Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Wigilia u Glińskiego - za 100 milionów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

nie da się tego pominąć milczeniem

 

 

Nie da się tego pominąć milczeniem i nawet Święta tego nie zmienią.

Oto obywatel Gliński, zwany ministrem a nawet wicepremierem postanowił wyprawić sobie i swoim, niewątpliwie DROGIM, co widać choćby po rachunku jaki dostaliśmy do zapłacenia, uroczyste przyjęcie przedświąteczne. Za 100 milionów złotych. Można by powiedzieć: a co tobie, Tokarski do tego , kogo gości obywatel Gliński i ile za to płaci - skoro stać go na to - niech sobie ucztuje z przyjaciółmi. Rzecz w tym jednak, że bohater tej opowieści postanowił zrobić imprezę nie za swoje a za NASZE pieniądze. Nasze, nas obywateli tyrających w pocie czoła na nasz dobrobyt, na obywateli płacących podatki - podatki które nasz rząd skrupulatnie zbiera i potem, pochyliwszy się z troską nad potrzebami obywateli rozdziela - dla naszego dobra i nasz nasz pożytek. Tzn – taka jest teoria.

I tak pan Gliński wziął nasze 100 milionów i dał. Dał obywatelom. Którym to obywatelom, spyta ten i ów, co to chciałby dostać coś z tej godziwej sumy? Czy pielęgniarkom? Czy policjantom? Czy nauczycielom? Czy ludziom z Pomorza do dziś gnieżdżącym się w holenderskich domkach lub po znajomych - z braku środków na odremontowanie zniszczonych domów? Czy wreszcie wiecznie głodnym i nigdy nie nasyconym lekarzom? A może straszliwie skrzywdzonym ostatnio prawnikom ze szczególnym uwzględnieniem sędzi Gersdorf i sędziego Żurka? To może chociaż Hance Bufetowej, żeby jej osłodzić nieprawomocną krzywdę?

Nic z tych rzeczy - pan Gliński dał pieniądze innym obywatelom, lepszym obywatelom, obywatelom w zasadzie innego państwa. Żeby sobie zrobili z tymi pieniędzmi co zechcą. Na przykład odremontowali swoje cmentarze. Jakby nie mogli tego zrobić za SWOJE pieniądze.

Jakim prawem ob Gliński rozdał obcym nasze pieniądze? Czy zapytał nas, Suwerena, czy zgadzamy się na taki gest? Czy ktoś słyszał o jakimś referendum? Czy choćby o zapytaniu publicznym np. na forum Sejmu?

To może rozdał biednym i potrzebującym, np. uciskanym w haniebny sposób Palestyńczykom?

Nic z tych rzeczy – wziął i dał – w mojej opinii – najbardziej chciwej pazernej nacji jaka gnieździe się na tym padole wyzysku. Całkowicie pozbawionym skrupułów i norm etycznych - pasożytom.

Dał – bo chciał, bo miał taki kaprys. Kaprysy skażone u zarania Unią Wolności zawsze pozostaną skażonymi.


 

Obywatelowi Glińskiemu Piotrowi z okazji Świąt Bożego Narodzenia – szybkiej dymisji. Jak to mówią – jakie nazwisko – taki charakter.


 

Wszystkim Czytelnikom Zdrowych, Spokojnych Świąt, Wszystkiego Najlepszego.


 

Andrzej Tokarski

 

KOMENTARZE

 • Głosowanie w Sejmie na powyższy temat się odbyło
  https://www.gloria.tv/video/dFWmRecAJdiC1fz8dyvDxnHvM
 • p.Andrzej Tokarski
  Podobno p.Glinski rozmysla nad nastepnym muzeum upamietniajacym martyrologie narodu zydowskiego.
 • Panie Gliński może by tak jakieś 100 milionów?
  https://pbs.twimg.com/media/DR0n34DWsAAdtxk.jpg
 • @sredni 15:50:37
  fakt - Winnicki powiedział co i jak, oględniej niż ja
 • @morgan 16:38:35
  i pewnie znajdzie wolne 65mld...
 • @Husky 16:49:16
  na to nie ma
 • Jakoś mnie to nie dziwi, na renowacje naszych cmentarzy musimy zbierać mozolnie
  Przykład Powązki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że gdy PiS jest u władzy sprawy żydowskie przyśpieszają. Muzeum Historii Narodu Żydowskiego Pollin, otrzymuje dużą dotację z rąk Lecha Kaczyńskiego, Lech Kaczyński wmurowuje kamień węgielny pod tę inwestycję. Odzyskiwanie kamienic rozpoczyna się za rządów w Warszawie Lecha Kaczyńskiego. Teraz rządzi PiS, ogromna dotacja, równa dotacjom dawanych Tadeuszowi R. na cmentarz żydowski. Oczywiście cmentarze żydowskie to jak by nie mówić część naszej kultury, ale na renowację Powązek zbiera się wśród rodaków, czy na renowację cmentarza żydowskiego nie powinni się złożyć wyznawcy judaizmu?

