Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Neonie, obyś nie poszedł drogą Salonu24

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

armagedon u konkurencji

      Wieszam swoje notki również na Salonie24 - zajrzałem tam (po przerwie) wczoraj i szlag jasny mnie trafił. Nowa niepowtarzalna szata graficzna w perfekcyjny sposób łączy chaos z inwigilacją. Kakofonia reklam, stworzenie podziału kastowego (chyba tak to trzeba nazwać) blogerów - podziału na widoczną i wyeksponowaną zdjęciami grupę wybrańców - i resztę, stłoczoną gdzieś daleko na szarym końcu długiej strony. Uderzające podobieństwo nowej szaty do tej z Wirtualnej Polski wydaje się wskazywać kierunek ku któremu zmierza (może raczej trzeba użyć słowa "dryfuje") Salon24.

Do tego wymuszone powiązanie możliwości komentowania z Facebbokiem (zwanym niekiedy zupełnie nie wiedzieć czemu pejsbukiem) - czyli de facto inwigilacja zewnętrzna dopełnia obrazu.

Zobaczywszy to chciałem w pierwszym odruchu pier...papierami - czyli zamknąć stronę i zapomnieć o tym portalu - niestety wzięli mnie pod włos i z zaskoczenia umieszczając notkę, która tu, na Neonie, przepadła bez śladu, a szkoda bo była ważna i niezła ("Państwo w Państwie" -manipulacja ze sprawą Ewy Tylman w tle - Andrzej Tokarski - NEon24.pl )  - na jedynce. Czyli załatwili mnie zupełnie jak John Milton Kevina Lomaxa - dlatego piszę tą notkę -

 

- by - tak na wszelki wypadek - serdecznie poprosić i zaapelować do Właściciela i Administracji Neonu 24 - żeby nie szli tą drogą. Pomyślałem sobie, że być może istnieje ryzyko naśladownictwa, połączonego z elementem rywalizacji - "skoro oni mają nową szatę graficzną - to my nie gorsi i też będziem mieli" - taka myśl mogłaby sie urodzić w niejednej głowie.

A byłoby to całkowicie niepotrzebne. Szata graficzna Neonu i układ strony są nadzwyczaj udane, przejrzyste i demokratyczne (może z wyłączeniem jedego blogera). Zasady edycji, punktacja, komentowanie działa bez zarzutu - bez przesady można powiedzieć, że ulegając chęci poprawiania tego co działa dobrze - można tylko zepsuć.

Historia Neonu zna przecież takie przypadki i takich innowatorów, co majstrowali aż popsuli. Szczęśliwei udało się wrócić do wcześniejszej wersji. Nie warto powtarzać tego eksperymentu.

Oczywiście Neon ma wady - ostatnie problemy z logowaniem i skryptami są tego wyrazistym dowodem. Strona przy słabszym sygnale (jak ktoś nie ma internetu "po kablu" tylko "po powietrzu") ładuje się i działa wolno. Ale to można poprawić tanim kosztem i bez ingerencji w ogólną koncepcję.

Stąd ten apel.

 

A Salon24? -  cóż - to zupełnie tak samo, jak gdy kobita umyśli sobie, że MUSI kupić nową kolorową sukienkę - to tego dopnie. Nawet jeżeli będzie musiała dla tego celu wziąć kredyt hipoteczny...i tak się zapewne stało

Zaś jakie są koszty nierozważnego brania kredytów hipotecznych na kupno sukienki - to przecież wiemy. Teraz wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i patrzeć co się będzie z Salonem24 działo...z bezpiecznej odległości...

 

KOMENTARZE

 • Mnie osobiście nie martwi
  "metamorfoza" Salonu. Zawsze był konkurencją i chyba lepiej będzie jak się posypie.

  My tutaj raz mieliśmy próbę takich "rewolucyjnych" zmian (pamiętne "młode wilczki") ale sytuacja została szybko opanowana i wszystko wróciło po staremu, ku uciesze blogerów i komentatorów. Salon nie zawróci z pewnością bo tam zaszły chyba jakieś zmiany kapitałowe i jeśli pejs-zbuk położył łapę (a na to wygląda) to już pozamiatane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:35
  Pewnie tak jest .Pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:35
  " i jeśli pejs-zbuk położył łapę (a na to wygląda) to już pozamiatane."

