Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3006 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Czy trwa demontaż Polskich Sił Zbrojnych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

trudno nie postawić takiego pytania

 

Czy trwa demontaż Polskich Sił Zbrojnych?

 

Katastrofa Miga 29 – tak, tak, wiem. Działa komisja, pracują prokuratorzy – osoby nie będące fachowcami nie powinny się wypowiadać. Jeżeli jednak pamięta się poprzednie katastrofy lotnicze – nie sposób nie zastanawiać się nad ciągiem przypadkowych, lub nie - wydarzeń i decyzji. Nie tylko zresztą lotnicze – wystarczy przypomnieć sobie wypadek premier Szydło w Oświęcimiu i to co ze śledztwem zrobili „specjaliści” - by nie mieć do nich zaufania. Oskarżono niewinnego młodego człowieka – mimo zeznań wielu świadków. Ale nie dostrzeżono, że w kosztownym, specjalnego znaczenia samochodzie rządowym nie otworzyły się poduszki powietrzne – a to już pachnie celowym działaniem i to niekoniecznie z zamiarem ewentualnym. To wręcz pachnie geopolityką jako sprawcą wypadku. Ale co to obchodzi naszych mistrzów śledczych.

 

Migi 29te znane są z niezawodności – historia ich użytkowania w Polsce jest tego dobitnym przykładem. Są to również maszyny bardzo użytecznie bojowo – porównanie ich parametrów z F16 robi wrażenie.

 

Tymczasem spadł jeden, w grudniu. Teraz drugi – doświadczony pilot prawdopodobnie uratował wiele istnień ludzkich do końca starając się kontrolować miejsce upadku maszyny. W efekcie przypłacił to z powodu zbyt późnej ewakuacji – życiem.

 

Pamiętajmy o całym wcześniejszym ciągu zdarzeń mających taki charakter, że powinno się brać pod uwagę dalekosiężne zaplanowane celowe działanie.

 

Był Mirosławiec, gdzie zginęła część najwyższej kadry Wojska Polskiego. Był Smoleńsk – znamy listę ofiar – wielu generałów. Był Macierewicz, który wyeliminował z wojska kolejną znaczną grupę najlepszych i najbardziej doświadczonych dowódców. Zatrzymał również dozbrojenie Wojska w śmigłowce, wstrzymując przetarg na śmigłowce Caracal – co samo w sobie nie byłoby złe – gdyby równolegle uruchomiono zakupy innych maszyn zgodnie z deklaracjami. Maszyn dostosowanych do potrzeb poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych. Nic takiego nie nastąpiło – jedynym bilansem „dodatnim” (ale jedynie w cudzysłowie) czasów Macierewicza jest powołanie ochotniczych oddziałów Samobieżnego Mięsa Armatniego – bo inaczej nie da się określić przydatności bojowej wojsk OT. Oraz wypożyczenie – ze zwrotem na na święty nigdy? - kilku F-ów do bratniego Izraela. Wszelkie szumnie zapowiadane plany wzmocnienia potencjału bojowego Polskiego Wojska pozostają jedynie planami.

 

Następnie nowy minister, Błaszczak właśnie niedawno zapowiedział, że nowych śmigłowców NIE BĘDZIE. Nie będzie – bo nie. Nie wiemy dlaczego. Nikt niczego poddanym nie zamierza wyjaśniać.

 

I po tym wszystkim spada jeden Mig, potem drugi. Przestają działać silniki w maszynach serwisowanych przez bardzo sprawnych (28lat bezawaryjnego działania) mechaników.

 

Zatem trudno nie postawić pytania o rzeczywiste przyczyny tych wydarzeń – zwłaszcza, że Polska poddawana jest bezustannej zmasowanej wielostronnej agresji. Która po oświadczeniu premierów Polski i państwa położonego na okupowanych ziemiach Palestyny wcale nie zmalała – a jedynie przygasła. I jak wiemy już ponownie wzbiera z nową siłą. A plany geopolityczne wobec naszych ziem są – jakie są. Nie udawajmy, że tych planów nie ma.