  Na usta się cisną jedne słowa. Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, zaś PiS i Tadeusz R. łapać "Żyda".
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  nawet dziś , w takim dniu, wścieklizna cię nie odstępuję
  nawet dziś
  opanuj się
  daj se na wstrzymanie
  pzdr.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  Jest rok 2014
  Apogeum rządów tyrana i faszysty Kaczynskiego
  Kolejne 100 mln dla żydów.

  //W zaciszu gabinetów, w tajemnicy przed społeczeństwem i poza wszelką kontrolą orga-nów władzy państwowej odbywa się czwarty rozbiór Polski – tak poseł Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu komentuje działalność Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Komisja w ostatnich latach przekazała gminom żydowskim kilkaset nieruchomości państwowych oraz samorządowych o nieokreślonej wartości. Jednocześnie wypłaciła blisko 100 milionów złotych odszkodowań.

  odbyła się konferencja prasowa, na której Kopyciński dowodził, że Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a jej działania są niejawne.

  - Tak jak Komisja Majątkowa, Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a od jej orzeczeń nie istnieje odwołanie - twierdzi poseł Twojego Ruchu, przytaczając odpowiednie ustawy związane ze stosunkiem Państwa z gminami wyznaniowymi żydowskimi.

  - [Komisja - red.] działa poza ramami organizacyjnymi administracji publicznej, jedynie jego obsługę kancelaryjną zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. I mimo, że Minister Administracji i Cyfryzacji wyznacza połowę członków Komisji Regulacyjnej, a także po dwóch członków składów orzekających w poszczególnych sprawach, to jak wynika z odpowiedzi na moją interpelację, nie ma zielonego pojęcia o tym, co przez te wszystkie lata Komisja robiła.- Mówił Kopyciński.

  Ponadto, członek Twojego Ruchu wymienia inne nieprawidłowości - według dokumentów, samorządy nie mogą kwestionować orzeczeń Komisji przed sądami, postępowania Komisji nie są regulowane przepisami prawa, a "Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 października 1997 roku", wobec czego - według Kopycińskiego - członkowie Komisji Regulacyjnej, nawet gdyby świadomie i z premedytacją przy wydawaniu orzeczeń przenoszących własność państwa na rzecz gmin żydowskich łamali prawo i działali na szkodę interesu publicznego, to nie mogą odpowiadać karnie.

  - Minister Administracji i Cyfryzacji albo nie wie, albo nie chce poinformować, jaka jest powierzchnia i wartość nieruchomości zwróconych gminom żydowskim. Po dwunastu latach od momentu, do którego można było zgłaszać roszczenia z 5504 wszczętych spraw zakończono 890. - Mówił Kopyciński i wyliczył, że w wyniku do tej pory wydanych orzeczeń, gminy wyznaniowe żydowskie otrzymały blisko 28 mln zł rekompensat i ponad 55,5 mln zł odszkodowań.

  - Przy okazji wyszło na jaw, czemu Minister Administracji i Cyfryzacji nie wie nawet, jakiej wartości i powierzchni majątek Komisja Regulacyjna przekazała gminom wyznaniowym żydowskim. Okazało się bowiem, że przez te wszystkie lata, nikt nie sporządzał nawet operatów szacunkowych, by określić jakiej wartości nieruchomości były orzeczeniami Komisji Regulacyjnej odbierane gminom i przekazywane gminom wyznaniowym żydowskim. - Zauważa Kopyciński.

  - Co ciekawe w dziesięciu przypadkach, w których roszczenia gmin wyznaniowych na skutek nieuzgodnienia orzeczenia przez Komisję były rozpatrywane przez sądy, w siedmiu przypadkach już zostały one przez sady oddalone. Ciekaw jestem w ilu przypadkach roszczenia gmin wyznaniowych zostałyby uwzględnione, gdyby rozpatrywała je nie Komisja Regulacyjna, a niezawisły sąd - Skwitował poseł TR.

