Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 2123 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Rosja i Iran idą na wojnę z Izraelem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

tyle, że ... - osobno

 
Władze Izraela zgodziły się uznać jurysdykcję prezydenta Asada nad południowo-zachodnią Syrią w zamian za gwarancje Kremla, że jednostki irańskie będą rozlokowane w Syrii nie bliżej niż 80 km od granicy z Izraelem - pisze "Washington Post".

Benjaminowi Netanjahu i Władimir Putin Foto: PAP Benjaminowi Netanjahu i Władimir Putin

Rosjanie mieli też solennie obiecaćpremierowi Benjaminowi Netanjahu, że nie będą w żaden sposób reagować, jeśli izraelskie lotnictwo dokona nalotów na pozycje irańskie, jeśli Teheran zdecydowałby się rozmieścić w tym regionie strategiczne systemy rakietowe czy systemy rakiet nośnych Zenit.

Władze syryjskie i izraelskie zamierzają przystąpić teraz do delimitacji granicy, w tym na obszarach, których dotyczyło porozumienie z 1974 r. Zgodnie z nim mają tam stacjonować siły rozjemcze ONZ - wskazuje "Washington Post".

Wzgórza Golan

Izrael uzyskał kontrolę nad Wzgórzami Golan w następstwie wojny sześciodniowej w 1967 r. Próba odzyskania Wzgórz przez wojska syryjskie w 1973 r. zakończyła się niepowodzeniem. W 1974 r. wyznaczono tam strefę neutralną pozostająca pod kontrolą sił pokojowych ONZ (UNDOF).

W 1981 r. Izrael objął te tereny swoim systemem prawnym oraz administracyjnym. Syria uważa, że Wzgórza Golan są okupowane i domaga się zwrotu całości terytorium; w 2009 roku premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Izrael nigdy nie odda tych terenów, gdyż są one niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa państwa żydowskiego.

Nieformalna umowa

"Washington Post" twierdzi, że nie można wykluczyć, iż Donald Trump zaakceptował nieformalną umowę pomiędzy Izraelem i Kremlem i że sprawa ta była omawiana podczas dyskusji Trumpa z Putinem. Gazeta powołuje się na opinię jednego z przedstawicieli Białego Domu, który jednak podkreślił, iż nie sposób tego sprawdzić, gdyż Trump nie uznał za stosowne poinformować szczegółowo swej administracji o sprawach, które poruszył w rozmowie z Putinem.

Porozumienie

Rząd premiera Izraelamiał się porozumieć z Władimirem Putinem w sprawie rozwiązań dla Syrii południowej, gdzie pozbawione amerykańskiego wsparcia jednostki syryjskiej opozycji tracą kontrolę nad całymi obszarami, na niecały tydzień przed rosyjsko-amerykańskim szczytem w Helsinkach.

Jednym z powodów, dla których Izrael zdecydował się na umowę z Moskwą, mogło być dość oczywiste nastawienie Trumpa, który ogłosił, że nie zamierza się angażować w południowej Syrii i nie skrywa zamiaru wycofania wojsk USA z operacji w Syrii.

O tym, że USA, Rosja oraz Izrael osiągnęły porozumienie w sprawie konfliktu w Syrii sprowadzające się do utrzymania przy władzy obecnego prezydenta tego kraju Baszara el-Asada - pisał wczoraj John R. Bradley na portalu tygodnika "The Spectator".

Brytyjski dziennikarz zajmujący się Bliskim Wschodem napisał, że "umowa jest już zawarta", "Asad pozostanie", a "Syria stała się rosyjskim protektoratem". "Na szczycie uzgodniono potrzebę trwałego zawieszenia broni między Syrią i Izraelem; rząd syryjski zaoferuje gwarancje dotyczące bezpieczeństwa państwa żydowskiego" - czytamy w konserwatywnym tygodniku. "Zachód musi się pogodzić z faktem, że przez lata wspierał przegrywającą stronę" w syryjskim konflikcie - konstatuje autor.

Znacząca zmiana

Według niego porozumienie to znacząca zmiana, gdyż "jeszcze niedawno USA było bliskie pójścia na wojnę z Asadem". Utrzymując, że Trump "po cichu porzucił w ubiegłym miesiącu wspieranych przez USA rebeliantów w południowo-zachodniej Syrii", wskazuje, że umowa była "od pewnego czasu przygotowywana". Teraz syryjscy rebelianci "mogą oczekiwać całkowitego porzucenia".

"Nic z tego nie byłoby możliwe bez zgody Izraelczyków" - pisze publicysta brytyjskiego "The Spectator". W jego ocenie państwo żydowskie "nie będzie miało problemu ze współpracą z reżimem Asada w Syrii w przyszłości", mimo wielu wezwań do zmiany władzy w Damaszku oraz dziesiątek bombardowań pozycji syryjskiego wojska w ostatnich latach.

Dzięki porozumieniu - jak twierdzi Bradley - "Rosja utrzymuje pełnomocnictwo w Syrii i ciepłowodny port na wybrzeżu Morza Śródziemnego", "USA wycofują się z grzęzawiska", a "Izrael pozbywa się zagrożenia ze swoich granic ze strony Iranu i Hezbollahu".

KOMENTARZE

 • All
  wykorzystałem temat podsunięty przez Szanownego Talbota - proszę zwrócić uwagę na zdjęcie - jakże oni muszą się nienawidzić...
 • All
  i już ktoś pałę zdążył postawić - założę się że to ten żydowski obszczymurek - pewnie znowu jest pijany...ale żeby tak chlać od rana?
 • Polacy uczestniczyli w holokauście
  tak twierdzi Washington Post” .

  Czy medium to jest wiarygodne? tak? czy nie? pytam autora o krótką i jasną odpowiedź.
 • @ikulalibal 09:11:00
  Washington Post jest redagowany przez rosyjskich żydów.

  Kalendarium pogromów w byłej sowieckiej strefie okupacyjnej – lato 1941

  http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/09/kalendarium-pogromow-w-bylej-sowieckiej-strefie-okupacyjnej-lato
 • @Andrzej Tokarski 09:00:03
  Wydaje się, że to właściwe wnioski i to pozytywnie rokujące na przyszłość.
  Rozwiązanie daje szansę na pokój na BW.
  problem, czy deep state nie będzie jątrzył.

  Ciekawa jest kwestia stosunku Rosji (Putina) do rosyjskich Żydów, którzy wyemigrowali do Izraela. Stanowią teraz podstawę izraelskich sił zbrojnych. Z punktu widzenia Rosji - to rodzaj zdrady. Nie sądzę, aby mimo sentymentów, stanowili o wsparciu Izraela przez Rosję.

  Jakoś nikt nie odnosi się do tej sprawy. A szkoda.
 • @ikulalibal 09:11:00
  Znimówiłeś gdy podałem link - kto mordował żydów w radzieckiej strefie okupacyjnej?
  Byli tam polscy słowianie.
  Czy rosyjscy słowianie nie brali udziału w mordowaniu żydów?
 • @Talbot 10:15:41
  To była działalność NKWD z racji przygotowań do utworzenia Izraela; należało stworzyć wrażenie zagrożenia, aby Żydzi szybko wyjechali do Palestyny.
  A NKWD - to circa 95 % Żydzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:43:35
  "To była działalność NKWD"

  Obecna Rosja przejęła schedę po ZSRR - także zbrodnie dokonywane przez NKWD.
  Putina ojciec całe życie służył w enkawude.
  Czyżby też był zbrodniarzem?
 • @Talbot 10:57:25
  "Obecna Rosja przejęła schedę po ZSRR - także zbrodnie dokonywane przez NKWD."