  - też tak myślę - ważne, że Bogna ma nową kieckę ;)

  Rzecz w tym, że do tej pory Salon był miejscem dość niekrępowanej możliwości publikacji (mnie ukryto raz - za "Święto Obżydzenia" - szczerze mówiąc nie zdziwiłem się, raczej doceniłem, że nie odrzucili) - więc każda taka metamorfoza to jednak strata możliwości dotarcia do czytelników. Czyli strata możliwości przekazania tego, co (zdaniem piszących) jest warte upublicznienia, a w oficjalnym obiegu się nie pojawia

  Czyli kolejny szlaban - w tym sensie to - moim zdaniem - jednak raczej zła wiadomość
 • @Andrzej Tokarski 12:52:57
  Polecam.Pozdrawiam.http://anty.salon24.pl/743885,0-16-komentarza-na-notke
 • @Andrzej Tokarski 12:52:57
  Mój obecny blog na S24 jest już trzecim. Dwa poprzednie wyparowały jak tylko ruszyłem "świętą krowę" - E.Barbura więc nie przesadzaj z tym "nieskrępowaniem". Salon to już praktycznie mainstream. Będę tam wklejał, co mi szkodzi? Na Frondzie też wklejam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:00:48
  ciekawe - jak nazwałem rabarbara bezczelnym żydowskim prowokatorem - to tylko on mnie zablokował. Potem jeszcze ban u Forum Żydów Polskich i Leviego....poezja...
 • @Repsol 12:58:41
  dlatego napisałem, że ważna nowa kiecka Bogny w czarno-żółty deseń - nie jakaś tam publicystyka

  swoją drogą ktoś wczoraj przytomnie zauważył, że te barwy to jakieś takie ...niemieckie...?
 • zasadnicze pytanie: czy jesteśmy w stanie obejść się bez fujbuka?
  jako amerycka kolonia jesteśmy obiektem bezprecedensowej agresji kulturalno-obyczajowej i ekonomicznej, współcześni Polacy dukają językiem pogranicza, wtykając w zdania anglosaskie terminy starych pojęć, których znaczenia chyba do końca nie rozumieją.

  Damy się wycyckać jak dzieci, bowiem amerycki styl życia najszybciej przejęli ci "najbardziej dostosowani", czyli dawny margines społeczny. A ludzie wartościowi w tej rzeczywistości odnaleźć się nie potrafią.

  Jak na razie nic nie zmusiło mnie do skorzystania z usług fuj , ale jak długo da się to ciągnąć?
 • @interesariusz z PL 13:45:35
  Zgadzam się, że Salon24 (od chwili obecnej, po zamieszczeniu tam 2 czy 3 komentarzy, przestaję tam się udzielać z powodów oczywistych - zlikwidowano m.in. także możliwość zarządzania komentarzami) zszedł na psy (tudzież wypłynął na szerokie wody, jak woli pan Janke).

  Salon24 przestał stawać na TREŚĆ, a stał się kolejnym zamulaczem.
  Nie TEKST, a OBRAZ ma decydujące znaczenie.

  A więc NIE PRZEKAZ, a INDOKTRYNACJA.

  Czcionka stała się nieprzyjazna dla oczu.
  Wyblakła. Ścieśniła się.
  Pole przeznaczone na tekst uległo marginalizacji.
  Podobnie jak Word 2007 w porównaniu z niedościgłym Wordem 97.

  Istnieje PRZEPAŚĆ pomiędzy okresem świetności S24 (2006-2010) a obecnym jej wyglądem .... ot, nowy ONET, nic więcej. To już gazeta.pl jest poręczniejsza w lekturze.

  To tak, jakby jakość duchowości we zakonnej wspólnocie porównać z samotnością rozwodnionego / roztopionego apostoła wśród tłumu. Czy o to panu Janke chodziło? Jeśli tak, to popełnił błąd - wyrzucając wszystkich "blogerów" (czytaj: brać zakonną) z klasztoru na szerokie wody Internetu, bez ich wiedzy i woli, nie dając im nic w zamian.

