Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Dymiące zgliszcza reformy wymiaru sprawiedliwości?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy cała para znów poszła w gwizdek?

 

 

 

 

         Jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez nasze społeczeństwo reform miała być reforma wymiaru sprawiedliwości. To była gorąca pilna potrzeba: skończyć z bezczelną samowolą nadzwyczajnej kasty, ukrócić poczucie całkowitej bezkarności i stania ponad prawem do którego strzeżenia zostali przez społeczeństwo i za społeczeństwa pieniądze – powołani. Wprowadzić takie regulacje prawne, by sędziowie niezawisłość zachowali jedynie w zakresie orzekania, ale i w tym przypadku nie w alienacji do zdrowego rozsądku i powszechnego poczucia sprawiedliwości. Poza tym sprowadzić kastę na ziemię, podporządkować prawu, stworzyć mechanizmy kontroli, odpowiedzialności służbowej i karnej - aż do eliminowania z zawodu czarnych owiec i osadzania ich za kratkami.

 

Oczekiwana była również cywilizacja pozostałych zawodów prawniczych: adwokatury, prokuratury, również notariatu nie wolnego od patologii z jednej a poczucia bezkarności z drugiej strony.

 

Mijają trzy lata, reforma trwa i trwa i ….. trwa. I szczerze mówiąc niewiele skutków widać – poza przejęciem struktur sądownictwa i prokuratury przez nową władzę. Jestem oczywiście jak najdalszy od krytykowania tego kroku – trzeba było to zrobić. Tylko jest jedno ALE.

Z tych działań musi wynikać namacalna korzyść dla społeczeństwa, dla działania całego wymiaru sprawiedliwości – a tej korzyści nie widać. Nic się nie dzieje szybciej, sprawniej a przede wszystkim sprawiedliwiej. Jeżeli minister sprawiedliwości nie obejmie tej czy inne sprawy osobistym nadzorem, jeżeli media nie nagłośnią i nie pokażą na całą Polskę kolejnej patologii – to gdzieś tam po cichu, w mrocznych kazamatach wymiaru sprawiedliwości kanalie w togach dalej krzywdzą ludzi, wydaję kuriozalne wołające o pomstę do nieba wyroki, prokuratorzy ukręcają łby kolejnym sprawom mogącym zaszkodzić różnym lokalnym prominentom i dzieciom prominentów, adwokaci bezlitośnie łupią nieszczęśników zmuszonych do korzystania z ich „porad” i „opieki” - po czym uwalają sprawy – czy to nie podejmując oczywistych czynności procesowych, czy to spóźniając się z ich wykonaniem tak, by terminy zawite, zwane też prekluzyjnymi - ubiegły.

 

Z całkowitym poczuciem bezkarności połączonym z zabezpieczeniem własnych interesów, gdyż – przesiąknięci etyką adwokaci (i radcy prawni, żeby była jasność) przyjęli własny kodeks etyczny – z którego wynika, że wynagrodzenie muszą otrzymać z góry niezależnie od wyników ich pracy. Cała reszta przepisów kodeksu etyki adwokatów sprawia wrażenia jakby służyła uzasadnieniu tego zapisu, oraz zapewnieniu jego beneficjentom całkowitej bezkarności – bez względu na cokolwiek. Złośliwi, do których się zaliczam, mówią że ten kodeks jest najlepszym przykładem czym i jak bardzo różni się etyka adwokata, a ogólniej prawnika – od etyki rozumianej powszechnie. Rożni się wszystkim – prócz nazwy. Czysty talmudyzm w wysokim destylacie.

 

Być może uruchomienie prac Izby Dyscyplinarnej da jakąś poprawę w tej dziedzinie – trzeba być dobrej wiary, niestety nic innego nam nie pozostało.

 

Tymczasem jednak jest wiele niepokojących czynników, powodujących, że pomału zaczynamy wątpić w skuteczność przeprowadzanej reformy.

 

Spójrzmy na przykład na prace komisji reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego. Owszem, są wydawane wyroki zwrotowe, kilka osób siedzi w aresztach, na HGW nakładane są kolejne kary, trwają przesłuchania – to wszystko prawda. Tylko, że wyroki zwrotowe są zaskarżane, ich prawomocność jest w zawieszeniu, żaden rzeczywisty mocodawca operacji wyłudzeń nie został nawet ujawniony – a gdzie nam do osądzenia i wymierzenia kary.

 

HGW kpi sobie z kar finansowych, zaskarża je i wygrywa – co jest o tyle kuriozalne i zastanawiające, że wynika z oczywistego błędu prawnego popełnianego przez komisję: jeżeli wzywają osobę prawną czyli Urząd prezydenta mst Warszawy – to nie mogą nakładać kary na osobę fizyczną Hannę Gronkiewicz Waltz – gdyż są to odrębne osoby w rozumieniu prawa. I każda taka kara musi zostać przez sąd uchylona i nie wynika to z wrogości sądu czy jakiegoś układu – to jest absolutne abecadło prawnicze – i jeżeli prawnicy komisji takiej wiedzy nie mają – to miej nas , a przede wszystkim lokatorów, Panie Boże w swej opiece – bo na tych prawników bym nie liczył. Co zresztą daje wyobrażenie o poziomie umiejętności zawodowych polskich prawników: mieliśmy już kuriozalne wykładnie w stylu: jak mały Jasio wyobraża sobie prawo – w wykonaniu pp Gersdorf czy Iwulskiego – teraz następny kwiatek.

 

Więc mamy bezradność komisji Jakiego – warto pamiętać, że patologie reprywatyzacyjne mamy w całej Polsce, jedna komisja niewiele zmieni – potrzebny byłby jeden akt prawny wstrzymujący trwające działania grup przestępczych z jednej – i podważający do wyjaśnienia skutki prawne procesów już zakończonych. Tego nie ma - i woli wprowadzenia nie widać. I ustawy reprywatyzacyjnej porządkującej te sprawy też nie ma – bo została zablokowana przez środowiska żydowskie – i tyle warte okazały się deklaracje o wstawaniu z kolan.

 

Nie mamy widocznych skutków reformy w sądach. Sprawy jak długo trwały, tak długo trwają. Koszty raczej wzrosły a nie zmalały. Bezpłatnej pomocy prawnej, a zwłaszcza powszechnie dostępnego zastępstwa procesowego dla uboższych obywateli jak nie było tak nie ma. Można oczywiście złożyć przewidziany KPC wniosek – ale żeby został on pozytywnie rozpatrzony – trzeba nie mieć nic – bo jeżeli masz obywatelu cokolwiek, zatem możesz to sprzedać by nakarmić papugę – czyli adwokata – rozumuje sąd. Podobnie zresztą wygląda sprawa zwolnienia od kosztów sądowych.

 

Fundamentalna zmiana mająca chronić wymiar sprawiedliwości od ręcznego sterowania właśnie stała się własna farsą – a w rzeczywistości fikcją. Chodzi o losowanie sędziów do spraw. Wprowadza się zapis, że nie można zmienić sędziego – ale od pierwszej rozprawy. Czyli od losowania do pierwszej rozprawy można ze składem orzekającym zrobić wszystko. Czyli fikcja w majestacie prawa.

 

Skarga Nadzwyczajna – tak bardzo potrzebna w naszym kraju tak przez dziesięciolecia nękanym prawniczym bezprawiem – została na tyle okrojona, że trudno będzie z niej obywatelowi skorzystać – aż boję się myśleć, że właśnie o to chodziło. Stworzyć pozór dla celów propagandowo wyborczych – ale jednocześnie nie dać obywatelom nic – lub możliwie niewiele.

 

Działania prokuratury – jak były niemrawe i nieudolne, a do tego podlegające wielu niejasnym naciskom – tak jest nadal. Z czasów młodości pamiętam, że najbardziej tępi z jednej strony, a żądni władzy z drugiej, absolwenci studiów prawniczych – pchali się właśnie na prokuraturę. I to widać do dziś, panowie i panie prokuratorzy, to widać. I słychać – wystarczy, że się odezwiecie.

 

Porażająca nieudolność z radzeniem sobie z rokoszem prawniczym – jeżeli wprowadzacie jakieś prawo i jest ono obowiązujące – to musicie umieć je wyegzekwować, panowie Ziobro i spółka. Mieliście byś silni wobec silnych – a wobec fanaberii pani babci Gersdorf, kapitanów

Iwulskich - i całej hordy prawniczych rebeliantów zachowujecie się jak zające.

 

Podobnie wygląda sprawa relacji z ośrodkami zagranicznymi w tym z UE. Jeżeli zapowiadacie publicznie i na cały świat wprowadzenie jakiegoś prawa, czy zmiany prawa - i stoicie na stanowisku, że macie do tego wyłączne plenipotencje i umocowania – a następnie pod wpływem nacisków jakiegoś Timmermansa czy innego pijaczyny, wycofujecie się rakiem – to tracicie twarz i tam, bo już wiedzą, jak cienkie z was Bolki – i tu, w Polsce – bo ludzie którzy wam zawierzyli, widzą, że jesteście tacy jak wszyscy wasi poprzednicy, a wszystkie wasze słowa i solenne zapewnienia są – jak zwykle dotąd – gówno warte.

