Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Pozorni antagoniści, czyli - narada sztabowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

z punktu widzenia stolika szachowego

 

      Pożałowanie i politowanie – to odczucia jakie budzą we mnie radosne spazmy niektórych miłośników – bez wzajemności, o czym nawet nie wiedzą - Władymira Władymirowicza Putina po spotkaniu Trump – Putin w Helsinkach.

 

Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, by doszukiwać się w rzekomym zwycięstwie w tym spotkaniu Putina- jakichś przyczyn do radości czy satysfakcji

 

Spróbuję wyjaśnić o co mi chodzi. Różnica między Trumpem a Putinem polega głównie na tym, że o ile ten pierwszy jest prowadzony żelazną ręką przez lobby żydowskie i – choćby chciał bryknąć, to nie może i wie o tym. Dlatego, będąc tak butnym, aroganckim i bezgranicznie pewnym siebie w kontaktach z przedstawicielami w szczególności UE – bo już wobec Kima aż tak pewny nie był, widać było, że gra ostrożnie - wobec Władymira Putina po raz kolejny, bo widziałem już jedno spotkanie – zachowuje się jak pudel, który przed chwilą dostał w ucho i w każdej chwili spodziewa się poprawki, ale nie ma pewności z której strony oberwie.

 

Wyobraźmy sobie, że ta postawa nie wynika z przebiegu rozmowy – tylko z poufnej a znanej obu wcześniej agendy spotkania. Wynika również z tego, że Trump doskonale wie, że w przeciwieństwie do niego samego, Putin nigdzie nie jest wleczony, nikt go do niczego nie zmusza - bo nie musi. Putin służy tak jak służył całe życie – a będąc obdarzony przez swoich mocodawców znacznym zaufaniem – może poruszać się w rozmowach swobodnie, gdyż jest ulokowany wobec Trumpa w pozycji – przełożonego, oficera wyższego stopnia i o wyższym wtajemniczeniu..

 

I to bardzo dokładnie widać w mowie ciała – od początku do końca.

 

Obaj działają w imieniu i na rzecz tych samych ponadnarodowych mocodawców, tylko – o ile Putin jest raczej nadzorcą – to Trump ma za zadanie wykonać oczekiwane czynności, nie własnoręcznie, oczywiście, lecz dopilnować realizacji zadań. Zatem – im szybciej uświadomimy sobie, że grają w jednej drużynie – tym prędzej przestaniemy karmić się takimi czy innymi złudzeniami.

 

Panowie mieli do ustalenia postępowanie w kilku sprawach, głównie związanych z interesami państwa okupującego prawowite ziemie palestyńskie. To kwestia Syrii, rozwiązania konfliktu tam płonącego – nietrudno sobie wyobrazić, że owo rozwiązanie nastąpi w ten sposób, że Amerykanie będą bombardować zwolenników Saddata, Rosjanie będą tłukli przeciwników Saddata – aż zgodnie wytłuką wszystkich, których zamierzają wytłuc. Nie krzyżując mieczy między sobą, zrobią z Syrii kolejną Libię – w trosce o demokrację

 

Następny na liście jest Iran – tu najpewniej gra idzie o to, by tak wciągnąć Iran do wojny – by nie być oskarżanym o jej rozpętanie – zatem zminimalizować ryzyko powstania jakiejś większej koalicji zbrojnej wokół Iranu, zaś samemu mieć otwartą drogę (nie będąc przecież agresorem) do zmuszenia choćby kilku państw NATO do udziału w napaści na Iran.

 

Zanim rozpętana zostanie w taki czy inny sposób operacja pacyfikacji Iranu, Izrael musi mieć zapewnione bezpieczeństwo, przynajmniej dla tych wybranych. Temu służy i będzie służyć dopięcie i usprawnienie Operacji Polin – stworzenie ciepłego przytulnego gniazdka dla żydów w Polsce – we współdziałaniem z rządem, który chyba tylko z szkodliwego przyzwyczajenia nazywamy naszym. Jeżeli się okaże, że się pomyliłem, że się rząd PIS ostro żydom i Trumpowi postawi – odszczekam spod stołu – ale na razie nic nie wskazuje bym się musiał choćby schylić.

Więc sprawne wprowadzanie interesów żydowskich nad Wisłę pod czujną opieką wojsk amerykańskich i pod straszakiem na Polaków w postaci wojsk neosowieckich i Iskanderów.

 

Oczywiście nie jest wykluczony jakiś wariant syryjski w postaci, dajmy na to, sprowokowanego starcia amerykańsko-rosyjskiego rozstrzyganego rękami polskich żołnierzy, lub co gorsza dzieciaków z OT (uważam, że po to ta formacja powstała – by dokonać depopulacji młodego pokolenia Polaków) – z jakimiś nieokreślonymi a bardzo sprawnymi najeźdźcami. Niewykluczone że do takiej zadymy może zostać wciągnięta Białoruś, lub – prędzej – Ukraina.

 

Więc nie ma się z czego się cieszyć, że Putin wygrał – oni obaj wygrali, a tak naprawdę stale wygrywa Bibi i jego mocodawcy. I nie ma co liczyć, że ktoś ma jakieś haki na Bibiego, bo haki powodują, że Bibi jest posłuszny – i wie, że jest takim samym podmiotem gry jak Putin i Trump – póki jest przewidywalny i lojalny, to jest. Ale gdyby przestał – kto to wie, co może się wydarzyć...

