Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
227 postów 2123 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Bezwzględni wobec słabych - tchórzliwi wobez silnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak prokuratura kompromituje reformę wymiaru sprawiedliwości

 

Bezwzględni wobec słabych – tchórzliwi wobec silnych

 

Jak prokuratura kompromituje reformę wymiaru sprawiedliwości

 

       Niezawodni aplikanci i wychowankowie prokurator Kargulowej – pamiętacie Państwo nieśmiertelną wykładnię istoty działania wymiaru sprawiedliwości: „sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie” - otóż ci potomkowie i duchowi spadkobiercy w osobach prokuratorów prowadzących sprawę wypadku pani premier Szydło sprzed blisko półtora roku w Oświęcimiu, dali jasny i stanowczy sygnał, że nic się w tej sprawie – postrzegania roli wymiaru sprawiedliwości – nie zmieniło.

W końcu nie może być tak, by jakiś, za przeproszeniem, świadek mówił prokuratorowi jak było. Od tego jak było - jest prokurator, a do pomocy ma biegłych.

 

I właśnie ci prokuratorzy przy współudziale biegłych postanowili, jak to się mówi w slangu przestępców, pójść w zaparte, albo pójść na rympał – wbrew oczywistym faktom i zeznaniom świadków upierając się przy tezie, że to młody kierowca Sebastian K jest winien wypadku w którym o mało co nie zginęła Pani Premier – bo gdyby nie zapięte pasy, nie miałaby szans na przeżycie.

Taki wypadek, bez zapiętych pasów, mógłby przeżyć komandos w służbie czynnej, nie kobieta, raczej niespecjalnie do tego, jak sądzę, wysportowana. Wiem co mówię - jeden z moich nauczycieli, w dziedzinie o której kiedyś wspominałem p. Wojtasowi wjechał kiedyś centralnie w drzewo passatem z podobną lub większą szybkością. Łapska miał z uwagi na profesję tak krzepkie, że zaparłszy się o kierownicę, dogiął ją do deski rozdzielczej, ale nie puścił. Zaklął, wypełzł z tego co zostało,zaklął ponownie i zadzwonił po kolegów by go zabrali. Nic mu się nie stało. Włączyłem do tekstu ten akapit nieprzypadkowo – o czym będzie później.

 

Więc panowie prokuratorzy, wbrew dziesiątkom zeznań świadków i wbrew dowodom z monitoringu postanowili pójść w zaparte i za wszelką cenę wrobić młodego. I pewnie by go wrobili gdyby nie kontekst polityczny, oraz fakt, że wypadek postanowiła wykorzystać opozycja – i skierowała do pomocy Sebastianowi K znanego adwokata, który żeby była jasność, nie jest z mojej bajki – ale akurat w tej sprawie okaże, się jak sądzę, bardzo pomocny w tym, by plany prokuratury spaliły na panewce.

 

Postanowiono forsować tezę, o winie oskarżonego i warunkowym umorzeniu sprawy, licząc, że młody dla świętego spokoju zgodzi się – i prokuratura ogłosi sukces. Sebastian K jednak – mając wsparcie swego mecenasa i mediów, raz opinii publicznej, odmówił – słusznie twierdząc, że nie ma powodu brać na siebie winy której nie popełnił i żyć z opinią osoby skazanej – już nie mówiąc o możliwych roszczeniach odszkodowawczych, które mogłyby zostać wobec niego skierowane, gdyby swą winę prawomocnie uznał. Sprawa trafi zatem przed sąd i ten rozstrzygnie o winie, czy też braku winy.

 

Istotnym szczegółem oceny postępowania śledczych są przecieki z przesłuchań, z których wynika, iż wysoce prawdopodobne jest takie prowadzenie rozmów, nie po to, by dojść do prawdy materialnej – ale raczej zdyskredytować niewygodnych świadków.

 

By jeszcze dodać barw obrazowi owego urągającego sprawiedliwości, poszukiwaniu prawdy materialnej, czy wreszcie zwykłej przyzwoitości, śledztwa warto przytoczyć wczorajszą wypowiedź prokuratora Janusza Hnatko – jako żywo przywodzącą na myśl spuściznę babci Kargulowej.

Otóż powiedział on mniej więcej tak: każdy kierowca, który wykonuje manewr skrętu w lewo zobowiązany jest upewnić się, czy nie zajeżdża drogi innemu pojazdowi – i tyle miał pan Hnatko do powiedzenia. Wypada więc panu Hnatko przypomnieć i niniejszym to czynię:

 

otóż, panie Hnatko, fundamentalna zasada kodeksu drogowego w zakresie prawidłowego wykonywania manewru wyprzedzania - mówi, że wyprzedzać można wyłącznie po lewej stronie pojazdu wyprzedzanego - z wyjątkiem jednej jedynej sytuacji – mianowicie takiej gdy pojazd który zamierzamy wyprzedzić, sygnalizuje zamiar skrętu w lewo – w takim wypadku wyprzedzanie dozwolone jest WYŁĄCZNIE z prawej strony takiego pojazdu – innymi słowy, wyprzedzanie w opisanej, oświęcimskiej sytuacji z prawej strony JEST ZABRONIONE, panie Hnatko – ZABRONIONE! I tyle. Są oczywiście wyjątki – ale te nie mają tu zastosowania – również ten o pierwszeństwie pojazdów czy też kolumn pojazdów uprzywilejowanych – gdyż aby posiadać status pojazdu uprzywilejowanego – trzeba spełnić określone prawem warunki – a tych pojazdy wiozące premier Szydło – nie spełniały – i są na to dziesiątki świadków.

 

Trzeba koniecznie przypomnieć, że – co doskonale widać na zdjęciach z wypadku – w aucie premier Szydło nie otworzyły się poduszki powietrzne -co w tej klasy aucie nie ma praw się zdarzyć. Ale jeżeli się zdarzyło, to znaczy, że ktoś je wyłączył, możliwe, że celowo. Tego dotyczył wcześniejszy akapit o komandosie. A jednak prokuratura tego wątku jakby nie dostrzega. Ciekawe dlaczego – czyżby kryła jakąś tajemnicę? A oskarżanie Sebastiana K byłoby zasłoną dymną – dla szczelniejszego skrycia owego sekretu?

 

Jest jeszcze jedna kwestia, bardzo niepokojąca: otóż zadaję sobie pytanie: czy pan minister Ziobro nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku pani premier Szydło? Bo jeżeli nie nadzoruje i przez to prokuratorskie myszy harcują w najlepsze, jak za komuny - to niedobrze – pan minister powinien zdawać sobie sprawę, że reforma góry wymiaru sprawiedliwości to jeszcze za mało. Powinien pamiętać, że tam na dole dalej działają prokuratorzy przyzwyczajeni przez dziesiątki lat do całkowitej samowoli i całkowitej bezkarności – więc nie można pozwolić im hasać do woli.

 

Ale jest jeszcze druga opcja ta gorsza – taka, że pan minister wie, iż śledztwo tak wygląda, jak wygląda - i dzieje się to za jego aprobatą – a to by znaczyło, że pan minister Ziobro też jest z namaszczenia babci Kargulowej.

 

Oraz – że mówiąc „Państwo ma być silne wobec silnych, a wyrozumiałe wobec słabych” - mówił. Żartował – trzeba znać się na żartach, nieznajomość żartów szkodzi...

 

A wtedy to już – miej nas Panie Boże w swej opiece.

 

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • errata
  "innymi słowy, wyprzedzanie w opisanej, oświęcimskiej sytuacji z prawej strony JEST ZABRONIONE"

  oczywista pomyłka - powinno być: ..."w opisanej oświęcimskiej sytuacji wyprzedzanie z LEWEJ jest ZABRONIONE"
 • jestem ciekaw
  Czy prokuratura jest tak samo zawzięta w wyjaśnianiu podobnego wypadku Pani Premier w Izraelu.....Tam panowie prokuratorzy, to pewnie nawet oczu nie śmią podnieść.
 • @Andrzej Tokarski 13:04:15
  nie śledzę tego wypadku,

  ale autor, jeśli już się strzępi, powinien dać czytelnikowi szansę, i opisać, a może i narysować, to, co zostało ustalone.

  Dla przykładu, czy jeśli autor będzie mnie wyprzedzał, to mam prawo włączyć migacz i wjechać mu w bok? Tak, czy nie ?

  Przepisy drogowe są z gruntu idiotyczne, i aż dziw, że tylu ludzi przeżyło tę zabawę w ruch drogowy.

  Dziwi jednak wątek o komandosie. W którym samochodzie siedział zamachowiec?
 • @zadziwiony 13:19:31
  W Izraelu to był izraelski bus, nie polska rządowa limuzyna. Więc o co ci chodzi? To sprawa policji i władz Izraela.
 • @interesariusz z PL 14:09:01
  To ten gówniarz włączał się do ruchu, w lewoskręt jest to bezsprzecznie jego wina. Po drugie to czy on był ślepy, że kogutów nie widział jak i głuchy nie słyszał dźwięku? Być może słuchał głośnej muzyki? i było bum.
 • @ Autor
  "w aucie premier Szydło nie otworzyły się poduszki powietrzne -co w tej klasy aucie nie ma praw się zdarzyć."

