Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Od kogo jest NIŻSZY - sąd najwyższy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

rzeczywistość alternatywna sędziego Laskowskiego

 

Od kogo jest NIŻSZY sąd najwyższy?

 

 

 

Dzisiejsze wystąpienie rzecznika Sądu Najwyższego Michała Laskowskiego informującej o wystąpieniu Sądu do Trybunału Sprawiedliwości z pytaniami dotyczącymi trwającego procesu reformy wymiaru sprawiedliwości – każe postawić pytania fundamentalne:

 

 • czy Państwo Polskie jest państwem suwerennym

 • czy polski wymiar sprawiedliwości jest niezawisły

 • czy polski Sąd Najwyższy jest pierwszym reprezentantem prawa stojącym na straży interesów Suwerena

 

 

Sytuacja jest iście kuriozalna: nadzwyczajna kasta, w tym wypadku reprezentowana przez 7 sędziów SN – wystąpiła wbrew woli Narodu reprezentowanej w tym wypadku przez rząd – i w zakresie reformy WS reprezentowanej dość dobrze – lepiej niż w innych dziedzinach. Nadzwyczajna kasta wystąpiła wyłącznie w swoim wąsko pojętym interesie – tak naprawdę w interesie kilku sędziów, swoich kolegów - zdecydowała się uruchomić ogromną międzynarodową machinę prawniczą.

 

Nadzwyczajna kasta zdała pytania iście kuriozalne, ściśle związane z wyłączną właściwością sądów polskich oraz uprawnieniami władczymi przypisanymi prawomocnie ministrowi sprawiedliwości. Pytanie został okraszone standardowym pytaniem o niezawisłość sędziowską i jej granice, czy raczej brak granic – z uporem maniaka sędziowie, w tym sędzia Laskowski próbują wmówić sobie i wszystkim, że niezawisłość sędziowska jest przymiotem absolutnym, nie zaś – jak jest w rzeczywistości – jest przypisana jedynie do orzekania. DO ORZEKANIA – sędzio Laskowski – masz pan to drukowanymi literami.

 

W całej pozostałej części praktyki sędziowskiej sędziowie są związani trójpodziałem władzy – oraz przepisami prawa. Sędziowie nie stoją ponad prawem – choć niektórym się wydaje, że tak.

 

 

Jakby tego było mało, sędziowie SN ustami Michała Laskowskiego podjęli uchwałę o zawieszeniu wszelkich prac związanych ze zmianą wieku przechodzenia w stan spoczynku – ze skutkiem takim że (zdaniem Sądu Najwyższego nie wiadomo skąd wyssanym) wszelkie trwające już działania w tej sprawie – mają zostać wstrzymane – do czasu wydania wyroku przez TS.

 

Czyli obstrukcja prawa w majestacie prawa.

 

Za podstawę prawną wybrano art 755.1 KPC stanowiący o zabezpieczeniu roszczeń niepieniężnych – skrajnie nieprecyzyjny, dający – wątłe, bardzo naciągane – podstawy do wszelkiej manipulacji. Zastosowanie tego przepisu do storpedowania zmian w SN świadczy o wyjątkowej perfidii i bezgranicznej złej woli nadzwyczajnej kasty. Oraz o całkowitym poczuciu bezkarności kasty nierobów.

 

Sędziowskim darmozjadom trzeba co i rusz przypominać, że polski system prawny nie podlega zwierzchności ani Brukseli ani Luxemburga, ani Nowego Jorku ani – tel Avivu.

 

Zaś polska Konstytucja wraz z innymi ustawami oraz rozporządzeniami są jedynymi źródłami prawa obowiązującymi w Polsce. Sprawę tę reguluje w sposób jednoznaczny art 180,4 Konstytucji – ale nie od rzeczy przypomnieć prawniczym nieukom w togach, że z tego

nie wynika

iż Konstytucja jest jedynym źródłem prawa – jest pierwszą ustawą, to prawda, ale ponieważ jest aktem prawnym natury ogólnej – jej rozszerzenie znajduje się w innych ustawach będących podobnie jak konstytucja źródłami prawa, ale również w rozporządzeniach – także będącymi źródłami prawa.

 

Więc tworzenie z Konstytucji odpowiednika Dekalogu jest – nadużyciem, więcej nawet – wprowadzaniem w błąd. A może nawet : wprowadzaniem w błąd w celu osiągnięcia korzyści – a to już pachnie odpowiedzialnością karną na podstawie art 286 Kodeksu Karnego. I żadne uchwały kolegów z sądu Najwyższego nie zawieszą obowiązywania Kodeksu Karnego – również wobec sędziów...

 

 

 

Pozostaje mieć nadzieję, że ministerstwo sprawiedliwości oraz kancelaria prezydenta zareagują na tę kolejną prawniczą hucpę tak – jak ona zasługuje.

 

 

Wzruszeniem ramion, ziewnięciem – i robieniem swojego. Kontynuowaniem reformy bez zbędnej zwłoki.

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • To jakaś kpina !
  Właśnie na oczach Polaków i całego świata, polska kasta sędziowska orzekła we własnej sprawie !
  Odwołując się do unijnych wrogów polski, a swoich kolesi !

  Zdrada stanu i tyle !

  Tu jest Polska !

  Kombinują jak mogą, by nie dopuścić do zmian personalnych w SN!
 • Erdogan w Turcji z takim rokoszanami sie nie pierdolił
  Juz dawno wiekszosc z takich to robaki wpierdoliły


  Kasta poszła na rympał.
  Sąd Najwyższy nie ma prawa zawieszać ustaw, to bezczelna uzurpacja. Rzecznik Dyscyplinarny, jeśli nie jest zblatowany z rokoszanami, powinien natychmiast zawnioskować o zawieszenie i ukaranie sędziów odpowiedzialnych za tak bezceremonialne łamanie prawa.
  Prawo to nie owoc grantu, gdzie się wybiera wygodne dla siebie przepisy, jak pesteczki.
  Zaczynamy zmierzać do dyktatury władzy sądowniczej. Nie podlegają wyborom demok., nie rozliczają się przez obywatelami, nie można ich usunąć, nawet jeśli krzywdzą ludzi. I oczywiście uważają, że ich mocowanie z Brukseli pochodzi.
  .

  Powołują się na KPC.
  To ja mam pytanie od kiedy sprawy ustawowe są cywilno-prawnymi?
  Od dzisiaj?
  Nie jestem prawnikiem, ale chyba lepiej się na tym znam niż oni.
  Dopóki PIS nie zadziała zdecydowanie to tak się będzie działo.
 • W oświadczeniu Kancelarii Prezydenta czytamy
  W oświadczeniu Kancelarii Prezydenta czytamy m.in, że Sąd Najwyższy zadziałał "bez prawidłowej podstawy prawnej", a "zawieszanie stosowania" przepisów jakiejkolwiek ustawy nie zostało przyznane w konstytucji żadnemu organowi.

