Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Samookaleczenie Szydłem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

o zgubnej sile szatańskich podszeptów

 

 

         ....ki diabeł zabrał się za podszeptywanie Jarosławowi Kaczyńskiemu – nie wiadomo. Od poważnego polityka, prezesa partii rządzącej, cieszącej się znacznym poparciem społecznym można by chyba wymagać by posiadał i używał pamięci obszerniejszej od tej w jaką wyposażyła natura złotą rybkę.

 

Czy naprawdę konieczne jest przypominać prezesowi Kaczyńskiemu rok 2007? Przypominać jak miał stabilną pozycję w Sejmie, władzę, brata w Belwederze? Koalicjantów z których jeden był bodaj najwartościowszym politykiem IIIRP, a drugi – choć ostatecznie okazał się kanalią – to w tamtym rozdaniu, choćby z uwagi na swą mikrą siłę polityczną – byłby, za cenę uczestniczenia w słodkim torcie władzy, a - nie mając innej korzystniejszej alternatywy – lojalny.

 

To wszystko miał prezes Kaczyński – a jednak zamiast korzystać z układu sił i skupić się na naprawie Rzeczypospolitej – wdał się w gry polityczno-personalne, szukanie i generowanie haków na koalicjantów. Zniszczył koalicję, stracił władzę – a w dłuższej perspektywie doprowadził w sposób pośredni do tragedii smoleńskiej – bo to przez polityczne gierki i polityczny poker Jarosława - Lech został w Pałacu Prezydenckim sam – otoczony całkowicie i jednoznacznie wrogim środowiskiem politycznym i w kraju i poza granicami - posiadającym do tego wszelkie wynikające z faktu sprawowania władzy środki i możliwości działań prawnych i bezprawnych wobec Prezydenta. Efekty można obejrzeć w trumnach po ekshumacjach, co to je nam neobolszewia w Moskwie, Smoleńsku i czort jeden wie gdzie jeszcze, wyszykowała.

 

Więc - ponownie wdając się w gierki polityczne we własnym obozie - warto by o tym, Prezesie Kaczyński, pamiętać. Znów ma Pan pełnię władzy, lojalną i dość, mimo wszystko, sprawną ekipę wokół siebie. Znów może Pan skupić się na naprawie Rzeczypospolitej. Ma Pan Prezes na czele rządu Panią Premier cieszącą się wielkim poparciem społecznym w Polsce, ale i znacznym poważaniem za granicami. Rząd jest o krok od fundamentalnej dla dalszego procesu naprawy Państwa reformy sądownictwa – o krok, bo wydaje się że tymczasem przynajmniej prezydent Duda został spacyfikowany.

 

I w takim momencie zabierać się za zmianę premiera? Po co? Po jaki ch...? - chciałoby się zapytać, ale - przez wzgląd na damy - sformułujemy to oględniej: Po jaką cholerę, Panie Prezesie... Kochany? Stęsknił się Pan Prezes za kłopotami? Nie ma Pan z kim przegrać? Panie Prezesie? Jest Pan pewien?

 

Osobnych kilka zdań należy się kandydatowi na nowego premiera -Mateuszowi Morawieckiemu. Skąd takie zaufanie? Pan Morawiecki oprócz uszczelnienia podatków dał się poznać w zasadzie wyłącznie jako wizjoner chętnie dzielący się swoimi przezroczami z otoczeniem – jednak prócz deklaracji nie za wiele z jego wizji wynika. Przecież w realnym świecie pan Morawiecki głównie poszerza penetrację Polski przez obcy kapitał. Sprowadza kolejne międzynarodowe firmy by te korzystając z taniej siły roboczej otwierały w Polsce swoje montownie. Takie są fakty - oprócz tego są tylko opowieści.

Warto też się przyjrzeć karierze Mateusza Morawieckiego PRZED wejściem do rządu. Pamiętacie Państwo Kornela Morawieckiego, niezłomnego opozycjonistę? Niech ktoś wreszcie wyjaśni, jak to jest, że syn tak nieprzejednanego wroga systemu robi tak oszałamiającą karierę w branży i środowisku o których doskonale wiadomo, że jest jak mało które inne zinfiltrowane i opanowane przez - ludzi owego systemu z silnym wskazaniem na wojsko, policję i służby specjalne. A Mateuszek wchodzi w to środowisko jak do siebie – niemal jak swego czasu młody Jaś Kulczyk...