  Misje to najtrudniejsza działka człowieka wierzącego. Dobrze byłoby, gdyby przed wysłaniem na misję uwzględnić jego wolę.

  Ewangelizacja lemingów? Hmm......

  Czy onetyzacja i fejzbukowanie to nieunikniony etap rozwoju?
  Być może i tak....

  Jedynym poręcznym medium, które nadal funkcjonuje u nas niepodzielnie, a które komentarze zrównuje pod względem rangi z notką, jest więc dziś tylko NEON24.

  Obstawiam, że niebawem tysiące "salonowców" przybędzie tutaj, niczym na Arkę Nowego.
 • Historia Neonu
  to historia wiecznej obstrukcji jedynie mądrych względem wszystkich udoskonaleń nie po ich myśli, zachowywali się jak dążący do dyktatury nierząd, który miał się za wszelką cenę utrzymać u żłobu,

  nie można powierzać zmian funkcjonalnych ludziom, którzy nie zadają sobie sprawy z tego, co robią, tak było,

  a skrypty neonu to katastrofa. Neon nie powinien być dopuszczony do internetu. Najwyższa pora na udzielanie witrynom homologacji, jak samochodom.
 • @maharaja 14:19:59
  sam wstąpiłem do salonu po 10.04.2010 ,
  a potem w ramch akcji autorów, którym nie podobały się porządki Jankego, wyniosłem na nE, który powstał jako antidotum,

  tyle, że bzzzznes zwyciężył ideę, nE nie stał się narzędziem niepokornej społeczności autorskiej, szkoda,
 • @interesariusz z PL 14:36:56
  "nE nie stał się narzędziem niepokornej społeczności autorskiej"

  może gdyby blogerzy (przykładem Carcajou, który wydał 50 000 PLN na akcje Nowego Ekranu) wzięli na siebie ciężar finansowy utrzymania portalu, udałoby się zapewnić niezależność od reklam / zamulaczy itd.

  Niestety, rozpiska akcji nie zyskała poklasku wśród braci blogerskiej.... choć ja swój papiór (inkorporujący 20.000 akcji) wciąż trzymam w sejfie, jako dowód dla potomnych, że nie skąpiłem na internetowe start-upy z misją wolnego słowa na początku XXI wieku....

  I tak, jak sądzę, Neon24 jest póki co o wiele mniej podatny na komercjalizację, niż Salon24 w ostatnim wydaniu.....
 • @interesariusz z PL 14:24:02
  kwestia gustu co do Neonu - ja skłaniam się jednak za tym by nie majstrować - poza technikaliami w rodzaju skryptów.

  Pamiętam, co tu się działo jakiś czas temu - portal zawisł na włosku, bo ktoś się naczytał o nowoczesności w domu i w zagrodzie i postanowił przetestować to na żywych...i na siłę
  http://att.neon24.pl/post/121815,po-prostu-szczeka-mi-opadla

  więc myślę sobie, że nie chciałbym by dla obserwacji rzeczywistości codziennie rozpoczynać od szczegółowego ustalenia na jakiej zasadzie DZIŚ działają oczy, mózg i wszystkie te wypustki...
 • @ Autor
  Ma Pan nie najlepsze zdanie o kobietach - dlaczego?
  Muszę Pana zasmucić: głupich mężczyzn jest znacznie więcej niż głupich kobiet, poza tym tzw. przeciętna kobieta (niezależnie od szerokości geograficznej) prezentuje wyższy poziom intelektu niż tzw. przeciętny mężczyzna.