  "Nawet gdy Trybunał Konstytucyjny rozpatruje sprawę pytania prawnego sądu, to zawieszeniu ulega postępowanie prowadzone przed sądem, a nie stosowanie zakwestionowanych przepisów" - przypominają prezydenccy prawnicy.

  Ich zdaniem Sąd Najwyższy wykreował, w oparciu o przepisy ustawy Kodeks postępowania cywilnego, instytucję zawieszenia postępowania, która jest "dotychczas nieznaną i niestosowaną w polskim porządku prawnym". Kancelaria przekonuje, że działanie SN nie wywiera żadnych skutków wobec działających na podstawie ustawy o Sądzie Najwyższym Krajowej Rady Sądownictwa czy Prezydenta RP.

  I przypomina, że każdy przepis jest zgodny z prawem, dopóki inaczej nie orzeknie Trybunał Konstytucyjny.
 • @Husky 19:02:24
  pozostaje wprowadzić karę chłosty dla sędziów - w trybie cywilnym oczywiście
 • @Andrzej Tokarski 19:22:40
  Do tego baty na goły tyłek PUBLICZNIE . Salut. :)
 • @Husky 18:10:21
  Gersdorf strzeliła sobie w oba kolana, ha ha ha!!! Nie piszcie bzdur, że Sąd Najwyższy "zawiesza przepisy ustawy", bo SN w ogóle nie posiada kompetencji do czegoś takiego. Żaden organ w Polsce nie może zawiesić obowiązywania przepisów ustawy. Nawet gdy toczy się rozprawa przed TK, to zaskarżone przepisy obowiązują i mogą zostać uchylone tylko po wydaniu orzeczenia przez TK. Nie istnieje możliwość zawieszenia przepisów ustawy poprzez zabezpieczenie roszczenia. SN po prostu po raz kolejny się skompromitował, a to tylko nabija poparcie dla PiS.SN nie posiada żadnych uprawnień, aby zawiesić obowiązywanie przepisów jakiejkolwiek ustawy. Ta ustawa cały czas obowiązuje. Prezydent i KRS musieliby na głowę upaść, żeby poważnie potraktować owo "zabezpieczenie roszczenia". Podobny manewr stosował w grudniu 2015 roku Rzepliński, aby zablokować prace Sejmu. Oczywiście Sejm nie dał się na to nabrać i nie potraktował poważnie owego "zabezpieczenia roszczenia", które zastosował Rzepliński & Co. Zrobicie w końcu z tymi złodziejskimi qurwami w togach z SN porządek czy LUDZIE mają zrobić to za Was?!!! W Imieniu Rzeczypospolitej Polskiej...Zrobić z SN to co Reagan zrobił z kontrolerami ruchu lotniczego w 1981. Właśnie zbliża się 37. rocznica, 5. sierpnia. Uczcić ją poprzez wywalenie na bruk wszystkich sędziów, nie tylko z SN, i przeprowadzenie naboru i wydawanie nominacji na nowo. Jest to jedyna możliwość przeprowadzenia deratyzacji tej kasty.
 • @Husky 18:10:21
  Mam pytanie do "sędziów" SN - dlaczego "zawieszacie" tylko kilka punktów z ustaw o SN, zawieście wszystkie ustawy które uchwalił sejm pod rządami PiS! , a co tam - powiem więcej, zawieście wszystkie ustawy w RP niech się w ich sprawie wypowie TSUE, a do tego czasu stosujmy prawo dżungli! To co dzisiaj zrobili ci "sędziowie" z SN to rokosz i powinni natychmiast zostać zawieszeni w pełnieniu obowiązków! Oczywiście, że SN nie ma prawa zawieszać ustaw. Może to tylko Trybunał Konstytucyjny. Należy zignorować dzisiejszą ich "uchwałę". SN uzurpuje sobie kompetencje Sejmu. Wymiar sprawiedliwości był wentylem bezpieczeństwa i kamieniem węgielnym okrągłego stołu. Wtedy zagwarantowano, że sądy będą przychylne dla aferzystów i będą chronić ich uprzywilejowaną pozycję. Uderzenie w niego musiało spowodować reakcję, bo to dla niektórych walka o życie. Kasta uprzywilejowana walczy o swoje przywileje. Sędziowie, którzy brali udział w tym, nie powinni już ani jednego dnia dłużej zasiadać w SN, tylko czekać na zarzuty prokuratorskie. Na jakiej podstawie prawnej SN "zawiesza" działanie ustawy ?, to jest rokosz chazarobolszewickiej nadzwyczajnej kasty ! Panie ministrze Ziobro, do roboty ! SN ewidentnie przekroczył zakres swoich kompetencji. Po pierwsze wg. obecnego stanu prawnego decyzje podejmowały osoby które już nie są czynnymi sędziami, po drugie SN nie może kierować tego typu pytania do TUE bo nie dotyczy to interpretacji prawa w odniesieniu do prawodawstwa EU. Po trzecie SN nie ma kompetencji do "zawieszania" istniejącego prawa - to jakiś kompletny absurd. Żaden organ nie może tego zrobić. Nie istnieje możliwość zawieszenia przepisów ustawy poprzez zabezpieczenie roszczenia. To jest próba nadania pierwszeństwa prawu wtórnemu ponad prawem pierwotnym. Po czwarte: poraża bezczelność i tupet i pouczanie organów kompetentnych w tych sprawach, tj. TK i Prezydenta o stanie prawnym wg. tej samozwańczej grupy. Od ustaw jest Sejm, od oceny zgodności ustaw z Konstytucją i oceny stanu prawnego jest TK a od nominacji sędziego Prezydent. Absolutnie zignorować ten nonsens. Czy nie ma w Warszawie i okolicy jakiegoś przedsiębiorstwa budowlanego, dysponującego odpowiednią ilością taczek do przeprowadzenia reformy Sądu Najwyższego? To jest bunt komunistów z SN razem ze starą emerytką, ona powinna być usunięta pierwszego dnia po jej odwołaniu,komusze żydostwo chce rządzić Polakami, co nas obchodzą obce trybunały, won buntownicy. Stajnię Augiasza - Sąd Najwyższy - jak najszybciej oczyścić. Dość certolenia się "najwyższą kastą". Przywrócić normalność, czyszcząc brudną kastę. Czystych sędziów nie brakuje w Polsce.!
 • @Husky 18:10:21
  Tu potrzebny pilnie Erdogan, już oni by wszyscy siedzieli. Erdogan na nich potrzebny jest, raz dwa z kastą załatwić sprawę...Kolejny raz te ciury z SN zbłaźniły się. Żaden kodeks cywilny i żaden sąd - poza TK - nie może zawiesić czy odrzucić ustawy, zwłaszcza ustrojowej (konstytucyjnej), bo dotyczącej ustroju SN. Brak prawdziwej lustracji i dekomunizacji się kłania. W tym SN rozpychają się sami stalinowcy, czas użyć batoga na tą społeczność pseudo sędziowską. Otwarcie archiwów IPN to droga do wolności. To (na przykład) w Niemczech gdzie sędziowie Trybunału z chwilą ukończenia 67 lat przerywają kadencję i odchodzą w stan spoczynku panuje dyskryminacja ze względu na wiek? Nikt nie dał prawa sędziom SN do zawieszania ustaw . To uzurpacja władzy. Tych sędziów należy aresztować. Okazuje się, że SN jest towarzystwem niedouczonych megalomanów. Anarchia w porządku prawnym jest wyrazem bezczelności ze strony bandy mieniącej się sędziowską klasą panującą. Kto im doradza? Głupek jakiś! Sami sobie doły kopią! Kolejny dowód, że sędziowie SN to w dużym stopniu postbolszewickocazarskie ciemniaki i niedouki. Ot prostackie chamy wyrosłe z czworaków, pomiot fornali, którzy mają się za lepszych! Kompletna bzdura i bezprawie. SN nie ma takiej możliwości prawnej(brak podstawy prawnej do takiego zawieszania jakiejkolwiek ustawy) żeby zawiesić stosowanie ustawy o SN, to swoiste straszaki. Od rozstrzygania przepisów ustawy z Konstytucją jest tylko TK a nie SN. Trybunał Sprawiedliwości nie może rozstrzygać takich kwestii państw członkowskich, to sprawa polskiego prawodawstwa i właściwego TK, naszego Polskiego!!! To totalna ściema!!! Mogą sobie zawieszać ale togi na fotelach. Dobra zmiano, nie patrzcie na te sztuczki prawne, róbcie swoje!!! Stajnię Augiasza - Sąd Najwyższy - jak najszybciej oczyścić. Dość certolenia się "najwyższą kastą". Przywrócić normalność, czyszcząc brudną kastę. Czystych sędziów nie brakuje w Polsce.! Wreszcie jest okazja aby dyscyplinarnie usunąć z zawodu tych skompromitowanych prymitywów i samozwańczych POsowieckich samodzierżawców. Sędziowie cały czas uważają się za najwyższą kastę i szukają kruczków prawnych, żeby sparaliżować reformy obecnej większości parlamentarnej. Każdy kauzyperda uważa, że zawsze znajdzie fortel. Wobec tego zawiesić wszystkich w SN i wysłać na trawkę. Pensje i emerytury też zawiesić. Zawiesić im wynagrodzenia: pensje, premie, nagrody. Nie ma pracy, nie ma płacy. Nie będzie "folksdojczka" chazarska i alkoholiczka Gersdorf 38 milionom Polaków w twarz pluła.
 • @Andrzej Tokarski 19:22:40
  Sąd najwyższy właśnie w sposób rażący złamał prawo obowiązujące w Polsce. Jeżeli sędziowie SN nie zostaną za to postawieni w stan oskarżenia (to nie ma nic wspólnego z niezawisłością sędziowską), to znaczy, że Polska jest dalej państwem teoretycznym! Sąd Najwyższy nie ma prawa zawieszać ustaw. To oczywiste, skrajne naruszenie Konstytucji, pokazujące że zmiany w sadownictwie są konieczne. Mam nadzieję, że teraz KRS przyspieszy prace. Rzecznik Dyscyplinarny, jeśli nie jest zblatowany z rokoszanami, powinien natychmiast zawnioskować o zawieszenie i ukaranie sędziów odpowiedzialnych za tak bezceremonialne łamanie prawa.
 • @Andrzej Tokarski 19:22:40
  Organowi konstytucyjnemu (prezydent, KRS) sąd, nawet najwyższy nie może nic nakazać w oparciu o KPC.
  Ich uprawnienia wynikające z ustaw o KRS i SN nie mają charakteru cywilnoprawnego, a publicznoprawny. Zatem SN nie może rozstrzygać o kwestiach prawnoustrojowych w oparciu o KPC

