Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Obywatel Duda - Prezydent Polski - czy gubernator Polin?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w poszukiwaniu rzeczywistych intencji

 

Obywatel Duda – Prezydent Polski – czy gubernator Polin?

 

Wedle MOJEJ OPINII – ogrom szkód jakie wyrządził obywatel Duda swoim vetem, ogarniemy dopiero po czasie. Już teraz widzimy, jak bardzo wzmocnił się przekaz strony opozycyjnej, jak bardzo uwierzyli, że oto pojawiła się realna szansa odsunięcia PIS od władzy – że wystarczy docisnąć, dodusić, dorżnąć – i wszystko znów będzie jak było. Bardzo widoczne jest to w mediach – atak bardzo się wzmocnił, trwa właściwie nieprzerwanie. Nawet dość racjonalny w swoich komentarzach i opiniach Polsat News, nie zwalnia ataku na obóz Dobrej Zmiany. Aż zaczną wyskakiwać oknami – wydaje się głosić przekaz strony opozycyjnej i zaprzyjaźnionych mediów.

 

A wystarczy cofnąć się pamięcią kilka dni wstecz, przypomnieć sobie wściekłość, ale i poczucie bezsilności, bezradności, słabnącą siłę manifestacji, spokojniejsze, bardziej zbalansowane stanowisko mediów. Wszystko to stało się przeszłością, odkąd pan Duda stanął po stronie układu.

 

Pozostaje mi smutno przypomnieć,że wieszczyłem to w kilku ostatnich notkach – uważałem i nadal tak twierdzę, że kolejne międzynarodowe wizyty na wysokim szczeblu miały jeden cel: wzmocnienie pana Dudy, udzielenie mu demonstracyjnego poparcia, przekonanie, by bez ceregieli przyłączył się do planów obalenia rządu PIS/SP/PR.

 

Kto nie czytał, lub zapomniał, może sobie odświeżyć:

 

http://att.neon24.pl/post/139192,prezydent-trump-i-krawaty

http://att.neon24.pl/post/139225,trump-i-putin-dwa-bratanki

http://att.neon24.pl/post/139330,jadom-goscie-jadem-a-po-kiego-grzyba

 

 

I pan Duda bez żadnych zahamowań to uczynił – zaś sposób w jaki to uczynił, jasno artykułuje, że nie chodzi o jakieś spory kompetencyjne, rozbieżności legislacyjne, czy inne przesłanki natury rozbieżnego spojrzenia na realizację konstruktywnego celu. Nic z tych rzeczy – takie sprawy załatwia się w ciszy gabinetów, podczas poufnych spotkań, nawet niekoniecznie na piśmie. Nigdy takich spraw się nie załatwia w sposób tak demonstracyjny, ostentacyjny, wręcz obraźliwy wobec swoich mocodawców. Mocodawców – bo bez Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry pan Duda byłby tym kim był, coś by tam dłubał sobie na uniwerku, a pani Dudowa nie rżnęłaby Pierwszej Damy – tylko uczyłaby dzieci niemieckiego, nie obnosząc się zanadto z panieńskim nazwiskiem.

 

Dlaczego więc pan Duda sprzeniewierzył się swoim mocodawcom? Dlaczego zrobił to w tak niegodziwy sposób?

 

A może, przypuśćmy, pan Duda ma INNYCH MOCODAWCÓW? Tak mocnych, że są w stanie wysłać jako swoich emisariuszy prezydenta USA... i brytyjską parę książęcą? Może tu jest klucz do zrozumienia tajemniczej wolty „naszego prezydenta”?

 

Pójdźmy dalej – a może pan Duda miał tych mocodawców już od bardzo dawna? Może z tymi mocodawcami, ich wsparciem startował już do wyborów prezydenckich.

 

Przecież napisano:Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia

Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [—-] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. [—-]

Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwanimi

 

Może PIS został jedynie przez pana Dudę wykorzystany – bo gdyby wystąpił pod barwami swoich rzeczywistych mocodawców, uzyskałby wynik zbliżony do wyniku Adriana Zandberga? Lub gorszy...