 

 

 

Dziękuję za uwagę.

KOMENTARZE

 • Autor
  Gersdorf pojechała się skarżyć do ludzi, którzy nam zostawili takie pamiątki na naszej własnej ziemi... Wybrała służbę kłamstwu!
  Patrzeć na szmatę nie mogę...
  Kiedyś za takie coś był szafot

  https://pbs.twimg.com/media/DisdhNGWsAAUwCn.jpg
 • Gersdorf
  Nazwisko mówi samo o sobie Niemcy ich wymordowali ,a oni i tak im w tyłek włażą. Zapisze się to kolejne qrwisko w niesławie Polski !!!
  Ścierwo sort,to jest właściwa kategoria dla tej łachudry...
  To co POyebani totalsi robią i co gorsze głoszą, przekonuje o tym, że podobnie jak Selbstschutz przed 1939 rokiem tworzą listy osób niewygodnych i podobnie jak ci ich bohaterowie nie cofną się przed najgorszym... no ale to już taki sort jest...
  5*
 • @Husky 14:52:30
  z podziękowaniem :)
 • @Husky 14:47:40
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180NzZmMy9wLzIwMTgvMDcvMjIvODI1LzM2MC9lNmFkNzQ0Y2I4MTI0MDY0YjE3MDJjNGE4ZGVkYzk5Ny5qcGVn.jpeg


  Skandal! Niemcy podważają polskie prawo?! „SZ” cytuje MSZ w Berlinie: Nie ma powodów uważać, że Gersdorf nie jest już I prezesem. Histeria rozsiana przez totalną opozycję zatacza coraz szersze kręgi! Polską reformę sądownictwa, a co za tym idzie, przejście Małgorzaty w stan spoczynku i jej odejście ze stanowiska I prezesa SN, kontestują nie tylko niemieckie środowiska prawnicze, ale także Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Berlinie! „Będę I prezesem na uchodźstwie” - powiedziała w niemieckim Karlsruhe prof. Małgorzata Gersdorf, skarżąc się do zachodnich sąsiadów na rządzących i reformę wymiaru sprawiedliwości. Co więcej, wsparcia udzieliła jej przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości Bettina Limperg! Okazuje się, że nie tylko niemieccy prawnicy, czy sędziowie nie chcą uznać reformy wymiaru sprawiedliwości, jaka dokonuje się nad Wisłą. Otóż polskie prawo kontestuje także resort spraw zagranicznych RFN! Jak podaje bowiem „Sueddeutsche Zeitung”, ambasada RP w Berlinie skierowała list do burmistrza Karlsruhe, gdzie swój wykład wygłaszała Gersdorf, by nie popełnił błędu i tytułował ją mianem „byłej I prezes Sądu Najwyższego”. Co zrobił burmistrz Karlsruhe? Poprosił o radę Urząd Spraw Zagranicznych RFN. Resort w Berlinie lekceważąc polskie prawo! odparł: Nie ma powodów uważać, że nie jest już prezesem. Jakim prawem MSZ w Berlinie podważa polskie ustawodawstwo w Polsce?!  Ps..Premier powinien wezwać ambasadora szwabów i go przeczołgać za mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski. Mam pytanie do MSZ: czy Polska jest już oficjalnie kolonią niemiecką? Ciekawe ile tej paskudzie za plucie na mój kraj Polskę zapłacili, baba chytra, stale mało, zgarnia jak inni jej podobni. Precz ze zdrajcami! Kilka person Gersdorf, Szechter, Zoll, Rózia von Thurn und Hohenstein, Pitera, Schmidt, Petru, Scheuring, Holland, Schetyna, Henning, Lubnauer Lenz, Stuhr, Neumann, Holland itd. itd co ich łączy? Czy tylko nienawiść do Polski i Polaków? Teraz widać gdzie targowica ma swoją centralę! Niemieckie sądy pamiętamy! Ta chazarska szlampa i alkoholiczka, sprzedawczyk i kapuś powinna stracić emeryturę sędziowską, a Niemcy niech się od nas odwalą! To neokolonializm. Niemcy chcą tu mieć wpływy poprzez swoją agenturę. Podobnie jak Izrael. Trzeba przywrócić karę śmierci i za zdradę stanu szubienica. Szpiegostwo szlampy chazarskiej Gersdorf i jej podobnym Czapa!
 • @kula Lis 67 18:14:05
  Jak informuje TVN24 :

  Dziś w godzinach porannych grupa protestujących zaatakowała plecami pałki ochraniających sejm milicjantów.
  Posłom PiS, świętującym 74.rocznicę ogłoszenia Manifestu PKWN, nic się nie stało

  https://pbs.twimg.com/media/DiuPbQ9W0AUBM2D.jpg
 • @kula Lis 67 18:14:05
  Mega wypowiedź Pana Ryszarda Czarneckiego:

  Pani Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku i donosicielką w stanie aktywnym.

  Dotyczy donoszenia Gersdorf w Niemczech.

  https://pbs.twimg.com/media/Dise57jWkAEEr-d.jpg
 • @Husky 14:47:40
  Prof. Pawłowicz zdecydowanie odpowiada niemieckiemu MSZ: "Polska NIE JEST częścią waszej Rzeszy". MSZ Niemiec: NIE MA powodów uważać,że [M.Gersdorf] nie jest już prezesem. Szefowa niem Trybunału Sprawiedliwości: Czujemy się za Polskę ODPOWIEDZIALNI… Od kiedy Niemcy ORZEKAJĄ o porządku prawnym w Polsce? Niemcy, Polska NIE JEST częścią waszej Rzeszy. Mimo zdrady niektórych polskich sędziów… napisała na swoim Twitterze posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz. Słowa prof. Pawłowicz dotyczą doniesień „Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta poinformowała, że ambasada RP w Berlinie skierowała list do burmistrza Karlsruhe, gdzie swój wykład wygłaszała Gersdorf, by nie popełnił błędu i tytułował ją mianem „byłej I prezes Sądu Najwyższego”. Burmistrz poprosił o radę Urząd Spraw Zagranicznych RFN. Resort w Berlinie zlekceważył polskie prawo i odpowiedział, że „nie ma powodów uważać, że nie jest już prezesem”. Z kolei trakcie wizyty w Karlsruhe wsparcia prof. Gersdorf udzieliła przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości Bettina Limperg.
  Ps...Celnie, pani profesor. Wielki szacunek, jak zawsze w dziesiątkę. Brawo. Reakcja RP powinna być natychmiastowa i zdecydowana: wezwanie Ambasadora Niemiec na dywanik i żądanie natychmiastowego zaprzestania ingerencji w wewnętrzne sprawy RP, łącznie z wydaleniem Ambasadora. Tu powinno być także żądanie, by nasze MSZ wezwało ambasadora RFN i wręczyło mu notę protestacyjną. A Polski MSZ cicho jak mysz pod miotłą. A co na to rząd ? Jak widać milczy gdy jest nagła potrzeba wyraźnej, mocnej politycznej riposty z wezwaniem ambasadora Niemiec. Bettina Limperg alte schlampe...fack germany..To zdrada Polski, natychmiast pozbawić tą chazarską schampe i alkoholiczkę wynagrodzenia sędziego w stanie spoczynku za politykę i zdradę, za wszczynanie niepokojów. Pani Pawłowicz pilnie jeszcze trzeba zlikwidować stałe miejsce niemieckiego posła w Polskim Sejmie. Usunąć z kraju RAŚ. Zlikwidować finansowanie mniejszości narodowej. To jest piąta kolumna. Nigdzie tego nie ma. Totalna targowica i taka schlampe chazarska Gersdorf utwierdzają władze w Niemczech w przekonaniu, że są patronem swojego protektoratu Polen a sądy są nad sądem, które w ostateczny sposób zatwierdzą albo nie zatwierdzą prawa stanowione nad Weische. Zresztą ciągle tam jeżdżą do swojej centrali po instrukcje i błagać o wsparcie. To jest specyficznie polska, 300 letnia tradycja jurgieltu, zdrady i targowicy. Takie polskie paskudztwo. Sądzę, że Izba Dyscyplinarna w SN będzie miała co robić; z niecierpliwością oczekuję napiętnowanie takich zachowań, jak zaprzaństwo, zdradę i negowanie prawa bez posiadania do tego uprawnień (bo jest to anarchia), łamanie prawa przez sędziów z jednoczesnym nakładaniem kar łącznie z wydaleniem z zawodu i odebraniem uposażenia przysługującemu sędziom w spoczynku. Oczekuję zakazu sprawowania zawodu wykładowców akademickich dla sędziów ukaranych przez Izbę Dyscyplinarną SN stosowanej jako reguły bez wyjątku. Proszę jeszcze dopisać o tym, żeby Niemcy zajęli się swoim prawem, bo już wkrótce muzułmanie dokonają u nich gruntownych zmian wprowadzając prawo szariatu! A my już dziś zacznijmy budować mur na Nysie i Odrze! Zalecam
  1. Odebranie schlape obywatelstwa.
  2. Ogolenie łba schlampe.
  Tyle w temacie schlampe frau Gersdorf.
 • @Husky 14:52:30
  Niemieckie bydło należy gonić, bo to zaraza, niczym dżuma z cholerą łącznie. Pozbawić tą schlampe i folksdojcza Gersdorf immunitetu i wysłać skarbówkę, żeby sprawdziła skąd ma taki majątek, bo nie z urzędnika pensji. Niech zatem Niemcy opłacaja "prezesurę" Gersdorf skoro uważają, że prezesem jest nadal. Polacy nie muszą jej wypłacać (wysokiej) emerytury, bo pańcia nie właciła na nią ani złotówki do ZUS!
 • @Andrzej Tokarski
  co do twego wpisu, to po części się zgadzam, bo przy takiej obstrukcji targowicy, zagranicy bez większości konstytucyjnej to ciężko coś zrobić. Zrobiono na tyle ile można na dzisiejszą chwilę. Też wiele mi się w PiS nie podoba, chciałbym szybciej, radykalniej. Lecz patrzę na to obiektywnie. Dałem 5 i pzdr!
 • @Andrzej Tokarski
  Największą obstrukcję robią dziś sądy, bez ich wyczyszczenia nic PiS nie zrobi. Wypuszczają na złość PiSowi przestępców, mafiosów, gangsterów, zasądzają im odszkodowania, przykłady można mnożyć. Te sądy każdą reformę uwalą. JK zdaje sobie z tego sprawę, zresztą o tym mówił, że bez zreformowanych sądów nic z reform nie wyjdzie bo będą blokować.
 • @kula Lis 67 19:11:34
  Niemcy już się nie kryją. Czują się "szczególnie odpowiedzialni za Polskę"