  Ostatnie zachowania i "orzeczenia" SN pokazują dobitnie jaka patologia odpowiadała za "wymiar sprawiedliwości".
  To w ogóle nie jest śmieszne, to naprawdę jest przerażające.

  Zadanie pytań prawnych, a ustanowienie zabezpieczenia to dwie zupełnie różne sprawy. Zadawać pytania prejudycjalne do TSUE SN może do woli. Zawieszać uprawnień prezydenta i KRS nie ma prawa i nie znajdzie na to żadnej podstawy prawnej, bo jej nie ma.


  Erdogan w Turcji z takim rokoszanami sie nie pierdolił !!!!!!!
 • @Repsol 19:29:23
  Na tych zamachowców-rokoszan dajcie nam Erdogana!!!! On wie co z nimi zrobić-rozebrać do gaci wybatożyć każdego z osobna, a potem wiadomo.....
 • @kula Lis 67 19:37:06
  Ja i Gersdorf właśnie podjęliśmy decyzję o rozbiórce Pałacu Kultury im. Józefa Stalina...
  Zawieszamy caly KPC
 • @Repsol 19:29:23
  Bolszewicka agentura w SN powinna sama się zawiesić i odejść na komunistyczny śmietnik za ewidentne łamanie przepisów konstytucji oraz obowiązującego prawa. Rozwiązać ten SN jako postbolszewicko-mafijną instytucję sterowaną przez antypolską agenturę. W SN potrzebni są nowi uczciwi sędziowie, którzy będą służyć Polsce a nie antypolskiej mafii! Tak się mści to, że nie został spełniony podstawowy postulat Solidarności, że na drzewach zamiast liści nie zawiśli komuniści. Gdyby ci sędziowie zostali wymordowani w 1989 roku, to dziś problem by nie istniał.
 • @kula Lis 67 19:45:36
  Ten Laskowski wzorcowo robi ludziom wodę z mózgu ani słowem nie zająkując się o tym, jak pytania prejudycjalne mają się do zawieszania uprawnień konstytucyjnych organów na podstawie KPC.
  A mają się nijak.
 • @kula Lis 67 19:45:36
  Powstaje pytanie, co zrobić z postanowieniem Sądu Najwyższego
  (i sędziami, którzy je wydali) jawnie i demonstracyjnie sprzecznym z obowiązującym w Polsce prawem.
  Taki "numer" powinien być uwzględniony w konstytucji.
 • @
  1. od zgodności ustaw z konstytucją jest TK
  2. od interpretacji polskiego prawa są POLSKIE sądy
  3. SN nie jest uprawniony do zawieszania ustaw
  4. w sprawie indywidualnej sąd zastosował zabezpieczenie nie odnoszące się do rozpatrywanej sprawy i ustawy
 • @Husky 19:50:17
  A, co na to Kleszcz Tuleja? Aresztować tych sędziów jako uzurpatorów. Postawić ich na ulicy, niech Naród wymierzy im sprawiedliwość.
 • @Repsol 19:29:23
  jestem za - trzeba by referendum ogłosić - ze skutkiem wiążącym!