  Dziwne jest dla mnie to, że tak mało osób zwróciło na to uwagę.
  Jeśli sprawa była ustawiona, to jest mało prawdopodobne, że kierowca seicento nie był w nią uwikłany w sposób planowany. Chyba, że czekali na przypadkowego jelenia, który się napatoczył akurat w Oświęcimiu.

  A ponadto ciągle mi chodzi po głowie skierowana wiązka określonych fal elektromagnetycznych, którą wywołano u kierowcy seicento reakcję, taką, że skręcił akurat w tym momencie.
  Może się wydawać, że to s-f, ale chyba już nie :-(

  A więc wątków jest dużo.

  Ode mnie 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 15:26:25
  Ale ciebie fantazja poniosła, za dużo filmów sanfiction, odpuść. Mnie też w taki sposób taki jeden szczyl drogę zajechał, miał pecha, moje ma 2700kg, i rury z przodu, rurami mu bok rozprułem. Była jego ewidentna wina, dostał mandat. Mi nawet rur nie porysowało. Wytarłem z jego farby. Pzdr!
 • @kula Lis 67 16:05:03
  "moje ma 2700kg"

  Proponuję potroić (chyba...) ;-)

  http://www.romankozlov.ru/wp-content/uploads/2012/01/HUMMER-MARAUDER2.jpg

  Przyda się jakby ktoś uznał Twoje komenty za zbyt niewygodne i nasłał jakąś ciężarówkę. Byłoby zdziwko! ;-)

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 16:05:03
  "Ale ciebie fantazja poniosła..."

  Ale przyznasz chyba, że z tymi poduszkami, które nie zadziałały jest coś nie halo, hm?

  Ukłony
 • @Jasiek 16:11:28
  Czujniki poduszek są z przodu auta, musisz uderzyć czołowo zderzakiem to poduszki odpalą, być może to stary model, bez bocznych czujników. U mnie w moim F Explorerze także nie zadziałały bo z przodu, a uderzyłem bokiem jak te rządowe auto. Zderzak osłania orurowanie więc ja nawet czołowo musiałbym dobrze walnąć by rury zgniotły zderzak i czujniki odpaliły poduszki. Zadowolony z wyjaśnienia? No i te wiązki fal o których piszesz na tego mojego nie działały, tylko głupota i nieuwaga. Prawko miał zaledwie miesiąc jak się okazało.
 • @Jasiek 16:11:28
  Co do rządowego jak patrzę na zdjęcie, to jak już przodem uderzył w drzewo to pewno odpaliły, one tylko kilkanaście sekund są napełnione potem zwisają u dołu kierownicy, stąd ich nie widać na zdjęciu bo drzwi są zamknięte.
 • @Jasiek 16:11:28
  Miałem taką sytuację, pod cmentarzem ześlizgnęła mi się noga, but mokry po deszczu, walnąłem czołowo w śmietnik kontener, wtedy orurowania nie miałem, samym zderzakiem, czujniki nie odpaliły poduszek, tak ok.10km/h i nic, tylko śmietnik przesunąłem o metr. Nawet zderzaka nie porysowałem.
 • @kula Lis 67 17:09:15
  "...i nic, tylko śmietnik przesunąłem o metr. Nawet zderzaka nie porysowałem."

  2700 to 2700 ;-DDD

  Ale z tymi poduszkami, to pewności nie mam.

  Dziękuję za odpowiedź.

  Ukłony
 • @Jasiek 17:21:01
  Powiększyłem to zdjęcie, widać na nim, że ta z prawej odpaliła, i zwisa sklapnięta. Jest biała. Reszta deski czarna, więc dokładnie widać.
 • @kula Lis 67 15:23:37
  nie gówniarz, tylko młody kierowca, nie włączał się do ruchu, tylko był w ruchu - prawidłowo zasygnalizował skręt kierunkowskazem, zatrzymał się, przepuścił jedno auto na kogutach (ale bez sygnałów dźwiękowych - więc też nie miało prawa wyprzedzać go z lewej, bo nie było uprzywilejowane), po czym prawidłowo skręcił - a matoł z BORu który jechał drugim samochodem wjechał z całym impetem w prawidłowo skręcające auto - po czym - wbrew procedurom nie pojechał prosto, odsuwając masą seicento - tylko wydzwonił centralnie w drzewo.

  Na swojej długiej i krętej drodze życia byłem również zawodowym kierowcą, więc bez obrazy, Kula Lisie, ale.... na początek poszukaj sobie definicji włączania się do ruchu

  Nie wiem co było z poduszkami - ale faktem jest że nie jest to cywilne auto o nieznanej przeszłości - tylko rządowa specjalna limuzyna z najwyższej półki - więc opowiadanie że poduszki nie musiały zadziałać jest, jakby to powiedzieć, dziwne...

  Odrębną sprawą jest poczucie bezkarności funkcjonariuszy BOR - to znana z różnych relacji prawidłowość - rozsądni, zdawałoby się ludzie, gdy dostaną szczególne uprawnienia, stawiające ich w ramach ich obowiązków zawodowych niejako ponad prawem - zaczynają zachowywać się jak królowie świata i okolicy - i to są właśnie efekty
 • @interesariusz z PL 14:09:01
  naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem strzęp się na komentarze - na początek podpowiadam: nie wystarczy pooglądać literki, trzeba jeszcze poskładać z nich słowa, z nich zdania - a potem jeszcze zrozumieć treść tych zdań.

  jak to opanujesz, zacznij się tu udzielać
 • @Jasiek 15:26:25
  za 5* dzięki

  wątek fal elektromagnetycznych proponuję by Pan rozwinął w osobnym poście, bo ja nic o tym nie wiem - ja widziałem tylko brak wystrzelonych poduszek - i śledztwo skręcane na chama tak, by obciążyć młodego, choć nie gówniarza.
 • @zadziwiony 13:19:31
  tam cicho, sza
 • @kula Lis 67 17:29:54
  "Powiększyłem to zdjęcie, widać na nim, że ta z prawej odpaliła..."

  Dzięki!
  To przynajmniej wyjaśniałoby jedną kwestię.
  Ale i tak widać, że w sprawie coś nie gra, że coś jest robione na siłę.
  Tak to odbieram.
  To już drugi wypadek z Szydło jako pasażerem. Wcześniej był PAD, AM i 10.04.10.
  Dziwne... przynajmniej dla mnie.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Andrzej Tokarski 17:49:21
  "wątek fal elektromagnetycznych proponuję by Pan rozwinął w osobnym poście..."

  Przepraszam, ale nie dysponuję tak na szybko linkami.
  Kiedyś słyszałem jak Jerzy Zięba opowiadał o takim wynalazku, który testowano w jednym z brytyjskich marketów. Na klienta, który coś ukradł kierowano wiązkę określonego promieniowania i klient słyszał głos "nie kradnij". Potem ekipa od wynalazku się wycwaniła i słyszany głos brzmiał "kup to". Efekty podobno były takie, że aż zaprzestano z przerażeniem co one są w stanie wywołać.
  Z kolei w jednym z wywiadów Witold Hake wspominał o deweloperze, któremu była potrzebna działka. Stał na niej dom jednorodzinny. I mąż zaczął słyszeć głosy "zabij żonę i dzieci". Nie wytrzymał i popełnił samobójstwo. Żona z dziećmi się wyprowadziła. Działką zajął się deweloper...

  Z powyższych info wywnioskowałem, że może kierowca seicento usłyszał "Skręcaj w lewo. Teraz!"...

  Ale co ja tam wiem :-(

  Ukłony
 • @Andrzej Tokarski 17:47:18
  Jest Pan okrutny...!
  :)))
 • @Andrzej Tokarski 17:49:21
  https://www.youtube.com/watch?v=TYlMYI4FlqM

  To jest właśnie link gdzie Jerzy Zięba podaje przykład zastosowania fal elektromagnetycznych do wywoływania efektu "głosów".
 • @Lotna 19:11:21
  na razie poszedł poszukać kogoś, kto mu poskłada ... :))
 • @Jasiek 20:11:56
  dziękuję - już na sam widok linku - chyba zaczynam słyszeć ... głosy
 • @Jasiek 16:10:09
  ale takim Marauderem, to bym pojeździł... po mieście...

  co prawda mam w mojej trzódce Landrovera Discovery na MT-kach z orurowaniem i stalowym zderzakiem - ale to jednak namiastka...

  ...choć z drugiej strony z czasów, gdy nim dużo jeździłem, zauważyłem takie zjawisko: koleś który w wstecznym lusterku zobaczył jak nadciągam 130/godz - jakoś tak, ściągało go w kierunku pobocza - sam widok tak działał.