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • @Andrzej Tokarski
  Katapulta w polskich F-16 jest rosyjska! Pierwsze kupione przez Polskę F-16 dotarły z USA do bazy w Krzesinach 9 listopada. Amerykanie nie chwalą się tym, że nad systemem katapulty dla pilotów, który ratuje życie, pracowali 15 lat. W końcu poddali się i po cichu kupili po prostu rosyjski K-39 Zwiezda. Jest tak opracowana, że pilot przeżyje, nawet jeśli katapultuje się w samolocie stojącym na płycie lotniska. System jest niezawodny. Złośliwi twierdzą, że Rosjanie co pewien czas specjalnie rozbijają swoje samoloty na pokazach, żeby chwalić się jak dobrze działają. Nie ma bardziej niezawodnego i bezpieczniejszego sposobu na uratowanie pilota w zestrzelonej maszynie. Kiedy kilka lat temu na pokazach lotniczych w Le Bourge pod Paryżem Su-30, sowiecki pilot przeszarżował i zszedł tak nisko, że maszyna zawadziła prawym silnikiem o ziemię, to właśnie Zwiezda uratowała mu życie. Po pociągnięciu przez pilota rękojeści znajdujących się między kolanami, uruchamiany jest mechanizm teleskopowy wyrzucający fotel z kabiny. W okamgnieniu uruchamia się silnik rakietowy działający przez 1 sekundę i wynoszący fotel na wysokość odpowiednią dla rozwinięcia się spadochronu. Jeśli prędkość wynosi ponad 800 km/h, wysuwają się specjalne osłony dla pilota. Główny spadochron ratowniczy ma powierzchnię 60 metrów kwadratowych. Do tego dwa maleńkie spadochrony do stabilizacji fotela. Chodzi po prostu o to, żeby fotel nie koziołkował podczas lotu. System jest na tyle mądry, że w chwili uruchomienia automatycznie zapina pasy pilota w fotelu, unieruchamia całe ciało i nadmuchuje powietrzem kombinezon, który chroni przed przeciążeniem. Bez tego - krew odpływająca z nóg pilota zabiłaby go. Wszystko to dzieje się w ciągu jednej sekundy! Rewelacyjne jest również to, że Zwiezda automatycznie przyjmie pionową pozycję, nawet w momencie kiedy fotel został wystrzelony w kierunku ziemi. Tylko dzięki temu w 1989 roku przeżył pilot Mig-29 na pokazach we Francji. Po wylądowaniu pilot może skorzystać z zapasu przetrwania. Jest to radiolatarnia, żywność, lekarstwa i nadmuchiwana tratwa.
 • @Andrzej Tokarski
  Migi 29 to bardzo dobre samoloty, a wypadki jak wszędzie czy USA, Rosji, etc się zdarzają. To są te co nam Niemce za 1 ojro sprzedali. Kłaniają się przeglądy bo ruskie maszyny są dobre, poczytaj opinie zachodnich i amerykańskich ekspertów. Zawsze w takim wypadku czynnik ludzki gra pierwszą rolę, to stwierdzenia ekspertów lotnictwa. Rosja nie udzieliła nam autoryzacji przeglądów jak i remontów, robimy to sami na własną odpowiedzialność. No i starzy mechanicy od Migów na emeryturach, a młodzi? odpowiedz sobie sam. Rosyjski MiG-29 doprowadził NATO do szału. Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec IV generacji MiG-29 stał się samolotem, który „doprowadził NATO do szału” ze względu na jego właściwości lotu i uzbrojenie. Do takiego wniosku w swoim artykule dla The National Interest doszedł sprawozdawca Sebastian Roblin. „MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym wyglądem w przeciwieństwie do starszych radzieckich maszyn. Szybki i zwinny MiG-29 mógłby wyprzedzić każdego myśliwca NATO, a przy tym samolot wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rakiety” pisze Roblin. Jako główne zalety rosyjskiego myśliwca autor wymienia jego turboodrzutowy silnik RD-33, dzięki któremu samolot nie tylko potrafi rozwijać dużą szybkość, ale także odznacza się doskonałą zwrotnością, przewyższając amerykański F-16. Kolejną zaletą MiG-29 jest rosyjski kierowany pocisk klasy „powietrze-powietrze” krótkiego zasięgu z systemem naprowadzania na podczerwień R-73, przy czym Roblin podkreśla, że ​​w Stanach Zjednoczonych podobna broń pojawiła się dopiero w 2003 roku. Wreszcie nie mniej ważne jest to, że MiG-29 jest zdolny do startu i lądowania na nieprzygotowanych pasach. W podsumowaniu Roblin zaznacza, że pomimo tego, że obecnie Rosja ma nowsze modele samolotów, MiG-29 pozostanie w służbie jeszcze przez długi czas, a w nowych modyfikacjach myśliwca wyeliminowano niedociągnięcia pierwszych modeli. Ps..Podobają mi się sylwetki rosyjskich myśliwców. Widać, że długo nad nimi pracowano w tunelach aerodynamicznych. Piękne kształty. Każda wersja tego samolotu była udana. Rosjanie od czasów IIWŚ mieli znakomite myśliwce. Przy czym do czasu pojawienia się SU-27 to właśnie Migi panowały na niebie Rosji. Wraz z wejściem do służby SU-27 i jego późniejszych modyfikacji Migi nieco straciły na znaczeniu, ale najnowsze wersje Mig 29 z powodzeniem mogą chronić rosyjskie niebo przed atakami F-16. Piloci wojskowi, a także eksperci lotniczy potrafią docenić walory różnego rodzaju samolotów i to nie tylko swoich, czy sojuszniczych, ale także potencjalnych przeciwników. Natomiast tzw. internetowi specjaliści od wszystkiego i od niczego, z reguły nie mają o tym nawet przysłowiowego bladego pojęcia...
