Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Weiss Eagle - wizyta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ważna i cenna wizyta Prezydenta

 

 

     Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką składa dziś i w najbliższych dniach wizytę - wizytę o dwu obliczach

Pierwszym: za niezmiennie ważną, cenną i ze wszech miar oczekiwaną i pożądaną, w szczególności ze względu na bolesną trudną - nie pozbawioną eksterminacji na pograniczu ludobójstwa, może nawet spełniającą tą definicję - historię obu dzielnych narodów,  należy uznać wizytę pary prezydenckiej w Państwie Palestyńskim. Naród tak doświadczony jak Polacy w szczególny sposób powinien wspierać Narody o podobnych losach, podobnych doświadczeniach bezprzykładnej agresji ze strony zmilitaryzowanego sąsiada, nie przestrzegającego żadnych porozumień, oraz nie stosującego się do przyjętych norm międzynarodowych. Mogę powiedzieć górnolotnie i dobitnie: ja jako szary bloger-obywatel z jednej strony  - oraz - jako Suweren z  Łaski Bożej i Prawa Konstytucyjnego - ŻYCZYŁBYM sobie, by oficjalni przedstawiciele mojego Narodu w sposób jednoznaczny i oparty wyłącznie na prawdzie i uczciwości udzielali wsparcia Narodom i Społecznościom słabszym i pokrzywdzonym. By znaleźli w sobie dość odwagi i niezależności - również od międzynarodowych nacisków - by jasno, odważnie i otwarcie występować w takich sprawach na forum międzynarodowych.

Drugą część wizyty chciałem początkowo ująć w formę groteski: przypadkowe międzylądowanie na terenach okupowanych przez agresywne grupy koczownicze, zapodzianie się orderu, który się komuś przyczepił, etc... Jednak - nie bójmy się tego słowa - ciężki uporczywy pierdolec jaki wylewa się z mediów na temat wizyty Dudy w Izraelu - skłonił mnie by napisać prosto z mostu. Właśnie skończyłem słuchanie jednym uchem płaszczącego się przed postacią Szewacha Weissa profesora Jana Żaryna. Cóż, jaki profesor, taką przyjmuje pozycję.

Po pierwsze primo - chciałbym wiedzieć, co oprócz wręczenia Orderu było celem wizyty? O czym deliberował nasz plenipotent Duda z Bibim? Z kumplami Bibiego? z samym Weissem? Czy to jest wiedza zastrzeżona do której Suweren nie ma prawa mieć dostępu? Jakim prawem?! Czy elementem tych tajemniczych rozmów jest przyjmowanie jakichś ustaleń? zobowiązań? Jakich, panie plenipotencie?

Po drugie: z kim Pan Prezydent uzgadniał przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia akurat Szewachowi Weissowi. Słyszeliśmy w telewizji, że jest to Order nadany przez Suwerena? To znaczy w jakim trybie? Było jakieś referendum? Suweren się wypowiadał? Może głosowanie w Sejmie - skoro mamy demokrację przedstawicielską, to może posłowie...? Słyszę ciszę....

Wedle mojej, podzielanej przez wielką część społeczeństwa, wiedzy i oceny  - Szewach Weiss nie jest odbierany jako przyjaciel Polski - i  - zwłaszcza Polaków. Znana jest mi co prawda wypowiedź laureata, że on tak Polskę kocha, że by tę Polskę chciał przytulić - cóż historia kryminalistyki pełna jest takich przypadków, gdzie ktoś coś tak kochał, że sobie to przytulił - ale za to - jak złapią - to się siedzi - a nie dostaje Order Orła Białego. Mnie za przykład - w dzieciństwie ktoś tak pokochał mój rower zostawiony pod ścianą, że go sobie przytulił.

Więc proponuję, że by Pan Weiss, z całym (należnym) szacunkiem, przytulił sobie na przykład Bibiego - nie Polskę. Polski niech nie przytula. Jeśli Pan Prezydent nie wie o czym tu piszę niech się przyjrzy losowi Państwa i Narodu Palestyńskiego. Tak się kończy przytulanie przez Pana Weissa i jego pobratymców. Jeśli Pan prezydent czuje nieprzepartą chęć tulenia się do Pana Weissa, to nie ma przeszkód - niechże się Pan tuli do woli. Ale jako obywatel prywatny - nie jako Najwyższy Reprezentant. A najlepiej po zakończeniu urzędowania.

W mojej opinii Pan Weiss jest przyjacielem Polski w takim znaczeniu, że został oddelegowany , ZADANIOWANY w charakterze zmiękczacza stanowiska Polski w sprawach realizowania interesów żydowskich w Polsce. Pod pozorem przyjaźni i dobroci ma wywierać naciski, stosować presję na władze polskie, jednocześnie wpływając na opinię społeczną - stosując tą samą sztuczkę "na dobrego Żyda" - urabiając grunt dla realizacji żydowskich roszczeń/uroszczeń. I tyle w temacie "Szewacha Weissa przyjaciela Polski". Pan Prezydent powinien mieć tą wiedzę i z niej korzystać - oszczędnie i rozważnie gospodarując przydzielonymi mu przez Suwerena prerogatywami - także w zakresie nadawania odznaczeń państwowych.

