Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Między antysemityzmem - a JUDEOREALIZMEM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...o zgubnych skutkach uporczywego włażenia pod ciężarówki z gruzem...

 

...do dwu więźniów – Polaka i Żyda – pracujących w części ogrodowej na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego podchodzi niemiecki oficer. Zwracając się do Polaka, mówi: ty, Polak, masz tu pistolet (odciąga kurek i podaje broń) – zastrzel go – wskazuje na Żyda. Zastrzelisz i jesteś wolny, dostaniesz nawet trochę marek na początek. Polak bierze broń, patrzy na nią, na Niemca – i mówi: jak mam go zastrzelić bez powodu, nie zrobię tego – i oddaje broń. Niemiec zwraca się z tą propozycją do Żyda. Ten patrzy z niedowierzaniem, chwilę się waha, potem bierze broń, celuje i strzela. Trzask iglicy.

Niemiec odbiera nerwowo szamoczącemu się z zamkiem w celu przeładowania Żydowi pistolet, wyjmuje z rękojeści magazynek, pokazuje obu więźniom, że jest pusty. Potem do Polaka mówi: widzisz, a wy im życie ratujecie, narażając własne. Zabiera broń i odchodzi....

 

Nie byłem przy tym, znam tę historię z relacji osoby, która ręczyła za jej prawdziwość. Opowiadam ją dla zarysowania szerszego spojrzenia na sprawę relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej.

 

Gdy Jarosław Kaczyński mówi do Narodu, że antysemityzm to ciężka choroba, to mówi część prawdy, mówi początek zdania znacznie dłuższego i bardziej złożonego. Bo podobnie zbrodnią i równie ciężką chorobą jest – antypolonizm. Oraz antysłowianizm, oraz antyislamizm, antyafrykanizm południowy, centralny i północny, antyindianizm północno i połuniowoamerykański, antykurdyzm, antyormianizm, antyromizm.... Oraz antypalestynizm, antylibijskość, antysyryjskość, antyiranizm... Trudno wyobrazić sobie większy nacjonalistyczny szowinizm nacechowany bezgraniczną pogardą i nienawiścią do wszystkiego co „nie nasze” - jak ten zawarty na stronach Talmudu.

Nie tylko antysemityzm jest ciężką chorobą, panie Kaczyński – poza tym diagnozując chorobę nie można zapominać o etiologii, o zdefiniowaniu jej przyczyn.

 

 

Cofnijmy się jednak nieco w czasie...

 

Gdzieś w XIX wieku w odpowiedzi na skrajną patologię i nieludzkie oblicze ówczesnego kapitalizmu, powstała doktryna filozoficzno społeczna znana obecnie jako marksizm. Nie wdając się w szczegóły historyczne (od tego są odpowiednie podręczniki) trzeba jedynie podkreślić, że doktryna ta była formułowana i kierowana dla rozwiniętych społeczeństw kapitalistycznych zachodniej Europy – tam powstawała na bazie obserwacji tam czynionych i dla ludzi tam żyjących a dotykanych, czy raczej niszczonych drapieżnym bezlitosnym wyzyskiem. Więc – również zostawiając jako nieistotne na boku pochodzenie etniczne Karola Marksa - miała ona realne uzasadnienie w problemach ówczesnej rzeczywistości.

 

Jednak – skracając wywód - została praktycznie zaszczepiona nie na społeczności zachodnioeuropejskiej (choć tam po części też - w formie nieinwazyjnej, ewolucyjnej – czyli zgodnie z doktryną) lecz w kraju najmniej pewnie do tego przygotowanym: zacofanej pańszczyźnianej carskiej Rosji, do tego (raczej:dlatego) zniszczonej i osłabionej I wojną światową. Została zaszczepiona przez działania zewnętrzne, finansowane i wspierane z zewnątrz, min przez międzynarodową finansjerę, również wielkie banki żydowskie działające w Ameryce. Bez nadmiernej przesady można stwierdzić że pod osłoną komunistycznej internacjonalistycznej doktryny zostały położone podwaliny do zbudowania potężnego państwa żydowskiego na terenach upadłej Rosji. Po szeregu zawirowań ostatecznie w 1917 roku się to udało.

 

Udało się - i dla cywilizowanego świata Zachodu stało się jasne, że jest to państwo stanowiące zagrożenie dla całego ówczesnego porządku społecznego – w żadnym stopniu nie zainteresowane poprawą losu mas proletariatu – lecz zamierzające użyć instrumentalnie owych mas – mamiąc je obietnicami bez pokrycia – do zdobycia władzy nad tak wielką częścią ówczesnego świata, nad jaką się da. Podobieństwo do chrześcijaństwa przyrównanego przeze mnie w poprzednim felietonie do „machiny oblężniczej” nie jest tu przypadkowe. To ten sam schemat działania: „po grzbietach mas i po trupach mas pniemy się do władzy – jak się uda to do władzy nad światem”. Racja czy brak racji twórcy doktryny – Jezusa czy Marksa - nie ma tu żadnego znaczenia.

 

A ponieważ jak wcześniej napisałem, cały cywilizowany świat postrzegał bolszewizm jako śmiertelne zagrożenie – może inaczej trzeba by spojrzeć na niespodziewane cudowne odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Przecież obywatel Piłsudski nie uciekł brawurowo z więzienia – tylko został wypuszczony i zaprowiantowany.

 

Może więc warto zadać pytanie – czy nie było to celowe działanie: stworzenie z Polski bufora odgradzającego świat zachodu od bolszewickiej dziczy? I dlatego my tę niepodległość odzyskaliśmy/ pozwolono nam ją odzyskać?

 

By nas wepchnąć pod ciężarówkę z gruzem. To wepchnięcie zresztą odbyło się realnie – rozpętanie wojny polsko-bolszewickiej może i uzasadnione strategicznie – o mały włos nie skończyło się zagładą państwa polskiego i gigantyczną hekatombą ofiar. Zapewne nie było inne możliwości – trudno zakładać, że realne było zawarcie takiego porozumienia z bolszewikami, że przeszliby oni (korytarz, znów ten korytarz) na zachód Europy do Niemiec i dalej, a Polskę zostawili w spokoju – raczej tak czy owak zostalibyśmy wchłonięci.

 

W każdym razie rok 1920 był na pewno rokiem zetknięcia się z agresywnym imperium żydowskim, bo tak na Rosję sowiecką trzeba patrzeć i tak ją definiować.

 

Kolejne zderzenie na własne życzenie z gruzawikiem odbyło się w 1939 roku. Sytuacja była dość podobna – żydobolszewickie ZSRR szykowało się wielkiego ataku na zachód Europy. Rządy krajów zachodnich miały tego pełną świadomość – w szczególności Adolf Hitler, który – co trzeba wyraźnie podkreślić – w 1939 roku był dość typowym przywódcą o cechach autorytarnych, ale nie był zbrodniarzem, czy ludobójcą. Gdyby Hitler zawarł – do czego dążył i miał z uwagi na bardzo dobre dotąd relacje z Polską uzasadnioną nadzieję – pakt z Polską i wspólnie uderzylibyśmy na ZSRR – pies z kulawą nogą (może z wyłączeniem Żydów amerykańskich) by się za bolszewikami nie ujął – i historia świata potoczyłaby się inaczej. Pewnie bez takiego ogromu zbrodni, bez zagłady Żydów, których raczej zmuszono by do osadnictwa gdzieś na Kamczatce. Z jakimś zagospodarowaniem ziem rosyjskich, pewnie z przywróceniem władzy carów, bo jak wiemy gdzieś od Katarzyny Wielkiej (własc: Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg ) Rosją w zasadzie nie rządzili Rosjanie.

 

A jednak znalazł się niezawodny głupi Jasio w osobach rządu polskiego – i postanowił stanąć w obronie państwa żydobolszewickiego – czyli postawić się Niemcom, stanąć im na drodze, nie oddać ani guzika. Więc państwa zachodnie widząc, co się święci, związały się z Polską sojuszem którego nie zamierzały dotrzymać – ale który dawał im czas. Zakładały, że Niemcy zwiążą się walkami w Polsce i dzięki temu nie uderzą na zachód, lub uczynią to później. Lub po pokonaniu Polski podejmą jakieś negocjacje szukając sojuszników do ataku na bolszewię.

 

Więc nasz rząd – dając czas ZSRR skierował na Polskę uderzenie wściekłych z powodu upadku planów ataku na bolszewię, Niemców – ponownie wepchnął społeczeństwo pod ciężarówkę z gruzem – a sam, zapakowawszy futra, kosztowności i co tam się zmieściło do limuzyn – prysnął za granicę do Rumunii.

 

A my – doświadczywszy na własne życzenie furii Niemców, za chwilę dowiedzieliśmy się dlaczego nie warto nadstawiać karku za żydobolszewików – 17września żydowskie imperium najechało resztki rozpadającej się Polski i dopełniło dzieła zagłady.

 

Tegoż 17 września i w dniach po nim następujących społeczeństwo polskie doświadczyło też przyspieszonego kursu z relacji polsko-żydowskich – ale nie z bolszewikami, tylko z naszymi Żydami, sąsiadami, znajomymi, współpracownikami. Oto z dnia na dzień stali się oni naszymi najzacieklejszymi wrogami. Radośnie witali wchodzące wojska sowiecki (nic w końcu dziwnego, jak by nie patrzeć, witali swoich). Ochoczo brali udział w łapankach, denuncjacjach, pogromach organizowanych przez Sowietów, NKWD przeciw Polakom, w szczególności polskim elitom. Brali udział w zbrodniach, grabieżach, wywózkach. Ostentacyjnie okazywali radość i szczęście – tańcom, śpiewom i kwietnym bramom nie było końca. Są to fakty obszernie opisane przez historyków, tylko tak się składa, że nie są to historycy rozchwytywani przez media. Gdzie mogli, bracia pana Morawieckiego garnęli się do władzy.

 

Gdy więc doszło do ataku Niemiec na ZSRR w 1941, stanęliśmy w obliczu jeszcze jednego przemilczanego zjawiska – dotyczącego min ziem wschodnich dawnej Polski. Przykładem tego jest to co zdarzył się w Jedwabnem i kilku okolicznych miejscowościach. Działał tam niemiecki oddział specjalny – organizujący pogromy Żydów. Udział Polaków obserwujących – często pod przymusem - te wydarzenia – i na podobnej zasadzie niekiedy biorący w nich udział – miał jeszcze jedno oblicze.

 

Otóż Niemcy celowo zmuszali Polaków do obserwacji egzekucji również i z tego powodu – aby Polacy zobaczyli jak kończą ci którzy niedawno byli ich oprawcami, denuncjatorami, grabieżcami mienia, konfidentami żydoboszewików. To byli – zdaniem Niemców i trudno nie przyznać im racji – tacy żydowscy szmalcownicy, żerujący na społeczności polskiej, wśród której żyli i którą przy pierwszej okazji bez chwili wahania – zdradzili. A teraz Niemcy – swoim zdaniem – pokazywali Polakom jak wymierzają sprawiedliwość. To była oczywiście jakaś forma odpowiedzialności zbiorowej – ale nie oszukujmy się - to był czas wojny, a czas wojny rządzi się zupełnie innymi prawami. Chodziło również o symbolikę.

 

Oprócz tej przywołanej na wstępie znam też taką relację: wiele lat temu, jako młody człowiek, naiwnie przejęty tak dramatycznie i szeroko opisywanym losem Żydów w czasie wojny, dopytywałem różnych ludzi na wschodzie Polski o to jak te sprawy wyglądały. Z mojego ówczesnego punktu widzenia odpowiedzi które uzyskiwałem były dalece niewystarczające, ludzie patrzyli na mnie jakoś dziwnie... nie wiedziałem wtedy, dlaczego. Ktoś mi w końcu powiedział tak: ludzie którzy narażali życie własne i swoich bliskich, ratując Żydów – późnej, gdy zetknęli się z ogromem niewdzięczności, z oszczerstwami, pomówieniami, roszczeniami – mówili: byliśmy skończonymi idiotami, ale kto mógł przewidzieć. Wiedząc to, co wiemy dziś – nie ruszylibyśmy małym palcem.

 

I to jest właśnie przywołany w tytule JUDEOREALIZM. Nie można traktować ludzi jak pozbawionych pamięci idiotów – wmawiając im jacy być powinni a jacy nie powinni. Co jest dobre, a co złe.

Ludzie mają swoją pamięć, swoje doświadczenia, swoje przekazy ustne, są też relacje historyków.

 

Są też przecież dość świeże – z lat 40tych, 50tych – relacje z rządów żydobolszewii w Polsce. Z bezmiaru okrucieństwa, barbarzyństwa, nieskrywanej nienawiści do, jak pisał Jacek Kaczmarski, „tego narodu, co was przygarnął”. Z nierozliczonych do dziś zbrodni. Z bezczeszczenia szczątków ofiar. Z bezustannej grabieży państwa polskiego. Grabieży trwającej nieprzerwanie - do dziś - i z planami na przyszłość.

To wszystko też stanowi pamięć naszego Narodu, czy to się panu Kaczyńskiemu i panu Morawieckiemu podoba czy nie. To PRZEDE WSZYSTKIM stanowi pamięć naszego Narodu – i to wyznacza stosunek do Żydów, do ich postępków, do ich roszczeń, do ich arogancji, bezczelności.

 

Zaprzeczanie tej pamięci, negowanie jej zasadności, kreowanie mitu o przyjaznym współistnieniu jest kolejnym wpychaniem nas pod ciężarówkę z gruzem,

 

Elementem pamięci Narodu jest też to, co się obecnie dzieje – ta bezczelna próba linczu na Polsce, połączona z próbą usankcjonowanej prawem kaduka i Abramsa grabieży też jest elementem budowania JUDEOREALIZMU.