 • @Andrzej Tokarski
  Do bardzo popularnych i niezawodnych foteli należą rosyjskie typu KM-1M(starszej generacji) oraz nowego typu K-36, które użytkowane są w polskim lotnictwie wojskowym. Fotel KM-1M (symbol oznacza Kriesło Mikojana 1 Modificirowannyje) pochodzi z lat sześćdziesiątych i stanowi wyposażenie samolotów myśliwskichMiG-21 i MiG-23. Umożliwia katapultowanie z wysokości od 0 do 20 km, przy prędkości od 130 do 1200 km/h. Masa fotela wynosi 135 kg, a silnik rakietowy pracuje 0,2 s. Fotel ma dwa małe niezależne spadochrony stabilizujące i zasadniczy ratowniczy o powierzchni 54 m2, który zapewnia prędkość opadania 6 m/s. Ruskie katapulty są najlepsze na świecie, można katapultować się z poziomu zero, i się uratować. Kupuje je USA do swych samolotów to o czymś świadczy. Tu okresowe przeglądy się kłaniają, katapult także. K-36 Fotel wyrzucany stosowany w MiGu-29 i Su-27. Arcydzieło myśli technicznej. Na pewno nie raz dane było zobaczyć film z pokazów "Le Bourget" w 89 roku na którym widać jak Anatolij Kwoczur katapultuję się z samolotu w stronę ziemi na nie wielkiej wysokości. Oto jak to możliwe, że praktycznie wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń.
  https://www.youtube.com/watch?v=dBRkf_Aj6Ug
 • @Andrzej Tokarski
  Rosyjski MiG-29 doprowadził NATO do szału. Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec IV generacji MiG-29 stał się samolotem, który „doprowadził NATO do szału” ze względu na jego właściwości lotu i uzbrojenie. Do takiego wniosku w swoim artykule dla The National Interest doszedł sprawozdawca Sebastian Roblin. „MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym wyglądem w przeciwieństwie do starszych radzieckich maszyn. Szybki i zwinny MiG-29 mógłby wyprzedzić każdego myśliwca NATO, a przy tym samolot wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rakiety” pisze Roblin. Jako główne zalety rosyjskiego myśliwca autor wymienia jego turboodrzutowy silnik RD-33, dzięki któremu samolot nie tylko potrafi rozwijać dużą szybkość, ale także odznacza się doskonałą zwrotnością, przewyższając amerykański F-16. Kolejną zaletą MiG-29 jest rosyjski kierowany pocisk klasy „powietrze-powietrze” krótkiego zasięgu z systemem naprowadzania na podczerwień R-73, przy czym Roblin podkreśla, że ​​w Stanach Zjednoczonych podobna broń pojawiła się dopiero w 2003 roku. Wreszcie nie mniej ważne jest to, że MiG-29 jest zdolny do startu i lądowania na nieprzygotowanych pasach. W podsumowaniu Roblin zaznacza, że pomimo tego, że obecnie Rosja ma nowsze modele samolotów, MiG-29 pozostanie w służbie jeszcze przez długi czas, a w nowych modyfikacjach myśliwca wyeliminowano niedociągnięcia pierwszych modeli. Ps..Podobają mi się sylwetki rosyjskich myśliwców. Widać, że długo nad nimi pracowano w tunelach aerodynamicznych. Piękne kształty. Każda wersja tego samolotu była udana. Rosjanie od czasów IIWŚ mieli znakomite myśliwce. Przy czym do czasu pojawienia się SU-27 to właśnie Migi panowały na niebie Rosji. Wraz z wejściem do służby SU-27 i jego późniejszych modyfikacji Migi nieco straciły na znaczeniu, ale najnowsze wersje Mig 29 z powodzeniem mogą chronić rosyjskie niebo przed atakami F-16. Piloci wojskowi, a także eksperci lotniczy potrafią docenić walory różnego rodzaju samolotów i to nie tylko swoich, czy sojuszniczych, ale także potencjalnych przeciwników. Natomiast tzw. internetowi specjaliści od wszystkiego i od niczego, z reguły nie mają o tym nawet przysłowiowego bladego pojęcia...
 • @kula Lis 67 15:30:23
  Wszystkie nasze Migi 29 uziemiono , ORP. Orzeł nie popłynie https://www.defence24.pl/trwa-wyjasnianie-przyczyn-pozaru-na-orp-orzel , nasze leopardy mogą strzelać tylko na wiwat . http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19850?t=Wynalezc-proch-od-nowa- ,nasze śmigłowce tracą resursy https://www.defence24.pl/jakie-smiglowce-dla-wojska-polskiego no i w tym bagienku biegają jeszcze trampkarze z Obrony Terytorialnej wyposażeni w przestarzałe hełmy .https://www.wprost.pl/kraj/10111750/wojsko-polskie-odnawia-przestarzale-helmy-koszt-ich-renowacji-wyniesie-3-mln-zlotych.html Śmiać się , czy płakać ? . " Brawo" niedojdy z pisu . Salut Amigo
 • @kula Lis 67 15:35:12
  też słyszałem o tych super katapultach - tym bardziej nie rozumiem przyczyny śmierci pilota - już zostawiając na boku samą sprawę awarii maszyny
 • @Repsol 15:46:35
  http://dziennikzbrojny.pl/media/MW/ORPOrzeffotkptDawidowicz.jpg

