Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Minister Ziobro przywraca godność prawu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

na razie w Kaliszu....

       Niedługo przed wprowadzeniem stanu wojennego, 21 listopada 1981 roku na budynku kaliskiego sądu pojawił się sporych rozmiarów napis: "Przywrócić Godność Prawu"

Autorem koncepcji był Bogusław Śliwa, poniżej przedstawiam - za Wikipedią - zarys postaci:

Bogusław Śliwa (ur. 6 października 1944 we Lwowie, zm. 23 listopada 1989 w Sztokholmie) - polski prawnik, działacz opozycyjny, autor Posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej.

Był synem Józefa i Marii z d. Brichacek. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1975 rozpoczął pracę jako prokurator w Kaliszu. W 1978 zamierzał oskarżyć milicjanta o zabójstwo Ryszarda Mikołajczyka i został dyscyplinarnie zwolniony z pracy ze stanowiska wiceprokuratora Prokuratury Rejonowej w Kaliszu[1].

Od 1979 członek Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCiO), w latach 1979–1980 wydawał (razem z Antonim Pietkiewiczem i Tadeuszem Wolfem) "Wolne Słowo". Doradca i ekspert w czasie strajków w 1980 w Kaliszu. W latach 1980–1981 sekretarz, a następnie wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa w Kaliszu. Delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, autor "Posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej" (przyjętego przez delegatów Zjazdu 8 września 1981). Był autorem pomysłu napisu na murze gmachu Sądu Okręgowego w Kaliszu„Przywrócić godność prawu!”, co zrealizował w listopadzie 1981 roku Stanisław Słodkiewicz[1]. Napis został zachowany (stan na rok 2014)[2]. Internowany (Gębarzewo, Kwidzyn), po zwolnieniu represjonowany i zmuszony do opuszczenia kraju.

Na emigracji organizował pomoc prawną dla uchodźców politycznych, m.in. w sprawie uniemożliwienia ekstradycji do PRL nieletnich braci Adama i Krzysztofa Zielińskich, którzy w 1985 uciekli do Szwecji ukryci pod podwoziem ciężarówki. Zmarł na emigracji, spoczywa na Norra begravningsplatsen.

 

Napis został wykonany farbą, która mimo wielokrotnych prób nie dawała się zamalować. A próbowano wielokrotnie - najwyraźniej wszystkie kolejne władze w tym oczywistym haśle przeczuwały zagrożenie dla siebie - i dla porządku społecznego. Powinno to dostatecznie i dobitnie świadczyć o poziomie aberracji i oderwania od rzeczywistości kolejnych władz i samorządowych i sądowniczych.

Dlaczego o tym piszę? Otóż minister Zbigniew Ziobro zrobił coś, co najprawdopodobniej za chwilę spowoduje darcie mord przez środowisko prawnicze ze szczególnym wskazaniem na kaściaków - czyli sędziów. To niedopuszczalne, by sugerować, że prawo było/jest stosowane w sposób niegodny - zakrzykną, lub chociaż pomyślą. Wszak wystarczy spojrzeć, by zobaczyć jak godnie się noszą. NIektórzy (którzy?, którzy? - sami się przyjrzyjcie) od tej godności wyhodowali sobie policzki przypominające pośladki...

Zamiast zamalowywać, czy po prostu kazać skuć tynk i rozwiązać problem definitywnie - minister kazał napis..... odrestaurować, zabezpieczyć szybą i opatrzyć stosowną tablicą pamiątkową.

I to jest super. Tak trzymać, czapki z głów za taką decyzję.

 

Żeby jednak nie było nieprzyzwoicie słodko, pozwolę sobie zamieścić tu apel do ministra Ziobro:

Panie Ministrze!

Mija rok, odkąd sprawuje Pan władzę, zapowiedział Pan i Pana pracownicy szereg fundamentalnych zmian i reform, co do których znajdzie Pan pełne poparcie obywateli. Jest jednak powód do pewnego niepokoju: od zapowiedzi minęło już naprawdę dużo czasu - można ZACZĄĆ odnosić znane już z innych rządów wrażenie, że JAK ZWYKLE SKOŃCZY SIĘ NA OBIETNICACH. Zapowiadane zmiany nie wchodzą w życie.

