Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Miecz przezwany krzyżem nie przestaje być - mieczem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

moje trzy grosze w wojnie religijnej

 

(tekst z 2016r)

 

Niewykluczone, że ów szczególnie miłujący prawdę badacz dojdzie do wniosku, iż przypadająca w tym roku - a hucznie zapowiadana rocznica chrztu Polski – to w istocie 1050 rocznica zniewolenia i odarcia z własnej tożsamości na rzecz obcej, do tego bardzo wątpliwej wiarygodności. Zaś uroczyste świętowanie tej rocznicy jedynie potwierdza stopień zaawansowania owego zniewolenia - czy ujmując rzecz bez ogródek – skutecznego wyprania mózgów. Ale to temat dla tych najdociekliwszych.

 

 

 

Nie wiem, co bym zrobił w roku 966, interesująco kontekst historyczny został zarysowany np. tutaj:

 

//historia.wp.pl/martykul.html?wid=16918973,

 

 

ale teraz, w 2016 roku po 2000lat z okładem zbierania doświadczeń -

 

gdyby przyszedł do mnie nieznany mi i nieznanego pochodzenia człowiek o bladej, szczurzej gębie, która już na pierwszy rzut oka by mi się nie podobała, człowiek kryjący się - wtedy - pod kapturem, lub -dziś - czapką i podniesionym kołnierzem, człowiek unikający patrzenia w oczy, lub – dziś – ukrywający oczy np. za ciemnymi szkłami - i powiedział mi:

 • że jest moim przyjacielem, ba, moim bratem – i że inny mój brat, którego nie znam i o którego istnieniu nigdy nie słyszałem, umarł hen daleko w krainie której istnienia nawet nie przeczuwałem, za mnie i za moje grzechy na krzyżu – i za grzechy wszystkich innych członków mojego plemienia. I że z tego powodu ja – i wszyscy członkowie mojego plemienia – i innych plemion jesteśmy winni temu który się nazwał moim bratem (choć go nie znam) i wszystkim jego braciom (choć też ich nie znam i nigdy o nich nie słyszałem) – i wszystkim ich potomkom aż po kres czasów – winni jesteśmy posłuszeństwo. Mimo, że są – tak twierdzą - naszymi braćmi, powinniśmy ich traktować jak ojców, nauczycieli i przewodników.

 • I bici po pysku zawsze nadstawiać drugi policzek.

 • Powinniśmy ich po kres czasów utrzymywać, karmić, poić, zapewnić dach nad głową, opał, wygody.

 • Oddać im władzę.

 • ODDAĆ IM WŁADZĘ NAD NASZYMI DUSZAMI! Oddać im władzę nad naszymi umysłami. Oddać im władzę nad naszymi bogami. Oddać im władzę nad naszymi ziemiami. Oddać im władzę nad naszymi jeziorami, stawami, rzekami, lasami. I wszystkim, co się w nich znajduje. Pozwolić im budować okazałe świątynie w miejscach kultu naszych bogów. Płacić już zawsze za budowę owych świątyń i ich utrzymanie.

 • Wygnać naszych bogów precz – i zatrzeć pamięć o nich. Za jedynego boga przyjąć tego który – jak mówił przybysz – umarł za nasze grzechy na owym krzyżu.

 • Zbrojnie wspierać przybysza i jego braci i ich następców by nową wiarę ogniem, mieczem, gwałtem, przymusem ( na chwałę Pana) – lub przekupstwem – zaszczepiać tam gdzie ona jeszcze nie dotarła

 • Zabijać (na chwałę Pana, oczywiście) wszystkich którzy owej nowej wierze nie chcą się podporządkować.

 • Nieść na ostrzach mieczów nową wiarę na wszystkie kraje i kontynenty - a wszystkich napotkanych nawracać – lub zabijać ich dla ich wiecznego dobra, nie znając litości – na chwałę Pana.


 

To bym mu odpowiedział: słuchaj no, łachudro – nie znam i nie chcę znać ciebie i twoich braci. Więc masz 10 sekund – i – tu użyłbym frazy, której użyłem jakiś czas temu pod adresem pewnego agresywnego i upierdliwego komentatora który w końcu nie posłuchał więc i tak dostał bana – frazy precyzującej wykonywaną alternatywną sekwencję ruchów jako horyzontalną, lub: horyzontalno-wertykalną.

Więc powiedziałbym: masz łachudro 10 sekund, WYPIERDALAJ STĄD W PODSKOKACH – a za pięć sekund mój brat, Saszko – którego nieruchome spojrzenie znają czytelnicy Neonu24 - brat Saszko uda się twoim śladem by sprawdzić czy opuściłeś moją ziemię.

Nie minęło 5 sekund, gdy mój brat Saszko spojrzałby na mnie z wyraźnym rozczarowaniem, ziewnął przeciągle i odwrócił głowę - widząc, że nie ma już czego sprawdzać...niestety...


 

Urodziłem się w katolickiej rodzinie, zanim się zorientowałem co i jak, ochrzczono mnie, chodziłem na religię, byłem u komunii i bierzmowania – i właśnie dlatego uważam, że mam prawo do mocno krytycznej oceny chrześcijaństwa.