  Orzeł przejdzie naprawę systemów hydroakustycznych. Najmłodszy oręż Dywizjonu Okrętów Podwodnych, ORP Orzeł, trapiony jednak pechowymi zdarzeniami pokroju uszkodzeń w trakcie manewrowania czy pożaru z jesieni ubiegłego roku, przejdzie naprawę. Dokładniej, prace przeprowadzone zostaną na systemach hydroakustycznych zamontowanych na polskim przedstawicielu projektu Kilo. Postępowanie przetargowe uruchomiła Komenda Portu Wojennego w Gdyni.  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,10913,aktualnosci-z-polski,orzel-przejdzie-naprawe-systemow-hydroakustycznych
 • @Repsol 15:46:35
  Niemieckie Kobeny mają 54 lata, zostały dwa, pływają ze względu bezpieczeństwa na powierzchni, ze względu na brak części zamiennych. Biorą do nich z tych zezłomowanych. Mają problemy z utrzymaniem poziomu, zresztą także te nowe niemieckie także. Widziałem jak płynęły na Zatoce Gdańskiej, jeden dziobem w górę drugi rufę w górę. Orzeł ma 34 lata.
 • To, że trwa rozbrojenie armii polskiej to pewnik
  Pamiętamy bajnia kłamcy smoleńskiego Antoniego M. ile to pieniędzy na wojsko ma do wydania? Co za to kupił? Zakup śmigłowców zablokowany, przez lobbystę Boeiga,, innej opcji zakupu śmigłowców nie ma. Kupił w sposób korupcyjny (bez przetargu na zasadzie wybrał to i to samoloty dla VIP. Kupił drony, miały być łodzie dla marynarki wojennej, nawet "podwodne lotniskowce", dziś budżet Marynarki Wojennej równy jest budżetowi ORMO (czyli OT). Miały być czołgi, remontuje się czołgi o technologii wywodzącej się z II wojny światowej. Kupił kilka autobusów i kilka karabinków. Nie ma wątpliwości, że dokonania niszczycielskie w armii dokonane przez kłamcę smoleńskiego Macierewicza są znaczniejsze niż mógły to dokonać najlepszy agent obcego kraju.