  Myślałem, że tę schedę przejęły wszystkie byłe republiki radzieckie. Tak jak Polska przejęła schedę po PRL.
 • @Pedant 11:35:52
  Chcesz zrzucić odpowiedzialność za zbrodniczy system na Kirgizów, Turkmenów itd..i wybielić Rosjan?
  O mieszkańcach ZSRR cały świat mówił, że to są Rosjanie.
  A naziści to nie są Niemcy?
  Niemcy i Rosjanie chcą zrzucić odpowiedzialność za zbrodnie na Polakach i żydach na nazistówi sowietów.
  Ot, taka nowomowa historyczna.
  Żydzi z NKWD wykonywali rozkazy wydawane po rosyjsku i po rosyjsku napisane.
  Czy w archiwach ZSRR są dokumnty NKWD pisane w języku hebrajskim, lub Jidisz?
 • @ikulalibal 09:11:00
  może porozmawiamy o żydach, którzy mordowali Polaków - zamiast bawić się w łamigłówki logiczne w stylu: czy jeśli jakiś Polak zamordował żyda - to uprawnione jest twierdzenie, że Polacy mordowali żydów"

  z punktu widzenia logicznego takie zdanie jest prawdziwe - z punktu widzenia historyczno politycznego takie zdanie zawiera tezę, która ma zostać udowodniona - bo odpowiedź "nie" jest nieprawdziwa - skoro choćby jeden to uczynił,
  - zaś odpowiedź "tak" będzie wykorzystana do manipulacji polegającej na obwinieniu wszystkich Polaków - co jest oczywistym fałszem historycznym

  dlatego takie postawienie pytania służy tylko i wyłącznie manipulacji - wyjaśniłem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:13:46
  Pan nieustannie zadziwia - a już myślałem że udało mi się przyzwyczaić...
 • @Talbot 10:57:25
  Jeśli jest Żydem - to na pewno.
 • @Talbot 12:29:55
  "Chcesz zrzucić odpowiedzialność za zbrodniczy system na Kirgizów, Turkmenów itd..i wybielić Rosjan?"

  Nie wierzę w winę dziedziczną czy kolektywną, ale jak już muszę :(

  Rosjanie, proszę Pana, byli w Białej Armii. Wśrod bolszewików byli Żydzi, Polacy, Łotysze, Gruzini, Ormianie. Rosjan było jak na lekarstwo.

  Masowy terror był koniecznością, bo lud ruski nie przejawiał entuzjazmu do nowego systemu.

  Sytucja zaczęła się zmieniać po tym jak pewien dziki Gruzin najpierw wytępił swoich współ-towarzyszy i potem musiał zmobilizować Rosjan do walki z Niemcami. Rosjanie przejęli pełną kontrolę na państwem radzieckim dopiero za Breżniewa. System stopniowo łagodniał aż się rozsypał od środka.
 • Przecież to nie pierwszy
  raz Rosja (dawniej CCCP) przejmuje obowiązki USrahella na części terenu Bliskiego Wschodu. Był taki czas, że na terenie PRL szkolono nawet Arabów przeciw Żydom - jednak ostatecznie to tymi wyszkolonymi a nieświadomymi Arabami i tak jakiś Żyd udający Araba - dowodził.
 • @Pedant 13:03:41
  Udział Żydów we władzach rewolucji bolszewickiej:
  Rada Komisarzy Ludowych
  na ogólną liczbę 22 osób: 19 Żydów, 1 Ormianin, 1 Rosjanin, 1 Gruzin
  Komisariat Wojny
  na ogólną liczbę 43 stanowisk:
  35 Żydów, 7 Łotyszy, 1 Niemiec ani jeden Rosjanin
  Komisariat Spraw Wewnętrznych
  12 Żydów
  Członkowie Moskiewskiej CZEKA
  Na ogólną liczbę 62 stanowisk:
  43 Żydów, 10 Łotyszy, 2 Niemców, 2 Polaków, 3 Ormain, 2 Rosjan
  Wystarczy?
 • @Andrzej Tokarski 12:46:38
  Vladimir Putin the current leader of Russia was put into power by the Federation Of Jewish Organizations In Russia. The Jewish Chairman of this organization Abramovich stated in a 2005 interview that Putin could obtain Israeli citizenship if he wanted as an ethnic Jew. And that his mother was a Jew Shelomova. This makes Putin full Jewish by Jewish law.

  Obecny przywódca Rosji Władimir Putin, jest członkiem federacji żydowskiej w Rosji.
  Przewodniczący wspomnianej federacji, Żyd Abramowicz, stwierdził w wywiadzie z 2005 roku, że Putin mógłby uzyskać obywatelstwo izraelskie, jako etniczny Żyd, gdyż jego matka Shelomowa była żydówką.
  Zgodnie z prawem żydowskim Putin zatem jest Żydem.

  http://truth.prabhupada.org.uk/putin-the-jew

  Ale jakby dobrze pogrzebać w Internecie, to może znalazłby się link do jakiegoś artykułu w którym autor powołując się na kogoś dobrze zorientowanego, stwierdzałby autorytatywnie, że Putin jest Marsjaninem.
 • @Oświat 14:04:07
  Putina na prezydenta, wybrali Chazarzy.
 • @Talbot 14:59:08
  Musisz być jednym z nich skoro jesteś tak perfekcyjnie poinformowany.
 • @Andrzej Tokarski 12:45:40
  „dlatego takie postawienie pytania służy tylko i wyłącznie manipulacji - wyjaśniłem?”

  Pięknie!
 • @
  „"Nic z tego nie byłoby możliwe bez zgody Izraelczyków" - pisze publicysta brytyjskiego "The Spectator".”

  Dlaczego? Bo lobby żydowskie, bo głowice izraelskie, czy to tylko taka propaganda?

  Netanjahu pielgrzymował do Putina, a tu się okazuje, że to zgoda Izraela jest najważniejsza. Trump rozmawia z Putinem i nikt w jego rządzie nie wie dokładnie o czym, ale to Izraelczycy musieli się zgodzić. ?
 • @Oświat 14:04:07
  ja nie mam wątpliwości - ale są tu różni wierzący w Władymira Władymirowicza jak w świętą ikonę - a za cierpkie słowo o swoim bożku, gotowi od razu - kulę w tył głowy
 • @Lotna 15:44:04
  staram się :)
 • @Robik 15:20:09
  "@Talbot 14:59:08
  Musisz być jednym z nich skoro jesteś tak perfekcyjnie poinformowany."

  Poczytaj co żydy piszą o Putinie...

  https://ic.pics.livejournal.com/revan_1/77154553/196392/196392_900.jpg

  https://lorddreadnought.livejournal.com/3483.html
 • poezja zaangażowana;
  Wowka wprost uwielbia Gruzję,
  mówią, że dla Gruzji nawet gruz zje,
  z Gruzją chciałby stworzyć fuzję,
  ale jak przekonać "druzję".
 • Do @Robik 13:53:11 !!!!!!!!!!!!!
  Szanowny panie Robik ! czarno na białym pan pokazał jacy to rosjanie wywołali rewolucje !!! i co ? niejaki Talbot żyd ! który całą winę za rewolucje obarczył Rosjan jakoś nie zabrał głosu w pana wpisie !
  dziwne co ?

  Udział Żydów we władzach rewolucji bolszewickiej:
  Rada Komisarzy Ludowych
  na ogólną liczbę 22 osób: 19 Żydów, 1 Ormianin, 1 Rosjanin, 1 Gruzin
  Komisariat Wojny
  na ogólną liczbę 43 stanowisk:
  35 Żydów, 7 Łotyszy, 1 Niemiec ani jeden Rosjanin
  Komisariat Spraw Wewnętrznych
  12 Żydów
  Członkowie Moskiewskiej CZEKA
  Na ogólną liczbę 62 stanowisk:
  43 Żydów, 10 Łotyszy, 2 Niemców, 2 Polaków, 3 Ormain, 2 Rosjan .

  Słowianie ! ten śmierdzący[ obłudą ] żyd Talbot jutro znowu będzie obarczał winą Rosjan ! bo to jest gnój który ma za zadanie rzucać w przeciwników gównam..