  DK, informacja prasowa

  http://www.wykop.pl/ramka/1993416/gminy-zydowskie-dostaly-od-panstwa-100-mln-zl/


  ps.

  Na usta się cisną jedne słowa....
  Idiotów nie sieją
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  Jest koniec roku 2016
  dzieki PO i Tuskowi ?

  Gminy żydowskie rozczarowane brakiem dotacji MSWiA
  27 GRUDNIA 2016
  Przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w RP wyraził rozczarowanie faktem nieprzyznania dotacji przez MSWiA na rok 2017. Zapewnia jednocześnie, że ZGWŻ dopełnił wszelkich formalności “pomimo licznych niedociągnięć i awarii technicznych po stronie Ministerstwa”.

  Poniżej publikujemy pełne oświadczenie ZGWŻ oraz GWŻ w Warszawie.

  Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej jest zasmucony i rozczarowany decyzją o nie przyznaniu dotacji na wydawany od 1989 roku Almanach. Jest to jedyna publikacja Związku Gmin wydawana nieprzerwanie od 27 lat i przeznaczona dla całej społeczności Gmin Żydowskich w Polsce. Szczególnie dla starszych członków naszej społeczności Almanach jest ważnym źródłem wiedzy o żydowskim życiu i użytecznym kalendarzem, w którym publikowane są daty świąt i godziny zapalania świec szabatowych.

  Chcielibyśmy w tym miejscu zaznaczyć, że jako Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich dopełniliśmy wszelkich stosownych formalności związanych z procedurą przyznawania dotacji pomimo licznych niedociągnięć i awarii technicznych po stronie Ministerstwa. Jesteśmy też oburzeni faktem, że o nieprzyznaniu dotacji dowiedzieliśmy się z mediów, a nie bezpośrednio od polskich władz. W związku z tym zwrócimy się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o wyjaśnienie powodów odmownej decyzji.

  Lesław Piszewski
  Przewodniczący Zarządu

  Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej
  http://jewish.pl/pl/2016/12/27/gminy-zydowskie-rozczarowane-brakiem-dotacji-mswia/

  skomentujesz
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  Rok 2013
  i znow ten kaczor

  0
  Jak miliona dolarów w pierwszym roku nie zarobię, to jestem pierdoła – zażartowała kiedyś Monika Krawczyk, dyrektor generalna Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ), która odzyskuje mienie dawnych gmin żydowskich. Krawczyk działa w systemie naczyń połączonych, bo z jednej strony jest decydentem, 
a z drugiej beneficjentem. Równocześnie pracuje w Komisji Regulacyjnej do spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich, która jako niezależny organ ostatecznie decyduje o tym, jaki majątek komunalny zostanie Żydom zwrócony.

  https://www.forbes.pl/wiadomosci/kadisz-za-milion-dolarow/wyyhzrl
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  rok 2014
  Kaczynski robi zrzutke na muzeum

  Finansowanie muzeum Żydów nie bulwersuje lewicy, a dotacje na Muzeum Jana Pawła II już tak

  W grudniu 2011 Ministerstwo Kultury informowało, że łączne koszty „programu budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, uchwalonego przez Radę Ministrów w 2009 r.” „w ramach budżetu MKiDN to 98 mln zł”. W relacjach prasowych przewijała się suma 320.000.000 wydatków jakie poniesiono na Muzeum.

  http://www.fronda.pl/forum/finansowanie-muzeum-zydow-nie-bulwersuje-lewicy-a-dotacje-na-muzeum-jana-pawla-ii-juz-tak,56049.html

  skomentujesz
 • @Husky 22:53:42
  Ty nie rozumiesz, co to jest wścieklizna, z co jest rzeczowa ocena pewnych faktów historycznych. Czy ja napisałem coś, co nie jest prawdą? Czy L.Kaczyński nie dofinansował z pieniędzy Warszawiaków muzeum Pollin, czy nie wbudował kamienia węgielnego pod to muzeum, zresztą w obecności Hanny Gronkiewicz Walz, czy teraz Gliński nie dofinansowuje cmentarza, powiedzmy sobie dość znaczącą sumą. Czy Tadeusz R. nie otrzymał w różnej formie ok. 100 mln zł?

  Problem leży w tym, że PiS prawda zawsze obrażała.