Podobnie, jak to żałosne płaszczenie się przed Żydami obecnego „najbardziej proizraelskiego rządu” To jest haniebne – równie haniebne jest to, że jest to i tak najlepszy z obecnie możliwych do sformowania na polskiej scenie politycznej rządów. Nie ma nikogo lepszego niż kolejne pokolenie głupich Jasiów!!!?

 

To obraz ogromu upadku – najpierw Lechii, czy Lechistanu – okrojonej przez - będącą dziełem mających korzenie nad Jordanem krzyżowców - lobotomię pamięci do kadłubka w postaci Polski – i następnie preparowanej nieustannie aż do pożałowania godnego stanu dnia dzisiejszego.

 

To wszystko razem buduje NARODOWY JUDEOREALIZM. Czyli to, że nie damy, nie możemy pozwolić sobie wciskać kitu – natarczywie serwowanego przez różnych filosemitów, zwykle powiązanych rodzinnie lub/i kapitałowo ze środowiskami żydowskimi. A poprzez owe powiązania mającymi ułatwiony dostęp do mediów i do władzy.

 

JUDEOREALIZM jest naszą RACJĄ STANU. Podejmując decyzje dotyczące naszej przyszłości również tej dotyczącej stosunków polsko-żydowskich, mamy obowiązekpamiętać o historii – tej prawdziwej – nie tej wciskanej nam przez dyżurnych judeohistoryków.

 

Zapominając o historii, lub pozwalając ją ZAMILCZEĆ – zginiemy. Zginiemy w morzu Judeopolonii.

KOMENTARZE

 • Nie wiem co chciałeś pan udowodnić
  ale wyszło z tego co wyszło.Ja po prosu nie mogę tego czytać bo nieomal każde zdanie to zgrzyt metalu o szkło.
  Od pewnego czasu Żydzi mówią o "wzmagającym się polskim antysemityzmie".Z zaprezentowanego przez autora artykułu wynika że mają rację.
  Na początku panie Andrzej Tokarski proszę mi powiedzieć czy wedle pana istnieją jakieś źródła konfliktów inne niż rasowe. Pan koncertowo wszystkie tradycyjne społeczne napięcia;polityczne,socjalne,kulturowe,religijne,sprowadził do jednego.Konfliktu etnicznego a konkretnie semityzmu.
  Jeśli jacyś Żydzi czytują tutejszy portal to są z pana bardzo zadowoleni.
  Ja (nie spuszczając oka z problemu etnosu) nie uważam żeby czynnik rasowy był decydujący.
  Jeśli założyć że istnieje jakiś obiektywny sposób na to aby określić czy polityka realizowana przez rząd jest pro czy anty narodowa,to wyjdzie na to że najbardziej propolskim rządem były pierwsze rządy z lat 1945-1956.Cóż z tego że ówczesne elity były żydowskie skoro nikt dla polskiej narodowej kultury nie zrobił więcej niż oni.
  Zgadza się pan z tą opinią ? czy uważa że pro-polskość realizuje się w drodze czczej gadaniny nie zaś w ilości wydrukowanych polskich książek, teatrów z klasycznym polskim repertuarem,zrealizowanych filmów,"polskich festiwali" i bóg wie czego jeszcze.
 • @ikulalibal 17:56:11
  rozumiem, że nie jest panu znane podłoże najistotniejszego konfliktu niszczącego od lat Polskę - to, o ile kilka ostatnich tekstów niczego nie rozjaśniły - nie zamierzam pana edukować

  felieton jest o potrzebie zachowania pamięci, o potrzebie judeorealizmu - jeżeli czytają to Żydzi i czują się dotknięci - to nie widzę żadnego problemu, by wynieśli się - przecież w odróżnieniu od czasów Kazimierza Wielkiego - mają swój kraj, mają gdzie wracać

  rozumiem też że pana zdaniem - skoro już muszę pisać - to powinienem robić to w taki sposób, by bracia pana Morawieckiego przypadkiem nie poczuli się dotknięci -
  - to - zdrowia panu życzę, zdrowie, proszę pana - najważniejsze
 • Israel's Netanyahu condemns Polish PM for 'Jewish perpetrators' comment
  The Polish Prime Minister's remarks here in Munich are outrageous. There is a problem here of an inability to understand history and a lack of sensitivity to the tragedy of our people. I intend to speak with him forthwith.

  WARSAW (Reuters) - Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu condemned his Polish counterpart on Saturday for saying Jews were perpetrators in World War Two as well as Poles and others, just weeks after Warsaw drew criticism over a new Holocaust law.


  Poland passed a law this month imposing jail terms for suggesting the country was complicit in the Holocaust, prompting criticism from Israel and the United States.

  Prime Minister Mateusz Morawiecki was asked by a reporter at the Munich Security Conference in Germany whether, under the new law, the reporter himself could be penalized for telling a story in Poland about his mother who survived the Holocaust and told him that some Poles had collaborated with the Gestapo.

  “Of course it’s not going to be punishable, not going to be seen as criminal, to say that there were Polish perpetrators, as there were Jewish perpetrators, as there were Russian perpetrators, as there were Ukrainian, not only German perpetrators,” Morawiecki replied.

  Netanyahu, who is also attending the Munich conference, was quick to respond.

  “The Polish Prime Minister’s remarks here in Munich are outrageous. There is a problem here of an inability to understand history and a lack of sensitivity to the tragedy of our people,” he said.

  “I intend to speak with him forthwith,” he added.

  Other officials in Israel, already alarmed by the new Polish legislation, also spoke out against Morawiecki’s comment.

  “The Polish prime minister’s statement is anti-Semitism of the oldest kind. The perpetrators are not the victims. The Jewish state will not allow the murdered to be blamed for their own murder,” Israeli lawmaker Yair Lapid wrote on Twitter. He also called for Israel’s ambassador to Poland to be recalled.

  Some 3 million Jews who lived in pre-war Poland were murdered by the Nazis, accounting for about half of all Jews killed in the Holocaust.

  Jews from across the continent were sent to be killed at death camps built and operated by Germans in occupied Poland - home to Europe’s biggest Jewish community at the time - including Auschwitz, Treblinka, Belzec and Sobibor.

  Thousands of Poles risked their lives to protect Jewish neighbors during the war. But research published since the fall of communism in 1989 showed that thousands also killed Jews or denounced those who hid them to the Nazi occupiers, challenging the national narrative that Poland was solely a victim.

  According to figures from the U.S. Holocaust Memorial Museum, the Nazis, who invaded Poland in 1939, also killed at least 1.9 million non-Jewish Polish civilians.


  https://ca.reuters.com/article/topNews/idCAKCN1G10TE-OCATP
 • @
  Żydzi dostają białej gorączki, gdy goj śmie powiedzieć coś krytycznego o Żydach, to jest naród rasistów i to takich modelowych, do tego fanatyków religijnych.
 • @Husky 20:57:35
  Ups,
  nie STAĆ Cię na tłumaczenie?
  Choćby g...o translatora + korekta gramatyczna i logiczna wynikowego tekstu?
  A już wydawało się, że się kundlu wyrobiłeś...
 • @laurentp 21:45:21
  W skrócie to chodzi mu(Netanyahu) że uwagi polskiego premiera na konferencji w Monachium były dla Izraela oburzające.
  On widzi problem z niemożnością zrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszych ludzi. I grozi nawet tym że zamierza z nim "niezwłocznie" porozmawiać.

  mam przetłumaczyć całość
 • @ikulalibal 17:56:11
  Odnosze wrazenie, ze przeczytal pan notke wyrywkowo. A.Tokarski wyraznie pisze, ze lata czterdzieste, piecdziesiate to kontynuacja fatalnej polityki. Czy narodowa kultura byla najwazniejsza dla pokolenia, ktöre przezylo okrucienstwa wojny, oplakiwalo w niej poleglych, pröbowalo jakos urzadzic zycie na gruzach?
  Czy to nie "czynnik rasowy" kierowal amerykanskimi zolnierzami mordujacymi Indian, ich kobiety i dzieci ? Dzis pouczaja Polaköw w rozmaitych kwestiach dyplomatycznie milczac w sprawie wlasnych przestepstw.
  Ps. ..."co chciales pan udowodnic..." sugeruje lekcewazacy ton. Szkoda.
 • @morgan 23:47:15
  // Czy narodowa kultura byla najwazniejsza dla pokolenia, ktöre przezylo okrucienstwa wojny, oplakiwalo w niej poleglych, pröbowalo jakos urzadzic zycie na gruzach? //

  Oczywiście że była (jest ) najważniejsza.Bo to dzięki niej pokolenie urodzone "po" i "grubo po" 45 r miało szanse wzrastać w atmosferze normalnego państwa.Nie wszechogarniającego cmentarzyska a zupełnie przeciętnego europejskiego państwa.
  Przypominam że użyty przeze mnie przykład kultury to było coś najłatwiejszego co przyszło mi do głowy w związku dylematem na temat istnienia obiektywnych kryteriów za pomocą których można "mierzyć" jakość nacjonalnej polityki.Bo chyba jakieś kryteria do cholery muszą istnieć.Oczywiście poza rwącymi potokami pustosłowia.
 • @Andrzej Tokarski
  Mogę zrozumieć Pana niechęć do Żydów i żydów - ma to uzasadnienie w faktach.
  Ale stawiać na tej samej szali szali polskość - tylko z racji nienawiści do Narodu Polskiego w tej jego części, która nie akceptuje szlachetczyzny i jej popłuczyn - jest godne pogardy.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Zobaczcie wstrząsający izraelski film o żydowskich kapo, który został ocenzurowany w Niemczech. We Francji wywołał tak gwałtowne protesty, że program został zdjęty z anteny [WIDEO]...Film Kapo z 2000 roku opowiada o żydowskich kapo pracujących dla nazistowskich Niemców w obozach koncentracyjnych. Produkcja wzbudziła ogromne kontrowersje, mimo to otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego International Emmy Award. Jeden z producentów filmu Danny Paran przyznał, że był zszokowany, kiedy poznał dogłębnie tematykę kolaboracji. Reżyser Dan Setton nie ukrywał, że przez długi czas cierpiał na bezsenność po tym, jak zrealizował film. Reakcje na film były bardzo zróżnicowane: podczas pokazów został przyjęty z dużym zainteresowaniem przez młodszą część audytorium, natomiast starsza zareagowała oburzeniem. W Niemczech wyemitowano jedynie ocenzurowaną wersję filmu z obawy na reakcje, jakie może wywołać. We Francji sprzeciw wobec filmu był tak duży, że program La 25e Heure, w ramach którego film został wyemitowany, został zdjęty z anteny. Mimo to film został uhonorowany tytułem najlepszego filmu dokumentalnego w 2000 r. (International Emmy Award) – to najwyższe odznaczenie dla izraelskiego filmu do tego roku.

  https://youtu.be/Z0dwNbzzO2w


  Ps..Żydzi gotowali posiłki w aluminiowych garnkach, jak wiadomo pod wpływem wysokiej temperatury aluminium dostało się do pokarmu i jako neurotoksyna spowodowało przedwczesną demencję, już nie pamiętają jak ich współbracia żydzi wykańczali, ale jeśli masz dług u takiego żyda to pamięć go nie zawodzi. No i cóż żydzi, kto brał udział w holocauście/holokicie ? Nie wstydzicie się ……? Film prześlizguje się po zagadnieniu niskich wyroków za zbrodnie kapo i policji Judenratu. Dlaczego wydawano niskie wyroki oprawcom. To samo widzimy w Niemczech. Niemców można zrozumieć-ratują swoich, choćby zbrodniarzy. Żydzi tak dzisiaj czuli na holokaust/holokit puszczali wolno żydowskich zwyrodnialców choćby zabijali. W filmie jest mowa o jednym kapo, który dostaje karę śmierci, zmieniona na dożywocie. Jak to możliwe ? Otóż w latach 50 tych wymyślono paragraf na który mogli powołać się żydzi zabijający innych żydów, paragraf mówił: jeśli zabiłeś żyda a zrobiłeś to by ratować swoje życie jesteś wolny. Wystarczyło przed sądem wypowiedzieć tę formulę. To jest odpowiedź na zagadkę tego filmu. Od młodości zawsze zastanawiało mnie dlaczego żydzi nie buntowali się, nie podejmowali walki z Niemcami a szli do obozów i na śmierć jak ludzie pozbawieni woli życia i walki o swoje życie. Czy to religia nakazywała im takie postępowanie? Czy szli do tych bo uważali, że taka jest wola Boga? Część żydów kierując się tylko chęcią przeżycia oddała się w służbę Niemcom i postępowała ze swoimi pobratymcami gorzej jak esesmani. Widać to na kronikach dokumentalnych. Żydzi nie starali się walczyć sami o swoje życie a dziś mają pretensje do Polaków, którym za pomoc im udzielana groziła śmierć. Mimo to tylko w Polsce państwo podziemne starało się im pomagać oraz wielu Polaków pomagało im z narażeniem własnego życia. W całej Europie poza Polską żydzi nie mieli tak sprzyjających warunków do życia przed 1939 rokiem a mimo to po wojnie a nawet i w czasie jej trwania gorliwie współpracowali z NKWD i po wojnie gorliwie i z cała premedytacją niszczyli polskich patriotów. Pod zmienionymi nazwiskami do dziś oni sami a teraz ich potomkowie kręcą się w elitach władzy w Polsce i zamiast być wdzięczni Polakom bez końca nas atakują i bez przerwy mają roszczenia materialne. Niech o te roszczenia zwracają się do tych adresatów, którzy zrabowali i zrujnowali Polskę. Jeszcze jeden obraz szokuje, mianowicie zachowanie trzech funkcyjnych kobiet kapo. One nie zmieniły się od tamtego czasu. Swoje czyny przewrotnie tłumaczą jako pomoc innym więźniom. Nie mają sobie nic do zarzucenia. To obraz wypisz wymaluj jak ukraińskich reportaży o hierojach z UPA. Oni podobnie jak SSmani nie mają sobie nic do zarzucenia, nawet się tym chełpią. Porażające.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  17 lutego 1944 r.: Armia Ludowa wspólnie z Gestapo przejmuje archiwum AK. "Sukces" który odsłania prawdziwe oblicze żydokomunistów. 17 lutego 1944: Armia Ludowa z Gestapo przejmuje archiwum AK: komuniści w walce z Armią Krajową posuwali się do kolaboracji z Gestapo. Dowodem jest zdradziecka akcja napadu na archiwum Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Plan opracowali: współpracujący z Niemcami polski żydokomunista i agent NKWD Bogusław Hrynkiewicz ps. „Alek” oraz odpowiedzialny za rozpracowywanie polskiego podziemia oficer gestapo Wolfgang Birkner. Akcje zaaprobował Marian Spychalski z Armii Ludowej, który utrzymywał stały kontakt z Hrynkiewiczem. Hrynkiewicz oznajmił Spychalskiemu, że nawiązuje kontakt z niemiecką policją‚ w celu rozszyfrowania tam odcinka roboty antykomunistycznej czytamy w książce "Tajne oblicze GL-AL., PPR. Dokumenty".

  https://youtu.be/R4OZ67I5Wac
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Dowódca obrony Lwowa w listopadzie 1918: "Przygniatająca większość żydów wschodniogalicyjskich w ogólności, a lwowskich w szczególności stanęła wyraźnie i stanowczo po stronie ukraińskiej"..[…] wojsko polskie musiało tu stoczyć krwawą, rzeczywistą walkę z wrogiem stokroć gorszym, niż zewnętrzny.