  Salon24
  Kilka lat temu chciałem się tam zarejestrować jako bloger, ale zablokowali mi taką możliwość. Ta strona to syjonistyczne g..., które niczym nie różni się od powszechnych żydowskich mediów. Na narodową, polską publicystykę nie ma tam miejsca. A jak widać, tu na Neon24.pl, narodowy punkt widzenia polityki cieszy się nie najgorszą popularnością i to mimo ataków syjonistycznych trolli i zawodowych żydo-katolików.
 • @Rzeczpospolita 14:55:22
  rzeczywiście, Pańskie dywagacje damsko-męsko-intelektomierczo oceniam jako - przeciętne. Być może niewiele Pan wie w tych klimatach

  Tu też Pan wylatywał - moim zdaniem poziom Pańskiego zacietrzewienia i jednostronność ocen wyklucza celowość jakiejkolwiek polemiki - stąd decyzja Salonu niespecjalnie mnie zaskakuje. Pan jątrzy - w żadnym stopniu nie ubogacając.

  Odnosząc się do pewnego Pańskiego komentarza, do którego z przyczyn technicznych nie mogłem się wcześniej ustosunkować, powiem tak:
  - odnoszę wrażenie, że w zakresie rozpoznania rzeczywistości politycznej, Pan nieustannie repetuje przedszkole - w grupie średniaków.
  Zaś biorąc pod uwagę postępy jakich Pan NIE robi z jednej, a narastającą uporczywą zaciekłość sądów z drugiej - będzie Pan repetował dożywotnio. Czeka Pana na koniec brzydka zapiekła starość, Panie Darku - by się odnieść przez znany bon mot Leszka Millera
  Szkoda, ale cóż, każdy żyje jak potrafi
 • @Andrzej Tokarski 14:49:31
  "ktoś się naczytał o nowoczesności w domu i w zagrodzie"

  robili to bez określenia celu, bez przemyślenia funkcjonalności (usability) i potrzebnych funkcji, jedynie w celu zwiększenia liczby odwiedzin, a zatem zysków, niestety, również bez rozpoznania cech popluacji klientów. Żle trafili ze swoimi wyobrażaniami o czytelnikach, to i źle skończyli.
 • @interesariusz z PL 15:21:02
  dobrze się stało, że źle skończyli oni - nie portal
 • @Andrzej Tokarski 15:20:55
  Pańskie postępy za to szokują. O ile lokowanie własnej publicystki w kosyliacyjnym tonie wobec syjonistycznego reżimu można nazwać postępem.
  I co Pan osiągnął? Jakie ma Pan widoki na suwerenną Polskę? Z PiS, z PO, czy z PSL, a może z PiS-PO-KOD...., czy z jakimś nowym żydowskim tworem?
  Rzeczywistość trzeba opisywać taką jaką ona jest - uczciwie. Pan tej rzeczywistości nie dostrzega i nie rozumie. Pozostaje Panu tylko chełpienie się, że oto realizuje Pan "intelektualne" podejście - jedynie słuszne - do polityki żydowskiego okupanta - ale to tylko megalomańska ułuda, nic więcej.

  A co do kobiet, to może rzeczywiście nie obracam się w tych co Pan klimatach - po prostu mam do czynienia z inteligentnymi kobietami.
 • @Andrzej Tokarski @ALL
  Odczytałem z uwagą powyższy tekst.
  Pierwszy chyba na tym portalu, poruszający jakże ciekawy
  temat, jakim jest niespodziewane - głębokie "samo-zaoranie" Salonu24.

  Sprawa jest skomplikowana i jednocześnie bardzo prosta.

  Poprzez decyzje i działania państwa Janke, bez wątpienia zniszczone zostało bezpowrotnie, jedno z głównych/ważnych miejsc, wspólnej wymiany myśli, opinii i poglądów Polaków w internecie.

  Jako, że nic nie dzieje się bez powodu i przyczyny, bezsprzecznie, świadoma likwidacja Salonu24 - jako miejsca otwartego dla "niezależnych publicystów" i wolnej wymianie myśli - służy pewnym celom i określonym ludziom.

  Główną zmianą (waga,znaczenie, konsekwencje) - jest pozbawienie autorów/blogerów i komentatorów, możliwości wyrażania swoich opinii w formie komentarzy, bez użycia Facebook-owego molocha.

  Dlatego właśnie, kusząc się o choćby, bardzo pobieżną próbę analizy "powodów i przyczyn" samo-zaorania Salonu24 - stosunkowo łatwo jest dostrzec i określić wspomniane "cele" i stojących za nimi "określonych ludzi".