 

gdzieś w drugim rzędzie jest generowanie konfliktu między UE i USA w celu skłócenia i rozkładu UE – ale to plan długofalowy nie jest pilny na dziś, na wczoraj. NA to jest czas, zresztą ten proces rozkładu sam się toczy.

 

A my jesteśmy jak dzieci ogrywani i nawet o istocie toczonej gry nie mamy pojęcia. My nawet nie jesteśmy pionkiem w tej grze – raczej szachownicą. Weźmie ją ten, kto zwycięży, nie będzie pytał szachownicy, czy ona się zgadza. Nawet nie poinformuje, weźmie - i już.

 

W świecie polityki białego człowieka nie ma podziału zgodnego z przebiegiem granic na mapach – strefy wpływów przebiegają w sposób niewidoczny dla niewprawnego oka – małe gangi i mali gangsterzy nazywają się gangami i gangsterami, średni, to politycy i partie polityczne – a te wielkie, które rzeczywiście rozdają karty – to loże, kluby, towarzystwa o nieznanej nazwie składzie, granicach wpływów i celach. Nie wiemy nawet czy te nazwy, które obijają nam się o uszy – są prawdziwe, czy to tylko Hollywood, celuloid.

 

Więc nie cieszyłbym się – bo doprawdy nie ma z czego.

 

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Autor
  "Putin służy tak jak służył całe życie – a będąc obdarzony przez swoich mocodawców znacznym zaufaniem – może poruszać się w rozmowach swobodnie, gdyż jest ulokowany wobec Trumpa w pozycji – przełożonego, oficera wyższego stopnia i o wyższym wtajemniczeniu.."

  Radykalna i definitywna teza.

  Czy można się zapytać jak Pan do niej doszedł? Przez rozumowanie i dedukcję, czy też przez dostęp do informacji znanych tylko wtajemniczonym?
 • @Andrzej Tokarski
  Następny wszystko wiedzący jakby pod stołem siedział i nasłuchiwał. Ten to ma łeb, potrafi czytać myśli Trumpa. Patrzcie, Waszczykowski wie lepiej o co chodzi Trumpowi od niego samego... Waszczykowski o szczycie w Helsinkach: "Żadnej drugiej Jałty nie zapowiedziano. Trump próbuje sprawdzić, z kim ma do czynienia". Politycy zachodni od lat próbują spotykać się z przywódcami rosyjskimi. Próbował to robić Bush, który widział w Putinie duszę demokraty, próbował Obama, który zanim cokolwiek zrobił, ogłosił reset z Rosją i dostał Pokojową Nagrodę Nobla. Trump próbuje sprawdzić, z kim ma do czynienia, czy z politykiem racjonalnym, skłonnym do ustępstw i porozumień, czy kieruje się ideologią, a może pragmatyzmem mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
  Całość pod linkiem.


  https://wpolityce.pl/polityka/404232-nasz-wywiad-waszczykowski-o-szczycie-w-helsinkach