  https://pbs.twimg.com/media/DitqirOWAAEF6mP.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DitrGRcXcAASHTS.jpg
 • @Husky 14:52:30
  Kiedy Niemcy w krótkim czasie wyrzucili (po prostu wyrzucili na zbity dosłownie pysk!) 2/3 sędziów z NRD nikt po nich nie płakał i procedur nie uruchamiał. Trwa totalna wojna nazistowskiego kolorowego lewactwa przeciwko polskiemu narodowi i każdy pretekst jest dla nich dobry. Tutaj należałoby zadać pytanie ... dlaczego PiS wykazuje słabość w walce z warcholstwem i zdrajcami Polski? Gra przedwyborcza? Wątpię bo to jest samobójstwo polityczne? Kogo więc tak boi się PiS? Czy to strach czy po prostu nieudolność? Gdyby w Berlinie policja spacyfikowała demonstracje zagrażającą porządkowi publicznemu ani słowem byśmy nie pisnęli ani nie odważyli się zabrać głosu! Gdzie to nas stawia w jakiej roli? W roli podrzędnej! No i dlatego być może Niemcy czują się w obowiązku "zatroszczyć" o Polskę! Jak ostatnio Niemcy czuli się odpowiedzialni za Polskę, to nam się o kilka milionów populacja zmniejszyła. Koniec dojenia Polski i Polaków szanowni "przyjaciele"! Waszej pomocy nie potrzebujemy, bo za każdą kryje się obłuda! I jeszcze jedno: zabierzcie z Polski wszystkie śmieci, które przysłaliście nam do utylizacji! Możecie zabrać też wszystkie markety naszpikowane towarami o beznadziejnej jakości robionymi przez was pod polski rynek! Won! Do tej niemieckiej alte schlampe i lafiryndy Bettiny Limperg powiedziałbym tylko tyle, że niech się nie wpieprza w nasze sprawy, wystarczy, że poprzednie pokolenia Niemców to robiły. Od współczesnych Niemców oczekujemy powściągliwości i nie robienia bałaganu na świecie. Niech się wreszcie zajmą swoimi sprawami i nie robią chlewa z Europy.
 • @Husky 19:16:26
  Dzisiejsza Bundeswera to pedalstwo, lesby, nie przedstawia żadnej wartości bojowej. Sprzęt w takim samym stanie, czy Bundeswerze, Luftwaffe, czy Bundesmarine. Co do Bundesmarine, to przypominam, że około 10 lat temu przedstawiciele owej marynarki niemieckiej chcieli by polscy podwodniacy pływali na okrętach podwodnych pod ichnią komendą. Wszystko to oczywiście z powodu braków kadrowych. Jacyś ostatni przytomni ludzie u nas się temu sprzeciwili. A Rosja gdyby chciała to zajmuje Niemcy w 48 godzin, tyle czasu zajął by im dojazd, rozlokowanie i podpisanie kapitulacji tego kalifatu, co sami Niemcy przyjęliby z ulgą witając Rosjan kwiatami, chlebem i solą, pierwsi ci wschodni, wiem co piszę bo mam kontakt na co dzień z Niemcami.
 • @Husky 18:41:52
  dobre, Richard Henry błysnął refleksem
 • @Husky 19:16:26 Sędziowie ! Erdogana wam trzeba - warchoły.
  Wyrwanie się Polski i Europy Środkowo-Wschodniej z zależności kolonialnej od Niemiec, upadek "mittel europy" a to dla Niemców straty kilkudziesięciu mld Euro rocznie. Tania siła robocza w Polsce produkuje elementy dla niemieckiego producenta, Chińczycy kosztują już za dużo. Zwróćcie uwagę, że nie sprzedajemy do niemieckich sklepów gotowego produktu. Bez dostępu do taniej siły roboczej w PL, bez dostępu do polskiego ubezwłasnowiolnego rynku Niemcy będą upadać. Od dzisiaj proszę nie kupować produktów made in germany jak ja ich od dawien dawna nie kupuję, tylko polskie. Babcia jak jeszcze żyła, świeć Panie nad jej duszą, zawsze mi powtarzała, cyt., jak świat światem, Niemiec nie będzie Polakowi bratem, i tego się trzymam. Nigdy im, tym Niemcom w żadne zapewnienia o przyjaźni i inne tym podobne bzdety, nie uwierzę.
 • @kula Lis 67 19:07:17
  piszę co widzę - sam wiesz, że byłem za PISem przed wyborami po wyborach i w sumie dalej jakoś tam jestem, bo żadnej innej opcji nie ma - ale uważam że trzeba smagać i wytykać błędy , bo oni są na najlepszej drodze aby nas sprzedać, albo - przegrać z samymi sobą

  Nie można zrobić nic gorszego, niż ich chwalić i kadzić każdemu ich krokowi

  A wtedy nie będzie lepiej - po prostu wrócą kurwy i złodzieje

  za 5* dziękuję :)
 • @kula Lis 67 19:52:15
  "Dzisiejsza Bundeswera to pedalstwo, lesby, nie przedstawia żadnej wartości bojowej. Sprzęt w takim samym stanie, czy Bundeswerze, Luftwaffe, czy Bundesmarine. "

  Jak posłusznie zaczną wydawać 4 procent na wojsko, to przy rozmiarze ich PKB, technologii, organizacji staną się największą potegą militarną w Europie i trzecią w świecie po USA i Chinach.
 • @
  Podstarzała burdelmama wypowiada się w "sprawie" Gersdforf
  Interesu idź pilnuj, bo cię Stachu Gawłowski ze spółki wypierdoli.

  https://pbs.twimg.com/media/DiurNg1W0AEHN8g.jpg
 • @Husky 19:16:26
  Niemcy u siebie przestrzegają ustawowej granicy wieku....Die Berufung Limpergs durch das Bundeskabinett erfolgte am 11. Juni 2014. Am 1. Juli 2014 trat sie ihr Amt als Präsidentin des Bundesgerichtshofs an und wurde damit Nachfolgerin von Klaus Tolksdorf, der im Januar 2014 die Altersgrenze überschritt. Powołanie Limperg przez Gabinet Federalny odbyło się 11 czerwca 2014 r. 1 lipca 2014 r. Objęła ona stanowisko prezesa Sądu Federalnego, a tym samym była następcą Klausa Tolksdorfa , który w styczniu 2014 r. przekroczył granicę wieku... Beim Bundesgerichtshof ist sie – neben der ihr kraft ihres Amtes als Präsidentin zugewiesenen Aufgaben – Vorsitzende des Kartellsenats...
 • @Pedant 20:56:05
  Bundeswehra ma braki kadrowe. Będzie rekrutować żołnierzy wśród państw UE? http://niezalezna.pl/231332-bundeswehra-ma-braki-kadrowe