  Wielokrotnie wcześniej, spotykałem się z licznie wygłaszanymi opiniami, że Salon24 to platforma blogerów i komentatorów prawicowych, zaś Neon24 - to platforma blogerów i komentatorów lewicowych.

  Nie lubiąc zbytnich uogólnień i tzw. "szufladkowania" - publikowałem na obydwu portalach.
  Dodam tu tylko, że ciekawym jest zanotować, jak pobieżnymi okazały się wspomniane przeze mnie powyżej ------> stereotypowe "opinie"
  - w twardym zderzeniu z rzeczywistością, w relacji do nagłej - Facebook-owej przemiany Salonu24.
 • @Fatamorgan 20:17:41
  //zaś Neon24 - to platforma blogerów i komentatorów lewicowych. //

  :))))))))))))))

  Doprawdy nie wiem skąd Ci to do głowy przyszło?

  Administrowałem ten portal ok. 2 lat, od pamiętnej "schizmy" i gwarantuję Ci (a możesz to łatwo sprawdzić), że nie jestem "lewicowcem" a promowane teksty musiały spełniać podstawowe kryterium - być podporządkowane Polskiej Racji Stanu. A ta nie jest ani "prawicowa" ani "lewicowa", jest polska.
  Zresztą te anachroniczne podziały straciły już sens i trzeba je przedefiniować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:35:27
  Pozwolę sobie zauważyć (odpowiadając) że napisałem:

  "(...)Wielokrotnie wcześniej, spotykałem się z licznie wygłaszanymi opiniami, że Salon24 to platforma blogerów i komentatorów prawicowych, zaś Neon24 - to platforma blogerów i komentatorów lewicowych.(...)"

  - nie zaś: ---->taka była i jest moja opinia.
  :)

  O czym świadczy przecież kolejny akapit mojego dziewiczego komentarza:

  "(...)Nie lubiąc zbytnich uogólnień i tzw. "szufladkowania" - publikowałem na obydwu portalach.
  Dodam tu tylko, że ciekawym jest zanotować, jak pobieżnymi okazały się wspomniane przeze mnie powyżej ------> stereotypowe "opinie"(...)"

  =================

  Co zaś do ostatniego zdania - pana komentarza:

  "(...)Zresztą te anachroniczne podziały straciły już sens i trzeba je przedefiniować."

  -napisze jedynie.

  Dobrze by było!
  :)
 • @Fatamorgan 20:47:36
  //nie zaś: ---->taka była i jest moja opinia.//

  No! (jakby powiedział nieodżałowany Nikodem Dyzma :)

  Co prawda NEonem administruje już inna ekipa ale jej też nie można zarzucić 'lewicowania", zresztą o tym co tutaj się ukazuje w największym stopniu decydują sami autorzy tekstów. NEon to platforma wolnej wymiany myśli.

  A "wolnej" nie znaczy wcale "dowolnej". Jak ktoś przegina pałę to niestety znika... Tolerancja dla trolli to bardzo wykoślawiony obraz wolności słowa, którą oni wykorzystują bezwzględnie do własnych, niecnych celów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:35:27
  "A ta nie jest ani "prawicowa" ani "lewicowa", jest polska.
  Zresztą te anachroniczne podziały straciły już sens i trzeba je przedefiniować."
  Właśnie: NEON FORUM POLAKÓW
  A jakie Polacy mają poglądy? Różne.
  Czy to muszą być pisowskie czy peowskie poglądy czy jakiś innych styropianów i ich kumpli od wódki?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:07:28
  Nowej ekipie Drogi Kolego - ja nic nie zarzucam.
  Nic!
  Na wszelki wypadek poprzednie zdanie napisałem.

