Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Po co nam wszystkie ekshumacje?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego wszystkie ekshumacje są fundamentalnie ważne

 

Dlaczego wszystkie ekshumacje są fundamentalnie ważne

 

Przez media przetacza się fala dyskusji o zasadności czy też bezzasadności ekshumacji wszystkich ofiar wydarzeń umownie opisywanych jako katastrofa smoleńska. Ponieważ jestem spokojny o to, że nikt w przestrzeni publicznej nie pokusi się o wyartykułowanie niżej wymienionych przyczyn – chcąc nie chcąc- sam to zrobię.

 

Pełen zakres ekshumacji pozwoli odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań

 

 1. czy wszystkie ofiary zginęły z tej samej przyczyny i w tych samych okolicznościach?

 2. czy znajduje to potwierdzenie w obrażeniach zwłok?

 3. jak duża ilość ofiar „wygląda jakby spały” - i jakim cudem, skoro „kłąb mięsa”?

 4. czy wszystkie ofiary zginęły w tym samym miejscu – tu czas na postulowane przez blogerkę Ślepą Mańkę analizę próbek ziemi i porównanie ich z ziemią smoleńskiego błota?

 5. przy okazji badania czy ciała nie zostały pomylone co do miejsca pochówku i ich tożsamości trzeba sprawdzić czy wszystkie ciała mają znaną tożsamość – czy lista pochówków pokrywa się z listą pasażerów – a nie ma tam jakichś „no name” - nie mówiąc już o cegłach czy innych obciążeniach trumien - zamiast niektórych ciał – gdyby ta ostatnia ewentualność znalazła potwierdzenie – pojawi się litania dalszych pytań.

 

Trzeba mieć nadzieję że prokuratorzy postawią takie pytania - i poszukają na nie odpowiedzi. Że nie skupią się jedynie na poszukiwaniu potwierdzenia wybuchu/wybuchów.

 

Że przełożeni prokuratorów pozwolą im na postawienie wyżej wskazanych pytań – i na rzetelne poszukanie odpowiedzi na nie.

 

Że - o ile będą naciski na ograniczenie zakresu badań do czynności okołowybuchowych - znajdzie się prokurator, który spektakularnie złoży dymisję i poda do publicznej wiadomości jej przyczynę.

 

Wyrażam przy tym naiwną nadzieję, że w ramach prowadzonego śledztwa nikomu nie przyjdzie do głowy jakieś eksperymentalne (niewątpliwie uzasadnione „dobrem śledztwa”) zniszczenie drugiej tutki – gdyż byłaby to najprostsza droga do... podmianki resztek maszyn. Pewnie nawet kokpitcudownie „odnalazł się byłby”.

 

Wtedy zwrot wraku nie napotykałby już na dalsze trudności.

 

Jeżeli te pytania nie zostawią postawione i rzetelnie skonfrontowane z rzeczywistością – będzie to potwierdzenie, że - jak napisałem wcześniej - PIS istotnie DORZYNA śledztwo smoleńskie.

KOMENTARZE

 • SŁUSZNIE!
  Badanie pośmiertne jest bardzo ważne. To się należy każdej ofiarze tego zamachu / tej katastrofie / w Warszawie / w Smoleńsku / w hangarze / w pałacu prezydenckim.

  W kolejce czekają szczątki Generała Sikorskiego, podobno jest jakaś przestępcza umowa z WASP-ami, że Polska nie dokona badania zwłok... bo się to Koronie Brytyjskiej nie podoba.

  Dalej - zwłoki Bieruta, sowieckiego agenta, prawdopodobnie sobowtóra. Podobno jest jakaś przestępcza umowa z Sowietami (których już nie ma?) że Polacy się nie dowiedzą prawdy.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:37:25
  dzięki Panie Eugeniuszu
  każda ofiara "seryjnego" też zasługiwałaby na rzetelną sekcję....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31