Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Jak USA zmusiły Polskę...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak USA zmusiły Polskę do złagodzenia swojej ustawy o mowie o holokauście

 

 

Jak USA zmusiły Polskę do złagodzenia jego ustawy o mowie o Holokauście

Autor: Cnaan Liphshiz 27 czerwca 2018 18.13

1158shares


 

Premier Mateusz Morawiecki z Polski odwiedził Muzeum Rodziny Ulma, 2 stycznia 2018 r. Prawicowi krytycy w jego kraju oskarżyli Morawieckiego o kapitulację Izraela w złagodzeniu ustawy o retoryce Holokaustu. (Janek Skarżyński / AFP / Getty Images)

( JTA ) - Po tym, jak premier Polski ogłosił wielki odwrót na temat kontrowersyjnego w swoim kraju prawa do mowy o Holokauście, wielu jego prawicowych krytyków oskarżyło go o kapitulację wobec Izraela.

Koncesja przedstawiona przez Mateusza Morawieckiego była poprawką uchwaloną pośpiesznie w środę w parlamencie, zmieniając ustawę z lutego, która miała ukarać winnych narodu polskiego za zbrodnie hitlerowskie. Poprawka zasadniczo czyni z niej przestępstwo cywilne, a nie przestępcze.

Grupy i organizacje żydowskie zareagowały z ostrożnym optymizmem na nowelizację ustawy, która według nich tłumiłaby stypendium i wolność słowa. W Polsce niektórzy krytycy nowego ustawodawstwa stwierdzili, że nie posunął się wystarczająco daleko.

Dla polskich nacjonalistów jednak pierwotna ustawa była niezbędna do obrony honoru kraju i uniemożliwiania uczonym i dziennikarzom używania terminów takich jak "polskie obozy śmierci" lub przedstawianie Polaków jako cokolwiek innego, niż ofiary nazistów. I wiedzieli, kogo winić za złagodzenie tego: Izrael.

Marek Markowski, działacz nacjonalistyczny, powiedział, że poprawka była "haniebnym poddaniem się" wobec "wymuszenia Izraela i silnego zbrojenia, które najwyraźniej oznacza, że ​​ten obcy naród ingeruje w nasze wewnętrzne sprawy" - pisał na Twitterze.

Markowski i inni pochwycili niezwykle głośny sprzeciw Izraela wobec prawa. Ale za kulisami, jak powiedziało wielu polskich analityków, prawdziwym powodem koncesji okazała się presja ze strony Stanów Zjednoczonych, a nie Izraela.

W marcu strona informacyjna Onetu poinformowała, że ​​uzyskała dokumenty wskazujące, że Morawiecki i prezydent Andrzej Duda nie zostaną przyjęci przez prezydenta Donalda Trumpa lub jakiegokolwiek innego członka administracji amerykańskiej, jeśli prawo nie zostanie zmienione. Onet powiedział, że nie publikuje dokumentów w celu ochrony źródła.

Pracownicy z Ambasady USA w Warszawie również zagrozili wstrzymaniem finansowania wspólnych projektów wojskowych między Stanami Zjednoczonymi a Polską, zgodnie z raportem Onetu.

Polscy i amerykańscy urzędnicy zaprzeczyli roszczeniom. Ale Trump i Duda nie spotkali się ani razu podczas pięciodniowej wizyty polskiego przywódcy w Stanach Zjednoczonych w zeszłym miesiącu, podczas gdy Trump spotkał się z prezydentem Uzbekistanu w Białym Domu.

Eksperci w Polsce również zauważyli amerykańską presję. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasadorka RP w Rosji, oskarżyła "brutalny, polityczny szantaż ze strony Stanów Zjednoczonych" o decyzję o zmianie ustawy, powiedziała w środę dla nadawcy Tok FM.

W opowiadaniu dla portalu informacyjnego felietonista Maciej Deja pisał, że poprawka nadeszła "gdy okazało się, że pomimo polskiego stanowiska, Stany Zjednoczone również stały po stronie żydowskiej".

Nawet Krzysztof Bosak, skrajnie prawicowy aktywista promujący teorie spiskowe o Izraelu, przyznał, że presja na zniekształcenie ustawy o Holokauście pochodzi głównie ze Stanów Zjednoczonych. Nazywając poprawkę "katastrofalną", obwiniał polski "ślepy i jednostronny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi" w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego. Ale Izrael odgrywał "inspirującą rolę" - powiedział także.

Źródło zbliżone do Morawieckiego potwierdziło roszczenie.

"Polski rząd ideologicznie widzi oko w oko z administracją Trumpa iz Izraelem", powiedział źródło, który rozmawiał z JTA pod warunkiem zachowania anonimowości. "Jedyną przeszkodą było to prawo, a ostatecznie wszystkie strony widziały, że już musiało iść".

Szansa Izraela na Polskę wydaje się być o wiele mniejsza, niż sądzą skrajna prawica w Polsce. Wymiana handlowa między tymi dwoma krajami wyniosła w 2015 r. 500 milionów dolarów - około 1/3 obrotów handlowych Polski w tym roku z innymi partnerami spoza UE, takimi jak Białoruś czy Arabia Saudyjska.

Natomiast Polska i Stany Zjednoczone dokonują ponad 10 miliardów dolarów handlu i trwają rozmowy na temat otwarcia na terytorium Polski ogromnej bazy wojskowej USA w wysokości 2 miliardów dolarów.