  Podkreślę, że był to okres, w którym nad uratowanym, zdawało się, Lwowem zawisła groza najstraszniejsza, jaką przeżywał w czasie trzech tygodni, groza, w której zagrożona była równie polskość, jak i na nice wystawiona cała „Obrona Lwowa”. Od pierwszej chwili walk lwowskich przygniatająca większość żydów wschodnio-galicyjskich w ogólności, a lwowskich w szczególności stanęła wyraźnie i stanowczo po stronie ukraińskiej.

  Pierwsza wiadomość „Ukraińskiego Słowa” N° 252 z dnia 2 listopada, zatytułowana: „Żydzi idą z Ukraińcami” zawierała, niestety, aż nazbyt widoczną prawdę. Nieliczna — zaprawdę bardzo nieliczna grupka t.zw. przez nas „Żydów-Polaków”, a przez żydów „Żydów-gojów” nie zorjentowała się od razu tak, jakby tego pragnąć należało. Część tylko z tej szczupłej w całości garstki stanęła na stanowisku rzeczywiście polskim, które kazało jej wziąć udział bezpośredni w walkach o polskość Lwowa po stronie polskiej. Jak była liczną ta część żydów świadczy cyfra ochotników z jej łona. Na wszystkich posterunkach, frontowych i tyłowych, pełniło służbę przez ten czas kilkunastu żydów. Jak na siedemdziesięcio przeszło tysięczną ludność miasta tego wyznania może nie za wiele.

  - Czesław Mączyński
  "Boje Lwowskie. Oswobodzenie Lwowa 1-24 listopada 1918 roku"
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Tak żydokomuniści mordowali żydów. "Kiedy ją zamordował, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie"..Pogrom w Ludmiłówce: Korczyński, Flis i inni chodzili po wszystkich gospodarstwach w Ludmiłówce i wyciągali żydów.


  W styczniu 1943 r. Korczyński wydał rozkaz Gronczewskiemu odszukania i zamordowania łączniczek „Perły” (…). Zgodnie z otrzymanym poleceniem Gronczewski odnalazł „Perłę”, do której strzelił ze swojego pistoletu. W tym okresie oskarżony Gronczewski idąc wieczorem przez Ludmiłówke zauważył dwie osoby, które na jego widok uskoczyły w bok. Oskarżony wówczas wydobył pistolet i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Okazało się, że zabił kobietę i mężczyznę narodowości żydowskiej.

  W styczniu 1943 r. wszyscy czterej oskarżeni brali udział pod dowództwem Palenia w zorganizowanej przez Korczyńskiego akcji, której zadaniem było wyszukanie i wymordowanie ukrywających się w lasach (…) osób narodowości żydowskich. (…) Zamordowano wówczas około 30 osób ukrywających się przed hitlerowcami w bunkrach

  Byli także i u mnie i wzięli czterech żydów wojskowych… Były jeszcze inne wypadki wyciągania i mordowania żydów tak z mieszkań od gospodarzy, jak i z bunkrów po lasach […] Gronczewski Edward pewnego razu odgrażał się, że jak znajdzie u mnie chałaciarzy, to Wyganowska będzie gniła razem z nimi, kiedy Gronczewski zamordował ,,Perłę”, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie.

  Grzegorz Korczyński – polski działacz komunistyczny, generał broni Wojska Polskiego, funkcjonariusz organów bezpieczeństwa (MBP) i szef Zarządu II Sztabu Generalnego WP – wywiadu wojskowego PRL.

  Ludmiłówka to wieś w województwie lubelskim. Między listopadem 1942 a lutym 1943 roku miejscowość ta i jej najbliższa okolica stały się miejscem kaźni około 100 żydów (głównie kobiet i dzieci), zabitych przez komunistycznych partyzantów z Gwardii Ludowej, pod dowództwem Grzegorza Korczyńskiego. Zbrodnia ta miała charakter rabunkowy.


  Ps...A gen Korczyński wysłał swój samochód służbowy, aby synek z Saskiej Kępy mógł bez problemu dojechać do Rembertowa na strzelanie w ramach zajęć szkolnych. A potem wiadomo kto zrobił generałowi strzelanie w jego rezydencji chyba w Tunezji..i. wrócił do- kraju w luku bagażowym..Zemsta została dokonana…
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Maria Dąbrowska: UB, sądownictwo są całkowicie w ręku żydów. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków…Wieczorem, kiedy jedliśmy kolację, przyszła dr. Hanka z wiadomością, że aresztowana została pani Krzeczkowska, kobieta przeszło sześćdziesięcioletnia, złamana i chora – mąż znany socjalista prof. W.S.H umarł po wyjściu z Pawiaku za Niemców, syn zginął w powstaniu warszawskim.


  Według najlepszej wiedzy i wiary tych, co ją znają, nie miała nic do czynienia z żadną konspiracją. Zazgrzytaliśmy zębami, mówiąc o tem, że tacy święci jak T. Szturm de Sztrem i tacy szlachetni całe życie dla Polski oddani jak pani Krzeczkowska są dziś więzieni i prześladowani – W.R.N., którego proces się obecnie przygotowuje był za okupacji organizacją najbardziej zasłużoną, bezkompromisową i ofiarną w walce z Niemcami – i tych ludzi ma się sądzić za szpiegostwo!! – ale w Rosji nie ma innych procesów politycznych jak procesy o szpiegostwo. To ich cyniczna nikczemna metoda walki z przeciwnikiem politycznym. […] Jeśli rząd obecny zdołał osiągnąć jakieś zdobycze moralne na społeczeństwie – utraci je wszystkie w tym procesie – Sędzią w nim będzie naród, który patrzy, milczy i wszystko zapamięta.

  Zdaje się, że oni chcą zniszczyć teraz socjalistów. Potem przyjdzie kolej na demokratów, potem na katolików, wreszcie na czystkę w P.P.R. Ostoją się jedynie ludzkie wywłoki oraz ugodowcy – apologeci uległości wobec każdego rządu, ugody z każdym stanem rzeczy. Rosja jest wielka i cierpliwa – nie spocznie, póki nie wykona (innemi tylko środkami) na Polsce programu hitlerowskiego. Z Polski pozostanie tylko bierna miazga, którą można będzie do woli urabiać. O ile coś nie przerwie tego straszliwego cyklu – ten bieg rzeczy jest widoczny jak na dłoni – skonamy na Sybirze.

  UB, sądownictwo są całkowicie w ręku żydów – w ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków. I jak to nie ma w Polsce szerzyć wrednego antysemityzmu? I czy kto jest zdolny przypuścić, że jedynie żydzi są dobrymi Polakami i obywatelami, którzy nie zasługują nigdy niczem na sąd? – Czy na Boga te sześć milionów zamordowanych Polaków nie jest dosyć – czy mamy utonąć we krwi tej reszty, co pozostała? Czy w nikim z tych ludzi nie ozwie się nigdy sumienie? Jakże straszliwie złowrogi jest los mojej nieszczęsnej ojczyzny – dlaczego wszyscy, wszyscy dokoła chcą nas tylko mordować?

  Biedna Hanka, która z takim zachwytem przyjęła obecną postać polskiej rzeczywistości, bije dziś głową w mur czarnej rozpaczy z powodu p. Tadeusza i p. Krzeczkowskiej – czemuż tak spokojnie aprobował, gdy jej stryj z entuzjazmem oddawał całą Polskę w ręce Moskwy. Zguba jej wszystkich znajomych – zguba kolejna wszystkich jest już tylko prostym wynikiem tego faktu. A najstraszniejsze jest, że innego wyboru nie było – czy też: mieliśmy wybór tylko pomiędzy dwoma złami. Jeśli ten naród się ostoi, jest on naprawdę ze złota i stali [17 czerwca 1947 r.]

  - Maria Dąbrowska
  "Dzienniki. 1914-1965" Marii Dąbrowskiej"
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Prof. Chodakiewicz: Ubeków zlustrować gospodarczo – jak w USA przegląda się uważnie interesy rodzin zaangażowanych w handel narkotykami. Posłowie PiS powinni uchwalić odpowiednie prawodawstwo. Najpierw zaproponować amnestię 24 godzin (mieli 27 lat), a następnie wystąpić do IPN o bazę danych ubeków. Każdego przesłuchać prokuratorsko pod przysięgą, każdemu zajrzeć w brudne interesy. Odebrać zrabowane dokumenty, zlustrować gospodarczo. Każdego. I rodzinę, na takiej samej zasadzie, na jakiej w USA przegląda się uważnie interesy rodzin zaangażowanych w handel narkotykami i inne formy zorganizowanej przestępczości. Przecież jest ustawa nazywająca tajną policję komunistyczną i jej mioty organizacją zbrodniczą. A następnie porównać notatki, zachęcić do donoszenia na siebie w zamian za obniżenie kary. Najwyższy czas!
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Film "półkownik" o Jedwabnem sprzed 15 lat. "Film dokumentalny Artura Janickiego o zbrodni w Jedwabnem powstał prawie 15 lat temu, jednak widziało go bardzo niewiele osób. Dlaczego? Przez lata nie chciano pokazać go w Telewizji Publicznej!"