  Zrobią tzw. legię cudzoziemską skupiającą powracających członków ISIS. Mają praktykę z Waffen-SS...W czasie II wojny światowej w brygadach SS służyła cała Europa z wyjątkiem polskiego żołnierza. Nawet znaleźli się tam Anglicy - patrz "legion św. Jerzego. Obawiam się zaciągu imigrantów, "ciocia" Merkel być może zamierza utworzyć "brygady janczarów XXI wieku". Od dawna piszę, że "najnowszym" wynalazkiem w świecie lewaków w którym pozacierano granice będą armie najemnicze. Po to zresztą ściąga się imigrantów, którzy nie mają związków emocjonalnych z krajem przybycia, włączeni w struktury siłowe nie będą mieli oporów przed ewentualna pacyfikacją autochtonów. Przecież przyjechało do nich za "pracą" 1.8 mln "inżynierów", "dochtorów nauk wszelakich w tym ginekologów", informatyków, także tych z doświadczeniem wojennym, obcinacze głów, "konstruktorów" bomb, obsługa pontonów to ci do Bundesmarine się nadają, etc... więc w czym mają problem bo nie rozumiem?
 • @Andrzej Tokarski 20:08:19 Słychać wycie? Znakomicie!
  Tate był sędziom, mame była sędziom, to i ja zostałam. Ona znalazła się w SN jako strażnik najskrytszych tajemnic państwa, bo to w archiwach SN one się znajdują. Tu już nie chodzi o ludzi tam zasiadających, ale o skrywane przez SN tajemnice! Tylko półanalfabeci z PO nie widzą, że chazarska schlampe i alkoholiczka Gersdorf jest niedoukiem i bardzo prymitywną kobieciną. Jak człowiek o takiej inteligencji mógł zostać dr habil.? Są różni prezesi. Na przykład w niektórych oddziałach odwykowych wśród pacjentów wyznacza się "PREZESA". Może to prawda, że schlampe Gersdorf jest prezesem. Tylko czego?! Dlaczego tyle ważnych stanowisk w Polskim Państwie jest obsadzonych przez wrogie Polakom plemię poststalinowców!? Te świnie nigdy się nie ucywilizują, antysemityzm nie bierze się z powietrza. Tu są żydowscy prawnicy:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst

  Baba wygadała się, że od 2 lat donosiła do niemieckich władz sędziowskich w Karlsruhe na przeprowadzane reformy w polskim sądownictwie, teraz wiadomo skąd pochodzi jej majątek ok. 7 ha działek, złoto. Czy przypadkiem poszukiwane przez syndyka piramidy Amber Gold złoto (w ilości ok.1 kg) jest przechowywane u Gersdorf ? Bezpieczna dziupla. Schlampe Gersdorf na śmietnik historii. To jakiś koszmar, że tak nierozgarnięta osoba, jak Gersdorf, była 1 prezesem SN. To obraza dla Polski i Polaków. Niech ta eskimoska zostanie u swoich dobroczyńców hitlersynów i odwali się od Polski. W roku 1989 chazarokomuna zabezpieczyła swoją bezkarność dzięki SN, KRS i ogólnie sądom. Od 30 lat żyjemy pod rządami komunistycznych sądów. Czas to zakończyć. Jest taka oto zależność im więcej krzywd i niesprawiedliwości ze strony sądów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wobec Polaków tym mniejszy udział i poparcie dla zachowań totalnej oPOzycji. Sędziowie w Polsce są ośrodkiem anarchii państwa a bardzo wielu spogląda na Niemcy jako na swoich patronów........I dlatego należy poddać ich kontroli państwa i powinni zostać odpowiednio ustawieni jako urzędnicy państwowi. A w konstytucji należy dać delegację do ustawy albo wprost wskazać zamknięty katalog zachowań sędziów, który powoduje złożenie sędziego z urzędu z mocy prawa a nie na mocy jakichkolwiek orzeczeń czy wyroków. Z mocy prawa... A zwłaszcza za ingerencję w proces ustawodawczy i kontestowanie stanu prawnego, podnoszenie buntu, politykowanie choćby poprzez wypowiedzi. I zakazać przynależności sędziów do jakichkolwiek organizacji, bo są one narzędziem nacisków na niezawisłość sędziów przez środowisko co niweczy ich niezawisłość i niezależność. Frakcje prawnicze okładają się słownie po pyskach zapomniawszy, że to one są autorami bubli prawnych, o których krzyczy Wiesław pała Budka. Nabałaganili i szukają rozwiązania w ulicznikach!
 • @Autor
  Zadziwia mnie Pan swymi uwagami.
  Z jednej strony powołuje się na przepisy prawne, które muszą (?) być stosowane, a z drugiej żąda, aby szybko je zmienić.

  Biorąc pod uwagę tempo zmian - wydaje się, że i tak wszystko idzie na maksymalnych obrotach.

  No bo jak (sądownie) karać przestępców, jak sędziowie nie chcą tego robić i stosują max destrukcję?
  Mnie tylko wkurzają tacy malkontenci, którzy jeszcze niedawno jako wzór systemu prawnego podawali sądy unijne, a teraz krytykują zachodzące zmiany.
  Kolejny rodzaj terrorystów - lexterroryści, którzy bazują na iuisekologii.

  Coraz bardziej mi Pan podpada: najpierw ekoterrorysta, a tu jeszcze iuisterrorysta. Co będzie dalej? Chyba już tylko bycie lewakiem, albo jeszcze gorzej - sędzią!!!
 • @Husky 23:51:22 na zdjęciach kodziarska zdzira Wyszogrodzka przez lata związana związana była z TVN.
  obrończyni "wolnych sądów"


  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15320892341d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/galeria/231183/kazb20170720pr025.jpg


  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/galeria/231183/dfxuhgawsaaoxjg.jpg

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/galeria/231183/kazb20170720pr002.jpg


  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/galeria/231183/15319905781d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  A poniżej swoiste kuriozum czyli pospolici przestępcy broniący "wolnych sądów" które ich będą sądzić! On tu już może tylko zaszkodzić. Kijowski (ten z zarzutami) w obronie... praworządności...

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15322933741d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Oskarżony o korupcję Pinior walczy o... "wolne sądy". Były senator PO nieźle odpłynął!

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15322876201d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Tylko takie "ałtorytety" jak Pinior i Kijowski mogą bronić tego zakłamanego sędziowskiego towarzystwa towarzyszy, bo mają nadzieję na ich odwzajemnioną wdzięczność. Ostatnie chwile na wolności więc muszą sobie POkrzyczeć.
 • @kula Lis 67 07:00:37
  Podpowiadam rycerskiej opozycji:
  z bagażnikiem nie wyszło, więc zrzućcie KODerów i Totalniaków z samolotów na teren Sejmu.Z parasolkami. Czarnymi. Będzie większy huk.
  Jednostka powinna nazywać się „głupiociemni”.
 • @Husky 23:51:22
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180MTk4OC9wLzIwMTgvMDcvMjEvODI1LzM2MC85YWNlZDJjZWZmZjg0ODU1OTdkNTVmMzgzYjRhYzMxMS5wbmc=.png


  Protest czy libacja? Uczestnicy antyrządowej pikiety spożywali alkohol przed Sejmem. Na miejscu był Bartosz Kramek. Prawicowy vloger Dariusz Matecki postanowił odwiedzić obozowisko protestujących przed Sejmem. W swoim materiale filmowym uwiecznił aktywistów spożywających alkohol. Sami zainteresowani nie byli specjalnie zawstydzeni swoją postawą.

