Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Ostatnia szarża Żorżety?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

gdy ambasada myli się z gabinetem kosmetycznym

 

Zastanawiam się czy Donald Trump znajdzie w sobie na tyle przyzwoitości, że w trybie natychmiastowym wezwie panią ambasador do Waszyhgtonu - co najmniej na gruntowne szkolenie - a najlepiej na inny odpowedzialny odcinek. Ja bym panu Trumpowi sugerował oddelegowanie pani Mossbacher - do gabinetu kosmetycznego. Niech każdy robi to, na czym się zna.

. Jeżeli tak się nie stanie, a zapewne się nie stanie - będzie to znaczyło, że oto dostaliśmy wykładnię sojuszniczych partnerskich stosunków jakie nas łączą z USA.Pozostaje mieć nadzieję, co prawda niewielką, że ta kolejna już impertynencja otrzeźwi  polityków naszej(?)  partii rządzącej co do rzeczywistego charakteru relacji polsko-amerykańskich.

 

cyt za Polsat News:

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher miała wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego list odnoszący się do materiału TVN o środowiskach neonazistowskich w Polsce i śledztwa, które toczy się w tej sprawie - poinformował w poniedziałek "Do Rzeczy". Tygodnik informuje również, że wicepremier Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador.

Jak dowiedział się tygodnik, ambasador USA przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego list komentujący polskie śledztwo ws. śledztwa dotyczącego środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizji TVN na ten temat.

 

"Trudno uznać ten list za pismo mające charakter dyplomatyczny. Ton pisma jest niezwykle arogancki" - powiedziała tygodnikowi jedna z osób z bliskiego otoczenia premiera.

 

Jak informuje "Do Rzeczy", ambasador Mosbacher pisze w liście, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować - wypowiadanych publicznie przez polskich polityków - krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce.

 

"Osoby publiczne podważają wiarygodność stacji"

 

Mosbacher miała - według autora publikacji - napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości - co do rzetelności materiału - mają być atakami na "niezależnych dziennikarzy".

 

"Skomplikowana sprawa. Pani ambasador poczyna sobie, jakby była nie w Polsce, ale w Bantustanie. I to nie jest kwestia tego, że ostatnie trzy lata amerykańskich dyplomatów nauczyły, że mogą sobie pozwolić na takie zachowanie, ale że po prostu są od lat przyzwyczajeni, że ulegamy ich naciskom" - powiedział "Do Rzeczy" człowiek związany z gabinetem Morawieckiego.

 

Akapit dotyczący szefa MSWiA

 

Z informacji tygodnika wynika, że specjalny akapit w liście ambasador poświęciła szefowi polskiego MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu.

 

Szef polskiego MSWiA napisał kilka dni temu na Twitterze "Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - przypomniał tygodnik na swej stronie internetowej.

 

Szef MSWiA miał w ten sposób odnieść się do ujawnionych przez portal wpolityce.pl zdjęć, na których ma widnieć - wykonujący pod flagą ze swastyką gest nazistowskiego pozdrowienia - Piotr Wacowski, operator telewizyjny, wspólnie z Anną Sobolewską nagrywający imprezę neonazistów w lesie pod Wodzisławiem Śląskim.

 

Prokuratura Krajowa: zarzuty przedwczesne

 

W piątek do domu Wacowskiego weszli funkcjonariusze ABW, którzy wręczyli mu pismo od prokuratury. W piśmie zawarte były zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów - poinformowała stacja w oświadczeniu. 

 

Wacowski miał być przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach. Prokuratura Krajowa poinformowała jednak, że stawianie zarzutów operatorowi jest przedwczesne. 

 

TVN w oświadczeniu podkreśliło, że "autorzy reportażu postępowali zgodnie ze wszystkimi standardami dziennikarstwa śledczego". Ponadto telewizja poinformowała, że w piątek został złożony pozew "przeciwko tym, którzy insynuowali w ostatnim czasie, że materiał był inscenizowany".

 

Przedstawiciele rządu nie chcą komentować listu

 

Według "Do Rzeczy" ambasador USA w Polsce oceniła komentarz szefa polskiego MSWiA dotyczący tej sprawy jako "niesłychany". W liście mają padać sugestie, że ambasador Mosbacher nie godzi się na krytykę dziennikarzy stacji TVN. "Do Rzeczy" przypomina ponadto, że większościowym właścicielem grupy TVN jest amerykańska spółka Discovery Communications.

 

Tygodnik pisze, że oficjalnie przedstawiciele polskiego rządu nie chcą listu komentować. Tłumaczą, że będą o nim rozmawiać dopiero po ewentualnym jego upublicznieniu, a decyzja w tej sprawie należy do premiera Mateusza Morawieckiego. Mimo tego, jak dowiedział się wcześniej tygodnik "Do Rzeczy", wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador Mosbacher.

 

Do rozmów miało dojść z inicjatywy ambasador. Według źródeł "Do Rzeczy", powodem odwołania spotkania była wypowiedź Mosbacher dotycząca ostrej reakcji amerykańskiego Kongresu w przypadku ewentualnego łamania wolności słowa w Polsce. Wicepremier Jarosław Gowin również odmówił komentarza w sprawie listu amerykańskiej ambasador. 