  http://www.fronda.pl/a/niewygodne-fakty-o-jedwabnem-tvp-nie-chciala-pokazac-tego-filmu,106547.html
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Stanisław Michalkiewicz: żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej..no i bardziej kosztowna. W swoim najnowszym artykule „Dookoła mnie upiory!” na łamach kanadyjskiego tygodnika Goniec Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że „co najmniej od tygodnia mamy jazgotliwą „wojnę żydowską” rozpętaną przez izraelską ambasadoressę w Warszawie”. Zdaniem Stanisława Michalkiewicz pretekstem dla żydów jest rzekoma „ukryta intencja „negowania holokaustu”” rzekomo zawarta w nowelizacji ustawy o IPN. Dla publicysty „to tylko pretekst, bo tak naprawdę żydzi chcą zastraszaniem wymusić na Polsce przekazanie żydom mienia Polaków wartego „ponad 300 miliardów” dolarów – „na taka sumę oszacowała te roszczenia nowojorska Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego w piśmie przesłanym do Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z projektem ustawy „reprywatyzacyjnej””. W opinii Stanisława Michalkiewicza roszczenia żydowskie poparli „wszyscy folksdojcze, szabesgoje i pożyteczni idioci (…) Marcin Święcicki (…) Włodzimierz Cimoszewicz, w swoim czasie zarejestrowany przez SB pod pseudonimem „Carex” (…) Konstanty Gebert (…) Ekscelencja Stanisław Gądecki, promotor „dni judaizmu” (…) Ekscelencja Wojciech Polak, „prymas Polski””. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli tedy projekty strony żydowskiej zostaną pomyślnie zrealizowane, to obawiam się, iż żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej już choćby dlatego, że podczas okupacji sowieckiej Polacy znajdowali wprawdzie niewielką i infiltrowana przez „księży patriotów”, niemniej jednak znajdowali jakąś przestrzeń wolności w Kościele. Jeśli postawy prezentowane przez JE abpa Gądeckiego i JE Wojciecha Polaka się upowszechnią, to na żadną przestrzeń wolności nigdzie liczyć już nie będzie można”. W opinii Stanisława Michalkiewicza do ataku na Polskę przyłączył się „amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson”. W swoim artykule Stanisław Michalkiewicz wyraził obawę, że do antypolskiego ataku mogą się przyłączyć miliony Ukraińców w naszym kraju. W opublikowanym na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” artykule „Śmierdzące dmuchy od starych kiejkutów” Stanisław Michalkiewicz zasugerował, że sławny reportaż TVN o czcicielach czekoladowej swastyki w TVN był inspirowany przez byłych funkcjonariuszy WSI działających w interesie amerykańskich żydów. W opinii Stanisława Michalkiewicza hucpa z czcicielami czekoladowej swastyki jest elementem antypolskiej kampanii żydów związanej z amerykańską „ustawą co to w Senacie została przyjęta 12 grudnia pod numerem 447, a w Izbie Reprezentantów występuje pod numerem 1226. Ta ustawa dawałaby rządowi amerykańskiemu pozory legalności dla wywierania na Polskę nacisków w celu zadośćuczynienia bezzasadnym żydowskim roszczeniom majątkowym”. Stanisław Michalkiewicz z wielkim bólem podejrzewa, że w Polsce współuczestniczą w żydowskiej hucpie „zarówno pan prezydent, jak i Umiłowani Przywódcy z rządu, [którzy] świadomie i skwapliwie odgrywają role rozpisane przez reżysera czy reżyserów operacji narzucenia mniej wartościowemu narodowi tubylczemu szlachty jerozolimskiej. Warto bowiem przypomnieć, że nie tak dawno pan prezydent Duda odbył w Nowym Jorku tajemnicze rozmowy z przedstawicielami żydowskich organizacji przemysłu holokaustu. Tajemnicze – bo polska opinia publiczna nie została o ich treści ani przebiegu poinformowana, a jedyne wiadomości o nich pochodziły z wypowiedzi Abrahama Foxmana z Ligi Antydefamacyjnej dla nowojorskich gazet. Powiedział on, że sprawa „roszczeń” była tam omawiana, ale już nie ujawnił, czy pan prezydent Duda złożył jakieś wiążące Polskę obietnice. Podobną tajemnicą owiana została wizyta rządu in corpore w Izraelu, podczas której sprawa roszczeń z pewnością też była omawiana. Co tam uzgodniono, do czego rząd się zobowiązał – to najwyraźniej ma pozostać dla polskiej opinii publicznej tajemnicą do ostatniej chwili. Podejrzenia pogłębia okoliczność, że ani pan prezydent Duda, ani rząd nawet się nie zająknął na temat wspomnianej amerykańskiej ustawy, a z odpowiedzi, jakiej MSZ udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego wynika ponad wszelką wątpliwość, że ani prezydent, ani rząd nie zrobił nic, by niebezpieczeństwo z niej wynikające od Polski odwrócić. I dopiero na tym tle granicząca z głupotą skwapliwość, z jaką zarówno pan prezydent, jak i rząd, pozwala wkręcić się w aferę z „nazistami”, pozwala lepiej zrozumieć, że też bierze udział w tym przedstawieniu, w dodatku odgrywając z góry zaprojektowaną rolę”. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli w następstwie amerykańskiej ustawy Polska zadośćuczyniłaby żydowskim roszczeniom, to w interesie szlachty jerozolimskiej niewątpliwie leży delegalizacja wszelkich ugrupowań narodowych w naszym nieszczęśliwym kraju, bo w ten sposób oczyściłaby ona sobie przedpole i miałaby ułatwione zadanie w ujarzmieniu mniej wartościowego narodu tubylczego”.

  Ps..Jak wyglądała okupacja żydosowiecka w poszczególnych etapach swojego rozwoju to wiemy a jak będzie wyglądała ta bez barw leninowsko-marksistowskich tylko wg. Gramsciego to już po 30 latach rządów III-j żydolewackiej okrągłostołowej też mniej-więcej wiemy a co do reszty to trzeba by zaprosić Palestyńczyków i przepytać dokładniej. We własnym interesie. Potrzebny artykuł zwłaszcza w sytuacji ataku żydów na Polskę i Polaków. PiS zbyt się cacka. Na naszych oczach, po nominacji Morawieckiego znacznie przyspieszyły sprawy żydowskie. W kraju nie ma mężów stanu na poziomie. Wszyscy z podkulonymi ogonami. Najwyższy czas aby młodzi Polacy z Ruchu Narodowego weszli do sejmików i do parlamentu. Tylko trzeba ludzi do kontroli wyborów.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Operacja Most 2 zakończy istnienie Polski. Będzie Polin. Tylko dlaczego Polski Rząd ukrywa prawdę i swoje intencje przed Polakami, a Prezydent nie zająknie się ani słowem o rozmowach z Foxmanem w Nowym Yorku ? Izrael czy USA często mówią głosem jakby strofujących służbę! Polacy umierają bo nie ma pieniędzy na leczenie i nowoczesne procedury a rząd PiS rozdaje miliony na cmentarze i muzea dla żydów PiS naprawdę liczy na to, że Polacy ponownie ich wybiorą i będą utrzymywać żydów? Już są zapowiadane zmiany w ustawie o IPN a jeśli chodzi o ustawę reprywatyzacyjna to rząd już porzucił temat bo się boi światowego żydostwa jak i upaińców. Morawiecki się cofa a skutki będą katastrofalne dla Polski i nas Polaków. To jest ciekawe jak ustawa ścieknie do szamba:

  https://kresy.pl/wydarzenia/rozmowy-polsko-ukrainskie-ukraincy-chca-odnowienia-pomnikow-upa-tym-takze-nielegalnych/

  I tu: https://kresy.pl/wydarzenia/wicepremier-glinski-rozmowy-ukraincami-byly-trudne-dobrej-atmosferze/

  Trzeba się teraz bardzo przyglądać uważnie ferajnom mniejszości żydowskiej które podważają w Polsce Rację Stanu Polski. Czy się nie kumają w tym celu z separatystami z RAŚ, mniejszością niemiecką i ukraińską. Róbmy swoje. Ktoś nas nie lubi? Dobrze wiedzieć, wszak z wzajemnością. Przyjazne relacje z Izraelem to udawanie + dobra wola naszej strony. Po co?

  Przypomnę cytat pewnej wypowiedzi: "Jeżeli międzynarodowemu żydostwu jeszcze raz uda się rzucić narody do światowej wojny, to wynikiem tego będzie zagłada żydowskiej rasy w Europie" - słowa wypowiedziane 30.01.1939. I nadal jak widać aktualne tylko z dodatkiem, że na całym świecie.
  Prawda jest też taka, że bez alternatywnie związaliśmy się z USA = Izrael. Dla tego ciężko się uwolnić z tej podległości.

  https://www.youtube.com/watch?v=OUJT9ConmmU


  Prawda(odwaga) nas wyzwoli! Puki co kompetentna prawda historyczna skrępowana przez mediach głównego nurtu wraz z toruńskimi.

  https://www.youtube.com/results?search_query=ewa+kurek+2018
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Stanisław Michalkiewicz kolejny raz wskazuje, że żydzi sterują polityką międzynarodowa i chcą ograbić Polaków. W najnowszych tekstach, które można znaleźć na stronie autorskiej publicysty, Stanisław Michalkiewicz kolejny raz wskazuje, jak żydzi sterują polityką międzynarodową i jak swoje globalne wpływy chcą wykorzystać w celu ograbienia Polaków.

  W felietonie „Wokół niedawnego ”wtargnięcia”” opublikowanym na na portalu „Magna Polonia” Stanisław Michalkiewicz opisał jak „na teren polski ambasady w Tel Awiwie wtargnęła grupa żydów „ocalałych z holokaustu””. Publicystę zdziwiło, że do wtargnięcia dopuścili funkcjonariusz Służby Ochrony i Kontaktu chroniący polskich ambasad.

  Stanisława Michalkiewicza w zdziwienie wprawili również sami rzekomi ocalali. Jak informuje publicysta: „Oglądałem zdjęcia tych „ocalałych” i odniosłem wrażenie, że większość z nich stanowiły osoby młodsze ode mnie, co oznaczał, że urodziły się po wojnie”. Zdaniem Michalkiewicza, „liczba „ocalałych z holokaustu” będzie rosła w postępie co najmniej arytmetycznym”.

  Przyczyną wzrostu liczby ocalałych jest – zdaniem Stanisława Michalkiewicza – to, że „Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego – ta sama, która w polskiej ustawie z 1997 roku o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich” została przez władze III RP obdarowana „nieruchomościami w Polsce, których ogólną wartość oceniam na około 7 miliardów dolarów”, dziś żąda majątku Polaków o wartości „300 miliardów dolarów”.

  Skandaliczną bezczynność ochrony ambasady Michalkiewicz tłumaczy tak: „wprawdzie funkcjonariusze SoiK w ambasadzie w Tel Awiwie byli, ale mieli surowo zakazane sprzeciwiać się żydom, nawet gdyby ci próbowali wtargnąć na teren eksterytorialnej przecież ambasady. To też jest możliwe, bo przecież pamiętamy, jak to rząd pani premierzycy Ewy Kopacz nie ośmielił się sprzeciwić izraelskiemu Knesetowi, kiedy ten, nawet nie zadając sobie trudu powiadamiania o tym rządu polskiego, wyznaczył sobie na terenie Polski posiedzenie”.

  Temat żydowskiej agresji na Polskę Stanisław Michalkiewicz kontynuował w felietonie „Cisza w domu wisielca” wygłoszonym w Radiu Maryja.

  Swój felieton w toruńskiej radiostacji rozpoczął stwierdzeniem, że „teorie spiskowe są potępione przez mądrych, roztropnych i przyzwoitych, co to rozpoznają się między sobą po charakterystycznym zapachu, do czego oczywiście potrzeba specjalnego nosa”, co niewątpliwie zostanie uznane przez filosemitów za antysemityzm, z racji na to, że według publicystyki krytycznej wobec żydów, żydzi mają krzywe nosy i wydzielają specyficzny nieprzyjemny dla gojów zapach.

  Najnowsza agresja żydowska na Polskę została rozpętana, w opinii Michalkiewicza, by zniweczyć walkę z uchwaloną „przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA” ustawą numer 447 – 1226 która pozwala „Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi na wywieranie na Polskę nacisków w celu zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym, które ostatnio z 65 miliardów dolarów urosły do ponad 300 miliardów dolarów! W tej sprawie, jak wiemy, zarówno Naczelnik Państwa, czyli prezes Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, jak i rząd, nie tylko zagadkowo milczą, ale nie kiwnęli nawet palcem, by to niebezpieczeństwo od Polski odwrócić”.

  Bezczynność PiS wobec żydowskiego zagrożenia Stanisław Michalkiewicz tłumaczy tym, że albo żydzi uzyskali „od naszych Umiłowanych Przywódców zapewnienie, że roszczenia zostaną zrealizowane co do centa – a w tej sytuacji lepiej nie rozjątrzać tubylczej opinii publicznej, bo w ciszy będzie można Polskę zoperować sprawniej – albo też, z uwagi na to, że bezcenny Izrael rozdokazywał się w Syrii, wyciszony został klangor na temat wojennych zbrodni, bo nie rozprawia się o sznurze w domu wisielca”.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Jeśli następne spotkanie grupy wyszehradzkiej odbędzie się w Izraelu to można uznać, że tu w Polsce rządzi Netanjahu. Żydzi to podli niewdzięcznicy. Wieki żyli w Polsce bo w innych krajach ich mordowano. Teraz udają, że to nie była gościna tylko uzurpują sobie prawo do własności. Nic w Polsce nie jest żydowskie! Mniejszości narodowe zamieszkujące Polskę znów okazują się zdradziecką V kolumną. Państwa jednonarodowe są stabilne, a naród zawsze się porozumie w groźnych dla niego sytuacjach. Pogonić obcych. Problemem naszych polityków jest to, że chcą być przyjaciółmi wszystkich, a to jest nierealne...mylą interesy z dobrym samopoczuciem. Czas wyjść ze swojej strefy komfortu i walczyć o wspólnotę skutecznie. To Polska powinna powiedzieć dość żydom: wydalić ambasador Izraela, zatrzymać nienawistne szkolne wycieczki z Izraela do Auschwitz rozpocząć ekshumację w Jedwabnem. Polski rząd nie chroni Polaków. Cały świat ma dość Izraela to pasożytniczy kraj żyje tylko z pieniędzy obcych Niemcy mają już dość USA ma już dość więc szukają następnego dawcy którego mogą wydoić. Wybrali Polskę a PiS udaje miłość. Teraz wiemy na pewno, że żydzi stali się naszymi nieprzyjaciółmi i żadne gadki Danielsa i mu podobnych nie zamażą tej ich ohydy. Okazali jawnie swoją nienawiść i pogardę do Polaków. Żydzi chcą zniszczyć państwo Polskie, i się tutaj przenieść, ale Polacy już o tym wiedzą. A Jaś Wędrowniczek Daniels uwija się na salonach jak ambasador Repin czy Nowosilcow. A Kaczyński udaje, że nie ma problemu, bo sojusz z żydami gwarantuje mu kolejną kadencję. Celem hucpy z ustawą o IPNie było przestraszenie Polaków roszczeniami żydowskimi i stworzenie pretekstu do odrzucenia ustawy reprywatyzacyjnej. Rząd jak obecnie widać nie jest rządem tylko Judenratem-aktywnie uczestniczy w torpedowaniu ograniczenia złodziejstwa pod światłym przywództwem bankowego złodzieja. Żyjemy w kraju w którym elity nie uchwalają ustawy reprywatyzacyjnej wmawiając ludziom, że odbyłoby się to ich kosztem.Po czym stosując technikę salami systemowo wywłaszczają dziesiątki tysięcy ludzi. Decyzjami administracyjnymi, wyrokami sądowymi itp. Kim jest więc ta mityczna "mafia reprywatyzacyjna"?? Rozdrobnienie majątku wspólnego na setki podmiotów- SP, agencje, samorządy, spółki i spółeczki itp, oznacza pełną swobodę szabrowania, prywatyzowania i uwłaszczania się na publicznym majątku. Brak jakiejkolwiek ewidencji centralnej? Nikt ni wie jaki jest stan własnościowy instytucji publicznych ani jak się zmienia w czasie. I nagle 70 lat po wojnie dowiadujemy się że byliśmy winni Holocaustu, właśnie wtedy gdy chcemy uchwalić ustawę zakazującą szabrowania i ograniczającą skalę kradzieży. Nagle zmienia się rząd- katoliczka i narodowiec zostają odwołani, a premierem zostaje członek Narodu Rzekomo Wybranego. To jest rozbój w biały dzień. Będą znikać szpitale, szkoły, żłobki a Polacy będą płacić na utrzymanie tego co kiedyś było ich własnością. Na rzecz różnych spółek, na podstawie różnych tytułów prawnych. A akceptacja wyroków sądów zagranicznych oznacza pogwałcenie prawa własności i wyprowadzenie kompetencji poza polski system prawny.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Przejęcie kamienicy - "krakowski patent" w Częstochowie. Sprawa dotyczy kamienicy przy al. Najświętszej Maryi Panny 6 w Częstochowie. Przed wojną 30% udziałów w kamienicy należało do Polaków wyznania mojżeszowego, którzy najprawdopodobniej nie przeżyli pobytu w częstochowskim gettcie. Pierwszą próbę rabunku "na żyda" podjęto w 1996. Dokumenty były na tyle bezczelnie zrobione, że sąd odrzucił. Nagle, - jak podaje Polskie Radio - 20 lat później pojawia się kancelaria Havel-Tocker, informując, że reprezentuje wszystkich spadkobierców. Pismo jest skierowane na adres kamienicy, ale do Zarządcy Sądowego – mówił gość. Według rodziny Tkaczyńskich, Zarządca bierze udział w przejęciu żydowskich udziałów, przy kontrowersyjnym udziale sędziów częstochowskiego sądu. Tym razem przez kancelarie Havel-Tocker z Tel Avivu z siedzibą w Krakowie oraz w Warszawie a de facto z Częstochowy. Sąd blokuje dostęp do rozpraw oraz do sprawozdania zarządcy. Pozostali (70%) udziałowcy kamienicy nie mają żadnego wglądu w proces zarządzania nieruchomością. Po przeglądnięciu KRS okazuje się, że sądowy zarządca i adwokat z Tel Awiwu znali się ponad 10 lat ale ani dla prokuratury, ani dla sądu nie jest to żadnym problemem. Co więcej nazwisko Marioli Havel-Tocker padło kilkakrotnie w zeznaniach Artura Bobrowskiego, adwokata z Krakowa przed Komisją Weryfikacyjną w kontekście wyceny roszczeń przy ul. Twardej 8 w Warszawie oraz kontaktowania go z Maciejem M. - zatrzymanym i głównym podejrzanym w sprawie warszawskich wyłudzeń. O sprawie napisała również GW, gdyż poseł Kukiz 15 podał ją jako przykład afery reprywatyzacyjnej. Wszystkie szczegóły sprawy jeden z współwłaścicieli opowiedział w wRealu24.tv

