Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

ASF+ : Druga Zmiana Narodowi - mrożone dziki z nieba?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w poszukiwaniu drugiego dna ASF

 

ASF + : Druga Zmiana Narodowi – mrożone dziki z nieba?

 

Proszę Państwa, to nie są żadne podśmiechujki - poważne przyjrzenie się problemowi epidemii ASF każe postawić pytania fundamentalne – ale nie oparte o oficjalną narrację mediów czy polityków – tu uwaga!: wszystkich opcji. Podobnie jak w innych fundamentalnych dla rozwoju czy choćby przetrwania naszego Narodu – politycy wszystkich opcji milczą jak zaklęci. Morda w kubeł, cicho sza, ani słowa. Omerta – albo śmierć!

 

Prawda jest zaś taka, że wszystkie informacje pochodzące od ludzi, od rolników powodują narastające wątpliwości co do realnego zagrożenia ASF, a może czy do jego rzeczywistego istnienia. Sytuacja wygląda tak, że znajdowane są martwe dziki – i wkrótce po tym nie wiadomo skąd pojawia się inspekcja weterynaryjna – i dokonuje rzezi stad świń. Zdarzały się sytuacje, gdzie rolnik, znalazłszy martwego dzika, cichaczem go zakopywał, nikomu nie mówiąc – a i tak wkrótce na miejscu pojawiali się a to weterynarze, a to policja, twierdząc że w pobliżu znaleziono martwe zwierzę i trzeba wybijać stada, likwidować hodowle trzody. Skąd wiedzieli, skoro nikt ich nie powiadamiał?

 

Pewnego wyjaśnienia tej tajemnicy można doszukiwać się w innych powtarzających się pogłoskach. Otóż mówi się, że znajdowane padłe dziki są... zamrożone. Nawet jeżeli po wierzchu są miękkie, to próba głębszej ingerencji w ciało zwierzęcia wprawiała ludzi w osłupienie – wewnątrz dzik był zmrożony na kamień. Jeżeli były zamrożone, to kto je przechowywał i w jakim celu. Czy celu podrzucenia i sprowokowania wybicia zdrowych hodowli?

 

Kolejne informacje – podawane również przez prasę regionalną mówią o dzikach wiszących wysoko na drzewach (Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych - Dziennik Wschodni ). Jak to możliwe, przecież dziki nie latają - powie inteligentny mieszczuch siorbiąc kawę latte z wiadomego kubeczka – i zacznie znacząco kreślić kółko na czole. Ależ latają, powie kto inny – pod warunkiem że się im pomoże – na przykład wyrzucając je nad wybranym terenem ze … śmigłowca – albo innego samolotu. Znam teren nad którym stale, powtarzalnie latają na małej wysokości i z małą prędkością wojskowe Casy – zawsze parami. Często o zmierzchu. A to jakiś problem? – otworzyć drzwiczki desantowe i puścić dzika, żeby se polatał? A potem wysłać w ten rejon inspekcję.

 

Taki dzik, proszę Państwa na dobrą sprawę nie musi być chory – dlatego piszę że ta choroba może być równie prawdziwa jak uderzenie samolotów w WTC. Przecież chłop jak znajdzie – to sam nie zbada. Zbadają specjaliści – od dziesięcioleci hodowani przez PSL na zaufanych swoich ludzi. A to, że PSL dba – czy dbał o rolników – to przecież nikt nie ma złudzeń. Nawet gdyby PSL przeminął, wierni oddani ludzie w terenie pozostaną.

 

Więc wystarczy, żeby dzik się znalazł. Resztę zrobią służby. A służby biją świnie nie tylko w przewidzianym prawem promieniu rzekomego zagrożenia. Biją chwacko i na odlew – szerzej i szczodrzej – ale z jednym wyjątkiem.

