnisko

- o zawiesie

- o brak śladów ofiar na miejscu "katastrofy" - 8 ton mięsa, krwi i kości - i ani śladu

- o nienaturalnie zimnego Lecha - jakby wprost z chłodni

- o brak śladów uderzenia samolotu o ziemię

- o brak kokpitu - niedający się inaczej wytłumaczyć jak tym, że ten model fabrycznie go nie miał

- o brak wyposażenia samolotu na miejscu wypadku

- o sosnowe belki podłożone pod części "wraku"

- o ślady mchu na szczątkach samolotu

- o spuszczenie po brzytwie Chrisa Cieszewskiego - który wykazał, że płaty śniegu na zdjęciach sprzed katastrofy pokrywają się z rozkladem szczątków po katastrofie - sam kilka dni po 10.04.2010 pisałem, że obecność dyndającego w powietrzu zawiesia w kilka sekund po upadku samolotu ma dwa wytłumaczenia: 1. przyleciało samoistnie za Tutką i jeszcze nie zdążyło spaść, 2. na drugim jego końcu jest dźwig lub śmigłowiec, który - korzystając z postawionej mgły - coś podnosił (np siatki maskujące) z "wraku"

- o hangar

- o katastrofę awionetki w Hiszpanii

- o generała Anatola Czabana

- o ubłocone kółka samolotu

o 1000 innych spraw, których tu nie będę wymieniał - a o które trzeba by zapytać chcąc uzyskać dostęp do rzeczywistej prawdy o zdarzeniach 10.04.2010, a może i 9.04.2010

 

Mamy za to wniosek - i narrację: winne Ruskie! i już.

I jakkolwiek nie zamierzam  -  w odróżnieniu od niektórych, nie wiem jak ich nazwać: czy to agentura wpływu, czy pożyteczni idioci - negować udziału w tym spisku państwa umownie, choć całkowicie nietrafnie,  zwanego Rosją - to oczywistym jest, że całość inżynierii tej zbrodni wykracza znacznie dalej i szerzej.

I o tym nam nie wolno wiedzeć i nie wolno mówić, I nie wolno dociekać.Bo  WSZYSTKO ZOSTAŁO WYJAŚNIONE! To nam właśnie przekazuje PIS.

 

Więcej na ten temat, na temat motywu tego zdarzenia, jego reminiscencji geopolitycznych i wniosków na przyszłość znajdzecie Państwo pod linkiem:

Smoleński Tryptyk - blog Andrzej Tokarski

Przeczytawszy ten materiał, znajdziecie być może Państwo powód do zadumy nad zdarzeniem późniejszym. Oto niedawno tzw Rosja rozpoczęła zakrojone na niespotykaną skalę manewry wojskowe. Jak była reakcja świata? Żadna. Zero zaskoczenia.  A jak była reakcja ministra Macierewicza? Pierwszy do bójki, następny, co nie odda ani guzika -  tylko skwapliwie wywiezie swoje guziki do jakiejś aktualnej Rumunii...

Czy to była próba generalna? nie wiem - ale tak to wyglądało. Mamy już uzbrojone szybowce, pontony, kukuruźniki, traktory, młodzież - jesteśmy silni zwarci i gotowi.....trzeba tylko iskry - czy nie to jest opisane krok po kroku w Smoleńskim Tryptyku?

- i z tym pytaniem Państwa zostawię...i z dobrą radą. Trzymajcie się jak najdalej od jakichkolwiek form militaryzacji - w tym starciu nie mamy żadnych szans. I zapewne o to chodzi. Więc zadanie nie brzmi "walczyć".

Zadanie brzmi: "przeżyć!"

KOMENTARZE

 • @
  na wszelki wypadek wyjaśniam:
  dożynki - od żąć, żniwa
  dorzynać - od rżnięcia, rezania, zarzynania
 • tak
  /Mamy już uzbrojone szybowce, pontony, kukuruźniki, traktory, młodzież - jesteśmy silni zwarci i gotowi.....trzeba tylko iskry /

  https://i.ytimg.com/vi/oMLW55ck0Zo/hqdefault.jpg


  pozdrowił
 • no przecież
  bloger almanzor wyjaśnił już tę kwestię "po inżyniersku" !!! Po co twe pytania???
 • @Zorion 19:08:03
  "pozdrowił"