  Link do wRealu24.tv: https://wrealu24.tv/film/proba-nielegalnego-przejecia-udzialow-w-kamienicy-przez-kancelarie-z-tel-awiwu

  A tu na youtube:
  https://youtu.be/4eoAy7VIqK4

  Ps..Włos się jeży, jak się to czyta. Można przyjąć, że tego rodzaju "reprywatyzacja" była i jest powszechnością w Warszawie, Krakowie, Łodzi i innych miastach gdzie przed wojną były większe skupiska żydów. 90% tak zostało zwróconych. Mogę się mylić ale przypuszczam, że nawet 1% może nie być zwrócony zgodnie z prawem. W Krakowie w szczególności. I też przy pomocy sądów i notariuszy. W Częstochowie również prokuratura. Pobłażliwość i dziwna "niemoc" instytucji III RP każe domniemywać, że "reprywatyzacja na stulatków" cieszyła się kryszą na b. wysokim poziomie państwa polskiego. Podejrzewam, że te ustalenia mają swe korzenie jeszcze w "okrągłostołowych dagaworach" - bo rola prl-owskich służb jest tu ewidentna, a być może dano im przyzwolenie na ten proceder, by zbytnio nie bruździli "nowym panom". Bo fundamentem III RP jest / była maksyma - "my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych". A Pis wydaje się tę niepisaną granicę coraz częściej przekraczać - stąd i potępieńcze wycie totalnych.
 • @Andrzej Tokarski 20:07:39
  Tylko Gronkiewicz-Waltz mogła się do tego posunąć! Poleciła reprywatyzować ulice i ścieżki rowerowe! Komisja weryfikacyjna posiada informacje, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone na drogi - poinformował członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. W czwartek portal Onet w artykule pt. "Ulice i ścieżki rowerowe na sprzedaż. Czy Gronkiewicz-Waltz dała na to zgodę?" napisał, że dotarł do korespondencji urzędników stołecznego BGN (Biuro Gospodarki Nieruchomości), która wskazuje na to, iż prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście wydała zgodę na reprywatyzację nieruchomości, gdzie miasto planowało budowę lub poszerzenie ulic. Widzieliśmy korespondencję byłej naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami – Gertrudy J-F., w której informuje pracowników BGN, że "pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła zgodę, aby regulować na rzecz następców prawnych dawnych właścicieli również te części nieruchomości hipotecznych, które zarówno w projektach mpzp (miejski plan zagospodarowania przestrzennego), jak i w już uchwalonych mpzp, położone są w linii rozgraniczających ulic i przeznaczone na poszerzenie lub budowę ulic – dróg publicznych, ścieżek rowerowych, zatok parkingowych itp." czytamy. Jak podkreślono, reprywatyzacja ulic jest niezgodna z prawem. Drogi publiczne są chronione przed skutkami dekretu Bieruta, który w 1945 r. zlikwidował prywatną własność gruntów w stolicy. Kaleta potwierdził te doniesienia. "Takie informacje komisja posiada, że Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone pod drogi" - podkreślił. Na pytanie, czy komisja podejmie w tej sprawie jakieś działania Kaleta powiedział, że komisja będzie chciała na tę okoliczność przesłuchać prezydent Warszawy.

  http://niezalezna.pl/214590-tylko-gronkiewicz-waltz-mogla-sie-do-tego-posunac-polecila-reprywatyzowac-ulice-i-sciezki-rowerowe#komentarze
 • @Husky 20:57:35
  Odezwał się też dzisiaj "wielki przyjaciel Polaków" Szewach Weiss: "Szewach Weiss: Rząd PiS niweczy wszystko, co udało się osiągnąć w relacjach między Polską a Izraelem". Nie będzie forsy wyssanej z polskich rodzin na propagandę antypolonizmu, aj waj !
 • @Husky 20:57:35
  Zaskakująca reakcja Światowego Kongres Żydów - po słowach premiera Morawieckiego. W opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder potępił - jak to nazwał - "absurdalną i niesumienną" wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Padły wręcz zarzuty o fałszowaniu historii. Tak ostra reakcja WJC jest co najmniej zaskakująca.
  "Polski premier wykazał odrażającą ignorancję jego niesumiennym twierdzeniem, że tzw. "żydowscy sprawcy" byli częściowo odpowiedzialni za usiłowania nazistowskich Niemiec zlikwidowania europejskich Żydów" - powiedział Lauder.

  Dodał, że "zrozumiałe jest, iż Polacy są wyczuleni na nazywanie niemieckich nazistowskich obozów eksterminacyjnych i koncentracyjnych polskimi". Podkreślił jednak, że rząd polski "ucieka się do ekstremalnych i niezgłębionych twierdzeń aby uwolnić od zarzutów wobec niektórych z jego rodaków ich udziału w mordach ich sąsiadów".

  Przewodniczący WJC pozwolił sobie na skrajne oceny i wyraził pogląd, że "nie jest to niczym innym niż próbą fałszowania historii, która pobrzmiewa najgorszymi formami antysemityzmu i zaciemniania Holokaustu".

  Lauder zażądał "natychmiastowego odwołania i przeprosin ze strony polskiego rządu za te absurdalne i obraźliwe uwagi".

  Zdaniem Laudera "nadszedł czas aby wszystkie europejskie rządy, w tym rząd Polski, przyznały się do roli, jaką odegrały ich społeczeństwa w pomaganiu nazistom i przyczynieniu się do prawie całkowitego zniszczenia narodu żydowskiego".

  "Włączenie Żydów do grona sprawców tych przerażających czynów i obarczanie winą ofiar, zamiast morderców jest parodią, która tylko cofnie nas jeszcze bardziej do niektórych najciemniejszych momentów w historii ludzkości" - głosi oświadczenie przewodniczącego WJC.

  Najważniejsze zdanie w wypowiedzi Laudera brzmi: "obarczanie winą ofiar, zamiast morderców jest parodią". To samo od wielu tygodni mówią przedstawiciele polskiego rządu!

  "Oszczerstwem są próby zrównywania niemieckich sprawców zbrodni z narodami Ofiar"

  A skąd obecna burza?

  Podczas konferencji prasowej w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa dziennikarz Ronen Bergman, zwracając się do premiera Morawieckiego w sprawie ustawy o IPN, przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków. Po czym oświadczył: „Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia”.

  Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.: "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy”.
 • @miarka
  No cóż, nadal uprawiajmy serwilizm czyli właźmy im w dupę na sucho w stosunku do żydów, korzmy się, jak na winnych przystało, podporządkujmy polskie ustawodawstwo potrzebom Izraela, budujmy kolejne muzea, organizujmy żydowskie festiwale, finansujmy remonty żydowskich cmentarzy, włączmy syreny w dniu powstania w getcie. Zauważmy tylko, że wszystkie gesty dobrej woli ze strony Polski stymulują agresję Izraela.
 • @Tokarski
  No proszę jak to żydów boli prawda? Panie żydzie z tego kongresu. Nie zakłamiecie, nie zakrzyczycie prawdy. To, że macie przewagę w kłamstwie, nie znaczy , że prawdę zablokujecie. Bowiem nie tylko Polska jako państwo nareszcie rozpoczęła informować o historii , prawdziwej historii. Ale coraz więcej ludzi zwykłych, coraz więcej organizacji nie rządowych, nie ograniczonych polityczną ostrożnością, zaczęło rozpowszechniać prawdę. Tą udokumentowaną prawdę. Choćby taką , że z getta warszawskiego 300 tysięcy żydów do obozów śmierci wyekspediowała właśnie żydowska policja, Niemcy tylko czekali przy rampach załadowczych. To tylko jeden z setki a może i tysięcy przykładów współpracy żydów z Niemcami w holokauście. Jazgot, nie może zagłuszyć prawdy! Są świadectwa samych żydów o okrucieństwach i bezwzględności żydowskiej policji. Są dokumenty, zarchiwizowane i zabezpieczone. Dokumenty zarówno strony żydowskiej, jak i niemieckiej oraz polskiej. Te dokumenty są porażające , pokazują skalę współpracy żydów, zwykłych żydów, ale i bogatej elity żydowskiej. Nie zakłamiecie tego. A tak w ogóle, nie rozumiem dlaczego do tej pory ta prawda nie była ujawniana, czy aż tak bano się żydów? Czas w końcu zmienić narrację. Skoro żydzi w swojej bezczelności uderzają w Polaków i w Polskę , czas na prawdę. Na odmitologizowanie zakłamania , które wciąż jest rozpowszechniane przez niektóre środowiska żydowskie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:28:08
  jakoś mnie to nie dziwi, że jak zwykle niczego Pan nie zrozumiał - idzie wiosna, sugeruję raczej ruszyć w SZCZYPIÓR
 • @Tokarski
  "Zaskakująca reakcja Światowego Kongres Żydów" ja nie widzę tu nic zaskakującego, reakcja SKŻ była do przewodzenia i ma to konkretny cel. Wyłudzenie od Polski biliona złotych odszkodowania. Wystarczy wnikliwie poczytać „Dzienniki” Czerniakowa. Jeśli się je czyta, to od pierwszych stron (Czerniakow był przewodniczącym warszawskiego Judenratu i szefem Żydowskiej Gminy w Warszawie od 1941 r.) otwartym tekstem (bodajże 19 maja 1941 r.) pisze: „Dziś z rąk Niemców odebrałem nominację na burmistrza autonomii żydowskiej w Warszawie”. Pytam się gdzie jest IPN i nie publikuje olbrzymiej listy żydowskich oprawców... Z NKWD, Smierszy,(4000 zostało ich w Polsce po wojnie, razem z matrioszkami), IW/WSW/WSI, UB, SB, prokuratorów, sędziów, palestry, oraz aneksu. Dość grzania tyłków za podatnika wielkie pieniądze w IPN! Dokumenty mają znaleźć się w sieci! Filmy, listy w/w! Oraz aneks WSI! Teraz rząd Polski, w odpowiedzi, powinien przedstawić szczegółowy wykaz Żydowskich kolaborantów z dokładnym opisem ich działalności i opublikować te dane, bez żadnych przeprosin. Przy okazji wykaz kolaborantów żydokomunistów.
 • @morgan 23:47:15
  tekst obejmuje na tyle obszerny zakres zagadnień i dotyka rozległego okresu czasu - że MUSI operować jakimiś skrótami, również pojęciowymi. Inaczej powstałaby książka
  A jak są skróty, to zawsze można wybrać jakieś jedno zdanie, czy frazę, zinterpretować po swojemu i bez kontekstu - i zjechać do kości.
  Okrasić to protekcjonalną stylistyką
  I czuć satysfakcję
 • @kula Lis 67 10:17:22
  Szewach Weiss zgodnie z prawdą wielokrotnie mówił, że on tę Polskę tak kocha, że by ją chętnie przytulił - nie mówiąc przy tym ani słowa o Polakach i ich przytulaniu

  pan Weiss tak samo kocha Polskę jak jeden gość dawno temu ukochał mój rower - tak go ukochał, że go przytulił. I rower już się nie znalazł
  Jakby pan Weiss przytulił w końcu tę Polskę co on ją tak kocha - to też mogła by się już nie odnaleźć
 • @Tokarski
  Dziś rano w Izraelu aresztowano bliskich współpracowników Netanyahu (za lepkie rączki czyli łapówki). Za korzystne decyzje Netanyahu główna izraelska firma telefoniczna miała prowadzić korzystną dla Netanyahu propagandę. Link:

  https://www.timesofisrael.com/senior-bezeq-officials-and-netanyahu-associates-arrested-in-graft-probe/
 • @All
  wszystkim dziękuję za interesujące merytoryczne komentarze,  nawet pan Wojtas z wyżyn swego genialnego intelektu zechciał się pochylić, by nieść misję cywilizacyjną - a to już dech zapiera...
 • @kula Lis 67 11:16:25
  mówią: uczciwy - jak Żyd...