  pręgierz w Poznaniu stoi i czeka - a Laskowski jest z Poznania

  Czołem
 • @kula Lis 67 19:37:06
  Wiecie co ?
  A ja jednak ich podziwiam
  za kultywowanie rodzinnych tradycji

  Kiedyś pisali - "Szanowny Pan Gestapo",
  później - "Szanowny Pan UB"
  a teraz piszą do - "Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości"

  szacun
 • @kula Lis 67 19:38:19
  Teraz PIS i Prezydent powinni zawiesić wybory. Maja do tego takie samo prawo jak SN.
  Mówiłem, że pobłażanie sqrwysynom skończy się anarchią
 • @kula Lis 67 19:41:49
  SN, to se może zawiesić, ale w oknie stare gacie Gersdorf
 • @kula Lis 67 19:41:49
  dlatego srają w pory na myśl, że Muszyński mógłby zostać szefem Izby Dyscyplinarnej
 • @Husky 20:35:21
  w słusznej sprawie zachowajmy jednak trzeźwość spojrzenia - warto pamiętać, że reforma to głównie dzieło Ziobry, a nie PISu - PIS, co prawda nie podstawia nogi, ale możliwe, że to z powodu konieczności utrzymania większości parlamentarnej. Gdyby Ziobrze zaczęto robić trudności, to by zabrał swoich ludzi i wyszedł z koalicji - i by było po balu.

  MMorawiecki bardzo chętnie by się Ziobry pozbył

  A pan Duda - walczy o życie - jeżeli kolejny raz poszedłby na wojnę z PIS - jego polityczny los byłby przesądzony. Myślę że i tak jest, tylko Duduś jeszcze o tym nie wie...

  Więc popierajmy rząd w walce z gangiem prawników - ale pamiętajmy jak z nami ten rząd pograł z ustawą o IPN i ciągiem dalszym - i że znowu może z nami pograć - a może już pogrywa - z rolnikami, z CPL, z obywatelami dwu paszportowymi o garbatych nosach. Z izraelskim biznesem w POlsce.... ostrożnie z chwaleniem PISu
 • @Andrzej Tokarski 20:37:50
  Sędzia Barbara Piwnik jak zwykle inteligentnie i zrozumiale w programie minela20

  -Dlaczego nikt nie protestował gdy wiek"emerytalny"sędziów s.powszechnych zwiększano?
  -nikt mojej niezawisłości nie ograniczył. Mam ją w duszy i w sercu
  Na podstawie konstytucji orzekam


  https://pbs.twimg.com/media/DjnVzHwWsAAXrVL.jpg
 • @kula Lis 67 19:57:40
  Piwnik w Minęła20 zdemaskowała kastę z SN: dbaja o własne interesy. Oprócz tego, że miła i normalna, to i bez tego zadęcia i bufonady charakterystycznej dla kasty.
  W takich sędziach nadzieja.
 • @Husky 20:47:59
  Pani Piwnik jest sędzią w stanie spoczynku - w czasach gdy orzekała, była dość mocno apodyktyczna, miała częstą u sędziów skłonność do traktowania jako Suwerena - prawa - a nie obywatela. Do tego jej wyroki niekoniecznie utrzymywały się w wyższych instancjach.

  Ale rzeczywiście obserwuję i doceniam, że na czas babciny złagodniała i zaczęła mówić ludzkim głosem.