 

"Nie mogę tego mocniej wyrazić"

 

Według źródeł "Do Rzeczy" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołał spotkanie, o które zabiegała ambasador USA. Powodem miała być wypowiedź ambasador dotycząca ostrej reakcji amerykańskiego Kongresu w przypadku ewentualnego łamania wolności słowa w Polsce.

 

Miała ona zostać odebrana przez wicepremiera jako przykład nieformalnego nacisku na ustawodawce oraz lobbowania za konkretną stacją telewizyjną. 

 

 

Chodzi o wypowiedź Mosbacher z członkami zespołu parlamentarnego Polska-Stany Zjednoczone. Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do treści nagrania, na którym ambasador pytała:  "Czy będzie jakiś procedowany projekt, co do którego państwo myślicie, że należy się zainteresować, czy też coś może nas niepokoić? (...) Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza zarówno Demokraci, jak i Republikanie, to jest wolność prasy. I nie mogę tego mocniej wyrazić".

 

mta/luq/ml/ PAP, polsatnews.pl
 
Źródło do zdjęcia wprowadzającego
PAP - Rafał Guz
 
 
 

KOMENTARZE

 • 5 i
  Ta stara żydowska lalka a raczej kukła po kilku liftingach powinna być potraktowana persona non grata i odesłana do siebie.
 • @kula Lis 67 12:44:37
  ...wydzwania do mnie ten Trumpek od rana i pyta, co ma z tą babą zrobić - to mu napisałem, co się będę obcyndalał

  dzięki za ocenę, pozdrawiam


  ps
  od razu widać, że Szpirytus na urlopie - nie ma kto pały bez czytania postawić... :)
 • Cóż za przedziwna kariera!
  Kupiła firmę kosmetyczną w 1987, sprzedała w 1991, przez 15 lat (2000 - 2015) CEO Borghese, firmy kosmetycznej z Nowego Yorku, a teraz ambasador Polski, najwyraźniej traktowanej przez nią i przez jej pracodawców - jak to się wyraził jeden z komentatorów Do Rzeczy - jak Wybrzeże Orzeszków Fistaszkowych. Bo gdzież indziej wysłaliby jako pierwszego dyplomatę osobę zajmującą się produkcją i sprzedażą kosmetyków? Nasz wielki sojusznik robi sobie z nas kpiny w żywe oczy.
 • Ile jeszcze razy
  USrahell musi Polakom wyrządzić zła - aby ci zrozumieli, że mają do czynienia z czcicielami Szatana. Jak do tej port największe zło jakie Polakom wyrządzili czciciele Szatana zza wielkiej wody w XXI wieku - to reaktywacja Banderlandu na odwiecznych, polskich ziemiach.
 • Wygląd żydowskiej burdelmamy
  Jak trafnie ktoś skomentował: niech listy z pretensjami wysyła do swojego chirurga plastycznego, a nie do polskiego rządu
 • @MacGregor 13:43:54
  To nie jest trafny komentarz, bo zważywszy, że ona ma 71 lat, jej chirurg plastyczny spisał się znakomicie!
 • @Lotna 13:48:44
  ;)
 • Żorżeta powinna dostać pałę z dyplomacji i zostać karnie
  odesłana do domu.
  Ambasador to fucha dyplomatyczna a nie dyktatorska.
  Żorżeta chyba myli Polskę ze swoimi byłymi mężami.

  ale jest i wątek pozytywny.
  Ktoś Żorżetę wybrał na ambasadora Polski.
  Zwykle "wielkość" persony jest jakoś proporcjonalna do wagi "partnera".
  Mocnych daje się na Ambasadorów ważnych krajów...
  ..a śmiesznych wysyła się do krajów trzeciego świata.

  Kilku ostatnich ambasadorów USA w Polsce było śmiesznych... a wszyscy żydowscy.

  To Pokazuje czym jest Polska dla USA....(bantustanem, republiką bananową, dzikim terytorium w Europie gdzieś między Niemcami a Rosją )

  I taką pozycję Polski na świecie zawdzięczamy rządzącym solidaruchom i z PO i z PIS....oraz KK z JPII na czele.
  PRL był suwerennym liczącym się państwem.
  Polska solidaruchów to niesuwerenna kolonia o którą się kłócą żydzi między sobą (żydzi Europejscy i żydzi amerykańscy) a trzecim kolonizatorem jest KK czyli kościół żydowskiego Boga.

  Jak widać każdy okupant to jakiś żyd... gdzie się nie obrócisz tam władza wyższa .. jest żydowska.
  Całkiem jak w USA czy innej UE tyle że one są suwerenne a Polska to tylko kolonia tych pierwszych.


