Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

"Pamięć i Nadzieja" - a może "Szczerość i Uczciwość"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

na marginesie toruńskiej konferencji

 

 

      Odbywa się dziś w Toruniu konferencja poświęcona Polakom ratującym żydów w czasie II wojny św. Może potrzebna, może nie - zawsze takie wydarzenia niosą nieodparte wrażenie że ich celem rzeczywistym jest nieustanne wdrukowywanie w świadomość i podświadomość obywateli rzeczywistych czy urojonych cierpień żydowskich - i polskiej powinności by zawsze po stronie "bratniego Izraela" i jego obywateli stać i otaczać nieustanną troską i uszanowaniem. Bez względu na cokolwiek.

I właśnie o tym "cokolwiek" chciałbym słów kilka skreślić. Marzy mi się taki czas i taka władza, która zamiast w nieskończoność fetować i honorować to co stale honorowane i fetowane, zaczęła składać hołd prawdzie takiej jaka ona jest - bez zakłamywania, przemilczania, przeinaczania, manipulowania, indoktrynowania.

Np poprzez opisanie stosunków polsko-żydowskich takimi jakie one rzeczywiście są - nie tylko przez pryzmat ratowania i drzewek Yad Vashem. Przez opisanie ciemnej strony - wrogich działań środowisk żydowskich skierowanych przeciwko Polsce i Polakom - i teraz, jak ma to miejsce na świecie - i w przeszłości, na przestrzeni kilku stuleci.

Niechże historycy, zamiast bajać bezustannie o oficjalnie przyjętych wersjach interpretacji historii, zaczną mówić publicznie w ogólnodostępnych mediach (by docierało to do ogółu obywateli) np o:

- kolaboracji z zaborcami

- roli w kreowaniu polskich zrywów patriotycznych w taki sposób, by nieuchronnie kończyły się one klęską i hekatombą ofiar

- przejmowaniu majątków - w nagrodę za kolaborację

- przejmowaniu nazwisk, znaków herbowych, tożsamości polskiej w celu skrytego działania na rzecz dalszej dezintegracji polskiej społeczności i polskiego państwa

- sprowadzaniu rodowitych Polaków do roli obywateli drugiej kategorii

- narzucaniu jedynie słusznej obowiązującej wersji historii

- ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski poprzez państwa trzecie i struktury ponadnarodowe

- wikłaniu państwa polskiego w zgubne dla niego konflikty - na przestrzeni wieków

- wrogiej obecności w polskim życiu politycznym nakierowanej przeciw interesom obywateli polskich i państwa polskiego

- znaczącej obecności w polskim wymiarze sprawiedliwości - skutkującej talmudyzacją orzeczeń i działaniami często sprawiającymi wrażenie celowego upadlania polskich obywateli i utrwalania w nich poczucia bezradności i bezbronności.


 

To tylko niektóre z zagadnień krajowych. Są też sprawy międzynarodowe o których próżno szukać jakichkolwiek pogłębionych analiz w polskich mediach - dla przykładu hipotezy roli wyżej wymienionych środowisk w:

- podboju carskiej Rosji

- zamachu na prezydenta Kennedyego, Roberta Kennedyego

- katastrofy Titanica

- genezy wojen światowych

- genezy konfliktów na Bliskim Wschodzie

- pogromu Afryki Północnej

- próby destabilizacji Syrii, Iranu

- masowego prania mózgów miliardów ludzi na całym świecie, w szczególności białej rasy, niszczenia tożsamości narodowej, tradycyjnych wartości, norm etycznych i kulturowych

- Smoleńska


 

Tym się należy zająć, o tym mówić społeczeństwu, to wprowadzić do powszechnej edukacji.

A drzewka - można je kupić w każdym sklepie ogrodniczym - i sobie posadzić. Nikt nam drzewek nie musi wsadzać - tym bardziej że za owo wsadzanie przychodzi nam bardzo drogo płacić.

Niech sobie sami wsadzą.