Nie jest znana żadna siła polityczna wspierająca ewentualną kandydaturę Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. To może stoi za nim jakaś NIEZNANA siła polityczna. Nieznana ogółowi obywateli. Aż chciałoby się zapytać Prezesa: jaka to siła, Panie Prezesie? Prosimy podzielić się swoją wiedzą z Suwerenem - wszak któż inny jak Suweren ma większe prawo zapytać - i uzyskać rzetelną odpowiedź.

 

Aż się ręce same składają do oklasków... z zachwytu nad talentami młodego bankowca. Może jednak zamiast klaskać (pamiętajmy, że głośne oklaski jak mało co ogłuszają) warto by raczej pomyśleć.

 

Rekonstrukcja rządu jest konieczna – ale w innych miejscach. Jak by mnie kto spytał, to bym powiedział tak: po pierwsze wyciąć w pień Rydzyka – czyli Macierewicz i Szyszko WON! Natychmiast!

 

Reszta może zostać. Są lepsi i gorsi, ale każdy z nich się uczy i wydają się kierować dobrymi intencjami. Więc warto dać im szansę kontynuacji.

 

Panu Prezesowi dobra rada: jest Pan coraz starszy i przed Panem coraz mniej szans na zrobienie dla Polski i pamięci swojego Brata czegoś dobrego DO KOŃCA – być może ta jest właśnie ostatnia szansa. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – następnej szansy Pan nie dostanie.

 

Więc jeżeli ją Pan znów roztrwoni – nie będzie usprawiedliwienia. Zostawić Panią Premier na stanowisku - i dać Jej większe plenipotencje wobec podwładnych - oto co trzeba zrobić.

 

Wywalić Macierewicza i Szyszkę  - niech sobie zabiorą swój elektorat. Jeżeli PIS nie sprzeniewierzy się swojej misji, nie okaże się skrytym architektem Judeopolonii - do czasu wyborów odzyska ten elektorat dwa razy.

Otorbić i pilnować prezydenta, by znów nie próbował szkodzić – i przy pierwszej okazji wymienić go na Ziobrę (o ile ten czegoś nie spieprzy w reformie wymiaru sprawiedliwości).

 

 

Żeby się nie skończyło jak w tytule tego felietonu.

KOMENTARZE

 • Wielka dziś radość w Londynie i Nowym Jorku
  Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu. Cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku, kasjerów domu barona Rotschilda na Amerykę, że tort pod nazwą Polin, dostali w swe ręce dosłownie w prezencie od głupich tubylców, nawet nie dając im w zamian paciorków. :-)
 • autor
  Tak to prawda!. Mógł mieć wtedy więcej posłów niż obecnie, bo wtedy PiS+LPR+Samoobrona, koła niezależne i niezrzeszeni posłowie dawało 280 szabel w sejmie, gdyby jeszcze popracować to było by i większość konstytucyjna.
  Niestety, ale przybłęda z pod Odessy koczujący na Żoliborzu w mieszkaniu wybudowanym przez zaborców rosyjskich, wszystko zmarnował. On miał zadanie ponad to wszystko a mianowicie służbami wewnętrznymi i zewnętrznymi zniszczyc dwie pro-polskie partie, uchwalić TL, oddać władzę PO, robił to świadomie, nie chciał żadnych zmian systemu korupcyjno - rozbiorowego, On mial na celu osłabic Polskę, likwidując ruchy narodowe w sejmie i polityce. On nienawidzi opcji narodowych.
  Gdyby zamiast służby obcym interesom, zmieniał Polskę, a wiec umacniał naszą Niepodległość narodową, to był czas wtedy. Gdyby był czysty, to PO nie była by przy władzy 10 lat, L. Kaczynski był żył i pozostałe 95 osób, a On mógłby rządzić i 15 lat.
  Obecnie robi totalne zamieszanie z którego nic nie wynika, bo nie wiadomo o co się biją, o jakie zmiany systemowe chodzi??? Jak widać, chodzi o postawienie byłego doradcy Tuska - Morawieckiego na stolcu, by przypodobać się takim jak Daniels.
  To chyba już tylko świr i głupek albo agent nie rozumie antypolskiej gry ciotki z pod Odessy.
 • @Wrzodak Z. 21:15:16
  tak, smutna prawda - obstawiam, że za rok będzie pozamiatane - tylko stary Kaczor jak dożyje, znów będzie mógł sobie pluć w brodę
 • ...
  coraz mniej wierzę,że Kaczyński ustawia pionki,raczej musi się podporządkować..
 • @Jacek Boki 21:09:18
  możliwe - jest jeszcze nadzieja, że Morawiecki w PIS ma tak silną opozycję, że go wyniosą na kopach - niewykluczone że razem z Kaczyńskim - bo z Morawieckim podobnie jak z Macierewiczem postawił na swoim przeciw prawie wszystkim ważnym
 • @nieaktywna 21:43:13
  ...może to być, że Jonny Daniels przywiózł i wydał polecenia...
 • @Andrzej Tokarski 21:49:21
  To może stoi za nim jakaś NIEZNANA siła polityczna.
  Jonny Daniels ?
  Z Morawieckim gadał, z Dudą gadał, z Beatą nie.
 • @Wrzodak Z. 21:15:16
  Wyznawcy PISu i wyznawcy Radzi Maryja i tak niczego nie zrozumieją.