 

Pisałem o tym w szeregu notek – tu tylko pokrótce przypomnę o dziwacznych spotkaniach w kancelarii prezydenta, uczestniczeniu w obradach obcego parlamentu na terenie Polski, szafowanie Orderem Orła Białego, uniżona spolegliwość wobec przedstawicieli obcego państwa.

 

Nie raz, nie dwa ze zdumieniem obserwuję wystąpienia publiczne pana Dudy – wobec rodaków w swoich przemówieniach nie stroni od podnoszenia głosu, toczy wkoło groźnym wzrokiem, chwilami wręcz wypowiada frazy rycząc – epatuje postawą samca Alfa, władcy i dominanta. Tymczasem – gdy spotka się z przedstawicielami państwa okupującego ziemie dzielnej Palestyny – to jest taki cichusi – tak szemrze głosem przymilnym, by nikogo, choćby niechcący, nie urazić. Tak główkę na bok przechyla, w oczy służalczo patrzy... Taka przemiana jakaś dziwna w panu Dudzie następuje – czemu?

 

Czyżby z tego źródła płynie moc pana Dudy? Czy w imieniu tego źródła składali ostatnio wizyty Dostojni Goście? Przyjechali, by przekazać nakaz dokonania przewrotu w Polsce? Ja tak uważam – a wszystko co widzimy, to skutki decyzji podjętych poza granicami naszego kraju, choć nas dotyczących.

 

Skoro doszliśmy aż tu, to spróbujmy dalej pociągnąć nasze rozważania. Czy jeżeli osoba, którą w dobrej wierze wybraliśmy na naszego prezydenta, daliśmy mu zaufanie, mandat, uposażenie, przywileje i godność Rzeczypospolitej, działa wbrew interesom swoich wyborców, a w interesie obcych – to jak to się nazywa? Czy immunitet prezydencki zwalnia od odpowiedzialności za takie czyny? Czy taki prezydent jest nam potrzebny? Do czegokolwiek? To może warto byłoby przeprowadzić ogólnopolskie referendum – np. z pytaniem: czy jesteś za usunięciem pana Dudy z funkcji prezydenta wraz z odebraniem mu wszelkich uprawnień i przywilejów?

 

Moc nadzwyczajnej kasty w obronie której stanął pan Duda też nie wzięła się sama z siebie. To są potomkowie innej nadzwyczajnej kasty,tej sprowadzonej na sowieckich bagnetach. Wtedy władającej Polakami terrorem, zbrodnią, naginaniem prawa. Do dziś władającej Polakami batem w postaci prawa podniesionego do rangi suwerena i tak interpretowanego by naród utrzymywać w stanie podległości, na łasce i niełasce "władców prawa”.

 

Jarosław Kaczyński, wespół z Zbigniewem Ziobro i Beatą Szydło ośmielili się spróbować to zmienić. Nie tylko deklarować zmianę – ale realnie wziąć nadzwyczajną kastę za mordę i sprowadzić ją do roli jej właściwej. Służebnej wobec społeczeństwa, podległej ograniczeniom wynikającym z trójpodziału władzy. Podporządkowanej regułom społecznym tak, jak w każdym cywilizowanym szanującym się społeczeństwie. I to spowodował wściekły atak międzynarodowych i krajowych sił żywotnie zainteresowanych w utrzymywaniu Polaków w stosunku podporządkowania, przypisania roli  taniej siły roboczej i posłusznego niewolnika. Stąd Trump, Wiliam i Kate, Timmermans, Unia Europejska, postsowiecka – a raczej neosowiecka - Rosja grożąca sankcjami.

 

Kim jesteś, poznam po tym jakich masz wrogów - , mówi przysłowie. Sądząc po tym jakich wrogów dorobił się obóz Dobrej zmiany – robi dobrą robotę. Zbyt wolno, zbyt nieśmiało – ale robi to czego nie robił nikt od czasów może Gomułki (tak, tak, on też potrafił prawidłowo zdefiniować wrogów Polski i Polaków).