  Ps....Tam się stała jedna rzecz. Gaz popłynie przez Ukrainę, jeśli tylko wszyscy, włącznie z Ukrainą odpuszczą sobie Krym i Donbas. Ukraina poszła w odstawkę ze swoimi banderowcami, co Putin bezpośrednio Trumpowi wyjaśnił. He? nie ma? haków? Ponoć były ponoć także normalne rozmowy na temat fotek pewnej prostytutki nieletniej sikającej w moskiewskim hotelu na twarz pewnego bisnesmana z USA a Waszczykowski zapewnia, że nie ma żadnych kompromantów, dokumentów czyli haków.
 • @Andrzej Tokarski
  Izraelski dziennik krytycznie o szczycie Trump-Putin: "Prezydent USA zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji". Na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji Władimira Putina ocenia we wtorek izraelski „Haarec”. Przewiduje, że „Ameryka nie wybaczy” tego Trumpowi, a samo spotkanie może nie przynieść żadnych efektów. Szczyt stał się „nowym najgorszym momentem prezydentury Trumpa i może stać się także jej punktem zwrotnym” pisze „Haarec” w analizie. Zdaniem gazety Ameryka, z wyjątkiem zagorzałych zwolenników Trumpa, „nie wybaczy prezydentowi, który stał ramię w ramię z autorytarnym rywalem pokroju Putina, bronił go zamiast potępiać i zamiast tego krytykował własny kraj”. Nawet jeśli Trump nie jest Putinowi niczego winien, (…) wyglądał i zachowywał się jak jego służący albo marionetka ocenia dziennik. „Rozdęte ego” Trumpa - pisze - kazało mu uznać spotkanie w Helsinkach za wielki sukces i uniemożliwia mu „racjonalną odpowiedź na zarzuty w sprawie ingerowania przez Rosję w wybory (prezydenckie w USA) w 2016 roku”. Nawet jeśli Trump nie miał udziału w tych ingerencjach (…) ani nic o nich nie wiedział, jego obsesja na punkcie własnej osoby i potrzeb powstrzymuje go przed uznaniem wagi tych oskarżeń i wiążących się z nimi zagrożeń, a jego „próżna obawa przed zdelegitymizowaniem jego wyborczego zwycięstwa” sprawia, że woli zapewnienia Putina od jednoznacznych wniosków własnej administracji w tej sprawie wskazuje „Haarec”. Izraelski dziennik przypomina ostatnie obraźliwe i dzielące wypowiedzi Trumpa pod adresem sojuszników USA w Europie, wskazując jednocześnie, że nie wspomniał on o przewinach Rosji, takich jak aneksja Krymu, wspieranie reżimu w Syrii, użycie broni biologicznej na terytorium Wielkiej Brytanii czy prześladowanie dziennikarzy w Rosji. Jak zauważa „Haarec”, „wygląda na to, że tylko Izrael jest wyłączony ze zwyczajowej krytyki Trumpa pod adresem sojuszników”. W tym kontekście przypomina artykuł amerykańskiego tygodnika „New Yorker”, w którym twierdzi się, że to Izrael nalegał na zawarcie porozumienia między Trumpem i Putinem, dzięki któremu USA miałyby znieść antyrosyjskie sankcje w zamian za pomoc Rosji w usunięciu irańskiej obecności wojskowej z sąsiadującej z państwem żydowskim Syrii, kosztem relacji amerykańsko-europejskich. Artykuł dostarcza możliwego motywu Izraela zwolennikom teorii spiskowych, którzy wierzą, że Jerozolima współdziałała z Moskwą w próbach zdyskredytowania (Hillary) Clinton i zapewnienia Trumpowi zwycięstwa w wyborach wskazuje „Haarec”. Dziennik ocenia, że w „normalnych czasach szczyt z udziałem przywódców USA i Rosji wywoływałby wielkie oczekiwania, a nie podejrzenia i obawy, do których po wystąpieniu Trumpa na konferencji prasowej (po spotkaniu z Putinem) doszło niemałe obrzydzenie”. Skoro jednak Trump jest prezydentem, to nie są normalne czasy. (…) (Na szczycie) Rosję reprezentował zdeterminowany i podstępny przywódca, który użyje wszelkich sposobów, by przywrócić swój kraj do dawnej świetności, podczas gdy Stany Zjednoczone reprezentował płytki i impulsywny prezydent, który - jak się wydawało - robił wszystko, by jego odpowiednik mógł osiągnąć swoje cele pisze „Haarec”. Jak ocenia, Trump w Helsinkach działał według identycznego schematu, co podczas czerwcowego szczytu z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem także w przypadku Putina przełamał izolację autorytarnego przywódcy na arenie międzynarodowej, „nie żądając ani nie uzyskując niczego w zamian”, chwalił go i „zasugerował dalsze przełomy, które wkrótce, podobnie jak w przypadku Korei Płn., mogą okazać się niewiele więcej niż pobożnym życzeniem”. Można pocieszać się, że w ostatecznym rozrachunku nie liczą się wypowiedzi Trumpa, lecz działania jego administracji pisze „Haarec” - ale w ten sposób lekceważy się „ogromne znaczenie postawy prezydenta” i ignoruje fakt, że „USA są coraz częściej postrzegane jako państwo dysfunkcyjne, podczas gdy Rosja i inne kraje rywalizujące (z USA) są jak prowadzone pewną dłonią statki, na których rozkazy kapitana nie są nigdy kwestionowane”.  Ps..Mossad może wiedzieć więcej. I opinia o Trumpie może być warta uwagi. Do tego wydaje się jakby sprzedał Ukrainę i środkową Europę Putinowi. Lewactwo z każdego kraju będzie walić w Prezydenta USA D.Trumpa. Robili to przed wyborami, w trakcie wyborów i robić będą nadal. Mam nadzieję, że lewactwo zostanie powoli odsunięte od władzy, bo szkodzą światu.
 • @Andrzej Tokarski
  Matis i Kelly na wylocie? A poza tym, to mówi się coraz częściej o odejściu bezpieczników w rządzie Trumpa, generałach: Jamesie Mattisie i Johnym Kellym. Nie da się ukryć, że przeżywamy kolejny reset w stosunkach USA-Rosja. Faktem jest, że rozmawiali tylko w cztery oczy (plus po jednym tłumaczu każdej ze stron) bez żadnych współpracowników, więc tylko Trump i Putin wiedzą o czym.
 • @kula Lis 67 17:23:47
  Putin od dawna jest uważany za "pierwogo druga wsiech jewriejew" - a Trump siedzi w ich kieszeni finansowo, bo nie raz ratowali mu tyłek, gdy zmoczył finansowo - i jeszcze do tego jest powiązany rodzinnie

  Historia o prostytutce jest tak stara i znana, że na nikim nie zrobiłaby wrażenia, zwłaszcza po wyborach - zresztą w kręgach, powiedzmy to, nieco bardziej wyrafinowanych, zabawy z moczem, cóż nikogo przesadnie nie szokują

  Zresztą panowie nie spotykaliby się by rozmawiać o duperelach o których i tak wiedzą - rozmawiali o sprawach poważnych i pilnych - i te wskazałem.

  Są oczywiście inne sprawy poważne i pilne - ale nie aż tak, jak te.