 

Prezydent Donald Trump i premier Benjamin Netanjahu podają sobie ręce podczas wizyty w Muzeum Izraela w Jerozolimie, 23 maja 2017 r. (Lior Mizrahi / Getty Images)

Zaatakowany przez nacjonalistyczną bazę swojej partii Morawiecki próbował pomniejszyć zakres oprawki. Z powodu prawa "nikt na świecie nie będzie teraz bezkarnie" tłumaczył polskie obozy śmierci "- powiedział w parlamencie. Poprzysiągł także "kontynuować walkę o prawdę" w czasie II wojny światowej.

W kolejnym ognistym przemówieniu w parlamencie Morawiecki powtórzył postrzeganą niesprawiedliwość obwiniania Polaków za śmierć Żydów.

"Gdy Żyd spotkał Niemca, Żyd zmarł. Kiedy Żyd spotkał się z Polakiem, miał szansę przeżyć i opowiedzieć tę historię - powiedział.

Podczas II wojny światowej Polacy uratowali tysiące Żydów. Inni Polacy zabili tysiące Żydów lub zdradzili ich nazistom. Naziści zabili 3 miliony żydowskich Polaków i kolejne 3 miliony nie-żydowskich.

Nawet po nowelizacji gazety na Zachodzie "pomyślą dwa razy", ponieważ pisanie złego o Polsce będzie oznaczało "wypłacenie odszkodowania w wysokości 50 [milionów] lub 100 milionów dolarów, które możemy teraz skierować w jakimś procesie" - powiedział Morawiecki.

We wspólnym oświadczeniu z Netanjahu Morawiecki przyjął bardziej pojednawczy ton.

Podkreślając swoje odrzucenie terminu "polski obóz zagłady", polski przywódca przyznał istnienie "współpracowników" w Polsce i że "niektórzy" ujawnili swoją "najciemniejszą stronę" podczas Holocaustu.

"Rządy Polski i Izraela nawołują do powrotu do cywilnego i pełnego szacunku dialogu w publicznym dyskursie" - czytamy w oświadczeniu.

Yad Vashem, izraelski pomnik poświęcony Holokaustowi, którego główny historyk w lutym złamał prawo i niektóre wcześniejsze wypowiedzi Morawieckiego jako "moralnie i historycznie wadliwe", powiedział, że poprawka była "pozytywnym krokiem we właściwym kierunku". Jonathan Greenblatt, dyrektor krajowy Anti-Defamation League, powiedziała, że ​​pomimo utrzymujących się problemów z prawem, poprawka "rozwiąże większość tego sporu".

Międzynarodowe Stowarzyszenie Żydowskich Prawników i Prawników, które w tym tygodniu napisało do polskiego Trybunału Konstytucyjnego, aby narzekało na przepisy karne, twierdziło, że było "podekscytowane" ich usunięciem.

David Harris, dyrektor generalny Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, zauważył, że prawo wpływa na więzi amerykańsko-polskie.

"Korygowanie tego nieproduktywnego środka jest ważnym krokiem do przywrócenia zaufania i zacieśnienia więzi między Polską, światem żydowskim i Stanami Zjednoczonymi" - powiedział.

Jednak w Polsce niektórzy krytycy prawa nie świętują.

Nawet po zmianach agencja rządowa zdecyduje, czy jest zainteresowana "wszczynaniem w imieniu" narodu "spraw sądowych w sądach cywilnych - powiedział Rafał Pankowski, rzecznik organizacji" Nigdy więcej "w sprawie rasizmu w Polsce. jawny krytyk prawa. "To moje zmartwienie."

KOMENTARZE

 • All
  przedruk ze strony Jewish Telegraphic Agency - tłumacz google
 • @kula Lis 67 14:11:55
  KE dąży do tego by wymusić na rządzie zmianę na stanowisku ministra sprawiedliwości i tym samym definitywnie skręcić łeb wszelkim reformom wymiaru sprawiedliwości.
  To oczywiste, że w kraju podległym obcym rządom nie ma miejsca na to by tubylcy mieli wpływ na to, kto będzie ich sądził, rozpatrywał ich skargi
  Kto ma władzę, ten musi mieć sądy - a kto ma władzę zobaczyliśmy wczoraj