 

Dlatego – mimo wszystkich zastrzeżeń – obóz dobrej zmiany zasługuje na wsparcie, mocne wsparcie. Każdy kto ma na sercu dobro tego kraju, powinien tego wsparcia udzielić – nie opowiadać idiotyzmów, że jemu jest wszystko jedno czy PIS czy PO - tak może powiedzieć tylko debil, albo kryptokodomita, pod hasłem Polaka-patrioty ukrywający rzeczywiste intencje. To jest obecnie jedyna siła mogąca skręcić kark układowi, gdy teraz polegnie, już się nie podniesie – i my się nie podniesiemy. Oczywiście robi to jak wyżej opisałem – zapewne powinno się wysłać Jarosława Kaczyńskiego, Panią Premier i Pana Zbyszka na konsultacje – do Turcji, do prezydenta Erdogana. Konsultacje w temacie: jak usprawniać pracę sądów i prawników, jak dyskutować z totalną opozycją. Ale – po pierwsze chyba jednak nie ta natura – po drugie – pewnie mimo wszystko wolelibyśmy aby u nas przemiany dokonywały się w inny sposób. Choć jak patrzę na to co się wyprawia na ulicach, właściwie nie jestem pewien.

 

Nie wiem, jak ocenimy za jakiś czas obecne rządy PIS/SP/PR- to czas pokaże, owoce pokażą, zobaczymy, jak poradzą sobie z obecnym kryzysem, czy wymiękną stracą impet – czy wręcz przeciwnie.

Na dzień dzisiejszy wiem jaka będzie moja ocena pana Dudy – zasłużył na hańbę i Trybunał Stanu. Jeżeli tego szybko nie odpracuje i odpokutuje - z tym zostanie.

 

Wracając jeszcze na chwilę do Obozu Dobrej Zmiany: ta zmiana będzie naprawdę w pełni i bez wątpliwości DOBRA, gdy o tych koneksjach, zależnościach, uwikłaniach pana Dudy, ale i np. pana Macierewicza, o których ja tu i w innych tekstach, np. tu:

 

http://att.neon24.pl/post/136933,macierewiczowszczyzna

 

napisałem, usłyszycie Państwo w najlepszym czasie emisji państwowej telewizji i w prorządowych mediach. Bez tego nadal pozostajemy w sferze co najwyżej HIPOTEZY DOBREJ ZMIANY – czyli nadal robienia tego przed czym pozwoliłem sobie niedawno przestrzec:

 

 • nie bezmyślnie analizowali uporczywie nam wyświetlane cienie na ścianie jaskini.

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • czysta głupota
  PAD już sam przegrał II kadencję. Łapiński się miota, atakując PiS, bo dobrze o tym wie. Gdyby to rzeczywiście była jedna drużyna dobrej zmiany, do tych wypowiedzi w ogóle by nie doszło. PAD nadaje się świetnie do reprezentacji, z piękną żoną i angielskim i do przemawiania. Do niczego więcej. Żadna reforma ustawowa bez zmiany Konstytucji i wprowadzenia do orzecznictwa sądowego instytucji Ławnika oraz wybieralności Sędziów w wyborach powszechnych nie zlikwiduje kasty. Powoływanie się na podobieństwo do Niemieckiego Sądownictwa to czysta głupota bo ten system jest zły jak całe ich państwo które krok po kroku "dryfuje" do totalitaryzmu jak przed II wojną światową. Trzeba maksymalnie zbliżyć Polski Wymiar Sprawiedliwości do standardów amerykańskich a "Targowicę" należy spacyfikować w sposób demokratyczny. Sędziom docisnąć śrubę finansową, wziąć ich po lupę, ścigać za wykroczenia w powództwie cywilnym za naruszanie regulaminów i łamanie prawa, publikować wyroki oraz nagłaśniać szwindle oraz pomagać ludziom pokrzywdzonym. Tylko Świadome Społeczeństwo Obywatelskie może się przeciwstawić groźnej sekcie takiej jak KOD i Obywatele RP.