Zaszczepione w dzieciństwie schematy możemy zweryfikować dopiero w wieku dojrzałym, gdy już jesteśmy w stanie poszukać niezbędnej do tego wiedzy. A w świetle owej wiedzy to Boże Dzieło, Dobra Nowina jawi się jako mocno naciągana i skierowana chyba tylko to naiwnych iście szatańsko podstępna opowiastka o tym, dlaczego powinniśmy oddać wszystko obcym i jeszcze z tego być dumni. I rzeczywiście chyba musimy być bezgranicznie naiwni – by szczycić się tym. Pokazywać ten szaleńczy akt autodestrukcji i w następstwie tego destrukcji całego otaczającego świata jako powód do dumy. Budujący naszą tożsamość narodową. Uroczyście świętować rocznicę upadku i zaprzaństwa.

Właściwie w tym kontekście wypada przyznać rację wyznawcom Islamu, którzy o białych mówią „niewierni”. Jak inaczej nazwać tych, którzy wyparli się wiary swoich przodków? Czy w tym kontekście uprawniona jest teza, że cywilizacja która zaparła się swoich wierzeń i swoich korzeni słusznie i sprawiedliwie niejako sama się unicestwi? – co właściwie już obserwujemy.

To biała rasa upostaciowiona nieprzeliczonymi hordami sfanatyzowanych a jednocześnie bezgranicznie zachłannych prymitywów tzw „rycerzy” - z podjudzenia równie obłąkanych i równie pazernych władców kościelnych i świeckich - ze złowrogim dla milionów ofiar symbolem chrześcijaństwa na ustach, tarczach, płaszczach, chorągwiach – ale przede wszystkim krzyżem/mieczem w dłoniach - niosła na cały świat wojnę, zbrodnię, śmierć, grabieże, niewolę, zniszczenia całych cywilizacji w obłąkańczej misji niesienia postępu, którego nikt nie pragnął - wszyscy których ów „postęp” dotknął (a mieli szczęście przeżyć) – przeklinali go i jego nosicieli najcięższymi przekleństwami. Odebrała wolnym ludziom niespieszne szczęśliwe prowadzone w harmonii z naturą życie, obdarzając w zamian tych co przeżyli niewolniczą pracą z piętnem grzechu pierworodnego wymagającym dozgonnej pokuty dla jego odkupienia. I oczywiście pokornego nadstawiania drugiego policzka – swoim ciemiężycielom.

Ludzie przez tysiące lat żyli w zgodzie z naturą, mieli swoje światy, swoich bogów mniejszych i większych, swoje wierzenia, swoje legendy – ale też mieli samochody (może samobiegi), które same się tankowały, same się garażowały, w końcu same się reprodukowały i utylizowały. Materiały budowlane i opałowe same rosły, ziemia rodziła i karmiła swoimi owocami. Starczało dla wszystkich. Trzeba było dopiero białego człowieka, jego obłąkanej fałszywej religii i wywodzącej się z niego żarłocznej,prostackiej, niszczącej wszystko, czego się dotknęła cywilizacji, by to wszystko legło w gruzach a świat stanął na krawędzi zagłady.


 

Na koniec: jestem jak najdalszy od antyreligijnej postawy palikociarni i tym podobnego lewactwa. Uważam się za człowieka głęboko religijnego i - w odróżnieniu od katolików – starającego się żyć religijnie na co dzień – ale nie na pokaz. Więc nie chcę zastąpienia chrześcijaństwa ateizmem – nie tędy droga. Życzyłbym sobie odrodzenia narodu, którego jestem częścią. Jednak moim zdaniem prawdziwe odrodzenie nie jest możliwe bez odrzucenia fałszywych dogmatów. Jednym z nich jest fałszywa obca wiara. Innym fałszywy sojusz z fałszywymi przyjaciółmi – w istocie bezwzględnymi okupantami. Jedno i drugie wywodzi się z tych samych zatrutych korzeni.

Pojawiają się nowe materiały historyczne: Słowianie byli (i nie siedzieli na drzewach) długo przed chrześcijaństwem, mam nadzieję że będą i równie długo po chrześcijaństwie. Ten tak uporczywie a fałszywie hołubiony okres winien z czasem być traktowany tak, jak napisałem w komentarzu pod świetnym tekstem innego blogera : coś pośredniego między dżumą a gangreną.

Ci, którzy przeżyją, będą mocniejsi.

Kontekst wpływu zatrutej wiary i jej emisariuszy na losy Polski można prześledzić i ocenić na podstawie faktów przytoczonych np. tu:

//www.eioba.pl/a/4c4f/rozbiory-polski-w-obliczu-manipulacji-kosciola-katolickiego


 

Znacząca jest też historia życia i śmierci Władysława Warneńczyka, jego powołania na tron, zdrad w następstwie podjudzenia (świetne słowo, krótkie a tyle treści) swojego mentora i dobroczyńcy i wreszcie haniebnej śmierci – takiej jak słusznie należy się zdrajcy. Za tym zdarzeniem stoją te same ręce, te same knowania, te same łotrowskie motywacje.


 

Tekst zainspirowany medialną szopką pt ” rocznica chrztu Polski” będącego w istocie afirmacją aktu zniewolenia. Po cyrku pt „Muzeum żydów polskich Polin”, potem kolejnym o dzielnych Polakach ratujących żydów – następna faza prania mózgów. Z jednej strony myślę: niech sobie moi rodacy wierzą w co chcą – ale z drugiej strony może jednak warto postawić publicznie kilka pytań. Czy, drodzy Wierni, skupiając się już tylko na dniu dzisiejszym, gdy patrzycie na tych upasionych tłustych lubieżnych odbytobieżnych katabasów, miłośników, ba - smakoszy dzieci i kleryków - obwieszonych złotem i wszelkim splendorem – z trudem oderwanych od sutych śniadanek, by z niechęcią „sprawować powinność” - to jak myślicie, czy Bóg, który ich sobie wybrał na przedstawicieli wygląda tak samo jak oni? I gusta ma podobne? Takiego Boga chcecie czcić? Czy może Bóg nie wybrał, tylko oni sami, nie pytając Go o zdanie, się wybrali? A was, drodzy Wierni, wybrali do dożywotniego dymania? To gdzie ta Boża Wszechmoc? Stawiająca tego Boga nad innymi?