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 18:29:09
  O jakich przeciwnikach piszesz przygłupie?
  Gównami to ty rzucasz chazarze.
 • @Talbot 16:50:31
  Ty Talbot jesteś z tych żydów anty putinowskich.
  Z tych Nawalnych i nachalnych. W Rosji Twoi mają poparcie około 3-5 %.
  Bardzo niskie i nic na to nie poradzisz pisząc tu na polskim portalu: my nie jesteśmy wyborcami w Rosji. My Polacy musimy wypracować tak, aby Twoi tak jak w Rosji mieli niskie poparcie, trzeba nam tego już w wyborach samorządowych. No i aby Ukraińców też nie było w samorządach.
 • @ele 18:29:09
  Myślałem z początku, że to banderowiec, jednak po jego ostatnich wpisach sądzę, że to żyd albo żydobanderowiec. Taki od Kołomyjskiego.
 • @Talbot 18:50:00
  Napisał Ci Robik, kto czynił rewolucję bolszewicką w Rosji, to jest udokumentowane zatem po co szczekasz?
  Boli, że w Rosji żydowskie geszefty mają się coraz gorzej? Że wraz z nastaniem Putina Twoi mają coraz mniej władzy?
  Niestety Talbocie, społeczeństwo Federacji Rosyjskiej bardzo dobrze pamięta lata 90-te XX wieku aby się to wróciło.
  Nie macie szans!
  Teraz my w Polsce musimy pracować u podstaw aby powoli pozbywać się żydowskiej czapy.
 • @Andrzej Tokarski 16:22:56
  8-))))))
  pzdr.
 • @Talbot 19:24:19
  1 % Polakiem! A w 99 % to kim jesteś? No przecie! Tak jak napisałem!
  Jak ty jesteś POLSKIM blogerem, to ja jestem Marsjaninem.
 • @Andrzej Tokarski 16:22:56
  Panie Andrzeju. A Pan jakiego ma bożka, tak z ciekawości pytam?
 • @ele 18:29:09
  //10 Łotyszy//
  Nieproporcjonalnie dużo. Jak na 2mln. Łotyszy aż 10 w czeka. A ile ich było naczelnikami gułagów, dowódcami nkwd i służyło w legion ss?
  https://www.youtube.com/watch?v=4scVTYUuXCY
  A pomnik czerwonym strzelcom nadal stoi.
 • @lorenco 19:22:04
  A czy matka Putina to jewrejka, a czy ojciec Putina służył całe życie w żydowskim NKWD?
  Prawda to, czy fałsz?
 • @fretka 19:37:37
  Dobre!
 • @Talbot 19:38:42
  "A czy matka Putina to jewrejka"

  Co się Pan tak tym fascynuje? Pana dziadkowie byli szmalcownikami czy co?
 • @Talbot 19:38:42
  Twoja matka była żydówką turecką i mordowała Ormian a Twój ojciec to był Bandera: prawda to, czy fałsz?
  Jakbyś był przywódcą niepokornego państwa a ja bym miał korporację medialną na własność - tak bym pisał i cobyś mi zrobił?
 • @Pedant 19:42:02
  "Członkowie Moskiewskiej CZEKA
  Na ogólną liczbę 62 stanowisk:
  43 Żydów, 10 Łotyszy, 2 Niemców, 2 Polaków, 3 Ormain, 2 Rosjan"

  "Łotysze przeliczyli: straty spowodowane radziecką okupacją kraju wynoszą 185 mld euro ... Rosja – jak zwykle w takich sytuacjach – zareagowała niemal natychmiast. Oficjalna reakcja ze strony rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagraniczne pełna jest kpin z łotewskiego stanowiska."
 • @lorenco 19:46:45
  A Miedwiediew to Słowianin?
 • @Pedant 19:47:56
  Ostatnio Żyrinowski podał wniosek aby UE wypłaciła Rosji 1 bilion euro za spowodowanie rewolucji bolszewickiej, zabicie cara i jego rodziny itd.
 • @Talbot 19:48:47
  Miedwiediew jest premierem polskiego rządu?
  Bo my mamy w Polsce premiera Morawieckiego:

  Rządy Żydów w Polsce – pomazaniec Żyda Jarosława Kaczyńskiego Żyd Mateusz Morawiecki, czyli obłudy i zakłamania ciąg dalszy

  http://kekusz.pl/2017/12/rzady-zydow-w-polsce-pomazaniec-zyda-jaroslawa-kaczynskiego-zyd-mateusz-morawiecki-czyli-obludy-i-zaklamania-ciag-dalszy/
 • @lorenco 20:00:07
  W Polsce żydów jest mniej, niż w Rosji - 80% lokatorów Kremla to Chazary.
 • @Talbot 19:48:47
  "A Miedwiediew to Słowianin?"

  Na pewno jest złowrogim ruskim mużykiem. Sprawdziłem jego genealogię na rosyjskich stronach.

  Po ojcu pochodzi z małej wioski w rejonie Kurska w południowo zachodniej Rosji, rodzina matki z wioski w rejonie Biełgorodu (niedaleko od Kurska).

  Minął się Pan z powołaniem i za późno się Pan urodził. W Generalnej Guberni mógłby się Pan wykazać.
 • @Talbot 20:07:19
  Źródło???
  A jakby nawet, to co?
 • Putin jest etnicznym Szwajcarem! Jest on potomkiem KRZYŻKÓW z Esoni!
  .


  Swój człowiek - Swój chłop.


  http://m.neon24.pl/617a70abd5aafc4918bbf0470d6ae182,14,0.jpg


  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ya1oPfumuyNtcNfSvQGTR16Z3rjfdeYV.jpg


  NKWdyści honorowo odznaczani w CARacie (raz)Putina


  http://m.neon24.pl/01dec6f42772ba8770dd3fefc8baf350,14,0.png

  .
 • @Krystyna Trzcińska 21:07:08
  Putin etnicznym Szwajcarem? A to ci dopiero heca:) Jak się Szwajcarzy o tym dowiedzą, to pewnie się ucieszą? Czy nie ucieszą się?
  Trzeba im tę wiadomość przekazać, wtedy się przekonamy.
  Przekaż to Szwajcarom!
 • @Robik 13:53:11 Żydów w pierwszych władzach bolszewickich proszę poszukać samemu:
  In order not to be without a visible support, I copy once more a collective photograph of (according to Bertrand Russel) PERCEPTIBLY SEMITIC FACES of Soviet Governement in January 1918. And the national and social composition of this governement, in the period between October 1917 – January 1918 is copied below:

  o, tutaj bardzo ładnie widać, które z tych mord były żydowskie, które rosyjskie, a które polskie:
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/12/Rzad-Sowiecki-1917-1918.jpg

  (-) Председатель Совета народных комиссаров — Владимир Ульянов (Ленин)

  Нарком по внутренним делам — А. И. Рыков (from farmer’s family; executed in 1938)
  Нарком земледелия — В. П. Милютин (from teacher’s family; executed in 1937)
  (-) Нарком труда — А. Г. Шляпников (from “old orthodox Christian” family; executed in 1937)
  Наркомат по военным и морским делам — комитет, в составе:
  В. А. Овсеенко (Антонов) (?)
  Н. В. Крыленко (from inteligentsia; executed in 1938)
  (-) П. Е. Дыбенко (from Ukrainian Cossac’s family; executed in 1938)
  Нарком по делам торговли и промышленности — В. П. Ногин (from poor bourgeois family)
  Нарком народного просвещения — А. В. Луначарский (from mixed Russian intelligentsia-aristocracy family)
  (-) Нарком финансов — И. И. Скворцов (Степанов) (from worker’s family)
  (-) Нарком по иностранным делам — Л. Д. Бронштейн (Троцкий) (Bronstein/Trotski)
  Нарком юстиции — Г. И. Оппоков (Ломов) (from gentry; executed in 1938)
  Нарком по делам продовольствия — И. А. Теодорович (from Polish gentry; executed in 1937)
  Нарком почт и телеграфов — Н. П. Авилов (Глебов) (from craftsman family; executed in 1937)
  (-) Нарком по делам национальностей — И. В. Джугашвили (Сталин) (from Georgian craftsman family)
  Пост народного комиссара по делам железнодорожным остался временно не замещенным.
  Исаак Захарович Штейнберг (Steinberg, from Jewish merchand family; in 1923 he left SU and subsequently lived in Germany, England and Australia)Борис Давидович Камков (настоящая фамилия Кац; from Jewish intelligentsia; executed in 1937)
  Владимир Дмитриевич Бонч-Бруевич (from Polish-Lithuanian aristocracy)
  Владимир Евгеньевич Трутовский (from Russian gentry; executed in 1937)
  Прош Перчевич Прошьян (Прошян) (from Armenian intelligentsia)
  Александра Михайловна Коллонтай (урождённая — Домонтович; from Polish-Russian aristocracy)
  Кокшарова, Елизавета Константиновна (?)
  Николай Ильич Подвойский (son of Ukrainian orthodox priest)
  Николай Петрович Горбунов (from Russian inteligentsia; executed in 1938)
  Владимир Иванович Невский (настоящее имя Феодосий Иванович Кривобоков (Кривобок) (from rich merchand family, probably Jewish; executed in 1937)
  Александр Васильевич Шотман (Schottmann, from Finnish worker’s family; executed in 1937)
  Георгий (Ю́рий) Васильевич Чичерин (from Baltic German aristocracy)
 • @lorenco, nie ma takiej potrzeby! W Szwajcarii więdzą to od dawna! Zresztą wszyscy (R)EWOLUCJONIŚCI są tam szkoleni!!
  .

