Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Biały Tchórz atakuje - jak zawsze - bezbronnych i słabych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szalony starzec z guzikiem atomowym

      Zadałem sobie swego czasu wiele trudu by obdarzyć Donalda Trumpa choć odrobiną zaufania - łudząc się nadzieją, że jest lepszą - wobec Hilarii Rosenberg Rodham Clinton - alternatywą. W świetle ostatnich wydarzeń wydaje się jednak, że jest radykalnie inaczej. Rzeczona Hilaria, jakkolwiek obarczona wieloma grzechami, z cała pewnością posiadała zdolność ogarniania rzeczywistości również w zakresie świadomości tego co robi i tego jakie to może przynieść skutki. Na pewno wiedziała też skąd jej nogi wyrastają i skąd - od kogo - pochodzi jej władza. Nie mówimy tu o społeczeństwie, a już na pewno o społeczeństwie amerykańskim.

Tymczasem biały albinos zachowuje się jakby nie ogarniał rzeczywistości. Co trzeba mieć w miejscu gdzie inni mają rozum, by jedną deklaracją postawić świat arabski u progu gigantycznego konfliktu? Jaka korzyść dla kogokolwiek wypłynie z tego, że Jerozolima zostanie uznana za stolicę Izraela? Czy ktokolwiek na tym skorzysta? Nie widzę takiego - chyba że celem jest rozpętanie piekła na Bliskim Wschodzie na wzór Afryki Północnej. O tym może świadczyć postępujące równolegle zaognianie relacji między Iranem a Arabią Saudyjską. Biorąc pod uwagę że Arabia Saudyjska jest połączona cichym przymierzem z plemieniem okupującym Państwo Palestyńskie - jest to możliwe. Jest to jednak kalkulacja wręcz zbrodnicza - grozi rozpętaniem nawet globalnego konfliktu.

Człowiek siedzi, obserwuje i zadaje sobie pytanie: kto tak naprawdę rządzi największym mocarstwem atomowym świata? Czy niezrównoważony starzec wygrażający wszystkim a prawo i lewo wojną nuklearną? Czy Barbie i Ken, para szczeniaków - z zewnętrznego podjudzenia podżegająca starego i nieszczególnie lotnego prezydenta do działań których skutków dziś nie sposób sobie nawet wyobrazić?

Tchórz postraszony przez silniejszego lub odważniejszego od siebie musi odreagować - oczywiście na słabszym. Napisał o tym kiedyś w "Balladzie o dwu koniach" Wojciech Młynarski:

"...Po czym w stajni, już przy żłobie
Ten woźnica bat swój brał,
Brał go tęgo w dłonie obie
I... grzecznego konia prał...

A do niegrzecznego mawiał,
Strojąc głos na srogi ton:
Jak się będziesz, draniu, stawiał,
To zarobisz tak jak on!"....

Ponieważ koreański satrapa nie sprawia wrażenia gościa, który żartuje, tchórz znalazł sobie innego bezpiecznego przeciwnika: naród i Państwo Palestyńskie. Tu można bezpiecznie rzucić w twarz obelgę, okazać pogardę - nic nie grozi, można okazać swoją siłę...

Tchórzowi jednak było mało, znalazł więc kolejnego bezbronnego przeciwnika łatwego do sponiewierania: Amerykańskich Indian. Jakim trzeba być KURWA, BYDLAKIEM, by odebrać tym nieszczęsnym tak pokrzywdzonym przez białą dzicz ludziom, gospodarzom tej ziemi - 85% terenów przyznanych im jako rezerwaty. Jakim trzeba być skończonym GNOJEM - by choćby na sekundę wpaść na taki pomysł.

Powiedzmy  - choć to nieprawda - że w przypadku jerozolimskiej burdy można choćby wykoncypować jakąś głębszą myśl, jakąś koncepcję strategiczną leżącą u zarania owego chorego pomysłu. Ale jaka głębia intelektualna kryje się za atakiem na niedobitki Indian. To się po prostu w głowie nie mieści.

Aleśmy sobie sojusznika znaleźli....

Jako postscriptum nie sposób nie przypomnieć już wcześniej i nie raz artykułowanych przeze mnie obaw i podejrzeń: czy jesteśmy pewni, że bieżąca patriotyczna sraczka tak natarczywie sprzedawana nam przez niektóre środowiska pozornie patriotyczne nie ma na celu przygotowania nas do kolejnego bohaterskiego zrywu zbrojnego wobec nieskończenie silniejszego przeciwnika - który tylko na to czeka. Zrywu na naszym terytorium, by nikt się nie wywinął, nie uszedł cało. Gdyby któryś z Czytelników żachnął sie w tym miejscu i zawołał, że mamy przecież bardzo silnego sojusznika, a nawet sojuszników - odpowiem: nie krzycz, nie krzycz - zawsze mieliśmy bardzo silnych niezawodnych sojuszników. Poczytaj sobie, jeden z drugim,  jak na tym wyszliśmy. Zawsze. Więc czemu tym razem miałoby być inaczej?