  Na zyje polecenie PiS przeprowadza destrukcję kraju?
 • @kula Lis 67 16:36:06
  Nie kpij , raport po pożarze czytałeś ?. Nikt nie dopuści go do pływania , nie wiedzą nawet co w kadłubie zostało uszkodzone . Tu masz obraz nędzy i rozpaczy . https://biznes.newseria.pl/news/mon-zapowiada,p1604957925 No chyba że ekscelencja minister jako wybitny admirał wie lepiej . Ave. :)))
 • @Andrzej Tokarski 16:30:46
  Serwis katapult się kłania. My nie mamy uprawnień do tego na dziś. Być może wcale się tego nie robi? bo nie ma kim/starzy na emeryturach lub w grobie, no i czym, brak części zamiennych..
 • @Repsol 16:57:21 zawdzięczamy to PO/PSL!
  Na stulecie polskiej Marynarki Wojennej nie mamy już żadnych zdolności operacyjnych na morzach i oceanach – ani tych podwodnych, ani nawodnych. Mamy też problem z realizacją zadań powietrznych. Śmigłowce morskie zostały zablokowane w sensie ich rozbudowy, unowocześniania, zakupu nowego wyposażenia i sprzętu. Polska marynarka staje przed realnym problemem: jak odpowiedzieć na działania Rosji, na współczesne zagrożenia na Morzu Bałtyckim, jak zapewnić bezpieczeństwo polskiej strefy przybrzeżnej – mówi dr Łukasz Kister.