Może pora puknąć się w czółko, Wierni...?


 

Chciałoby się zaapelować: drodzy Polacy, na początek poznajcie samych siebie, swoją prawdziwą historię – a gdy przyjdzie, co nie daj Boże, do ratowania, to ratujcie przede wszystkim siebie, swoich bliskich. Obcych na końcu. OKUPANTÓW nie ratujcie NIGDY! 

KOMENTARZE

 • nie chce mi się wierzyć, że ktos przytomny umysłowo, będąc Polakiem
  może nie tylko napisać, ale potem jeszcze chwalić się tak prymitywnym tekstem

  No i ten groźny brat Saszko (kimkolwiek jest, bo nie wiem, o kogo chodzi) to wyjątkowo racjonalny argument - tylko pogratulować
 • ...
  """"
  Tekst zainspirowany medialną szopką pt ” rocznica chrztu Polski” będącego w istocie afirmacją aktu zniewolenia.

  """"

  - jasne,ostatnie milenium to tylko wypadek przy pracy, ciekawe, czy w historii Wielkiej (bo pogańskiej ) Lechii

  Ciekawe, że "ludziom o szczurzej twarzy" ulegali w tym samym czasie i Wikingowie, i Frankowie - pewnie nie mieli Saszki pod bokiem
 • @MacGregor 14:19:51
  ...cóż, pozostaje jedynie wyrazić ubolewanie nad prymitywizmem tych komentarzy - ale trochę to rozumiem: jak się było od dziecka tłuczonym po głowie krzyżem - to się pozostaje w stanie opisywanym jako syndrom sztokholmski, czasami dożywotnio.

  To oczywiście dość żałosny stan - pozostaje jednak przyjąć do wiadomości, że w kraju tak okrutnie, brutalnie i nienawistnie - od stuleci - prześladowanym przez żydów - są tacy, dla których uzasadnionym i moralnym, również wobec przodków, którzy zginęli walcząc z tą gangreną - jest modlenie się do żydowskiego fantoma i czynienie Królową równie wątpliwej jak on co do samego faktu istnienia - jego żydowskiej matki

  To zakrawa na obłąkanie, a te, jak wiemy, zwykle bywa nieuleczalne

  Już wolę niesprawdzalny mit Wielkiej Lechii, niż trwanie w upokarzającym pokłonie wobec równie niesprawdzalnego mitu żyda-odkupiciela


  Ale jak pan chce, niech pan wierzy, MacGregor - wiara czyni cuda, tylko raczej nie panu - w cudowny sposób, ani się pan obejrzy, jak potomkowie Jezusa zainstalują się panu w chałupie -

  - a wtedy nie zapomnij pan nadstawić drugiego policzka :))


  zdrowia, dużo zdrowia życzę, zdrowie, panie, najważniejsze...
 • @
  Kolejne dyrdymały o jakichś błędach sprzed ponad 1 tys lat :)))
  Niech Pan sobie poczyta chociaż z kilka opracowań o średniowiecznej
  Europie i pozycji w niej plemion słowiańskich i o ich wzajemnych relacjach
  Komu udało się zorganizować państwo bez przyjęcia chrztu ?
  Jedynie Litwini zwlekali do XIV wieku ,przy czym zdecydowana większość jej mieszkańców ( 90 %)
  była już wcześniej chrześcijańska
  Gdybanie ,że plemiona słowiańskie mogły wtedy się zjednoczyć niczego nie zmieni bo do tego nie doszło
  bo lepiej było wtedy przyjąć chrzest bo to ludzie kościoła należeli wtedy do awangardy europejskiej nauki
  i kultury , chrzest otwierał wejście na europejskie "salony"
  Są to tak jednoznacznie oczywiste sprawy ,że aż trudno uwierzyć by dorośli ludzie mogli wciąż snuć
  jakieś opowieści o przerażającym chrześcijaństwie ,które "połknęło" wolne od przemocy poganskie
  wierzenia Słowian :)))))
 • @puuuq 16:43:59
  no, sam pan widzi - tak Pana molestowano i molestowano - że aż się Pan rozsmakował...:))
 • 5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 17:28:21
  witam
 • @puuuq 16:43:59
  „Komu udało się zorganizować państwo bez przyjęcia chrztu ?”