  Podobnie Ewa Łętowska, choć niechętna obecnej władzy - ostatnio przywołała stanowczo nadzwyczajną kastę do porządku, przypominając jej, że prawo też kastę obowiązuje, czy to się kaście podoba czy nie
 • @Andrzej Tokarski 20:37:50
  I Muszyński zostanie. Stąd ten klangor aj waj i kwik.
 • @kula Lis 67 20:55:54
  też tak myślę - i wióry będą lecieć - i oni to już wiedzą, że wióry polecą
 • @Andrzej Tokarski 20:16:12
  Laskowski to ten skurwysyn który odrzucił moją rewizję nadzwyczajną/kasację Ziobry. Ja mu na email jadę aż miło. Odpowiedzi nie otrzymuję.
 • @kula Lis 67 20:58:58
  stary znajomy? jaki ten świat mały
 • @Husky 20:35:21
  Nie wiedziałem, że mamy takich cymbałów ignorantów prawa w SN. Każdy mało rozgarnięty chłop ma większą wiedzę o praworządności niż te przygłupy z SN. Powiem tak... szemrany uliczny korowód prezesów sądów, stowarzyszeń sędziowskich, radcowskich i palestry wpisał się już na stałe w szeregi totalnej opozycji.Ukradzione; gacie, 50zł, przystawka do wiertarki. Przeklejanie metek w outlecie, łapówki, jazdy po pijaku. Milewski na telefon. Sędziowie (przy pomocy krętaczy notariuszy i adwokatów) przyklepujący złodziejskie przejmowanie kamienic nie tylko w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie ....Czego jeszcze więcej trzeba, aby zwyczajnie zamilknąć...! Czego jeszcze trzeba, aby ze wstydu po prostu już dalej nie brnąć...?
 • @Andrzej Tokarski 21:01:25
  Prof. Anna Łabno DEMASKUJE decyzję SN: „Żaden sąd w Polsce nie jest uprawniony do takich ustaleń”. Profesor Anna Łabno nie pozostawia wątpliwości! "Żaden sąd w Polsce nie jest uprawniony do rozstrzygnięć, że przepisy prawa nie będą stosowane, bo nie jest ustawodawcą czy Trybunałem Konstytucyjnym" - powiedziała dziś, odnosząc się ostatnich decyzji Sądu Najwyższego, "zawieszających" stosowanie przepisów trzech artykułów ustawy o Sądzie Najwyższym. Sąd Najwyższy zwrócił się w czwartek do Trybunału Sprawiedliwości UE z pięcioma prejudycjalnymi pytaniami oraz zdecydował się zawiesić stosowanie przepisów trzech artykułów ustawy o SN dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN, którzy przekroczyli 65. rok życia. Przede wszystkim to trochę dziwna sprawa. To jest wykorzystanie - takie jest moje zdanie - pewnych formalnych możliwości, co do których także można mieć zastrzeżenia, bo Sąd przyjął, że te przepisy nie będą stosowane i miałoby to wynikać z decyzji sądu. Otóż w Polsce żaden sąd nie jest uprawniony do takich rozstrzygnięć i takich ustaleń, bo sąd nie jest ustawodawcą, ani nie jest Trybunałem Konstytucyjnym, który także nie zawiesza niczego podkreśliła prof. Łabno, kierująca Katedrą Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Śląskiego. Ta ustawa (o SN - red.) w żadnej mierze nie narusza konstytucji. Każdy sędzia musi w końcu zakończyć swoje zawodowe działania i to jest chyba normalne. Była pełna możliwość wykorzystania instrumentów, które są w ustawie. W moim przekonaniu nie ma żadnych podstaw do tego, by kwestionować konstytucyjność tych postanowień ustawowych, a zatem próbować jakimiś, powiedzmy nawet okrężnymi, drogami wzruszać przepisy, doprowadzać do ich uchylania oceniła profesor. Prof. Łabno zaznaczyła, że sąd nie może zawiesić stosowania przepisów, a Kodeks postępowania cywilnego nie mówi o tym, żeby taką kompetencję sądy mogły dostać
 • @Andrzej Tokarski 21:01:25
  To także twój stary znajomy?
 • @Andrzej Tokarski 20:58:17
  To nie jest żadne orzeczenie, SN wydał oświadczenie które łamie prawo i każdy obywatel i instytucja ma obowiązek je ignorować a przestępców z SN schwytać po obywatelsku skuć i doprowadzić na policję. Przecież oni łamiąc w ten sposób konstytucję są przestępcami. Prokuratura z urzędu musi się nimi zająć. Prokuratura może skierować zapytanie do TK czy złamali prawo, konstytucję? Jeżeli tak, muszą pójść siedzieć.
 • @kula Lis 67 20:55:54
  Przykra sprawa.
  Nie lekceważę jej.
  W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej.

  https://innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/Tusk_po_wyborach_mina_450.jpeg?itok=TTj4Isfh
 • @kula Lis 67 20:58:58
  Znowu Ciebie napadną gamonie jak przy korycie pozostaną .Salut. :)
 • @kula Lis 67 19:45:36
  I wtedy ci sędziowie z SN powiedzieli, że zawieszają ustawę o SN.

  https://pbs.twimg.com/media/Djnlat9W0AE8-E3.jpg
 • @kula Lis 67 19:57:40
  https://pbs.twimg.com/card_img/1024743652093042688/xmXe_vBt?format=jpg&name=144x144_2

  Cimoszewicz o kandydatach do SN:
  W okresie depisyzacji wyrzucić z zawodu !!!!!!!!


  Bardzo wyważona opinia jak na rodzinne tradycje.
  Przecież mógł zaproponować strzelanie w tył głowy.
 • Od kogo jest niższy sąd najwyższy mówi Art. 4 Konstytucji.
  W/g. art. 4. Konstytucji najwyższą władzą jest naród.

  Trój-podział władzy ma nad sobą wyższą władzę Naród.

  Domniemana równowaga władzy jest nieprawdziwa, skoro nikt narodu polskiego nie pyta.
  W konstytucji najwyższą władzę narodu, należy uchylić i zmienić na normalną władzę narodu, aby czwór-podział władzy wyrzucił domniemaną równowagę.
  Tylko:
  Prawdziwa równowaga władzy tworzy prawdziwe suwerenne demokratyczne państwo nie wirtualne.
 • @kula Lis 67 21:17:07
  w pewnym sensie - kiedyś mój klient miał problem z dostępem do księgi wieczystej - sędzia prowadząca sprawę trzymała ją od pół roku i żadne wnioski nie pomagały.
  Więc wparowałem do sekretariatu prezesa sądu - wtedy to był Laskowski - zażądałem spotkania. Panie się zarzekały że prezesa nie ma - ale że na pewno przekażą sprawę
  Na drugi dzień, jak przyjechałem do pracy, to już czekała informacja od prezesa sądu: "panie prezesie, dzwonili z sądu, prezes Laskowski prosił przekazać, że księga już czeka dla Państwa dyspozycji" - poinformowała pani Karolina, którą pozdrawiam przy okazji

  więc w pewnym sensie też znajomy
 • @goodness 22:16:12
  ale według sądu najwyższego wyższy jest TS
 • @Husky 22:11:11
  Cimoszka chyba nie ma koniecznych szczepień
 • @kula Lis 67 21:14:18
  słyszałem Panią Łabno - bardzo merytoryczne wystąpienie
 • @Andrzej Tokarski 22:40:54
  GW, nawet będąc na dnie szamba, jest w stanie upaść niżej:
  "Uczestniczka powstania warszawskiego:
  Ojciec Kaczyńskich powiedział "moim dzieciom nie można dać władzy".

  Aha.
  A ja nawiązałem kontakt z ojcem Tuska i wyraźnie mi powiedział- "błagam, żadnej polityki! niech harata w gałę"
 • @Andrzej Tokarski 22:33:36
  "ale według sądu najwyższego, wyższy jest TS"

  Cel uświęca środki więc bronią ułomnej demokracji, ponieważ zapisanaa domniemana rówaga władzy w konstytucji, doskonale rozmydla odpowiedzialność naturalną za zgon Polaków pozbawionych własnego głosu wirtualnym systemem.
 • @Andrzej Tokarski trzeba czyścić z postbolszewii od góry do dołu te "sądy".
  Na manifestacji KOD radny PO uderzył mężczyznę pizzą. Sąd: zaatakował „w obronie słusznych idei”...Mecenas przechodnia, który został uderzony pizzą w twarz podczas manifestacji KOD, wniósł apelację od wyroku. Zdaniem pełnomocnika pokrzywdzonego wyrok – 1000 zł grzywny – dla radnego z Gryfina Marka Brzezińskiego jest zbyt łagodny. W uzasadnieniu czytamy, że radny PO manifestował „w obronie słusznych idei”. Pełnomocnik wskazuje także na to, że sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan wyszła poza swoją rolę, gdy dokonała oceny idei prezentowanych podczas manifestacji.