 

Wyjątek pojawia się wtedy, gdy w okolicy jest ferma hodowli przemysłowej, dajmy na to – amerykańskiej. Zbudowana, przypuśćmy za kredyt bankowy. Wtedy, proszę Państwa, ta ferma NIE STANOWI zagrożenia. Tam się hodowli nie likwiduje. Kto potrafi rozwiązać tę zagadkę?

 

Pokuśmy się zatem o analizę. Służby weterynaryjne i wszystkie inne są służbami państwowymi. Powinny występować w imieniu Państwa (nie Państwa, Szanowni – tylko Państwa Polskiego) i w jego interesie. Podobnie ma się rzecz, z rządem, ministrem rolnictwa, ministrem środowiska. Czyli – powinni na przykład z troską pochylić się nad tymi przytoczonymi wyżej pogłoskami. Zwrócić się o wyjaśnienie. Wysłuchać tych, którzy widzieli co widzieli. Poszukać winnych. Złapać ich osądzić i ukarać. Podać rzecz do publicznej wiadomości, tak by uspokoić opinię publiczną, że nasze hodowle nie są już zagrożone.

 

Tymczasem wszystkie te organy robią to co zwykle w takich sytuacjach. Zamilczają temat. Udają, że nie ma sprawy. I że nie ma innego rozwiązania, tylko wybić świnie. Czyli doprowadzić do upadku gospodarstw.

 

Rozmowy z rządem są owocne jeżeli chodzi o deklaracje rządowe. Inaczej to wygląda gdy się posłucha hodowców. Pan premier, brat Bibiego, jak już wiemy, snuje wizje, opowiada ogólniki, obiecuje gruszki na wierzbie, worki dukatów i latające świnie (te ostatnie nawet się spełniają). Ale konkretów unika, spotkań roboczych w zasadzie również. Podobnie jak nowy minister rolnictwa – ten wręcz wygląda na coraz bardziej zniecierpliwionego – czego te chłopy chcą od niego? Przypomnijmy, że pan nowy minister od rolnictwa i rolników wcześniej był – a może jest nadal – przewodniczącym komisji ds polsko-żydowskich. To kto może wiedzieć czyje interesy realizuje?

 

Więc mamy upadek polskiego sektora hodowli trzody chlewnej, mamy katastrofę na rynku owoców miękkich, mamy problemy sadownictwa, mamy mordercze dla rolników embargo na dostawy do Rosji. Rolnicy z każdej strony dostają cięgi - a pomocy znikąd.

 

Spytajmy zatem, qui bono? Kto korzysta?

 

Korzystają wielcy zagraniczni producenci masowej nędznej jakości, fatalnie karmionej trzody z której produkowana jest szpikowana chemią żywność. Producenci mający u nas swe fermy – to te, na których ASF nie uświadczysz. Korzystają dostawcy i producenci zagranicznych produktów mięsnych.

KORZYSTAJĄ BANKI – banki finansujące te ogromne ponadnarodowe inwestycje. Czyje banki? - no przecież, że nie polskie. Jedyny polski bank, który może na tym odnosić korzyść, to ten co go Mateusz, brat Bibiego, tylko co do Polski sprowadził, chyba w ramach repolonizacji sektora bankowego – JP Morgan. Ale on taki polski, jak – ten burmistrz New Jersey, co to Państwo wiecie co - dla przykładu.

 

I to wszystko daje podstawy do postawienia ZNÓW pytania o motyw, o cel, o zamiar. Również o pytanie już stawiane: czy Dobra Zmiana – to rzeczywiście Dobra Zmiana – czy jedynie - Druga Zmiana – tam gdzie Rudy nie doprowadziłby nas siłą, tam sami pójdziemy, mamieni fantomami hojnie serwowanymi przez Drugą Zmianę - w rodzaju Powstania Warszawskiego, Żołnierzy Wyklętych, Panienki Jasnogórskiej, Jarosława Kaczyńskiego na kolanach, pieśni wojennych, łopocących sztandarów, Jezusa Króla Polski, pielgrzymek, co tam jeszcze Państwo sobie wymyślicie – a co stale nam pokazują w telewizjach, ze szczególnym wskazaniem na TVP – rzygać się zaczyna chcieć jak się na to patrzy.