KOMENTARZE

 • Niby tak a moze nie ?
  Tramp tym ruchem tworzy nowy globalny front antyizraelski.
  Wszyscy wyznawcy Islamu i Chrześcijanie muszą być przeciw... być może będą nawet przeciw w sposób czynny.
  Czy w tych warunkach utrzyma się sojusz Izraelsko Saudyjski ?
  Dzięki temu ruchowi Trampa pojawi się pewnie nowy wspólny front sunnitów i szyitów przeciw Izraelowi. Turcja już warczy.

  Układ sił na bliskim wschodzie jest taki że Izrael jest bez szans choć może jeszcze zamordować tysiące jeśli nie setki tysięcy niewinnych ludzi w celach terrorystycznych.. jak Amerykanie w Hiroszimie i Nagasaki (to były ataki absolutnie, czysto terrorystyczne i nie osądzone do dzisiaj).

  Jak zniknie Izrael z mapy świata to na Bliskim wschodzie zapanuje spokój.
  Za wszystkimi wojnami na Bliskim wschodzie stoi Izrael a wykonawcą mokrej roboty jest USA, NATO, Arabia Saudyjska...
 • @Oscar 17:55:43
  dodam.
  Polska na tym oczywiście straci bo jako wasal Izraela będzie walczyć po stronie globalnego zła... da mięso armatnie, przyjmie na bezczelnie preferencyjnych albo wręcz wasalnych warunkach żydowskich uchodźców..

  Pollin trwające od 89r stanie się super Pollin ...a Polacy będą traktowani jak Palestyńczycy... Polscy katolicy solidaryzujący się z innymi chrześcijanami w sprawie Jerozolimy staną się we własnym kraju "terrorystami".
 • @Oscar 18:02:16
  Chyba jeszcze nie dotarło do świadomości Żydów, którzy w Polsce widzieliby swoją drugą ojczyznę, że grając w otwarte karty, jesteśmy 100 razy groźniejsi od Palestyńczyków.

  Łudziłby się też ten, który myślałby, że nas Polaków można podgrzewać w kociołku jak żabę do ugotowania. Kiedy zostanie przekroczony punkt bezpieczeństwa narodu, w jednej chwili łuski z oczu opadną, a wtedy już nasze ulice nie będą takie bezpieczne jak teraz.
 • @Oscar 17:55:43
  co tworzy, to wiemy, a raczej przeczuwamy - pytanie : czy to świadomy zamiar, a jeśli tak, to czyj?
  Pytanie w części "czyj?" w zasadzie retoryczne

  Co do Polski, sprawa wydaje się złożona - oprócz w oczywisty sposób proizraelskiego prezydenta Dudy nie pokusiłbym się o zdefiniowanie postawy partii rządzącej - odnoszę wrażenie, że utrzymując formalnie i deklaratywnie politycznie poprawną narrację główny trzon PISu jednak zachowuje postawę propaństwową i pronarodową

  Do trzonu nie zaliczam Gowina, Glińskiego, Macierewicza
 • @Kruk63 18:45:29
  miło spotkać optymistę - proszę jednak zauważyć, że gotowanie trwa od 1000lat z okładem - i jakoś tego nie zauważamy - albo się świetnie maskujemy....

  pozdr
 • Panie Andrzeju! Niech sie Pan niepotrzebnie Trumpem nie irytuje.
  Naczytal sie pan tylko lewackiej propagandy.Z ta ziemia jest nieco inaczej.Nikt Indianom niczego nie zabiera.Ziemia ta zostala zrabowana przez Obame, sfederalizowana.Jest to wspolna ziemia nalezaca do obywateli danego stanu.Na tej ziemi od wielu pokolen farmerzy zakladali irrygacje do picia dla krow, ktore pasa sie tam razem z sarnami czy bizonami.Obama ziemie zabral, farmerow wygnal, krowy z helikopterow strzelal, podpalal pastwiska, farmerow do wiezien powsadzal, rodziny zbankrutowal a niektorych zamordowal.Wszystko to jest bardzo ladnie pokazane w ponizszym filmie dokumentalnym, 2 czesciowym, warto zobaczyc ,nawet jak sie nie rozumie po angielsku.Mozna sie wszystkiego domyslec.Kometarz jest nadawany z wiezienia przez Ammon Bundy, ktorego brata FBI zamordowalo z zimna krwia, strzelajac do nieuzbrojonego w plecy.W minucie 24:15 drugiej czesci jest ten mord pokazany z helikoptera.Film ten opublikowali szybciutko by terroryzowac amerykanskie spoleczenstwo.
 • @staszek kieliszek 22:34:47
  Oto ten film:
  https://www.youtube.com/watch?v=nNPNRmEHBb0
 • Bardzo dobra notka
  Zgadzam się w 100%
  5*
 • @Oscar 17:55:43
  Obyś był złotousty...
 • @Kruk63 18:45:29
  //jesteśmy 100 razy groźniejsi od Palestyńczyków.//