  Pytani o spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, odpowiadali ze swadą, sugerując, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, choć bełkotliwy ton ich wypowiedzi wskazywał na co innego. Pytanie do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz: czy poza pozwoleniem na okupowanie Sejmu wydała zgodę na spożywanie alkoholu w tym miejscu? Kodziarstwo po protestach w sprawie „obrony praworządności” wali browary pod Sejmem… Może Kinga Gajewska donosi im „wódę reklamówkami”? napisał na Twitterze Matecki. Na miejscu można było zobaczyć znajome twarze, w tym Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog.

  https://wpolityce.pl/polityka/404823-uczestnicy-antyrzadowej-pikiety-spozywali-alkohol


  https://twitter.com/twitter/statuses/1020414136151363584


  Ps...Materiał jest gotowy dla Policji a następnie do sądu i wydalić Kramka ..Przecież towarzysz Juncker pokazał im, że należy pić! A może piweczko to prezent od niego dla Totalsów! Darmowa wóda i piwo to premia dla najgłośniej krzyczących "wolne sądy" i dodatek do zapłaty za udział w proteście. Widać ich spocone twarze po nadmiernym spożyciu wody ognistej. Nic mnie to nie dziwi zachowanie tych łapciuchów wskazuje na to iż są naćpani lub pod wpływem alkoholu to w końcu potomkowie łajz, bandytów, kryminalistów, ulicznic, złodziei, zdrajców, podżegaczy, zboczeńców itp... słowem potomkowie SB, NKWD także, patrzeć tylko jak się nawzajem będą żreć. Zapomniałem o najważniejszym morderców przede wszystkim, należy sprawdzić przeszłość rodziny Kramka, mam przeczucie, a raczej pewność iż należy do rodzinki banderowców. Tak po prawdzie ci degeneracji stają się coraz bardziej niebezpieczni, niech się PiS z nimi nadal tak się bawi a zabawa zamieni się w krew.
 • @kula Lis 67 07:26:38
  Żona Kramka oddawała się politykowi Mukhtarowi Ablyazovi...
  Jest nagranie w sieci ...
  O ludu...
  Mam nadzieję iż jej mąż się nie oddawał Ablyazowi i nie ma nagrań z udziałem Kramka i tego oligarchy ...
  Tfu !

  https://pbs.twimg.com/media/Df42CPWXkAABAM5.jpg
 • @Andrzej Tokarski 20:08:19 polecam.
  Dowody na to, że w Polsce rządzi mafia prokuratorsko -sędziowska, czyli o tym jak prokuratury i sądy bezkarnie fałszują dowody i na podstawie tych dowodów wydają fałszywe wyroki.

  https://blog.wolnemedia.net/dowody-na-to-ze-w-polsce-rzadzi-mafia-prokuratorsko-sedziowska-czyli-o-tym-jak-prokuratury-i-sady-bezkarnie-falszuja-dowody-i-na-podstawie-tych-dowodow-wydaja-falszywe-wyroki/
 • @Husky 07:59:27
  "Żona Kramka oddawała się politykowi Mukhtarowi Ablyazovi...
  Jest nagranie w sieci ..."

  Zadałem sobie trud i sprawdziłem.

  Ludmiła Kozłowska rzeczywiście miała bardzo krótką relację intymną w pokoju hotelowym z Abljazowem, gdzie była ukryta kamera. Widać poczuli do siebie pociąg. Nie osądzam.

  Ostrzeżenie: XXX a raczej tylko XX materiał poniżej.

  https://www.spankwire.com/Mukhtar-Ablyazov-Lyudmila-Koslovska-sex-video/video20208241/
 • @Husky Diduszko 2.0. Tak sprawę „skatowania” prowokatora „totalnych” komentują internauci
  Jak widziałem gdy chodził pod barierkami świrując, to wiedziałem że następnego dnia będzie z niego Diduszko 2.0. Kolejny kandydat do żenady roku. Dobrze, że przeżył Diduszko nie miał tyle szczęścia. Tacy są najlepsi- szarpią się plują, wyzywają z policja a jak przychodzi co do czego to „to dobre chłopaki były” i grzecznie stały a złe psy ich pobiły.  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15321892641d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DiodpXJWAAUhlKa.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DiodpXJWAAUhlKa.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DiodqfOXkAEQ-M6.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DiodqpTWAAATP4D.jpg

  A jak w rzeczywistości wygląda "agresja" policji? Tu znajdziemy idealny przykład:


  https://twitter.com/twitter/statuses/1020646952793452546  http://niezalezna.pl/forum/231277-diduszko-20-tak-sprawe-skatowania-prowokatora-totalnych-komentuja-internauci  Ps...Może taki sfrustrowany, bo dziadzio UB-ek zmniejszył kieszonkowe. Kolejny prowokator żydokomunista podjudzający do rozlewu krwi. Kanalia michnikowego sortu. Won z Polski. Ta platfusowa hołota wyraźnie dąży do rewolty w kraju, rozgonić tą dzicz pałami i wprowadzić stan nadzwyczajny na 3 m-ce, we Francji już jest 3 lata, w Holandii i Belgii to samo, uzbrojone wojsko na ulicach, a u nas z dziczą się bawią w kotka i myszkę? Rząd, co wy robicie, Polacy już mają dość, źle się to skończy jak nam nerwy puszczą i wyjdziemy rozprawić się z bandziorami, nie pomogą nawet Amerykanie w Polsce i UE. Mamy już tego dość, jak łajdakom nie podoba się rząd który my wybraliśmy nie wypierdalają do Niemiec, wszyscy zadymiarze won albo do szwabów albo za kratki! Co to za rząd i policja który z bandą oprychów nie potrafi sobie poradzić?
 • @kula Lis 67 09:02:38
  "rozgonić tą dzicz pałami i wprowadzić stan nadzwyczajny na 3 m-ce, we Francji już jest 3 lata, w Holandii i Belgii to samo, uzbrojone wojsko na ulicach, a u nas z dziczą się bawią w kotka i myszkę? Rząd, co wy robicie, Polacy już mają dość, źle się to skończy jak nam nerwy puszczą i wyjdziemy rozprawić się z bandziorami"

  Nowa sanacja? A jak Naczelnika zabraknie, to będzie jak było?

  "Mamy już tego dość, jak łajdakom nie podoba się rząd który my wybraliśmy"

  37% wybrało, a własciwie kilkanaście bo ponad połowa nie głosowała.

  "niech wypierdalają do Niemiec, wszyscy zadymiarze won albo do szwabów albo za kratki!"

  Witos i Korfanty uciekał przed sanatorami do Czechosłowacji. Sami sanatorzy później uciekali do Rumunii. Swiat na Niemcach się nie kończy.
 • @Pedant 08:55:55
  Widać, że ten ukrop pomiot banderowca z nosem Pinokia to alfons swej "żony" czyli kurwy. Zarabiają jak mogą na ten lewacki "otwarty dialog" otwartą cipą zgodnie z "wartościami" jewrounijnymi.. To moja ocena.
 • @kula Lis 67 09:42:09
  "To moja ocena."

  Moja ocena, że ten incydent był skutkiem apolitycznego napadu zwykłej chuci.

  Zresztą, jedna i druga strona są podobne z twarzy i nie tylko. Feromony i biologia to ważna rzecz! ;) Coś o tym więdzą także politycy z partii co Pan popiera.
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15323326451d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Sądownictwo „zainfekowano sowieckim HIV-em”. Muzyk w ostrych słowach o rządach PO! WIDEO. Muzyk i popularyzator folku Adam Strug był jednym z gości minionego odcinka "Drugiego Śniadania Mistrzów" w TVN. Podczas dyskusji padły ostre słowa w kierunku poprzedniej ekipy rządzącej. Zdaniem muzyka, to Platforma Obywatelska rozpoczęła "destrukcję systemu" sądownictwa, "zgłaszając nadplanowych sędziów w swoim czasie". A to dopiero początek listy zarzutów do PO! Prawdopodobnie nie takiego przebiegu spotkania spodziewał się Marcin Meller, gospodarz "Drugiego Śniadania Mistrzów" w TVN. Jednym z zaproszonych gości oprócz Agaty Szczęśniak, Dariuszem Rosiakiem i Ziemowitem Szczerkiem był muzyk folkowy Adam Strug. Kiedy wywiązała się dyskusja na temat sytuacji w polskim sądownictwie, ze strony Struga padły gorzkie dla opozycji słowa: Obrońcy niezawisłych sądów właściwie nie bronią sądów niezawisłych, bo z takimi w III RP nie mieliśmy do czynienia, tylko jak najbardziej zawisłych od poprzedniej władzy rozpoczął swoją mocną wypowiedź Strug. Destrukcję tego systemu zaczęła Platforma Obywatelska, zgłaszając nadplanowych sędziów w swoim czasie dodał. To, że nie przeprowadzono dekomunizacji i lustracji było błędem założycielskim tego systemu. W tej kwestii to Kaczyński miał rację a nie oponenci. Zainfekowano życie państwowe, w tym sądownictwo, sowieckim HIV-em podkreślił muzyk.

  Fragment tej rozmowy można obejrzeć TUTAJ:


  https://twitter.com/twitter/statuses/1021050827685998598
 • @Pedant 08:55:55
  to teraz już Pan wie, dlaczego w niektórych miejscach stoją tablice z napisem:

  "Strzeż się pociągu!" ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:43:02
  ...piszę o tym, że nawet najbardziej zaawansowane działania najlepszego z ministrów po trzech latach coraz bardziej rażą nieudolnością, powolnością, fragmentarycznością - coraz bardziej dają wrażenie działań pozornych i nieskutecznych -niewiele w istocie zmieniają, a część zmian jest dyskretnie wycofywana. Tak się nie robi reform.