Skoro zaś tak się złożyło, że Order Orła Białego był na pokładzie samolotu, to w ramach działań opisanych na wstępie tego artykułu - należało udekorować nim Mahmuda Abbasa - nie tyle może jako Osobę - co jako Reprezentanta Narodu i Państwa Palestyńskiego - jako dobitny wyraz poparcia Polski i jej Solidarności z Palestyńczykami.

SOLIDARNOŚĆ - wielkie słowo, którego Pan chętnie używa. Może warto używać go rzadziej, za to w sytuacjach wymagających rzeczywistej, nie deklaratywnej odwagi i  SOLIDARNOŚCI

Taką Pańską decyzję Suweren poparłby z dumą, że ma takiego przedstawiciela

Wyrażam swoją dezaprobatę dla tej nominacji. Już Pan Prezydent udekorował Bronisława Wildsteina nie do końca wiadomo za co - jeżeli nie za pochodzenie. Budziło to zdumienie, choć Pan Bronisław niewątpliwie jest pozytywną postacią  życia publicznego w Polsce - tyle że nie na skalę takiego wyróżnienia. Pan Weiss pozytywną postacią nie jest - mimo swych deklaracji. Zresztą, ale to moje odczucie - ton głosu i i intonacja Pana Weissa każe mi mieć subiektywne wrażenie, że składając swe solenne zapewnienia w tej samej chwili w duchu je odwołuje. Zgodnie z nauką Talmudu, nie wątpię, że Panu Prezydentowi jako człowiekowi wykształconemu a nie tylko zaedukowanemu - doskonale znaną.

Za bardzo pozytywną ze strony Pana Prezydenta decyzję uważam poruszenie w przemówieniu w Izraelu kwestii Palestyńskiej i pokoju na Bliskim Wschodzie opartego na porozumieniu i poszanowaniu stanowisk obu stron - spraw ta został poruszony w sposób dobitny i zostało podkreślone.

To dobre stanowisko Prezydenta - jednak nie umniejsza wyżej wyrażonych zastrzeżeń. Orzeł Biały to Nasze Godło. Order Orła Białego to wyjątkowe odznaczenie. Urząd Prezydenta to najwyższy Zaszczyt i Zobowiązanie. I Godłu i Orderowi i Urzędowi należy się szczególny szacunek - i rozważna powściągliwość w użyciu.

„Na polskiej ziemi jest plama krwi żydowskiej” - powiedział dziś podczas dekoracji Szewach Weiss. Czy to się różni od „polskie obozy koncentracyjne” - nie dostrzegam różnicy.

 

Przyjaciel tak powie? Czy fałszywa antypolska kanalia?

KOMENTARZE

 • Tak się robi Politykę
  Środowiska żydowskie wystawiły Polsce kuriozalny rachunek na 65 mld dolarów.

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/12/19/roszczenia-wobec-polski-srodowiska-zydowskie-wystawily-polsce-kuriozalny-rachunek-na-65-mld-dolarow-czy-polska-nie-moglaby-wystawic-zydom-podobnego-rachunku-za-kilkusetletnia-goscine-jakiej-im-u/
 • @Andrzej Tokarski
  Od dawna mnie to dziwi .Pozdrawiam . Warszawa, dnia 18 lutego 2015 r.
  Poz. 198
  Rej. 598/2014
  POSTANOWIENIE
  PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  z dnia 16 grudnia 2014 r.
  o nadaniu orderu
  Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 194, poz. 1432, z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 123, poz. 848, z 2009 r. Nr 168, poz. 1323, z 2010 r. Nr 155, poz. 1041, z 2011 r. Nr 205, poz. 1207 oraz z 2014 r. poz. 1664) w uznaniu znamienitych zasług w rozwijaniu polsko-ukraińskiej współpracy odznaczony zostaje obywatel Ukrainy
  ORDEREM
  ORŁA BIAŁEGO
  Petro Poroszenko.
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: B. Komorowski
 • @Repsol 19:42:36
  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/109316,wladimir-putin-odznaczyl-naczelnego-rabina-rosji
 • @Talbot 19:44:11
  No widzisz sami swoi . :)))
 • Piejo kury piejo miejo Dudłaja
  od 11 minuty