  To był fajne, nie będę udawał, że nie
 • Polak i Patriota
  Przez dekady ośmieszany, poniżany, poniewierany i dehumanizowany przez antypolskie hieny medialne i polityczne.
  Wytrwał.
  Dzisiaj lider partii, która w wolnej Polsce po raz pierwszy rządzi samodzielnie. Nie zmarnujmy tego, bo to się nie powtórzy, a historia wystawi słony rachunek

  https://pbs.twimg.com/media/DjIcV_zXoAAZjnD.jpg
 • @kula Lis 67 15:23:37
  Rozumiem, że ten "gówniarz" to kierowca Szydło.

  W sposób typowy dla zwolenników Pychy i Szmalu kłamiesz w sprawie sygnałów dźwiękowych. Poza BORowikami, a ci są w sprawie zaintreresowanymi nikt, mimo prób fałszowania, między innymi podstawiania "PiS-eksperta" nie potwierdza używania sygnałów dźwiękowych. Wręcz jest zeznanie, że Szydło kazała wyłączać sygnalizację, bo jej przeszkadzała.

  Więc ogranicz się w w używaniu słów obraźliwych dla Polaka. Wina leży wyłącznie po stronie kolumny BOR. Nie będąc kolumną uprzywilejowaną wyprzedzał na skrzyżowaniu, przez linię ciągłą, zaś cała ta sprawa pokazuje dlaczego przestępcom z PiS potrzebna kontrola nad sądami i prokuraturą, by ukrywać własne przekręty.

  Gdyby nie pomoc polskich posłów to ta banda zniszczyłaby młodego Polaka. Przecież jego winę Błaszczak ogłosił w kilka minut po wypadku. Mam nadzieję, że sędziowie staną na wysokości zadania uniewinniając Polaka i ośmieszający zadaniowych prokuratorów.

  Z drugiej strony trzeba się domagać wyciągnięcia surowych konsekwencji względem zadaniowych prokuratorów, którzy dopuścili do przedawnienia sprawy dotyczącej niedopełnienia obowiązków przez BOR-owików.

  Skąd u ciebie tyle pogardy dla Polaków, czyśbyś był podobnej narodowości jak wielu w PiS? Czy też Polacy to dla ciebie tylko chłopi pańszczyźniani?
 • @Andrzej Tokarski 17:47:18
  "...Bezwzględni wobec słabych - tchórzliwi wobez silnych..."

  I to jest kwintesencja.
  Czyli wystarczy, by KAŻDY obywatel był uzbrojony, legalnie lub nie, i potrafił się tym sprzętem posługiwać.
  Z ciekawostek rewolwer na 6 luf, CZARNOPROCHOWY, polecam poszukać, tylko nie wiem, jak z legalnym zakupem (gotowego) prochu.
 • @laurentp 04:02:00
  w sprawie zbrojenia się zalecałbym chłodną głowę - to nie są czasy, gdy gentlemeni toczyli pojedynki na broń białą - tu przewaga siły ognia po stronie władzy jest tak ogromna, że można jedynie wywalczyć status martwego bohatera
  Nie od rzeczy zauważyć, że to poprzednia władza strzelała do obywateli - ta, póki co, nie.
  Więc raczej zadać sobie wysiłek zbudowania jakiejś alternatywy politycznej - niż sięgać po broń - i piszę to z pozycji osoby posiadającej pozwolenia na broń - nie tędy droga, choć mieć i - co ważniejsze, umieć się posługiwać nigdy nie zawadzi

  Do czarnego prochu droga wiedzie przez EKB - Europejską Kartę Broni wydawaną dość bezproblemowo przez Policję, albo przez Czechy
 • @Zawisza Niebieski 22:52:18
  Najlepiej rozpisać nowe wybory.
  NATYCHMIAST !!!!!!!
  Na szefa MSW delegować Sebika wraz z podarowanym (już dawno temu) od społeczeństwa nowym Seicento.
 • @Zawisza Niebieski 22:52:18
  " Gdyby nie pomoc polskich posłów " -

  - zachowajmy jednak choćby pozór bezstronności i chłodnej oceny rzeczywistości. Gdyby opozycja nie zwietrzyła okazji by dokopać władzy, pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się losem Sebastiana K - a już na pewno nie Władysław Pociej, było nie było, słusznie czy nie - ale znaczący - zatem i kosztowny - członek Palestry...
 • @Andrzej Tokarski 11:42:52
  Zachowjmy pozór bezstronności, zgoda. Niech Pan zwróci uwagę na to, że głosi pan peną paranoję od dawna narzucaną przez PiS. PiS jako twierdza oblężona przez wrogie siły. Kuchciński oblężony przez sterowanych politycznie niepełnosprawnych. ITD ITP

  Dla kazdego myślącego jest wiadome, że z jednej i z drugiej strony mamy politykę. Skandalem było, że w kilka godzin po wypadku Błaszczak ogłasza iż winę ponosi młody Polak. Pomylił propagandę z stanowiskiem ministra. To nie miniter (polityk) szczególnie zainteresowany w tej sprawie, ogłasza werdykt, Sebastian winny.

  Mamy skandalicznie prowadzone śledztwo od samego początku. m. in. puszczenie świadków wypadku,tych co jechali za Sebastianem. Później też, dobieranie ekspertów powiązanych z PiS, doprowadzenie do przedawnienia części ślectwa, podziały wątków, tak aby te niewygodne dla BOR uległy przedawnieniu. Wreszcie próba wciągnięia chłopaka, ty się przyznaj, my nie zastosujemy kary, ale dochodzą do tego przecież możliwości dochodzenia przez uczestników odszkodowań.

  Działanie opozycji z pewności jest uwarunkowane politycznie (na korzyśc polityczne), ale z drugiej strony jest pro-społeczne i społecznie akceptowalne. Pomoc w tym, by wypadek został sprawiedliwie oceniony a nie władza narzuciła wygodny sobie wyrok. W tym momencie jestem za Sebastianem, bo zawsze byłem przeci arogancji władzy. Jako już dorosły człowiek przeżyłe stan wojenny i wyroki wydawane przez sędziów typu Piotrowicz, Kryże.

  Wiele wskazuje na to, że winę za wypdek ponosi BOR. Jeśli nie była to kolumna uprzywilejowana, a świadkowie poza BOR twierdzą, że nie było sygnallizacji dźwiękowej to wina BOR jest oczywista. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu przy linii ciągłej. Tu nie było właczenia się do ruchu, bo nie jest włączeniem się do ruchu ruszenie wynikające z warunków ruchu.

  To jest klasyczny przypadek politycznego sterowania prokuraturą. Jeśli prokuratorzy, którzy doprowadzili do przedawnienia pewnych wądków nie poniosą konsekwencji, a na to wygląda, to mamy niezbity dowód na to, że śliedztwo jest sterowane politycznie. Jest to przykłado do czego doprowadzi przejęcie sądów i prokuratury przez polityków, do czego dąży PiS.

  Dlatego, choć nie stoję z KOD przed sejmem swoim zdaniem popieram zdanie iż cała "deforma" sądownictwa ma na celu nie poprawę działania sądownictwa a przejęce nad nim kontroli.
 • @Zawisza Niebieski 14:29:51
  ... głosi pan peną paranoję od dawna .....

  nie wiem co pan pije od rana, a może od dawna, ale lepiej by było gdyby pan przestał - przetrzeźwiał, potem pisał - nie sadził takie kocmołuchy
 • @Husky 10:04:02
  Znów błaznujesz, a wiesz jaką ocenę za błaznowanie na portalu uzyskujesz. Pamiętaj jedno, zgodnie z wytycznymi zwykłego posła wszystko co mówi PiS bierzemy z zaprzeczeniem. Czyli twoje badania wpływu laleczek voodoo na opozycję.

  Raz Polskę spotkało to szczęście, że Kaczyński przed upływem 4 lat pozwolił Polakom skorygować swój wybór i skorygowali dość wyraźnie; wyrok - 8 lat opozycji. Teraz niestety to piwo, które sobie naważyliśmy będziemy musieli wypić do końca. Ale jest to potrzebne, by PiS, Tadeusz R. pokazali swoją prawdziwą twarz na tyle wyraźnie, by i twardy elektorat PIS zrozumiał. A w zasadzie nie ma dziś realnej siły, której można by władzę oddać, bo powrót do rządów PO Nowoczesna... byłby chichotem historii.

  Ale wygląda na to, że już w wyborach samorządowych tak różowo dla PiS nie będzie. Wieś, czyli żelazny elektorat się zaczyna buntować Chłop to może i elektorat niżej wykształcony, ale w spawach ekonomii cechuje się niezwykłą mądrością ludową i nie omieszka "kosy na sztorc postawić" czyli pogonić PiSiewiczów na śmietnik historii.
 • @Andrzej Tokarski 14:44:24
  Przepraszam za literówkę w wyrazie "pewną", i jeśli się nieprecyzyjnie wyraziłem, nie miałem zamiaru obrażać Pana, Ale to co Pan wyciął jest wyrwane z kontekstu i nie odpowiada treści przekazanego przeze mnie komiunikatu. Autorem paranoi nie jest Pan i nie Pan ją od dawna głosi, a PiS. Pan ją tylko w tej chwili zastosował.