  Sprawy państwa położonego na okupowanych ziemiach palestyńskich z natury są najpoważniejsze i najpilniejsze - w tym gronie

  Przekonanie, że w Rosji rządzą Rosjanie jest wzruszające w swej niewinnej naiwności. Rosjanie rządzili może przez chwilę - za Jelcyna. Potem już zaczął pić, bo uświadomił sobie, że mu się zdawało (że może rządzić)

  Aha - Ukraina już dawno jest podzielona i nikt poważny nie zamierza tego podważać. Rosja wzięła wschód z powodów strategicznych, reszta jest przeznaczona pod budowę Judeopolonii/JUdeoukrainy. Jest kwestią jak do tego doprowadzić - ale wszystko wydaje się być na najlepszej drodze

  pozdr.
 • @
  kretyn, który postawił pałę niech przedstawi argumenty - to poważny temat - jak się go ocenia, to z otwartą przyłbicą
 • @Pedant 15:59:54
  przez rozumowanie i dedukcję oraz dostęp do informacji znanych tylko wtajemniczonym - więcej nie mogę Panu zdradzić
 • @Andrzej Tokarski 17:48:32
  Ja poprawiłem ci statystykę, dając 5.
 • @Andrzej Tokarski 17:46:16
  [Putin od dawna jest uważany za "pierwogo druga wsiech jewriejew"] tylko on ich się nie boi i twardo za pysk trzyma. Wielu z Izraela chciało wrócić, lecz Putin zabronił, powiedział, że mu V kolumny nie potrzeba. Pzdr!
 • Autor
  to taka wersja soft Talbota.
  Ale jeden i drugi dmucha w tę samą trąbę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:22:20
  każdy dmucha w jakąś trąbę
 • @kula Lis 67 18:06:17
  serdeczne dzięki, są jeszcze dobrzy ludzie...:)

  nie mam pretensji o pałę - tylko o tchórzliwość - jak żyd - dźgnął w plecy - i w nogi
 • @kula Lis 67 17:23:47
  przykro mi czytać o Waszczykowskim, bo kiedyś miałem go za rozumnego człowieka - no ale nie od dziś wiem, że opowiada takie rzeczy, że ręce opadają
 • @kula Lis 67 18:08:27
  słyszałem co innego - że zapraszał wszystkich żydów - ale oczywiście plan się o tyle zmienił, że teraz oni mają się przenieść do siebie, do Polski. Już nie musi ich zapraszać

  Od trzymania w Rosji za mordę jest Chabad Lubawitz - a Putin może trzymać za mordę wskazanych do trzymania
 • @Andrzej Tokarski 18:29:00
  5*.Ave. :)
 • @Repsol 18:39:31
  dzięki:)
 • @Andrzej Tokarski 18:37:00
  Putin dyscyplinuje Izrael w sprawie Syrii.

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/125998-putin-dyscyplinuje-izrael-w-sprawie-syrii#
 • @Andrzej Tokarski 18:37:00
  Trump o Kim Dzong Unie: „Wspaniały człowiek”

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-drobne-informacje/item/133319-trump-o-kim-dzong-unie-wspanialy-czlowiek
 • @Andrzej Tokarski 18:37:00
  Trump był „zbyt miękki" wobec Putina


  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/133402-trump-byl-zbyt-miekki-wobec-putina


  Zdradzeni o świcie! Trump, Putin, Helsinki i cyrk Russia-gate


  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/133375-zdradzeni-o-swicie-trump-putin-helsinki-i-cyrk-russia-gate
 • @kula Lis 67 18:51:54
  ten wspaniały człowiek wstrzymał zapowiadaną redukcję arsenału atomowego, czyli ograł Trumpa - ja mu się nie dziwię, jeśli się rozbroi, wyda wyrok na siebie
 • @kula Lis 67 18:49:39
  wczoraj podawano informację o zmasowanym izraelskim ataku rakietowym na Syrię - dla mnie to jest działanie w kierunku który opisałem - dla sprowokowania Iranu i wciągnięcia w wojnę
 • @Andrzej Tokarski 18:56:31 ma rację Un, z pozycji siły i posiadacza broni A
  Un go ograł, Putin, ograł, kto następny? Chiny ogrywają.
 • @Andrzej Tokarski 18:58:10
  Ten zmasowany atak w nic nie trafił, tylko w pustynię, czytałem o tym, Syryjczycy większość rakiet zestrzelili. Ostatnio także kilka samolotów izraelskich. Tylko żydki nie przyznały się jakie, być może znowu ich F35.Poprzednie ponoć zderzyły się z "bocianami" i poszły na szrot, a tymi "bocianami" były stare poradzieckie S200! Teraz mają S300.
 • @kula Lis 67 19:27:31
  trafili, nie trafili - chodziło mi o to, że jakoś za bardzo Putin ich nie zdyscyplinował - skoro grzeją z rakiet jak na poligonie. Zupełnie jakby się prosili o odpowiedź z Iranu... o to mi chodziło
 • @Andrzej Tokarski 17:46:16
  Ktoś dał pałę.
  No to ja dołożę drugą, za wypisywanie głupot.

  ,,gdyż jest ulokowany wobec Trumpa w pozycji – przełożonego, oficera wyższego stopnia i o wyższym wtajemniczeniu..

  "
 • @Oświat 20:27:11
  po prostu nie ten rozmiar kapelusza
 • @Andrzej Tokarski 17:48:32
  Tę pałę dostałeś ode mnie.
  Argumenty przedstawiłem w mojej notce. Starczy poczytać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:34:23
  czytałem - to bzdety

  Ciekawe jak wpadłeś na pomysł żeby się przezwać Spirito Libero - to pachnie bolszewicką dialektyką?

  pałę oczywiście też dostaniesz - duchu wolności - od siedmiu boleści
 • All
  ... uwielbiam patrzeć jak neobolszewicka agentura zaczyna toczyć pianę...
 • Autor
  //Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, by doszukiwać się w rzekomym zwycięstwie w tym spotkaniu Putina- jakichś przyczyn do radości czy satysfakcji//


  Co trzeba mieć w głowie ?
  Co ?

  5*
  pzdr.
 • @Andrzej Tokarski 20:39:23
  hahahahahaha
  Aleś się wysilił... Popłakałem się. Ze śmiechu.