  Jak mawiała Kargulowa: sąd sądem - a sprawiedliwość... itd
 • Ciekawe co z tymi chazarami z SN zrobi PiS? Czy także podkuli ogon i to konsultując z Izraelem, USA, KE?
  Tak sędziowie podchodzą do obowiązującej ustawy! Zdumiewające uchwały Sądu Najwyższego. "Sędzia Małgorzata Gersdorf pozostaje zgodnie z Konstytucją RP pierwszym prezesem Sądu Najwyższego do dnia 30 kwietnia 2020 roku" głosi przyjęta dziś uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski po zakończeniu posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego przekazał, że 63 sędziów uczestniczących w spotkaniu, jednogłośnie przyjęło dwie uchwały. My sędziowie Sądu Najwyższego uczestniczący w Zgromadzeniu Ogólnym SN w dniu 28 czerwca 2018 r., pamiętając o złożonym ślubowaniu sędziowskim i wierni Konstytucji RP, która jest najwyższym prawem RP, stwierdzamy, że sędzia SN prof. Małgorzata Gersdorf zgodnie z bezpośrednio stosowanym art. 183 ust 3 konstytucji pozostaje do dnia 30 kwietnia 2020 r. pierwszym prezesem SN, kierującym instytucją, w której pełnimy nasza służbę społeczeństwu głosi uchwała. Uznajemy, że nie można, zgodnie z regułami obowiązującymi w prawie, nie można w trybie ustawy, zmieniać jasnej, kategorycznej i pełnej normy, wynikającej wprost z konstytucji. Tam kadencja I prezesa SN została uregulowana i zgodnie z zasadami prawodawstwa obowiązuje zakaz regulowania tej samej materii w drodze ustawy, a więc aktu, który zawsze powinien być zgodny z konstytucją dodał Laskowski. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, sędziowie SN, którzy osiągnęli nowy, niższy wiek emerytalny i nie zgłosili wniosku o możliwość dalszego orzekania, przejdą w stan spoczynku.  Ps..Ciekawe co z tymi chazarami z SN zrobi PiS? Czy także podkuli ogon i to konsultując z Izraelem, USA, KE? Chazarokomuna trzyma się mocno. Dlaczego nie do 2999 roku, byłoby śmieszniej. Widać teraz, że chazarska kasta niewybieralnych w togach, chce rządzić Polską. No proszę oni mają gdzieś ustawy, które zostały przyjęte przez parlament wybrany przez naród. Czy ktoś coś z nimi zrobi? Oni wprowadzają anarchię. A czy w Konstytucji jest zapis, że ta samozwańcza kasta SN musi pobierać wynagrodzenie? Jeżeli tak zadecydowali to myślę, że państwo polskie i rząd powinny wstrzymać wszelkie środki finansowe na to komunistyczne towarzystwo. W zasadzie jest to jawny bunt wobec państwa i myślę że prezydent ma wszelkie prawo aby uruchomić procedury nadzwyczajne i zdelegalizować tych zdrajców. SN może sobie uchwalać, że w piątek jest sobota, albo, że są piękni i młodzi. Tyle, że nie obchodzi to nawet psa z kulawą nogą. A co z podejrzeniem o korupcję w SN? Czyżby strach przed prawdą jest ogromny, dlatego taki smród unosi się z sali obrad kasty nadludzi. Sprawiedliwość w polskich sądach, to zorganizowany przemysł robienia lewych pieniędzy na wyrokach - oto dorobek najwyższej kasty bogów żydokomunistycznych i szabesgojów !!! WON !!! Chciałbym wiedzieć w jaki sposób chazarska alkoholiczka i pospolity przestępca o czym można przeczytać w Internecie pani Małgorzata Gersdorf pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2005 roku radca prawny Sądu Najwyższego, od 2008 sędzia Sądu Najwyższego, od 2014, prezes SN, weszła w posiadanie takiego majątku? Do tego pani prezes twierdzi, że za 10 tys. miesięcznie można wyżyć tylko na prowincji. Zgromadziła taki majątek z oszczędności? To jest tak prawdopodobne jak to, że były prezydent Warszawy i były sekretarz generalny PO Paweł Piskorski, kilkaset razy rozbił bank w kasynie, albo legalne pochodzenie mieszkań Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska... A pani Gersdorf pisząc w kwietniu 2017 r. oświadczenie majątkowe za 2016 rok przypomniała sobie że w 2016 zapomniała i nie wpisała do oświadczenia majątkowego za 2015 rok działki rekreacyjnej o pow. 1635 m2 i domku letniskowego o pow 35 m2... Tyle tego ma i jej się biedaczce pomyliło...Co na to CBA? Prawie 2,5 mln w funduszach i złoto to nie wszystko. Prezes Sądu Najwyższego ujawnia majątek Majątek wykazany w oświadczeniu przez I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf to nie tylko działki, są też m.in. oszczędności i złoto.…
 • @Andrzej Tokarski 14:34:52