  Istnieje cały poczet królów polskich sprzed chrztu w 966, znajdujący się w klasztorze na Jasnej Górze (niegdyś miejsce kultów słowiańskich ) - czy ci królowie nie byli królami państwa, czyli wspólnoty osiadłej na określonym terytorium i kierującej się własnymi prawami?
  Czy państwo Aztekow czy Inków sprzed najazdu chrześcijan, nie były państwami? Staroźytny Egipt, Rzym i Grecja nie były państwami? Co ty tu za kit usiłujesz ludziom wciskać?
 • @Andrzej Tokarski 17:09:34
  A coś z sensem ma Pan do przekazania czy tylko bablanina , z której nic nie wynika ?
  Wysmarował Pan elaborat o beznadziejnym chrześcijaństwie
  bez najmniejszej znajomości historycznych źródeł , tylko na podstawie swoich
  zbolałych wyobrażeń :))))))
  //Jednak moim zdaniem prawdziwe odrodzenie nie jest możliwe bez odrzucenia fałszywych dogmatów. Jednym z nich jest fałszywa obca wiara. //
  Proszę przedstawić walory wiary co ma zastąpić chrześcijaństwo
  albo nie brać się za tematy , które Pana przerastają
 • @Lotna 17:32:30
  //Istnieje cały poczet królów polskich sprzed chrztu w 966, znajdujący się w klasztorze na Jasnej Górze (niegdyś miejsce kultów słowiańskich //
  Wartość tego "dzieła " jest taka sama jak część kronik Kadłubka czy Długosza o zmaganiach naszych przodków
  z Aleksandrem czy cezarem albo o poskromieniu wawelskiego smoka czyli żadna
  Pierwsze słowiańskie państwo Samona na Morawach w połowie VII w nie miało króla ,
  czescy Przemyślidzi nie mieli króla ale jakieś nawet nienazwane przez nikogo słowiańskie plemiona nad Wisłą
  miały ich całe parady..... i to na długo przed nową erą :)))
  Nawet gdyby założyć ,że nie było konkretnego słowiańskiego państwa a jedynie oni sami tworzyli jakąś federację
  plemion na wzór Hunów czy Awarów , to chyba nie umknęłoby to uwadze kronikarzy i wiedza o nich byłaby przynajmniej
  utrzymana tak jak to miejsce w przypadku w/w koczowniczych ludów , a skoro takiej wiedzy ani żadnych innych np archeologicznych śladów nie ma ,to też nie ma najmniejszych podstaw by o tak wyjątkowej pozycji Słowian tu perorować
 • @puuuq 18:03:21
  Nikt tu nie peroruje o wyjątkowości Słowian, mówimy tu o państwach, które zostały założone przez ludzi, którzy nie byli ochrzczeni. Nawet gdyby nie było żadnych śladów archeologicznych, co jest nieprawdą, bo jest ich coraz więcej, nawet gdyby Słowianie w ogóle nie istnieli, to nie zaprzecza to faktowi, że cały szereg potężnych, niechrześcijańskich państw istniał w historii, niektóre do dnia dzisiejszego. Twierdzenie więc, że bez chrztu nie może powstać państwo jest kompletną bzdurą.
 • @puuuq 17:41:36
  przerastają - Pana zdaniem. Moim - Pan sięga zbyt wysoko, wyżej swojego pułapu poznawczego
  o jakich źródłach Pan mówi, których nie znam? Może o rzeczywistym chrzcie Polski, tym z 840go?
 • @Lotna 18:12:24
  //Twierdzenie więc, że bez chrztu nie może powstać państwo jest kompletną bzdurą //
  Proszę o jakiś elementarny umysłowy wysiłek bo mowa tu jest o okresie kształtowania się
  państw w Europie w okolicach X -XII wieku gdzie generalnie jedynie na rubieżach kontynentu
  pogańska pozostawała Litwa ,i to tylko jej elity , pozostałe obszary w tym okresie były już schrystianizowane
  czyli warunkiem zaistnienia wtedy państw było przyjęcie chrztu i to nie dlatego ,że akurat ta religia była lepsza
  a jedynie dlatego ,że ta religia była wtedy wszystkim ( polityka , kultura , nauka, prawo)
 • @Lotna 18:12:24
  ...prawdziwy chrzest Słowian, taki na modłę chrześcijańską odbył się w 840r na zamku w Kruszwicy. Popiel II z podjudzenia saksońskiej księżniczki Ryksy zaprosił 20 wielmożów słowiańskich, ugościł ich i - otruł. Tak całkiem na śmierć, czyli jak wskazują dalsze losy pochodu chrześcijaństwa przez świat, było to całkiem po chrześcijańsku.

  W ten sposób zbudowano podwaliny pod zaszczepienie nowej władzy i nowej wiary. Operacja została powtórzona później jeszcze raz, ale to było już za panowania chrześcijaństwa - na 30 dostojnikach słowiańskich, więc nie można mówić o chrzcie, ale raczej o umocnieniu w w wierze.

  Z tej historii wynika kilka wniosków, np taki, że były tu jakieś zamki. I jacyś władcy zbyt mocni, by ich rozgonić kijami, skoro trzeba było ich zapraszać i gościć. Byli też na tyle znani, że saksońska księżniczka zawracała sobie nimi głowę. Więc trudno przyjąć, że siedzieli na drzewach i żywili się żołędziami.
  A skoro byli władcy do otrucia, to pewnie byli i jacyś poddani, i jakieś majątki którymi władali

  jak ktoś ma jeszcze trochę oleju w głowie, to sobie obejrzy mapy Cesarstwa Rzymskiego - a jak sobie obejrzy, to może przyjdzie mu do głowy pytanie: jak to się stało, że Rzymianie podbijali ziemie na zachodzie Europy - ale za nic nie chcieli podbić tych na północ i wschód, tych dzikich borów zamieszkałych jedynie przez słowiańskich prymitywnych półludzi. Bali się duchów, a może niedźwiedzi?

