Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3006 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Samorządowy łobuz a - uroczystości państwowe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

po czym poznać poważne państwo?

 

 

          Sposób w jaki samorządowy kacyk Gdańska Paweł Adamowicz zawłaszczył rocznicowe obchody wybuchu II wojny światowej budzi zadziwienie. I niewesołe refleksje o stanie polskiego państwa. O zasadności twierdzenia że to, co mamy, to rzeczywiście jakieś teoretyczne tekturowe dekoracje z tekturowymi aktorami obsadzonymi w rolach.

 

Jak to się dzieje, że od lat uroczystości te są organizowane przez prezydenta Gdańska, na zasadach ustalanych przez niego i wedle jego scenariusza – skoro to są uroczystości PAŃSTWOWE – ogólnopolskie. Dotyczące tragicznej historii CAŁEGO NARODU. Zaś odbywają się w Gdańsku i na Westerplatte – bo tam się wojna zaczęła. Ale ani Gdańsk ani Westerplatte nie są własnością prezydenta Gdańska, ani wyłączną własnością Gdańszczan – tylko są częścią Państwa Polskiego, taka, jak Gdańszczanie są częścią Narodu Polskiego.

 

Pan Adamowicz powinien grzecznie współpracować z władzą nadrzędną wobec niego jaką jest władza państwowa, ułatwiać przeprowadzenie uroczystości, służyć pomocą - nie stawiać się niczym samodzielny władca – bo nim nie jest. Nie stawiać warunki – bo jego rolą jest spełniać warunki stawiane przez Państwo odnośnie przygotowania i przebiegu uroczystości. Panu Adamowiczowi mylą się rolę, może ma jakieś urojenia podobne do tych trapiących ostatnio wielu prawników, w szczególności tych związanych z Sądem Najwyższym, z rozszerzeniem na adwokaturę. Stwierdzenie, że pan Adamowicz stawia się ponad Państwem i Prawem jest w tym wypadku uzasadnioną konstatacją.

 

Dlaczego poważne – bo przecież żyjemy w poważnym państwie – państwo na to pozwala? Dlaczego Państwo nie zdyscyplinuje zarozumiałego butnego samorządowca - nie przywoła go do porządku? Nie pokaże watażce miejsca w szeregu?

 

Bo żeby tak postąpić, państwo musi być poważne. A jakie poważne państwo wybiera na swojego ministra obrony pana Macierewicza? Albo pana Gowina na wicepremiera? Albo pana Glińskiego też na wicepremiera? Albo pana Szczerskiego na dyplomatę? O innych nie wspomnę.

 

Awantura z obchodami rocznicy zaczęła się w zeszłym roku od skandalicznej, ale typowej dla Macierewicza operacji odebrania głosu młodemu harcerzowi i wciśnięcia do uroczystości wątku smoleńskiego. Władza publiczna mogła zrobić co chciała, mogła nie dopuścić do głosu harcerzy i całą uroczystość poświęcić Smoleńskowi i jego ofiarom. Ale w takim razie nie należało się umawiać na inny przebieg uroczystości. Nie należało zawierać takiego porozumienia – a potem je łamać – publicznie w świetle reflektorów i na oczach kamer. Cały Macierewicz. A teraz mamy skutki powołania Macierewicza do władzy – to co jest dzisiaj, ta żenująca awantura – to jego owoce. Adamowicz tylko wykorzystuje okazję.

 

Poważne Państwo zrobiłoby uroczystości nie pytając prezydenta Gdańska o zgodę – zobowiązałoby go do udzielenia wszelkiej pomocy – i tyle by miał do gadania.

 

Ale Poważne Państwo przede wszystkim NIE DOPUŚCIŁOBY do sytuacji, że tak kontrowersyjny, obciążony licznymi zarzutami kryminalnymi polityk sprawowałby jakby nigdy nic, urząd publiczny trzy lata po dojściu do władzy tzw Dobrej Zmiany. Politycy w rodzaju pana Adamowicza i jemu podobnych – nazwiska zna cała Polska – powinni już dawno zostać prześwietleni przez organy kontroli finansowej do kości, do ostatniej pary skarpet – i albo zostać oczyszczeni z zarzutów - albo siedzieć w więzieniach z przepadkiem mienia co najmniej tego pochodzącego z przestępstwa. Lista takich kandydatów za kraty jest długa – poważne Państwo, by było traktowane poważnie – powinno się za nich na poważnie zabrać.

 

Nie jak dotychczas symulować. Opowiadać. Składać zapewnienia. Oraz solenne zapewnienia. A w rzeczywistości utrzymywać stan w którym nikomu ważnemu, żadnej grubej rybie włos z głowy nie spada. Nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Ci co trafili choćby do aresztu – wychodzą z niego. Zatrzymani przestępcy – unikają odpowiedzialności – bo ktoś nie zadbał o dokument. Skazani sędziowie – unikają odsiadki.