  DURA LEX SED LEX - Chazarskiej alkoholiczce i pospolitemu przestępcy, no i anarchistce jak widać pani Gersdorf której dupę przed odpowiedzialnością karną uratował litwak czyli także chazar tw. Litwin Bul Szczynukowicz vel Komorowski do sztanbucha. Nie wiem gdzie sędziowie SN zdobywali wiedzę prawniczą, ale wydaje się, że w kontekście tej jakże idiotycznej uchwały, że niektóre zajęcia opuścili, a i na aplikacji zbyt pilnymi słuchaczami nie byli. Nawet gdyby przyjąć, że ogarnęła ich w tym szaleństwie jakaś odmiana pomroczności jasnej, to zakładam (nie wiem czy słusznie), że znana im jest jedna z najbardziej popularnych paremii Dura lex, sed lex. To jedna z naczelnych zasada prawnych wywodzących się z prawa rzymskiego (które ukształtowało polski system prawa - system łaciński), wyrażająca absolutną nadrzędność prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego. W tym przypadku z mocy ustawy, zobowiązaną do znoszenia uciążliwości i konsekwencji prawa (ustanowionego przez konstytucyjny organ i w zgodzie z konstytucją, mimo nieuprawnionej konstatacji ze strony unijnych lewaków) jest pani Gersdorf. I czy się jej podoba, czy nie, to 04 lipca br. jeśli nie wystąpi do prezydenta Dudy o ewentualną zgodę na bycie dalej sędzią SN, to z tym dniem odejdzie w niebyt sądownictwa i to jest ta uciążliwość i konsekwencje prawa. Ani wszyscy razem, ani pojedynczo sędziowie żadnego sądu (poza TK) nie są uprawnieni do cenzurowania i wybiórczego stosowania się do prawa. Oni są sługami prawa, którzy to prawo mają stosować, zgodnie ze swą wiedzą, doświadczenie zawodowym i życiowym. To aż tyle, i tylko tyle. Każdy kto nie stosuje się do tej zasady, winien być z całą surowością prawa pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a jeśli jego działanie narusza zasady deontologii zawodu sędziego i naraża wymiar sprawiedliwości na szkodę, nawet wizerunkową, w sposób bezwzględny usunięty z zawodu. Także z konsekwencjami tego ostatniego czyli bez emerytury sędziego, a tylko z ZUS, i bez innych przywilejów. Dość pobłażania dla ludzi uważających się za "święte krowy", a będących nie członkami nadzwyczajnej kasty, lecz zdemoralizowanymi władzą zjadaczami chleba. Czy kogoś zaskakuje ta dziwna koincydencja zdarzeń? Timmermans w Brukseli, w Polsce cały skład SN oczywiście z niezależną, niezawisłą, apolityczną chazarską alkoholiczką i pospolitym przestępcą Gersdorf na czele, przystąpił do ofensywy w celu zachowania ostatniego bastionu w rękach zdeprawowanego, zdegenerowanego zaprzaństwa, za pomocą którego będą mogli nadal dowolnie sterować polskim wymiarem sprawiedliwości. Żebyż z powodu tej chazarskiej alkoholiczki i pospolitego przestępcy Gersdorf nie doszło do jakiegoś starcia zbrojnego, jeśli brukselskim marksistom oddali się szansa na pozostawienie jej na stanowisku I Prezes SN!
 • @kula Lis 67 14:52:28
  majątek pani sędzi budzi szereg wątpliwości - mówi się o dwustu latach harówy...
 • @Andrzej Tokarski 15:10:16
  Coś się musi szykować pilnego, że w takim ekspresowym tempie znowelizowano "nowelę" ustawy o IPN, usuwając z niej przepisy karne.
  Skoro, jak argumentują rządzący, te karne przepisy i tak miałyby być nieskuteczne w stosunku do obywateli obcych państw, to po co taki bój o ich usunięcie?
  A może tak naprawdę chodzi o tych, którzy są i byliby jednak pod wpływem tych przepisów, gdyż przebywaliby na terytorium RP?
  Wg dostępnych danych, ma dojść w lipcu 2018 roku do spotkania na szczycie Trump-Putin(z okazji pobytu Trumpa w Europie na szczycie NATO w Brukseli, gdzie głównym tematem będzie Syria i Iran.
  Waszyngton kusi Rosję tym, ze odpuszczając Iran, Rosja przejmie irańską pulę sprzedaży ropy naftowej. To by oznaczało wojnę USA i Izraela z Iranem i na tą okoliczność czyli zagrożenie irańskie, Izrael przygotowuje w Polsce miejsce ewakuacji obywateli Izraela, którzy dla bezpieczeństwa nie powinni znajdować się w Izraelu w czasie wojny z Iranem.
  To o bezpieczeństwo tych obywateli Izraela, którzy mogą pojawić się w Polsce, może chodzić w tym cyrku z pozbawianiem zębów tej ustawie.
 • @Andrzej Tokarski 15:10:16 SN w USA liczy 9 sędziów, ale to mały kraj.
  Ona - jedna z pereł kasty - jak widać jest przekonana, że nawet jakby umarła, to dalej pełniłaby urząd. Żeby było śmieszniej, to ona NIGDY!! nie była sędzią - tak się "tasowała" ta postżydobolszewicka "elyta" - dziś tu, jutro tam - ale zawsze "nasi" przy korytach, "swoich" bronimy, nie-naszych tępimy.Tfu!! Sprawa Gersdorf i całej bandy rozwiązuje rozporządzenie MS o obowiązkowym uzyskaniu świadectwa zdrowia. Po przekroczeniu 60 lat świadectwo wydaje się kaście na 6 miesięcy. Zdolność do pracy uzyskuje się np. po zrobieniu 5 przysiadów oraz 90 % wydolności płuc na spirometrze. Jestem przekonany, że cała banda nie nadaje się do pracy z powodu słabego zdrowia.
 • @Andrzej Tokarski 15:10:16
  Opcja zerowa konieczna jak widać. Żydokomuniści przyspawały się do foteli.
 • @Andrzej Tokarski 15:10:16
  Czy ktoś odpowiedzialny w naszym rządzie ukróci harce tej podstarzałej i bezczelnej wywłoki? Jak długo ci "sędziowie" łamiący prawo będą jeszcze sędziami?
 • @35stan 15:59:52
  problem Izraela na Bliskim Wschodzie jest jak nabrzmiały wrzód - ktoś go musi przeciąć, tylko nie wiadomo kto - nie wykluczałbym że same elity żydowskie sprowokują awanturę przy użyciu której dojdzie do selekcji żydów (jak w czasie wojny-jedni żydzi mieli przeżyć, inni nikogo nie obchodzili). CI właściwi muszą mieć miejsce do ewakuacji siebie i swoich interesów - a gdzie będzie im tak dobrze jak w Polsce, gdzie po setkach lat niegodziwości i łajdactw znajdowali się jeszcze tacy naiwni, którzy ich z narażeniem życia ratowali