  .
 • @Lotna 13:48:44
  Dopóki małe dzieci nie zobaczą jej z bliska...
 • To nie tylko amerykańska Barbie
  Od lat ślinimy się do Izraela i USA. Niedawno żydowska ambasador Anna Azari pokazała gdzie ma nasz kraj, a teraz jeszcze ta amerykańska Barbie, która jeszcze niewiele wie o tym, co się u nas dzieje, w arogancki sposób nas Polaków poucza. Ciekawe, czy rozmawiała o tym wcześniej ze swoją żydowską odpowiedniczką.
 • @Oscar 14:30:24
  Co Ty, Jones(poprzednik Żorżety) był o niebo poważniejszy. Oczywiście, też kawał chuja, to jasne.
 • @Jeremi 14:39:30
  Żorżeta akurat bardzo dobrze wie, co się dzieje w Polsce i właśnie wywiązuje się ze swojego zadania.

  W czerwcu na posiedzeniu komitetu parlamentarnego do spraw zagranicznych deklarowała, że dokona wszelkich starań, by w projektach nowych ustaw w Polsce nie zagościł fanatyzm i że w Polsce szerzy się antysemityzm spowodowany ustawą o Holokauście, na co zareagował przebywający wtedy z wizytą w USA Bartosz Cichocki.
  https://www.algemeiner.com/2018/06/07/trumps-nominee-for-ambassador-to-warsaw-under-fire-for-highlighting-polish-antisemitism-during-senate-hearing/

  Została więc świetnie poinstruowana o swojej misji, a także polski rząd doskonale zdaje sobie sprawę, po co ją do Polski przysłano. To jest kolejna osoba, tym razem z USA, nie z Izraela, pod której dyktando mają być pisane polskie ustawy.
 • Można ? Można...
  Dyplomatyczne starcie w Czechach. Gdy ambasador USA skrytykował prezydenta za wyjazd do Moskwy na obchody Dnia Zwycięstwa, Milosz Zeman zapowiedział, że dyplomata więcej do jego pałacu nie wejdzie. Jego zdaniem, ambasador nie ma bowiem prawa pouczać władz kraju, w którym się znajduje.

  W Czechach zgrzyt między prezydentem a ambasadorem Stanów Zjednoczonych. Milosz Zeman zamknął drzwi pałacu prezydenckiego przed Andrewem Schapiro. Powodem jest wypowiedź amerykańskiego dyplomaty w czeskiej telewizji. Ambasador USA ostro skrytykował prezydenta Zemana za to, że zamierza wziąć udział w rosyjskich obchodach 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Andrew Schapiro określił jego obecność podczas uroczystej defilady pod murami Kremla jako budzącą wątpliwość.
  Prezydent zareagował na krytykę ambasadora USA w wywiadzie udzielonym portalowi parlamentnilisty.cz. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby czeski ambasador w Waszyngtonie udzielał rad amerykańskiemu prezydentowi i podpowiadał, dokąd ma podróżować. Nie pozwolę na to, aby którykolwiek z ambasadorów ingerował w plany moich zagranicznych podróży powiedział Zeman. Na pytanie czy wezwie do siebie, do pałacu ambasadora USA, prezydent odpowiedział, że po takiej wypowiedzi Schapiro będzie miał drzwi zamknięte.
 • @Lotna 15:02:08
  Komitetu senackiego, nie parlamentarnego.
 • @Lotna 15:02:08
  Dziękuję za Twoją odpowiedź pod ostatnim, pożegnalnym wpisem Respola jako administratora. Nie mogłem tego zrobić wtedy, ponieważ mój komentarz został został wycięty, a ja nazwany "głupkiem z niepoprawnych" i zbanowany. Opisałem tam haniebne praktyki Respola jako administratora, który jednym pozwalał na wiele, innych natomiast banował, często bez uzasadnienia, wystarczyły inne poglądy, o co mi jako Narodowcowi było bardzo łatwo. Mam nadzieję, że nowy admin pozwoli na więcej innym, nie popierającym od czasu odejścia grupy Tomka Parola, obecnej linii portalu. Ciekaw jestem, kto nim został? Czy Romuald Kałwa?
  A Twój komentarz trafny. Pozdrawiam.
 • @Jeremi 15:32:06
  " Mam nadzieję, że nowy admin pozwoli na więcej innym, nie popierającym od czasu odejścia grupy Tomka Parola, obecnej linii portalu."

  Ten portal nie ma linii i to jest jego największy plus!
  W nazwie jest "Forum Polaków" i każdy ma prawo głosić swoje poglądy.
  Czego niby nie pozwalają na neonku?
  Repsol adminował tutaj pięć dni w tygodniu i może czasami puszczały mu nerwy ale na pewno nie miało to nic wspólnego z jakąkolwiek linią.
  Jak będzie teraz? Jestem przekonana, że podobnie. Może bardziej będziemy wyczuleni na chamstwo niektórych blogerów.
  To są jednak naprawdę wyjątki i uważam, że w 95% piszą tutaj bardzo inteligentni i kulturalni blogerzy.