 

Tak nie wygląda poważne państwo – to wygląda jak ten sam burdel, tylko z inną burdelmamą.

 

Więc nic dziwnego, że pan Adamowicz sobie pogrywa z takim państwem – bo skoro można – to czemu właściwie nie?

 

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Autor
  Mam nadzieję, że o wywołanym przez Pawła Adamowicza skandalu nie zapomną przy najbliższych wyborach samorządowych gdańszczanie, których przodkowie wiele razy przelewali krew w obronie polskiego Gdańska.
 • @Andrzej Tokarski
  Czy nie ma mocnych na tego bydlaka? Gdzie my żyjemy w jakim Państwie, prosimy krętacza o pozwolenie udziału Wojska w uroczystościach? To Westerplatte nie należy do ziem w Polsce. Mam pytanie do kasty prawniczej. Dlaczego ten oczywisty przestępca jet na wolności? Oraz do społeczności Gdańska. Nie wstyd wam, że nie usunęliście tego typa z urzędu? A wszystkie gamonie z IPNu do natychmiastowej dymisji za kontakty z przestępcą z PO i za uleganie prowokacjom łysego nazisty. Im nawet przez myśl nie przejdzie, że mają do czynienia z nazistą jerwrejem. Pilne! Adamowicz naprawdę wysłał zaproszenie do pani minister Ursuli von der Leyen.

  Polska i Europa potrzebują silnej Bundeswehry(sic!)

  Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować Pani Minister Ursuli von der Leyen za przyjecie zaproszenie na organizowaną uroczystość. To wielki honor i zaszczyt dla mnie, że mogę zaposić dziś na Westerpllatte panią mnister. Dziękuję bardzo też wszystkim generałom, oficerom Bundeswehry za wiele lat znakomitej współpracy z naszymi żołnierzami. Prosili mnie o to polscy oficerowie, polscy żołnierze uczestniczący wspólnie w wielu różnych projektach od wielu lat z Bundeswehrą, żeby w tym miejscu i w tym gronie takie podziękowanie przekazać. Jesteśmy dumni, że Polska dołączyła do rodziny wolnych narodów. Uważamy, że te kwestie są podstawowym wyznacznikiem dla polityki zagranicznej, dla oceny różnych zjawisk we współczesnym świecie. Jeśli ktoś nie przestrzega zasad demokracji, jeśli ktoś łamie prawa człowieka prędzej czy później stanie naprzeciw Zachodu i jego wartości. . Demokracje nie prowadzą wojen. Silna demokratyczna Europa potrzebuje silnych Niemiec i silnej Polski. I siła, to nie tylko potęga gospodarcza, to nie tylko więzi gospodarcze. To nie tylko przekonanie, że nasze wartości są słuszne. Siła to także zdolność do obrony, to także siła militarna; to także siła Bundeswehry i siła Wojska Polskiego. My w Polsce nie uwierzyliśmy w plotki o słabości Bundeswehry. Dziękując jeszcze raz za przyjęcie zaproszenie, pragnę wyrazić nadzieję, że takich okazji w naszych relacjach będzie więcej. To dobrze, że wspólnie obchodzimy rocznice, często bolesne, przypominające, jak trudna była nasza historia. O pewnych rzeczach nie powinniśmy milczeć, w imię naszej przyszłości. Z tego samego powodu powinniśmy coraz częściej zastanawiać się nad stojącymi przed nami wyzwaniami. Dlatego Pani Minister, proszę przyjąć serdeczne zaproszenie na analogiczne spotkanie kadry kierowniczej Wojska Polskiego, we wrześniu przyszłego roku.
 • @Andrzej Tokarski
  Matka Adamowicza urodziła się jako Terese Stundzia, córka Gitli Abramovicius.
  https://wpolityce.pl/polityka/407414-gdanski-ipn-odpowiada-adamowiczowi-i-nie-pozostawia-zludzen
  PiSowe gamonie tłumaczą, przestępcy Budyniowi, że to polscy żołnierze bronili Westerplatte... Poziom imbecylstwa przekroczył już dawno żenujące granice. PiSowskie ćwoki wasze stęki i jęki są nie do zniesienia...niech premier, prezydent i Kaczyński na klęczkach błagają przestępcę Budynia żeby się zgodził na obchody 1 września - może pozwoli - ale jaja ale mamy gówniany i tchórzliwy rząd. A co ten Adamowicz ma tu do gadania? Przysłać kompanię Wojska Polskiego z ostrą amunicją i niech spróbuje ich zatrzymać. W sumie, to gdyby miał do czynienia z oficerami z czasów Piłsudskiego, to za taki afront wywlekli by go z ratusza za wszarz, sprali mordę albo stłukli miejsce, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, płazem szabel... Ale dziś widać fantazja kawaleryjska wśród oficerów już nie ta...
 • @Husky 17:21:16
  też mam taką nadzieję - nadzieja, jak mówią - umiera ostatnia
 • @kula Lis 67 18:36:04
  no niestety - coraz częściej widać: brakuje fantazji, brakuje odwagi, brakuje stanowczości, niby chłopy, a jakby całkiem - bez jaj
 • @kula Lis 67 18:35:17
  Adamowicz traktuje Gdańsk jak prywatny folwark, to jasno pokazuje, że oni nie rządzili Polską,
  oni ją posiadali.
 • @kula Lis 67 18:36:04
  Nie wiem jakie są argumenty, aby apel poległych na Westerplatte odczytywał harcerz.
  Naromiast wiem, że wplątywanie młodych, ideowych ludzi w brudną grę jest podłe, albo jak mówi pan #Waldek "To jest sqrwysyństwo".
 • @Andrzej Tokarski 18:46:44