  W uzasadnieniu czytamy:

  „Działanie oskarżonego nie miało na celu obrony słusznych idei prezentowanych podczas manifestacji, a jedynie dokuczenie pokrzywdzonemu”. http://niezalezna.pl/232377-na-manifestacji-kod-radny-po-uderzyl-mezczyzne-pizza-sad-zaatakowal-w-obronie-slusznych-idei

  Ps..Jak długo jeszcze takie qurwy będą mogły się przebierać w togę sędziowską i zakładać łańcuch z orłem ?? Jedyne co mogą założyć to pomarańczowy garniturek i łańcuchy ale bez orla, na ręce i nogi. Ta "kasta ludzi nadzwyczajnych" musi być wykastrowana do zera !!!
 • @Husky 00:12:51
  Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie ma wątpliwości: Sąd Najwyższy złamał konstytucję! Skład Sądu Najwyższego naruszył konstytucję, jak również przepisy Kodeksu postępowania cywilnego; polski system prawny nie przyznaje kompetencji do „zawieszenia stosowania przepisów” - powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

  http://niezalezna.pl/232381-prezes-trybunalu-konstytucyjnego-nie-ma-watpliwosci-sad-najwyzszy-zlamal-konstytucje
 • @Andrzej Tokarski 22:40:54
  Poseł Barbara Bartuś o kuriozalnej decyzji SN: "Sąd jest od stosowania prawa, nie od zawieszania". Czy Sąd Najwyższy miał prawo zawiesić stosowanie przepisów ustawy? Eksperci nie mają wątpliwości: to działanie bezprawne i pozbawione sensu. Podobnego zdania jest poseł Barbara Bartuś z Prawa i Sprawiedliwości, z wykształcenia prawnik. W rozmowie z niezalezna.pl twierdzi, decyzja SN pokazuje, że reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest konieczna.

  http://niezalezna.pl/232360-posel-barbara-bartus-o-kuriozalnej-decyzji-sn-sad-jest-od-stosowania-prawa-nie-od-zawieszania


  Ps...Czekam kiedy ci z nadzwyczajnej kasty staną przed Izbą Dyscyplinarną i zostaną pozbawieniu statusu sędziego za to co wyprawiają. Należy pokazać, że sędziowie w SN są przyspawani do stołków, apanaży i przede wszystkim posiadający silne chazarokomunistyczne korzenie, które są gwarancją nietykalności chazarokomuny aż do śmierci... i to trzeba, konkretnie pokazywać i głośno propagować. Togowi z SN wpisują się w wytyczne Tuska i liberalno-lewackich antypolskich swołoczy. Nie rozumiem .. skąd takie przyzwalanie władz na łamanie prawa przez sędziów, przez sądy? Jak to jest możliwe, że sędziowie SN samowolnie mogą zawieszać działanie ustaw. Stawiają się w roli jakiegoś nad ustawodawcy, nad parlamentu. Gdzie , w jakim kraju cywilizowany było by możliwe przyzwolenie na takie działania sędziów sądu najwyższego? Parlament od razu uchwala ustawę która pozwala prezydentowi RP albo Marszałkowi Sejmu zawieszanie w trybie natychmiastowym takich sędziów , a następnie w zależności od stopnia winy pozbawienie ich funkcji sędziowskich oraz wszelkich przywilejów. Gdzie jest taki kraj, gdzie sędziowie SN stawiają się ponad wszystkie inne władze, ponad prawo? I gdzie jest taki kraj .. który na to pozwala? Nie rozumiem tej bezsilności w Polsce? Polacy .. mają już dość samowoli sędziów. Bierna postawa, takiego mięczaka , w społeczeństwie spowoduje tylko zmniejszenie poparcia dla PiSu a zwiększenie dla ruchów bardziej radykalnych na prawo od PiSu. Ba już w wyniku najbliższych wyborów parlamentarnych to PiS może być mniejszościowym koalicjantem jakiegoś ruchu bardziej prawicowego, bardziej narodowego, bardziej nastawionego na egzekwowanie przestrzegania prawa bez względu na stanowisko jakie kto zajmuje. Tylko wariant turecki może przywrócić szacunek dla państwa, inaczej ten pucz będzie rozwalał i demontował państwo polskie.
 • @Husky 22:11:11
  Nie tak łatwo pogonić czerwone barachło. Nie zrobiono porządku z mediami i różne Cimoszki z Uljanowska prawie mieszkają w ubeckich telewizorniach. Lasują prostaczkom główki nieodporne, nieświadome i nie znające historii. Ludzie są zdezorientowani totalnie. Słuchać się nie da co bredzą.
 • @kula Lis 67 08:39:08
  Wyborcza miała takie trudności z uzasadnieniem prawnym sędziowskiej hucpy, że informacja o tym pojawiła się na ... czwartej stronie, skromniutka - zaś za ekspertów prawnych uzasadniających prawidłowość działań SN uznano i zacytowano dwu doktorów o nazwiskach no name.  myślę, że KRS powinien ze skutkiem natychmiastowym zawiesić SN w jego wszelkich czynnościach do czasu nowych wyborów i ukonstytuowania się nowego prezesa SN. I całkowicie nie zwracać uwagi na TS, czy ewentualnie jakieś połajanki z Brukseli

  natomiast Laskowskimi spółką powinna zająć się Izba Dyscyplinarna - szkoda że jeszcze nie powstała, ale co się odwlecze, to nie uciecze
 • @Andrzej Tokarski 08:57:39
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15332806041d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Rzecznik SN wpadł w furię. Straszy prezydenta i rząd sądem i grozi Trybunałem Stanu.

  http://niezalezna.pl/232389-rzecznik-sn-wpadl-w-furie-straszy-prezydenta-i-rzad-sadem-i-grozi-trybunalem-stanu

  PS..Ja już mu wysłałem taki tekst: Ty postbolszewicki śmieciu, Laskowski to już wasz koniec, a straszyć to my nie nas, macie szczęście, że nie czeka was latarnia. Prezes Kaczyński zapowiedział dotyczące waszej mafii togowej niespodzianki na jesień, czyli czyszczenie od góry w dół. Polacy w tym ja na to czekamy. Erdogan by z waszą postchazarską mafią szybko rozprawił. Orban już to zrobił.
 • @Andrzej Tokarski 08:57:39
  W Turcji nie byłoby takiego cackania się w sądach i SN z tą postkomunistyczną wierchuszką. Już dawno ten pomiot siedziałby w więzieniu.
 • @Andrzej Tokarski 20:37:50 Muszyński kandyduje do izby dyscyplinarnej.
  Prof. Muszyński o orzeczeniu SN: "Ten „wyczyn” pokazuje jak bardzo reforma jest tam potrzebna. I Izba Dyscyplinarna". Proszę zwrócić uwagę, co się stało w ujęciu systemowym. Po pierwsze, na podstawie kodeksu postępowania cywilnego, Sąd Najwyższy zawiesza przepis ustawy (prawo powszechnie obowiązujące) ze skutkiem erga omnes (zakaz stosowania przez wszystkie organy władzy publicznej). Do dziś wydawało mi się, że takiej bzdury nie da się wymyślić nawet najbardziej niedouczonemu studentowi w największym poimprezowym zwidzie mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mariusz Muszyński, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, wykładowca prawa międzynarodowego i prawa UE. wPolityce.pl: Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie przepisów ustawy o SN i skierował pięć pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości UE odnośnie własnego składu. Czy zaistniały przesłanki dla takiego werdyktu?