  //czytałem - to bzdety//

  Te "bzdety" przeczytało już 7x więcej czytelników niż twoje bzdety a i oceny są jakoś lepsze od twoich :) Mimo twojej pały :)
  Spadaj i nie zawracaj gitary.
 • @Husky 20:49:11
  No co?

  PS. A ty Zbóju nie żegnałeś się solennie i uroczyście? :)))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:53:38
  właśnie dostałeś kopa w dupę
  ban! i won!
 • @Husky 20:49:11
  thanks
 • @Andrzej Tokarski 17:53:25
  "przez rozumowanie i dedukcję oraz dostęp do informacji znanych tylko wtajemniczonym - więcej nie mogę Panu zdradzić"

  Ale rozumowanie i dedukcja chyba nie są tajemnicą? Może Pan je przedstawić?

  Zresztą co do tajnych informacji, to ja bym na Pana miejscu im nie ufał dopóki nie są wsparte wspomnianymi rozumowaniem i dedukcją. Zaufani dostarczyciele poufnych informacji mogą być w błedzie.

  Nawet podsłuchom nie nalezy ufać bo podsłuchiwani mogą być w błędzie.

  No to jak, chciałby Pan przedstawić jakieś argumenty, aby można było się nad nimi zastanowić?
 • @Andrzej Tokarski 17:46:16
  "Putin od dawna jest uważany za "pierwogo druga wsiech jewriejew"

  Czego to dowodzi? Znacznie dłużej Ziemia była uważana za płaską.

  Chociaż to prawda, że Putin chce być uważany za przyjaciela, przez kogo tylko się da, Taki jest jego styl. I szczęść mu Boże za to. Mamy dość konfliktów.
 • @kula Lis 67 18:08:27
  "Wielu z Izraela chciało wrócić, lecz Putin zabronił, powiedział, że mu V kolumny nie potrzeba."

  Potrzebuje piątej kolumny w Izraelu? ;)

  Chociaż tak poważnie, wielu Zydów wraca, i z Izraela i z Ameryki. Znam osobiście takie przypadki. Szczególnie jak odkrywają, że poza Rosją są traktowani jako osoby drugiej kategorii, szczególnie w Izraelu. Znałem jednego co był ważnym inżynierem w Rosji a w Izraelu zatrudnili go do kopania rowów. Bardzo się rozgoryczył, że aż się ochrzcił, nie zmyślam.

  Jak powiedział inny mój żydowski znajomy, przysłowie żydowskie mówi "Jak jedziesz do Monachium, nie zabieraj piwa, jak jedziesz do Izraela, nie zabieraj głowy"
 • @Andrzej Tokarski 17:46:16
  " Rosjanie rządzili może przez chwilę - za Jelcyna. Potem już zaczął pić, bo uświadomił sobie, że mu się zdawało (że może rządzić)" - musisz to Panie Tokarski wytłumaczyć Rosjanom, że za Jelcyna rządzili Rosjanie choć przez chwilę.
  I muszę to Panu napisać, co pewnie się Panu nie spodoba, że Rosjanie uważają, że to oni teraz wreszcie rządzą we własnym kraju.
  I są z tego dumni. Uważa Pan, że się mylą?
  Proszę pojechać do Rosji i ich o tym przekonać.
  Za notkę 1*, sorki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:52:22
  „Popłakałem się. Ze śmiechu.”

  Chcesz chusteczkę?
  Tylko się w nią nie wysmarkaj.
 • @Andrzej Tokarski 17:46:16
  //Rosjanie rządzili może przez chwilę - za Jelcyna.//

  Pan się dobrze czuje Andrzej Tokarski ? po co zostawiać pisemne ślady swojej niewiedzy ? nie krępuje to pana?

  PS

  czy bodaj rozumie pan ten obrazek ?

  http://lurkmore.so/images/0/01/Xerox_colour.jpg
 • @lorenco 21:47:06
  Dobre!

  „Rosjanie uważają, że to oni teraz wreszcie rządzą we własnym kraju.”

  Polacy też tak uważają. Jak również większość Amerykanów. Czy to jest zgodne ze stanem faktycznym?
 • @lorenco 21:47:06
  Pan jest bardzo przewidywalny - ale dziękuję, że jest Pan w stanie zachować klasę co do formy

  nie odwdzięczę się jedynką - tamten dostał za całokształt - od dawna się prosił

  ukłony
 • @Pedant 21:37:26
  cóż, musi Pan zadowolić się tym, co już napisałem - ale nie musi Pan wierzyć
 • @Lotna 22:18:52
  Czy w Rosji rządzi ambasada jakiegokolwiek innego kraju albo może CIA jak w Polsce?
  Czy Rosja kupuje sprzęt wojskowy od innych krajów jak Polska bo rozwaliła swój przemysł obronny?
  Czy Rosja zlikwidowała swoje wojsko i wprowadziła na swój teren obce wojska?'
  Czy Rosja dotuje Izrael jak to czynią USA i ich satelity?
  Czy Rosja popiera Izrael w sprawie gnębienia Palestyńczyków?
  Czy Rosja razem z Izraelem tworzyła tzw. Państwo Islamskie?
  Jeśli odpowiesz na te pytania TAK, znaczy, że Rosją nie żądzą Rosjanie.
  Zatem?
 • @Lotna 22:18:52
  ci "polemiści" mają długą drogę przed sobą - i wiele rozczarowań
 • @Andrzej Tokarski 22:36:59
  Oczywiście, że jestem przewidywalny. Wydaje mi się, że to dobrze, że mam swoje poglądy a nie jak wiatr zawieje. W/g powiedzenia wczoraj Moskwa dziś Bruksela/ USA.
  Dla mnie mój kraj jest najważniejszy w granicach takich, jakie mamy obecnie. Dziwi to Pana? Jestem tego zdania, że jak chce się mieć przyjaciela, trzeba kupić sobie psa.
  I nie po to, żeby szczekał na sąsiadów.
 • @lorenco 22:39:35
  Też mam do Ciebie pytanie:

  Czy Ty jesteś naiwny?