  Berlin podmienił hitlerowców na nazistów a folksdojcz Budyń wojsko polskie wymienia na harcerzy i pederastów. Najłagodniejszy wyrok to odstrzelić przyrodzenie. Hm. Artur Lemański czyli szef wszystkich szefów - Komendant XXI Zlotu Westerplatte.T Harcerze mogą legalnie pić alkohol mówi i wpisuje jako p.10 prawa harcerskiego to dalsza rodzina ks. Lemańskiego. Komendant Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa, zastępca przewodniczącego sądu harcerskiego Chorągwi Gdańskiej, były drużynowy. To on zabronił noszenia medalików przez harcerzy. Harcmistrz w swoim apelu ma stwierdzić, że to PiS przegrał wojnę. Polska żandarmeria powinna zrobić przykładnie i widowiskowo porządek na Westerplatte - jeśli pojawi się tam przestępca Budyń z PO razem z innymi bandytami.
 • @Andrzej Tokarski 18:46:44
  Adamowicz chce występu harcerzy na Westerplatte (nie żołnierzy) bo według Adamowicza "zapobiegnie to kopania rowu nienawiści między Polską a Niemcami" (przypomnę obrońców w 1939 r. było 240 przeciwko 3400 Niemcom którzy mieli wsparcie pancernika i z powietrza). Adamowicz nazwał rondo w Gdańsku "graniczne wolne miasto Gdańsk" , nazwał jeden z tramwajów im . Adolfa Butenandta-nazisty pomocnika dr.Mengele. To tylko niektóre perełki, zastanawiam się czy w Gdańsku mieszkają Polacy?
 • @kula Lis 67 18:57:41
  z tego co wiem, w zeszłym roku było miejsce i dla harcerzy i dla wojska. Wystąpienia były uzgodnione. W trakcie uroczystości Macierewicz spowodował, że uniemożliwiono występ harcerza. Coś pomyliłem? Jeżeli tak, to popraw.

  jak dla mnie to siedzieć powinien i Budyń - i Macierewicz, każdy za co innego
 • @Husky 18:46:45
  Święta Państwowe powinny być w gestii rządzących - rządu polskiego a nie prezydentów miast! Ciekaw jestem co na to powie Zwierzchnik Sił Zbrojnych.
 • @Andrzej Tokarski 19:07:09
  Harcerze nie mieli nic do gadania, tam walczyli żołnierze WP, Macierewicz miał rację w tym wypadku.
 • @Andrzej Tokarski 19:07:09
  Antoni Macierewicz o skandalicznej decyzji Adamowicza. „Pomyliła mu się hierarchia władzy”. Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Nie powinniśmy o tym w ogóle dyskutować. Nie ma on Adamowicz takich uprawnień. Wyobraził sobie, że jest kimś innym, niż naprawdę. Taka decyzja leży w kompetencji ministra obrony narodowej. Pomyliła mu się hierarchia władzy. Należy trzymać się działań wojska, państwa i samego ministra ocenił w Telewizji Republika Antoni Macierewicz.
 • @kula Lis 67 19:10:40
  oczywiście że walczyli - ale uzgodnienia były
 • @Andrzej Tokarski 19:13:13
  Kogo i z kim?
 • @Andrzej Tokarski 19:13:13
  Budyń bo to on "zarządził", nie miał w tej sprawie nic do powiedzenia.
 • @Andrzej Tokarski 19:13:13
  Rok 2018 ...............i okazuje się, że Westerplatte było niemieckie a Auschwitz polski.
  To dzieje się naprawdę to nie jest dom wariatów tylko skutek polityki historycznej III RP po roku 1989r.
  Mentalni folksdojcze piszą nam dzisiaj historię Polski na nowo.
 • @Husky 19:23:13
  Przecież to zakrawa na niebywały absurd, że lokalny kacyk chce decydować o obchodach tragedii całego narodu. To żadna samorządność, to zwykła samowolność i chucpa. Po takim oświadczeniu kacyka Adamowicza o wypowiedzeniu państwu polskiemu lojalności powinien zostać pozbawiony stanowiska i znaleźć się w więzieniu. Krótko, jesteśmy zbyt mało radykalni na targowicką hołotę, jak dalej będziemy się tak miziać to nas w końcu zeżrą, a więc do dzieła polscy patrioci, dokąd można to wszystko znosić?
 • @kula Lis 67 20:26:24
  Myślę, że prezydent Adamowicz powinien przesunąć uroczystości z 1 września na 25 sierpnia, bo to przecież wtedy Schleswig-Holstein wpłynął do Gdańska.
 • @kula Lis 67 19:19:56
  trudno mi się spierać, przecież przy tym nie byłem - faktem jest że harcerz stał gotów do wystąpienia, więc skądś się tam wziął