  Pozdrawiam :)
 • @kula Lis 67 12:44:37
  Przeczytałem ten idiotyczny list do Premiera, i gdyby nie podpis tej Mosbacher, to pomyślałbym,
  że wysmażył go ten przygłup z Brukseli zwany krulem Europy
  Żenada
 • Prośba.
  https://pbs.twimg.com/media/Ds8AKwdWkAARz4v.jpg
 • @Astra - Anna Słupianek 15:43:38
  Jesteś tu wiele lat, czyżbyś nie zauważyła zasadniczej zmiany po zamknięciu Nowego Ekranu, odejściu wielu blogerów z Tomkiem Parolem na czele, a następnie dalszej działalności portalu już pod nową nazwą Neon24, portalu zdecydowanie anty-prezydenckiego, rządowego i narodowego. Czy tego naprawdę nie widzisz, czy nie chcesz zobaczyć. Czy taki był Nowy Ekran? I to miałem na myśli pisząc o obecnej linii portalu, a że w nazwie jest "Forum Polaków", to jeszcze nie znaczy, że jest tak jak napisałaś.
 • @Jeremi 15:54:45
  To jest Twoje zdanie i masz prawo tak uważać ale ja mam inne.
  Uważam, że Polacy poszukują odpowiedzi na wiele złych rzeczy, które się u nas dzieją.
  Wczoraj np. weszło na nasz portal parę tysięcy więcej użytkowników niż normalnie. Jak myślisz dlaczego?
  Polacy nie chcą ani pisowskiej ani tvn-wskiej sieczki. Dlaczego przypomnieli sobie o naszym portalu?
  Ja mam szacunek dla piszących tutaj i to wszystkich nie ważne a jakiej byle polskiej linii.

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 16:02:52
  ---"Wczoraj np. weszło na nasz portal parę tysięcy więcej użytkowników niż normalnie. Jak myślisz dlaczego?"---- To dobrze, bo może szybko dowiedzieli się, że nie ma już tutaj takich adminów jak Ruszkiewicz i Respola...... ha, ha, ha.... zaśmiała się Królewna Śnieżka z pamięci.

  Tak to prawda, szanujesz innych, tak jak i Lotna macie swoją klasę i tak trzymajcie
 • @SZS 15:17:31
  Pamiętam. Prezydent Zeman upomniał się o ofiary rzezi wołyńskiej. Czego nie zrobił Duda
 • @Husky 15:44:12
  A co Żorżeta wysmarowała?
 • @Husky 15:52:56
  Beata, wracaj natychmiast!!!! Do domu, lekcje trzeba odrobić!!!
 • @Jeremi 15:32:06
  Zaletą tego potalu jest fakt, że nie jest on uierunkowany w żadną stronę Masz tu piszących z punktu widzenia centrum, masz mocno skrzywionych w prawo. Nie ma albo jest bardzo mało ludzi o pogladach mocno lewicowych. Myślę, że przy nowych adminach portal ten utrzyma to szeokie spektrum, bo tacy jesteśmy jako Polacy.
 • @Oscar 14:30:24
  W dyplomacji rację ma ten, kto ma siłę. Jeśli my nie szukamy sojuszników, a wisimy u klamki USA i Izraela, upraszamy się, by wojska amerykańskie nas broniiły, to ambasador USA ma prawo pisać to co napisała a nase "dyplomatołki" muszą to grzecznie przełknąć. Jeśli nie ma się pojęcia o dyplomacji, to trzeba cięgi grzecznie zbierać.

  Pamiętamy wizytę Dudy w USA, gdzie najwyższym dostojnikiem z jakim rozmawiał był amerykański odpowiednik burmistrza Będzina. (te same miejsca na listach wielkości miast w obu krajach)
 • @Husky 15:52:56
  Beata wybiera się do PE, będzie tam prezentować nowe trendy w zakresie broszek oraz żółtych żakietów, bo z innymi parlametarzystami to ona nie pogada, bo ani o czym ani w jakim języku. Tamci nie znają się na Kółkach Gospodyń Wiejskich, Beata na polityce międzynarodowej. Ot takie miejsce dla przyszłych emerytów politycznych.

  A tak przy okazji, możesz powiedzieć, po co nam ten obrazek z photoshop'a. Wiem, że nie ma brzydkich kobiet, czasami tylko trzeba więcej photoshop'a. Tu po samym rozmazniu obrazu widać, że praca grafika była wyczerpująca.
 • @Zawisza Niebieski 17:26:12
  W samo sedno, drogi kolego, w samo sedno....
  Beata"smutna broszka akurat idealnie nadaje się do jewroparlamenta. Chyba, że Kaczelnik ją chowa na wybory nowego prezia. To na pisowskich głupoli może podziałać!
 • All
  ...interesującą refleksją podzielił się w sprawie listu były dyplomata a obecnie dziennikarz POlsatNews Witold Jurasz:

  Zwraca on uwagę, że list z całą pewnością nie został upubliczniony przez stronę amerykańską - zatem został ujawniony przez stronę polską, zapewne przez Kancelarię Premiera. Więc albo nasi rządzący zamierzali się w ten sposób jedynie poskarżyć opinii publicznej na złe traktowanie - i wtedy wyjdą w oczach światowej i rodzimej op.publ. na żałosnych płaczliwych bezradnych dupków,

  - albo
  w ślad za celowym upublicznieniem listu pojawi się oficjalna odpowiedź adekwatna do treści i formy