  Marynarka Wojenna obchodzić będzie w tym roku swoje setne urodziny. Jak przypominają eksperci, niewiele w tym temacie zrobiono, poza zapowiedzią w maju powrotu dowództwa Marynarki Wojennej do Gdyni. Zdaniem Maksymiliana Dury ta obietnica również ma niewielkie szanse na realizację.

  – Jest to niemożliwe z kilku powodów. Po pierwsze, nie przewiduje tego ogłoszony niedawno program etapowego dochodzenia systemu dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi do poziomu sprzed 2013 roku. Nie będzie na razie oddzielnego rodzaju sił zbrojnych, jakim jest Marynarka Wojenna. W związku z tym nie może być też dowództwa. Prawdopodobnie skończy się na tym, że do Gdyni zostanie przekazany Inspektorat Marynarki Wojennej, który w tej chwili jest w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie – podkreśla kmdr por. rez. Maksymilian Dura.

  Drugi powód to brak specjalistów.

  – Gdy rozwiązywano dowództwo Marynarki Wojennej w 2014 roku, wycięto większość specjalistów. W tej chwili brakuje ludzi w specjalnościach typowych dla MW, jak np. hydroakustyk, radiolokator, łącznościowiec. Trzeba odtwarzać je od początku i na pewno nie stanie się to w czasie, który zadeklarował pan premier, czyli do przyszłego roku. To jest niemożliwe – mówi ekspert Defence24.pl.
 • @Repsol 16:57:21
  Każdy okręt, statek po pożarze można odbudować, w wypadku Orła to nasi stoczniowcy nie mają doświadczenia, stąd te guzdranie się a raczej trzepanie kasy. Pożar był z tego co wiem w przedziale akumulatorów, załoga dyżurna ładowała i konserwowała akumulatory, więc cały przedział można odtworzyć, odbudować. Do innych przedziałów w tym załogowych ogień nie dotarł, bo są szczelne grodzie. Mogłaby to zrobić rosyjska stocznia która go budowała, przy okazji zmodyfikować i wyposażyć jak swoje tej klasy i to taniej. Z wiadomych względów to na dziś niemożliwe.
 • Na Madagaskar!!!
  Może miał po prostu awarię i spadł. Żal bierze człowieka jak się na neonie napierdalają ubeki leśne z ubekami żydami. Te kurwy zawsze się dogadywały a teraz coś im nie wychodzi. Wszystkie te kurwy polsko-żydowsko- niemiecko- ruskie do wyjebania na Madagaskar .

  Pozdrowił Polaków
 • @kula Lis 67 17:17:53
  Temperatura plus kadłub . Nie wiedzą co będzie z nim przy zanurzeniu . Oczywiście specjalistów od kadłuba u nas brak. Widzę już jak Błaszczak prosi Rosjan o pomoc . :))))) Same niedojdy. Salut.
 • @Zorion 17:35:05
  Odpocznij , strasznie jesteś pobudzony. :)))
 • @Repsol 17:37:26
  Masz rację :)

  pozdrowił admina
 • @Repsol 17:36:08
  On ma tytanowy podwójny kadłub.
 • @Repsol 17:36:08
  Wiem bo kolega służył na tym okręcie, nawet napis mosiężny Orzeł to jego robota.
 • Co to za kraj....
  .... gdzie droga dla agentury CIA i Mosadu stoi otworem?

  W 2013 roku Mosad zainstalował w Polsce swojego agenta Jonny Danielsa, który zaczął od układania władz w Polsce pod dyktando Izraela wspomaganego przez USA(to on sprowadził do Krakowa Kneset, który w styczniu 2014 roku "namaścił" A.Dudę na kandydata PIS na prezydenta w wyborach z 2015 roku.
  To CIA i MOSAD zorganizował w 2013 roku podsłuchy i uruchomił aferę podsłuchową, którą odpalono w czerwcu 2014 roku, dzięki której PIS wygrał wybory.
  To CIA i Mosad podsunęły J.Kaczyńskiemu M.Morawieckiego, który najpierw został superministrem a gdy sprawy zaczęły przyspieszać- premierem.
 • "Czy trwa demontaż Polskich Sił Zbrojnych?" - Trwa? Oficjalnie i ostateczne rozbrojenie Polski nastąpiło w dniu 28 IX 1939r!!!
  .  Kapitulacja Warszawy – podpisanie w dniu 28 września 1939 w budynku fabryki Skody na Rakowcu przez gen. Tadeusza Kutrzebę i gen. Johannesa Blaskowitza umowy o kapitulacji Warszawy.  Warunki kapitulacji zostały uzgodnione 27 września 1939 podczas spotkania gen. Tadeusza Kutrzeby i płk. Aleksandra Pragłowskiego z dowództwem armii niemieckiej.


  Akt kapitulacji został podpisany o godzinie 13:00 w dniu 28 września 1939 przez gen. Tadeusza Kutrzebę i gen. Johannesa Blaskowitza, dowódcę niemieckiej 8 Armii, w budynku fabryki Skody na Rakowcu.

  Mieszkańcom miasta wiadomość o poddaniu się ogłoszono za pośrednictwem plakatów.

  Po kapitulacji Warszawy łącznikiem pomiędzy prezydentem Starzyńskim a niemieckim Komendantem Miasta Warszawy generałem Friedrich(em) von Cochenhausen został Stanisław Lorentz ?????? (późniejszy STALINOWIEC, poseł na Sejm PRL IV kadencji !!!!!!!!!!).  KONTROLOWANA OPOZYCJA !!
  NIE Sławianin!!! Stanisław Lorentz - Agent NWO (Nowego Porządku Świata)!!! FREEMASON, działacz Międzynarodówki Socjalistycznej!!