  Tu trzeba bronić młodego Polaka przed arogancją władzy PiS, i za to politykom należy się pochwała, a nie zastanawiać się, jaki polityczny interes pzy tym chcą upiec.

  "Niech Pan zwróci uwagę na to, że głosi pan pewną paranoję, od dawna narzucaną przez PiS. PiS jako twierdza oblężona przez wrogie siły. " To chyba powinno wyraźnie pokazywać kto jest autorem tej paranoi.

  Trzeźwienie zaś jest potrzebne tym, co nadal wierzą w pro-polską działalność PIS. PiS wyraźnie realizuje te słowa testamentu L.Kaczyńskiego. "Nie ważne kto będzie rządził w Polsce.... interesy Izraela będą zabezpieczone.

  Od dawna mam dość dobrze uzasadnione odczucie iż w kontakcie PiS - Polacy, mamy układ Żyd - Goj, kasta panów (zgodnie z tym co i nierozumny tłum tych, co panom mają służyć. Dzisiejsze narzucanie sądom władzy politycznej jakże łatwo prowadzi do powstawania prawa. Jeśli chłop zbije slachcica podlega karze śmierci, jeśli szlachcic chłopa, zapłaci karę pieniężną. A takie prawo już w Polsce istniało.

  Ta paranoja "obozu" ze wszystkich stron atakowanego przez wrogów jest podstawą polityki medialnej PiS. Pięknie to ilustruje dzisiejszy sejm odizolowany od Polaków barierkami i kordonami policji.
 • @Zawisza Niebieski 15:11:10
  Przez trzy lata PIS dokonał spustoszenia w Polsce,niszcząc metodycznie kręgosłup państwa-wymiar sprawiedliwości.Podzielili nas tak mocno że Polak-Polakowi wrogiem.Nie możemy porozumieć się w najprostszych sprawach. Polską rządzi schorowany człowiek z wizją:
  ”Po nas choćby potop”

  Żądamy natychmiastowych wyborów - choćby w najbliższy poniedziałek
  najdalej w.................. Środę
  Ile można żyć w warszawskich kanałach

  UBYWATELE!
  Apeluję
 • @Husky 15:39:23
  UBYWATELE!, która to frakcja w PiS? Bo, że PiS na sprawdzonych wzorcach bolszewickich swą władzę buduje, m.in. partyjna kontrola prokuratury i sądów, to pewne.

  Nie wiem, czy dotarła do ciebie informacja, ale Policja już nie chce brać udziału w tej paranoi PiS, Kuchcińskiego chcą zmienić i wysłać na odpoczynek, bo już chłop wszędzie wrogów widzi. Może zajmie się gdzieś w jakimś klasztorze sadzeniem marchewek, bo zdaje się to jego zawód, do polityki to on głowy nie ma.

  Błaznujesz, i to głupio błaznujesz
 • @Zawisza Niebieski 15:59:18
  Niegdy więcej takich akcji PIS-owskich siepaczy przebranych za policję
  Dość gazowania , pałowania, maltretowania niewinnych ludzi.
  Koniec z Kaczystowskim terroryzmem.

  To po was PIS-owskie ZOMO zostanie w pamięci.
  Już nigdy więcej !!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DjMhYcQXsAEQGRz.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DjMhX5rXoAAZFUm.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DjMhY02XoAAZyDo.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:31:26
  drogi Panie, było trzeba sobie przeczytać choćby tytuły moich ostatnich tekstów - ale jeżeli Pan czytał i z lektury wysnuł wniosek, że ja głoszę jakąś pisowską paranoję - to pozostaje mi jedynie współczuć Panu

  Ja jedynie dostrzegam, że jedyną alternatywą dla obecnego obozu są te kurwy i ci złodzieje, których dopiero co żeśmy pożegnali, ale niestety nie siedzą w więzieniach, gdzie jest ich miejsce - więc łatwo mogą wrócić

  Jestem realistą - nie potępiam wszystkiego w czambuł, ani nie chwalę nieprzytomnie - widzę dobre i złe rzeczy -czego i Panu życzę
 • @Andrzej Tokarski 16:47:36
  Jeszcze raz pragnę przypomnieć, że nie zarzucam Panu stałego głoszenia PiSowskich paranoi, bo czytałem kilka Pana tekstów. Odniosłem się do jednej paranoi, czyli paranoi oblężonej twierdzy, z której wynikały tysiące policjantów strzegących "miesiączki PiS", twierdzę jaką z sejmu zrobił Kuchciński. Nie odnoszę się do całej Pana twórczości blogerskiej a do słów, które Pan napisał.
  "Gdyby opozycja nie zwietrzyła okazji by dokopać władzy, pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się losem Sebastiana K - a już na pewno nie Władysław Pociej, było nie było, słusznie czy nie - ale znaczący - zatem i kosztowny - członek Palestry..."

  Akurat w tym przypadku opozycja zachowała się bardzo prawidłowo i wykazała pro polską postawę. Tego młodego Polaka trzeba było bronić przed zmasowanym atakim politycznym jakie urządził im PiS, choćby w osobie Błaszczaka, który w pierwszym wystąpieniu wydał już wyrok na młodego Polaka, a także późniejszą skandalicznie prowadzoną i politycznie umotywowaną procedurę prokuratorską. To, że przez rok nie można było rozstrzygnąć prostego wypadku, że doprowadzono do wyłączenia z rozstrzygania niewygodnych dla BOR wątków i później doprowadzono do ich przedawnienia to jest skandal pokazujący jak PiS widzi działanie upartyjnionych sądów i prokuratury.

  Prokuratorzy winni tych zaniedbań winni być pociągnięci do odpowiedzalności, jeśli to nie nastąpi, oznacza to, że działali z polecania partyjnego. Prokuratura winna zrobić wszystko, by dojść prawdy, a nie by uniemożliwić ocenę winy jednej strony forsując winę strony drugiej.

  W sprawie sądownictwa zdążamy do standardów sądów stalinowskich, gdzie wydawano wyroki z polecenia partyjnego Podkreślam zdążamy, nie osiągnęliśmy tego.
 • @Andrzej Tokarski 16:47:36
  Znakomita większość naszego społeczeństwa nie utożsamia się z obecną opozycją.
  Zwlasza taka jaką tu reprezentuje.
  Ale trzeba z nami rozmawiać.Trzeba im tłumaczyć że to co było już się nie wróci.
  Koniec profitów.Koniec.
  Dopóki jest konflikt nie będzie dyskusji innej niż olewanie treści takich komentarzy.
  Pozostaje "punktować" tylko kłamstwa, brednie, fake newsy.I tłumaczyć, tłumaczyć.
  Tu w tym skrajnym przypadku - mamy do czynienia z nadmiarem
  nagromadzanego jadu, powodującym przemożną chęć i pragnienie ukąszenia .
  Ale to już nie działa.
  Trauma ma różne oblicza. Czasem tak skrajne że nie wiadomo czy ktoś pisze to co myśli czy tylko pisze bo musi.I warto przypominać że już niegdy nie będzie tak jak było.
  Nigdy
 • @Husky 16:10:45
  Czy mam ci pokazać jak dzielni chłopcy Kuchcińskiego siłą ratowali matki niepełnosprawnych by nie wypadły z okna, mam ci przypomieć, jak Kuchciinski walczył z niepełnosprawnymi zamykając łazienki?

  Mam ci pokazać zdjęcia jak policja PiSowska walczyła pod sejmem z Polakami? Jak wyciągano ludzi z tłumu. Mam ci przypomnieć morderstwo ś.p. Stachowiaku, po którym odpowiedzialnych PiS krył, awansował? Więc schwaj się z tymi zdjęciami, bo sobie wstyd robisz. Dziś Policja protestuje przeciw upartyjnieniu jej, przeciw wykorzystywaniu dla celów partyjnych. Nikt nie broni tamtych wydarzeń, ale jeśli byś chciał być bezstronny a nie pożytecznym idiotą PiS to byś porównał jedne i drugie działania.

  Czy już skazno tych, co obchodzili urodziny Hitlera, co z gestem rzymskim paradowali? To twoje środowiska, więc pewnie lepiej wiesz. Mam zdjęcia pokazać, czy sam je znajdziesz?
 • @Zawisza Niebieski 18:38:16
  Trauma ma różne oblicza.
 • @Zawisza Niebieski 18:29:34
  uhm, zdrowia życzę, zdrowie najważniejsze
 • @Husky 18:35:23
  Poseł PiS Janusz Śniadek za jedno posiedzenie Rady Ochrony Pracy pobiera 4'100 zł. Jak wynika z oświadczenia majątkowego Bożeny Borys-Szopy, posłanki PiS, w ubiegłym roku dzięki zasiadaniu w ROP zarobiła dodatkowo 36,5 tys. zł. Krzysztof Gadowski z PO – 34,9 tys. zł, Beata Mazurek z PiS – 34,4 tys. zł, Izabela Mrzygłocka z PO – 34 tys. zł, Wojciech Szarama z PiS – 33 tys. zł, Jan Łopata z PSL – 32 tys. zł, Maria Zuba z PiS – 30,8 tys. zł, Tomasz Jaskóła z Kukiz'15 – 13 tys. zł, a Joanna Augustynowska z PO – 10 tys. zł. w składzie ROP jest także senator PiS Tadeusz Kopeć – 22 tys. zł.
  Syn TW Wolfgang oraz pani magister Wolfgangowej otrzymał wysokie stanowisko w PKO BP. Na pytanie jakie ma kompetencje padła odpowiedź "wystarczające". Pewnie, że wystarczające jak pani Wolfgangowa ma "wystarczające" kompetencje by pełnić obowiązki przewodniczącego TK, choć nie miała kwalifikacji by być sędzią sądu rejonowego.