  a Talmud mówi: oszustwo jest powodem do wstydu - gdy dasz się zlapać
 • @Tokarski
  "Święty" naród, który ma pretensję do całego świata za swoje zaniechania podczas II WŚ. Kłamliwe Hollywood nakręciło oszukańczy film o bohaterskiej leśnej bandzie jakiegoś wydumanego żyda Bielskiego. Zapomnieli o policji żydowskiej organizowanej w gettach. To współbracia bili drewnianymi pałkami swoich pobratymców. To takie typowe dla tego narodu. Mam władzę nadaną przez niemieckich morderców więc muszę się wykazać. Jakoś zapomnieli o Judenratach w których prostytuowano żydówki za obietnicę jedzenia. Zapomniano małych dzieciach umierających na chodnikach w żydowskich gettach całej Europy. Jakoś nie piszą o tym, że SNCF (francuska kolej) kazała wywożonym do niemieckich obozów śmierci płacić za przejazd. Trzeba mówić głośno i stale zaczynając od wymieniania trzech nazwisk: Irena Sendler -ponad 2500 uratowanych żydów, Wacław Sławik uratował ponad 8000 żydów. Doktor Eugeniusz Łazowski ocalił od śmierci co najmniej 8000 żydów. IPN ma bardzo długą listę tych Polaków, którzy ratowali tysiące żydów. Krwawy kat żydowski Salomon Morel, krwawy szlak urodzonego kata zwieńczony został emeryturą 5 tys. złotych (pobierał ją od 1968r. do 2007r.) W lipcu 2005 Izrael odmówił wydania Morela polskim władzom. A ilu Polaków za taką pomoc zostało zamordowanych przez „porządnych” Niemców. Dziś ci” porządni” mówią: ” trzeba było popierać Adolfa to dziś nie byłoby na świecie żydowskiego problemu”. Trzeba wyraźnie powiedzieć. Im dalej od II WŚ. Im mniej żyje świadków tamtych czasów, tym więcej pojawia się świadectw o „bohaterstwie” żydowskim w krajach okupowanych przez Niemców. W Niemczech III Rzeszy wymyślono muzułmańską armię wspierającą AH. Dziś niejaka pani AM chce „uchodźców” islamskich wcielać do niemieckiej policji Czy nie jest to bardzo dobitny dowód na kontynuację niemieckich pomysłów z czasów II WŚ?. W wyniku Rewolucji Październikowej zorganizowanej i przeprowadzonej przez kukły Rothschildów takie jak, Lenin, Trocki, a później Stalin, zginęło ponad 60 milionów etnicznych Rosjan. Wśród 360 Komisarzy Ludowych wprowadzających porządek (czyli mordujących Rosjan, którzy się im opierali) ponad 300 było żydami, a z tego połowa, czyli 150 przybyło do Rosji z Zachodu, głównie USA. Z tego wynika, że to głównie żydzi należeli do sprawców holocaustu etnicznych Rosjan. I to są fakty skrzętnie ukrywane przez żydowskie media, które stanowią ponad 80% światowych mediów. Żydzi kontrolują media, wszystkie większe wydawnictwa, zatem kontrolują informacje o nich samych. Dlatego świat nic nie wie, o tym, kim i czym naprawdę żydzi są.
 • @Tokarski
  W roku 1942 Niemcy przystąpili do totalnej zagłady polskich żydów. Gdy zażądali, aby żydowscy policjanci i urzędnicy dostarczyli do jadących do obozów zagłady pociągów (schwytali i doprowadzili) określona liczbę mieszkańców warszawskiej autonomii, senator Adam Czerniaków, prezes warszawskiego Judenratu, uświadomiwszy sobie bankructwo żydowskiej polityki kolaboracji z Niemcami, nie chcąc przyłożyć reki do zagłady braci, popełnił samobójstwo. Adam Czerniaków uratował honor. Zgodę na śmierć warszawskich Żydów podpisali inni członkowie Judenratu. Adam Czerniaków był postacią wyjątkową. Wzorem dla prezesów wszystkich pozostałych gett w okupowanej przez Niemców Polsce był prezes Rumkowski z Łodzi, który nie zawahał się się spełnić także i tego zadania okupanta. Gdy Niemcy raz po raz domagali się się dziesiątków tysięcy ofiar, osobiście uczestniczył w przygotowaniu list skazańców. Nie zawahał się się nawet wówczas, gdy Niemcy zażądali od niego wydania na śmierć żydowskich dzieci. W imię obłąkanych teorii posłuszeństwa względem Niemców i równie obłąkanych teorii o ocalaniu życia części ludności żydowskiej kosztem życia innych żydów, wydał na śmierć to, co każdy naród ma najcenniejszego: własne dzieci. Z około 250 tyś żydów z getta łódzkiego zostało około 850 osób. W 29 sierpnia 1944 wraz z żoną, przysposobionym synem Stanisławem Steinem, bratem Józefem i jego żoną Heleną, został wywieziony ostatnim transportem z Łodzi do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Legenda obozowa mówi, że za swoje "osiągnięcia " został przez współziomków wrzucony do krematoryjnego pieca i spalony tam żywcem. Tyle w temacie.
 • @kula Lis 67 11:28:43
  o bandzie braci Bielskich pisał i mówił na spotkaniach Leszek Żebrowski - to autentyczne postacie - banda rabusiów i morderców w pełnym tego słowa znaczeniu - podszywająca się pod partyzantów
 • @Andrzej Tokarski 11:36:02
  oczywiście żydowskich - to byli tzw żydowscy partyzanci
 • @Tokarski
  Czwartek, 28 czerwca 2012.
  INTERWENCJA AMBASADY IZRAELA WS. SPOTKANIA W I LO W TARNOWIE. Po interwencji ambasady Izraela dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odwołała spotkanie z przedstawcielem Paleńsyńskiej organizacji w Polsce - Omarem Farisem. Małgorzata Wrześniowska miała zostac oskarżona o antysemintyzm.
  Posłuchaj Dyrektor I LO w Tarnowie Małgorzata Wrześniowska oraz rzecznik ambasady Izraela Michał Sobelman. Spotkanie z przewodniczącym Stowarszyszeni połeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich - Omarem Farisem miało się odbyć w ramach cyklu spotkań "Pod jednym niebem". Tarnowski ogólniak ma kontakty z Izraelskimi szkołami, a także instytucjami. Tym razem chciano podyskutować z drugą stroną konfliktu na Bliskim Wschodzie. Omara Farisa znaleźli w Internecie sami uczniowie i po akceptacji dyrektorki zaprosili do szkoły. Jakież było zdziwienie dyrektorki kiedy odebrała telefon z ambasady Izraela z "sugestią" odwołania spotkania z przedstawicielem palestyńskiej organizacji. "Usłyszałam, że spotkanie nie powinno się odbyć bo Palestyńczycy nagłaśniają problem w sposób nieadekwatny do rzeczywistości, że prezentują młodzieży film, który jest niezwykle drastyczny i ma niewiele wspólne z prawdą. Powiem jednoznacznie, czułam się w pierwszej chwili zażenowana, oburzona, bardzo źle odebrała informacje, że jestem antysemitą bo zdaniem mojego rozmówcy moje stanowisko to jest dowód antysemityzmu " - mówiła Radiu Kraków, dyrektor I LO w Tarnowie, Małgorzata Wrześniowska. Jak podkreślała, jej rozmówca nie chciał słuchać o licznych przykładach współpracy szkoły ze stroną Izraelską. Nie przekonał go nawet fakt, że dyrektorka szkoły posiada certyfikat instytutu Yad Vashem. Ponadto dyrektorka była przekonana, że rozmawia bezpośrednio z ambasadorem - "Kilkakrotnie usłyszałam od mojego rozmówcy jaki ambasador czyni mi zaszczyt dzwoniąc osobiście".
  Ambasada Izreala w Polsce potwierdza, że do tarnowskiej szkoły dzwonił jeden z jej pracowników, ale nie ambasador . Jak zaznaczył w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik tej placówki dyplomatycznej Michał Sobelman - to była tylko sugestia oraz informacja, a nie nakaz odwołania spotkania. "Trudno jest nam zrozumieć, że szkoła zaprasza nie przedstawiciela Organizacji Wyzwolenia Palestyny, lecz mieszkającego w Polsce działacza, który wielokrotnie wypowiadał się w sposób antysemicki, który podważa w ogóle sens narodu Żydowskiego. Także w jakiś sposób działamy podobnie jakby Polska placówka działa w Tel Awiwie gdyby padło np. niesławne hasło "Polskie obozy śmierci" i tylko w takim kontekście należy rozumieć nasz telefon do Pani dyrektor". - rzecznik ambasady Izreala w Polsce, Michał Sobelman stanowczo podkreśla, że podczas rozmowy nie padały nakazy czy oskarżenia w kierunku Pani dyrektor. Małgorzata Wrześniowska - jak tłumaczy - nie chcą wywoływać konfliktu politycznego odwołała spotkanie, ale jak zaznaczyła będzie chciała doprowadzić do spotkania z przedstawicielami organizacji Plastyńskich po wakacjach. Całą sprawą są zaskoczeni i zażenowani także uczniowie I LO w Tarnowie, którzy zabiegali o spotkanie z Omarem Farisem.

  (Bartek Maziarz)


  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/interwencja-ambasady-izraela-ws-spotkania-w-i-lo-w-tarnowie/

  Ps...Mnie się nasuwa w takiej sytuacji pytanie o znaczenie słów "tolerancja" i w konsekwencji "demokracja"? Czyżby tak naprawdę owe słowa były nierozumiane w ambasadzie Izraela? Dawniej jeśli był jakiś telefon z ambasady, to było wiadomo z jakiej, i nie bezpośrednio do zainteresowanego tylko do Komitetu Wojewódzkiego. Teraz jest pluralizm, bo różnych telefonów z naciskami do instytucji publicznych może być niezliczona ilość, od ambasadorów, posłów, wpływowych reprezentantów mniejszości, oraz jedynie słusznej większości -słowem jest problem!
 • @Tokarski
  My Polacy nawet mieliśmy żyda alkoholika i pospolitego złodzieja Prezydentem III RP, a czy żydzi mieli Polaka za przywódcę? w dodatku pijanego. (dodam do kompletu zbrodniczą żydomatrioszkę sowiecką Margulisa alias Jaruzelskiego czy analfabetę żydolitwaka Szczynukowicza alias Komorowskiego)

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/ojciec-aleksandra-kwasniewskiego-izaak-stolzman-mordowal-polakow/
 • @Tokarski
  Wypowiedź naszego premiera spokojna i celna. Dzięki niej mimo, że jest żydowskie aj-waj! Dużo ludzi na świecie dowie się prawdy, choćby dociekając, dlaczego cala ta hucpa. Nie wszyscy kochają judzicieli, którzy kreując "oblężoną twierdzę wyznawców religii holokaustu", chcą na tym ugrać polityczną i konkretną kasę, bezprawnie dla gmin żydowskich. Jak kolaborowali żydzi widać w tym materiale:

  http://naszeblogi.pl/49604-getto-wstrzasajacy-film-czy-zniknie
 • @Tokarski
  Narodzie żydowski dowiedz się lub przypomnij sobie niemiecki pułk Waffen SS pod dowództwem zwyrodnialca Oskara Dirlewangera w którym służyło 268 żydów a żaden Polak . Oddział ten mordował Polaków , kobiety dzieci i starców w powstaniu warszawskim a także własny naród .
 • @Andrzej Tokarski 11:04:50
  A Panu tylko szczaw i mirabelki pozostały w głowie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:35:07
  ...a wie Pan - Panie KRZYSZTOFIE - że jest Pan żywym dowodem na prawdziwość jednej z moich doktryn - nie powiem, że "żywą skamieliną" ale coś na kształt...