  ani mi w głowie bronić Budynia - ale znam wyczyny Macierewicza i jego bezgraniczny tupet zwłaszcza w czasie gdy władał MONem i wydawało mu się że będzie władał wiecznie - więc mogę sobie wyobrazić, że przyjął jakieś zobowiązania z góry wiedząc, że ich nie dotrzyma.

  można powiedzieć, że trafił talmudysta na talmudystę

  co do reszty pełna zgoda - rząd powinien Adamowicza zmusić do przyjęcia rządowego programu obchodów i nie robić sobie z nim ceregieli
 • @Husky 20:42:22
  dobre - 5*

  super trafna uwaga
 • @Andrzej Tokarski 22:17:07
  Zweryfikować natychmiast ustawę o samorządach. Od rządzenia w Polsce mamy rząd z premierem na czele i każdy urzędnik w kraju mu musi podlegać. Mamy rządy kanclerskie, a nie prezydenckie. Westerplatte nie jest własnością Pana Pawła Adamowicza ani nie jest własnością gminy Gdańsk, gdyż zostało uznane za Pomnik Historii: "Gdańsk - pole bitwy na Westerplatte" rozporządzeniem Prezydenta RP z 22 sierpnia 2003 (Dz. U. 2003 nr 148 poz. 1448), a wcześniej decyzją podlegającego ministerstwu kultury Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 17.05.2001 r. zostało wpisane do rejestru zabytków województwa pomorskiego pod numerem A-1219. Nie bardzo rozumiem w jaki sposób Adamowicz jako prezydent Gdańska może wpływać na obchody rocznicowe na Westerplatte?!. Czy Westerplatte jest Adamowicza? A jeżeli tak to podajcie cenę za ile on to Westerplatte kupił!. Z tego co wiemy to na Westerplatte walczyło polskie wojsko a nie gdańska STRAŻ MIEJSKA, czy harcerze i o tym kto będzie brał udział i jaka będzie forma obchodów rocznicy napaści Niemiec na Polskę powinien decydować minister obrony, bądź premier rządu, albo prezydent RP ....ale nie jakiś tam Adamowicz! Dopóki nie uporządkuje się spraw z sądami ten budyń (nie tylko on) tak będzie się zachowywał. W normalnym kraju dawno by za swoje machloje gnił w więzieniu.
 • @Husky 20:42:22
  Czy on nie powinien już siedzieć w więzieniu? PiS pieści się z tymi bandyckimi zgniłymi jajami na swoją zgubę. To przez ten brak działania w stosunku do tych złodziei i bandytów mają tak niskie wyniki w sondażach. Ludzie już tracą cierpliwość do tego mazgajenia się i uległości wobec tej mafii.
 • @kula Lis 67 09:47:51
  ...bo coraz więcej wskazuje na to, że to nie jest żadna Dobra Zmiana - tylko Druga Zmiana
 • @Andrzej Tokarski Czyli faktycznie w terenie rządzą tacy królewięta...pogonić dziada, niech spada holować samoloty na lotnisku
  im. "Bolka" Wałęsy. To co wyczyniają samorządowcy: chazarstwo Hanna Gronkiewicz Waltz, Paweł Adamowicz i inni budzi wstręt i obrzydzenie. Ich zachowanie w niczym nie ustępuje zachowaniu z przeszłości czyli szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Do czego to doprowadziło. Przeżyliśmy i powinniśmy o tym pamiętać. Jeszcze nie jest za późno na opamiętanie się rozpasanych samorządowców od parszywego, ile się da, a raczej uda wyszarpywania czerwonego sukna. Potrzebna jest natychmiastowa korekta ustaw o samorządzie, która zakreśli prawa, obowiązki, zakres kompetencji, podległości i odpowiedzialności funkcyjnej wójtów , burmistrzów i prezydentów. Nie może być by te funkcje sprawowali, sprzeniewierzając się władzy wykonawczej państwa i stwarzali (bezczelnie, celowo i świadomie) enklawy warcholstwa i prywatnego folwarku. Bezczelność przechodzi wszelkie granice przyzwoitości. Zamiast na stolcach urzędów winni być natychmiast z nich wyprowadzeni w obrączkach. Im szybciej zostanie uporządkowany ten problem tym szybciej i skuteczniej zapanuje ład i porządek prawny. Nie będzie dochodziło do obstrukcji, a wręcz sabotażu w zarządzaniu w strukturach administracji kraju. Nie dojdzie już nigdy więcej do sytuacji, że wójt, burmistrz, prezydent miasta potrzebne do natychmiastowego wdrażania zalecenia rządowe ignoruje bądź wrzuca je do kosza i szyderczo się śmieje z nieudolności rządzenia. Nie ważne, że ich "niewykonanie" skutkuje ogromnymi stratami i komplikacjami. Liczy się tylko prywata i interes osobisty, grupowy "szlachetki warchoła". Czas z tym szybko skończyć i doprowadzić do rzetelnej, uczciwej pracy na wszystkich poziomach zarządzania państwem.
 • @Andrzej Tokarski 09:57:19
  Skandaliczne zachowanie protestujących przeciwko policji! Prowokowali funkcjonariuszy, krzyczeli "wypierdalać". https://wpolityce.pl/polityka/407518-skandaliczne-zachowanie-obroncow-demokracji-na-protescie