  Też jestem tego pewny.
  U nas na Kujawach żyd głowy nie podniósł bo by zaraz dostał. Dlatego byli grzeczni i tylko płakali na całą Europę, że polscy chłopi organizują się w spółdzielnie i nie dają się okradać. Taki "antysemnityzm".
  Od dziadka wiem.
 • @Krystyna Trzcińska 01:54:14
  Pani Krystyno.Ja ucieklem z komuny do USA w 1978 roku i z mordowaniem Indian nie mam nic wspolnego. Czytalem troche historii USA i zgadzam sie z Pania, to bylo ludobojstwo co biali z Europy zrobili z Indianami i robia do dzis. Malo tego, brali do budowy kolei zelaznych Chinczykow, ktorych po ukonczeniu odcinka roztrzeliwali by im nie placic i brali nowych.USA to nie jest kraj gdzie kazdy jest uczciwy.To kraj kierowany przez przerozne mafie, masonska to glowna. Kiedys Masoni zaczeli ludzi wieszac bez sadu, tzw lincze.Dzis Masoni obsiedli zarzady miast i wiosek, stanow (a moze calego kraju) i wydaja nieludzkie prawa.W mej wiosce zabronili posiadanie kur, pszczol, zwierzat przydomowych, wiatrakow do produkcji pradu, palenia ognisk, a w niektorych miejscach zabraniaja ogrodkow przydomowych, dyktuja kolor domu, miejsca gdzie drzewa trzeba sadzic lub wyrwac.Obecny prezydent Trump to bohater. Chce to wszystko odwrocic. Propaganda przeciw niemu jest wielka, mamy tzw "fake news"- falszywe wiadomosci, ktore codzien pojawiaja sie w mediach. Rozumiem Pani zaangazowanie sie po stronie dobra i jestem tam razem z Pania. Zycze Pani Blogoslawienstwa Bozego, Wesolych Swiat i dalszych ciekawych wypowiedzi na wspanialej platformie: neon24.pl. Ten "neon" to ewenement. Kazdy sie moze wypowiedziec. Wlasciciel dziala bardzo dyskretnie, nie psuje niczego i jest tolerancyjny. Oby tak dalej.
 • @staszek kieliszek 22:34:47
  "Nikt Indianom niczego nie zabiera.Ziemia ta zostala zrabowana przez Obame"

  - niezmiernie Pana szanuję, więc bardzo proszę by Pan nie obrażał takimi zdaniami inteligencji Czytelników - o moją mniejsza
 • @Oscar 18:02:16
  "Pollin trwające od 89r stanie się super Pollin..."

  No tak, ale proszę Szanowny Autorze wziąć pod uwagę obecność ok 2mln Ukraińców i jakiś tam jednak niezerowy strumień uchodźców.
  Mogą już po prostu nie mieć się gdzie schować, zwłaszcza, że i w policji trochę Ukraińców już jest, a dr Krajski mówił kiedyś o islamizacji Polski...
  Sam nie wiem co myśleć, zapodałem więc dodatkowe zmienne ;-)

  Ukłony
  5*
 • @staszek kieliszek 06:56:02
  "Propaganda przeciw niemu jest wielka, mamy tzw "fake news"- falszywe wiadomosci, ktore codzien pojawiaja sie w mediach."

  Kuźwa, to rzeczywiście jest prawdopodobne... Trump wcale nie musiał nic wspominać o poparciu przeniesienia stolicy do Jerozolimy.

  Po WTC i broni masowego rażenia wszystko jest możliwe.