  Gdyby siedzieli cicho, zapewne nie byłoby szumu - ale skoro zagrali w otwarte karty... czy stać ich będzie na kontynuację ostrej gry?
 • @Lotna nie za bardzo udana ta operacja plastyczna
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15433283671d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
 • @Lotna 15:25:05
  Zaskakujący jest nie tylko pouczający ton listu do premiera Morawieckiego, ale także sposób jego napisania. Do premiera Morawieckiego ambasador USA zwraca się per "minister", do tego nazwisko premiera Polski napisane jest... z błędem. Błędnie napisano także nazwisko ministra Joachima Brudzińskiego, a list wygląda na nieprzygotowany wcześniej - świadczy o tym odręczny dopisek, jaki ambasador poczyniła już po podpisaniu listu. A tak wygląda list pani ambasador do premiera

  https://pbs.twimg.com/media/DtAXKbVW0AApVHI.jpg

  Żorżeta Plasticbacher de domo Botox nie wie jak poprawnie napisać nazwisko premiera. Powinna dostać one way ticket. Ambasador USA tym listem wystawiła sobie świadectwo. Brak kompetencji to jedyne co teraz mi do głowy przychodzi. Jak to świadczy o kadrach amerykańskiej. Ten list jest infantylny i merytorycznie na poziomie gimnazjum. Nie wiem kto jej pisał ten list ale w szkole bywał rzadko, angielszczyzna na poziomie Tuska. Ani KISS ani formalne reguły nieznane autorowi; ta ambasador to nie jest jakiś android? po co jej te nadajniki zawieszane poniżej uszu?Zastanawiające jest brak nagłówka ambasady z godłem USA, stempla i numeru referencyjnego. I kto składa taki list na cztery. List dostarcza się w pełnoformatowej kopercie. Rzadko złożony na trzy. No i chyba ambasada ma unikalny, oficjalny krój czcionki. "Minister Moraweicki" to chyba wiele wyjaśnia. Przetłumaczę "Drogie cymbały i kołtuny, drodzy tubylcy". Chyba już wiemy czym jest TVN. Jest narzędziem polityki USA realizowanej w PL. Jeśli ta polityka będzie np: zakładała, że Polacy mają oddać Żydom kasę, to będziemy nazistami
 • @Romuald Kałwa 14:30:57
  Buhahaha cały czas zastanawiam się kto kogo naśladuje Joker z Batmana naśladuje Mosbacher czy Mosbacher naśladuje Jokera? Proszę o głosowanie.
 • @Andrzej Tokarski 13:08:03
  Miało być wstawanie z kolan, a tu ostatnio zawody w padaniu na twarz przed....i tu można sobie dopisać, co trzeba. Gratuluję sukcesów. Ciekawe co jeszcze Ameryka Polsce zgotuje na 100 lecie niepodległości. Na 200 lecie niepodległości Haiti 2004 roku to Amerykanie, Kanadyjczycy i Francuzi wysłali prezydenta Haiti do Afryki bo nie zgadzał się z ich polityką i chciał reparacji od Francji za wieki eksploatacji i niewolnictwa. Kontrowersyjny list?. Raczej skandaliczny. Sowieccy ambasadorowie nie byli lepsi ale żaden by sobie na taki nie pozwolił chociażby dlatego, że byli to zawsze kompetentni fachowcy od dyplomacji. Gdy rezydent Inturistu w Warszawie pozwolił sobie na ustną impertynencję w stosunku do Przewodniczącego Głównego Komitetu Turystyki a ów zadzwonił do radzieckiej ambasady. to rezydent pakował się całą noc bo już południowym samolotem razem z rodziną odlatywał do Moskwy. Wprawdzie żydopachoły wokół matrioszki "Jaruzelskiego" obsiadłe mieli do Przewodniczącego pretensje bo rezydent właściwe korzenie miał ale ten już w Moskwie obdzwaniał kahał współplemieńców w poszukiwaniu nowej pracy.
 • @kula Lis 67 20:14:01
  na razie Bielan oświadczył, że skuteczność takiej dyplomacji będzie zerowa - ale jak mówi, to znaczy że mówi - a nie że tak będzie
 • @Astra - Anna Słupianek