  Drugi powód jest ekonomiczny: USA wymusiły na Polsce i Izraelowi porozumienie by Polskę zdyscyplinować - a Izraelowi otworzyć furtkę do zaplanowanej grabieży polskiego mienia

  Bo to że Polacy będą starli się przestrzegać porozumienia a żydzi złamią je przy pierwszej okazji to oczywiste. Społeczność międzynarodowa będzie pilnować by Polska broń Boże nie wykazała śladów antysemityzmu np próbując się bronić przed grabieżą - ta sama społeczność międzynarodowa będzie miała głęboko zamknięte oczy na żydowskie bezprawia
 • @Andrzej Tokarski
  Gdyby PiS był jak PO, żaden sędzia nawet by nie pisnął i nie puścił bąka. W ten sposób obnażony został spisek "Kasty" przeciwko Polsce i niestety totalna niemoc Dobrej zmiany. A tych towarzyszy trzeba tylko batogami rozpędzić na cztery wiatry, kasta ich mać z sowieckiego nadania. To znaczy, że ci sędziowie z tytułami profesorskimi nie znają przepisów prawa! Wszyscy sędziowie podpisujący akt bezprawnej uchwały powinni zostać pozbawienia mandatu zasiadania w SN, za wyrażenie sprzeciwu podporządkowania się regulacjom prawnym. Osobiście brakuje mi punktów, w ustawie o SN, w których sędzia/sędziowie ostentacyjnie odmawiający podporządkowania się rozstrzygnięciom prawnym, np. w postaci podpisania aktu jawnie sprzecznego z prawem, powinni zostać pozbawieni urzędu i emerytury wynikającej z piastowanego urzędu...Owi sędziowie, natychmiast do dymisji, natychmiast. Pokazali bowiem, że nie tylko nie nadają się na sędziów sądu najwyższego ale nawet na sędziów sądów rejonowych. Brak im podstawowych kwalifikacji. A co najistotniejsze, ustanowili się stroną, co już ich dyskwalifikuje. Totalnie dyskwalifikuje.
 • @kula Lis 67 19:20:22
  ... i na tym polega nasz tragiczny paradoks siedzenia w czarnej dupie - cokolwiek byśmy złego powiedzieli o pisie, Kaczyńskim, Morawieckim etc - to jedno jest pewne: jeżeli działający z ich nominacji Ziobro do spółki z Jakim nie skręci karku nadzwyczajnej kaście - to nikt inny nawet nie poważy się o tym pomyśleć.

  Dlatego obawiam się o polityczny los Ziobry - są bardzo znaczne siły w Polsce, Europie i na świecie gotowe zrobić wszystko by "było jak było"
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  Cejrowski ostro o Gersdorf: Sprzeniewierzyła się roli sędziego i złamała prawo. Nie wolno być sędzią we własnej sprawie. Timmermans zachowuje się jak ambasador carski przed rozbiorami alb w trakcie rozbiorów powiedział Wojciech Cejrowski, odnosząc się w programie „Minęła 20” do działań Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa oraz sporu w sprawie praworządności. Nie powinniśmy pozwalać mu tu przyjeżdżać. Niech sobie mówi co chce, nie ma tu jurysdykcji. Jak się będzie wpychać, to trzeba go odpychać podkreślił Cejrowski, komentując słowa Timmermansa, który stwierdził, że w Polsce pozostaje ryzyko systemowego naruszania praworządności. Podróżnik odniósł się również do dzisiejszej uchwały Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Przypomnijmy, że sędziowie jednogłośnie przyjęli, że zgodnie z zapisami konstytucji, prof. Małgorzata Gersdorf pozostaje do 2020 roku I prezesem Sądu Najwyższego. Nie wolno być sędzią we własnej sprawie. A w Polsce Sąd Najwyższy może orzekać również we własnej sprawie. Nie powinien tego robić. Trzeba szybko zmienić prawo stwierdził Cejrowski. Ona sprzeniewierzyła się roli sędziego i złamała prawo, bo sędzia nie może uczestniczyć w manifach politycznych. Oni się bawią w różne sztuczki prawne, to trzeba grać z nimi w tę grę. Trzeba przegłosować ustawę, wedle której takie osoby jak ta paniusia nie będą mogły być sędziami podkreślił w TVP Info Wojciech Cejrowski. Ps...Profesorka za dychę ta chazarska alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf, której dupę uratował chazarski litwak i przygłup, tw Litwin Szczynukowicz vel Bul Komorowski będąc "prezydętem"! Gersdorf to jest kompromitacja sądu. Jej trzeba odebrać uprawnienia sędziego bo ona nie ma żadnych uprawnień być sędzią. To co ona ma rzekomą doc.dr habilitowaną to ściema. Polskie sądownictwo trzeba przeorać największym pługiem, najgłębiej jak tylko się da, pozbyć się raz na zawsze postchazarobolszewickich potomków różnego rodzaju "duraczówek". Trzeba przygotować rozwiązanie ostateczne tej kwestii, a nawet przygotować naród na rozwiązanie drastyczne. Nie można bandytom sądowym odpuścić wprowadzania anarchii. Proponuję szeroko upowszechnić, w tym na bilbordach cytaty tych paragrafów z Konstytucji, które są podstawą zwolnienia obecnych sędziów:........
  1. że określa to USTAWA........
  2. że w przypadku zmiany ustroju sądu można sędziego przenieść w stan spoczynku

  Tylko opcja ZERO w całym sądownictwie coś może zmienić, dlatego może bo une wychowały już całe pokolenia na wzór i swoje podobieństwo, niestety.
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  100/100! Tylko trzymać za nich kciuki by dali radę.
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02 jak myślisz? i pzdr!
  Czy ta chazarska alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf leczy się z alkoholizmu? Bardzo źle wygląda. Powinna uważać, żeby nie "zejść" w trakcie pracy.
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  Sądy JAWNIE dopuszczają się sabotowania państwa. W obronie postkomunizmu prowadzą dywersję przeciwko własnemu państwu..."Praworządna kasta" w akcji...pewnie teraz będą wypuszczać większość bandziorów na złość Ziobrze, przy pełnej akceptacji i z "błogosławieństwem" niedorzecznika Bodnara. Prokuratura także robi Ziobrze na złość, świadczy o tym komentarz poniżej. Co o tym kuriozum prokuratora sądzisz? -

