Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
255 postów 2235 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Po co nam wszystkie ekshumacje?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego wszystkie ekshumacje są fundamentalnie ważne

 

Dlaczego wszystkie ekshumacje są fundamentalnie ważne

 

Przez media przetacza się fala dyskusji o zasadności czy też bezzasadności ekshumacji wszystkich ofiar wydarzeń umownie opisywanych jako katastrofa smoleńska. Ponieważ jestem spokojny o to, że nikt w przestrzeni publicznej nie pokusi się o wyartykułowanie niżej wymienionych przyczyn – chcąc nie chcąc- sam to zrobię.

 

Pełen zakres ekshumacji pozwoli odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań

 

 1. czy wszystkie ofiary zginęły z tej samej przyczyny i w tych samych okolicznościach?

 2. czy znajduje to potwierdzenie w obrażeniach zwłok?

 3. jak duża ilość ofiar „wygląda jakby spały” - i jakim cudem, skoro „kłąb mięsa”?

 4. czy wszystkie ofiary zginęły w tym samym miejscu – tu czas na postulowane przez blogerkę Ślepą Mańkę analizę próbek ziemi i porównanie ich z ziemią smoleńskiego błota?

 5. przy okazji badania czy ciała nie zostały pomylone co do miejsca pochówku i ich tożsamości trzeba sprawdzić czy wszystkie ciała mają znaną tożsamość – czy lista pochówków pokrywa się z listą pasażerów – a nie ma tam jakichś „no name” - nie mówiąc już o cegłach czy innych obciążeniach trumien - zamiast niektórych ciał – gdyby ta ostatnia ewentualność znalazła potwierdzenie – pojawi się litania dalszych pytań.

 

Trzeba mieć nadzieję że prokuratorzy postawią takie pytania - i poszukają na nie odpowiedzi. Że nie skupią się jedynie na poszukiwaniu potwierdzenia wybuchu/wybuchów.

 

Że przełożeni prokuratorów pozwolą im na postawienie wyżej wskazanych pytań – i na rzetelne poszukanie odpowiedzi na nie.

 

Że - o ile będą naciski na ograniczenie zakresu badań do czynności okołowybuchowych - znajdzie się prokurator, który spektakularnie złoży dymisję i poda do publicznej wiadomości jej przyczynę.

 

Wyrażam przy tym naiwną nadzieję, że w ramach prowadzonego śledztwa nikomu nie przyjdzie do głowy jakieś eksperymentalne (niewątpliwie uzasadnione „dobrem śledztwa”) zniszczenie drugiej tutki – gdyż byłaby to najprostsza droga do... podmianki resztek maszyn. Pewnie nawet kokpitcudownie „odnalazł się byłby”.

 

Wtedy zwrot wraku nie napotykałby już na dalsze trudności.

 

Jeżeli te pytania nie zostawią postawione i rzetelnie skonfrontowane z rzeczywistością – będzie to potwierdzenie, że - jak napisałem wcześniej - PIS istotnie DORZYNA śledztwo smoleńskie.

KOMENTARZE

 • SŁUSZNIE!
  Badanie pośmiertne jest bardzo ważne. To się należy każdej ofiarze tego zamachu / tej katastrofie / w Warszawie / w Smoleńsku / w hangarze / w pałacu prezydenckim.

  W kolejce czekają szczątki Generała Sikorskiego, podobno jest jakaś przestępcza umowa z WASP-ami, że Polska nie dokona badania zwłok... bo się to Koronie Brytyjskiej nie podoba.

  Dalej - zwłoki Bieruta, sowieckiego agenta, prawdopodobnie sobowtóra. Podobno jest jakaś przestępcza umowa z Sowietami (których już nie ma?) że Polacy się nie dowiedzą prawdy.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:37:25
  dzięki Panie Eugeniuszu
  każda ofiara "seryjnego" też zasługiwałaby na rzetelną sekcję....
 • Niebezpieczne zagranie
  Zważywszy na to jak mało od czasów DOBREJ ZMIANY wyjaśniono w sprawie "katastrofy smoleńskiej". Doszukiwałbym się tu innego celu ekshumacji. Może okazać się że np. na wawelu wcale nie spoczywa para prezydencka, albo analiza próbek wykaże TNT, itp.
  Jednym słowem może to być wykorzystane do zaogniania stosunków z Rosją. Do czego usilnie dąży Antoni Macierewicz na polecenie USraela.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30