  Prof. Mariusz Muszyńki: Po pierwsze, pytanie prejudycjalne zadaje sąd rozstrzygający sprawę z elementem unijnym. Ustawa o SN elementów prawa unijnego nie posiada. Po drugie, pytanie powinno dotyczyć polskiego prawa dotyczącego przedmiotu sprawy. Sam SN przyznaje w uzasadnieniu postanowienia że chodzi tu o procedurę rozstrzygania zagadnienia prawnego, a nie przedmiot sprawy. Wreszcie po trzecie, powiększony skład orzekający Sądu Najwyższego sam jest sądem pytanym. Odpowiada na pytanie mniejszego składu Sądu Najwyższego, nie jest więc uprawniony do zadania kolejnego pytania. Jest na ten temat liczne orzecznictwo samego SN.

  Czyli Sąd Najwyższy działa bezprawnie? Są prawnicy, którzy uznają rozstrzygnięcie składu sędziowskiego.

  Dokładnie tak. I to kilkakrotnie. Po pierwsze, zadając pytanie. Po drugie, zawieszając stosowanie przepisów ustawy o SN. Sam SN w przyjętej uchwale przyznaje, że chce od TSUE dopiero uzyskać prawo do takiego zawieszania przepisów ustawy (pyt. 5). Jeszcze go nie uzyskał, a już zawiesza. Natomiast zgodnie z prawem polskim, sąd może jedynie zawiesić z urzędu postępowanie w sprawie, jeżeli rozstrzygnięcie sprawy zależy od wyniku postępowania Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (zob. art. 177 § 1 kodeksu postępowania cywilnego). Ale to nie wszystko. Proszę zwrócić uwagę co się stało w ujęciu systemowym - po pierwsze - na podstawie kodeksu postępowania cywilnego Sąd Najwyższy zawiesza przepis ustawy (prawo powszechnie obowiązujące) ze skutkiem erga omnes (zakaz stosowania przez wszystkie organy władzy publicznej). Do dziś wydawało mi się, że takiej bzdury nie da się wymyśleć nawet najbardziej niedouczonemu studentowi w największym poimprezowym zwidzie. Po drugie, postanowieniem tym sędziowie SN potwierdzili, że przynajmniej do 2 sierpnia, rzekomo zawieszone przepisy obowiązywały, bo innych nie można przecież zawiesić. Problem w tym, że sędzia sprawozdawca Krzysztof Rączka, 28 lipca 2018 r. skończył 65 lat (vide: internet), a więc od 5 dni na podstawie tych przepisów jest w stanie spoczynku i nie powinien być w składzie wydającym postanowienie. To paranoja jakaś. Postanowienie wydaje sędzia w stanie spoczynku w sprawie, która go dotyczy. A ma to związać prezydenta i KRS – dwa organy konstytucyjne. My musimy się naprawdę poważnie zastanowić, gdzie jest granica psucia państwa. SN jest organem państwa. Działa w granicach prawa i wykonuje tylko prawem nakazane zadania. Nie ma samoświadomości i zdolności do kreowania sobie zadań i podstaw prawnych do ich realizacji. Ten „wyczyn” SN pokazuje jak bardzo reforma jest tam potrzebna. I Izba Dyscyplinarna. Co zrobi Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej? Wydaje się, ze orzeczenie SN to rodzaj zachęty dla TSUE do ingerencji. Ostatnie decyzja TSUE nie do końca poszła po myśli reformatorom polskiego sądownictwa.

  Pytanie prejudycjalne SN jest bardzo niebezpieczne, bo może prowadzić do przedefiniowania traktatowego podziału kompetencji między państwo członkowskie a UE. Sąd Najwyższy jednak najwyraźniej tego od UE oczekuje. Proszę zajrzeć do uzasadnienia postanowienia dotyczącego pytania prejudycjalnego i zawieszającego stosowanie przepisów ustawy o SN. Skład orzekający Sądu Najwyższego w uzasadnieniu na stronie 21 wprost wskazuje TSUE, jakiej odpowiedzi oczekuje. Wprawdzie TSUE powinien odmówić odpowiedzi, ale myślę, że może wykorzystać okazję, by takie uprawnienie wywieść, i w ten sposób próbować ograniczać władztwo państwa w zakresie zasady podziału władzy. Jest to okazja do osłabienia ustawodawcy w Polsce na rzecz sądownictwa. Jako obywatel uważam to za skandaliczne. Ale jako sędzia, zaskoczę Pana, a pewnie także SN oraz TSUE. To możliwość uzyskania tak potężnej władzy, że kusi mnie, żeby powiedzieć, że nie będę narzekał, jeśli TSUE takie uprawnienie wykreuje. Chętnie je twórczo rozwinę we własnym orzecznictwie.


  Ps...Nic dodać, nic ująć profesorze Muszyński. Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego nie jest zapisana w traktatach. Towarzysze z SN bronią jak niepodległości by było tak jak było. sędziowie UBekistanu z SN zacisnęli pętlę wokół własnej szyi, choć intencje mają inne, nam ją chcą zacisnąć. Jeśli robiąc błąd prawny, zrobili bezwiednie są głupkami. Jeśli celowo, jeszcze gorzej szubrawcami. Ani jedni, ani drudzy nie powinni być sędziami. To powód do odebrania stanu spoczynku i przywilejów. Pozbawienie tytułów sędziowskich i kary finansowe, by tę kastę ozdrowiły, dlaczego PIP nie wchodzi do SN na kontrolę? Łamane tam jest ostentacyjnie prawo pracy? Tacy sądzą zwykłych ludzi? SKANDAL! Trawersując Napoleona: "Partia podtrzymywana poparciem cudzoziemców jest banda przegranych kryminalistów". Pod PO/PSL/SLD rządami złodziei, złodzieje kradli i żyli luksusowo. Teraz tupią w SN i chcą powrotu ichniej "demokracji".
 • @Andrzej Tokarski 20:37:50 Tych 7 "sędziów" postbolszewickato patologia i ciemnota. Nieuki, albo wtórni analfabeci, wszyscy won!
  Minister Dera o działaniach SN: "W tym momencie to jest sędziokracja. To jest to, przed czym przestrzegaliśmy".

