Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3006 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Jak głupi Grzesio pytona tygrysiego łapał

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sezon pytonowy w pełni

 

Jak głupi Grzesio pytona tygrysiego łapał.

 

 

Lipiec – sezon pytonowy w pełni. Jeden pyton, do tego tygrysi, sześciometrowy – wzdychają z rozmarzonymi oczami liczne panie redaktorki, nieustannie usiłujące wytropić dorodnego węża - urwał się na wolność i ruszył nad Wisłę. Tam jednak zapadł się – może pod ziemię, może pod wodę. Może znalazł sobie jakąś jaskinię i siedzi tam - a co sobie przypomni jak na powierzchni ludzie go szukają – to się turla ze śmiechu.

 

A na powierzchni – Monty PYTON w pełnej prasie. Absolutny nadwiślański Gang Olsena. Notkę chciałem zatytułować zgodnie z ludowym powiedzonkiem :”Jak głupi Jasio.... itd”. - ale pomyślałem że mógłbym niechcący urazić Szanownego Pana Jaśka – sympatycznego inteligentnego blogera – a głupich Grześków (nie zapominając też o panu Petru) - i tym podobnych mamy na pęczki – więc niech będzie głupi Grzesio.

 

Więc głupi Grzesio – czyli polski Gang Olsena wybrał się łapać pytona. Ruszyły lądowe wozy bojowe w postaci radiowozów wszelkiej maści, uruchomiono siły powietrzne czyli drony i śmigłowce. Tu mamy pewien dysonans poznawczy, bo jak wiemy Macierewicz – zanim go pogoniono – obiecał nam i drony bojowe i śmigłowce bojowe. I z tego co wiadomo, nie ma ani jednych, ani drugich. Więc nie do końca wiemy, kto i co z powietrza ściga pytona. Czy nie jest to jedynie potencjał bojowy – potencjalny, hipotetyczny. Ale nie czepiajmy się szczegółów. Do boju ruszyła również nasza marynarka wojenna – w postaci łódek motorowych, kajaków, zapewne też rowerów wodnych. Nie wiemy, czy ruszy Gawron, lub choćby cień Gawrona.

 

Nie jest też pewien udział flotylli podwodnej – bo jak wiemy pod wodą ona się grzeje i może się zapalić. Tu właściwie wpadliśmy w swego rodzaju strategiczną pułapkę – nie możemy zanurzyć naszej flotylli, by się nie zapaliła – ale gdybyśmy ją zanurzyli, to być może, do grzejącego się okrętu przypłynąłby pyton – by się ogrzać – bo jest stałocieplny i potrzebuje źródeł ciepła. No, ale nie możemy tego zrobić, bo nam się flotylla spali.... przemyślny plan strategiczny – jakby to powiedzieć – spalił – na pytonie, tzn na panewce.

 

Oprócz tego ruszyła na poszukiwania również piechota w ciężkich buciorach i ciężkozbrojna

 

 

Więc wszyscy szukają pytona tygrysiego – rwetes z tego i hałas zrobił się niemożebny – zatem, jak nietrudno się domyślić – pyton albo dał nogę i spłynął gdzieś dalej Wisłą i nie niepokojony przez kogokolwiek wyleguje się na jakiejś dzikiej plaży, albo – zaszył się najgłębiej jak się dało w jakąś dziurę i cichutko czeka aż się ta horda Grześków przewali z hukiem – i zapanuje spokój.

 

Spokój, spokój – tu jest, wy głupie Grześki, klucz do schwytania węża. Trzeba cichutko rozstawić kilka, kilkanaście pułapek-żywołapek z żywą przynętą – i czekać. Posadzić na terenie bytowania węża kilku, kilkunastu pojedynczych ubranych w moro i siatki przeciw komarom fachowców, takich którzy potrafią być całkowicie cicho, nie drapać się nie wiercić, nie grzebać w smartfonie, oraz potrafią zamaskować własny zapach, a wreszcie potrafią węża złapać – by w całkowitej ciszy czekali na ruch, na szelest. I czekać. Pyton – gdy poczuje się bezpiecznie sam się uaktywni i pokaże gdzie jest.

 

To wszystko, Grześki z Policji, Straży Pożarnej Straży Miejskiej – i kogo tam jeszcze przywiało w pogoni za pytonem. A radiowozy wysłać do patrolowania ulic – ludzie są groźniejsi, niż nieszczęsny pyton.

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • @Autor
  Taki pyton, to po skonsumowaniu jakiejś (najlepiej) feministki, to może pół roku leżeć i trawić.
  Myślę, że on tak zrobi i zaszyje się gdzieś na zimę.
  W przyszłym roku jak znalazł, a pewnie urośnie o jakie pół metra. Jak dojdzie do 20 m - to będzie hit.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:11:19
  "Taki pyton, to po skonsumowaniu jakiejś (najlepiej) feministki, to może pół roku leżeć i trawić."

  - myśli Pan, że się nie zerzyga?!
 • @Andrzej Tokarski
  Ten pyton , akurat na miarę naszych możliwości .Bareja wiecznie żywy . :))) Salut.
 • @Andrzej Tokarski 13:13:21
  To porządny pyton; strawi wszystko, poza KOD-owcami. Tych nic nie jest w stanie strawić.
 • @ Autor
  " ludzie są groźniejsi, niż nieszczęsny pyton."

  No właśnie. Zwłaszcza te.... no... hmmmm..... Grześki! ;-DDD

  5*

  Pozdro!
 • kuszący wąż przyczyną ciąż;
  wygląda na to że wszyscy zaklinacze węży ze stosownymi fujarkami wyemigrowali
 • @Jasiek 22:40:57
  Kiedyś tu chyba pisał ktoś o nicku, o ile pamiętam: "mam wielkiego pytona":)))
 • @Andrzej Tokarski 13:13:21
  Co tam pyton. Włosi szukają... krokodyla.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15318060001d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy. Rzymska prasa informuje, że krokodyl był widziany w gminie Maccarese, w jednym z kanałów, wykorzystywanych przez liczne tam gospodarstwa rolne. W sprawę zaangażowały się lokalne władze.
  "Karabinierzy i funkcjonariusze straży leśnej sprawdzają kanały. Śledzimy sytuację" zapewnił burmistrz Fiumicino Esterino Montino w przemówieniu, wygłoszonym w poniedziałek w czasie ceremonii zaprzysiężenia go na drugą kadencję. Dodał następnie: "Mam nadzieję, że nie był to szalony gest kogoś nierozważnego, kto pozbył się gada, jakiego trzymał w domu". Na razie, przyznał burmistrz, nie ma żadnego ewidentnego dowodu obecności zwierzęcia. Mieszkańcy pokazują zdjęcia, na których widać długi cień w mętnej wodzie. To może być krokodyl albo pień lub też "lokalny potwór niczym z Loch Ness" podkreślił dziennik "Il Messaggero". Informuje o ironii, jaką wywołują doniesienia o gadzie i próbach ich wykorzystania, by zareklamować nadmorską miejscowość w szczycie letniego sezonu.
 • @kula Lis 67 07:48:35
  no to Włosi dopiero mają przechlapane
 • @
  A na Ukrainie złapali.
  https://www.youtube.com/watch?v=HM4QNm9lkzY
 • @fretka 10:02:22
  jakie to proste -wystarczy podrapać go pod brodą i już jest nasz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31