 

Pielgrzymkę to trzeba odbyć ZARAZ - po rozum i odwagę – i uważnie nieustannie patrzeć im na ręce. A jak trzeba, przegnać bez litości, pozamykać w więzieniach razem z całą obecną opozycją – ale w osobnych celach, żeby znów czegoś nie uknuli.

 

Albo się ten Naród obudzi – i to jest temat NA WCZORAJ - albo go nie będzie.

Ale – jeżeli się nie obudzi – to chyba nie ma czego żałować – bo co wart naród, co przespał własną zagładę.

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Oh fuck!!
  Tak się składa że pracowałem w tym roku ok. 3 miechy w sporej chlewni przemysłowej a wcześniej i od znajomego myśliwego słyszałem bardzo podobne przypuszczenia o prawdziwej genezie ASF.
  I tylko jedno paskudne cóś: za jakiś rok to samo napisze jakiś Njusłyk czy inne Giewu i oczywiście winien będzie paskudny Pis.
  I dlatego nasi dzielni reformatorzy powinni zabrać się solidnie za tą cała aferę.
 • @brian 18:02:07
  jeżeli wyjaśnią - nikt PISu winił nie będzie - na razie nikt niczego nie wyjaśnia, tylko całe polskie rolnictwo jest na skraju zagłady - aż się prosi zapytać czy nie o tu chodzi - o POLIN?

  Za dużo przypadków
 • @brian 18:02:07
  jak Superwizjer opisuje aferę cuchnącą na kilometr znaną jak Wody POlskie - a nikt z tym nic nie robi, nikt niczego nie wyjaśnia- to coś jest nie halo

  Matka Boska i Żołnierze Wyklęci nie starczą za wyjaśnienie
 • @brian 18:02:07
  Gdyby ci dzieli reformatorzy byli reformatorami, to by poruszyli niebo i ziemię,aby nie dopuścić do wybijania polskich stad świń i upadku polskiego rolnictwa w ogóle. To jest zdradziecki rząd konkwistadorski, który powinien być wywieziony z Polski na taczkach z gnojem.

  Dla Autora 5*
  Ten temat jest jakoś dziwnie mało popularny wśród blogerów, choć staniwiący o być albo nie być Polaków.
  Do wymienionych przez Pana omamów na polski użytek dodałabym Dudę ratującego hostię.
 • @Lotna 18:47:27
  witam:)
  Duduś ratujący hostię jest równie wzruszający, jak ta świeczka, co trzymała babcię Gersdorf, coby się ta nie obaliła

  za 5 dzięki:)
 • @Andrzej Tokarski 19:02:23
  Latająca hostia, latające dziki przy chaosie prawnym jak za zasłoną dymną trwa likwidowanie polskiego rolnictwa.

  Nieudany wielki głód Polaków z półkami sklepowymi wypełnionymi butelkami z octem pokrzyżowała prywatnym zaopatrzeniem wieś w 1980 roku.
  Teraz po zniszczeniu polskiego rolnictwa Wielki Głód w Polsce może być w każdej chwili.
 • dobra robota- ku chwale ojczyzny
  Brawo panie Andrzeju! , odwala pan kawał dobrej roboty. Tu nie ma litości, bez własnej zywności zostaniemy upodleni jako naród do granic upodlenia.
  Programowe zatrzymywanie produkcji rolnej w Polsce, chyba nie muszę mówić że brak pieniadza może upodlić prawie każdego, ale brak zywności każdego.
  Gdzie nasze bezpieczeństwo żywnościowe jako narodu?
  gdzie nasze bezpieczeństwo finansowe jako narodu ?
  gdzie nasze bezpieczeństwo militarne jako narodu ?

  jak kurwa ktoś tego nie rozumie to już jest uwiązany do budy i czeka na miskę jadła jak pies.

  pozdrawiam Pana nigdy nie sadziłem że w Polskiej Armii mamy aż takich inteligentnych ludzi i patriotów .