  Nie piszę tu nawet o wyborcach PISu, czy słuchaczach tego potrzebnego radia, ale o wyznawcach odpornych na doświadczenie i argumenty.

  Przecie jak LK podpisał formalnie likwidację państwa, to stwierdzili, że tak musiało być, a w ogóle, to kto by o tym pamiętał.
  Postawmy jeszcze jeden pomnik.
 • @Andrzej Tokarski 21:40:18
  Cóż Pan pisze, za rok.
  Pozamiatane, to mamy od momentu wprowadzenia 500+, w całości na kredyt zresztą.
  Jako ciągu zakazu zakupu ziemi Polakom we własnym kraju i przymusu szczepień dzieci na skale nie znaną w Europie, a pewnie i na świecie.
  Tak, mamy pozamiatane od półtora roku.
  To co jest, to po prostu realizacja ciągu dalszego.
 • @Andrzej Tokarski 21:43:15
  Dobry żart.
  Pan nie widzi, że w tym wszystkim chodzi wyłącznie o koryto?
 • @Oświat 22:31:56
  Tak, siła polityczna, umhmm.
  Po prostu trzeba z koloni wycisnąć więcej dla metropolii, bo ta ma kłopoty z kasą na utrzymanie.
  Zawsze lepiej pałować aborygenów w koloniach i obdzierać ich ze skóry, jak swoich w kraju.
 • @Andrzej Tokarski 21:40:18
  Myli się Pan sądząc, że Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych następstw takiej zagrywki.
  My to wiemy to tym bardziej i on.
  Chodzi dokładnie o rozwalanie państwa i taki będzie tego skutek.
  Te wszystkie "błędy" Kaczyńskiego (rozwalenie koalicji, Marcinkiewicz, Wałęsa, Duda ....) to nie były "błędy".
  To właśnie tak miało być!
  Kaczyński to wielki DESTRUKTOR.
  Nie muszę doodawać KTO skorzysta najbardziej na tak wykreowanym CHAOSIE...
  I o to chodzi!
 • Beata Szydło poświęcona na ołtarzu reformy sądowniczej i Maciarewicza
  Słowianie ! Kaczyński był zmuszony odwołać panią premier Szydło by powołać nowy rząd bez Maciarewicza !!!!

  prezydent Duda tak sobie życzył ! albo nie będzie Maciarewicza w rządzie albo będą WETA !!!! i co miał zrobić Kaczyński ? musiał iść na dill z prezydentem by ratować reformy ważne dla Polski !!!! [ to było widać wczoraj w sejmie jakim szacunkiem darzył premier Szydło jak przepraszał !!!! ]

  Premier Szydło będzie kandydatem na prezydenta Polski !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31