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  "Swiss media reveals more about Putin’s girlfriend, baby"


  "The Russian president’s much younger girlfriend, Alina Kabaeva, delivered the girl “a couple of weeks ago” at the Clinica Sant’Anna in Sorengo, Switzerland, a suburb of Lugano, says Corriere Del Ticino, a Swiss newspaper."

  "More Swiss media confirmed Saturday that Vladimir Putin is the father of a bouncing baby girl,"


  The tiny Russian community in Italian-speaking Switzerland welcomed news of Putin’s love child.

  “I’m happy for them,” said Tatiana Tettamanti, secretary for the Russian Church of Switzerland.

  But she added, “I feel a bit sorry for Putin’s ex-wife.”


  "And an unusual number of Russian-registered cars were spotted around Lugano earlier this month, local site Ticino News reported."


  .
 • @lorenco, Hoher Besuch im House of Switzerland in Sotschi. Wladimir Putin schaut auf ein Glas Wein vorbei.
  .


  Więzy krwi !!!

  https://f2.blick.ch/img/incoming/origs2675332/0621297305-w2560-h1440/Putin-Maurer-Sotschi-.jpg
  https://c1.staticflickr.com/4/3458/3258798909_715ef25922.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/X5novR6posA/maxresdefault.jpg  .
 • @Talbot 09:25:12
  "Washington Post jest redagowany przez rosyjskich żydów."

  Z Anne Applebaum na czele.
 • @Krystyna Trzcińska 23:00:00
  To tylko pozazdrościć Rosjanom! Jeszcze ta kadencja a może i następna Szwajcara Putina i Rosjanie będą żyć i być bogaci jak Szwajcarzy.
  Jak Donbas zaczął powstanie, to z zamiarem aby być w przyszłości taką małą Szwajcarią.
  Zatem zanosi się na Szwajcarię Olbrzymią - Rosję, {Szwajcaria co już jest} i Małą Szwajcarię - Noworosję:)
  A Polska to by chciała być Ameryką czy też dużym Izraelem, dlaczego nie Szwajcarią?
  No i trochę wklejek w Twoim stylu:
  https://sun9-7.userapi.com/c543109/v543109655/43837/4LVUB2eGP6E.jpg

  https://sun9-7.userapi.com/c543109/v543109655/4383e/pfCYgET-dpk.jpg

  https://sun9-4.userapi.com/c543109/v543109655/43816/J6Mqs8hwMFk.jpg

  https://sun9-4.userapi.com/c543109/v543109655/4381e/GbwhLZZoiGI.jpg
 • Kim jest Putin? Kim jest Talbot? Kim jest Kim?
  W kwestii Putina ufam Siwakowi który ma bardzo dobre kontakty z rosyjskimi patriotami. Wszyscy wyrażają się o swoim prezydencie w samych superlatywach. I to właśnie DLATEGO Putin jest tak atakowany, że pracuje dla Rosji.
  W kwestii Talbota to sprawa jest również bardzo klarowna.
  Przy okazji ostatnio obchodzonych uroczystości związanych z ludobójstwem wołyńskim zapytałem go KILKAKROTNIE (!!!) żeby wypowiedział się w tym temacie. I co?
  Wił się jak piskorz żeby nie skrytykować ukraińskich banderowców.
  Nawet w tak oczywistej sprawie w której wszyscy prawdziwi Polacy mają jednoznazną ocenę Talbot stara się nie wypowiadać (jeśli już to krytykuje ... kogo? Rosjan oczywiście!).
  To jest wyjątkowo odrażający manipulat.
 • @ele 18:29:09
  "Szanowny panie Robik ! czarno na białym pan pokazał jacy to Rosjanie wywołali rewolucje !!!"
  Ja tylko zacytowałem dane z książki Roberta Wiltona "Ostatnie dni Romanowów". Książkę wydało wydawnictwo WEKTORY.

  http://i64.tinypic.com/9k2f7b.jpg

  "R. Winton pracował jako korespondent dziennika "The Times" w Petersburgu, stając się znany jako bardzo zaangażowany
  obserwator wydarzeń w Rosji w ostatnich latach caratu. W wyniku splotu wypadków, wraz z armią Kołczaka znalazł się w
  samym epicentrum wydarzeń, niemal bezpośrednio po ich zaistnieniu."
 • @lorenco, jak myślisz: Kto jest brawdziwym niedziwiedziem, gdzie jest jego siedziba wypadowa i kto się zanim kryje?
  .  Republika Batavi

  https://www.google.com/search?q=batavian+republic&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=SX2wYGVr069O2M%253A%252CA02lRhUzKNia4M%252C_&usg=__Anib8LHei43hQXvKOFCUkjTiwi0%3D&sa=X&ved=0ahUKEwio-fCvxcfXAhWLSCYKHVzdC1cQ_h0IezAP#imgrc=sNFBHpKhGW97AM:&spf=1532224437477

  http://m.neon24.pl/3ae12b32217c5fc210d65e778633e59a,0,0.jpg  .
 • @lorenco, Dla ułatwienia podam, że obecne państwa takie jak: France, Włochy,Anglia, Niemcy i Szwajcaria, zostały STWORZONE
  .

  przez Państwo o nazwie AUST-R-ASIA, którego to spadkobierci i konynuatorzy STWORZYLI WSZYSTKIE PAŃSTWA w CAŁEJ EUROPIE !!

  - Z R-ASI-JĄ naczele.

  Z tamtąd też pochodzą wszystkie dynatie królów EUropy - nietylko.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Austrasia

  Jakim językiem posługiwali się rosyjscy CARowie? Któy język był ich OJCZYSTYM (po krwi) językiem ??


  naciśnij.

  https://vignette.wikia.nocookie.net/axisandallies/images/5/5d/The_French_Empire_by_Chanimur.jpg  .
 • @lorenco, Gdzie urodził się Putin? - Czyż nie na terytorim zależne od Hansa i administrowane przez WATYKAŃSKICH KRZYŻAKÓW??
  .


  Tu (na samym dole) jest dokładzna lista wszystkich terytoriów (miast i państw) militarnie kontrolowanych i gopodarczo zależnych od Hansa.

  -Warto się zapoznać

  https://en.wikipedia.org/wiki/Hanseatic_League  http://bergen.hanseatic-league.com/images/hansa_route.jpg


  .
 • Bez urazy pani Krystyno Trzcińska
  ale cóż jest "sensacyjnego" w tym że skoro istnieją szlaki handlowe istnieją też organizacje próbujące je kontrolować?
  Albo co jest podejrzanego w tym że duże,silne i groźne zwierze jakim niewątpliwie jest niedźwiedź zamieszkujący lasy Euroazji,chętnie był używany jako symbol rodów,miast,organizacji i czego tam jeszcze.
  Jeż,zając lub żółw błotny jakby zupełnie się do tego nie nadają.Chciała by pani mieszkać w mieście które w herbie ma chomika ?