  Doprawdy sądzisz, że uwłaszczeni żydzi, którzy rządzili ZSRR, a którzy teraz po pierrstrojce są niesłychanie bogaci, a co za tym idzie wpływowi, zrzekli się jakiejkolwiek władzy i nie mają nic do powiedzenia w Rosji?
  O ile wiem, Putin pozbył się tylko tych, którzy mu chcieli zrobić zamach stanu. Myślisz, że z resztą nie musi się liczyć? Sądzisz, że oni pilnują interesów Rosjan?

  „Czy Rosja popiera Izrael w sprawie gnębienia Palestyńczyków?”

  Rosja popiera Izrael gnębiący Palestynę w takim samym stopniu jak USA i Polska. Nie dalej jak wczoraj Putin oświadczył, podobnie jak Trump, że sprawa bezpieczeństwa IZRAELA, nie Palestyńczyków (!) jest dla nich bardzo ważna i że o tym rozmawiali. Słyszałam na własne uszy. O losie Palestyńczyków, który zgotował im Izrahell nie było ani słowa.
 • @lorenco 22:39:35
  Jeśli chodzi o rolę CIA w Rosji - też chciałabym wiedzieć. Putin i Trump mówili o współpracy w ściganiu przestępców, ze taka współpraca istnieje i np. jakiś Amerykanin został wydany USA przez Rosję. Mówili także o tym, że miał być zamach terrorystyczny w Petrsburgu, o którym USA powiadomiło Rosję i dzięki temu został przez Rosję zatrzymany, a potem Putin zadzwonił do Trumpa, aby mu podziękować.
  Czy wszystkie przygotowania do tego zamachu odbywały się w USA, czy może w Rosji również, czego nie wykryły służby rosyjskie? Interesujące, nieprawdaż?
 • @Lotna 23:05:06
  Już Ci pisałem pod inną notką, że ten wypierdek zwany Izraelem ma broń atomową.
 • @Lotna 23:05:06
  Kłania się brak dostępu do informacji.Współczuję ale nic na to nie mogę poradzić.Proces "czyszczenia elit" ruszył i trwa.Trzeba tylko obserwować.
  Dziś aresztowano figurę tak wysoką że jej wymiaru nawet nie potrafię odnieść do polskich warunków.
  https://vz.ru/society/2018/7/17/877592.html
 • @ikulalibal 23:24:18
  Mundial się zakończył, zatem czas na spełnianie obietnic wyborczych Putina. Chyba będzie gorąco.
  Ja osobiście mam nadzieję na to, że Rosja uzna ŁRL i DRL za państwa, wcześniej postawi konkretny termin dla Upainy w sprawie wypełniania mińskich uzgodnień. Po terminie skończy się gehenna mieszkańców Donbasu bo wątpię aby Patroszenko spełnił mińskie umowy jak na UPAinie wybory na horyzoncie.
 • @lorenco 23:17:57
  Nie musiałeś mi pisać, wiem o tym. Rosja też ma.
 • @ikulalibal 23:24:18
  Proces „czyszczenia” ruszył i w USA i w Polsce, widocznie to teraz modne. A zbrodniarze nadal cieszą się wolnością, przywilejami i zrabowanymi pieniędzmi. Wielu z nich nadaj kontynuuje swoją działalność przestępczą.

  Jak już się ten proces skończy w Rosji i Rosja będzie faktycznie wolna, to daj mi znać, chętnie się przeniosę do wolnego kraju, dla odmiany.
 • @Lotna 01:03:21
  Moi znajomi wrócili z Rosji z Mundialu; są zachwyceni Rosją.
  Na pewno wybiorą się znów do tego kraju, planują w sierpniu.
  A Ty, jeśli chcesz przenieść się do Rosji, najpierw przekonaj się jak tam jest, osobiście, ponieważ na podstawie doniesień medialnych, możesz mieć niekompletne wiadomości.
 • Z uwagą
  .
  przeczytano ten tekst.

  "Dziękuję za uwagę"

  Wypowiedź pozbawiona emocji, tak typowych, gdy ludzie piszą o jednym lub drugim. Za to przytacza rzeczowy opis sytuacji i warunków. Istotnie Putin, znakomicie wyszkolony pracownik służb specjalnych, "Putin służy tak jak służył całe życie", "Obaj działają w imieniu i na rzecz tych samych ponadnarodowych mocodawców".

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  Ten tekst A. Tokarskiego zabrzmi dla niektórych cynicznie, ale obawiam się, że znakomicie opisuje stan rzeczy. Niewielu na to wpadnie albo przyjmie do wiadomości, zwiedzeni przez inscenizacje, jakie im prezentują media zarówno te zachodnie jaik i z Rosji.

  Opis Tokarskiego wymaga niemało fantazji i zdolności analitycznych, które nie każdemu są dane.