  ale nie powiem której - może Pan sobie poszukać - ale nie powiem gdzie...
 • @Andrzej Tokarski
  Morawiecki posłusznie zadzwonił do skorumpowanego mafiozy w Izraelu. Gdzie godność Rzeczypospolitej premierze!
  Mateusz Morawiecki jest premierem rządu Rzeczypospolitej Polskiej,a nie podsądnym w Izraelu. Tego tłumaczenia się już starczy. Polski premier upokorzył Polskę i Polaków rozmawiając z tym Izraelskim Polakożercą i łachudrą. Jeśli zadzwonił w niedzielę Nataniahu to kolejna prowokacja. Jeśli to Premier Morawiecki zadzwonił w niedzielę do Nateniachu to skandal. Proszę o informację jak było. W sobotę może pogadać z Natanjachu, ale w niedzielę? Po co się tłumaczyć skoro nie ma z czego. Nie ufam Morawieckiemu i jego ministrom po dzisiejszych wypowiedziach już nawet za grosik. Ewidentnie unika nazwy żydowskich kolaborantów ! Przemawia w tym temacie zawoalowanie i manipuluje niedomówieniami. Ten z Izraela oskarżony o korupcję - Powiedział iż "nie ma podstaw do porównywania działań Polaków podczas Holokaustu do działań żydów", a nasz już dzisiaj opowiada tylko jakieś gładkie wymijające pierdy. Tak sobie Morawiecki premierze RP myślę, że w Monachium zachowałeś się jak trzeba, a dzisiaj no cóż pozostawię bez komentarza, bo złodziej korupcyjny z Izraela narzucił ci swoją narrację. Chodzą słuchy, że wywiad Izraela wie co mają na taśmach kelnerzy, podobno jest sporo nagrań z ludźmi PiSu i teraz ci są szantażowani.. Panie premierze Izrael to wróg Polski i koniec ceregieli w tym temacie. Nagłaśniać nazwiska oprawców z tej nacji, rozsyłać dowody też tych żydów z NKWD, mówić o zbrodniach żydowskich na polskim narodzie w czasach stalinowskich!!! Panie Morawiecki premierze Polski, suwerennej Polski, jak do tej pory, to Izrael kłamstwami przed całym światem pluje Nam w twarz. Polska nie umie się obronić?! Dosyć mamy lawirowania i kłaniania się w pas tak zakłamanemu krajowi jakim jest Izrael! Proszę rozmawiać z Izraelem jak równy z równym. Niech każda rozmowa będzie udokumentowana faktami historycznymi, jest IPN do czego, czemu i komu ma służyć?. Proszę głośno powiedzieć całemu Izraelowi i całemu światu, że wśród kolaborantów byli również żydzi i to nie były małe wyjątki. Świat musi poznać prawdziwą prawdę!

  http://m.fronda.pl/a/grzegorz-strzemeckirola-zydow-w-unicestwieniu-wlasnego-narodu-cz-1,106712.html
 • @Andrzej Tokarski
  Cały zarząd Polskiej Fundacji Narodowej może zostać wkrótce odwołany. Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego trwa szukanie kompetentnych osób, które potrafiły będą lepiej wykorzystać pochodzące od państwowych spółek miliony złotych przeznaczone na promocje wizerunku Polski za granicą. Od 16,8 tys. zł do 18,1 tys. zł. Takie miesięczne wynagrodzenie dostają członkowie zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Stawki ujawnił wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. W sumie w Fundacji pracuje kilkanaście osób. Ich pensji jednak nie poznamy.....
 • @Andrzej Tokarski
  Jak by nasz premier był chrześcijaninem, to by zapowiedział sekretarce, że jest dzisiaj nieosiągalny, bo udaje się do kościoła. Finkelstein urodzony w NY dziecko polskich żydów z getta warszawskiego w swojej książce "Przedsiębiorstwo holokaust" napisał: Jeżeli żydzi są nielubiani na całym świecie bez względu na wyznanie i krąg kulturowy to przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w samym narodzie żydowskim a nie na zewnątrz...

  wedlug-normana-finkelsteina-nigdy-nie-bedzie-dobrych-relacji-zydow-z-polakami/
  Obecnie mamy doskonałą sytuację polityczną, jest ona spowodowana wzmożonymi atakami na środowiska żydowskie w zachodniej Europie. Koszerne sklepy, żydowskie szkoły, wszystkie synagogi, muszą być pod specjalną ochroną, przed atakami imigrantów islamskich. Sam Izrael, jest otoczony ze wszystkich stron nieprzyjaciółmi. Konflikt z Polską to ich totalna głupota, która może nawet prowadzić do unicestwienia państwa Izrael. Szewach Weiss powiedział, że Armia Radziecka była Armią żydowską, bo służyło w niej ponad 900 000 żydów. Ponad 95% oficerów politycznych w tej armii to byli żydzi. W Izraelu są pomniki Armii Czerwonej, a święto kapitulacji przed Sowietami jest obchodzone w Izraelu jako święto państwowe, a nie dzień końca II Wojny Światowej, i kapitulacji przed Aliantami. W Izraelu sowiecka narracja stalinowska jest traktowana jako państwowa.
 • @Andrzej Tokarski
  Proszę przeczytajcie-warto

  http://kontrowersje.net/ronen_bergman_ydowski_nacjonalista_i_k_amca_specjalista_od_mossadu_i_propagandy
  Tak pokrętne i sprzeczne są jego bajeczki o jego rodzinie w czasie wojny, że staje się oczywiste, że chce ukryć to, co jego rodzina naprawdę robiła w czasie wojny - czy była w partii komunistycznej ZSRR i była w komitetach powitalnych bolszewików w 1939 roku i była w komitetach komunistycznych i wydawała bolszewikom polskich patriotów? Bibi zaplątał się w swoich degeneratywnych kłamstwach 18.02.2018 16:28
  Netanyahu powiedział, że Polacy ukrywali przez nazistami jego matkę, ale gdy Niemcy już uciekali z tego miasteczka, to ci Polacy pobiegli za Niemcami i powiedzieli Niemcom, że przechowują żydów. Netanyahu dodał: "tej prawdzie nie można zaprzeczać".
 • @Andrzej Tokarski
  Należy na cały świat pokazywać dokumenty sprawstwa niemieckiego i żydowskiego wobec Polaków, szczególnie na wschodzie polski i żydów w gettach: warszawskim, łódzkim, krakowskim. Film dla dorosłych:

  https://www.youtube.com/watch?v=yf_4Hdl2ICE&feature=youtu.be

  W tym materiale archiwalnym widać jak żydzi współpracujący z niemieckimi faszystami traktowali pozostałych żydów.

  https://www.youtube.com/watch?v=yf_4Hdl2ICE&feature=youtu.be

  A tu jest wytłumaczenie dlaczego ci kaci żydowscy czują się niewinni

  https://www.youtube.com/watch?v=O6UFBodfgj8
 • @Andrzej Tokarski
  Morawiecki powiedział, że Polacy odpowiadają za część holokaustu/holokitu, a dzisiaj także powiedział, że żydzi za żadną część holokaustu/holokitu nie odpowiadają. Czyli rozdwojenie jaźni? czy serwilizm, włażenie na sucho w dupę żydowi Natanyahu? Oceńcie sami. Rząd polski źle i nieodpowiedzialnie broni Polaków. Bo tylko nawet na tej podstawie, można żądać odszkodowań za holokaust/holokit. Nasza sytuacja się jak widać z coraz bardziej sprzecznych i wykluczających się wypowiedzi przedstawicieli rządu pogarsza z każdą ich wypowiedzią.
 • @Andrzej Tokarski wysłałem do CBA i ABW.
  Zbadajcie wille w Szwajcarii, syna zbrodniarza pułkownika z NKWD/Smierszy/UB Stolzmana alias Kwaśniewskiego obok wilii są wille "śp" Kulczyka i innych żydów związanych z oszustwami w Polsce, o rozkradaniu Polski, jakoś cichutko? Czyżby służby miały wakacje?
 • @Andrzej Tokarski
  Polacy ratujący żydów popełniali grzech przeciwko swojej rodzinie bo wiedzieli, że grozi im w razie czego śmierć. Mamy nadzieję, że Polacy już nie będą lekkomyślnie narażać swoje rodziny dla żydów.
 • @Tokarski
  Oburzające! Prezydent Izraela o słowach premiera Morawieckiego: "Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami, jest nowym dnem". Prezydent Izraela Reuwen Riwlin skrytykował wypowiedź polskiego premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, nazywając ją „nowym dnem” i ocenił, że światowych przywódców należy edukować w kwestii Holokaustu. Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami, jest nowym dnem stwierdził Riwlin, zwracając się do głównych przedstawicieli żydowskiej diaspory, biorących udział w konferencji w Jerozolimie. Jego wypowiedź przytoczył w niedzielę późnym wieczorem portal Times of Israel. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy pracować, by edukować świat, nawet niektórych z jego przywódców, na temat ciemnych czasów, strasznych zbrodni popełnionych przez nazistów i ich stronników dodał prezydent Izraela. Ps..Reuwen Riwlin to niemiecki żyd. Byli żydowscy kolaboranci. Tak mówi starsze pokolenie Niemców.....I o czym my tu mamy z tymi tumanami z Izraela rozmawiać jak sam prezydent nie zna czy raczej nie chce znać bo dla nich bardzo niewygodna, historii jak jego bracia kolaborowali z Niemcami i wysyłali swoich do obozów ! Kto jak kto, ale już prezydent jakąś wiedzę powinien mieć. Jeżeli taka wiedza jest tajna w Izraelu, to powinien chodzić na tajne komplety nauczania. Ten człowiek to wypisz wymaluj Haim Rumkowski z getta jakie Niemcy stworzyli w Łodzi. Zapytał bym go dlaczego ścigają tak prawego uczonego człowieka jakim jest Norman Finkelstein, dlaczego? Prawie wszyscy żydzi to albo kłamcy albo potomkowie szmalcowników i kolaborantów Hitlerowskich. Uczciwi i biedni żydzi zginęli. Dlatego w Yad Vashem nie ma honorowych odznaczeń dla żydów. Te słowa prezydenta Izraela winny uświadomić wszystkim Polakom, że pan premier Morawiecki ma całkowitą rację w sporze na temat kolaboracji obywateli poszczególnych państw w tym żydów wtedy polskich obywateli z niemieckim i sowieckim okupantem. Bo ta kolaboracja przez was żydów, to naprawdę zasługuje na miano "dna". Prawdziwe dno osiągniecie dopiero jak już powiemy co mamy do powiedzenia. Będziecie zdruzgotani. Tylko prawda was wyzwoli żydzi. Panie Riwlin pan się dokształć bo takich żydowskich kolaborantów było tysiące, widać że prawda kole w oczy żydów! Oni nie tylko kolaborowali, oni swe rodziny, żony dzieci ładowali do wagonów i wysyłali do obozów, tak się niszczyliście, nawet rodzina dla was była niczym jak szło o pieniądze żydzi byli najkrwawszymi katami wobec swoich i innych nacji w tym Polaków. Tą edukację winien zacząć od siebie dając przykład. Nie trzeba zbyt wielkiego wysiłku aby posiąść minimalną wiedzę o tym jak postępowali żydzi wobec siebie w czasie okupacji na terenie Polski. On widać nawet nie wie ile tysięcy spraw za kolaborację i za zbrodnie przeprowadzono po II WŚ tylko w samym Izraelu? Panie prezydencie Izraela to pana trzeba edukować to pan próbuje karmić własny naród kłamstwem i pobudzać do nienawiści ! To prawda , Izrael sięgnął dna ! Byli żydowscy kolaboranci i nie zakłamiecie prawdy. Prawdziwe dno osiągniecie dopiero jak już powiemy co mamy do powiedzenia. Będziecie zdruzgotani. Rozumiem dlaczego was z całej Europy goniono. Na nieszczęście nasze, przodkowie nasi was tu osiedlili. Nigdzie was nie chciano. Dożyliśmy czasów w których publiczne powiedzenie prawdy historycznej okazuje się być antysemityzmem i negowaniem holokaustu/ holokitu maski opadły a Azari poderżnęła izraelskiej polityce historycznej żyły. Polacy uratowali tysiące żydów nie przed Polakami czy Niemcami ale przed samymi żydami. A co mówi polski prezydent? Kiedy Duda wyjdzie z szafy? Jego milczenie w obecnej sytuacji opluwania Polski świadczy dobitnie o tym, że jest on wybranym przez Polaków prezydentem wszystkich żydów. A tzw. "polski" prezydent milczy, nabrał doradców typu żydówka Romaszewska, więc czeka na SMSa od babci widać.
 • @kula Lis 67 12:51:17
  za Bibiego trzeba trzymać kciuki żeby nie przestawał ...szarżować - jeszcze trochę i najzatwardzialsi filosemici zostaną uleczni
 • @Andrzej Tokarski 13:02:24
  Żydzi chcą od Polski 300.000.000.000 dolarów. Warto przypomnieć, że już w 1997 roku władze III RP gigantyczny majątek. W 2013 roku w artykule „Kadisz za milion dolarów” Wojciech Surmacz we współpracy z Nissan Tzur oskarżył Żydów o megageszeft jakiego mieli się rzekomo dopuścić w III RP w związku z majątkiem, który rząd III PR przekazał gminom żydowskim z 1997 roku.

  Majątek który chcą przejąć Żydzi ma być wart -zdaniem Forbesa -ponad 1.000.000.000 dolarów. Żydzi dostali już, według ustaleń miesięcznika, 500 nieruchomości, często zabytkowych – synagog, mykw, ubojni rytualnych i cmentarzy. Uzyskane pieniądze, zdaniem Wojciecha Surmacza, trafiły nie na cele zachowanie zabytków kultury żydowskiej, a na konta Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Informacje o sprzedaży synagog i cmentarzy potwierdził Forbesowi Jakub Szadaj – lider Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego.

  Forbes ujawnił, że gminy te dostały z budżetu państwa w latach 1997–2009, nieruchomości warte ponad 205.000.000 złotych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało, że dodatkowo z budżetu państwa w formie transferów finansowych za mienie, którego nie można dać w naturze Żydzi dostali 82.000.000. Redakcji nie udało się ustalić jakiej wartości były nieruchomości przekazane z budżetu państwa w latach 2010–2013, bowiem rządowa komisja nie prowadzi takich zestawień – komisje do spraw restytucji mienia innych związków wyznaniowych takie zestawienia prowadzą i bez problemu o nich informują.