  ...iii.. do boooju!
 • @zadziwiony 19:16:54
  taki "jenżynier" jak cuś powie, to już powie
 • Działania długofalowe
  Jeśli są w stanie wywalić 2 wieże +3cią(WTC7), wymordować setki tysiëcy ludzi (Irak,Afganistan, Syria, itd)to 96 osób dla nich to małe piwoprzed śniadaniem.
  Teraz pojawią się rewelacje smoleńskie, zdjęcia satelitarne, nagrania, wszystko w idealnym momęcie.
 • @zbig71 19:56:26
  najbardziej zastanawia mnie i to od dawna rola J. Kaczyńskiego. Nie potrafię tego rozgryźć. CZY robi tyle ile może by to zatrzymać, czy idzie w naznaczonym kierunku. Wiele sprzecznych zdarzeń, by jednoznacznie móc ją określić. Np. zastanowiła mnie jego ostatnia konstatacja, że bardzo boli brak porozumienia w istotnych sprawach nawet z bratem bliźniakiem ( coś koło tego).
 • @zadziwiony 20:11:28
  JK jest postacią bardzo tajemniczą. Czy coś wie? Myślë, że tak, po zachowaniu jego można stwierdzić, że będzie się układał z ....nimi....
  Może Lech nie chciał sië do końca układać i był " błąd pilota"
 • To się nazywa "mistyfikacja smoleńska"
  mająca na celu utrzymanie władzy w Polinie w kółeczku syjonistycznego PO-PiS-u i tyle. Pozdrawiam.
 • Konflikt najtajniejszych z tajnych jest ponad więź bliźniaczą krwi...
  To coś więcej niż pozbycie się konkurencji.
  Tu idzie zdobycie władzy absolutnej nad narodem, o zniewolenie...
  Morderstwa są tak niewiarygodne w odbiorze socjotechnicznym, że uwiarygadniają maskaradę sprawców w działaniu.
 • Do czytających.
  Jeżeli ktoś nie czytał tych artykułów to polecam google i "zamach warszawski" oraz "zamach.eu". Pozdrawiam-zyga
 • @zbig71 20:20:35
  "JK jest postacią bardzo tajemniczą. Czy coś wie? Myślë, że tak, po zachowaniu jego można stwierdzić, że będzie się układał z ....nimi....
  Może Lech nie chciał sië do końca układać i był " błąd pilota""

  Ewidentnie na to wygląda.
  Musi wiedzieć dlaczego PIS mógł wygrać z tym, który "nie miał z kim przegrać", a którego do władzy w 2007 roku wyniosły te same siły, które go w 2015 roku tej władzy pozbawiły( oferując ją PIS-owi, który po końcu polityki resetu lepiej nadawał się do realizacji ich interesu), dając mu jednak szansę na dobrą synekurę w zamian za zasługi dla nich w okresie 2007-2013

  J.Kaczyński dał tego sygnał w 2013 roku, w wywiadzie udzielonym pismu "Do Rzeczy":
  (...)Niezależnie od tego, jak bardzo jest to teraz zakłamywane, za jego czasów liczono się z nim. A co za tym idzie – liczono się z Polską. (…) (...)Potrafił wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje (....)
  (...) Lech Kaczyński miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, ale że potrafi tworzyć koalicje, czyli że trzeba się z nim liczyć. Potrafił to robić – wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje. Pokazał, że Polska ma wystarczający do tego potencjał. Że nie trzeba prowadzić polityki takiej, jaka dziś jest prowadzona. Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał (...)