MIała być istotna reforma w sądownictwie połączona z koniecznym zdyscyplinowaniem sędziów - cisza

Miała być reforma braci komorniczej - kończąca z prowadzeniem działalności gospodarczej, podporządkowująca komorników sądom i wiążąca ich stosunkiem pracy - cisza

O podobne rozwiązanie aż się prosi zawód notariusza - z jakiego powodu, poza łupieniem obywateli, ci państwo działają na zasadach działalności gospodarczej?

Obywatele mają - z uwagi na ceny - problem z dostępem do usług adwokackich - co złego by się stało, gdyby każdy adwokat po obronieniu aplikacji był zobowiązany przez, powiedzmy, 10 lat - do świadczenia usług obywatelom na podstawie analogicznego jak wyżej zatrudnienia przez sąd?  Potem droga wolna, mogą praktykować prywatnie.

Wszyscy ci prawnicy uzyskali swe wykształcenie na państwowych uczelniach  finansowanych z publicznych funduszy - co złego byłoby, gdyby w jakiś sposób odpłacili się społeczeństwu za swój status?

Miało być rozliczenie przestępców związanych choćby z Katastrofą Smoleńską - cisza

Miało być dobranie się do całej galerii zaradnych cwaniaków-samorządowców  - ze szczególnym wskazaniem na co poniektórych prezydentów miast - cisza - z wyłączeniem awantury w Łodzi, którą określam jako kompromitującą dla CBA, oraz nieudolnych podchodów w Lublinie. Reszta prominentów ma się świetnie i obrasta w tłuszczyk.

Zamiast tego siedzi Zygmunt Miernik, zamiast tego siedzi zapomniany Brunon Kwiecień - za co siedzi ten ostatni nie wie nikt - wiadomo, że z trzech kolejnych czynników koniecznych do zamachu: trotylu, transportera oraz Sejmu - Brunon Kwiecień miał tylko - Sejm.

Panie MInistrze, każdy obywatel tego kraju ma Sejm. Czyżby to miało znaczyć, że każdy może siedzieć? Za posiadanie Sejmu?

Panie Ministrze zachęcam, by Pan PRZYWRÓCIŁ GODNOŚĆ PRAWU - w pełnym zakresie. Wydaje się, że jak nikt dotąd, "ma Pan na to papiery".Oraz konieczną do tego władzę.  Tablica, to dobry krok - rzecz w tym, że tylko jeden.

 

ukłony

Andrzej Tokarski

KOMENTARZE

 • Podpisuje sie pod apelem!
  DO uwiezionych nalezy dolaczyc pana Piskorskiego i haniebnie osadzonego pana Rybaka z Wroclawia!
  To hanba! Przedluzac sankcje bez przedstawienia wiarygodnych zarzutow!
  Sprawe historycznego napisu zostawcie fachowcom tynkarzom i malarzom...naprawcie prawo!
  Zlikwidujcie furtke 10% akcji w firmach dla sedziow , prokuratorow i policjntow!!!!! To korupcjogenny lacznik wymiaru sprawiedliwosci ze zorganizowana przestepczoscia!
  Wprowadzic wybieralnosc sedziow i Lawe Przysieglych !
 • - minister kazał napis..... odrestaurować, zabezpieczyć szybą i opatrzyć stosowną tablicą pamiątkową.
  .
  "Przywrócić Godność Prawu"

  Oczywiście, Minister Sprawiedliwości i Minister Edukacji mogą przywrócić godność prawu, ponieważ Sąd działa zgodnie ze starym prawem.