  A że przy okazji od czasu do czasu skoczy Panu ciśnienie - to dobrze - to warunek konieczny - choć nie dam głowy, czy wystarczający - by zaczął Pan myśleć

  Zmierza Pan w kierunku obszaru który ja zajmowałem przed wyborami parlamentarnymi - zupełnie jakby Pan nie zauważył, że minęły trzy lata - i efektów - poza narastającym najazdem żydów na Polskę - właściwie nie widać. I poza 500+ spełniającym jak się wydaje takiego listka figowego przysłaniającego rzeczywiste intencje rządzących

  Pan pyta - jak Pan jeszcze czegoś nie łapie
 • @kula Lis 67 10:05:59
  Pan Strug ma absolutną rację. Ja to twierdzę od lat. Tak, Trzecia RP została zainfekowana radzieckim HIV-em i dopiero teraz jest to wszystko "odkręcane". Moim zdaniem III RP została zbudowana na zbrodniach, kłamstwie i złodziejstwie i dlatego ta "budowla" musiała runąć. HIV jak ten radziecki HIV jest nieuleczalny, można go tylko uśpić. Dlatego wszyscy zainfekowani nim WON!
 • @Andrzej Tokarski 10:36:41
  Inaczej.
  To, że PiS ma te same zamiary co PO (a i inne ugrupowania polskiego Deep state), to prawda tak oczywista, że wstyd o tym wspominać. A Pan mnie o tym poucza.

  Wstydem jest też to, że Pan uwierzył w patriotyczne hasła PiS. I teraz stara się rozliczać tę partię ze swoich marzeń.

  Moje spojrzenie jest pragmatyczne. Dążąc do odbudowy Polski, także w Jej duchowym wymiarze, możemy to robić - odbudować jako Rzeczpospolitą.
  Tyle, że najpierw należy określić, co pod tym pojęciem należy rozumieć w chwili obecnej. Do jakiego modelu organizacyjnego dążyć.

  Robię to jednoznacznie - kształtując ideę Cywilizacji Polskiej, a na jej bazie określając kształt instytucji życia publicznego.

  Natomiast - żyjemy tu i teraz w określonych warunkach i otoczeniu. Idea CP nie ma zbyt wielu zwolenników, ani nawet osób, które ją rozumieją. To dlaczego miałbym mieć pretensje do wszystkich, że nie realizują zasad CP?

  Efektem jest stanowisko popierania wszystkich tych elementów działań PiS, które są zgodne z ideą CP, a przynajmniej nie są w sprzeczności.
  I to wszystko.

  Natomiast JK dawno temu stwierdził, że jest za "włączeniem się" Polaków do narodu UE, ale nie chce tego robić zbyt szybko.

  Dalej. Rozwijać należy ideę CP, gromadzić zwolenników i przygotowywać się organizacyjnie licząc, że powinie się noga wrogów Polski. Wtedy należy być przygotowanym do działania.
  A tu np. zmiany w sądownictwie - nawet nieudolne i powolne - i tak są lepsze niż nic. A Pan jakie ma propozycje? Czy są spójne logicznie z całokształtem potrzebnych zmian? Bo jakoś nie zauważyłem, aby coś takiego Pan proponował.
  A "pyskantów" mamy "na kopy".
 • @Andrzej Tokarski
  „Iustitia” zastrasza prawników, którzy chcą wejść do SN! „Powinni liczyć się z poważnym zagrożeniem swojej zawodowej i obywatelskiej reputacji”. Strach budzi agresję kasty sędziowskiej! Wojujące z rządem stowarzyszenie „Iustitia” straszy już tych prawników, których kandydatury trafiają do Sądu Najwyższego! Wcześniej tę samą metodę, stowarzyszenia sędziowskie stosowały wobec sędziów w nowej Krajowej Radzie Sądowniczej. Podzielamy stanowisko, że prawnicy czynnie zaangażowani w demontaż zasad demokratycznego państwa prawa oraz gwarancji należytej ochrony obywateli przez niezależne sądy, powinni liczyć się z poważnym zagrożeniem dla swojej zawodowej i obywatelskiej reputacji czytamy w kolejnej odezwie „Iustitii” do polskich korporacji prawniczych. Stwierdzenie zawarte w powyższym zdaniu jest groźbą wobec tych,których chcą pracować dla dobra wymiaru sprawiedliwości w Polsce i szanują demokratyczne oraz zgodne z konstytucją zmiany w funkcjonowaniu sądownictwa. Co najbardziej kuriozalne, „Iustitia”, jest przekonana, że zmiany w prawie są „nieważne” i niekonstytucyjne! Czy „wybitni” prawnicy zapomnieli, że o konstytucyjności ustaw może orzekać jedynie Trybunał Konstytucyjny?! Trwa procedura zgłoszeń kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Ogłoszone konkursy są w naszej ocenie nieważne, na co wskazywaliśmy w stanowisku z 14 lipca 2018 r. Kolejne zmiany ustaw ustrojowych praktycznie nie pozwalają na merytoryczną ocenę kandydatów do Sądu Najwyższego, a sama procedura konkursowa jest w coraz większym stopniu niekonstytucyjna czytamy w dokumencie „Iustitii”. Kasta sędziowska już szuka też kruczków prawnych, które storpedować mają konkursy na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego. Przedstawiciele „Iustitii” są przekonani. że Naczelny Sąd Administracyjny stanie się narzędziem do zablokowania konkursów i decyzji Krajowej Rady Sądownictwa. Stwierdzenie nieważności tej procedury w najszybszym możliwym terminie może nastąpić w ramach odwołania od uchwały organu pełniącego obecnie funkcję Krajowej Rady Sądownictwa. Wystarczające jest zaskarżenie decyzji powyższego organu do niezależnego sądu, jakim jest Naczelny Sąd Administracyjny. Będziemy wspierać tych uczestników konkursu, którzy odwołają się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, kwestionując ważność trybu konkursowego stwierdza „Iustitia”. Kasta sędziowska stosuje znane już metody blokowania i torpedowania zmian w systemie sądownictwa. Żenująca argumentacja o „niekonstytucyjności” i „nieważności” zmian mogą budzić śmiech i politowanie. Gorzej, gdy kasta zastrasza prawników. Wszyscy pamiętamy groźby b. rzecznika KRS Waldemara Żurka, który mówił o odbieraniu sędziom emerytur, stowarzyszenia sędziowskie grzmiały też o „nieważności” wyroków. Jedynym powodem tych szokujących wystąpień jest poczucie bezradności. Kasta i wspierające ją partie polityczne przegrały wojnę o sądu. Reforma sądownictwa staje się faktem.


  Ps...A gdzie jest Prokurator Krajowy? Śpi? To jest już jawny PUCZ przeciwko państwu polskiemu. To raczej członkowie Iustitii powinni mieć problemy z karierą zawodową. Przecież tego wymaga i dalekosiężny interes Państwa Polskiego i zwykła przyzwoitość. O jakiej reputacji bredzi kasta? ...co oni chrzanią...reputację SN świetnie ilustruje uniewinnienie sędziego kradnącego ordynarnie pieniądze na stacji benzynowej...! Czas na sędziów uczciwych i niezawisłych i nie związanych z Iustitią. Czy nie istnieje coś takiego jak "groźba karalna"? I nie zawracajcie głowy, że organizacji nie da się ukarać! Ktoś (z nazwiska) szefuje tej organizacji...Proces norymberski się kłania...Iustitia powinna zostać zdelegalizowana za jawne wystąpienie przeciwko porządkowi prawnemu w RP. Za szantaż w trybie natychmiastowym rozwiązać tą sektę nadzwyczajnej kasty. Gdzie jest prokuratura, przecież to groźby karalne. Nie przestrzegają własnego statutu więc zlikwidować stowarzyszenie Iustitia, sądownie w związku z nawoływaniem do łamania prawa?! Proponuję zacząć likwidację tej sekty od natychmiastowego zabrania dotacji państwowych na jej działalność. A ci zastraszani sędziowie, jeśli poddadzą się tej presji, dyskwalifikują się sami. Świadczy to o ich bardzo słabym charakterze, lękliwości i znacznej podatności na wszelkie naciski. To sędziowskie dno więc WON!.
 • @Andrzej Tokarski
  Reformy wymiaru sprawiedliwości mogły być już zakończone w ub. roku i przynosić pierwsze owoce, ale wmieszało się ego Dudy i mamy permanentne zamieszanie już od roku.
 • @Andrzej Tokarski 20:08:19
  A może to pan podejmie się zredagowania apelu do posłów PiS w temacie jaki poruszam w notce
  http://oswiat.neon24.pl/post/144709,propozycja-dla-neonowiczow
 • @Husky 19:16:26
  Jest 40 tys stron opisu zbrodni hitlerowskiego sądu z Karlsruhe, przypomnieć hitlerowską cywilizację zbrodni na ludziach. Ciekawe czy kiedyś doczekam się naprawdę stanowczej reakcji rządu zarówno w stosunku do Niemiec jak i drani którzy jawnie dopuszczają się zdrady? Niemcy już rozgrywają roszczenia powojenne Polaków. Narzędzi, jak to Niemcy, mają sporo...Tak bezczelne zachowanie Niemiec jest możliwe dzięki zdradzieckiej postawie PO, N, KOD i głównie samej sclampe i alkoholiczki byłej I prezes chazarki Gersdorf. Czyli zdradzieckiej, pasożytniczej chazarskiej kliki. Na pohybel tym szubrawcom! Czyżby stara schlampe i alkoholiczka była I prezes chazarka Gersdorf obiecała Niemcom, że zablokuje zapłatę odszkodowań Polsce?
 • @Andrzej Tokarski
  Ona ta schlampe chazarska, alkoholiczka, przestępca i donosicielka Gersdorf Pełniła funkcję I Prezesa SN bezprawnie, ponieważ ustawa o SN mówi, że może nim być tylko czynny sędzia, którym ona tylko radca prawny prawa pracy nigdy nie była i nigdy nie zdawała egzaminów sędziowskich. W tym wypadku powinno się domagać zwrotu apanaży, pensji, wszelkich wydatków które na koszt SN czyli podatników robiła, a także żadnej emerytury i stanu spoczynku ponieważ tej schlampe i alkoholiczce chazarskiej Gersdorf się jak z powyższego wynika się nie należy. Stan spoczynku i emeryturę może mieć zgodnie z ustawą o SN tylko czynny sędzia. Tylko kto się na to odważy? Czy znajdzie się ktoś taki? Wątpię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:04:33
  moje spojrzenie było i jest pragmatyczne: postawiłem na PIS nie z miłości, tyko dlatego że w ówczesnej sytuacji każda opcja odsunięcia kurew, złodziei i bandytów była dobra - szczegółowo to wyjaśniałem i nie chce mi się powtarzać
  Zaznaczałem, że nawet jeżeli PIS będzie próbował oszukać, to i tak będziemy wygrani, bo odsłonią się i nikt więcej na nich nie zagłosuje. Okazuje się że oni też o tym wiedzą i spieszą się, by - zanim naród jednak przejrzy na oczy - było już pozamiatane i Polin dopięty - a ludzie pod totalną kontrolą.
  I szczerze mówiąc aż takiego cynizmu nie zakładałem, podobnie jak nie zakładałem że w kilka lat doprowadzą nas do sytuacji bez wyjścia.