  Kula Lis 67
 • @Husky 16:37:25
  Ten nieogolony żydowski kurdupel i wymoczek Łapiński oraz prezydent, bez PiS byliby zerem! Nieogolony bezczelny i arogancki żydowski kurdupel Łapiński nasłany, przez Sorosa się wszędzie wciska jak piskorz a ma prezencję ogryzka wrzuconego do śmietnika i podobną zawartość pod kopułą. Po zostaniu rzecznikiem prasowym prezydenta we łbie się pomieszało. Palant bez rozumku, długo nie zagrzeje na tym stołku. Ponieważ rzecznik jest ustami prezydenta, to widać, że prezydent jest arogancki w stosunku do swoich rozmówców, a ilość głosów nie upoważnia go do lekceważenia swoich rozmówców. Ale problem jest poważny, bo nastąpiło wrogie przejęcie prezydenta Dudy przez UKŁAD. Prezydent Duda myśli, że to wszystko naprawdę. Przypominam To nie A.Duda zdobył 8,5 mln głosów. Zdobył to dzięki tytanicznej pracy Pani premier Szydło, PiS, Ruchu Kontroli Wyborów, setek tysięcy ludzi. Pycha i narcyzm to złe cechy. Prezydent, jako polityk był zupełnie nieznany. To Prezes zrobił z niego ikonę. Wyborcy w ciemno Prezesowi zaufali i takie mamy skutki, zresztą nie pierwszy raz. Wydaje się, że prezydent chce skończyć jak Marcinkiewicz czy Kamiński -Miś.

  Kula Lis 67
 • Autor.
  Loża braci syjonu b’nai b’rith do chwili rozwiązania organizacji w roku 1938 dekretem prezydenta Moscickiego, skupiała kilkuset członków będących przedstawicielami elity intelektualnej ówczesnej Polski.

  B'nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007 za kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Uwagi o mocodawcach rozsądne..., ale o wspieraniu któreś ze stron nieprzekonywujące.

  Pozdrawiam
 • @Husky 16:38:14
  jakby jeszcze ktoś nie wiedział w co gra Duda - to obejrzenie Łapińskiego powinno wystarczyć - sama wizja, fonia niepotrzebna
 • @Zbigniew Jacniacki 16:53:20
  "ale o wspieraniu któreś ze stron nieprzekonywujące."

  - pozwoli Pan że zachowam zdanie odrębne

  również pozdrawiam
 • Wałęsa deklaruje: Przejmę władzę w 48 godzin, poprzesuwam ich w odpowiednie miejsca.
  http://newsweb.pl/2016/07/19/w...

  Ps..
  Jak Macierewicz wam zasunie to będziecie mieli 300-400 martwych platfusów. Twój los już nie będzie taki słodki jak w Stanie Wojennym, panie Wałęsa. Wałęsa jak pan spróbuje puczu to odstrzelimy panu łeb tak samo jak to zrobili w Turcji. Wara od naszego prawnie i demokratycznie wybranego rządu. Starzec z nawrotami demencji i psychozy marzy o obaleniu siłą demokratycznie wybranej władzy ? Być może śni o stanie wojennym bis ? Na szczęście i dzięki Bogu ma on tyle do powiedzenia co żydzi w getcie ? Odizolować od mediów, niech nie bruździ, niech nie psuje krwi porządnym Polakom ! Może jakiś dobry szpital psychiatryczny? Ostatecznie paragraf. Nie jedna z "teorii" tego "mędrca" powinna zainteresować śledczych.!! Skonfiskować babolowi majątek, za długi, odebrać prezydencką emeryturę i dać skierowanie do roboty w stoczni gdańskiej. Nie ma takiej? To trudno. Jak zlikwidował wraz z kolesiami to niech zdycha z głodu