  "Pozorni antagoniści, czyli - narada sztabowa", dotycząca przygotowywanej dla ludności kolejnej inscenizacji, w szczególności ludności w USA.

  "w drugim rzędzie jest generowanie konfliktu między UE i USA w celu skłócenia i rozkładu UE – ale to plan długofalowy nie jest pilny na dziś, na wczoraj. NA to jest czas, zresztą ten proces rozkładu sam się toczy." Tu jestem nieco innego zdania, aczkolwiek mamy istotnie do czynienia z wojną USA przeciwko UE, prowadzoną od dziesięcioleci, na co wskazuje też

  - http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html#FazKo

  Zarządzający globalnym imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  zamierzają zastąpić USA innymi jednostkami organizacyjnymi, USA zostały systematycznie przez ostatnie dziesięciolecia pozbawione siły i nie są w stanie nadal sprostać zadaniom, jakie dotąd pełniły w imperium globalnym.

  Jest rzeczą mało prawdopodobną, że ten proces odbędzie się bez wojny, należy przypomnieć, że podmiana W.Brytanii przez USA w funkcji imperialnej wymagała dwóch wojen, nazwanych światowymi.
 • @Laznik 14:34:53
  z podziękowaniem za wnikliwą analizę tekstu
 • @Andrzej Tokarski
  Aresztowania w sierpniu, obwieszczenie „9/11” we wrześniu, a jubileusz w październiku? Dobrzy ludzie wciąż wygrywają tajną walkę o planetę Ziemię w wielkim stylu, potwierdza wiele źródeł. Sprawy mają się obecnie tak, że w sierpniu nastąpi nowa fala masowych aresztowań, oficjalne rządowe ujawnienie o „11 września”` we wrześniu, a pewne „ważne oświadczenie gospodarcze w październiku”, twierdzą źródła Pentagonu. Za kulisami, według źródeł zaangażowanych w negocjacje, odbywają się spotkania z udziałem Rycerzy Maltańskich, rosyjskich funkcjonariuszy FSB, tajnych stowarzyszeń azjatyckich i innych, przygotowujących grunt pod gospodarcze oświadczenie, które może być właściwym jubileuszem, któremu będzie towarzyszyć nowy system finansowy. Ponieważ negocjacje trwają, szczegóły nie zostały jeszcze uściślone, ale istnieje ogólny konsensus, mówią źródła. Kluczem może być rychłe przejęcie Sądu Najwyższego przez amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, które utoruje drogę procesom zbrodni wojennych i prawnemu uznaniu nowego systemu finansowego, gdy zbierze się on w październiku, twierdzą źródła Pentagonu. Na tym froncie „bitwa szaleje, gdyż super elita Trumpa powstrzymała Busha, powołując Bretta Kavanaugha (nominant Trumpa na sędziego SN, w miejsce Anthony’ego Kennedy’ego), i może uda się uzyskać kobietę lub Indianina [rodowitego Amerykanina]”, mówią źródła. Sytuacja osiągnęła punkt, w którym The New York Times rzeczywiście wezwał do taktyki „Ojca chrzestnego” i zbrojnego buntu, ponieważ Trump i jego zwolennicy byli gotowi przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym.

  https://www.breitbart.com/big-journalism/2018/07/07/new-york-times-calls-godfather-tactics-stop-trumps-scotus-nominee/

  Nie zdziwcie się, jeśli policja wojskowa wkrótce zajmie się biurami zdradzieckich gazet. Ponieważ oni konsekwentnie i zbrodniczo tłumili prawdę o morderstwie 3000 nowojorczyków 11 września 2001 r., taki ruch byłby już bardzo spóźniony. Mamy również byłego sekretarza obrony USA (i zdrajcę), Leona Panetę, mówiącego, że europejscy przywódcy „są śmiertelnie przestraszeni”, że amerykańskie wojska zostaną wycofane z Europy.

  https://www.independent.co.uk/news/world/europe/trump-us-troops-europe-leaders-scared-eu-panetta-germany-uk-france-baltic-a8437111.html?utm_source=reddit

  Powinni się śmiertelnie bać, ponieważ są to w większości zbrodniarze wojenni, którzy już byliby uwięzieni, a może nawet straceni, gdyby armia amerykańska ich nie chroniła. Prasa korporacyjna także śledzi teraz ten biuletyn (pamiętajcie, przeczytaliście go tutaj pierwsi), informując, że NATO i powojenny system znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Więcej pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @Andrzej Tokarski
  Bloomberg donosi, że pokonana niemiecka kanclerz, Angela Merkel, została wyznaczona „by walczyć o przetrwanie globalnych instytucji po II wojnie światowej”.

  http://www.bakersfield.com/ap/national/merkel-warns-of-worldwide-financial-crisis/article_2dff7b52-12a8-5a67-86b0-e4b9324607aa.html

  Mamy również kurdyjską dziwkę, dworskiego barda Bono ostrzegającego setki urzędników ONZ, że Organizacja Narodów Zjednoczonych, UE, NATO i Grupa Siedmiu są „atakowane”.

  https://www.yahoo.com/news/prime-minister-honors-87-irish-un-peacekeepers-died-175547438.html

  Są atakowani, ponieważ ich przywódcy spiskują, by zamordować 90% ludzkości, a ich niekompetencja prowadzi do największego zniszczenia życia na planecie, odkąd wyginęły dinozaury 65 milionów lat temu.
  Oczywiście, jak zwykle, chazarska mafia próbuje mordować, kłamać i korumpować, aby pozostać przy władzy.
  Ostatnią ofiarą był chiński przewodniczący Grupy HNA (gr. zaangażowana kapitałowo w wiele branż światowej gospodarki) Wang Jian, który według doniesień „poniósł śmierć w wyniku upadku po tym, jak pozował do zdjęcia we Francji„, w zeszłym tygodniu.