  Ps..To wdowy po funkcjonariuszach UB, po obniżonych emeryturach. Stare UB-SB parszywe mordy. Inteligencja na mordach i kultura w gębach to cechy tego towarzystwa które zostawił w Polsce homosowietikus a to jego potomkowie, którzy uznają tylko swoją demokrację. Dwa stare dziady-Mazguła i ta śmieszna babina obok za pieniądze to nawet rynsztokowe wrzaski są w stanie z siebie pomimo wieku wydać. Po tej babie nawet widać zmęczenie ale może jak dadzą premię? Nie lekceważmy Mazguły .On już raz zabił człowieka na polowaniu. W Polsce jest już anarchia, niema gospodarza każdy robi co chce, niedługo będą rabować sklepy i powiedzą że im wolno,dlaczego tak jest? Bo nikt tego nie kontroluje, albo nie chce kontrolować.
 • @Andrzej Tokarski 09:57:19 Wyłazi V kolumna z kanałów..Dosyć zabawy z tym szwabskim śmieciem!
  Adamowicz zdrajca Polski za niemieckie pieniądze realizuje taki scenariusz rozróby politycznej. Wie, że będzie siedzieć za swoje machloje podatkowe i realizacje proniemieckiego Gdańska. Oddziały WP powinny wejść na Westerplatte z odbezpieczoną bronią i zneutralizować każdego FOLKSDOJCZA, który próbowałby je powstrzymać. Niech wojsko polskie zrobi wreszcie porządek z tym folksdojczem i kula w budyniowy łeb. Co gdański Budyń zrobi, gdy wojsko z transporterami opancerzonymi oraz uzbrojonymi po zęby żołnierzami GROMu, zjawi się wczesnym rankiem 1 września na Westerplatte? Pokazać temu Adamowiczowi jak wygląda wejście wojska do jego gabinetu. Przecież wiecie co zrobiłby w takiej sytuacji marszałek Piłsudski - wkroczyłby na Westerplatte z żołnierzami, a folksdojcza zamknął w odosobnieniu. Polska racja stanu ponad knowaniami dorobkiewiczów! Gdańsk jest miastem Polskim i kontrole bezpośrednią nad miastem oraz Adamowiczem ma rząd Polski. Nie może być tak aby prezydent Gdańska działał przeciw interesom Polski oraz Gdańszczanom Polakom. Należy zmienić ustawę o samorządzie terytorialnym i ograniczyć kadencje samorządowców bo po 20 latach siedzenia na tronie odbija im szajba wszechwładztwa. Należy skończyć z rozbiciem dzielnicowym Polski, Niemcy już kilkukrotnie implantowali taki porządek w Polsce z dużą dla siebie korzyścią a z wielkimi stratami i wielkim upadkiem Polski a współcześnie sami jak stado baranów weszliśmy w te buty, i pierwszy lepszy cham knecht robi nam na głowę jak chce, gdyby tak poniżył Arabów lub Izrael już by go wyprostowali na amen.
 • @Andrzej Tokarski 22:17:07 Adamowicz to efekt tolerowania obcej agentury w Polsce!
  Adamowicz wpisuje się w politykę niemiecką, która dąży do regionalizacji i osłabienia siły Państwa Polskiego oraz innych państw narodowych, bo to jest uzgodnione z nimi. Poraża mnie niemoc i fasadowość polskiego państwa, które nic nie może! Jakiś lokalny kacyk sympatyzujący z Niemcami nie wyraża zgody na udział WP w uroczystościach na Westerplatte. Przecież to był teren wojskowy i taki powinie pozostać. Impotencja władz centralnych niczego dobrego nie wróży. Tolerancja i tzw demokracja też mają swoje granice. Czyżby państwo polskie było bezradne wobec czegoś tak niesłychanego? Nie mogę uwierzyć. Po prostu kategorycznie postąpić! Adamowicz odejdzie z ratusza w hańbie i skandalu. Ten pospolity przestępca, złodziej i łapówkarz, musi ponieść karę ciężką i uciążliwą. I nie tylko Adamowicz, ale inni włodarze miast wojewódzkich bezczelnie wypowiedzieli lojalność wobec Polskiego Państwa! Pamiętam "parszywą 13" prezydentów wielkich miast, którzy zadeklarowali się przyjmować emigrantów wbrew postanowieniom Rządu RP! Wszyscy pamiętamy, jak Posłowie PO zagłosowali za ukaraniem Polski z Art. 7 w komisariacie brukselskim! Wszyscy też widzimy, co robią sędziowie poza granicami Polski dążąc do Jej osłabienia! Prezydent RP też nie lepszy, pojechał ze swoim ukochanym chazarokomuszym BBN do Australii kupować jakieś rupiecie wojskowe bez konsultacji z Rządem RP! Co jest do cholery?! Rząd RP jest demokratycznie wybraną przez Suwerena częścią państwa polskiego. Zamach na Rząd RP oznacza zamach na państwo, na Polskę! Na koniec powtórzę, że Westerplatte nie jest własnością Pana Pawła Adamowicza ani nie jest własnością gminy Gdańsk, gdyż zostało uznane za Pomnik Historii: "Gdańsk - pole bitwy na Westerplatte" rozporządzeniem Prezydenta RP z 22 sierpnia 2003 (Dz. U. 2003 nr 148 poz. 1448), a wcześniej decyzją podlegającego ministerstwu kultury Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 17.05.2001 r. zostało wpisane do rejestru zabytków województwa pomorskiego pod numerem A-1219.
 • @Andrzej Tokarski następny chazarodojcz dał głos.
  Trzaskowski przeciwko defiladzie w Święto Wojska Polskiego! "Przychodzi czas na gigantomanię, na pokazanie jakiegoś olbrzymiego spektaklu"