  A może próbowali? i dostali taką odprawę, że wiedzieli już, że nie ma tam czego szukać - prócz śmierci?

  Im dłużej się tym tematem zajmuję tym bardziej widzę, że chrześcijaństwo było przekleństwem dla wszystkich ludów, które się z nim zatknęły - z wyłączeniem roznosicieli tej zarazy, niestety - ale oni w te bujdy nie wierzą - tylko ich używają jako machinę oblężniczą a potem kajdany
 • @Andrzej Tokarski 18:43:23
  //o jakich źródłach Pan mówi //
  O podstawowych w sytuacji gdy rozważane jest średniowiecze ( Jordanes, Prokopiusz z Cezarei , Paweł Diakon, Izydor z Sewilli )
  albo opracowaniach polskich historyków ( Łowmiański , Labuda , Strzelczyk )
  // o rzeczywistym chrzcie Polski, tym z 840go? //
  Polski w 840 ?
  I to ma być poważna dyskusja ?W połowie X kronikarz i kupiec Ibrahim nie potrafi nazwać państwa Mieszka
  ale Pan wie o chrzcie Polski o sto lat wcześniej ?
  Pozdrawiam i na dalsze brnięcie w absurdy nie dam się wciągnąć :)))
 • @puuuq 19:08:19
  również żegnam, bez obrazy
  to zdarzenie jest opisane w wielu źródłach - jakby Pan nie wiedział, to już wie...
 • Autor
  Historyjka, ktöra Pan przytacza ma przeciez miejsce w historii. Nie wiemy, coprawda, czy Wojciech Slawnikowic mial szczurze oblicze, pewnym jest jednak, ze cos tam krewkim Prusom gledzil o grzechach, pokucie, smierci na krzyzu i podobnych zaletach wiary chrzescijanskiej, w wyniku czego poniösl smierc meczenska. Tragedia ta byla Chrobremu "jak znalazl", podobno zawczasu przygotowal szkatuly na relikwie nieszczesnika. No a potem poszlo juz gladko: Polanom zalecil mieczem wprawki, miast piörem.
  Nawet starych deböw nie oszczedzil, ale co jeden idiota kazal wycinac, wspölczesny idiota zaczal sadzic na powröt /"deby wolnosci"/.
  Wracamy do korzeni?
 • @Autor
  Niepotrzebnie pastwi się Pan nad „białymi”.

  „To biała rasa upostaciowiona nieprzeliczonymi hordami sfanatyzowanych a jednocześnie bezgranicznie zachłannych prymitywów”

  „Biała rasa”na dzisiejszym zachodzie nie była homogenicznym plemieniem, były to obszary zwane przez Rzymian, między innymi Galią i Brytanią, podobnie jak obszary na wschód od Renu zwane były Germanią.
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_Rzymskie#/media/Plik%3ARoman_Empire_Map.png
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_Rzymskie#/media/Plik%3AInvasioni_barbariche_occidente_268-271.png

  „Galowie – nazwa, którą Rzymianie określali celtycką ludność Galii – dzisiejszej Francji, Belgii, północnych Włoch, południowej Holandii i zachodnich Niemiec.

  Około 600 roku p.n.e. Galowie napadli na Nizinę Padańską wypierając wpływy Etrusków. W I wieku p.n.e. Rzymianie rozpoczęli podbój Galów, którego ostatnim etapem był podbój Galii w latach 50. I wieku p.n.e. przez Juliusza Cezara podczas wojen galijskich.”

  „Brytania (łac. Britannia lub Insula Albionum) – nazwa stosowana przez Rzymian w odniesieniu do dwóch największych Wysp Brytyjskich.
  (...)
  Dzisiejsza Wielka Brytania była określana jako Britannia Maior (Brytania Większa), natomiast dzisiejsza Irlandia była określana mianem Britannia Hibernia (Hibernia).

  Nazwa Brytania jest związana etymologicznie z Bretanią, krainą we Francji. Obydwa obszary były zamieszkiwane przez ludność celtycką.
  (...)
  Brytanię w czasach rzymskich zasiedlała głównie ludność celtycka: Brytowie na terenach dzisiejszej Anglii i Walii, Irlandczycy w Irlandii, oraz nieindoeuropejski lud Piktów na terenach dzisiejszej Szkocji. Po wycofaniu się Rzymian na początku V wieku, wyspy stały się celem najazdów plemion germańskich: Anglów, Sasów i Jutów.”

  Podobnie jak Brytanię zajęli Anglowie i Sąsiadów, Galię zajęli Frankowie

  „Frankowie (łac. gens Francorum lub Franci) – nazwa zbiorcza określająca zachodniogermańską federację plemion, u swoich, uchwytnych źródłowo, początków, tj. w III w. n.e., zamieszkującą tereny na północ i wschód od dolnego Renu. Między trzecim a piątym wiekiem część Franków najeżdżała terytorium cesarstwa rzymskiego, gdy inna część weszła w skład rzymskich wojsk w Galii. Tylko Frankowie saliccy utworzyli królestwo na terenach rzymskich. Pod wodzą rodzimej dynastii Merowingów podbili niemal całą Galię. Pod władzą Karolingów państwo to stało się wiodącą siłą chrześcijańskiego Zachodu. Jego rozpad dał początek dwóm wiodącym siłom średniowiecza: królestwu Francji i Świętemu Cesarstwu Rzymskiemu.”
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Frankowie#/media/Plik%3AFranks_expansion.gif

  O Świętym Cesarstwie Rzymskim można poczytać tutaj:
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Święte_Cesarstwo_Rzymskie

  „Należy pamiętać, że ciągłość instytucjonalna cesarstwa rzymskiego formalnie nigdy nie została przerwana. W 476 wódz germański Odoaker uznał się symbolicznie wasalem Zenona, cesarza wschodniego. Przyjęcie godności cesarza rzymskiego, najpierw przez Karola Wielkiego w 800 oraz przez Ottona I w 962, należy traktować jako odnowienie realne Cesarstwa Rzymskiego, lecz na płaszczyźnie ideologiczno-formalnej było to jedynie przekazanie owej godności, nigdy nie zarzuconej, w nowe ręce.”