  // Dla ułatwienia podam, że obecne państwa takie jak: France, Włochy,Anglia, Niemcy i Szwajcaria, zostały STWORZONE //

  A jest ktoś taki kto twierdzi że obecne państwa powstały w wyniku procesów geologicznych?
  To chyba oczywiste że państwa zostały stworzone w efekcie socjologiczno-politycznych procesów.Istnieje nawet specjalna dziedzina nauki badająca te procesy.
  Może pani skorzysta z jakiś "przyśpieszonych kursów" https://sciaga.pl/tekst/37398-38-nauka_o_panstwie_i_prawie_opracowania_do_egzaminu aby w przyszłości nie wypisywać już bzdur.
 • @lorenco 19:22:04 dedykuję Talbotowi.
  Prawda o wielkiej żydowskiej rewolucji październikowej w Rosji.

  https://gloria.tv/article/q8VSzsZe69C63pyHkFpcZJoCF

  W kilka miesięcy po wybuchu wojny 1914 r. Gelfond-Parvus poprosił o audiencję u ambasadora niemieckiego w Konstantynopolu, deklarując się jako „socjalista” i jednocześnie „niemiecki patriota”, gotów świadczyć swe usługi. Po tym został przyjęty w Berlinie przez wysokiego urzędnika Niemieckiego Sztabu Generalnego, Riezlera. Wkrótce poprzez niemieckiego ambasadora w Kopenhadze, Gelfond vel Pavrus przedstawił na piśmie rzekomo swój plan dotyczący rewolucji w Rosji. Zakładał on między innymi: sparaliżowanie rosyjskich transportów kierowanych w stronę frontu, ożywienie separatyzmów narodowych na Ukrainie i Kaukazie, zainicjowanie tworzenia komitetów rewolucyjnych i dostarczenie środków umożliwiających zarówno podjęcie kontaktów ze środowiskami rewolucyjnymi Odessy i Nikołajewa jak też pomoc socjaldemokratów i rewolucjonistów z takich krajów jak Szwajcaria, Włochy, Dania i Szwecja. Jak podsumował niemiecki ambasador w Kopenhadze: „Gelfond oceniał, że potrzeba około 20 milionów rubli, aby zorganizować całkowicie rewolucję w Rosji.” ([3] str. 85-86). Plan został zaakceptowany i w marcu 1915 roku Pavrus- Gelfond otrzymał od bankierów rezydujących w Niemczech pierwszą kwotę 500 000 marek, żądając by koszty następnych pożyczek nadal obciążały rząd niemiecki.
 • @lorenco 19:22:04
  http://prawdaserc.edu.pl/index.php/world/132-prawda-o-wielkiej-zydowskiej-rewolucji-pazdziernikowej-w-rosji
 • @lorenco 19:22:04
  Kilka cytatów z książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”[i]:

  ( strona 32) „… tenże Żukow obalił też trzeci mit. Żydzi po drugiej wojnie głosili na cały świat, że władzy nigdy nie oddadzą. Mam na myśli władze NKWD w Moskwie. Do dziś można znaleźć opisy modłów dziękczynnych w synagogach na Zachodzie. Dziękowali Bogu, że mają w ZSRR władzę i rozszerzą ją na cały świat. Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…” ;

  Wypowiedź marszałka Wiktora Kulikowa do Albina Siwaka ( strona 40-41) „… Ale przy okazji powiem Ci, że nigdy bym nie poszedł do Żyda na doradce, a Żyd nie wziąłby mnie z prostej przyczyny: ja bym nie poszedł, bo po śmierci marszałka Żukowa zostałem szefem tajnej organizacji, właśnie tej partyjnej „razwiedki”. A ta organizacja właśnie została założona w celu usunięcia Żydów ze wszystkich zajmowanych przez nich stanowisk i funkcji. Czyli odsunięcia ich od władzy i możliwości wywierania wpływu na sprawy państwa i los ludzi. (…) Otóż kiedy Żukow robił tą czystkę na Biurze Politycznym, to ona by się nie udała, gdybym swoimi ludźmi nie zlikwidował obu moskiewskich garnizonów NKWD. Przecież pół godziny przed godziną wyznaczoną na rozpoczęcie akcji marszałek Żukow zebrał w ministerstwie obrony tych dowódców okręgów podmoskiewskich, którzy mieli wyznaczone konkretne zadania. Ja dostałem rozkaz likwidacji tych obu garnizonów NKWD. A rozkaz był taki: > A Żydzi na świecie doskonale wiedzą, że to ja dowodziłem tą dywizją, której żołnierze wykonali ten rozkaz. Do dziś można uzyskać dane liczbowe zlikwidowanych obu garnizonów NKWD i jest to prawie cztery tysiące ludzi. I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nasz uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem. Przypomnę ci – mówił marszałek – że i tobie dorobili rodowód rosyjski. Myśmy znali tą gazetę Solidarności, gdzie Mazowiecki na pierwszej stronie, wielkimi literami, głosił: . No i co ty na to ? – spytał. – Przysłowie mówi, że jak się obrzuci kogoś fekaliami, to coś tam się przyczepi i zostanie…”

  Redakcja KIP

  [i] Wyjaśnienie tytułu jest następujące: jak wrzucimy żabę do garnka z wrzącą wodą to oparzy się, ale wyskoczy z garnka, natomiast jeśli żabę będziemy powoli podgrzewać stopień po stopniu, to nim się zorientuje – się ugotuje. Ta paralela odnosi się do narodu polskiego, który jest gotowany krok po kroku, stopień po stopniu i stąd dylemat czy zorientuje się w porę, czy da się „ugotować „ jak żaba w garnku.

  Metafory tej użył Victor Orban w zastosowaniu do Węgrów, po czym Węgrzy „wyskoczyli z garnka”. Już czas na Polaków!
 • @lorenco 19:22:04
  Szczyt w Helsinkach: Kompletna klapa polityki globalistów i ich popleczników w „polskim” rządzie i „elytach”, dążących do jądrowej konfrontacji z Rosją, czyli „mesjańskiego” Armagedonu !!!
  Szczyt w Helsinkach został przygotowany w dniu 8 czerwca br. także w Helsinkach przez najważniejszych generałów: Przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii USA gen. Josepha Francisa Dunforda i Szefa Sztabu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Pierwszego Zastępcę Ministra Obrony Rosji Walerija Wasiljewicza Gierasimowa.


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Helsinki-gen.-Dunford.png


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Helsinki-Gen.-Gierasimow.png


  Fakt, że rozmowy między Prezydentem Rosji Władimirem Putinem i Prezydentem USA toczyły się bez świadków z obu stron, a jedynie w obecności tłumaczy dowodzi, że wiele ustaleń w polityce globalnej zostało zatwierdzonych, jako efekt ustaleń dwóch najważniejszych generałów. O tych ustaleniach dowiemy się trochę z przecieków, ale najwięcej poprzez fakty i wydarzenia na scenie politycznej w najbliższym roku. Jakie ustalenia podjęto, mogą nie wiedzieć nawet najbliżsi współpracownicy towarzyszący obu Prezydentom jak np. proizraelski doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.
  Stąd wynika ogromne zaniepokojenie chazarskich globalistów zarówno w USA jak i w UE i Izraelu oraz ich popleczników w Polsce, ponieważ:
  Rosja wyszła z izolacji i medialnej rusofobicznej kampanii zwycięsko.
  Udana organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, mimo prób niedopuszczenia do ich odbycia przez chazarskich globalistów, zakończyła się klapą i przyniosła ogromny sukces propagandowy Rosji, kasując wysiłki uczynienia z Rosji i Putina przysłowiowych „diabłów wcielonych”.
  Donald Trump napisał na Twitterze, że „Nasze stosunki z Rosją nigdy nie były gorsze ze względu na wieloletnią lekkomyślność i głupotę USA, a teraz przez sfałszowane polowania na czarownice (…)” — czym oczyścił Rosję z wszelkich zarzutów globalistycznej propagandy i polityków Zachodu !!!
  Długotrwałe próby doprowadzenia do konfrontacji Zachodu z Rosją i niedopuszczenia do spotkania Trumpa z Putinem, m.in. przez sfingowane zarzuty wpływu Rosji na wynik wyborów prezydenckich w USA – zakończyły się fiaskiem.
  Prezentujemy poniżej 5 artykułów, które w dość rzeczowy sposób omawiają sam szczyt i jego konsekwencje geopolityczne, chociaż mają one charakter przede wszystkim publiczno-propagandowy i nie dotykają faktycznych ustaleń jakie zapadły na szczycie.

  W tej sytuacji polska polityka wschodnia znalazła się w przysłowiowej „czarnej dziurze”, przyprawiając „polskojęzycznych” politykierów o prawdziwy „ból głowy”. Pisze o tym m.in. pierwszy tekst wywiadu z prof. Adamem Wielomskim.

  Redakcja KIP
 • @lorenco
  Szczyt w Helsinkach: „Polska nie spodziewała się takiego rozwoju wydarzeń”...W centrum uwagi światowych mediów znajduje się jednodniowy szczyt prezydentów Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, który odbył się wczoraj w Helsinkach. Szczyt Rosja-USA w Helsinkach: od zimnej wojny ku pokojowi.