  Ja - bezdomny bloger, niechcący używać Facebook-a....
  :))))
 • @lorenco 21:17:08
  //Czy to muszą być pisowskie czy peowskie poglądy czy jakiś innych styropianów i ich kumpli od wódki?//

  Nie muszą.
  Pamiętam jak jeszcze za NE Parola wielu obraziło się i odeszło bo wymyślili sobie, że Nowy Ekran ma propagować jedynie PiSdowski punkt widzenia. Dla mnie to są sekciarze a nie Polacy na 100%
 • @Fatamorgan 20:17:41
  dzięki za cenny komentarz
 • @Andrzej Tokarski 12:52:57
  Sądzę, że ta zmiana na salonie to widomy znak zatrzaskiwania się nad nami SYSTEMU. Internet przerósł narrację dla ludożerki, wielekroć rozwalając skutecznie tę narrację.

  Miejmy nadzieję, że NeOn nie pójdzie tą drogą, no ale to tylko nadzieja...

  NeOn ma czytelny, znakomity skrypt. Oby znowu jakiemuś idiocie nie wpadł do głowy pomysł modernistycznej wyrypy.
 • A może nie ma złego ...
  Zmiany na Salonie24, są wyrazem kopizmu Polskiej kultury. Boleję nad tym jako osoba, która coś tam okazjonalnie pisuje i której zależy na różnorodności w Polskiej sieci wiedzy.
  Smutne ale prawdziwe. Zmiany są regresem a może i samozaoraniem kawałka Polskiego życia publicznego.

  ALE.
  Ale przy okazji Igor Janke postawił w formie 0-1 problem jawności blogerów.
  Ja od początku pisuję pod własnym nazwiskiem. Powiedzmy że "z poczucia rycerskości". Ale rozumiem i toleruję ograniczenia, osób chroniących stabilność swojej pozycji zawodowej czy społecznej, do ukrywania tożsamości. Tylko, że to jest też rezygnacja z obywatelstwa. Z bycia członkiem wspólnoty politycznej. To jest zaledwie ślizganie się po świecie demokracji bezpośredniej.

  Może zmiany na Salonie24, otworzą potrzebną dla demokracji po Gutenbergu, debatę o osobistej odpowiedzialności w społecznościach i samorządnościach Polskiej sieci wiedzy.
  W Polskich cyberpolis.
 • @Andrzej Madej 23:22:57
  //Może zmiany na Salonie24, otworzą potrzebną dla demokracji po Gutenbergu, debatę o osobistej odpowiedzialności w społecznościach i samorządnościach Polskiej sieci wiedzy. //

  Andrzej, nie bądź naiwny...

  Wg. mojego rozeznania to na s24 98% użytkowników ceni sobie anonimowość. A założę się, że większość ma konta na FB tylko nie chce ich używać do komentowania/trollowania na portalu politycznym.

  Dla nich rzekoma "anonimowość" jest celem nadrzędnym.
  Znasz moje zdanie na ten temat, sam też podpisuję swoje notki imieniem i nazwiskiem ale rozumiem i szanuję tych, którzy mają obiekcje.
  W każdym razie Janke strzelił sobie w kolano. I nie wierzę, że ten manewr z FB miał szlachetny cel upublicznienia i uwiarygodnienia debaty publicznej.
  Kasa, Misiu, kasa :)))
 • @KOSSOBOR 22:37:43
  //Sądzę, że ta zmiana na salonie to widomy znak zatrzaskiwania się nad nami SYSTEMU.//

  Nie jestem aż takim pesymistą jak Ty.
  System faktycznie robi co może ale póki co mamy jeszcze możliwości.
  Decyzja s24 jest moim zdaniem czysto komercyjna.

  Pozdrawiam.
 • @Andrzej Madej 23:22:57
  A może nie ma w tym nic dobrego ?. Pozdrawiam. http://www.spidersweb.pl/2016/08/facebook-inwigilacja.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:33:51
  Janke strzelił w kolano, sukienka na barwę żółto czarną, ale ten tylko nie popełnia błędów, kto nic nie robi !!!

  Fakt, że dziś Polska nie odwzajemni etosu rycerskości w sieci, Twojego czy mojego. I że FB nie będzie sojusznikiem jakichkolwiek cnót.
  Ale skoro Igor Janke zrobił co zrobił, próbujmy halsować :)
  Nie ma tego złego, co by .....