  Przekazane na własność Żydom cmentarze, które przetrwały II wojnę światową i prawie pół wieku komunizmu, dziś są przez Żydów sprzedawane jako działki komercyjne. Podobnie dzieje się z zabytkowymi synagogami. Przedstawiciele społeczności żydowskiej twierdzą, że pieniądze z sprzedaży trafiają na utrzymanie innych zabytków kultury żydowskiej na ziemiach polskich – zdaniem miesięcznika tak się nie działo. Warto w tym kontekście przypomnieć o 100.000.000 złotych, jakie zostały przekazane z kieszeni polskich podatników pod koniec 2017 roku na renowacje popadającego w ruinę cmentarza żydowskiego w Warszawie.

  Według Forbesa ludzie związku gmin za każdą z uzyskanych 500 kamienic należących do państwa dostawali od związku gmin 1 procent odzyskanego mienia – wartość samego szpitala przy ulicy Leszno w Warszawie szacowano na prawie 20.000.000 złotych, więc 1 procent wynosi 200.000 złotych. Inną formą transferów do prywatnych kieszeni była sprzedaż osobom z związku gmin nieruchomości poniżej wartości. Przedstawiciele globalnej społeczności żydowskiej akceptują taką politykę Żydów w III RP.

  Forbes przypomniał na swoich łamach, że Związek Wyznaniowych Żydowskich zrzesza 1200 wyznawców judaizmu – z 1 miliarda dolarów, które chcą przejąć Żydzi przypada więc po 83.500 dolarów czyli 269.000 złotych na jednego członka gminy. Prócz nich III RP według Centrum Mojżesza Schorra zamieszkuje 100.000 innych Żydów. Władze gmin żydowskich nie chcą przyjmować nowych członków, by – zdaniem miesięcznika – nie stracić kontroli nad pieniędzmi.

  Według informacji miesięcznika 1996 nie było sukcesora prawnego przedwojennych gmin żydowskich, tak jak miało to miejsce w wypadku np. parafii katolickich. Rządząca SLD zadecydowała wówczas więc, że ustawa będzie dotyczyć nie odzyskania, czyli restytucji mienia, tylko przekazania mienia z majątku państwa związkowi gmin. Co samo w sobie było dla wielu sprzecznym z prawem skandalem.

  Pod naciskiem globalnych środowisk żydowskich politycy SLD prezydent Aleksander Kwaśniewski, premier Włodzimierz Cimoszewicz, i szef MSW Leszek Miler, jako przywódcy rządzącej lewicy, zadecydowali o uchwaleniu w 1997 ustawy, z godnie z którą przekazano majątek Żydom. W 1999 Żydzi z Polski ustalili z Żydami z USA reprezentującymi Światowy Kongres Żydów i Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego, że amerykańscy Żydzi zyskają połowę majątku przekazanego przez władze polskie Żydom za 800.000 dolarów zainwestowanych w prawne uzyskiwanie mienia. Do przeprowadzenia odzyskiwania mienia Żydzi z USA i III RP powołali Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Już wtedy planowano komercyjną sprzedaż odzyskiwanych cmentarzy.

  Tematykę restytucji mienia żydowskiego poruszył też Wojciech Surmacz w wydanym przez Frondę, zbiorze wywiadów „Klincz? Debata polsko – żydowska” poświęconych relacjom Żydów i Polaków, autorstwa Gabriela Kayzera.

  W wywiadzie tym Wojciech Surmacz stwierdził, że Związek Gmin Wyznania Żydowskiego w RP powstał z inspiracji funkcjonariuszy WSI, a jego szefostwo miało mieć związki z UB i SB. Celem powstania związku było przejęcie majątku przed wojną należącego do gmin żydowskich, które w III RP nie miały swoich następców prawnych.

  Według Surmacza WSI miał doświadczenie w bezprawnym przywłaszczaniu majątków z okresu stanu wojennego. Już w 1981 w WSW (poprzedniczce WSI) powstały komórki zajmujące się przejmowaniem na postawie spreparowanych dowodów majątków bezpotomnie zmarłych Polonusów na zachodzie. W czasie transformacji ustrojowej część funkcjonariuszy WSW weszła w skład WSI a 2.500 funkcjonariuszy przeszło do biznesu prywatnego i państwowego.

  Zdaniem Wojciecha Surmacza w 1993 powstał World Jewish Restitution Organisation (WJRO) powołany przez Europejski Kongres Żydów, Światowy Kongres Żydów, American Jewish Joint Distribution Committee, żydowską loże masońską B’nai B’rith International, Conference on Jewish Material Claims Against Germany. Kiedy w 1997 zdominowany przez SLD i PSL sejm przyjął ustawę o stosunku państwa do gmin wyznania żydowskiego w Rzeczpospolitej Polskiej, to ZGWŻ i WJRO powołały Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Nie wiadomo czemu majątkiem po Żydach z II RP mieli zająć się nic z nimi nie mający wspólnego Żydzi z USA (obojętni wobec tragedii Żydów w Europie w czasie II wojny światowej). Skandalem było to, że bezpodstawnie przekazana przez władze III RP kasa trafiła nie do ofiar holocaustu ale do bogatych amerykańskich Żydów. Najważniejsze jednak jest to, że ZGWŻ nie jest spadkobiercą przedwojennych gmin, więc nie była to restytucja tylko przekazanie mienia.

  Zdaniem Surmacza komisja majątkowa przy MSWiA nie wie, ani jak majątek przekazano, ani właściwie komu.

  Majątek przekazany w 1997 roku to nie koniec żydowskich bezpodstawnych roszczeń. Od 2007 roku szefem Projektu HEART instytucji państwa Izrael do spraw restytucji mienia jest były generał izraelskiego wywiadu Rafael „Rafi” Eitan.

  Eitan wraz z innymi Żydami z całego świata w ramach Projektu HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce, czyli Grupy Zadaniowa Restytucji Mienia Okresu Holocaustu) lobbował w Polsce w ministerstwach oraz w czasie spotkań z polskimi parlamentarzystami w sprawie restytucji mienia żydowskiego.

  Ps..W TVP, w gazecie polskiej, na niezależnej, w paplaninie różnych Glińskich , Brudzińskich, Sellinów, Czaputowiczów……nic o dobijaniu Polski przez szachrajską międzynarodówkę. Nic. Cisza! Kawa na ławę. Nie ma co się certolić z rabusiami. Najwyższy czas skończyć z tą hucpą, z zakłamywaniem historii. Traktują nas jak idiotów, jak śmieci, jak gojów, którzy będą krwawicą robić na Chazarów. Myślę, że należy rozróżniać tych „gości” , tych którzy z takim zapałem nazywają się żydami i chcą dokonać rabunku Polski, z żydami Izraelitami. Ci roszczeniowi to nie są żydzi Izraelici, lud który znamy z czytań Biblii, to są Chazarowie, lud koczowniczy pochodzenia tureckiego, który przyjął Judaizm dla celów politycznych, który niemiłosiernie łupił i rabował narody słowiańskie, i rozbity w 965 roku przez kniazia kijowskiego Światosława, rozpełznął się po całej Europie, przepędzany przez różne kraje, osiedlał się w Polsce, i skolonizował New York. I jak widać, dalej rabują narody. „Żydzi pozostaną tym, czym zawsze byli; żądni władzy i pieniędzy” (de Gaulle). A potem… A potem… Wiemy, jak to zawsze się dla nich prędzej czy później kończy…
 • @Andrzej Tokarski 13:02:24
  Ronen Bergman – żydowski nacjonalista i kłamca, specjalista od Mossadu i propagandy

  http://www.kontrowersje.net/ronen_bergman_ydowski_nacjonalista_i_k_amca_specjalista_od_mossadu_i_propagandy
 • @Andrzej Tokarski 13:02:24
  Korwin-Mikke: Żyje wielokrotnie więcej żydów skrzywdzonych przez Polaków niż żydów skrzywdzonych przez Niemców.


  http://nczas.com/wiadomosci/polska/korwin-mikke-zyje-wielokrotnie-wiecej-zydow-skrzywdzonych-przez-polakow-niz-zydow-skrzywdzonych-przez-niemcow/
 • @kula Lis 67 17:51:37
  przed chwilą słyszałem w Polsat News jeszcze jednego łachudrę - Janusz Sibora - tłumaczył jak trzeba błagać, żeby przebłagać
 • @Andrzej Tokarski 18:11:12
  On naprawdę to powiedział. Nie uwierzycie, co według profesora z Żydowskiego Instytutu Historycznego było najlepszą strategią przetrwania dla Żydów.


  https://niezlomni.com/naprawde-powiedzial-uwierzycie-wedlug-profesora-zydowskiego-instytutu-historycznego-bylo-najlepsza-strategia-przetrwania-dla-zydow/

  Ps...Wychodzi na to, że Niemcy zbudowali obozy koncentracyjne po to, żeby uratować żydów przed Polakami. Ja myślałem całe lata, że jedyną strategią przeżycia żydów było noszenie szpadli i kopania dołów dla innych żydów.
 • @Andrzej Tokarski
  Sejm Koronny 1616 roku o żydach… UWAGA! MOCNO NIEPOPRAWNE!


  http://echointernetu.pl/wp-content/uploads/2018/03/sejjmik-zydzi.jpg

  W ciągu trwającej od kilku tygodni ciężkiej dyskusji na temat relacji polsko-żydowskich wielokrotnie sięgano po różne historyczne fakty, często znacznie starsze niż szczególnie dramatyczny okres jakim były lata II wojny światowej. Odwoływano się nawet do czasów I Rzeczpospolitej przypominając tradycje tolerancji i swobody religijnej jakimi obdarzano m.in. mniejszość żydowską, która mogła żyć, prowadzić swoje interesy i rozwijać kulturę na obszarze Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Jednym z unikalnych i najbardziej wiarygodnych źródeł pozwalających zrozumieć jakie problemy trapiły I Rzeczpospolitą i jak próbowano je rozwiązywać, są wydawane drukiem po każdym sejmie „Constytucje Seymowe”, będące zbiorem uchwał jakie przyjęto i które ogłaszano do wiadomości publicznej. Warto zagłębić się w ich lekturę, przede wszystkim aby zrozumieć dawną, mocarstwową, nieskażoną zaborami, okupacją, czy komunizmem mentalność dawnych Polaków, oraz odkryć, że wizerunek pijanego szlachcica krzyczącego veto jest wymysłem propagandy lat PRL-u, a staropolscy mężowie stanu reprezentowali sobą powagę i mądrość o jakiej większość obecnych polityków może najwyżej marzyć. Z tej właśnie mocarstwowej perspektywy warto spojrzeć również na kwestię relacji polsko-żydowskich. Jak widzieli je nasi przodkowie, którzy dali żydom możliwość przetrwania na naszych ziemiach podczas trwających w Europie pogromów i zastanowić nad ich obserwacjami. Jak się okazuje, staropolska tolerancja, wbrew współczesnym interpretacjom niektórych, nie oznaczała bowiem podejścia bezkrytycznego…

  „…zawsze zwykli oszukiwać…”  http://echointernetu.pl/wp-content/uploads/2018/03/konstytucje.jpg


  Ciekawa wzmianka na ten temat znajduje się w Constytucjach Seymu Koronnego w Warszawie Roku 1616, gdzie przeczytać możemy następującą uchwałę dla Województwa Sandomierskiego: Za(po)biegając temu, aby pozostałe potomstwo Narodu Szlacheckiego do zguby dóbr ojczystych, z których służba Rzeczypospolitej (być) powinna, przez oszukanie nie przychodziło: uchwałą Seymu niniejszego postanowiliśmy: Aby żaden lub Szlacheckiego, lub Mieyskiego narodu, nie ważył się przyjmować na się za dług Rejestrowy Żydowski, którzy zawsze zwykli oszukiwać młodych ludzi…” Wygląda na to, że nasi przodkowie, będąc gospodarzami we własnym imperium, jakim była Rzeczpospolita, nie mieli zamiaru silić się na jakąkolwiek polityczną poprawność i pewne oczywiste dla nich rzeczy nazywali po imieniu. Dzisiaj tego typu treści zapewne okrzyknięto by stereotypami, czy wręcz ksenofobią i szerzeniem nienawiści. W czasach naszej świetności Sejm Koronny jak widać nie miał jednak żadnych oporów, aby ustawowo zabronić zaciągania przez szlachtę i mieszczan pożyczek u żydów, w szczególności pod zastaw własnych majątków, które nadane zostały przecież z obowiązkiem służby Rzeczpospolitej. Nie widać też oporów przed zapisaniem dla potomnych w oficjalnych dokumentach państwowych wiele znaczącego zdania, że żydzi „zawsze zwykli oszukiwać młodych” w swoim lichwiarskim procederze. Tylko studiowanie dzieł i dokumentów z okresu naszej świetności pozwoli zrozumieć mentalność, która stanowiła nasz kraj od Gdańska po Sicz i od Lubowli po Połock… Od bitwy pod Orszą, po Viktorię Wiedeńską. Kluczowe jest zrozumienie naturalnej zależności pomiędzy tym, kto w tym kraju był i jest gospodarzem, a kto był i jest gościem… wówczas najbardziej nawet propagandowe wystawy z Muzeum Polin, ani kolejne dzieła żydowskiego Instytutu Historycznego nie zafałszują nam obrazu, który znamy z naszych własnych doświadczeń, a który pokrywa się z obserwacjami naszych przodków sprzed czterech stuleci.

  Stanisław Krzywda

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31