  Zajęcie tych terenów było jednoznaczne nie z eksterminacją tubylczej ludności, czyli Galów i Celtów (a także później Słowian), ale z jej zniewoleniem. Najeźdźcy stali się tamtejsza „szlachtą”, której do polskiej szlachty, wywodzącej się z Polaków nie sposób porównać, bo byli to po prostu okupanci, którzy stali się bardzo nieliczną (ok. 4% populacji) „elitą”, którą zresztą są do dnia dzisiejszego. To oni narzucali religie, system społeczny i ekonomiczny, oświatę, kulturę, rzezie i wojny - i dzieje się tak do dnia dzisiejszego. Te same rody, które miały władzę i bogactwo wieki temu, mają władzę i bogactwo w dniu dzisiejszym.

  Wbrew temu, co nam się opowiada, „biała rasa” została zniewolona wieki temu przez stosunkowo nieliczną grupę osób (rodów), która jest odpowiedzialna za te wszystkie zbrodnie i wykroczenia, które był Pan uprzejmy wymienić w stosunku do wszystkich ludzi mających jasny kolor skóry.
 • @MacGregor. nie wysilaj się. To, że ty Polakiem nie jeste my Sławianie o ty wiemy :)
  .


  To jest symbol twojej ojczyzny. Władcy tego Imperium stworzyli Nowożytne WOLNON-MULARSTWO (free- masonry).  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/Insigne_Francum.svg/800px-Insigne_Francum.svg.png
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/First_French_Empire_1812.svg/800px-First_French_Empire_1812.svg.png
  .
 • @puuuq 18:55:33....kształtowania się państw w Europie (....) gdzie generalnie jedynie na rubieżach kontynentu....
  Proponuję dostrzec , że nie ma czegoś takiego jak kontynent Europa.
  Jest to pewien obszar polityczny, dobrze określony w języku rosyjskim"JEWROPA".

  Dlatego nic dziwnego, że w Mistrzostwach Europy startuje drużyna IZRAELA.

  ps.

  Kroniki są "źródłami" dla tych , którzy uznają je za źródła.
  A kto ma prawo decyzji?
  Silni/bogaci/zorganizowani...
 • @morgan 19:21:32
  historyjkę o zakapturzonym łachudrze przytoczyłem świadomie, o podniesionym kołnierzu i okularach też - ale nie powiem dlaczego:)

  w tle zawsze majaczy obraz Sanderusa z Krzyżaków, no i nieprzeliczonego mrowia pobożnych braciszków, co to dla zbawiania duszy gotowi obedrzeć do gołej skóry
 • @Lotna 19:30:50
  Przepraszam, miało być „Sasi”, nie „sąsiadów”.
 • @Lotna 19:30:50
  pozwoli Pani, że pozostanę przy swojej ocenie białej rasy
 • @Zbigniew Jacniacki 19:38:52
  dobrze jest pamiętać kto przez 1000lat zajmował się u nas edukacją, w tym "poprawianiem" źródeł. A historia Biblioteki Aleksandryjskiej uczy, że w sprawie właściwego kształtu historii i całej nauki - nie ma przebacz!
 • @puuuq 18:55:33
  Ja również proszę o minimum wysiłku umysłowego, bo skoro, jak twierdzisz „ warunkiem zaistnienia wtedy państw było przyjęcie chrztu i to nie dlatego ,że akurat ta religia była lepsza
  a jedynie dlatego ,że ta religia była wtedy wszystkim ( polityka , kultura , nauka, prawo)”, to, rzuciwszy okiem na historię podbojów ludów Europy, nasuwa się logiczny wniosek, że najeźdźcy podbijali coraz to nowe tereny, zniewalali tubylczą ludność i tworzyli państwo według własnego konceptu: narzucali religię, a wraz z nią politykę, kulturę, naukę i bezwzględne prawo, w imię tej religii tłamszące wszelki sprzeciw. Powstające państwa były niczym innym, jak rozszerzaniem wpływów, a stosunkowo mała i gęsto zaludniona Europa nie miała szans obrony przeciwko tym hordom sfanatyzowanych rycerzy mordujących w imię Chrystusa, o których pisze Autor.
 • @MacGregor "Scottish Rite Freemasons" - Wolnomularze Obrządku Szkockiego"
  .

  MacGregor = czyli bohater filmu "Szatan Z(S) 7 Klasy"  masońska symbolika:

  M (mason) = 13 = Satan

  G (gnosis) = 7 = człowiek który uważa, że to rozum ludzki jest bogiem (dał się skusić Lucyferowi = Szatanowi)

  7 = 3 (compass, cyrkiel) + (square , kwadra) = kółko i krzyżyk =

  kobieta i mężczyzna.