  What a moron. Jej maniery dorównują prostakowi z CNN (Acosta), którego prezydent Trump pogonił z Białego Domu. Nie pisząc w adresie listu "Prime Minister", babsko chciało premiera po prostu obrazić. Jej obrona te-wal-en to oczywisty dowód na to, że ta baba to członek waszyngtońskiego "swamp". Trudno uwierzyć, że prezydent Trump przysłał do Polski takiego ambasadora. Co za wstyd dla USA. Ponadto byłoby słusznie wprowadzić wizy dla Amerykanów, czy nie powinna być stosowana zasada wzajemności? Jak oni nas traktują a my na to pozwalamy. Ależ upadliśmy nisko jak nam takich ambasadorów przysyłają. Nie dość, że kobieta zbiła majątek i sławę na bogatych facetach to jeszcze ośmiela się dyktować co możemy a co nie. Co na to rząd? To hańba dla Polski jak USA i Izrael dyktują nam co możemy! trzeba było budować silną armię jak był na to czas. Teraz sprowadzili Amerykanów, którzy będą strzegli złóż tytanu i przy okazji nas bo nas nie było stać na 300 tysięczną dobrze uzbrojoną armię! Mniej liczne kraje mają liczniejsze armię. Własnie Trump ogłosił otwarcie nowej stacji TV in USA. Bo CBC jest fake news. On chce by świat wiedział prawdę co Amerykanie myślą I chcą. A te CBC to fake news.
 • @Andrzej Tokarski wiesz, że
  TVN odkupił "amerykanin" o pierwszorzędnych warszawskich korzeniach. Dowiedziałem się z TV, że nie jest ona zawodową dyplomatką co by tłumaczyło jej gafy i brak znajomości Polski jako kraju sprawowania przez nią urzędu ambasadora. Wszak na naukę pani Mossbacher nigdy nie za późno. Wyłania się przy okazji inny fakt. Otóż w USA nie ma już chyba inteligentnych i doświadczonych ludzi, mogących sprostać w pełni powołaniu na takie stanowisko. To może świadczyć o kryzysie kadrowym w "Białym Domu". Sprawa ma bardziej niebezpieczny kontekst. Pani Mossbacher reprezentuje przede wszystkim interesy żydów amerykańskich w Polsce. Ustawka TVN służyła kontynuacji wmawiania opinii światowej o współodpowiedzialności Polski za holokaust II Wojny Światowej, a tym samym uzasadnieniu żądania od Polski odszkodowań w ramach ust. 447 ( 320mld dol.). Im szybciej wykopią ją z Polski tym lepiej dla stosunków polsko -amerykańskich.
 • @kula Lis 67 20:23:05
  Mosbacher zrobiła reportaż wcieleniowy.
  Wcieliła się w ambasadora Nikołaja Repnina.
 • @Husky 15:44:12
  Nawet ZSRR nie potraktował tak nigdy publicznie rządu PRL i nigdy się to nie zdarzyło w europejskiej dyplomacji. Ta kobieta to kretynka, natychmiast ją odwołać, inaczej PiS straci resztki szacunku w oczach Polaków! Najpierw na dywanik, niech publicznie przeprosi za swoje zachowanie, jeśli nie to nakaz opuszczenia kraju i tyle w temacie. Myślę, że Trump nie będzie miał nic przeciwko temu, to mądry facet. List Ambasador USA z błędami i to jeszcze w języku angielskim. Amerykanie się jednak kompromitują. Jak mamy uwierzyć, że USA jest supermocarstwem i wygra III wojnę, skoro co krok to blamaż. Rosjanie i Chińczycy biją Amerykańców na łeb we wszystkich dziedzinach. Może lepiej zawrzeć sojusz z żółtkami? Niestety tak nas traktują, jak dajemy się traktować. Wystarczy wspomnieć sprawę IPN i zmiany w ustawie z Sądzie Najwyższym. Rozkazy polskiemu rządowi, Sejmowi, Senatowi i Prezydentowi wydają nie tylko ambasadorowie Izraela czy USA, ale nawet podrzędni sędziowie jakiegoś tam TSUE. Myślę, że tej pani powinno się już podziękować. To jest jawna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski i to ingerencja przeciwko rządowi. Taki tekst daje paliwo opozycji, a więc zmierza do uwalenia rządu. Jeżeli miała takie uwagi, bo taka jest sytuacja polityczna, to powinna o tym rozmawiać poufnie z premierem czy prezydentem, a nie publicznie walić taki tekst! Albo zrobiła to celowo i wówczas jest to akt wrogi w stosunku do legalnego rządu Polski, albo palnęła, ale to ją dyskwalifikuje jako dyplomatę. Chyba czas do domu. Godne wyjście to "Persona non grata" bo ta pani to obraza dla Polaków. Nieuk i ignorantka won. Na Węgrzech także nie jest lepiej. Ambasadorem Trumpa jest żyd Cornstein, prymitywny handlarz diamentami, otwarcie i oficjalnie w imieniu Stanów Zjednoczonych popierający węgierskie środowiska zboczeńców. Również oficjalnie w imieniu Stanów Zjednoczonych, grożąc na dodatek sankcjami wspiera ultralewacki Uniwersytet Środkowo Europejski (CEU) założony i utrzymywany przez Sorosa. Tyle tylko, że rząd węgierski nie zwraca wielkiej uwagi na tego krzykacza.
 • @kula Lis 67 20:28:07
  Wychodzi na to że ten propolski prezydent USA D.Trump, wysłał do najbardziej proamerykańskiego kraju w Europie przedstawicielkę, który swoim zachowaniem przypomina zachowanie ambasadorów CCCP.