  https://www.rt.com/news/431745-hna-chairman-dead-france-wang-jian/

  Źródła Mossadu twierdzą, że to „nie przypadek” i, że został „wywieziony”, ponieważ zamierzał zeznawać na zamkniętym posiedzeniu w sprawie wciąż nie ujawnionych nieprawidłowości Deutsche Bank, prawdopodobnie wystarczających, by skończyć z bankiem. W niektórych kręgach mówi się, że Hotele Hilton, to ogólnoświatowa obsługa pralni brudnych pieniędzy. Rodzina Wanga dostała nakaz ‘zamknąć usta’.
  „Jak wiecie, Deutsche Bank jest establishmentem Czwartej Rzeszy Georga H.W. Busha, seniora (Sherff)”, wyjaśniło pewne źródło CIA. Więcej pod linkiem..


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @Andrzej Tokarski
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Fulford-2.7.18-Trump.jpg


  Rewolucja trwa wraz z upadkiem starych reżimów w Meksyku i w UE, oraz ujawnianiem się tajnego programu kosmicznego. Kryminalna kabała, która rządzi planetą Ziemia, jest systematycznie usuwana od władzy, z ostatnią zmianą reżimu w Meksyku i wkrótce w Unii Europejskiej . Również walkę o władzę w Waszyngtonie zdecydowanie wygrywają dobrzy ludzie. Ponadto, najwyraźniej ma miejsce prawdziwe ujawnienie zarówno incydentu “UFO” w Roswell jak i technologii antygrawitacyjnej. Dwa poniższe linki zostały przesłane do nas przez japoński wywiad wojskowy i mówią oni, że są autentyczne (chociaż nie jest to obszar, w którym ten pisarz ma duże doświadczenie). Jeden dokument wydaje się być zgłoszeniem patentowym dla pojazdu antygrawitacyjnego , podczas gdy drugi twierdzi, że jest ściśle tajnym dokumentem twierdzącym, że obce ciała i obcy statek kosmiczny zostały odzyskane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak tak się stanie, niedługo pojawią się latające spodki w salonach wystawowych. Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/rewolucja-trwa-wraz-z-upadkiem-starych-rezimow-w-meksyku-i-w-ue-oraz-ujawnianiem-sie-tajnego-programu-kosmicznego/
 • @kula Lis 67 20:14:23
  ten "klub inteligencji polskiej" to prymitywna prosowiecka tuba, chociaż Benjamin Fulford jest interesującym komentatorem, ale nie do bezkrytycznego przyjęcia

  Nie wierzę w żadną pozytywną działalność Trumpa - uważnie obserwuję co mówi i co robi - ostatnie wydarzenia tylko potwierdzają moją negatywną ocenę

  Nie wierzę w korzyści wynikające z zbliżenia krajów UE z Rosją - Rosja jest bezwzględnym graczem i jeżeli wchodzi w kimś w bliższe relacje, to tylko w celu zdominowania, uzależnienia i podboju
 • @Andrzej Tokarski
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/692/71/6927132.jpg


  Prezydent USA Donald Trump zaprasza rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na wizytę w Waszyngtonie tej jesieni, oświadczyła rzeczniczka prezydenta USA Sarah Sanders. „W Helsinkach prezydent zgodził się na ciągły dialog na szczeblu roboczym pomiędzy pracownikami rad bezpieczeństwa obu krajów. Prezydent Trump poprosił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, aby zaprosił prezydenta Putina do Waszyngtonu jesienią. Dyskusja na ten temat jest już w toku” napisała Sanders w Twitterze. Wcześniej szef Białego Domu powiedział, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji. Trump pełen energii i optymizmu po spotkaniu z Putinem. Czeka na kolejne. Prezydent USA chce ponownie zasiąść do stołu negocjacji z rosyjskim partnerem, by znaleźć odpowiedzi na mnóstwo pytań. Amerykański przywódca Donald Trump przyznał się, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Napisał to na swoim Twitterze. Wśród tematów, które prezydent USA chciałby omówić z rosyjskim partnerem, znalazło się zapobieganie terroryzmowi, Izrael i nieproliferacja jądrowa. Zdaniem amerykańskiego przywódcy szczyt z Rosją był udany pod każdym względem poza jego relacjonowaniem przez zakłamane media. Czekam na nasze drugie spotkanie, na którym moglibyśmy rozpocząć implementację tego, co już omówiliśmy, włącznie z rozgromieniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, nieproliferacją jądrową, cyberatakami, handlem, Ukrainą, Bliskim Wschodem, KRLD itd. Trzeba znaleźć wiele odpowiedzi na te pytania, niektóre będą łatwiejsze do rozwiązania, inne trudniejsze, ale wszystko da się rozwiązać twierdzi Donald Trump.
 • @kula Lis 67 10:34:34
  Talbot umieścił ciekawy post o relacjach Putina z żydami :

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/144658,brac-przyklad-z-putina

  łącząc to z znanymi zależnościami z żydami Trumpa - jest tak jak pisałem w tekście "Pozorni antagoniści" -
  - jesteśmy w czarnej dupie

  ps: wczoraj moje konto zostało zablokowane

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31