  Suma liczbowa MacGregor = 303 = 33


  Święte MacGregor-ów "BARWY OCHRONNE" - "BARWY WALKI"


  "Dwóch Takich co Ukradli Księżyc", "Czarodziejskis meloniki"


  https://www.tomminogue.com/tom/wp-content/uploads/2016/09/Black-Boys.jpg
  http://www.pglfk.org/images/2014/Lodge95/250-15.jpg
  https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNzYzMzM4NjQwNV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTI2OTE0NjM@._V1_.jpg
  https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/1200x675/p060z8dd.jpg  .
 • @Krystyna Trzcińska 19:56:39
  pax, pax z McGregorem :)
 • @puuuq "Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA!"
  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/01/07/niemcy-jacy-niemcy-niemcy-nie-sa-starsze-od-usa/


  Wschodnia Francja to ziemie zagrabine Sławianom przez ŚWIĘTE CESARSTWO ŻYdMSKIE FRANCÓW,

  z których utworzono ATRAPĘ, której sami dobrze nie wiedzieli jak nazywać,

  I tak, kilka nazw dla przykładu:

  FRANKI, Alemanii, TEUTONY, SAXONs, PRUSACY, Germany, DeutschlandY....................................... ciężko za francami traffic, ale

  jaki człowiek o zdrowych zmysłach będzie zajadał się ŻĄBAMI i Ślimakami,.... - chyba lylko jakiś inny slimok REPTYLIAN.


  http://www.euratlas.net/history/europe/900/900.jpg

  https://c1.staticflickr.com/6/5052/5514322558_d22f8cf4c9_b.jpg  .
 • @Andrzej Tokarski 18:59:36
  Wcięło mi komentarz, więc powtarzam:
  Podobnego chrzestu doświadczyły z rąk chrześcijan ludy obu Ameryk, gdzie 98% Indian zostało wymordowanych. Potem, masoni mający ręce zbroczone ludzką krwią po pachy, za pomocą „machiny oblężniczej”, utworzyli wspaniały kraj wolnych ludzi, których następnie uczynili ńiewolnikami, jakimi Amerykanie są w dniu dzisiejszym. Wariacje na ten sam temat, nic nowego pod słońcem na przestrzeni tysiącleci.
 • @Andrzej Tokarski - Dom OKRĄGŁRGO STOŁU strzeżony przez zaślimaczone GADZINY EGIPSKIE - SKSZYDLATE MacGregor - Szatany.
  .


  DOM WSCHODZĄCEGO ŚŁOŃCA - JUTRZENKI - NIOSĄCEGO ŚWIATŁO - LUCYFERA.
  PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, ŻE W W CAŁEJ EUROPIE NIE MA ZAMKÓW WAROWNYCH STARSZYCH NIŻ ~1000 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  PROSZĘ SOBIE ZADAĆ PYTANIE - DLACZEGO ????????? !!!!!!!!!!!!


  http://www.ngw.nl/heraldrywiki/images/0/00/Carlisle.jpg

  .
 • @Lotna 20:35:32
  chrzczono gdzie się tylko dało- Afrykę wychrzcili, nawet kilka razy, obie Ameryki, Słowiańszczyznę i całą Europę, próbowali chrzcić islam, brali się za Azję, Indie, Pakistan, Rosja też wychrzczona jak się patrzy - zawsze mord, rabunek, kolonizacja, niszczenie cywilizacji

  na wschodzie mówią: wielki szatan - coś w tym jest jak się głębiej zastanowić

  kamieniem węgielnym "wspaniałej krainy wolnych ludzi" - było gigantyczne ludobójstwo i grabież - na takiej podbudowie nic moralnego nie może powstać
 • @Lotna 19:55:52
  Nie chodzi o historię wojen czy metody ewangelizacji w Europie a jedynie o warunki
  jakie należało zachować do zorganizowania sobie państwa
  i takim było przyjęcie chrztu .Nikomu , poza wspomnianą Litwą
  nie udało się jako konkretny , niechrześcijański kraj przetrwać
  dłużej niż do XIV wieku , i tylko o to mi tu chodzi czyli ,że
  Polska by zaistnieć musiała też przyjąć chrzest bo innego
  wyjścia nie było , gdyby go nie przyjęła ,to wszystkie słowiańskie
  plemiona jakie zdołał zjednoczyć Mieszko podzieliłyby los
  Słowian Połabskich , nie byłoby najmniejszych szans na zachowanie
  pogaństwa
 • @puuuq 22:12:59
  ...i z tego wynika, że ugięto się przed barbarzyńską przemocą - a nie że jest to jakaś nasza rodzima wiara za którą warto głowę kłaść, czy choćby ziewnąć...
  Walka Słowian z rodzimym i obcym krzyżactwem trwała jeszcze przez stulecia, władza narzucała siłą nową wiarę, ludzie w skrytości czcili starych bogów i cały przebogaty świat duchowy Słowiańszczyzny
  Dobrym przykładem jest tu postać króla Bolesława Wyklętego, zwanego Zapomnianym - stającego po stronie starych wierzeń i ich wyznawców: został pracowicie wygumkowany z historii Polski przez katospecjalistów od poprawiania historii. Jak wyglądało to poprawianie, to wiemy na przykładzie Biblioteki Aleksandryjskiej
 • @puuuq 22:12:59
  Widzę, że się kompletnie zakałapućkałeś próbując robić z ludzi wariatów. Tym twierdzeniem:
  „Polska by zaistnieć musiała też przyjąć chrzest bo innego
  wyjścia nie było , gdyby go nie przyjęła ,to wszystkie słowiańskie
  plemiona jakie zdołał zjednoczyć Mieszko podzieliłyby los
  Słowian Połabskich , nie byłoby najmniejszych szans na zachowanie
  pogaństwa”
  zaprzeczyłeś własnemu twierdzeniu, a mianowicie : „Są to tak jednoznacznie oczywiste sprawy ,że aż trudno uwierzyć by dorośli ludzie mogli wciąż snuć
  jakieś opowieści o przerażającym chrześcijaństwie ,które "połknęło" wolne od przemocy poganskie
  wierzenia Słowian :)))))”
  A więc jednak połknęło, skoro alternatywą było unicestwienie samych Słowian.
  Jeśli masz jeszcze co to tego jakieś wątpliwości, to przeczytaj powyższy komentarz Autora.
 • @Lotna 02:14:39
  Nie ma tu żadnego zaprzeczenia ,wystarczy nie traktować chrześcijaństwa
  jak jakiejś siły , która spadła na ludzi z nieba lecz jak nie tylko religię ale
  ruch społeczny , obejmujący wszystkie aspekty życia .
  To tak samo jakby dzisiaj zrezygnować z największych osiągnięć
 • 5*
  5* panie Andrzeju
  GOAT
 • @puuuq 10:43:56
  trafiony, zatopiony