  Odcięcie złodziei od koryta będzie bolesne ale niezbędne. Czas by Polacy zaczęli operację odcinania ryja od koryta.
 • @Zawisza Niebieski 18:57:04
  hmm, zdrowia życzę, zdrowie najważniejsze
 • @Andrzej Tokarski 18:49:49
  "Najważniejsze zdrowie", powiedział ten, co przeszedł obojętnie, gdy trzech oprychów katowało człowieka. W sprawie Sebastiana widać tu wiele analogii.
 • @Zawisza Niebieski 18:57:04
  //Odcięcie złodziei od koryta będzie bolesne ale niezbędne. Czas by Polacy zaczęli operację odcinania ryja od koryta.//


  Miarą waszego upadku jest paradoks zawarty w tym, że wy którzy latami usiłowaliscie wykorzenić polski patriotyzm, dziś musicie się do niego odwoływać, by zachować cień złudzenia, że możecie wrócić do koryta

  NEVER

  Akcja dłuuuuuuuugoPIS rozpoczęta, czeka was dłuuuuga droga
  POwodzenia
  Miłego wieczoru
 • Sąd ........bezwzględny wobec słabych
  https://naszdziennik.pl/polska-kraj/199685,sad-nakazal-przeprosiny.html
 • @kula Lis 67 17:04:27
  Szacun dla tego policjanta! To ze nie obił ryja temu oszołomowi i nie połamał tej machającej racicy świadczy o niespotykanych pokładach cierpliwości, no i profesjonalizmie!

  https://pbs.twimg.com/media/DjI13f-X4AEf1cF.jpg


  A teraz najważniejsze pytanie.
  Ten debil to Ukrainiec Wiaczeslaw Skidan.
  Ciekawe co on tam robił jako obywatel Ukrainy.
  W jego obranie stanęli Grabiec i Janda.
  Ciekawe

  ps.

  Każdy kto łamie prawo i zagraża funkcjonariuszom, kiedy prawo chcą przywrócić, każdy kto podnosi rękę na polskiego policjanta, podnosi rękę na państwo polskie. Każdy kto obraża policjanta, obraża majestat RP.
  Ci którzy naruszają prawo, nie pozostaną bezkarni.
 • @Husky 19:53:03
  polski policjant by chyba uciekł:

  https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/05/13/21/4C314FAD00000578-5724427-image-a-30_1526242286513.jpg

  a brazylijski nie:

  https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/05/14/08/4C314FC700000578-5724427-Military_police_officer_Katia_da_Silva_Sastre_42_rounded_on_the_-a-11_1526282310003.jpg

  https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/05/14/08/4C314FFD00000578-5724427-Approaching_the_wounded_assailant_while_still_pointing_her_gun_s-a-10_1526282309977.jpg
 • @rabszak 21:17:03
  by chyba .....
  zapytaj policjanta
  bo ten nie uciekl i co wiecej...to straszne, co policjanci zrobili pod Pałacem Prezydenckim ... popatrzcie tylko jacy są agresywni

  https://pbs.twimg.com/media/DjJAKowUUAAHWok.jpg
 • @Husky 16:10:45
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNjNiZi9wLzIwMTgvMDcvMjgvODMwLzM1Ny81ZWM1MTRiMmQwN2E0Y2RhOTJjN2QwYzliODMzNWRjNC5wbmc=.png

  ZOMO? MO? Opozycja atakuje policję po protestach przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Przypomnijmy zatem jak to wyglądało za PO. Po ostatnich protestach przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim padło wiele oskarżeń pod adresem policji. Politycy opozycji oskarżali funkcjonariuszy o brutalność i nieodpowiednie zachowanie względem protestujących. Co więcej, padły również porównania do ZOMO, a Andrzej Halicki pisał o „Milicji Obywatelskiej”. Policjanci zachowali jednak spokój nawet wtedy, kiedy byli obrażani i opluwani. Przypomnijmy zatem jak „wzorowo” zachowywali się funkcjonariusze policji, kiedy u władzy była Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Jeżeli dzisiejszej opozycji wydaje się, że Polacy zapomnieli o strzelaniu do górników, prowokacjach podczas Marszów Niepodległości, akcji „Widelec”, to są w dużym błędzie.
  1. Brutalna pacyfikacja kupców z KDT w Warszawie.
  https://youtu.be/aMt-LKBiPjU

  2. Policja strzela do protestujących górników przed JSW.

  https://youtu.be/hb2sEyWFAbw
  3. Seria prowokacji podczas Marszów Niepodległości i brutalna interwencja jednego z funkcjonariuszy.

  https://youtu.be/7G3cN6Bdn_8

  https://youtu.be/DrKE-fhTWcE

  https://youtu.be/UUXAVMlKkFI
  4. Akcja „Widelec”

  https://youtu.be/8o9GuLue0Hw


  Co po Marszu Niepodległości w 2013 roku mówił Donald Tusk? Czy podobne słowa b. premier skierowałby dzisiaj w stronę protestujących przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim? Są w Polsce politycy, którzy zarówno jeżeli chodzi o środowiska chuligańskie i kibolskie budują atmosferę akceptacji, a nawet wrażenia, że kibol atakujący polskiego policjanta jest patriotą i uważam, że trzeba umieć to nazwać po imieniu i to jest niedopuszczalne mówił b. premier kilka lat temu.

  https://youtu.be/340OGHvkTfM

  Ps..Tutaj macie przykład jaka dzicz rządziła Polską w latach 2007-2015. Wielkie brawa wielki szacunek za dobry materiał, dzięki czujnym internautom dzięki materiałowi w/w to była demokracja za czasów PO/PSL. Prośba do Telewizji Polskiej co dziennie pokazywać jak policja za rządów Tuska strzelała do górników kulami gumowymi! Pokazać jak Tusk im dziękował za takie zachowanie mówiąc, że było profesjonalne! Z polecenia Donalda Tuska w 2012 r. Policja "aresztowała" transparent przedstawiający Świętego Jana Pawła II oraz 5 osób, które stały obok wizerunku Papieża. Zatrzymani, zostali poddani rewizji osobistej i postawiono im zarzut z Art. 63a Kodeksu Wykroczeń: "Kto umieszcza w miejscu publicznym... itd. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kto-podnosi-reke-na-polskiego-policjanta-podnosi-reke-na-panstwo-polskie,453558.html (http://www.tvn24.pl) Tusk podpowiada jak powinniście teraz postąpić z tymi awanturnikami. Zarazem wychodzi kłamstwo i obłuda Tuska i jego bandy. Oni mogli strzelać do ludzi, mogli pałować i bezpodstawnie atakować obywateli... Co ma teraz ta szmatława partyjka do powiedzenia obywatelom? Na koniec mam pytanie: Gdzie są i co robią teraz ci policjanci bez granic, którzy tak ochoczo wykonywali rozkazy mafii PO/PSL??!
 • @Husky 19:53:03
  Rzecznik KSP: "Policjanci byli kopani, opluwani, wyzywani, drapani. Użyto gazu wobec funkcjonariusza" https://wpolityce.pl/polityka/405604-nasz-wywiad-rzecznik-ksp-policjanci-byli-kopani