  Mam nadzieję że jakiś uczony policzy przy okazji prawidłowość tego Twojego szacunki 98 % anonimowości. Sprawa bardzo istotna dla przyszłości ...
 • @Repsol 23:42:46
  Bardzo dużo znajomych mojego syna (33) wykorzystuje FB do bardzo praktycznych rzeczy.
  To działa.
 • @Andrzej Madej 00:13:53
  //Fakt, że dziś Polska nie odwzajemni etosu rycerskości w sieci, Twojego czy mojego.//

  Etos rycerski to są cnoty, które posiada elita Narodu. A tych, ponoć jest między 15 a 20 % populacji. Reszta albo się nie nadaje albo ma co innego do roboty. Niektórzy określają ich - "motłoch".
  Sam pochodzę z chłopskiej rodziny, więc to rozróżnienie nie ma podstaw "herbowych".

  Abstrahując od szczególnych przypadków (piastowanie wysokiego stanowiska i blogerskie zacięcie) nie sądzę, że ktoś, kto rzeczywiście i szczerze chce uczestniczyć w życiu publicznym i służyć państwu musi koniecznie ukrywać się za pseudonimem.
  Nie można być patriotą w przebraniu.
  Jeśli chce pretendować do elity to nie może się chować.

  //Ale skoro Igor Janke zrobił co zrobił, próbujmy halsować :) //

  Oczywiście, że tak!
  Ja z tym nie mam najmniejszego problemu, odkopałem nawet moje konto na FB, które założyłem lata temu ale nigdy nie używałem. Teraz jak znalazł :) Trolle będą miały problem, nie ja :)))


  Czy moje szacunki są prawdziwe? Pewnie nie ale jestem bliżej prawdy niż dalej.
 • @Andrzej Madej 00:13:53
  PS.

  Wkleję Ci jeden z komentarzy z S24, ten akurat był kierowany bezpośrednio do Bogny Janke:

  //Michał Skotniczny
  Bogna Janke:

  Ciekawie wygląda to spijanie sobie z dzióbków. Dla krytyków ma pani tylko butę i lekceważenie. Nowy Salon jest makabryczny, niefunkcjonalny i nieintuicyjny. To nie kwestia przyzwyczajenia, po prostu zerżneliście aktualne trendy mając w DUPIE fundament i kwintesencję waszego Salonu. Czyli blogerów.

  Gwarantuję pani i Igorowi (poznaliśmy się osobiscie z małżonkiem w 2006 u Nicponia na pieczonym baranku), że dzisiejsza posucha w komentarzach to stan do którego powinniście sie przyzwyczaić. Nie ma szans na debaty idące w setki komentow. To miejsce zostalo zabite - przynajmniej jako platforma blogerska. A z Onetem czy parowkami Lisa nie macie bez blogerów zadnych szans.

  Przeszarżowaliscie. Uwiezyliscie, ze jesli juz kilka razy udalo sie zrobic rewolucyjki wbrew userom, to taka rzeź jak teraz tez się uda.

  Nie uda, wspomnicie moje słowa.

  Salonu24 juz nie ma.

  Podpisano - od lat zablokowany Misqot.//

  I co Ty na to?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:43:29
  I Ty i ja opowiadamy się za kulturą otwartej przyłbicy. To warunek obywatelstwa w sieci wiedzy. Nie elity. Obywatelstwa.

  Mój tato jest z rodu podkrakowskich chłopów. Oni bronili demokracji w swoich wsiach i edukacji narodowej swoich dzieci, nie gorzej niż dworscy czy miastowi.
  Mam nadzieję, że nadchodzące 100-lecie WIELKIEJ WOJNY przywróci prawdę drogi do Drugiej Niepodległości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:51:18
  Nie znamy warunków, w których oni podejmowali wydaje się że głupie decyzje biznesowe. Nie wiemy, na ile musieli ratować jakieś swoje zobowiązania. Bez takich informacji, to całkiem prywatne przedsiębiorstwo, nie poddaje się kompletnym ocenom efektywności ekonomicznej. Może tak być musiało ...

  Raz jeszcze: uważam, że władze Salon24 SA porzuciły swoich użytkowników (target klientów). Że straciły tym samym pozycję formacyjną w Polskiej sieci wiedzy.