  A czy finansowanie muzeum nie dotyka lewicy, PO? A co ja ci z Jarkiem od dawna tłumaczę? PiS-PO to jedno zło.
 • @Zawisza Niebieski 23:09:17
  Zabolały Cię te przykłady, zabolały
  Wiesz za cienki bolek i jak "Bolek" jesteś , za cienki.
  NISZCZĘ Cię za każdym razem, gdy piszesz idiotyzmy i jeszcze WYRZEKASZ się jak Judasz swoich idoli z PO.
  A do doopy im byś wlazł.
  Czytałeś komenty p.Jeznacha czy @staszka kieliszka - prawdę Ci prosto w oczy piszą
  PO to jedno zło.

  Nawet Twój guru (też profesor) to dziś potwierdził :

  https://wrealu24.pl/wp-content/uploads/2017/12/Niesiolowski.jpg

  SZOK! Stefan Niesiołowski chwali … Prawo i Sprawiedliwość.


  Niesiołowski skomentował program Prawa i Sprawiedliwości, który de facto pomógł wielu milionom Polaków. Mowa oczywiście o programie 500+. Polityk zastanawiał się, dlaczego poprzedni rząd nie przyznał Polakom chociażby „300+”.
  Dlaczego nie wprowadziliśmy chociaż 300+, co to szkodziło? Dlaczego daliśmy PiS do tego okazję? To się zemściło. Nieudolność się mści. Dlaczego wzięliśmy podwójne opodatkowane jednego państwa, z którym mamy bliższe kontakty, dwa lata chodziłem między Szczurkiem a Sikorskim chodziłem dwa lata, a PiS załatwił to chyba w pół roku. (…) PiS jest skuteczny, a my byliśmy koszmarnie nieudolni i nieskuteczni — powiedział Niesiołowski.
  Atak Niesiołowskiego na Platformę Obywatelską pokazuje, że totalna opozycja jest coraz bardziej podzielona a Grzegorz Schetyna nie jest w stanie stać się jej liderem.

  https://wrealu24.pl/szok-stefan-niesiolowski-chwali-prawo-i-sprawiedliwosc/#.WkAmjl7IgGk.twitter
 • @Zawisza Niebieski 23:09:17
  A co ja ci z Jarkiem K.od dawna tłumaczę?
  To WASZ KONIEC
  FINITO
  dobranoc
 • @Husky 22:36:39
  PIS sam sobie strzela w kolano... ale czy na pewno ?
  Komisja regulacyjna działa niezgodnie z prawem brak możliwości odwołania do sądu i pewnie inne braki formalne.).
  Z drugiej strony Ziobro wprowadza prawo likwidujące instytucję przedawnienia w stosunku do przestępstw "komunistów".
  Ustawa ta unieważnia wyroki sadów i obowiązujące prawo o przedawnieniach .. niestety też wstecz.
  Wprowadza się też mechanizmy unieważniania decyzji administracyjnych podjętych w złej wierze (np afera prywatyzacyjna )

  To otwiera drogę do unieważnienia wszystkich decyzji podjętych przez Komisję Regulacyjną jako decyzji podjętych w złej wierze. i poza prawem.
  To również otwiera drogę do unieważniania grabieżczych prywatyzacji
  dokonywanych przez Balcerowicza, Gronkiewicz, Bieleckiego..i innych.

  Dzisiaj realizacja takiego scenariusza jest jeszcze niemożliwa.
  Dzisiaj grabieżcy by natychmiast wyrznęli wszystkich którzy by domagali się zwrotu zagrabionego mienia Polskiego...
  ale jutro gdy grabieżcy będą słabsi.. wszystko będzie możliwe..
  tak jak dzisiaj wszystko jest możliwe w zakresie poniżania,,, sekowania tzw komunistów.
  Jutro to samo być może spotka "prywatyzatorów" Polskiej gospodarki oraz ich klientów. Cyrk z mieniem pożydowskim zamieni się w cyrk z mieniem po PRLowskim...
 • @Oscar 08:52:44
  Mówi się teraz że nabycie majątku od szmalcownika podczas II wojny światowej jest nieważne bo dokonane w złej wierze...

  Po 89r szmalcownikami w Polsce były zainstalowane przy władzy solidaruchy oraz KK ... którzy w złej wierze wyprzedawali Polski majątek narodowy "swoim" nabywcom którzy od nich ten majątek w złej wierze kupowali.

  Współcześni szmalcownicy to "prywatyzatorzy" mienia narodowego Polaków... oraz ich klienci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31