  Ps..Państwo Teoretyczne PiS, Brudziński do dymisji natychmiast, potem cała KSP i KG Policji! Polska policja bita i poniewierana boi się wykonywać swoje obowiązki. Cały świat się z ciebie śmieje Brudziński! A najbardziej policja z USA. PiS bity przez KODziarzy. Brudziński jeszcze dzisiaj powinien wylecieć za to co robi z policją! W USA tacy KODziarze mają 10 sek. i po tym idą w ruch słynne prawie 1,5 metrowe pały policji z USA. Ci którzy napastują funkcjonariuszy publicznych państwa polskiego nie mogą pozostać bezkarni! Jak długo jeszcze będzie tolerowane chuligaństwo? Bezkarność rozzuchwala tłuszczę. Nie mogą być ponad prawem, gdzie są sądy 24-godzinne, długo będziecie się przyglądać ich wandalizmowi i przemocy? Policjant to osoba publiczna, osoba zaufania społecznego, podlega szczególnej ochronie prawnej bo to on realizuje i egzekwuje prawo. To policjant broni i chroni bezpieczeństwa powszechnego, nas wszystkich, niejednokrotnie z narażeniem swego zdrowia i życia. Tam na placu, uczestnicy tego zgromadzenia zachowywali się haniebnie, byli wulgarni, używali słów powszechnie uważanych za obelżywe, naruszali nietykalność osobistą policjantów utrudniając im wykonywanie czynności służbowych. Obrażali, znieważali policjantów, którzy reprezentują Państwo Polskie to niedopuszczalne i skandaliczne. Powinni zostać z całą surowością prawa rozliczeni i przykładnie ukarani! A słabe styropianowe państewko, zarządzane słabo z wiecznie nawalonym ze strachu w portki ładunkiem pozwala i jeszcze tłumaczy się bandytom z tego, że użyło gazu.....ale jako drudzy bo wy zaczęliście! Zgroza. Takie państewko ponosi 50% winy za rozbój, na który pozwala, za rozzuchwalenie bandytów...bo boi się co żydolewackie media powiedzą a i tak mówią: "faszyści, dyktatura, Kaczor gorszy jak Hitler, Polpot i Stalin". Hańba państwa PiS!
 • @Husky 19:53:03
  Minister Brudziński i generalnie PiS powinien zrozumieć, że społeczeństwu zależy by robić z zadymiarzami porządek i konkretnie pałować te lewacko-powskie bojówki-powinni faktycznie być minimum z POłamanymi gnatami PO swoich wyczynach. Bandytyzm zakończony czym? brakiem zatrzymań! to ma być niby ten profesjonalizm? Najlepiej na kibiców nasłać, to wtedy mają argumenty, tu nie ma- znieważanie funkcjonariusza na służbie,użycie groźnego dla zdrowia gazu, naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Nie słyszałem, by komuś z tych przestępców pikietujących coś się stało w wymiarze karnym! Osłabione działanie policji spowodowało rozjuszenie tej gromady rozwrzeszczanej bandy , brak dyscypliny pozwala na większe wrogie działanie przeciw rządowi i policji. Policja za krzyki po 22 już powinna karać ..Państwo Teoretyczne nadal nie działa!
 • @Husky 19:53:03
  Domagamy się od policji zdecydowanych działań i opanowania tego warcholstwa ulicznego. Skończyło się okradanie Polski, skończyło się zbójeckie eldorado nad Wisłą! Trzeba zaprosić A. Benalla to zrobi porządek jak PiS się boi. Polacy chcą by nie cackać się z tymi szkodnikami Polski , stosować takie same metody siłowe jak oni to robili będąc u władzy i dalej się odgrażają że będą czynić. Tym ludziom sterowanym przez opozycję chodzi o zrobienie totalnej rozróby włącznie z rozlewem krwi, a nawet ofiarami (może zindoktrynować jakiegoś dżihadystę?!). Już zacierają ręce na ten scenariusz, teraz zapewne szukają ewentualnego samobójcy bohatera , który stanie się ofiarą , dzięki której unijne hufce ruszą na pomoc gnębionej opozycji pomóc jej w odzyskaniu władzy. A wtedy zacznie się eldorado.....Rzecznik zameldował społeczeństwu, że prać po pysku Policjanta to nie grzech... śmiać się czy płakać.
 • @Husky 19:53:03
  Na te zarazę potrzebny Erdogan. Od zaraz! Od policji stanowczej interwencji wobec chuliganów, wandali, agresorów, warchołów. Brudziński narażasz policję i to jest twoja wina, że ta hołota się tak zachowuje, ciekawe co powiesz jak zabiją policjanta, awansujesz go pośmiertnie. Rzecznik zameldował społeczeństwu, że prać po pysku Policjanta to nie grzech... śmiać się czy płakać. Rozumiem, że okrzyk "precz z komuną " był skierowany do sędziów wywodzących się ze służb. Bo trzeba być skończonym ..., aby wnosić taki okrzyk w stosunku do ugrupowania które z tą komuna chce się ostatecznie rozprawić. W ostoi demokracji USA, za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, a nawet za dyskusje z nim oberwaliby po łbach i wylądowali w pace. Albo spróbujcie sił z osławionym francuskim żandarmem. A dobroduszny rząd pozwala na eskalację agresji zamiast uciąć to wreszcie. Bezkarność jest oznaką słabości. Tylko patrzeć jak UE pospieszy z pomocą. Pałować to zdemoralizowane, zdziczałe tałatajstwo, jak podpowiada Bolek, albo "lać dechą w łeb" według wskazań półanalfabety z Ruskiej Budy. Nie żałować gazu i kolorowanej wody. Ostatecznie to nikt inny, jak srogi strażnik polskiej praworządności, niejaki Frans Timmermans na tego typu rozwiązania daje przyzwolenie: "Praworządność wymaga czasem użycia siły". (04.10.2017.) Ten czas właśnie nadszedł!
 • @Husky 19:53:03
  Dlaczego tych zbolszewizowanych degeneratów policja wypuściła po pierwszych atakach i niszczeniu murów Sejmu. To nienawidzące Polaków bolszewickie bydło powinno z aresztów odpowiadać za zniszczenia! Polityka Brudzińskiego, "nie drażnić tłumu", a policjant ma się grzecznie uśmiechać na agresję wobec niego, to kompletna amatorszczyzna. Rzecznik zameldował społeczeństwu, że prać po pysku Policjanta to nie grzech... śmiać się czy płakać. Zadymiarzy i chuliganów trzeba pacyfikować i zamykać. Trzeba się poważnie zastanowić nad tym czy nie należy zdymisjonować Joachima Brudzińskiego. Czy on rozumie słowo dość? Po prostu dość cackania się! Niech policja zacznie się w końcu zachowywać tak samo jak w cywilizowanych krajach zachodniej Europy i Stanów. Jeśli policjant boi się interwencji, to ma to przełożenie na stan policji w całym kraju, a w konsekwencji bezpieczeństwo Polaków! Dlaczego dopuszcza się demonstrantów w pobliże instytucji publicznych? Gdzie my żyjemy? Demokracja zamienia się w anarchię SB i ich POpłuczyny! Erdogan by wiedział co z tym bydłem zrobić, tylko nasi nie. Panie Brudziński to pan odpowiadasz za fizyczne ataki na policjantów, wysyłając ich z pustymi rękami w ten agresywny tłum. Za Tuska marsz 11 listopada pokojowych manifestantów otaczały setki uzbrojonych i opancerzonych policjantów w tym oddziały kobiece w kaskach i zbroi. Dziś bezbronni policjanci w krótkich rękawkach. W świat powinna pójść wiadomość, że siłowe próby przejęcia władzy przez terrorystów zostaną stłumione w zarodku, bo państwo jest silne. Dotarło do pana? Jak długo jeszcze uliczne burdy i awantury oraz napaść meneli na policję będą bezkarne? W całym wolnym świecie nikt się z ekstremistami nie cacka, tylko polska policja daje się okrążać. Dziwię się, że ludzie łamią prawo i nie są zamykani! Bezkarność rodzi agresję i tragiczne w skutkach konsekwencje. Może policyjni "fachowcy" włączą jakiś amerykański, niemiecki, hiszpański, czy francuski dziennik i zobaczą jak to się robi? Każdy pamięta skalę protestów i zniszczeń podczas G20 w Hamburgu. Wydawałoby się bezbronna policja. Powoli dopadli każdego, fotki zostały upublicznione. Jako jeden z pierwszych został przymknięty lewak z Polski, student, syn profesora i prawniczki z Warszawy. A tak to rozgrywają Niemcy. Tam nikt władzy, ani policji nie zagra na nosie: "Sześć petard, gaz pieprzowy, okulary do nurkowania i dwie szklane kulki miał przy sobie w plecaku Stanisław B., gdy 8 lipca został zatrzymany przez policję w Hamburgu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty i aresztowali ich właściciela. Polak nie dotarł zatem na demonstrację [...] Dla sądu jest pewne, że oskarżony szedł na demonstrację - powiedział sędzia w uzasadnieniu wyroku. Sam oskarżony twierdził, że petardy chciał odpalić dopiero w Hiszpanii na spotkaniu z przyjaciółmi, a w momencie zatrzymania go przez policję był w drodze do obozowiska protestujących, chcąc sprawdzić swój namiot. Przed hamburskim sądem Polak odpowiadał za naruszenie przepisów o noszeniu broni. Pewnych przedmiotów, które podlegają ustawie o broni i ustawie o materiałach wybuchowych nie wolno nosić przy sobie bez oficjalnego zezwolenia powiedział przed procesem Rinio Carsten, prokurator generalny Hamburga.