  https://wpolityce.pl/polityka/407513-trzaskowski-przeciwko-defiladzie-w-swieto-wojska-polskiego


  Ps...Podobnie mówi prezydent Gdańska Pan Adamowicz. Wszyscy Polacy którzy wtedy bronili Polski to przestępcy a nazi Niemcy którzy najechali nasz kraj to ofiary. Jak to jest gigantomania to ty Trzaskowski jesteś małym człowieczkiem z wypranym mózgiem! Tysiąckroć wolę defilady wojskowe niż parady pedalskie! Rafałek może w tym czasie odwiedzić ambasadę Niemiec albo znajome pszczoły. Trzaskowski chyba zapomniał jaką Polska ma w tym roku rocznicę, no chyba, że służy jakiemuś innemu Państwu. Osobnicy w rodzaju Trzaskowskiego. etc. to są kukły płci obojga, które muszą recytować dokładnie to, co im suflują mocodawcy zza granicy. Nasi wodzowie Bolesław Chrobry, Sobieski i Piłsudski w grobie się przewracają widząc w naszej Polsce rządy Adamowicza, Gronkiewicz-Waltz, Biedronia w Słupsku i aspiracje Trzaskowskiego, Wałęsy, Tuska! Jaką to niby wolność Polacy sobie wywalczyli skoro folksdojcze zarządzają Polakami i polską ziemią, skoro była agentura reprezentuje nasz kraj w Brukseli, skoro wkoło mamy germańskie media i ich głos! Trzaskowski jest z tych, co chcą Polskę zwijać, a nie rozwijać. Pasuje im bardziej rozwój Niemiec, Berlina, Brukseli i meczetów niż siły niepodległej, niezależnej Polski i dobrobytu Narodu Polaków! PiS przegra gdy dalej będzie taki mięciutki, stale oglądający się na to co ważni z Brukseli powiedzą. Najwyższy czas stanąć w obronie Polski, wystawić komisarzy w Gdańsku i Warszawie, zamknąć tą HGW!
 • @Husky 19:23:13 Taka uroczystość to powinna być państwowa.
  To rząd powinien ją organizować. A Adamowiczowi odpowiednie służby powinny pokazać jego miejsce w szeregu. Ale widać w Polsce prawo nie obowiązuje. I jeszcze jedno. Naprawdę żenująca jest polemika naszych ministrów z takim "dziadem". Ludzie co wy robicie? Ja tego jako Polak nie pojmuję i nie rozumiem. Przypominam, że od 2016 roku nosi nazwę "Rondo Graniczne Wolne Miasto Gdańsk - Rzeczpospolita Polska" - dlaczego jeszcze ci ludzie są w wolnej Polsce? Od dwóch lat ci ludzie powinni być deportowani do Vaterlandu, do Merkel. Zamiast tego Budyń urządza dla rzepy rauty finansowane przez Makrelę w dworze Artusa. Czy rząd Rzeczpospolitej Polskiej nie ma nic do powiedzenia w Gdańsku? czy też to jest już Danzig? To są skutki ideologicznej konstrukcji samorządowości, wiele lat temu nazwałem to doktryną Wspólnoty Niepodległych Gmin co rugowało (miękko): unitaryzm państwa, własność Skarbu Państwa odnośnie do nieruchomości (chodziło o zablokowanie reprywatyzacji), sprzyjało "rozwodnieniu" granic poprzez koncepcje euro regionów, stawiało gminy w kontrze do państwa jako takiego i sprzyjało sobiepaństwu władz lokalnych i braku solidarności wobec innych jednostek tak państwowych jak i samorządowych. Mazowiecki doskonale to wiedział i tak właśnie to przeprowadził.
 • Wszystkich zdrajców naszej Ojczyzny powinno się ostro prać po mordach!
  Kacyk na zagrodzie równy wojewodzie? Reforma samorządów od zaraz. Jest teraz Adamowicz, HGW, Jaśkowiak i będą następni. Po to jest prawo i ustawodawstwo ( PiS ma większość w Parlamencie) aby takich ludzi i takie sytuacje eliminować z życia publicznego. Polska potrzebuje nacjonalistycznej władzy, gdyż trzeba odkuć się za wyniszczenie niemieckie oraz za wyniszczenie chazarokomunistyczne. Chazarokomuchy będą wam wymyślać mowy nienawiści i inne fikcje ("herezje"), za które będą legalizować napaść na was. Dostrzegłem, że Pismo Święte po to wskazuje złe uczynki, aby nam chazarski gad jakiś nie wymyślał win urojonych. Zwykły bandyta milczy i napada. Gnidy spod żydokomunistycznego sztandaru tuszują swoją napaść propagandą. "Pedał" będzie wam mówił, że brakiem tęczowej torebki naruszyliście jego równość, więc trzeba was zamknąć. "żyd" będzie wam mówił, że nie zapaliliście z nim świecznika, więc za ten antysemityzm trzeba was zamknąć. "pedał" i "żyd" wzięte w cudzysłów, bo to mogą być dowolne czerwone gnidy, które chcą wam narzucić swoją władzę, stosujące fikcyjne zbrodnie. Jednym z zadań jest oczyścić Polskę ze ścigania za fałszywe przestępstwa. Każde fikcyjne przestępstwo bierze swoją moc z wykrzywiania faktów. Podobnym wykrzywieniem faktów jest to, że dziś Polakom czyni się jakieś zadośćuczynienie. Bzdura! Nie jest należytym stanem, że ci którzy dokonali zbrodni nie zostali posmagani batem, którym sami bili. Obecnie - wbrew temu co ktoś nam chce wmówić - mamy ustawkę fałszywego rozliczenia (bardziej by pasowało