  kula Lis 67
 • ŻŻ - Żadnego Żyda w polskiej polityce i administracji!
  Oprócz ludzi "kk" -tych młodych Polaków nastawionych wyłącznie na korupcję i konsumpcję, mamy w Polsce zorganizowane mafie i bandy, z których najniebezpieczniejsza jest syjonistyczna współpracująca (jak Soros) z Mossadem. Podobnież Mossad w Polsce jest finansowany z polskiego budżetu. Ponad 40.000 agentów Mossadu siedzi na ciepłych posadkach w administracji rządowej, a więc i w polskich sądach.

  @att
  Zamiast "Dziękuję za uwagę"
  wydaje się najlepiej jest podpisywać tagiem ŻŻ
  Żadnego Żyda w polskiej polityce i administracji!
 • @Husky 16:37:25
  Wszystko sie zgadza niby ale z zasadniczym zastrzeżeniem, że PAD nie wypadł z kapelusza tylko, że został postawiony jako kandydat PiS,
 • 5* dla Pana!
  .
  ZDRADA!... cuchnąca wręcz ZDRADA!

  ale Duda nigdy nie powinien był być proponowanym na prezydenta...

  ludzie uczciwi po wojnie nie dostawali willi na Żoliborzu ...

  za odmowę pójścia do partii nawet pracy w pobliżu domu nie dostawali, wysyłano ich na ziemie odzyskane.. no i ich dzieci nie zostawały gwiazdami filmowymi...

  co do reszty PiSu, to niestety, ci dygnitarze to też stare komuchy, albo komusze dzieci... wystarczy poczytać wiki! ...

  to jest dalej MAGDALENKA! ... nic innego!... bo naprawdę uczciwych ludzi w Polsce nie ma... sytuacja coś jak w Sodomie i Gomorze.. :) ...

  elitę nam wymordowano, został smród, który za kibel w bloku dał się skomuszyć do cna ... :))) ... taka jest smutna prawda Panie Tokarski!
 • @adevo 17:22:05
  litera "ż" kojarzy mi się na tyle źle, by nie używać jej ponad konieczność
 • @RAM 18:06:01
  bracia Kaczyńscy nigdy nie mieli szczęścia do wyboru ludzi

  za 5*dzięki
 • @Andrzej Tokarski 18:16:22
  .
  czy aby na pewno o "szczęście" tu chodzi?
 • @Andrzej Tokarski 18:16:22
  .
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkanie-prywatyzacja-lasow,208,0,2348496.html
 • @Andrzej Tokarski 18:16:22
  .
  POPE BACKS DUDA'S VETO OF JUDICIARY CONTROL BILLS
  http://www.thetablet.co.uk/news/7538/0/pope-backs-duda-s-veto-of-judiciary-control-bills-

  (...) "In an editorial last week, the Vatican's L'Osservatore Romano described the PIS Government as "right-wing, nationalist and anti-European", and accused it of attempting "effectively to liquidate the autonomy of courts"". (...)
 • @Andrzej Tokarski 18:16:22
  .
  Dziennik Watykanu naciska dziś także na konieczność dystrybucji nachodźców w Europie.

  Migranti, l'Osservatore Romano critica la Ue: da Bruxelles solo briciole
  http://www.ilmessaggero.it/primopiano/vaticano/migranti_osservatore_ue_solo_briciole-2584659.html
 • @Nibiru 19:08:43
  .
  :)))))))
 • Marszałek Józef Piłsudski i jego ponadczasowe słowa.
  https://pbs.twimg.com/media/DFpeCseWAAEQVLm.jpg
 • @RAM 18:42:20
  .
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12450-wolynski-szpagat-pis-u
 • @Nibiru 19:08:43
  ....z takich uogólnień kompletnie nic nie wynika, to jest myślenie dziecka: albo dostanę wszystko i będę szczęśliwy, albo nic i obrażę się na świat