[...] Sąd uznał, że Polak naruszył ustawę o noszeniu broni, materiałach wybuchowych i ustawę o zgromadzeniach. [...]Jego klient pochodzi z „dobrego domu”. W tym roku studiował w Anglii, jego ojciec jest profesorem, matka pracuje w kancelarii adwokackiej mówi Jonathan Burmeister. Stanisław B. mieszka na stałe w Warszawie i do tej pory nie był notowany przez policję. Nie ma powodu, by przypuszczać, że nie stawi się na rozprawę. Areszt śledczy ma tu wyraźnie podłoże polityczne". Ziobro, Jaki i cale ministerstwo. Na pierwszy rzut przygotować przepis egzekwujący istniejący dla sędziów zakaz uczestniczenia w wystąpieniach publicznych. Stworzyć bardzo jasne przepisy, które nawet wrogie sądy nie będą w stanie zinterpretować kontrfaktycznie dotyczące demonstracji i zadym. Zaimplementować niezwykle wysokie grzywny za wymienione w ustawie zachowania manifestantów, tryb 24 godzinny, dopuścić areszt prewencyjny dla osób w recydywie, no i przed każdą demonstracją wyłapywać prowodyrów, tych wszystkich Kasprzaków, Frasyniuków, byłych sędziów zwłaszcza i na 48 godzin do aresztu. Każdy, kto w przeszłości wielokrotnie łamał prawo o demonstracjach do aresztu. Trzeba opublikować jakie od dziś będą zasady walki z agresją przekraczającą normę...i stanowczo, bezwzględnie stosować. Od strony prawnej także musi być przygotowanie w kierunku 24-godzinnych osądzeń zadymiarzy i drakońskie kary finansowe. Na koniec chwała polskim chirurgom. Pomiot chazarski Winiarski kilka dni temu "ciężko pobity'', w gorsecie ortopedycznym i ze złamaną ręką wczoraj już cudownie ozdrowiał jak kiedyś Diduszko który "zmartwychwstał". Tym ludziom nie wolno pobłażać, bo pozostawieni sami sobie zorganizują się w coś na wzór niemieckiej Antify lub jeszcze gorzej, bo ich ideologią jest przemoc w imię poprawnego politycznie wyzysku reszty społeczeństwa! Jednym słowem to bydło działają na rzecz lewackiej tyranii (właśnie usuwanej z sądów!) szermując demagogicznymi hasełkami a Brudziński urywa policji cohones! Jeśli będzie ciąg dalszy (a zakładam, że wkrótce znajdą sobie na to okazję!) to tak spacyfikować to głupawe towarzycho, że aż jewropejsom z Brukseli z wrażenia kopary opadną i będą w końcu mieli powód do atakowania Polaków! W każdym normalnym kraju za atak na policjanta bandyta natychmiast zostałby aresztowany i miałby proces. Wyrok i kilka lat odsiadki. W Polsce władza daje rozkaz funkcjonariuszom, żeby nie dali się sprowokować. Jaki jest tego skutek widać wyraźnie coraz większe rozpasanie demonstrantów i poczucie bezkarności. Przy kolejnej tego typu zadymie policja powinna zrobić to samo, co policja francuska podczas Tour de France. Pałować to zdemoralizowane, zdziczałe tałatajstwo, jak podpowiada Bolek, albo "lać dechą w łeb" według wskazań półanalfabety z Ruskiej Budy. Nie żałować gazu i kolorowanej wody. Ostatecznie to nikt inny, jak srogi strażnik polskiej praworządności, niejaki Frans Timmermans na tego typu rozwiązania daje przyzwolenie: "Praworządność wymaga czasem użycia siły". (04.10.2017.) Ten czas właśnie nadszedł!
 • @Husky 19:53:03
  Do Morawieckiego, Brudzińskiego, komendanta i Kaczyńskiego: czemu niszczycie autorytet policji? To jak na wasze polecenie reaguje policja to czysty skandal! Policjant został zaatakowany gazem i nikt nie został aresztowany? Czy wyście zgłupieli do reszty? Rzecznik zameldował społeczeństwu, że prać po pysku Policjanta to nie grzech... śmiać się czy płakać. W takim wypadku powinno się tą hołotę za wszarz i na 48 godz. Wszystkich! Jeszcze pałami potraktować dla kurażu! Policja jest atakowany przez debili i nie ma reakcji właściwej! To co dopiero jak policjant zginie będziecie reagować? Posrało was się pytam? Do tej antypolskiej ubeckiej hołoty przemówić może tylko siła. Polskie Państwo już dawno powinno zrobić z tym porządek i za michę dziennej zupy powinni sprzątać śmieci w naszych lasach, parkach i na ulicach....Pałować to zdemoralizowane, zdziczałe tałatajstwo, jak podpowiada Bolek, albo "lać dechą w łeb" według wskazań półanalfabety z Ruskiej Budy. Nie żałować gazu i kolorowanej wody. Ostatecznie to nikt inny, jak srogi strażnik polskiej praworządności, niejaki Frans Timmermans na tego typu rozwiązania daje przyzwolenie: "Praworządność wymaga czasem użycia siły". (04.10.2017.) Ten czas właśnie nadszedł! Domagamy się natychmiastowej zmiany podejścia do tych niedorozwojów z KOD i reszty! Inaczej zwołamy się policji na pomoc zrobimy z tym bydłem co trzeba!
 • @Husky 19:53:03
  To muszą być chyba dzieci i wnuki dawnych służb i PRLowskich działaczy, którzy walczą żeby było tak jak było, czyli korupcja, złodziejstwo, przekręty, bo jak inaczej wytłumaczyć zachowania tej dziczy. Lewackie bydło musi odpowiedzieć za naruszenie prawa, inaczej wszystko się rozleci? Macie zdecydowane poparcie społeczeństwa. Sierpem i młotem w lewacką bandę. Cały świat widział inscenizacje w Syrii i na zachodzie gdzie aktorsko jak zmartwychwstały Diduszko odgrywało się masakrę, żeby zdjęcia poszły w świat. Marksistowsko lesbijska inscenizacja za srebrniki. Ładna mistyfikacja i gra aktorska pod pewną reżyserią zleceniodawców. Ci "poszkodowani" wyglądają jakby się pooblepiali "opatrunkami" do zdjęć. Mając uśmiech na ustach i zakrywając twarz sami wiedzą, że to bujda. Na pierwszy rzut oka widać już ,że to mistyfikacja. Żałosne lewactwo z bogatych domów obkłada się chusteczkami i przeciera pot, a ktoś ma rozumieć ,że to rany bojowe?! Żałosne i niebezpieczne! Gdzie są plamy krwi na okładach oraz na twarzach. Znowu pijana tłuszcza z podburzenia POlszewii i jej "ojców założycieli".. Jak w 2010! Suchanow - rusek jakiś, kogo my do Polski wpuszczamy? Dlaczego pozwalacie na niszczenie chodnika, na wulgarne napisy? Ta dzicz, oczywiście "broniąca demokracji i wolności wszelakiej", powinna być aresztowana i obciążona kosztami! Dlaczego Farmazon, Suchanow i Kramek, etc.. jeszcze nie siedzą? Tym ludziom nie wolno pobłażać, bo pozostawieni sami sobie zorganizują się w coś na wzór niemieckiej Antify lub jeszcze gorzej, bo ich ideologią jest przemoc w imię poprawnego politycznie wyzysku reszty społeczeństwa! Jednym słowem to bydło działają na rzecz lewackiej tyranii (właśnie usuwanej z sądów!) szermując demagogicznymi hasełkami a Brudziński urywa policji cohones! Jeśli będzie ciąg dalszy (a zakładam, że wkrótce znajdą sobie na to okazję!) to tak spacyfikować to głupawe towarzycho, że aż jewropejsom z Brukseli z wrażenia kopary opadną i będą w końcu mieli powód do atakowania Polaków! Pałować to zdemoralizowane, zdziczałe tałatajstwo, jak podpowiada Bolek, albo "lać dechą w łeb" według wskazań półanalfabety z Ruskiej Budy. Nie żałować gazu i kolorowanej wody. Ostatecznie to nikt inny, jak srogi strażnik polskiej praworządności, niejaki Frans Timmermans na tego typu rozwiązania daje przyzwolenie: "Praworządność wymaga czasem użycia siły". (04.10.2017.) Ten czas właśnie nadszedł!
 • @Husky 19:53:03
  Ja nie dziwię się desperacji tych protestujących, których rodziny po ostatnich regulacjach wysokości emerytur (dla niektórych dawnych służb mundurowych) i powszechnym "ukróceniu" złodziejstwa przeżywają koszmar. Ale dziwię się, że jest ich aż tyle. A boli ich nie tylko to, że z picia koniaków musieli przestawić się na czyściochę, a może nawet na picie samogonu. Najdotkliwiej boli ich jednak to, że nie starcza im pieniędzy na utrzymanie pokaźnych rezydencji (ze służbą!). Te zafundowali sobie w minionych czasach "dobrego fartu", a teraz w czasie letnich upałów nie mają pieniędzy na pokrycie kosztów klimatyzacji i "pielęgnacji" wody w basenach. A zimą nie wystarczało im na opłacenie kosztów ogrzewania. Tak, to prawdziwe powody tej rozpaczy, a nie rzekoma praworządność, czy też konstytucja.
 • @Husky 19:53:03
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183MzZmNS9wLzIwMTgvMDcvMjgvODI1LzM2MC9iOGM0NWNkZjYxNTA0MTJjYjU3N2I0MzMxODlhM2M2MS5qcGVn.jpeg