  Anonim 29.06.2018 10:30
  Oszukał mnie lokator przedstawiając podrobione druki bankowych wpłat czynszowych. Zgłosiłam sprawę na policję, sprawa jasna, jak słońce w nicy! Wczoraj otrzymałam pismo od prokuratora(!!!), że wprawdzie gość posłużył się przerobionym dokumentem jako autentycznym,ale dochodzenie umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego!!! Zaznaczam, że nie chodzi mi o te pieniądze, bo wiem, że dochodzić ich mogę w procesie cywilnym. Natomiast nie potrafię zrozumieć decyzji prokuratora, który powinien stać na straży przestrzegania prawa, a mnie, przeciętnego człowieka poucza, że oszustwo jest normą. Tak to zrozumiałam i jestem bezradna. Kto mi to wyjaśni i podpowie, co mam robić? Lokator dziś oszukał mnie, a jego bezkarność stworzy pole do kolejnych, na pewno poważniejszych oszustw. No, bo skoro można?
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  Sąd po raz kolejny stronie mafii paliwowej. W ostatnią środę krakowski Sąd Okręgowy uniewinnił głównych oskarżonych, tzw. baronów paliwowych Jana B. i Zdzisława M, którym prokuratura zarzucała wyprania 200 milionów złotych i wyłudzenia 280 milionów złotych w ramach handlu ropą. Sąd uniewinnił 8 osób spośród 18 oskarżonych. Inni dostali śmiesznie małe wyroki. Tomasz K. za zlecanie wystawiania fałszywych faktur i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą został skazany na trzy i pół roku pozbawienia wolności i grzywnę 60 tys. zł. Pozostałych dziewięciu oskarżonych za wystawianie fałszywych faktur lub posługiwanie się nimi zostało skazanych na kary od pół roku do trzech lat pozbawienia wolności i grzywny. Niektórzy ponadto mają czasowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z handlem produktami ropopochodnymi (SIC!). Kilkadziesiąt tysięcy złotych kary dla kogoś kto wyłudził od państwa prawie 300 milionów to symboliczny koszt przeprowadzonej operacji przestępczej. Wyroki są tak małe, że zapewne nikt z oskarżonych nie pójdzie do więzienia. Tymczasem, gdyby ukradli oni nie 300 milionów, ale telewizor warty 2000 zł, zapewne siedzieli by już za kratkami. Nie jest to pierwsza taka decyzja sądu w obronie mafii. Warto pamiętać, że już rok temu prokuratura wszczęła śledztwo, czy Sąd Najwyższy nie wspierał mafii VAT-owskiej. Dotyczyło ono wyroku Sądu Najwyższego z 8 sierpnia 2008 roku, w którym SN stwierdził, że osoby wyłudzające podatek VAT nie mogą być karane na podstawie Kodeksu karnego, a jedynie według przepisów Kodeksu karnoskarbowego. SN uznał, że wyłudzenia podatku VAT nie są wyłudzeniami, a jedynie uszczupleniem podatku, w związku z czym nie mogą podlegać karze do 10 lat pozbawienia wolności, a przedawnienie następuje po 5, a nie po 15 latach. Dzięki tej decyzji za rządów PO-PSL mafie robiły co chciały, a prokuratorzy mieli ograniczone możliwości działania. Wydarzenia te potwierdzają jedynie, że reforma wymiaru sprawiedliwości powinna iść znacznie dalej niż deklaruje PiS. Należałoby wymienić całkowicie obecne kadry i przeprowadzić dużo głębsze zmiany strukturalne, włącznie z poddaniem sędziów pod większą kontrolę społeczną. Sędziowie mogliby, tak jak jest to w USA, być wybieralni w wyborach powszechnych.