  W najwyższej ustawie - "Konstytucji" (liczba 3, daje równowagę władzy to jest niemożliwe)
 • Wyglada mi to na upozorowaną uczciwość.
  Jak można uznać, że prawo ma jakąkolwiek godność w kraju, jeśli ludzi szczepi się wręcz na siłę, pod karami administracyjnymi wbrew Prawu Międzynarodowemu, np. Konwencji Genewskiej, Karcie Praw Podstawowych UE, Międzynarodowemu Paktowi Praw Obywatelskich i
  Politycznych z 1966 roku. Jak można mówić o godności praw jeśli zgody obywateli są uzyskiwane pod przymusem i strachem.
  Kolejna sprawa to tajemnicze opryski chemiczne z samolotów latających nad naszymi głowami - nikt nic nie wie (ani sanepid, ani wojsko) jest ogólne cicho sza. Dla mnie opryski chemiczne to iście papierek lakmusowy dla władz, czy są one niezależne czy agenturalne, czyli okupacyjne.
  POzdrawiam kolejnych okupantów z gębą pełną frazesów katolicko-patriotycznych i dających kroplówkę/łapówkę dla ludzi w postaci +500 czy łapaniem hostii przy świetle kamer.
 • @@@!
  Wrocławski sędzia Marek Górny , nazwał naród Polski : NARODEM Z TRADYCJAMI ANTYSEMICKIMI , gdyby dziś ! obowiązywał w Polsce honorowy kodeks Boziewicza ODSTRZELIŁ BYM MU ŁEB LUB UKATRUPIŁ KARABELĄ ZA TE SŁOWA ale ch……….. na pojedynki się nie pozywa nawet DZIŚ ! MAREK GÓRNY pracownik wrocławskiego sądu . WNIOSEK , PETYCJA I SONDAŻ / W SPRAWIE UCHYLENIA IMMUNITETU I POSTAWIENIA ew. zarzutów z Art. 133 kk. WITAM DZIŚ DALSZY CIĄG SPRAWY „SĘDZIEGO ” WROCŁAWSKIEGO SĄDU MARKA GÓRNEGO Całość tu https://miziaforum.wordpress.com/2016/11/24/marek-gorny-pracownik-wroclawskiego-sadu-wniosek-petycja-i-sondaz-w-sprawie-uchylenia-immunitetu-i-postawienia-ew-zarzutow-z-art-133-kk/#comment-291496 W Polsce sędziami i prokuratorami są potomkowie UBeków i SBków. Oni NIE WIEDZA nic o sprawiedliwości i prawie naturalnym. Dla nich sprawiedliwość jest wtedy, kiedy mają rację i siłę - to gangrena, nie urzędnicy.
 • @@@! Dobra zmiana...Dawno pisałem o przepadkach mienia a afer było dużo.
  Konfiskata rozszerzona – narzędzie do walki z przestępczością zorganizowaną. W maju br. Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt zmian w kodeksie karnym i kilku innych ustawach. Celem proponowanych regulacji jest wprowadzenie do polskiego prawa instytucji tzw. konfiskaty rozszerzonej.

  Do zmiany prawa w tym zakresie obliguje polski rząd unijna dyrektywa z 3 kwietnia 2014 r. dotycząca zabezpieczenia i konfiskaty narzędzi służących do popełnienia przestępstwa i korzyści pochodzących z przestępstwa w Unii Europejskiej.

  Główne założenia tzw. konfiskaty rozszerzonej
  Nowe przepisy mają zwiększyć skuteczność organów ścigania i umożliwić konfiskatę korzyści osiągniętych w wyniku złamania prawa, głównie przez przestępczość zorganizowaną. Regulacje mają m.in. umożliwić przepadek składników i praw majątkowych firm, dzięki którym, choćby pośrednio, nielegalnie osiągnięto korzyść majątkową znacznej wartości – powyżej 200 tys. zł. Dodatkowo, do takiego przedsiębiorstwa może zostać wprowadzony przymusowy zarząd w celu zabezpieczenia majątku, któremu grozi przepadek. Wątpliwości niektórych ekspertów budzi fakt, że sąd będzie mógł orzec przepadek mienia firmy, która nie jest własnością sprawcy. Wystarczy, aby przedsiębiorca przewidywał możliwość wykorzystywania jego firmy do nielegalnych działań, jednak w wyniku niedochowania należytej staranności nie podjął kroków mających na celu ich powstrzymanie. Jak się wydaje, rozwiązanie to ma m.in. na celu zakończenie z procederem przepisywania przez sprawców korzyści pochodzących z przestępstw na osoby trzecie, które zasłaniają się niewiedzą co do źródeł pochodzenia otrzymanego majątku. Instytucja rozszerzonego przepadku mienia opierać ma się na domniemaniu przestępczego pochodzenia danego majątku. Istotą nowych rozwiązań jest przerzucenie ciężaru dowodzenia legalności majątku na sprawcę przestępstwa lub osobę dysponującą korzyścią majątkową, co do której pochodzenia istnieją poważne zastrzeżenia. Przesłanką do takich zastrzeżeń ma być udowodnienie sprawcy popełnienia czynów zabronionych. Domniemanie nielegalnego pochodzenia ma dotyczyć jednak nie tylko korzyści zgromadzonych bezpośrednio dzięki popełnionemu przestępstwu, ale również mienia nabytego w ciągu wcześniejszych i późniejszych 5 lat. Ustawodawca założył bowiem, że przestępcy, zwłaszcza działający w ramach zorganizowanych grup, gromadzą majątek również z innych przestępstw. Dlatego też konieczne będzie udowodnienie jego legalnego pochodzenia.