 

    

 

KOMENTARZE

 • @
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników odbywającej się w niedzielę w Toruniu Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i nadzieja”, poświęconej Polakom ratującym Żydów w czasie drugiej wojny światowej, wskazał, że ich wybory były decyzjami heroicznymi. „Składając hołd naszym bohaterom, módlmy się o to byśmy jako Naród, już nigdy nie musieli stawiać czoła jakiemukolwiek totalitaryzmowi” – napisał.
  Prezes PiS w swoim liście, odczytanym przez wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, przytoczył słowa Jana Pawła II wygłoszone 38 lat temu na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież-Polak stwierdził wówczas: „pragniemy ogarnąć uczuciem największej czci każde z tych zwycięstw, każdy przejaw człowieczeństwa, które było zaprzeczeniem systemu systematycznego zaprzeczenia człowieczeństwa”.

  Punktem wyjścia dla tych rozważań papieża-Polaka był - jak pamiętamy - heroiczny czyn św. Maksymiliana Marii Kolbe, który ofiarował się na śmierć głodową w zamian za zachowanie przy życiu nieznanego mu współwięźnia. To był wyjątkowy akt chrześcijańskiej miłości bliźniego. To było świadectwo wiary najwyższej próby. Ale ten jednostkowy, wielki duchowy triumf nad totalitarnym zniewoleniem ucieleśniał się w papieskim kazaniu niedającą się w praktyce ogarnąć różnorodność zwycięstw dobra nad skrajnym złem
  - wskazał Kaczyński w liście, który podczas konferencji odczytał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

  Jego zdaniem jedną z takich manifestacji „duchowej siły i wolności, dochowywania wierności wartościom” była postawa Sprawiedliwych - Polaków ratujących Żydów.

  Ich wybory były decyzjami heroicznymi. Choć wokół szalał terror, choć za pomoc bliźniemu żydowskiego pochodzenia groziła całej rodzinie zazwyczaj okrutnie zadawana śmierć. Sprawiedliwi - na przekór atmosferze strachu i niepewności - ratowali prześladowanych Żydów. Wielu z nich - jak choćby rodzina Ulmów czy rodzina Kowalskich, by odwołać się do najbardziej znanych przykładów - za tę solidarność z drugim człowiekiem płaciła najwyższą cenę
  - przypomniał Kaczyński.

  Lider PiS zwrócił uwagę, że te „liczne akty afirmacji człowieczeństwa w czasach dziejowego kataklizmu, jakim była II wojna światowa, czynią Sprawiedliwych naszymi bohaterami, nakazują nam pielęgnować pamięć o ich heroizmie oraz szerzyć przez pogłębianie wiedzy i prawdę o nich, prawdę o faktycznych rozmiarach pomocy udzielonej Żydom przez Polaków”.

  Obraz ten jest cały czas, z różnych przyczyn, zafałszowany. Głównie z racji wieloletniego hołdowania przez polski establishment pedagogice wstydu i wynikającego z niej prowadzenia polityki. Ocenił, że trzeba temu zjawisku nieustannie przeciwdziałać
  - stwierdził.

  Składając hołd naszym bohaterom, módlmy się o to byśmy jako Naród, już nigdy nie musieli stawiać czoła jakiemukolwiek totalitaryzmowi
  - zakończył Kaczyński.

  Organizatorami konferencji są: Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”, działający przy Fundacji Lux Veritatis, wraz z Fundacją „From The Depths”, we współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej.
 • @Husky 20:25:53
  G.Soros ? Tak. Zdobywanie pieniędzy jest potworną rzeczą do zrobienia. Ludzie sądzą, nie tylko Polacy, w Stanach też, że skoro mam fundację to pływam w pieniądzach. Prawda jest taka, że fundacja to ja i Lena Klaudel. Robimy wszystko razem. Na szczęście jesteśmy otoczeni przyjaciółmi i to jest przyczyna naszego sukcesu. Nasza fundacja jest mała – mamy jednego etatowego pracownika, reszta to wolontariusze. Przez ostatnie cztery lata udało nam się pozyskać trochę funduszy. Mamy fundatorów z całego świata. :))) http://www.tvp.pl/tygodniktvppl/kategorie/wywiady/powinnismy-powiedziec-merkel-masz-tu-rachunek-plac/34382010

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31