  Czołem!
 • @Zorion 22:14:42
  Jaki niby naród ?. Polin . :)))
 • Prawda o swiecie ....
  https://pbs.twimg.com/media/DjvLa9EX0AAQMcg.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DjvMIxZX0AUlHAJ.jpg
 • @Repsol 22:19:19
  No tak , rzeczywiście kto ten Naród Polski ma odtworzyć ? :

  Zdezintegrowana klasa robotnicza miast ?
  Chłopi co to zgubili złoty róg i czapkę z piór?
  Niedobitki przedwojennych inteligentów pracujących ?
  nomenklatura i chazary ?
  Klęska żywiołowa w postaci zaniku pola magnetycznego ziemi ( przebiegunowanie) ?

  Ostatni punkt wydaje mi się najbardziej obiecujący - nie będzie telewizji radia , propagandy, paliwa, jedzenia, leków , innych dogodności, a ludzie będą padali jak muchy z choroby popromiennej. Wtedy może dostaniemy szansę do odtworzenia się jako Naród Polski.

  nice dreams
 • @Zorion 22:14:42
  dziękuję za dobre słowo - jestem tylko szeregowym - publicystą - choć nie zaprzeczę że niezależnym jak cholera

  pozdr
 • @Repsol 22:19:19
  to się nazywa trafnie postawić pytanie

  Czołem
 • @Andrzej Tokarski 23:12:14
  Salut. Niestety niewiele z tego spoleczeństwo zrozumie indokrynowane od 30 lat . Ave.
 • @Husky 22:47:38
  A może byś podsumował zdradziecki PiS-owski rząd w kilku zdaniach?
 • @Autor
  Ważny temat, ważny punkt widzenia.

  W mojej ocenie - jesteśmy na skraju załamania. Do tej pory ostoją polskości była wieś. Stąd ciągły i pogłębiany atak.
  Myślę, że organizacyjnie jest gorzej niż można sobie wyobrażać i gorzej niż to Pan przedstawił. Wieś upada - zostały podważone wszystkie podstawy samodzielnego funkcjonowania. Zlikwidowano wszystkie rezerwy.
  Efektem będzie klęska głodu w przypadku jakiejś poważniejszej awantury światowej.
  Jedynym pocieszeniem, że w pierwszej kolejności zdechną (bo nie ma lepszego określenia) "miastowi" i to ci z dużych miast i wysokimi emeryturami. Wiadomo jakiego pochodzenia.
  Oni nie są dostosowani do samodzielnego wytwarzania żywności, a nie mają nic, co by mogli zaoferować w zamian.
  Tym razem - żadnej litości; ta kasta musi wymrzeć do imentu.

  Może wtedy, z tych, co pozostaną (o ile życie na ziemi się utrzyma), zostanie odtworzona nowa grupa inicjatywna do zamieszkania na Ziemi.

  Wbrew pozorom nasze położenie daje szansę przetrwania.
 • @Robik 05:10:03
  Nie w kilku a w jednym

  Tu jest POLSKA !!!

  https://pbs.twimg.com/media/DjtUfyTXcAAnt_U.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:01
  "Wbrew pozorom nasze położenie daje szansę przetrwania."

  Co ma piernik do wiatraka. Jakie szanse?

  Naród bez głosu podstępem zepchnięty na pobocze jako najwyższa władza.

  Bez naturalnego systemu dokładnej równowagi przy podziale władzy na cztery równe podmioty, mimo wspaniałego położenia, żadnych szans na przetrwanie nie mamy z domniemaną równowagą trójki.