  https://wpolityce.pl/polityka/405756-absurdalne-slowa-kalisza-i-biernackiego

  Ps..Obaj przemilczają wymownie fakt, że to demonstranci użyli gazu wg wydanej instrukcji po to żeby potem robić teatr z chusteczkami i boleściwymi minami do kamer i zachodnich gazet.. Jeden komuch co żre 8 kotletów mielonych na raz, a drugi liberał III RP aferzysta. Kiedyś kartofel wpadł mi za szafkę, po paru tygodniach wyglądał jak gęba Kalisza. Gruby komuch jeszcze nadaje! Był na wczasach odchudzających ale efektów żadnych co widać...! Że tacy ludzie w tym państwie pełniły jakieś funkcje. Dla tych typów strzelanie do demonstrantów wybijanie oka i kopanie leżącego to normalka była.
 • @Husky 19:53:03
  Moralne autorytety Najwyższej Kasty w akcji. ZOBACZ, co powiedzieli, i KIM są. Obecnie odbywa się wiele demonstracji "w obronie wolnych sądów". Podczas jednej z nich - zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji - przemawiał sędzia Piotr Gąciarek. Stwierdził on, że przeniesienie Ryszarda Milewskiego - znanego jako "sędzia na telefon" (znana prowokacja dziennikarska) - jest... wystarczającą karą. Podczas wiecu płomiennie przemówienie wygłosił też inny "moralny autorytet" środowiska sędziowskiego - Tadeusz Korablin, który, jak podaje TVP.INFO jest byłym oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych i odpowiadał w nich za bezpieczeństwo informacji niejawnych.
  Są zarzuty, że sędziowie rzekomo byli ulegli, wobec jakiejś poprzedniej władzy, ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Jest podawany czasem taki głośny przykład, takiego jednego sędziego, który się skompromitował, bo ten telefon odebrał, ale ten człowiek, patrzmy obiektywnie, on poniósł karę, orzeka w innym mieście i nikt się nie będzie za nim ujmował. oświadczył Piotr Gąciarek podczas pikiety pod Sądem Najwyższym, uznając, że przeniesienie Milewskiego do innego sądu załatwiło sprawę. Sam Gąciarek też stał się - podobnie jak Milewski - bohaterem skandalu, tyle że o innym charakterze: Ona - młoda dziewczyna. On - znany warszawski sędzia.
  Internetowy romans i kilka prezentów. A później coś pękło, bywa... Finał? Ona - z wyrokiem za wyłudzenie upominków. On - w pierwszym szeregu walki o Wolne Sądy. Niesamowita historia.
  Z kolei inny uczestnik wiecu - sędzia Korablin - oświadczył:

  Przychodzimy tutaj, żeby bronić niezawisłości i niezależności sądów, ale tą drogą chcemy bronić również naszego bezpieczeństwa, społecznego i obywatelskiego – mówił były oficer WSI. – Bez konsolidacji, bez połączenia całej opozycji obywatelskiej i politycznej, nie będzie możliwe odsunięcie PiS od władzy.

  – informuje TVP.INFO.

  Płomienne wystąpienie pana sędziego Gąciarka znajdziecie Państwo w tej relacji TVP.INFO (od 16 min.12 sek.)

  https://www.facebook.com/tvp.info/videos/10155669360641658/  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/Byly-minister-do-pani-notariusz-obsypywalem-cie-prezentami-oddaj-mi-teraz-pieniadze-aa-9ANn-2jUj-4wjk.html
 • @Zawisza Niebieski 14:29:51
  //Jeśli prokuratorzy, którzy doprowadzili do przedawnienia pewnych wądków nie poniosą konsekwencji,//

  pewnych wądków (sic) hmmm

  no to dalej w tym rycerskim.... wątku

  A nie możecie spotkać się w jakimś ustronnym miejscu i dokonać aktu samospałowania, okraszonego samogazowaniem?

  Będziecie mieli 100% pewność, że ktoś ucierpi, a co za tym idzie, w bohaterach walki z PiS, będziecie mogli przebierać jak w ulęgałkach.
 • @Zawisza Niebieski 15:31:26
  // Pięknie to ilustruje dzisiejszy sejm odizolowany od Polaków barierkami i kordonami policji.//

  Ja pierdykam
  Już w latach 30-tych ub. wieku wiedzieli że Kaczynski się tam wprowadzi

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5c/Gmach_Sejmu_od_strony_ul._Wiejskiej_lata_30.jpg/640px-Gmach_Sejmu_od_strony_ul._Wiejskiej_lata_30.jpg
 • @kula Lis 67 09:25:22
  znalazłem na FB

  https://pbs.twimg.com/media/DjNaMkbXsAAt7K2.jpg
 • @kula Lis 67 08:52:49
  taka prawda

  https://pbs.twimg.com/media/DjMCWRmXgAEYcx6.jpg
 • @kula Lis 67 08:47:39
  // Są w Polsce politycy, którzy zarówno jeżeli chodzi o środowiska chuligańskie i kibolskie budują atmosferę akceptacji, a nawet wrażenia, że kibol atakujący polskiego policjanta jest patriotą i uważam, że trzeba umieć to nazwać po imieniu i to jest niedopuszczalne - Donald Tusk //

  Jutro w nocy, przyjdą po ciebie, wywiozą do lasu, obedrą że skóry, wytrzewią, poćwiartują. Nabiją tym ścierwem armatę i wystrzelą w powietrze. To co spadnie na ziemię, obleją benzyną i podpalą

  RUDY DEBILU.
 • @kula Lis 67 08:51:19
  Jak rycerze z PO gazowali ?
  To przypomnijmy.
  W kwietniu 2009 związkowcy ośmielają się zakłócić europejską imprezkę PO. Policja polewa ich gazem w żelu z butli.
  Jak dostaniesz takim cudem to masz wrażanie, że się palisz.
  No ale wtedy to był gaz obywatelski taki platformiany ?

  https://pbs.twimg.com/media/DjGli3fXsAAU_eh.jpg
 • @kula Lis 67 08:51:55
  Wzruszająca chwila alfonsa ze Szczecina

  https://pbs.twimg.com/media/DjDroGsW4AEutlx.jpg
 • @kula Lis 67 08:52:49
  Politycy opozycji na ulicy ogłaszają kto "będzie siedział"???

  No sorry, ale kto będzie wydawał wyroki?
  Gawłowski z Chlebowskim i Sawicką?
 • @kula Lis 67 08:50:03
  Napisałś
  "Minister Brudziński i generalnie PiS powinien zrozumieć, że społeczeństwu zależy by robić z zadymiarzami porządek i konkretnie pałować te lewacko-powskie bojówki-powinni faktycznie być minimum z POłamanymi gnatami PO swoich wyczynach. Bandytyzm zakończony czym? brakiem zatrzymań! to ma być niby ten profesjonalizm? "

  Jak widać jesteś reprezentantem idei bolszewickich, w stanie wojennym też takie głosy brzmiały ze strony ludzi sprzyjających PZPR. Ciekawi mnie, dlaczego nie mówiłeś tego o "zadymiarzach" z Święta Niepodległości za czasów rządów PO-PSL? Trzeba było pałować i policjani o podobnym morale jak dziś wykorzystywani przez PiS pałowali. Kto użył gazu, jest wielu świadków twierdzących, że użyła ich policja. Wystarczającą liczbę razy złapaliśmy policję na mówieniu nieprawdy, choćby jak w przypadku zdarzenia opisywanego w tym tekście, by nie wierzyć rzecznikowi policji. Człowiek zlapany na kłamstwie nie jest wiarygodnym.

  Dziś policja już protestuje przeciw jej upoitycznieniu, przeciwko kłamstwom Brudzińskiego o tym, że ich protest jest polityczzny. mamy protest m.in. wyrażony tym, że policja wystawia mandaty wyłącznie w sprawach dużych naruszeń zaś w pozostałych stosuje pouczenia.
  http://nszzp.pl/aktualnosci/rafal-jankowski-politycznie-podejrzany/

  Oddziały ORMO (OT) które Macierewicz szykował właśnie do walki ze społeczeństwem jeszcze nie gotowe. Robi się strasznie, stąd PiS wygląda jak oblężona twierdza,, Kochciński zatrudnia dodatkowych żołnierzy oddziałów wsławionych biciem matek niepełnosprawnych, pilnowaniem, by nie wychodzili na spacery".

  A strach może prowadzić do wyprowadzenia wojska, wzorem Jaruzelskiego, co zresztą ty również sugerujesz "konkretnie pałować". A jak pałowali bojówki kiboli to też to popierałeś?

  Mówiąc o wypadku w Oświęcimiu warto wspomnieć o tym, że zeznania Szydło utajniono. Gdy już sprawa się wyjaśni, warto może odtajnić te zeznania, kto wie, czy Szydło nie dołączy to tak znamienitego grona jak Kurski, Kaczyński jako dumna posiadaczka wyroku sądowego za kłamstwa pod przysięgą.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031