porachunków) najeźdźców Polski. Bo spójrzcie tylko was pałowali, bili na komendach, a pociota Brystygierowej nie spałowali, nie trzymają w aresztach, podobnie innych żydoUBeckich szmaciarzy odwet nie spotyka. Podobną tu sytuacją jest wypowiedź Lenza: "Skończy tak jak Urban". Wiecie jakie jest podobieństwo? W obu przypadkach śmieją się wam w twarz, że lepszy stan bytowy i ponadprawny obu skurwysynów nazwali (wcisnęli wam) karą, jakimś, odwetem. Podobnym potwornym kłamstwem, które niszczy Polskę, jest brak muzeum ludobójstwa komunistycznego postawionego w miejsce tolerowanego mauzoleum żołnierzy radzieckich. Kłamstwo to polega na szeregu wykrzywień faktów: To nie Polska rozpętała wojnę, ale dwa reżimy komunistyczne. Ludzie zwani żołnierzami radzieckimi sami są ofiarami bestii żydobolszewickich. Komuchy za nic mieli pochówek ludzi, mordowali masowo i do dziś kości pomordowanych są rozsypane po krańce Syberii. Wobec powyższego to mauzoleum, będące monumentem pochwalnym dla czerwonego ludobójstwa, drwiące ze swoich ofiar powinno zostać zburzone, a na jego miejsce postawiony powinien być memoriał obnażający zbrodniarzy i przynoszący prawdę o ich ofiarach, którymi między innymi są żołnierze z Rosji (z Rosji, bo nie będę ich wpychał w posiadanie żydobolszewickich zbrodniarzy).
 • @Husky 17:21:16
  PO ma jakiś problem z polskością. HGW robi problemy z paradą na 15 sierpnia!
 • @Husky 17:21:16
  Zadziwiające jest, że jakiś prezydent miasta ustala przebieg uroczystości państwowych na terenie Rzeczypospolitej! Takiego jakiegoś Adamowicza, warchoła obłąkanego z nienawiści do Polaków i Polski, trzeba ubrać w kaftan i zawieść do odpowiedniego szpitala. Przy tej okazji może policzy ile ma mieszkań i kont bankowych. Popisał się już przed tym usuwając flagę polską z ulic miasta podczas oficjalnej wizyty państwowej pary brytyjskiej w Gdańsku oraz nazwami tramwajów, itd.itd.
 • @Andrzej Tokarski 09:57:19
  Za taką samowolkę powinno się odwoływać prezydentów miast. Rząd nie potrafi poradzić sobie z takimi Adamowiczami ... już powinna być ustawa, że prezydent miasta musi się podporządkować rządowi i prezydentowi kraju .. Jeżeli będzie robił samowolki to wywalić na zbity pysk ... Za dużo władzy ma taki prezydent miasta robi sobie państwo w państwie za przyzwoleniem rządu ... bo rząd nie umie zmienić ustaw co do zdyscyplinowania jak i podległości tej funkcji od rządu.
 • @Andrzej Tokarski 09:57:19
  Brak Wojska Polskiego na Westerplatte? Macierewicz o Adamowiczu: Jemu się wszystko pomieszało w głowie. Z nim nie należy dyskutować. To nie jest sytuacja skandaliczna, to jest sytuacja, która po prostu nie może mieć miejsca podkreślił na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz, odnosząc się do zamieszania wokół organizacji uroczystości na Westerplatte. o nie jest w ogóle sprawa do dyskusji. Prezydent miasta nie ma uprawnień do takich decyzji, jemu się po prostu wszystko pomieszało w głowie. On sobie wyobraził, że jest kimś innym, niż jest naprawdę. To jest miejsce, w którym decyzję podejmuje minister obrony narodowej i Wojsko Polskie i Pan prezydent nie ma prawa narzucać swojego widzimisię państwu polskiemu. Jemu się po prostu pomyliła hierarchia władzy, z nim nie należy dyskutować, tylko należy realizować to, co przynależy do wojska, do państwa i do ministra obrony narodowej
  powiedział stanowczo b. szef MON.
 • @Andrzej Tokarski
  O zachowaniu Adamowicza: "To narcyzm polityczny, który powinien być ukrócany dwukadencyjnością". To dowód na to, że prezydent miasta nie może zbyt długo piastować swojego stanowiska. Jemu się już wszystko myli. On nie jest księciem "Księstwa Gdańskiego", a Gdańsk nie należy do niego. Gdańsk sobie da radę bez niego, może nawet lepiej. Z tym, że on sobie z tego nie zdaje sprawy. To jest zjawisko psychiatryczne. To jest jaskrawy dowód na to, że musi zostać wprowadzona dwukadencyjność we władzach miast. Powyżej ośmiu lat zarządzania ludziom po prostu przestawia się punkt widzenia. Oni już nie wiedzą, czy oni są miastem, czy miasto jest nimi i po prostu mylą im się role. To jest tragikomedia. Prezydent Gdańska chce reprezentować Rzeczpospolitą Polską na uroczystościach wybuchu II wojny światowej. To zwyczajnie jest jakiś absurd. Ojciec chrzestny Adamowicz stworzył w Gdańsku zaplecze dla wszystkich POwskich afer i wykorzystał je do obłowienia się i do złupienia miasta i dlatego powinien zostać odesłany na śmietnik historii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31