  Wirtualna równowaga stołka na trzech nogach zastosowana przy podziale władzy w Polsce właśnie pokazuje piekielny chaos.
 • @goodness 08:48:48
  Ogarnij się człowieku.
  Polska i Polacy bywali w znacznie gorszym położeniu i przetrwali.
  Nie ma więc powodów, aby przyjmować zasadę, że obecny czas jest jakimś wyjątkowym w walce z polskością.

  Niemniej - tym razem uderza się w podstawę - rolnictwo i wieś. Skutki mogą mieć charakter bumerangu. Mam nadzieję.
 • @Husky 08:26:01
  Jednak jesteś Hujsky
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:53:53
  Mam wątpliwość, czy rozbiory i jawna okupacja były tragiczniejsze, od jawnej wyprzedaży państwa z zakneblowanymi Polakami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:01
  proszę zwrócić uwagę, że eksterminacja dzików - przeciwko której wzbraniają się myśliwi - też może być traktowana jako element celowego pozbawiania narodu bazy pokarmowej na wypadek jakichś zamieszek, czy buntu społecznego.

  Ubocznym skutkiem jest rosnące zagrożenie ze strony wilków,na razie to pojedyncze przypadki - ale jeżeli pozbawi się wilki naturalnego pokarmu biegającego po lasach - pójdą na zakupy do wsi - a jak poćwiczą na psach i ludziach - będą naprawdę niebezpieczne
 • @Andrzej Tokarski 10:50:30
  O ekoterrorystach wielokrotnie pisałem; ich zadaniem jest utrudnianie życia i wspomaganie antypolskich poczynań.
  Za czyje pieniądze?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:43:12
  jak Pan jeszcze zacznie rozróżniać ekoterrorytów - którzy oczywiście istnieją - od ludzi prawdziwe - słusznie - zatroskanych stanem środowiska - być może zaczniemy się w jakimś - nieprzesadnym - stopniu porozumiewać.
  Na razie kawał drogi przed Panem

  Napisałem jedno dobre zdanie o myśliwych - ale mógłbym napisać kilka książek o tym środowisku pełnych złych zdań - w oparciu o własne doświadczenie, nie zasłuchane opowieści zniewieściałych studentów
 • Świnia jest niekoszerna.
  W takim niekoszernym środowisku żydostwo sprowadzane do Polki nie zechce mieszkać.
  Być może cała ta akcja to "ukoszernianie" terenów przeznaczonych dla żydowskich imigrantów... który "polski" rząd powita z radością a jak będzie się bał Narodu Polskiego to z radością ale po cichu.

  Zniszczyć Polskiego chłopa odebrać mu ziemię (czyli bandycko kupić z grosze.. taka prywatyzacja bis)...wyludnić całe gminy.. i budować Pollin w Polsce...
  Niby obcokrajowcom polskiej ziemi nie wolno sprzedawać.. ale żyd to żaden obcokrajowiec choćby nigdy nie widział Polski na oczy...z żyda robi się polaka w Izraelu gdzie drukuje się stosowne paszporty... poza kontrolą Narodu Polskiego.
 • @Andrzej Tokarski 13:04:49
  Na razie to Pan stara się ekoterrorystów i zaliczyć do "obrońców dzików".
  Ale to ten sam sort.
 • @Oscar 13:39:20
  gminy wyznaniowe mają szczególne uprawnienia w zakresie obrotu ziemią - głównie żydowskie, czyli również KK- bo toteż żydowska gmina wyznaniowa
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:44:09
  no i sam Pa widzi - tzn - nie widzi
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:43:12
  Soro$a, panie Soro$a!
 • @Andrzej Tokarski 14:00:05
  Niestety racja ...zapomniałem.
 • @Andrzej Tokarski 14:00:39
  Krzysztof Wojtas robi Cywilizację Polski na trójce parzystej.
  Nie widzi naturalnie zrównażonego świata:)
 • @goodness 08:52:47
  pan Wojtas MYŚLI, że robi Cywilizację Polską - a w istocie robi jedynie Cywilizację Wojtasią - czyli totalną satrapię ;)
 • @Andrzej Tokarski 11:08:48
  Z równowagą na trzech nogach, koń trafia do rzeźni.