  W latach 1945–1951 stał na czele Dyrekcji Muzeów i Ochrony Zabytków !!!!

  W 1947 został profesorem Uniwersytetu Warszawskiego!!!!

  W 1947 odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski !!!

  Od roku 1949 był członkiem PAU, od 1952 członkiem korespondentem, od 1964 członkiem rzeczywistym PAN !!!

  W 1949 był delegatem Krajowej Rady Obrońców Pokoju na Kongres Obrońców Pokoju w Paryżu (gniazdo światowej MASONERII)!!!

  Był EKSPERTEM (!!!) UNESCO (NWO !!!).

  Odznaczony Orderem Budowniczych Polski Ludowej!!!


  W 1952 otrzymał nagrodę państwową II stopnia.

  W 1955 odznaczony Orderem Sztandaru Pracy I klasy.

  W 1976 otrzymał dyplom Ministra Spraw Zagranicznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Stefana Olszowskiego!!!

  Od 1937 roku związany z Klubem Demokratycznym w Wilnie oraz SD (był członkiem Rady Naczelnej w latach 1961–1965)!!!!!!!!!!

  W latach 1965–1969 sprawował mandat posła na Sejm PRL z ramienia Stronnictwa DEMO(no)KRATYCZNEGO !!!


  To ci dopiero kariera zawodowego agenta rewolucjonisty - Nieroba !!


  To przez taka armię LORENZÓW Polacy Sławianie cierpią nieustające upokorzenia i prześladowania!


  .
 • @Zorion 17:35:05
  " jak się na neonie napierdalają ubeki leśne z ubekami żydami. "

  - kogo Szanowny Pan miał konkretnie na myśli?
 • @All
  temat poruszony obok jest ciekawy: skoro gmerali przy Migach 21...

  więcej:https://pl.wikipedia.org/wiki/Israel_Aerospace_Industries
 • @Zorion 18:00:29
  Powoli najwięksi głośno mówią o powszechnym braku tzw. "Równowagi"
  http://ndp.neon24.pl/post/144480,trump-grozi-zmniejszeniem-obecnosci-wojsk-usa-w-polsce
  To nie jest już dla nas zrównoważone— ocenił Prezydent USA Donald Trump .

  Nasz prezydent mówił w TV, że dba o głos swoich obywateli. Może uzupełni trójpodział władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej o głos władzy biernej, aby tzw. Równowaga Demokracji mogła pracować.

  Trójpodział dymokracji bez możliwości równowagi, tworzy coraz większy chaos. Naród bez własnego głosu, bez własnego wojska, to niewolnicy.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 15:29:00
  I sporo kroili za swe wyroby. W tych z Migów 21 kruszył się plastikowy uchwyt wyzwalający katapultowanie. Ile może kosztować plastikowa obudowa stalowej linki z nią razem. Tyle co fotel bo detali ZSRR nie sprzedawał
 • @Andrzej Tokarski
  Musimy dążyć do następujących ideałów:
  o) samodzielność w ideologii – odrzucanie obcych wzorców ideologicznych nie uwzględniających specyfiki, możliwości, tradycji, przeszłości historycznej, aspiracji i dążeń mieszkańców
  o) niezależność w polityce – nieuleganie naciskom politycznym i ingerencjom z zewnątrz, które prowadzą do stopniowej utraty suwerenności, ale prowadzenie własnej niezależnej polityki w kontaktach międzynarodowych
  o) samodzielność ekonomiczną – nieuzależnianie się gospodarcze od innych państw i organizacji, bo prowadzi to do utraty suwerenności politycznej, ale twórcze rozwijanie gospodarczych zdolności własnego narodu przy równoprawnej wymianie handlowej ze światem