  Dla kogo L.K. był "niesterowalny" i zapłacił za to życiem?
  Przecież o "niesterowalności" z amerykańskich analiz nie można mówić w odniesieniu do Rosji i Putina tylko do USA.
 • @AnnaP 11:30:25
  "A jeśli chodzi i 8 ton mięsa, to wróciło w żelaznych trumnach, zespawanych."
  Ale te "8 ton mięsa" nie pozbierano na polance Siewiernego, a ciała śp. Prezydenta nie znaleziono po 8 godzinach od "katastrofy" i w "odległości około 30 m od złomu z salonki prezydenckiej" jak to donosiły źródła rosyjskiej prokuratury, tylko po tym jak "przed godziną 15-tą przywieziono na Siewiernyj pierwsze dwie trumny" jak donosiły media, by pomiędzy 15-tą a 16-tą podać komunikat o "odnalezieniu ciała L.Kaczyńskiego".
 • @35stan 12:20:02
  Jak Amerykanie dali zielone światło do przewrotu na Ukrainie, to nagle PO z partii niemieckiej stała się partią amerykańską. Niemniej PIS dla USA jest zdecydowanie bardziej wiarygodny i " pozwolono " wygrać A.Dudzie i PISowi wybory. Absolutnie nie wierzę w autentyczność demokracji nie tyllko u nas, ale wszędzie, z USA włącznie.
  LK pojechał do Gruzji w 2008 roku i robił tam z siebie i Polski niestety pajaca, w końcu Sarkozy załatwił sprawę z Putinem. Skutecznie.
  " Lech Kaczyński miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, ale że potrafi tworzyć koalicje, czyli że trzeba się z nim liczyć. Potrafił to robić – wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje. Pokazał, że Polska ma wystarczający do tego potencjał. Że nie trzeba prowadzić polityki takiej, jaka dziś jest prowadzona. Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał (...)''
  Wiele niedopowiedzeń u Jarkacza, z pewnością jednak coś tam JK wie.
  Tylko
  Dla kogo L.K. był "niesterowalny"??? Trzeba by szczegółowo przeanalizować tę prezydenturę , może na coś się natrafi......
 • @35stan 12:20:02
  Jeszcze jedna sprawa , jakia była decyzja LK w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych. w Izraelu obiecywał , co obiecywał, wiadomo, na tym portalu nikomu nie muszę przypominać, ale gdzieś tam słyszałem, że podobno był przeciwny tym roszczeniom .
 • @AnnaP 13:51:53
  proszę Pani - mięso zanim zapakowano do trumien, spadło z nieba razem z samolotem - do tego w trakcie mielenia

  Widzi Pani na jakimś zdjęciu kroplę krwi? Pamięta Pani relacje z których wynikało, że nikt nie widział żadnych ciał zaraz po "katastrofie"?

  Coś to Pani podpowiada? Czy dalej ani w ząb...
 • To była katastrofa
  Jedno mogę wytłumaczyć.
  Ślady błota na kołach.
  To proste oni próbowali lądować nie trafili na lotnisko we mgle.
  A jak nie trafili na lotnisko to trafili na jakiś lasek, blotko, trawę..
  Musieli kołami walnąć w ziemię na wylocie z wąwozu.
  Wtedy się zorientowali o błędzie (i słychać huki na nagraniach).
  Pilot dał pełną moc silników i próbował uciekać do góry.
  Niestety w lasku rosła pancerna brzoza o którą zawadził skrzydłem
  Dalej już z górki... urwana końcówka skrzydła, nierówna siła nośna skrzydeł, samolot na pełnej mocy wykonuje korkociąg z klapami maksymalne na wznoszenie (piloci).
  W takim ustawieniu samolot wzbija się do góry robiąc jednocześnie korkociąg, odwraca się na plecy i wali na ziemie. Cała figura trwała kilka sekund (krzyki jak na rollercosterze) i ..nie ma co zbierać.

  Tego nie da się zamanipulować.
 • @Oscar 18:04:29
  niektórzy mówią, że kokpit dalej poleciał - i wciąż leci, do dziś. To się nawet wydaję logiczne, bo wyjaśnia dlaczego go tam na polance nie znaleźli. Tylko to z kolei nie pasuje do śmierci pilotów - powinni dalej lecieć w tym kokpicie...a nie zginąć...
 • @Oscar 18:04:29
  Pancerna brzoza jeszcze ciągle pokutuje?
  No żeby chociaż jakiś stary, grubopienny dąb, ale brzoza..., ułamana na wysokości 666 cm nad ziemią... Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać.
 • All
  Wy się lepiej zastanówcie jak tego buca z Wawelu wykopać, zanim mu Antek Trotylewicz pomniki w każdej gminie wystawi...
  Antek to taki nowy "trzeci bliźniak".
 • @AnnaP 11:30:25
  Z zakazem ekshumacji...

  Tuszonka, bo tanio?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:41
  Fakt,
  Wawel miejsce królów,
  JK "tylko" zszedł w zamachu / wypadku...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31