  https://www.youtube.com/watch?v=Ex7UUbrTHk0
 • @kfakfa 19:54:38
  Przemówienie " nieobalalne " . Gdzie my żyjemy ?. Dziękuję i pozdrawiam.
 • @ Autor
  I co, dalej Pan się łudzi, że w rządach PiS warto pokładać nadzieje?
 • @Talbot 19:16:45
  przyjaźń przyjaźnią - ale 65mld ziela piechotą nie chodzi
 • @Repsol 19:42:36
  boli to wszystko, Ave
 • @Rzeczpospolita 22:18:47
  łudzę się, że w swoich rozważaniach zdobędzie się Pan na odrobinę finezji - choćby po to, żeby zrozumieć jaka jest alternatywa. Albo zauważyć jak dalece Prezes nie znosi Dudusia - i zapytać "dlaczego?" - zamiast klepać w kółko jedno i to samo - Panie Dariuszu
 • @Nibiru 19:37:35
  życzę mu tego
 • @Andrzej Tokarski 22:24:02
  30 Lat nas boli i jak wniosków brak . Czyli w Polin sami idioci .Pozdrawiam smutno.
 • @Repsol 22:34:19
  tak to wygląda. Czołem
 • @Repsol 19:46:32
  Władimir Putin odznaczył też i innych duchownych innych wiar: tu podaję jako dowód zdjęcia:

  https://static.life.ru/posts/2012/08/100318/400-1__980x.jpg

  http://www.komiprav.ru/_mod_files/ce_images/Mitropoliya/9876545678.jpg

  http://img2.ntv.ru/home/news/20161208/13_Putin_vs.jpg

  W FR jest wiele religii, nie wiem co się Talbot przyssał akurat do rabina.
 • Weiss się wypowiadał kiedyś,
  że Polska to najpiękniejszy kraj na ziemi: położenie, klimat, przyroda...o minerałach nie wspominał.
  Innym razem podczas dyskusji na temat niezbyt przyjacielskich stosunków między Polakami a Żydami przyciśnięty do muru poddawanymi z sufitu danymi na temat wrogości Polaków do tamtej nacji skwitował, że wystarczyłoby aby zaistniał tylko jeden incydent, to i tak o jeden za dużo.
  A Duda swoim zwyczajem-Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, powiedzmy dwa ogarki.
 • all :)
  trochę nie w temacie ale bardzo w temacie teorii spiskowych :) Przed chwila obejrzałem jeden ze starych odcinków south park poświęcony wyborowi tego co ma oba na prezydenta usraela. Film z 2008 lub 2009 ale była tam jedna scenka dotycząca chaosu jaki zapanuje po wyborze małpiatego. Scenka pokazywała samolot przypominający polską tutkę, który eksploduje... Malowanie samolotu było nasze, bez szachownicy wprawdzie ale czerwone pasy na kadłubie kształt kadłuba wypisz wymaluj. -polski, rządowy tu 154.
 • @Repsol 22:34:19
  Polin to taka ponura buda w Warszawie, nie nazywaj tak Polski, zrób mi przyjemność.
 • @rymark 00:22:18
  Tak a propo kto na prezydenta za 3 lata...słabo widzę.
  Druga myśl, chyba JK
 • @wercia 23:17:14
  pamiętam tę wypowiedź - jak lis oblizujący się na widok zająca w sidłach
 • @czerwony baron 23:36:36
  to,że Smoleńsk został zaplanowany w międzynarodowym - czy może raczej ponadnarodowym - towarzystwie - dla mnie akurat nie ulega wątpliwości
 • @Andrzej Tokarski 22:26:58
  "Albo zauważyć jak dalece Prezes nie znosi Dudusia"

  A jakie i dla kogo ma to znaczenie?

  "jaka jest alternatywa" -?

  No i jaka jest ta alternatywa - i czy jest gorsza, a jeśli gorsza to pod jakim względem?
  ___________________________

  Panie Andrzeju,
  różne zdania to my możemy mieć na temat urody kobiet, zapachów, mody, kulinariów, itd., itp.

  Polityka jest dziedziną wymierną, weryfikowalną i poddającą się analizie merytorycznej i albo posiada się wiedzę w tym przedmiocie albo się jej nie posiada. Oczywiście istotne jest kryterium oceny, czyli dobra narodu i państwa - przy czym i to dobro nie jest jakimś widzi mi się, ale realną, wymierną i wyznaczalną wartością.

  Zatem, tylko jeden z poglądów lub jedna z ocen jakiegoś podmiotu polityki może być właściwa.
  Istnieje cały szereg powszechnie dostępnych faktów - dowodów wskazujących na fakt, że pańska ocena - a właściwie wiara - że PiS to najmniejsze zło (a może największe dobro?) jest całkowicie błędna.
 • @Rzeczpospolita 15:15:33
  - Pan dalej nie rozumie - ale to nie szkodzi. Pańskie wpływy na opinię publiczną powodują, że ta ignorancja jest całkowicie niegroźna. Więc - proszę nadal komentować - to nawet zabawne patrzeć jak się Pan ciska na różnych blogach

  o szczegółach Pańskiego wywodu zmilczę, poza tym, że są to w mojej ocenie - brednie
 • @lorenco 23:15:03
  Szanowny Pan jak zwykle wzmożony - nie sprawdził nawet co z tym napletkiem...
 • @Andrzej Tokarski 16:00:47
  Coś elokwencji Panu nie staje, skoro moja merytoryczna uwaga zapędza Pana w kozi róg i uwalnia emocje.
  I tyleż są warte pańskie polityczne dywagacje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31