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Helsinki-Putin-Trump.jpg

  Całość pod linkiem


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/szczyt-w-helsinkach-kompletna-klapa-polityki-globalistow-i-ich-poplecznikow-w-polskim-rzadzie-i-elytach-dazacych-do-jadrowej-konfrontacji-z-rosja-czyli/
 • @kula Lis 67 11:36:07
  A ten klub inteligencji polskiej, nie jest przypadkiem klubem inteligencji rosyjskiej?
 • @Talbot 13:29:19
  Niech będzie polskiej a nawet rosyjskiej, byle nie banderowskiej!
 • @Robik 13:55:33
  Rowhani ostrzega Trumpa: "wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem".

  Przemawiając do irańskich dyplomatów Rowhani dodał też, że Trump "nie jest w pozycji, by podburzać Irańczyków przeciwko ich bezpieczeństwu i interesom".

  Administracja prezydenta USA rozpoczęła w internecie kampanię wymierzoną w irańskich przywódców - przekazał Reuters, powołując się na waszyngtońskie źródło. Ma ona na celu wywarcie presji na Teheran w kwestii programu nuklearnego oraz wspierania zbrojnych organizacji na Bliskim Wschodzie.

  Na początku maja Trump wycofał swój kraj z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem, argumentując, że nie obejmuje ono irańskiego programu pocisków balistycznych, nie odnosi się do prób wywierania wpływu przez Iran na państwa regionu ani nie wyznacza perspektyw po wygaśnięciu umowy w 2025 roku. Poinformował też o ponownym wprowadzeniu wszystkich sankcji nałożonych na ten kraj, które obowiązywały przed zawarciem umowy. Część sankcji ma wejść ponownie w życie po upływie 90-dniowego okresu przejściowego, tj. 6 sierpnia, a część po 180 dniach, czyli 4 listopada.

  Zawarta w lipcu 2015 roku umowa między sześcioma mocarstwami (USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) a Iranem ma na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych.

  12 lipca Trump powiedział na konferencji prasowej po szczycie NATO w Brukseli, że kłopoty gospodarcze Iranu zmuszą Teheran do poszukiwania nowego porozumienia z Waszyngtonem. "W pewnym momencie do mnie zadzwonią, mówiąc: +zawrzyjmy umowę+. I zawrzemy porozumienie" - zaznaczył.

  Do wywierania ekonomicznej presji na Teheran wezwał też amerykańskich sojuszników sekretarz stanu USA Mike Pompeo. "Musimy odciąć wszelkie fundusze, z których korzysta (irański) reżim w celu finansowania terroryzmu i wojen. Nie wiadomo, kiedy Iran będzie próbował podsycić terroryzm, przemoc i niestabilność w jednym z naszych krajów" - napisał na Twitterze.


  Ps...Wojna z Iranem to wycięcie ropiejącego wrzodu na tkance Bliskiego Wschodu, wrzodu o nazwie Izrael! Oby jak najszybciej. Ciekawe ile by kosztowała Operacja Ajax II i kto by na tym zarobił? W przeszłości na embargu irańskim zarabiały ciekawe osobowości.


  https://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Rich

  Z punktu widzenia Polski odcięcie dostępu do tego taniego źródła zaopatrzenia stanowi widoczny problem i może pogorszyć koniunkturę. Nie chce mi się wierzyć, że za terroryzmem stoi Iran. Taki na przykład Osama Ben Laden był zgoła innej narodowości.
 • @Robik 13:55:33
  Iran zablokuje główną trasę eksportu ropy z Zatoki Perskiej? Najwyższy duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei poparł w sobotę stanowisko prezydenta Alego Rowhaniego, który sugerował, że jeśli irański eksport ropy naftowej zostanie wstrzymany, Iran zablokuje eksport ropy z krajów Zatoki Perskiej. Oświadczył również, że negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi byłyby "oczywistym błędem". Wcześniej w lipcu Rowhani, w odpowiedzi na wiszące nad Iranem sankcje amerykańskie i starania USA o zmuszenie wszystkich krajów do zaprzestania zakupu ropy irańskiej, zagroził blokowaniem wszelkich dostaw ropy z krajów sąsiednich. "(Ajatollah Chamenei) powiedział, że uwagi prezydenta (...), że +jeśli ropa z Iranu nie będzie eksportowana, żaden kraj w regionie też nie będzie jej eksportować+ były ważna wypowiedzią, która odzwierciedla politykę i stanowisko systemu (panującego w Iranie)" wpis tej treści pojawił się na stronie internetowej najwyższego ajatollaha. W przeszłości Iran groził zablokowaniem cieśniny Ormuz na głównej trasie eksportu ropy z regionu w ramach odwetu za amerykańskie działania. W przemówieniu do przedstawicieli irańskiego MSZ Chamenei, kiedy prezydent USA Donald Trump postanowił wycofać się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku, odrzucił możliwość jakichkolwiek ponownych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi. "Na słowie, czy nawet na podpisie Amerykanów nie można polegać, a zatem negocjacje z Ameryką są bezskuteczne" powiedział Chamenei. Prowadzenie negocjacji byłoby "oczywistym błędem", bo na Waszyngtonie nie można polegać - dodano na stronie internetowej ajatollaha. Jego zdanie stanowi ostatnie słowo we wszelkich ważnych kwestiach irańskiego państwa i jak pisze agencja Reutera podanie do wiadomości publicznej stanowiska Chameneia ma na celu zniechęcenie do otwartego sprzeciwu wobec groźby sformułowanej przez Rowhaniego. Chamenei wyraził też poparcie dla kontynuowania rozmów z europejskimi partnerami Iranu, którzy przygotowują pakiet środków ekonomicznych, aby zrównoważyć wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego. "Negocjacji z Europejczykami nie powinno się wstrzymywać, lecz nie powinniśmy tak po prostu czekać na europejski pakiet gospodarczy, tylko prowadzić dalej niezbędne działania w kraju" powiedział Chamenei. W wyniku nowych amerykańskich sankcji, narażających rynki naftowe na ogromne obciążenia w obliczu przerw w dostawach w innych częściach świata, eksport ropy przez Iran może do końca tego roku zmaleć o dwie trzecie. Wcześniej w tym miesiącu Francja oznajmiła, że jest mało prawdopodobne, aby europejskie kraje były w stanie wspólnie stworzyć pakiet gospodarczy dla Iranu. Waszyngton początkowo, kiedy prezydent Donald Trump wycofał się z porozumienia nuklearnego, planował całkowite odcięcie Teheranu od globalnych rynków i zażądał od wszystkich krajów, aby do listopada wycofały się z transakcji naftowych z Iranem. Jednak od tego czasu USA złagodziły stanowisko, mówiąc, że może zwolnić z sankcji niektórych sojuszników, którzy są szczególnie uzależnieni od dostaw z Iranu.
 • @Robik 13:55:33
  Polityka zagraniczna Trumpa grzęźnie w chaosie? Oto jej architekt John Bolton. Polityka zagraniczna Donalda Trumpa grzęźnie w chaosie. Dlatego warto się przyjrzeć jej architektowi Johnowi Boltonowi, doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego. Chciał bombardowaniem wymusić zjednoczenie Korei, wzywał do obalenia rządu ajatollahów w Iranie, namawiał Brytyjczyków do Brexitu. John Bolton nie bez powodów bywa nazywany amerykańskim nacjonalistą. Nawet konserwatyści mawiają, że „jest kilkadziesiąt mil dalej na prawo” od nich. Wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa uznał za szansę powrotu na polityczny szczyt. Dopiął swego. W kwietniu zastąpił gen. H.R. McMastera na stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, zwanego oficjalnie szefem BBN.
 • @ikulalibal "państwa zostały stworzone w efekcie socjologiczno-politycznych procesów" - Niemożliwe!!
  .  Dla rozjaśnienia: Istnieją różne przemiany społeczności ludzkich. Zostały one nazwane przez EXPERTÓW – profesorów jezuickich, SOCJO-LOGIĄ.


  Naturalne przemiany socjologiczne – oddolnie podejmowane decyzje, zawsze uzgadniane i zgodnie przyjęte przez całą ich wspólnotę.