  Ps..Nie sąd tylko agentura. Jaka/czyja agentura? Tych co rządzili w momencie "przekazania" władzy w A.D. 1989. Bolszewików. Kto założył bolszewizm? Żydzi. Jaśniej? No a po czyjej stronie miał być sąd? Przecież reformy sądownictwa nie było…Jak się ma swoje sądy, to można sobie pozwalać! Jeszcze tu jakiś zasrany dupek będzie pieprzył o suwerenności państwa! Po raz kolejny mamy dowód na to, że sądy w Polsce, wroga państwu polskiemu i narodowi polskiemu agenda! Mogą sobie pozwalać, bo Polacy są ogłupieni i stanowią bezwolny motłoch. Czy sędziowie zostali rozliczeni z posiadanych majątków które nie korespondują z ich wynagrodzeniami? Dlatego mafie dostają dziwnie łagodne wyroki. Tylko przypomnę "śmieszne" wyroki na mafię pruszkowską. Tylko pozostaje pytanie przed kim mieliby się rozliczyć? Przed sobą nawzajem? Albo przed władzą pochodzącą z tego samego źródła. Reforma sądownictwa jest niezbędna i nie należy słuchać i przejmować się dupkami z UE tak jak Węgry. Orban, Fidesz i Jobbik. Czy Erdogan w Turcji. Należy robić swoje czyli opcję ZERO!.
 • @Andrzej Tokarski
  NOWE FAKTY ws. spektakularnej akcji ABW. Chodzi o miliardy złotych! W sprawę zamieszani pracownicy banków. 26 czerwca funkcjonariusze ABW zatrzymali 4 osoby podejrzane o „pranie brudnych pieniędzy” w kwocie nie mniejszej niż 5 mld zł. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl zatrzymani to pracownicy polskich banków, którzy swoim działaniem umożliwiali legalizowanie „wypranych” pieniędzy poprzez dokonywanie transferu środków finansowych na rachunki bankowe poza polski system finansowy - głównie do Wietnamu, Chin oraz innych państw, m.in. USA, Kanady i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymania związane są z prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie śledztwem przeciwko osobom podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Proceder ten polegał na wyłudzeniu podatku VAT w obrocie towarami z Dalekiego Wschodu o wartości nie mniejszej niż 165 mln zł oraz „pranie brudnych pieniędzy” pochodzących z tych przestępstw. Przestępczy proceder funkcjonował od lutego 2015 r. do połowy marca 2018 r. na terenie Wólki Kosowskiej, Warszawy oraz innych miejscowości na obszarze Polski. W tym okresie członkowie grupy rejestrowali, nabywali udziały bądź kontrolowali działalność w szeregu spółek pełniących rolę tzw. słupów. Dokonywali zaniżania wartości celnych importowanych towarów, doprowadzając w ten sposób do uszczuplenia podatku VAT. Należności za towar przekazywane były na ich rachunki bankowe. Następnie środki pieniężne niezwłocznie były transferowane za granicę, m.in. na rachunki bankowe w Stanach Zjednoczonych, Wietnamie oraz Chinach wynika z informacji przekazanej przez Departament Bezpieczeństwa Narodowego - Wydział Komunikacji Społecznej KPRM. Jak się dowiadujemy zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu pomocnictwo przy „praniu brudnych pieniędzy”. Wobec trzech z nich zastosowano dwumiesięczny areszt tymczasowy, natomiast czwarty z zatrzymanych otrzymał wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł., dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Okazuje się, że wcześniej, w tej samej sprawie, zatrzymano 4 obcokrajowców pełniących kluczową rolę w działalności grupy przestępczej.

  Ps..."Środek zapobiegawczy" wysokości 50 tys. złotych przy takich sumach, to czysty żart. A Izrael dał pozwolenie na aresztowanie? Sprawdzić zawartość pamięci telefonów tych bandziorów. Są tam telefony do kilkunastu polskich warszawskich radców prawnych, ekspertów podatkowych , adwokatów, sędziów notariuszy.....SB-cja, WSI-oki, Patologii Ubywatelskiej oraz ich resortowi konfidenci, którzy są notowani na liście "100" najbogatszych (największych złodziei) ludzi mieszkających w Polsce są wciąż bezkarni i nietykalni bo są chazarami! Gwoli przypomnienia- chazarzy TW"Zegarek" Solorz vel Krok, TW"Ernest" Leszek Czarnecki, rodzina żydokomuchów Kulczyków. Niestety ABW łapie tylko "płotki", a SB-cka, WSI-owa czerwona, postżydokomunistyczna oligarchia żyje sobie beztrosko w luksusowych rezydencjach i ma wielomiliardowe majątki!
 • @Andrzej Tokarski
  Jest mnóstwo polskich przedsiębiorców właścicieli różnych firm którzy oszukiwali na VAT poprzednie rządy przymykały oko na wyłudzanie podatków a cwaniaczki się dorabiali legalnej firmy. Nie spłacone kredyty, wyłudzone VATy, sfałszowane umowy kupna sprzedaży, fałszowanie faktur które miało na celu aby otrzymać pełen zwrot zakupu od urzędu skarbowego. Ponieważ zawyżano znacznie kwoty tak aby pieniądze wróciły z powrotem. Tak się dorabiało wielu właścicieli firm którzy z czasem mogli sobie pozwolić na powiększenie firmy i zatrudnienie pracowników. To wszystko za ukradzione podatnikom pieniądze. Dziś są bogaci i nikt ich nie rusza. To są takie firmy jak choćby wiele szkół jazdy, powstawało ich mnóstwo. Czy ktoś zajmie się tymi oszustami, przede wszystkim skrupulatną historią finansową prowadzenia firmą? Nie tylko skrzywdzili wielu ludzi ale złamali prawo, ponieważ korupcja była czymś powszednim szczególnie za rządów SLD. Księgowość była zlecana ludziom spoza firmy, ci księgowi byli skorumpowanymi doradcami i zajmowali się oszustwami podatkowymi. Księgowi najemnicy to były głównie kobiety, nikt ich nie ruszał, a szkód ile wyrządziły dla budżetu już się nie policzy. Wódeczki, kwiateczki, prezenty, można wymieniać bez końca.
 • @Andrzej Tokarski na nic wycie i "uchwały" chazarobolszewii z SN.
  Na nic krzyk odsuwanych od stołka. Są już obwieszczenia o wolnych stanowiskach dla sędziów. W Monitorze Polskim opublikowane zostały obwieszczenia o wolnych stanowiskach sędziego w Sądzie Najwyższym oraz Naczelnym Sądzie Administracyjnym poinformował na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wszystko wskazuje na to, że krzyk totalnych w obronie "swoich sędziów" na nic się zdał. Nie pomogła ani ulica, ani zagranica. Opozycja, sędziowie i wszelkie organizacje, które stają w obronie nadzwyczajnej kasty powołując się na rzekome łamanie konstytucji, walczą do samego końca. Bunt sędziów osiągnął swoje apogeum podczas wczorajszego głosowania w Sądzie Najwyższym, gdzie wbrew nowej ustawie przyjęto uchwałę, że Małgorzata Gersdorf nie odejdzie ze stanowiska 3 lipca. Są to jednak daremne starania. Zgodnie z prawem, w "Monitorze Polskim" opublikowano obwieszczenia o wolnych stanowiskach w Sądzie Najwyższym i Naczelnym Sądzie Administracyjnym podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Liczba wolnych stanowisk sędziego Sądu Najwyższego przewidzianych do objęcia w poszczególnych izbach Sądu Najwyższego wynosi: 1) 7 stanowisk w Izbie Cywilnej; 2) 1 stanowisko w Izbie Karnej; 3) 20 stanowisk w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych; 4) 16 stanowisk w Izbie Dyscyplinarnej czytamy w jednym z dokumentów.