  Dzięki!
 • @Andrzej Tokarski 19:17:21
  Ha, ha!
 • @Andrzej Tokarski 13:41:16
  Przecież to prawda. Owszem, była to ziemia zrabowana Indianom, jak zresztą cała ziemia obu Ameryk, ale do czasów Obamy była to ziemia niczyja i należąca do wszystkich, gdzie farmerzy mogli wypasać krowy. Rodzina Bundy została jako niedobitki po wszelkich represjach rządowych - podobna sytuacja jak z rolnictwem w Polsce. W obronie praw tej rodziny zjechali się ludzie - uzbrojeni z całych USA, na szczęście obeszło się bez strzelaniny, co byłoby masakrą ze strony rządu. To byłomza Obamy. Ponć te ziemie, do których rząd federalny nie ma żadnego prawa, miały zostać oddane Chińczykom.
  Co Trump zarządził w tej sprawie, tego nie wiem.
 • @Lotna 17:02:12
  jeśli należała do wszystkich - to może i do Indian również - już pomijając cały kontekst historyczny
 • @staszek kieliszek
  Już po Patriotach?! Może kupić na złość USA S400 tańsze i lepsze jak Turcja? „Nie do przyjęcia” wiceszef MON o cenie za Patrioty..."Zaproponowana Polsce cena za system antyrakietowy Patriot jest nie do przyjęcia powiedział wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w wywiadzie dla portalu internetowego Defense News". Wiceminister podkreślił, że "wysoki koszt był dla Polski niespodzianką". Podległa Pentagonowi Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA) notyfikowała w ubiegłym miesiącu Kongresowi USA potencjalną sprzedaż Polsce pocisków Patriot wraz z wyposażeniem pomocniczym za łączną kwotę 10,5 mld dolarów (37 mld złotych). Jest to o 7 mld złotych więcej niż kwota, jaką Polska zamierza przeznaczyć łącznie na swą obronę przeciwrakietową. Bartosz Kownacki mówił Defense News o tej ofercie we wtorek w Waszyngtonie. Cena jest dla nas naprawdę nie do przyjęcia, nawet biorąc pod uwagę znaczne środki finansowe, jakie przeznaczyliśmy na techniczną modernizację polskich sił zbrojnych. Nie możemy sobie po prostu pozwolić na wydanie tak dużo pieniędzy na zakup dwóch baterii i pocisków PAC-3 (Patriot Advanced Capability-3). Wysoki koszt był dla nas niespodzianką podkreślił wiceszef MON. Przedstawiona Polsce oferta obejmuje 16 wyrzutni rakietowych, cztery radary sektorowe i 208 rakiet PAC-3 w ulepszonej wersji MSE (Missile Segment Enhancement). Dokonamy szczegółowej analizy proponowanego tekstu wstępnego porozumienia (Letter of Agreeement), gdy tylko zostanie nam wysłany powiedział wiceszef MON, który rozmawiał w Waszyngtonie przede wszystkim na temat ceny kontraktu na Patrioty. Nie możemy po prostu zaakceptować takich warunków finansowych, będziemy intensywnie pracować nad ich złagodzeniem, przeprowadzimy szczegółową analizę. Zdajemy sobie sprawę, że dla zmniejszenia ceny będzie potrzebne więcej niż jedno spotkanie, być może dwa lub trzy spotkania będą potrzebne do wynegocjowania akceptowalnej, rozsądnej ceny powiedział wiceminister Kownacki.
 • @kula Lis 67 19:34:05
  Bo tu chodzi o to, żeby PiS żadnych rakiet nie dostał. Dlatego cena jest zaporowa. Czyżby patriotyczna część Polaków się pomyliła co do tej odwiecznej prawdziwej przyjaźni polsko-amerykańskiej? Jak widzę to jest niestety przejmowanie znowu decyzyjności przez osoby na które mają wpływ żydobanksterzy, finansiści i to nawet w takim mocarstwie jak USA.
 • @kula Lis 67 19:46:36
  po co nam patrioty jak jesteśmy uzbrojeni w kontrakty - obiecane na gębę, żeby było zabawniej

  myślę że Macierewicz teraz zamiast patriotów powoła do życia kompanię kosynierów. I koniecznie husaria musi być - wtedy nikt nam nie podskoczy
 • @Krystyna Trzcińska 17:44:52
  Proszę nadmiernie nie kombinować. Ziemia niczyja w takim samym sensie, jak państwowe nieużytki w PRLu, gdzie nad przydrożnym rowem można było wypasać kozę.
  Do lasów państwowych, gdzie każdy mógł sobie zbierać grzyby i jagody porównać tego nie można, bo lasy państwowe były zagospodarowywane przez organa państwowe, natomiast ziemie, o których mowa, były zagospodarowywane przez prywatnych pasterzy, wyłącznie w celu swobodnego wypasu i pojenia bydła, choć prawnie nikt nie był tej ziemi właścicielem i rownież nie był jej właścicielem rząd federalny.
 • @Andrzej Tokarski 17:23:59
  Oczywiście, jeśli mieli wokół farmy i bydło do wypasania, to jak najbardziej. Bydło Indian mogło się pasać razem z bydłem wszelkich innych nacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31