  Ot paradoks...
 • @Jeremi 14:39:30
  Wyglada, że jest naturalnie jebnięta, poza tym ma potrzebę bycia zauważoną (wiek)
 • Taki "trynd"
  Teraz obowiązuje taki "trynd"w dyplomacji, że im głupszy, tym lepszy. Polska nie chce pozostać w tyle i na ministrów spraw zagranicznych wybrała "geniuszy", którzy wymyślili, Waszczykowski-San Eskobar, Czaputowicz-Morze Azorskie.
 • @Husky 20:52:31
  Przecież robisz to samo, co Żorżeta. Piszesz pro polski prezydent Tramp? Jakbym słuchał DT w 1982r. Czy dopiero jak jankeski żołdak będzie trzymał cię na "muszce" swojego M16, a Żyd wynosił twoje dobra, to zrozumiesz o co "kaman"? Dlatego USA dało Żorżete, bo taki mają do nas stosunek. Zresztą do Dudy, Kaczelnika, Morawiecki ego i reszty tych parszywych zdrajców trudno mieć jakiekolwiek inny stosunek.
 • Rzeczniczka Departamentu Stanu o Mosbacher
  Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert została poproszona o komentarz do listu Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego. Amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher świetnie radzi sobie z reprezentowaniem rządu USA w Polsce oświadczyła.
  Powiedziałabym, że ambasador Mosbacher świetnie sobie radzi z reprezentowaniem Departamentu Stanu i rządu Stanów Zjednoczonych w Polsce oceniła Nauert na briefingu w odpowiedzi na pytanie reportera agencji AP. Zwrócił on uwagę na popełnione w liście błędy w pisowni nazwisk polskich polityków oraz wskazał, że ogólny ton listu "nie przypadł Polakom do gustu". Nauert przypomniała, że Mosbacher ma polskie korzenie oraz "reprezentuje nasze ideały i wartości", w tym wolność prasy. Reporter AP zauważył, że pochodzenie ambasador nie uchroniło jej przed błędami w polskich nazwiskach. Rzeczniczka zaznaczyła, że jeśli chodzi o tę sprawę, może jedynie powiedzieć, że Mosbacher "świetnie sobie radzi, reprezentując nas" w Polsce, i podziękowała jej za wykonywaną "dobrą pracę".
 • @MacGregor 13:43:54 masz rację to nabotoksowana szkarada.
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15433516471d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
 • @MacGregor 13:43:54
  Ta pani ambasador wygląda trochę jak jakaś postać z kreskówki albo to jest mężczyzna zrobiony na kobietę, coś ala Begowski/Grodzka. Jedyna odpowiedź, na jaką zasługuje ta kobieta, pozbawiona nie tylko gustu i rozumu, ale również podstawowej wiedzy historycznej i dyplomatycznej, to PERSONA NON GRATA..Kiedyś dyplomata/ambasador musiał znać język kraju, zwyczaje i jego historię do którego był oddelegowany. Taki ambasador carski Repnin dobrze znał. Teraz z braku laku czyli kształcenia dyplomatów mamy to co mamy, czyli morza azorskie-Petru, Czaputowicz ten ostatni to ponoć profesor?, san eskobary Waszczykowski, etc....
 • List do premiera to nie wszystko?! Ambasador Mosbacher miała naciskać na członków rządu, by uprzywilejować amerykańskie firmy
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMGMzYi9wLzIwMTgvMTEvMjcvODI1LzQ4MC85ZDI2MjkyN2NiNjI0NzM4OWVmZGFjMGMyYmRiNmEzNi5qcGVn.jpeg

  List do premiera Morawieckiego to nie wszystko?! Amerykańska ambasador miała naciskać na ministrów i urzędników rządu, aby wprowadzić takie zmiany przepisów, które stawiałyby amerykańskie firmy działające w Polsce w uprzywilejowanej pozycji twierdzą dziennikarze „Do Rzeczy”. Wygląda jednak na to, że to nie ostanie doniesienia ws. Mosbacher, które mogą wywołać burzę. Dziennikarze „Do Rzeczy” piszą bowiem powołując się na źródło w rządzie PiS – że amerykańska ambasador jesienią tego roku wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, które zaangażowane były w pracę nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Pani ambasador zapraszała na spotkanie w sposób, który sprawiał wrażenie, że to bardziej polecenie służbowe. Żywo interesowała się jak przebiegają prace nad zmianami w przepisach. Dociekała. A potem padło bardzo zaskakujące żądanie. (…) Ambasador oczekiwała, że nowe przepisy w efekcie postawią amerykańskie podmioty w uprzywilejowanej pozycji wobec polskich firm czytamy. Zdaniem źródła tygodnika, roszczenia ambasador Mosbacher wywołały konsternację ludzi premiera Mateusza Morawieckiego.