  o) samodzielną obronę kraju – obrony nie można powierzać innym, gdyż prowadzi to do utraty własnej suwerenności, ale trzeba posiadać własny samodzielny przemysł obronny oparty na własnej myśli technicznej, surowcach i mocach wytwórczych oraz ogólnonarodowy system obrony.
 • @Andrzej Tokarski 16:30:46
  przy katapultowaniu wskazane jest przyjąć odpowiednia pozycję
 • @gnago 16:35:09
  Pasy się automatycznie zaciskają i pompuje kombinezon.
 • @Andrzej Tokarski żydki wyruchały upainę jak Gruzję z dronami.
  Kijów dostał niesprawne Javeliny? Pociski przeciwpancerne Javelin nie zadziałały na pokazie na Ukrainie z powodu przeterminowania. Skan pisma szefa ukraińskiego Biura Projektów Obronnych „Łucz” Olega Korosteliowa opublikowano w internecie. „Powodem awarii pocisków Javelin był problem z silnikami poszczególnych kompleksów. Wyjaśniono, że fabryczny okres eksploatacji zakończył się, ale został przedłużony na mocy specjalnej uchwały przed wysłaniem na Ukrainę” głosi pismo Korosteliowa do szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Aleksandra Turczynowa. Szef „Łucza” nie zaleca stosowania Javelinów w walce, ponieważ silniki kompleksów wymagają dalszych badań, w przeciwnym razie może to doprowadzić do śmierci żołnierzy.
 • @Andrzej Tokarski
  Włosi rezygnują z zakupu myśliwców F-35. Minister obrony Włoch Elisabetta Trenta oświadczyła, że jej kraj nie kupi więcej myśliwców F-35. Włochy produkują te maszyny wraz z sojusznikami w ramach NATO. Nie kupimy już więcej F-35 powiedziała Trenta, którą cytuje „Il Giornale".
  Jak dodała, konsekwencją tej decyzji będą grzywny. Oceniamy konsekwencje powiedziała. Wcześniej turecki premier Binali Yıldırım oświadczył, że w związku z decyzją amerykańskiego Senatu, dotyczącą wykluczenia Turcji z programu produkcji F-35, Ankara poszuka alternatywy.
 • @kula Lis 67 16:53:43
  ....jak ktoś nie wie, że żydzi jeżeli sprzedają broń wysokich technologii jednej stronie, to prawie pewne jest że oprogramowanie do tej broni dostaną i/lub Amerykanie i PostSowieci - to sam sobie winien

  Też mieliśmy taki przypadek,nie pamiętam nazwy rakiety, czy pocisku samonaprowadzającego - wsparliśmy nim Gruzję w konflikcie z Rosją (już mniejsza o to kto kogo sprowokował, a kto dał się sprowokować) ale jak się okazało, pociski "nie latały" - bo kody sterujące do nich miała Rosja - i mogła zrobić z nimi co chciała

  Stąd zresztą hipoteza tego postu: nasze F-16 a zwłaszcza uzbrojenie do nich jest pod stałym nadzorem elektronicznym naszych sojuszników, więc w razie czego są dla nich niegroźne, bo można je wyłączyć - natomiast Migi 29 - już niekoniecznie dadzą się w ten sposób przyziemić i rozbroić. Więc dlaczego by ich nie eliminować (stopniowo, przez katastrofy, usterki, sabotaże - tak sobie teoretyzuję, oczywiście)
 • @gnago 16:35:09
  pozycja sama się przyjmuje, fotel i perspektywa rakiety pod tyłkiem robią swoje
 • @kula Lis 67 17:02:15
  otwartym pozostaje pytanie czy takie rezygnacje mają przyczynę w cenie i nie do końca sprawdzonej koncepcji maszyny - czy raczej wynikają z powodu ostrożności w wiązaniu się technologicznym i militarnym z coraz bardziej nieprzewidywalnym partnerem.

  W końcu poza naszym rządem, prawie cały świat już widzi, że USA w parze z Izraelem stanowią coraz większe zagrożenie dla porządku i pokoju światowego -wręcz są zarzewiem konfliktów i regularnych wojen. To tylko u nas w mediach się o tym nie mówi - cały świat to widzi i coraz bardziej się dystansuje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31