  – Najczęściej wynikające z potrzeb przetrwania w zmieniającym się środowisku – np. długotrwałe zmiany w zasobach żywności, rzadziej zmiana miejsca zasiedlenia (warunki geograficzne).

  INŻYNERYJNE zmiany SOCJO-POLITYCZNE – odgórnie podejmowane decyzje, które są zawsze nieplanowane i nieuzgadniane ze wspólnotą ludzi, którzy mają być/są poddani tym INŻYNERYJNYM EXPERYMENTOM SOCJO-POLITYCZNYM, których celem jest spowodowanie sztucznych (nienaturalnych) zmian w tej wspólnocie.

  INŻYNERYJNE zmiany SOCJO-POLITYCZNE, są zawsze wprowadzane pod przymusem tzn.: przemocą fizyczną, biologiczną, psychiczną i podstępem – Jednym słowem siłą i oszustwem.


  – Czy zastanowił się pan kiedyś, kto stoi za tą SOCJO-INŻYNERIĄ?
  Kto ma taką POTĘGĘ SOCJO-POLITYCZNĄ, która umożliwia mu, realizowanie tej GLOBALNEJ SOCJO-INŻYNERII na OGÓLNO-ŚWIATOWĄ skalę?!

  Czy zauważył pan, że te przemiany SOCJO-POLITYCZNE, wdrażane przez tych samozwańczych SOCJO-INŻYNERÓW, są zawsze narzucane bez woli, ani zgody, poddanej tym ludobójczym, a więc zbrodniczym EXPERYMENTOM poddanej im, zamieszkałej ludności?

  Czy zauważył pan, że nawet najpotężniejsze narody nie były i nie są w stanie stawić czoła tym SOCJO-POLITYKOM i oprzeć się, tym „przemianom społecznym”, wpychanym im na siłę przez tych EXPERTÓW od SOCJO-INŻYNERII –SOCJALISTÓW?  – Nie widzi pan, że te „NORMALNE, NATURALNE ZMIANY SOCJO-POLITYCZNE” jak je pan nazywa, które są obecnie wprowadzane ODGÓRNIE i SIŁĄ, przez SOCJO-POLITYÓW / SOCJO-INŻYNERÓW, doprowadza do tego, że pańskie dzieci, czy wnuki, chcąc założyć normalną ludzką rodzinę, albo iść do ślubu, lub po prostu mieć zwykły ludzki „sex”, będą miały do wyboru:

  lesbijkę, pederastę, TRANSWESTYTĘ, gumową lalkę, kozę, owcę, psa, plastikowego ANDROIDA, wirtualną postać z filmu pornograficznego wyświetlanego na ekranie TV lub transmitowanego prosto do ich mózgu, albo, jeśli będą ubogimi robotnikami, rolnikami lub innymi wyrobnikami, to zostanie im samogwałt??

  – Oczywiście, jeśli ci SOCJO-INŻYNERZY pozostawią im genitalia i przez pomyłkę, nie zachwieją im za bardzo, i zaplanowanej przez nich równowagi hormonalnej dla podludzi!!


  Czyta pan Książki?
  Polecam: przede wszystkim, Marxa, Engelsa & company, F. Hegela,…


  G. Orwell, ..., Aldous Huxley – 1932 . . . . . „Nowy Odważny Świat”
  (Oczywiście SOCJOPOLITYCY przetłumaczyli „Nowy WSPANIAŁY Świat”)


  Miłych snów i marzeń o przyszłości życzę.  .
 • @ikulalibal, Wiem, że pan nie posiada prawdziwej wiedzy historycznej - to widać! Pańskie wyjaśnienia są śmiesznie dziecinne!
  .

  Opowiada pan bajki z „Mchu i Paproci”.

  Z tego powodu nie potrafi pan, bo nie jest pan w stanie kojarzyć i logicznie łączyć faktów w spójną całość!

  Są dwa rodzaje NIEPRAWDY:
  Kłamstwo i niewiedza – Oba mogą mieć podobny skutek -


  Jeśli zna pan język łacinę (francuski, angielski), to proponuję zacząć czytać stare kroniki i dokumenty państwowe i BULE WATYKAŃSKIE.

  Tam jest wszystko napisane, do której rodziny, co należy i co, zaplanowano światowemu plebsowi na Przyszłość!

  Czy ma pan jakieś pojęcie heraldyce?

  Czy wie pan, na jakiej zasadzie są rozdawane, przydzielane dziś, HERBY (LOGO) CORPORACJOM i czyje i jakie prawa je chronią i rególują??

  Czy wie pan, na jakiej zasadzie są rozdawane, przydzielane od niepamiętnych czasów do dziś, symbole LOGO(a) i co one naprawdę oznaczają?

  Przykłady LOGO (logos- słowo):
  HERBY RODOWE, herby i flagi miast, państw, legalnych organizacji (np. religijnych), ….

  Czy umie pan czytać i odczytać – zrozumieć treść zawartą w malowidłach w świątyniach, pałacach, budynkach państwowych, korporacyjnych, w ilustracjach książek, w symbolach sekretnych, tajnych organizacji,…?

  „Rozpoznacie Ich Po Symbolach!”


  „Znaki i symbole rządzą światem, a nie słowa prawa” !!

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . wydumał niemodry Konfucjusz  https://dydymuscytaty.files.wordpress.com/2016/12/img_2816-1.jpg

  .
 • @Krystyna Trzcińska 20:32:25
  //Czy umie pan czytać i odczytać – zrozumieć treść zawartą w malowidłach w świątyniach, pałacach, budynkach państwowych, korporacyjnych, w ilustracjach książek, w symbolach sekretnych, tajnych organizacji,…?//

  Broń boże."Czytaniem" czyli interpretacją "sekretnej symboliki" zajmują się psychiatrzy.A i to nie wszyscy a tylko ci ze szkoły K.G Yunga.
  Pani coś poczyta na ten temat https://allegro.pl/mandala-symbolika-czlowieka-doskonalego-c-g-jung-i7449679961.html
  A jeszcze lepiej niech pani osobiście skontaktuje się z takim fachowcem od symboli.Sprawia pani wrażenie kogoś komu jest to szczególnie potrzebne.
 • @ikulalibal 22:06:26
  Okazało się, że Krystyna Trzcińska to facet.
  Niepojęte jacy dziwni ludzie są, różnorodni...
 • @kula Lis 67 16:42:01
  Zaczyna być strasznie. Zombie w polityce!
 • @Robik 13:53:11
  @Pedant 13:03:4 1 napisał:

  Udział Żydów we władzach rewolucji bolszewickiej:
  Rada Komisarzy Ludowych
  na ogólną liczbę 22 osób: 19 Żydów, 1 Ormianin, 1 Rosjanin, 1 Gruzin

  Skąd wzięta ta HIPER FILOSEMICKA HUCPA, mająca wywyższać rolę Żydów w Wielkiej Rewolucji Październikowej?

  Ja już wcześniej wskazałem,że według ROSYJSKO-BOLSZEWICKICH danych, pierwsza Rada Komisarzy Ludowych, rządząca między październikem 1917 a lutym 1918 składała się:

  15 Rosjan: Lenin, Rykov, Milutin, Szljapnikov, Ovsjenko, Krylenko, Dybenko (z Kozaków),Nogin, Łunczarski, Skvorcov, Oppolkov/Łomov, Avilov/Glebov, Trutovski, Podvolskij, Gorbunov

  4 Żydów: Bronstein/Trocki, Steinberg, Kamkov/Kac, Krivobokov (?)

  3 Polaków: Teodorowicz, Boncz-Brujewicz, Kołłątaj-Domontowicz

  1 Gruzin: Dżugaszwili/Stalin,

  1 Ormianin: Proszjan

  1 Fin: Szotman

  1 Łotysz: Cziczerin

  Kilka z tych osób odpadło w czasie trwania tego rządu, stąd ich liczba przewyższa 22,1 osoby (Koszarovej) nie udało mi się narodowościowo zidentyfikować, aż 8 członków tego rządu należała do przedrewolucyjnej carskiej arystokracji/szlachty

  Z powyższego zestawu aż 12 osób (czyli dokładnie połowa) została rozstrzelana 20 lat później, czystkach lat 1937-38!