  Ps... Pokazuje, gdzie jest miejsce władz bantustanu, co tacy zdziwieni jesteście. Po żydówce z Izraela przyszła żydówka z USA. Trump mówił, że kocha Polskę. A kogo nam przysłał? Ośmieszył Polskę w oczach całego świata. Odwołałbym ją za sam wygląd. Sam fakt, że Amerykanie przysłali osobę tego pokroju, świadczy o tym, jak nas naprawdę traktują. A my, łasi na pochlebstwa, naiwnie myślimy, że ważny z nas sojusznik. Ta ignorantka albo kompletnie zwariowała albo została "pouczona" jak ma się zachowywać w Polsce. Panie prezydencie Trump: Kogo nam pan tu przysłał? Jesteśmy jej niedyplomatycznym postępowaniem zniesmaczeni do tego stopnia, że nawet gdyby "OWA" została odwołana natychmiast to niesmak pozostanie na b.długo.Głupia tylko z pozoru: swoją ideą dania priorytetu firmom USA przed RP chce zyskać sympatię amerykańskich kongresmenów. Nie sądzę żeby to był pomysł (jw.) jej autorstwa. Ona na to jest zbyt prymitywna. Jedna Azari pojechała do Izraela to nam przysłali drugą. Pewnie bliskie znajome. Wywalić to straszydło niech Amerykanie zabiorą te analfabetkę z USA do Izraela!
 • Czego nie wolno ambasadorowi? „Mosbacher w porządnej akademii dyplomatycznej raczej nie uzyskałaby dyplomu”
  Czasy się zmieniają, ale dyplomacją rządzą od wieków wciąż te same zasady. Są wśród nich m.in. takt, elegancja, powściągliwość, dyskrecja. Jeżeli ktoś nie potrafi im sprostać, to lepiej, aby nie garnął się do takiej formy służby swojemu krajowi. Zawodowy dyplomata doskonale wie, co, kiedy i komu można napisać w oficjalnej nocie, co powiedzieć podczas oficjalnej rozmowy, czym podzielić się w kuluarach, a co subtelnie przemilczeć lub skwitować wymownym gestem, delikatnym uśmiechem, ledwo widocznym skrzywieniem ust, ironicznym spojrzeniem, leciutkim wzruszeniem ramion. Nie wiem, czy i jakie przeszkolenie zaliczyła przed wyjazdem na placówkę do Warszawy nowa ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Georgette Mosbacher, ale w porządnej akademii dyplomatycznej raczej nie uzyskałaby dyplomu. Nawet uwzględniając jej wrodzony temperament i biznesową przeszłość trzeba z ubolewaniem i zażenowaniem potraktować sposób, w jaki uznała za stosowne wyrazić swoje opinie na temat polityki prowadzonej przez polskie władze wobec mediów. Mówienie wprost i tzw. walenie prawdy prosto z mostu nie przystoi dyplomacie, chyba że rozmawia z kimś dobrze sobie znajomym w cztery oczy będąc pewnym, że żaden szczegół z tej wymiany zdań nigdy nie zostanie upubliczniony (czy jest to jednak dzisiaj możliwe?). Buta, arogancja, obcesowość, jawnie okazywane poczucie wyższości, lekceważenie przedstawicieli władz kraju, w którym jest się akredytowanym - taki zestaw cech powinien dyskwalifikować każdego kandydata na ambasadora, nawet jeżeli jest on od wielu lat zaprzyjaźniony z głową swojego państwa. autor: Jerzy Bukowski
 • @Andrzej Tokarski
  Żorżeta - imię i wygląd weteranki warszawskiego Pigalaka. Jak mawiał nasz kochany Marszałek Józef, jej kury szczać prowadzać a nie politykę uprawiać.
 • Krótki list do prezydenta Trumpa i dobitne słowa. Pawlicki: Niech pan ją zabierze. Zrujnuje nasze relacje z prędkością światła
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kODBiYy9wLzIwMTgvMTEvMjcvODI1LzQyMC84NWQzZTFmYzMzODE0MDAyYTM3ZDVjY2JiNjdjZmY4YS5qcGVn.jpeg

  Reżyser, producent i publicysta zwraca uwagę prezydenta USA, że ambasador Mosbacher delikatnie ujmując nie jest właściwą osobą na tym stanowisku.

  Dear Mr President @realDonaldTrump - take away this @USAmbPoland Ms Disaster, with her astonishing lack of culture and knowledge she will ruin Polish-US relations with a speed of light (Szanowny Panie Prezydencie - niech Pan zabierze tę Panią Nieszczęście; z jej zadziwiającym brakiem kultury i wiedzy zrujnuje relacje polsko-amerykańskie z prędkością światła napisał na Twitterze Maciej Pawlicki,
 • @kula Lis 67 09:30:09
  pani Żorżetta, podobnie jak jej przyjaciółka, pani Azari robią bardzo dobrą dla Polski robotę - i nie jest to mojej strony sarkazm -

  - pozwalają Polakom otworzyć oczy i zobaczyć rzeczywistość, w tym rzeczywistą rangę i pozycję Polski w świecie
 • @Andrzej Tokarski 13:08:03
  "ps
  od razu widać, że Szpirytus na urlopie - nie ma kto pały bez czytania postawić... :)"

  Z tego co wiem to nie ma możliwości oceniania notki ktoś kto jest zbanowany na pańskim blogu.
  Tak, że winnych proszę szukać gdzie indziej.

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 17:42:47
  no to się nie dziwę, że zawiesiła mi Pani konto za karę, że go wywaliłem na zbity ryj ze swojego bloga gdy zaczął się tam - podobno po pijaku - awanturować

  cóż za wzruszająca wierność - a jaka bezstronność

  doprawdy urocze

  równie ciepło pozdrawiam

  Andrzej Tokarski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031