  Naturalnie prymitywna Cywilizacja Wojtasiowa z niedostateczną równowagą przy nowych szybkościach XXI wieku musi być zakazana przynajmniej w konstytucjach:)
 • @goodness 15:10:33
  "Z równowagą na trzech nogach, koń trafia do rzeźni" -

  - jakiś seksizm przez Panią przemawia? - czy cuś?
 • @Andrzej Tokarski
  Minister Ardanowski: Rolnicy którzy nie mogą zabezpieczyć gospodarstw przed ASF, powinni zrezygnować z hodowli świń.
  [ Dlatego niezależnie od tego, czy moim kolegom rolnikom - a jestem rolnikiem, jeszcze raz powtórzę - to się podoba czy nie, ja muszę mówić prosto, co muszą robić. Muszą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed możliwością zawleczenia choroby z zewnątrz przez zwierzęta, przez brudne buty, przez brudne ubranie, przez ptaki, które mogą do budynku wchodzić. Jeżeli nie są w stanie tego swojego budynku, w którym trzymają świnie odizolować od świata, to niech lepiej zrezygnują z tej produkcji]


  https://wpolityce.pl/polityka/406938-ardanowski-rolnicy-musza-zabezpieczyc-gospodarstwa


  Ps..ASF to wymysł kogoś komu na tym zależy! Wielkim właścicielom chlewni zagranicznej konkurencji? No to rolnicy już wiecie czyje interesy reprezentuje ten typ. Amerykańsko-syjonistyczne chlewnie takie jak Smithfield Foods zacierają ręce z radości. Jasne panie Ardanowski, rolniku zajmij się strzyżeniem psów. Ile było paniki bo ptasia grypa! Wybijano łabędzie! Panika ze szczepionkami! A może to miliardy dolarów koncernów farmaceutycznych? Bo tak nagle ptasia grypa zniknęła? A pojawiło się ASF? Ludzie myślcie! Była ptasia grypa(?) - utylizowano miliony ptaków, choroba wściekłych krów(?) - zlikwidowano pogłowie krów, głównie w Anglii, teraz ASF(?) - by wykończyć polskiego rolnika. Co szatani jeszcze wymyślą? Boże ulituj się nad Polską !!! Wybijają resztki tradycyjnych świń, bo wchodzi hodowla mutantów, tak jak w całej UE.
 • @Andrzej Tokarski
  Semita Ardanowski to arogancki typ. Kolejny krok w likwidacji polskiego rolnictwa. Zniszczyć małe, zdepopulować wieś i otworzyć furtkę dla kolesi tego semickiego ministra. Tu jest Polska, jeszcze, a nie Polin. W Polsce mają być gospodarstwa rodzinne, a nie farmy. Ktoś wymyślił ASF tak jak ptasią grypę czy chorobę wściekłych krów! Kto? I dlaczego? Kto się za tym kryje to zostawiam wam do zgadnięcia! Wkrótce ASF zniknie a pojawi się jakaś inna choroba! Idę o zakład?! Nie ma żadnego ASF! Poza tym mięso po przetworzeniu nadaje się do spożycia! Ludzie, pobudka! Wiedza nie boli!
 • @Andrzej Tokarski 14:00:05
  To nie jest teoria spiskowa. Szalom! Czyżby komunikował zadanie wygaszania produkcji wieprzowiny? Jak wiadomo właściciele Polin nie jedzą wieprzowiny bo nie kosher. Futerkowym też dokręcą śrubę. Coś się dzieje.
 • @Andrzej Tokarski 18:19:30
  To nie jest teoria spiskowa. Szalom! Czyżby wygłaszał temat podziału równowagi na trzy filary serwowany Polakom przez konstytucję?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31