  Jak to wygląda w innych krajach?
  10 października br. w Warszawie, z inicjatywy resortu sprawiedliwości odbyła się konferencja „Konfiskata rozszerzona – nowoczesny środek walki z przestępczością zorganizowaną”, podczas której specjaliści dyskutowali o tym rozwiązaniu. Wśród nich byli m.in. eksperci z Włoch i Irlandii, gdzie podobne przepisy są już stosowane. Przykładowo we Włoszech możliwa jest prewencyjna konfiskata mienia osób, które prokuratura podejrzewa o działanie w mafii lub które korzystają ze środków pochodzących z przestępstw. Z kolei w Irlandii majątek oskarżonego podlega zamrożeniu tak, aby nie mógł on z niego korzystać. Na udowodnienie legalności mienia oskarżony ma 7 lat, po tym czasie majątek przechodzi do skarbu państwa.

  Zmiany są konieczne
  Istnieje powszechna zgoda co do tego, że tzw. konfiskata rozszerzona może być znacznie boleśniejsza dla sprawców przestępstw, niż pozbawienie wolności. Często bowiem przestępcy gospodarczy czy skarbowi wliczają w koszta swojej działalności karę więzienia wiedząc, że po jej zakończeniu będą mogli swobodnie korzystać z pozyskanego nielegalnie majątku. Już niedługo powinniśmy poznać ostateczny kształt projektu, który trafi pod obrady Rady Ministrów, a następnie do Sejmu. Ps..Nareszcie! Długo trzeba było czekać, żeby bandyci i złodzieje przestali śmiać się "w nos" polskim policjantom i poszkodowanym. Oby jak najszybciej wprowadzono te przepisy w życie. Brawo, nie można oszukiwać bezkarnie i jeszcze kpić w żywe oczy.Tak samo powinien urzędnik płacić za swoje oszustwa a nie przerzucać naprawę błędu na petenta. W szkole uczyli mnie, że w każdym większym przedsiębiorstwie powinien być dział tzw. likwidatura która zajmuje się finansowaniem błędów urzędnika. A u nas potrafią prawo wyciszyć i obciążają kosztami petenta -paranoja.
 • @
  ...poważna sprawa i tylko 5 komentarzy... powinno być 450 - to bym wydrukował i wysłał - a tak.............
 • A co tu komentować ?
  Jacek Kotas- MON-Macierewicz,KGB i "godność" w/g ajwaj PIS


  Otóż według ustaleń dziennika Antoni Macierewicz wydał zgodę na dostęp do tajemnic państwowych Jackowi Kotasowi w czasie gdy było on prezesem spółki, której właściciel miał ponoć bliskie związki z KGB

  Chodzi tu o sprawę z 2007 roku, kiedy premierem był wówczas Jarosław Kaczyński, a Jacek Kotas sprawował funkcję wiceministra obrony w jego rządzie.

  Jacka Kotasa nazwano wzt. „rosyjskim łącznikiem” w prezentacji stowarzyszenia „Miasto jest Nasze”, które ujawniało, kto w Warszawie robi interesy na nieruchomościach i korzysta na reprywatyzacji.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/11/26/wojna-domowa-na-ukrainie-26-11-2016r-640-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-71443
 • @Andrzej Tokarski 20:51:15
  .
  Tablica "Przywrócić Godność Prawu" to pierwszy krok Ministra Sprawiedliwości.

  W drugim kroku Pan Minister Zbigniew Ziobro, naprawi błąd w konstytucji liczbą binarną 4 i system równowagi demokracji zacznie normalnie pracować i realizować automatycznie wszystkie zakurzone obietnice.

  Apel można wysłać.