  Oto jeszcze raz ich zbiorowe zdjęcie, na którym brak Trockiego:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/12/Rzad-Sowiecki-1917-1918.jpg

  I co to takie, wyprodukowane oczywiście w USA lat 1930, namolne BĘCWALENIE o żydowskim pochodzeniu pierwszych władz Związku Radzieckiego? (Żydów przecież w carskiej Rosji nie dopuszczano do szeregów arystokracji, w przeciwieństwie do Austro-Węgier, gdzie tytuły się kupowało.)

  Dokladny wykaz nazwisk, pochodzeń społecznych oraz narodowościowych i dat straceń patrz tutaj:

  Gasienica 21.07.2018 22:44:28
 • @Gasienica 05:51:19
  "namolne BĘCWALENIE o żydowskim pochodzeniu pierwszych władz Związku Radzieckiego? (Żydów przecież w carskiej Rosji nie dopuszczano do szeregów arystokracji"

  Hmm, arystokraci rządzili Związkiem Radzieckim?

  "Rada Komisarzy Ludowych, rządząca między październikem 1917 a lutym 1918 składała się:"

  A w PRL rządziła Rada Państwa i Rada Ministrów. Dużo było tych rad, w końcu był to system radziecki.
 • @Gasienica 05:51:19 Lenin nigdy nie był Rosjaninem. Większość zbrodniarzy ma talmudyczne korzenie. Synagoga Szatana.
  Moskiewskie muzeum ujawnia żydowskie pochodzenie Lenina. Zwykli Rosjanie po raz pierwszy mogą zobaczyć dokumenty potwierdzające od dawna powtarzane plotki o żydowskim pochodzeniu Władimira Lenina.

  W kraju długo nękanym przez antysemityzm, takie dziedzictwo może być bardzo ważne, zwłaszcza w stosunku do założyciela Związku Radzieckiego, który jest nadal czczony przez wielu starszych Rosjan.

  Wśród kilkudziesięciu nowo opublikowanych dokumentów, na wystawie w Muzeum Historii Państwa jest list napisany przez najstarszą siostra Lenina, Annę Uljanową, mówiący, że ich dziadek był ukraińskim Żydem, który nawrócił się na chrześcijaństwo, żeby uciec ze Strefy Osiedlenia i uzyskać dostęp do dalszej edukacji.

  „Pochodził z biednej żydowskiej rodziny i był, o czym świadczy świadectwo chrztu, synem Mojżesza Blanka z Żytomierza” (miasta w zachodniej Ukrainie), napisała Uljanowa w 1932 roku do Józefa Stalina, który przejął władzę po śmierci Lenina w 1924 roku.

  „Wladimir Iljicz zawsze cenił Żydów” – napisała. „Przykro mi z powodu faktu, że nasze pochodzenie – podejrzewałam to wcześniej – nie było znane za jego życia.”

  Za czasów carskich, większość Żydów mogła mieszkać na stałe tylko na wydzielonym obszarze, który stał się znany jako Strefa Osiedlenia, w skład której wchodziła część terenów współczesnej Litwy, Polski, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i zachodniej Rosji.

  Wielu Żydów przyłączyło się do bolszewików w celu zwalczania szerzącego się antysemityzmu w carskiej Rosji, a niektórzy znaleźli się wśród liderów Partii Komunistycznej kiedy przejęła władzę po rewolucji 1917 roku. Najważniejszym z nich był Lew Trocki, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Bronstein.

  Ale Lenin, urodzony jako Władimir Iljicz Uljanow w 1870 roku, uważał się za Rosjanina. Przyjął nazwisko Lenin w 1901 roku podczas zsyłki na Syberię w pobliże rzeki Leny.

  Krótki okres promocji kultury żydowskiej, rozpoczęty pod władzą Lenina, zakończył się na początku lat 1930, kiedy Stalin zorganizował antysemickie czystki wśród komunistów i opracowano plan przeniesienia wszystkich sowieckich Żydów do regionu przy granicy z Chinami.

  Uljanowa poprosiła Stalina o podanie do publicznej wiadomości faktu o żydowskim pochodzeniu Lenina, w celu przeciwdziałania rosnącego antysemityzmu. „Słyszę, że w ostatnich latach antysemityzm bardzo się nasila, nawet wśród komunistów” – napisała. „Byłoby błędem ukrywanie tego faktu przed masami.”

  Stalin zignorował prośbę i nakazał jej „absolutne milczenie” na temat tego listu, jak mówi kurator wystawy, Tatiana Koloskowa.

  Oficjalna biografia Lenina, napisana przez jego siostrzenicę, Olgę Uljanową, mówi, że rodzina miała tylko rosyjskie, niemieckie i szwedzkie korzenie.

  List od siostry Lenina udostępniono rosyjskim historykom na początku lat 1990, ale zaciekle kwestionowano jego autentyczność. Został wybrany do pokazania na wystawie przez Koloskową, która jako dyrektor oddziału Muzeum Historii Państwa poświęconej Leninie, jest jedną z najbardziej docenianych uczonych zajmujących się jego biografią.

  Wystawa w muzeum na Placu Czerwonym, w pobliżu mauzoleum, gdzie wciąż leży ciało Lenina, ujawnia również, że był w tak nędznym stanie po udarze mózgu w 1922 roku, że poprosił Stalina o przyniesienie mu trucizny.

  „Stalin zresztą nie został wybrany przypadkowo do spełnienia tej prośby,” napisała w dzienniku w 1922 roku najmłodsza siostra Lenina, Maria Uljanowa. „Znał towarzysza Stalina jako wiernego bolszewika, bezpośredniego i pozbawionego sentymentalizmu. Kto jeszcze odważyłby się zakończyć życie Lenina?”

  Początkowo Stalin obiecał pomóc Leninowi, jednak pozostali członkowie Biura Politycznego zdecydowali odrzucić jego prośbę, mówi dziennik. Trocki, którego Stalin, zmusił do opuszczenia Związku Radzieckiego, twierdził w swoich pamiętnikach, że Stalin otruł Lenina.

  Wystawa pokazuje 111 dokumentów, wiele z nich dopiero niedawno odtajnionych i wszystkie pokazane publiczności po raz pierwszy, dają zaskakujący wgląd w najważniejsze postaci w ZSRR. Ludzie zazwyczaj przedstawiani jako surowi i nieustraszeni, pokazują się jako czasami kapryśni, przerażeni, a nawet zrozpaczeni.

  Jeden z dokumentów zawiera desperackie błaganie do Stalina w 1934 roku, od aresztowanego komunistycznego przywódcy, Lwa Kamieniewa, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Rozenfeld.

  „W czasie, gdy moja dusza jest wypełniona tylko miłością do partii i jej przywództwa, kiedy, przeżywszy wahania i wątpliwości, mogę śmiało powiedzieć, że nauczyłem się bardzo ufać Komitetowi Centralnemu na każdym kroku, i każdej decyzji, towarzyszu Stalinie, jaką podejmujesz,” napisał Kamieniew. „Aresztowano mnie za związki z osobami, które według mnie są dziwne i obrzydliwe.”

  Stalin zignorował również ten list i egzekucja Kamieniewa odbyła się w 1936 roku.

  Nieco bardziej humorystycznym – lecz niemniej makabrycznym – aspektem wystawy są karykatury wykonane przez członków Politbiura.

  Nikolaj Bucharin, znaczący ideolog komunistyczny, pokazuje Stalina z ogromnym nosem i symboliczną fajką. Jego portrety innych komunistów są również niepochlebne – jeden jest pokazany jako oficer Białej Armii. Antykomunistyczna Biała Armia, popierana przez mocarstwa zachodnie, bezskutecznie walczyła z Armią Czerwoną Lenina w wojnie domowej w latach 1917-1923.

  Wybitny ekonomista Walery Mezlauk szydzi z Trockiego jako „Błąkającego się Żyda” i pokazuje ministra finansów, wiszącego w bardzo dziwnej pozycji. Pod karykaturą jest ręcznie napisana notatka: „Stalin poleca by ministra powiesić za jaja.”

  Minister i dwaj karykaturzyści zostali aresztowani i zamordowani w 1938 roku.

  Autorstwo: Mansur Mirovalev
  Tłumaczenie: Ola Gordon

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031