  Tak było zapisane w górze ...
 • @Andrzej Madej 01:15:09
  //to całkiem prywatne przedsiębiorstwo, nie poddaje się kompletnym ocenom efektywności ekonomicznej. Może tak być musiało ..//

  Pewnie tak...

  To co robię w Sieci polega na maksymalnej transparentności. Jeśli okaże się, że FB stłamsił cały świat to ja wymiękam.
  Pewne działania powinny opierać sie na idei a nie na kasie. Ja za pracę w NE nie wziąłem złotówki.
  Zresztą... Na takich portalach nie da się zarobić pieniędzy. Aczkolwiek jest wartość dodana, której nie da się zmierzyć kasą.
 • @Andrzej Madej 00:15:41
  "Bardzo dużo znajomych mojego syna (33) wykorzystuje FB do bardzo praktycznych rzeczy.
  To działa." - głównie do zarabiania pieniędzy.

  Oczywiście , że tak to działa. Jest jednak zasada, że jeśli ktoś może wykorzystać informację w celu podporządkowania sobie innych to ją wykorzysta. I Zrobi to ten kto do takiej informacji będzie miał dostęp.
  Wszyscy kwękają , że jest totalna inwigilacja. Ale jeśli ma zrezygnować ze złotówki by choć w części ją ograniczyć - to za nic na świecie. Złotówa ważniejsza.
  A potem będzie płacz ( a może i nie będzie bo z pewnością da to znowu jakieś złotówki), że Twój mózg zostanie podłączony do centralnej światowej sieci informatycznej, dostaniesz określony algorytm wg. którego będziesz żył i zostaniesz zombi pozbawionym najcenniejszego - wolnej woli otrzymanej w akcie stworzenia przez Stwórcę. Ale co tam wolna wola w konkurencji ze złotówką!
 • @zadziwiony 11:32:19
  100/100 Dokładnie tak system ma działać .Pozdrawiam. https://www.nwo.report/nwo/jeff-rothschild-pomaga-amerykanskiemu-wojsku-cenzurowaniu-facebooka.html
 • @zadziwiony 11:32:19
  Jak można zarobić dzięki FB czy Googlom, to trzeba zarobić. Choć Igor Janke zrobił o jeden krok za dużo.

  Pisałem tym zagrożeniu sterowania cyberpastuchami kilka razy, ostatnio w kontekście zmian demograficznych: "Edukacja cz eugenika"
  http://si.neon24.pl/post/135609,edukacja-czy-eugenika

  Wydaje mi się, że nowe kluczowe zadania dla ochrony naszej wolności musi podejmować państwo. I to państwo potrafiące współpracować z innymi państwami. Ale w takim państwie rządzeni muszą lepiej nadzorować rządzących, rządzący muszą lepiej nadzorować administrację. Bo inaczej administracja się biesi. I ta krajowa i ta zagraniczna.

  Na początek zmiana ordynacji na JOW. Inaczej cyberpastuchy.
 • @Andrzej Madej 15:49:49
  Jak można zarobić dzięki FB czy Googlom, to trzeba zarobić. Choć Igor Janke zrobił o jeden krok za dużo. No tak pieniądze nie śmierdzą . Wystawił wszystkich swoich Blogerów na pełną inwigilację . Czapki z głowy . Pozdrawiam.
 • @Repsol 16:02:13
  Igor Janke zrobił o ten jeden krok za dużo i dlatego zamiast zarobić, straci. Nie tylko on.
  Pozdrawiam, bez czapki i bez korony.
 • @Andrzej Madej 18:36:10
  Dobrej nocy . :)
 • Mnie też nie martwi, że S24 strzelił sobie w kolano
  Jestem jednak przekonany, że takiej pieszczoty nie robi się przypadkowo. Ale to inny temat.
  Na razie jako były skromny komentator z S24 spróbuję zadokować tutaj. Nick zmieniłem, S24 jest już rozdziałem zamkniętym. Największą wadą S24 było wyraźne pisowskie odchylenie. Co jest tutaj?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31