  Lecz, bez sprawnego systemu równowagi Konstytucji, szczere deklaracje i chęć pomocy innym, przez recydywistyczny błąd zawsze lądują tragicznie w przydrożnym rowie:)
 • Będzie musiał prok. krajowy i min. sprawiedliwości Ziobro prócz złodziei z PO/PSL, etc.. także i tych z PiS wsadzać i rozliczać.
  To praca na miarę Herkulesa lub Syzyfa. - Bulwersująca przeszłość wiceprezesa Lotosu. Dlaczego spółka Skarbu Państwa zatrudnia człowieka, którego firmami interesuje się Prokuratura? http://wpolityce.pl/polityka/316967-bulwersujaca-przeszlosc-wiceprezesa-lotosu-dlaczego-spolka-skarbu-panstwa-zatrudnia-czlowieka-ktorego-firmami-interesuje-sie-prokuratura Więcej o szczegółach tej bulwersującej sprawy i o innych interesach prowadzonych przez prominentnego działacza Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałkowym numerze tygodnika „wSieci”.
 • @kula Lis 66 12:23:07 Ps..Firma X to Galeon
  PiS nie ma partyjnych specsłużb, których zadaniem byłoby prześwietlanie ludzi. A ci, co wiedzą, nie powiedzą ... z "życzliwości" ;) Takie przypadki trzeba wypalić rozpalonym żelazem. I pewno tak się stanie. kto jest odpowiedzialny za obsadę tego stanowiska? Czytał ten artykuł? Nie, to niech przeczyta, niech zapyta Prokuraturę. Znając działania PiS to ten pan tą funkcje straci w poniedziałek ok. południa. Niech trochę rząd prześwietla ludzi mianujących na prominentne stanowiska, aby nie było takich wpadek bo to coś nie tak. Za PO pewnie dostałby awans.
 • @kula Lis 66 13:10:38 ps..
  Panowie ministrowie Ziobro i Jaki pytam kiedy zamkniecie adwokata Marcina Jagielskiego za przejęcia kamienic z pod zarządu Gminy Kraków. Łazi po Rynku a powinien siedzieć w celi. Co się dzieje do diabła rogatego? Jak długo mam czekać? Nieruchomości bezprawnie przejęte do zwrotu. W Niemczech konfiskata rozszerzona funkcjonuje od zawsze. A co z sędziami adwokatami, notariuszami co przyklepywali akty nabycia, spadki. To przestępstwo. Karą usunięcie z zawodu.
 • @kula Lis 66 13:03:48
  skala materii do wypalenia gorącym żelazem - przytłacza
 • @kula Lis 66 12:48:22
  Panie Kula Lis... nawet gdyby obowiazywal i pojedynki i karabeli i emmpstren sremmmm . Wez pan zwykly kij i obij mu pan ryja, jak zwyklej swini w szodzie...
 • @Andrzej Tokarski WARTO PRZECZYTAĆ.
  „Barbarzyństwo i matołectwo” – mecenas Jacek Bąbka ostro o patologiach sądów III RP http://niezalezna.pl/89838-barbarzynstwo-i-matolectwo-mecenas-jacek-babka-ostro-o-patologiach-sadow-iii-rp
 • @Andrzej Tokarski 14:54:43
  Polskie sądownictwo, prokuratury okupowane jest przez żydokomunę, która opłacana przez podatnika, czerpie z tej okupacji dodatkowe zyski. Lichwiarze doskonale wiedzą, że w mętnej wodzie łowi się najgrubsze ryby. Stąd taka "niemożność'' zmian w polskim prawie....Jasno trzeba powiedzieć, że my nie mamy niezależnych prawników. Prawnicy u nas to w 95% są dzieci i wnuki komuchów i właścicieli III RP. Przygłupy z liceów nie zdający egzaminów na prawo i tak są przyjmowani po odwołaniu. Zdolny nawet jak na prawo się dostanie to uwalą go na aplikacji a jeśli nawet zda jakimś cudem nie znając zakresu pytań to do kancelarii się nie dostanie jak to w serialach pokazują. Tak więc zdziwieni powinniśmy być jakby postkomuna klaskała Prezydentowi zamiast Rzeplińskiemu czyli swojemu z PZPR. Wielki błąd, że w Toruniu u Ojca Rydzyka na uczelni nie powstał wydział prawa. Dzisiaj byśmy wymienili postkomunistów na Polskich prawników tak jak wymieniliśmy zaprzaństwo na częściowo polskich dziennikarzy w TVP.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31