  http://input.niezalezna.pl/plugins/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/6598a800f.jpg

  monitorpolski.gov.pl/printscreen

  Liczba wolnych stanowisk sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego przewidzianych do objęcia w poszczególnych izbach Naczelnego Sądu Administracyjnego wynosi: 2 stanowiska w Izbie Finansowej czytamy w kolejnym obwieszczeniu prezydenta.

  http://input.niezalezna.pl/plugins/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/660202029.jpg

  monitorpolski.gov.pl/printscreen

  Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, sędziowie SN, którzy osiągnęli wiek emerytalny i nie złożyli wniosku o możliwość dalszego orzekania, przechodzą w stan spoczynku.
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  Najlepszy tekst jaki ostatnio słyszałem na ulicy. Pan A. Czemu wszyscy tak się płaszcza przed żydami? O co im chodzi z tą drugą wojną światową? Czy żydzi w ogóle kiedykolwiek uratowali choć jednego żyda? Pan B -tak Barabasza. Myślałem, że padnę ze śmiechu.
 • @Andrzej Tokarski 20:18:02
  Skoro to był wielki sukces rządu to dlaczego panuje CENZURA na ten temat. Tak wygląda pisowska demokracja, To pokazuje gdzie mają suwerena. Nie podają nazwisk aby ich nie dekonspirować! ..Dlaczego tajne skoro to taki sukces, nagrodzić tych kolaborantów, a kto zdecydował o utajnieniu też jest ściśle tajne. Może byli agentami Mossadu? A czy polscy emisariusze mają żydowskie pochodzenie? Bo to by wiele wyjaśniło! W Izraelu można przeczytać jak wyglądały negocjacje i jak gładko poszły. Czy to prawda, że rozmowy były w Wiedniu i w siedzibie Mossadu? Czy to prawda, że polska strona nic w zamian nie chciała? Żeby rozmowy na temat polskiej ustawy o IPN przeprowadzać we Wiedniu w placówce Mossadu i utajniać nazwiska polskich parlamentarzystów biorących w nich udział, to trzeba mieć nieźle nasrane we łbie i gaciach! Strona wygrana (Izrael) chwali się zwycięstwem i podaje szczegóły. Przegrani siedzą cicho. Dworczyk to typowa "krzyżówka" żyda z cyganem.. Jaką rolę odegrał przy dymisji ministra Macierewicza ?? Też jest tajemnicą poliszynela...


  Cytat: "Nikt nie udzielił zgody, żeby te nazwiska były do publicznej wiadomości podawane oznajmił Dworczyk."..Panie Dworczyk , po co nam sejm skoro mamy Kneset. To zachowanie moim zdaniem świadczy iż zdajecie sobie sprawę że handlowaliście Polską. Innego wyjaśnienia tej "tajności" nie ma. Naiwniacy myślą, że żydzi nie nagrali tych wszystkich rozmów z nimi w tajemnicy przed Polakami, rząd i prezydent negocjowali roszczenia żydowskie ... taśmy od Sowy to przy tym materiale dziecinada.

  Odwróćmy kolejność rzeczy i stanowczo domagajmy się odpowiedzi na pytanie, kto nakazał utajnienie tych nazwisk i przede wszystkim dlaczego. To jest kolejny skandal i zapowiedź kolejnej kompromitacji obecnej ekipy i jestem przekonany, że ze strony izraelskiej podjęcie tego tematu jest to działanie z premedytacją, obliczone na wywołanie kolejnej burzy na polskiej scenie politycznej i tak w rzeczywistości wyglądają nasze sukcesy w relacjach z żydowskim państwem. Z drugiej strony w osłupienie wprawiać musi fakt, chęci ukrycia przed opinią publiczną nazwisk ludzi, autorów tak gigantycznego przecież sukcesu jak twierdzi to władza, to już jest nie tylko kuriozum, ale wręcz pachnie to jakimś spiskiem. Żydzi nazwiska swoich negocjatorów ujawnili, pytanie dlaczego strona polska nie chce tego samego uczynić w odniesieniu do swoich negocjatorów. I dlatego i z powodu innych grzechów PiS nie ma już mojego głosu i głosów innych członków mojej rodziny, kręcenie lodów z żydami zawsze się źle kończy dla Polski.
 • @Andrzej Tokarski
  Teraz dopiero fabryka holokaustu/holokitu się wzmocniła. Czy ktoś się łudzi, że ktoś będzie badał antypolonizm? Rząd woli wydawać pieniądze na badania antysemityzmu. Przy takim podejściu antypolonizm będzie się nasilał.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31