  https://wpolityce.pl/polityka/406447-dera-sad-najwyzszy-postawil-sie-poza-prawem

  Znaczy, że bez wykastrowania systemu sądowego (z wrogiego Polsce elementu) nie będzie Polski prawej i godnej lecz będzie Polska cierpiąca i kundlona przez mafię sędziowsko-ubecką. Sądzę, że należy zdecydowanie zaprowadzić porządek w sądownictwie. Trzeba tego dokonać za wszelką cenę i jak najszybciej, Wymaga tego powaga Państwa i racja stanu! Skończmy ze skompromitowaną "lepszą kastą" niereformowalnych pasożytów.
 • @Andrzej Tokarski
  Patryk Jaki dał sędziom krótką lekcję. Dosadnie wyjaśnił istotę trójpodziału władzy. To ich zaboli! Wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do ostatnich działań Sądu Najwyższego dość dosadnie skomentował zachowanie sędziów. Przypomniał im również podstawową zasadę trójpodziału władzy i wyjaśnił na czym polega współpraca władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Patryk Jaki zwrócił uwagę na jeden istotny aspekt, o ile w przypadku władzy ustawodawczej i wykonawczej, to obywatele mają wpływ na wyniki wyborów, o tyle sędziowie jako jedyni w kontekście władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej nie są przez nich wybierani. Pamiętajmy, że trójpodział władzy polega na tym, że trzy władze wzajemnie się kontrolują, wzajemnie się sprawdzają. Jeżeli Sąd Najwyższy uznaje, że przyjmuje teraz uprawnienia władzy ustawodawczej, a de facto przez to również władzy wykonawczej, to znaczy, że te dwie władze są niepotrzebne... A te dwie władze co by o nich nie mówić mają jedną zaletę: są wybierane przez ludzi. Sądy nie są wybierane przez ludzi, przez obywateli. To oznacza upokorzenie, uprzedmiotowienie wyborów i mieszkańców naszego państwa [...] Pamiętajcie państwo, że to jest tylko grupa sędziów, która walczy o nic innego jak o swoje stanowiska mówił Patryk Jaki. Jednocześnie wiceminister sprawiedliwości pytał dziennikarzy i opinię publiczną, czy słyszeli o aktywności sędziów Sądu Najwyższego, gdy trzeba było interweniować w sprawie osób dotkniętych reprywatyzacją, albo przestępstwami VAT. Ich interesują tylko swoje stanowiska. Jeżeli dla nas wartością jest demokracja, to nie możemy się zgodzić, żeby sędziowie samozwańczo przejmowali sobie uprawnienia władzy ustawodawczej i wykonawczej mówił Patryk Jaki. Ironizował, że idąc w ślad za koncepcjami sędziów SN, należałoby chyba ustanowić monarchię, w której to Małgorzata Gersdorf mogłaby wskazywać, kto jest przywódcą Polski.


  Ps...Chazarską schlampe, alkoholiczkę Gersdorf powinno się pozbawić tytułu naukowego. Skoro nie zna prawa, a powinna, to nie może mieć tytułu profesora z tej dziedziny. Proponowałbym tą szczególną grupę sędziów którzy przyrośli to stołków, wysłać na badania psychiatryczne ponieważ, jak sądzę, nie kontrolują swych wypowiedzi ani decyzji wziętych z "czapy". Wbrew swej pozycji jaką zajmują, czyli strażników przestrzegania prawa, które tak namiętnie sami łamią. To przez tą chazarobolszewicką mafię sądowniczą Polska nie mogła się normalnie rozwijać. To bydło niszczyło Polskie firmy i przedsiębiorczość Polaków. Won z nimi raz na zawsze! Pamiętajcie państwo, że to jest tylko grupa sędziów, która walczy o nic innego jak o swoje stanowiska. Ale po co? Przecież jako sędziowie w stanie spoczynku będą dostawać takie same pieniądze jakby pracowali. O co więc im chodzi? Moim zdaniem oni są przez kogoś kierowani i mają wykonywać zlecane im zadania. To jest antypolska agentura mająca trzymać Polskę pod czyjąś kontrolą. To co wyczynia nadzwyczjna kasta jest haniebne i niegodne zachowanie ludzi, którzy zamiast przestrzegać prawa, to prawo łamią w imię obrony własnych nienależnie, nabytych przywilejów i w podzięce osłaniają interesy swoich patronów. W państwie prawa jest tylko jedno jedyne rozwiązanie. Zakuć w kajdanki i wykluczyć dożywotnio z zawodu że wszystkimi skutkami prawnymi i karnymi, łącznie z odebraniem uprawnień emerytalnych przewidzianych dla tej grupy. społecznej. Nie można pozwolić ludziom niegodnym sprawować urzędów na których powinna obowiązywać zasada krystalicznej uczciwości, kultury osobistej, apolityczności, przyzwoitości i rzetelności. To co czynią w kraju to nic innego jak obrona tego by było, jak dawniej, czyli kompletna bezkarność za haniebnie wydawane wyroki nie mające nic wspólnego z sprawiedliwym osądzaniem, pijaństwem, zaborem cudzego mienia, pospolitymi kradzieżami, biesiadami z gangsterami, dziką reprywatyzacją i notariuszami poświadczającymi fikcję. Czas ku temu by sądownictwo, jak stajnię Augiasza szybko i skutecznie oczyścić.
 • @Husky 18:10:21
  Prawie 300 oprócz tych co robaki wpierdoliły dostało już dożywocia i kilkudziesięcioletnie wyroki odsiadki, 2000 czeka na swą kolejkę.
 • @Andrzej Tokarski
  Dlatego Polacy chcą ją zmienić. Tę konstytucję przygotowały chazarskie pomioty TW CAREX i TW ALEK Z KRZYWONOS PONOĆ?. Przegłosowali posłowie SLD+PSL. Narodowi odmówiono prawa wypowiedzenia się w referendum czy woli projekt posłów czy obywateli. Poparło ją 22% Polaków.
 • @Andrzej Tokarski 22:40:54 Ten obraz powinien wisieć w każdym sądzie!
  https://img6.dmty.pl//uploads/201310/1382428662_qt700s_600.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31