  W takim punkcie teraz jesteśmy i o tym warto rozmawiać

  A Pan wtedy namawiał do bojkotu wyborów, a teraz opowiada o jakiejś Cywilizacji Polskiej....

  Jakiej Cywilizacji Polskiej, Człowieku - tu wszystko za chwilę będzie zaorane - i powstanie jedna wielka farma hodowli.... pejsów - a Pan Wojtas będzie niespiesznie budował cywilizację polską - chyba dla mrówek...
 • @Andrzej Tokarski poniżej "kwiatki" Gówina czyli wielkie gówno jak on sam.
  W ustawie 2.0 (o szkolnictwie wyższym i nauce). nie przewidziano pełnej dekomunizacji (mimo iż ministerstwo tak twierdzi). Dekomunizacja dotyczy wyłącznie następujące przypadki: zawarte w następujących artykułach: Art. 20. 1. Członkiem rady uczelni …. ust 1,pkt.5: ust 4. Art. 255. ust 3. Art. 274. 1. Do zadań KEN należy...… pkt. 3 Zatem kierownikiem np. Instytutu, katedry itp. może być osoba która: w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186 oraz z 2018 r. poz. 538, 650, 651, 730 i 1000), nie pełniła w nich służby ani nie współpracowała z tymi organami Jeśli to prawda - co to za dekomunizacja?! A może mylę się?
 • @kula Lis 67 15:22:17
  reforma szkolnictwa wyższego ministra Gowina powinna być rozpoczęta od przeniesienia (jesteśmy litościwi, nie żądamy dymisji pana Gowina) na inne stanowisko - adekwatne do kompetencji

  Ja proponuję etat ciecia na parkingu - dla wrotek
 • @Andrzej Tokarski 15:44:30
  100/100!
 • @Andrzej Tokarski co ty byś w takich warunkach zrobił?
  Histeria! Kasta „przestrzega” przed nowym Sądem Najwyższym: "Realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski". Stowarzyszenia sędziowskie prześcigają się w histerycznych i szokujących apelach oraz groźbach kierowanych do tych, którzy wbrew woli kasty, chcą być sędziami Sądu Najwyższego! Tym razem przedstawiciele stowarzyszenia „Themis” przekonują, że udział prawników w konkursie na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego to nie tylko „łamanie konstytucji”, ale także „współudział w tworzeniu realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski”. Czy urażona ambicja i kompleksy obecnej szefowej „Themis” wpływają na skandaliczną formę odezw stowarzyszenia? Stowarzyszenie „Themis”, na którego czele stoi była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie przyzwyczaiło nas już do histerycznych i emocjonalnych wystąpień, które nie mają nic wspólnego z niezawisłością sędziowską, za to całkiem sporo z polityczna działalnością sędziów, której kategorycznie zabrania konstytucja. Tak jest i tym razem. Stowarzyszenie Sędziów THEMIS, wobec niekonstytucyjnego i brutalnego przejęcia Sądu Najwyższego przez większość polityczną stwierdza, iż udział w procedurach zajmowania miejsc w Sądzie Najwyższym jest działaniem bezpośrednio wspierającym łamanie Konstytucji RP czytamy w oświadczeniu, które „Themis” umieściło na swojej stronie internetowej. To jednak nie koniec kuriozum. „Themis” pozwala sobie, podobnie jak „Iustitia”, na groźby wobec tych niepokornych prawników, którzy chcą normalnie pracować dla dobra polskiego sądownictwa. W związku z powyższym wzywamy wszystkich prawników do powstrzymania się od uczestnictwa w tych procedurach, a tych którzy już zgłosili swoje kandydatury o ich wycofanie, gdyż jak słusznie podnoszą autorytety prawnicze, oznacza to także „współudział w tworzeniu realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, ze względu na niszczenie ładu konstytucyjnego” czytamy w stanowisku „Themis”. Nazwiska osób aspirujących do Sądu Najwyższego w warunkach stworzonego obecnie ustawowego bezprawia, staną się synonimem służalczości wobec systemu niszczącego państwo prawa i „odbierającego po kawałku” wolność obywatelom dodają przedstawiciele skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Themis”. Trzeba spytać szeregową sędzię z Krakowa, Beatę Morawiec – szefową Themis, w jakim celu zastrasza sędziów, którzy nie podzielają jej histerycznych ocen, kompleksów i politycznego zacietrzewienia. Czy fakt, że słusznie pozbawiono ją stanowiska prezes SO w Krakowie, ma wpływ na skandaliczną formę odezw jej stowarzyszenia? A może pani Beata Morawiec przygotowała już listy z nazwiskami tych, których chce karać? Żenująca, skrajnie upolityczniona postawa „Themis” budzi oburzenie i sprzeciw. Groźbami kierowanymi wobec sędziów powinny też zainteresować się organy ścigania. Dosyć tego terroru!


  https://wpolityce.pl/polityka/404988-zobacz-jak-straszy-sedziow-kasta-sedziowska


  Ps...Kasta nadzwyczajna żyje w matrxie (czytaj w narracyjnym negatywnym wizerunku ) czyli hucpie. Nie ma sporu prawnego, bo ich argumentem "prawnym" jest, że Kaczyński zrobił ludziom wodę z mózgu. Prawdziwym zagrożeniem są żydzi gotowi do paktów z diabłem i wymordowania nawet swoich. Tu są sami żydowscy prawnicy:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst

  Żydowskie środowiska sędziowskie nienawidzą Polski jak zarazy. Czemu dają świadectwo od drugiej polowy XVII wieku (tzn. wtedy nie były to sędziowskie środowiska) nie mniej za wszelką cenę dążyły do likwidacji Polski. Dokładnie jak teraz. Polacy nie mają prawa mieć własnej Ojczyzny, Polska ma być czymś w rodzaju nowoczesnego niemieckiego obozu koncentracyjnego z żydami w roli kapo. Do tej roli żydzi trenowali w Judenratach i żydowskiej policji, tylko że wtedy zajmowali się własnie dla Niemiec mordowaniem... żydów. Nazistowskie wypowiedzi niemieckiej administracji tylko potwierdzają, że nazizm i mentalność hitlerowska herrenrasse w pełni odżyła między innymi dzięki antypolskim środowiskom żydowskim w Polsce. "Themis" i "Iustica" i okolice są tego przykładem. Tak się zastanawiam jak długo jeszcze sędziowie będą sądzić na forum publicznym, bez wyroków, bez procesów. Czy to jeszcze sędziowie czy już opozycyjne trolle? Czy na tego rodzaju groźby nie ma paragrafu? postawić tych którzy grożą i zastraszają przed komisją dyscyplinarną i odebrać wszelkie uprawnienia przysługujące sędziom łącznie z zaopatrzeniem emerytalnym. Jeśli rząd dalej będzie tolerował bezczelne zachowania zbuntowanej części środowiska sędziowskiego to im później zmierzy się z tym problemem tym będzie trudniej. Teraz widać czarne owce zorganizowane w klikach tracących wpływy. Wszystkich na czarną listę i odpowiednio potraktować. O, jakże mocno potrzebna była ustawa o SN! Ale też inne są potrzebne, żeby oczyścić sądy niższych szczebli. Czas rozwiązać zorganizowane grupy nawołujące do siłowego usunięcia konstytucyjnych organów. Stowarzyszeniem nie jest grupa osób i bossów bezkarnych, bo to spełnia klasyczną definicję mafii. Prawda jest taka, że pora spuścić psy i pogonić te kastowe samozwańcze książątka. Już patrzeć nie można na sobiepaństwo tej gówniarzerii. Żadnych sędziowskich stowarzyszeń, bo przeradza się to w sekty, kliki, jakieś parapartyjne organizacje, w których pokomunistyczni sędziowie uwili sobie przytulne i bogate gniazdka. Dlaczego PiS pozwala na antypaństwową działalność tych stowarzyszeń? Dlaczego nie zostały jeszcze zdelegalizowane, a ich członkowie odsunięci od wymiaru sprawiedliwości? Czas na ustawę, że sędziowie nie mogą należeć do żadnej organizacji nawet do klubu hodowców gołębia pocztowego. Żadnej bo każda ma wpływ na jej członków. Mam wrażenie, że ci ludzie ze stowarzyszeń sędziowskich uwierzyli w swoją boskość. Mam wrażenie, że sędziowie to jakaś niebezpieczna sekta. A czego chazarska i postbolszewicka kasta się boi, że ktoś ich rozliczy, ktoś będzie im patrzeć na ręce? Podajcie nazwiska i adresy tych cwaniaczków niby sędziów. Że to realne niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa waszych lewych majątków. Zagrożeniem dla Polaków to będzie orzekanie przez sędziego "roztargnionego" czy innego "złodzieja". Zagrożeniem dla Polski to DONOSZENIE na kraj do niemieckich SN a nie nowo wybrani przez KRS. Trzeba było zrobić porządek z sędziami i wyłowić wszystkie grube ryby Akcji Temida/około 1000 sędziów, czyli 10 % stanu wszystkich,poddać weryfikacji, a nie słuchać tego starego durnia, tetryka profesorzyny Strzembosza. Nadzwyczajna kasta łobuzów chce nadal bronić bandytów, oszustów i złodziei III RP. Większość tych pseudo sędziów jest w naszym kraju na delegacji wraz z swoim prezesem. Może najwyższa pora żeby odkurzyli paszporty i wrócili do swoich krajów. Niby sędziowie a nie rozumieją, że są to groźby karalne. Pokazujecie czym i kim naprawdę jesteście czyli postbolszewickimi zerami. Gdzie było stowarzyszenie a raczej związek zawodowy do którego zgodnie z konstytucją i ustawą należeć sędziom nie wolno, sędziów z "Themis" i "Iustitia" gdy SN uwalniał od winy sędziów złapanych na złodziejstwie... dlaczego owo SS "Themis" i "Iustitia" nie protestowało gdy sędziowie wypowiadali się POlitycznie na zagadnienia do których nie mają umocowania prawnego? Gdzie było owo strzeżenie prawa i godnego zachowania sędziego w przypadkach sędziów, których Igor Tuleja, Łączewski etc.. jest jednoznacznym przedstawicielem. Na podstawie niegodnego oświadczenia, jednoznacznego złamania naczelnej zasady niepolityczności i zachowania bezstronności uważam, że owo "Themis" i "Iustitia" powinno być natychmiast zdelegalizowane /rozwiązane a sędziowie podpisujący się pod groźbami powinni być dyscyplinarnie wydaleni z zawodu. Każdy kto szczeka na Polskę i sieje zamęt w kraju, za kudły i won z Polski do cudownej praworządnej pedalsko-lewacko-muzułmańskiej już Europy, niech robią kariery na zmywaku. To robactwo nie tylko musi odejść, ale powinni potracić majątki i prawa do sutych emerytur. Czas najwyższy aby tą nadzwyczajną kastą zajęły się odpowiednie służby i postawiły konkretne zarzuty za łamania prawa oraz groźby. Jak długo można tolerować destrukcyjną działalność polityczną kast. To są ostatnie podrygi rozdeptanej ostrygi. Żegnaj kasto sędziowska, żegnaj. Już niedługo odpowiecie za swoje czyny. Nie mogę się doczekać tej chwili. Do zobaczenia w Biedronce. Kasa wasza, towar mój.
 • @Andrzej Tokarski 13:58:54
  Chyba jest Pan porąbany. Szkoda.
 • @Andrzej Tokarski 15:44:30
  Sędziowska postkomuna nadal kąsa. "Najwierniejsi z wiernych stoją w obronie pozostałości systemu". Prof. Ewa Łętowska, która jeszcze w czasach PRL-u została rzecznikiem praw obywatelskich, a w skład Trybunału Konstytucyjnego weszła dzięki rekomendacji posłów SLD, PSL i UP jako kandydatka Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, aktywnie działa na rzecz utrzymania dotychczasowego status quo "najwyższej kasty". Angażowała się otwarcie w spór, który powstał wokół Trybunału Konstytucyjnego, wielokrotnie wygłaszając w mediach opinię, które, jak się wydaje, nie powinny być publicznie artykułowane przez apolitycznego sędziego. Ewa Łętowska, która jeszcze w PRL została rzecznikiem praw obywatelskich, twierdziła m.in., że rząd nie ma prawa nie publikować wyroków TK i straszyła Radę Ministrów... Trybunałem Stanu. W niedawnym tekście, publikowanym na naszych łamach informowaliśmy m.in. o tym, że jej mąż Janusz Łętowski znalazł się w pierwszym składzie Sądu Najwyższego III RP. W PRL i był zarejestrowany przez SB jako TW „Krytyk”. Do pierwszych jego kontaktów z bezpieką doszło pod koniec lat 60. W 1979 r. i jak wynika z akt IPN, został zwerbowany. SB oceniała tę współpracę jako wartościową, dlatego kontynuowała ją do 1989 r. Wówczas współpraca SB z mężem Ewy Łętowskiej została zawieszona, ale nie wykluczono wznowienia jej w przyszłości. Do działalności pani sędzi odniosła się na Twitterze Dorota Kania, przypominając, że kiedy była proszona o interwencje ws. przestępstw SB stwierdziła, że "nie zamierza uzurpować sobie prawa do zastępowania czy wyręczania ośrodków decyzji politycznych w podejmowaniu przez nie ocen i działań".
  Dorota Kania: Prof. Łętowska jest naczelnym krytykiem obecnej reformy sądownictwa. Jako RPO w PRL, proszona o interwencje ws. przestępstw SB napisała, że "nie zamierza uzurpować sobie prawa do zastępowania czy wyręczania ośrodków decyzji politycznych w podejmowaniu przez nie ocen i działań".
  Joanna Lichocka: Dodajmy, że została rzecznikiem praw obywatelskich w PRL decyzją Wojciecha Jaruzelskiego. Ludzie komuny, najwierniejsi z wiernych, dziś stoją w obronie pozostałości systemu.  Ps...Po prostu Okrągły Stół miał szereg kantów. A myślałem, że geometria jest prosta. PiS robi dobrą robotę. Podziwiam za siłę, zdecydowanie, stanowczość i charyzmę. Mężem pani Łętowskiej był TW "Krytyk". Dzisiejsze "wycia" Wolfgang, Wolfgang, są efektem działań osłonowych wobec tak "zacnej' i nieskazitelnej obrończyni "ładu" prawnego.


  https://pbs.twimg.com/media/DjFeCS-XsAEY7R-.jpg:large  Chazarokomuna żelazem niewypalona nie jest obalona. Przecież każdy uczciwy i prawy polski patriota wie, jakim łajnem jest ta pożal się Boże "profesurka" Łętowska, fuj, jak cuchnie, ale cuchnie! Wymiar sprawiedliwości był wentylem bezpieczeństwa i kamieniem węgielnym okrągłego stołu. Wtedy zagwarantowano, że sądy będą przychylne dla aferzystów i będą chronić ich uprzywilejowaną pozycję. Uderzenie w niego musiało spowodować reakcję, bo to dla niektórych walka o życie. Kasta uprzywilejowana walczy o swoje przywileje. Wszyscy won bo ten cały aparat sprawiedliwości, i te "profesury" to funkcje politycznego utrwalania władzy reżimu sowieckiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31