  warto przypomnieć jaka jest alternatywa jakie były poprzednie rządy, jak wyglądały finanse, poziom ubóstwa, bezrobocie, sytuacja zakładów pracy, banków, reformy (braku) sądów itditd

  postawa w stylu "każdy dzień dobry by dojebać PISowi" jest bardzo powszechna na tym portalu - jednak moim zdaniem jest to postawa idiotyczna, całkowicie oderwana od rzeczywistości i bardzo szkodliwa społecznie. Powiedzmy że jest jakoś tam zrozumiała u co poniektórych frustratów pogonionych - jak wynika z ich "publicystyki"- słusznie - z polityki przez JK,

  to w innych przypadkach czytając takie "mądrości", ja - wybaczy Pan - odczuwam jedynie zażenowanie - i zniechęcenie

  i myślę sobie, że w zawstydzająco wielu przypadkach powszechna nauka czytania i pisania, okazuje się całkowicie chybioną inwestycją....
 • @Andrzej Tokarski 19:49:57
  Mam pomysł, jak Prezydent Andrzej Duda może rozwiązać problem przygotowywania ustaw w 2 mies.
  Wystarczy kropka w kropkę przepisać ustawy niemieckie.
  Wystarczy 2 dni
 • Autor
  Jak dawał 1 mld $ Porochowi potwierdził że Duda, ostatnio że jednak potwierdził że jednak Kornhauser on jest ... ile czasu można trwać w szpagacie ...
 • @RAM, @ATT
  POnoć PAD ma przygotować, w 2 miesiące, projekty ustaw "ZAMIENNYCH", "w temacie" tych, co zawetował, "zjadliwe dla wszystkich"...

  Zanim zaczniemy wieszać go na najbliższej latarni, poczekajmy do końca wakacji (którymi się może cieszmy?) i zobaczmy, CO REALNIE przygotuje?

  Akt naprawy sądów, czy
  akt poddaństwa "narodowi wybranemu"...?
 • To prezydent pisowski
  Taka jest taktyka pisu- chcem, ale nie mogę. Bolek mówił nie chcem ale muszę, a Kurski -głupi lud to kupi. Pamiętam ile błędów zrobili w ustawie lustracyjnej w 2005r.,Czy przypadkowo? Połowę tej ustawy Trybunał wyrzucił do kosza i lustracji nie było. Teraz jakieś pomyłki senatu. Czy przypadkowe. Za co my im płacimy?
 • obywatel Duda pokazuje, kto rządzi
  w Łagiewnikach na tzw. intronizacji był sam, a na występie Dody z gołą dupą z małżonką.
 • @wercia 14:47:53
  W ostatniej rozmowie w TV TRWAM pan Jarosław Kaczyński dokonał rozróżnienia czynu pana prezydenta Andrzeja Dudy w odniesieniu do zastosowanego weta (końcówka programu https://www.youtube.com/watch?...). Pan premier twierdzi, iż mówi w tym wypadku nie o winie, lecz o błędzie. Można by się w tym miejscu zastanawiać, co jest lepsze. Otóż zdaje się, iż dla prezydenta Dudy niekorzystniejszym wydaje się być jego błąd. Winę powiedzmy, można dość łatwo naprawić, zmyć poprzez skruchę, nawrócenie i zadośćuczynienie. Z błędem nie jest już tak łatwo, gdyż błąd często wywołuje nieodwracalne skutki. Brawo Panie prezesie Kaczyński! Trudno jest polegać na osobie, która popełnia tak aż poważne i istotne w życiu publicznym błędy. Pan prezydent Duda zadaje się, iż nieodwracalnie podważył zaufanie błędem, który nie powinien był się zdarzyć.

  kula Lis 67
 • @laurentp 14:25:09
  Alternatywnie przegłosowane i powtórnie po senacie przedstawione prezydentowi, poprawione te same 2 projekty ustaw - jeśli jego projekt będzie tym "aktem poddaństwa" i tym samym w głosowaniu nie przejdzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31