  jak przychodzi powódź, to się ją przeczekuje - a nie zaczyna wyznawać kult ryb i żab
 • @puuuq 10:43:56
  zapomniałem dodać, a to w sumie najważniejsze: saksońska księżniczka Ryksa była oczywiście - chrześcijanką
 • @puuuq 10:43:56
  „Ruch społeczny” - weź mnie nie rozśmieszaj, ruch społeczny, który cię skróci o głowę!

  Manipulujesz tak, że aż przykro patrzeć, pytanie tylko, czy robisz to dlatego, że Ci zrobiono wodę z mózgu, czy usiłujesz innym zrobić wodę z mózgu.
 • @Lotna 12:33:44
  //ruch społeczny, który cię skróci o głowę!//
  Niestety nie potrafisz zachować obiektywizmu i jedynie pamiętasz
  o najgorszych stronach chrześcijaństwa .Czy tak trudno zrozumieć ,że
  ta religia i sam kler przez kilka stuleci zupełnie zdominował wszystkie aspekty życia
  ludzi w Europie , cała nauka , polityk, kultura i prawo było związane z tą religią
  Ciągle się przypomina o niszczeniu przez kler starożytnej kultury a przecież ,
  nie kto inny jak irlandzcy mnisi uratowali setki starożytnych tekstów od zapomnienia
  Kto był największym pracodawcą ? Kościoły i zakony .
  A sama sztuka , kto zamawiał i płacił największym artystom ?
  Najłatwiej dostrzegać tylko krucjaty i inkwizycję
  Kariera chrześcijaństwa , to chyba najważniejsze wydarzenie w historii Europy
  i należy umieć jakoś obiektywnie na nią patrzeć
 • @puuuq 14:14:36
  odnoszę wrażenie, że rzeczywiście służył Pan do mszy u świętej Brygidy - dajże Pan już spokój, nie ma Pan racji, ale może mieć klasę się z tym pogodzić, nie brnąć w argumenty wiejskiego katechety
 • @puuuq "jedynie pamiętasz o najgorszych stronach chrześcijaństwa" - "chrześcijaństwa"?? - puuuk, puuk, puk HALLO ??
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/146717,obonato#comment_1509758


  " KOSCIÓŁ zamawiał i płacił największym artystom"


  A kogo okradli i zrabowali aby im płacić ?????????????????

  ( To samo robią dziś w PRZEBRANIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


  DLA KOGO PAŁACE te były budowane i czyje domy był tą "uratowaną" sztuką ZDOBIONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Ilu feudalnych chłopów (Sławiańskich niewolników) i ch dzieci to nakarmiło ????????????? !!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  A któr z tych feudalnych chłopów (Sławiańskich niewolników) miał czas to oglądać ???? Który KSIĄDZ ARYSTOKRATA FRANCYJSKI wpuścił by Polaskiego Sławiańskiego chłopa na KOMNATY ???!

  " cała nauka , polityka, kultura i prawo było związane z tą religią"


  - I tu się nie mylisz! -


  Cała ludzkość od tej pory udczuwa "błogosławieństwa" tych BABILOŃSKICH OKRUTNYCH, KRWAWYCH - Nieludzkich PRAKTYK
  RELIGIJNYCH !!!!!!!!
  Piszesz"
  "Ciągle się przypomina o niszczeniu przez kler starożytnej kultury a przecież , nie kto inny jak irlandzcy mnisi uratowali setki starożytnych tekstów..."  - I tu też się nie mylisz! -


  VATICANUS, ŻYM, RATOWAŁ STAROŻYTNE.......SWOJE !!!!!!!!!!!!


  VATICANUS, ŻYM, nie ratował przeszłości NASZEJ ani ŻADNEGO INNEGO NARODU PRZEZ SIEBIE WYMORDOWANEGO lub wykastrowanego i PODBITEGO.


  VATICANUS, ŻYM, "ratował" (czytaj chronił) SWOJĄ BABILOŃSKĄ, EGIPSKĄ, ASYRYJSKĄ, CANAANYJSKĄ, GRECKĄ przeszłość -
  (Oczywiście nie omieszkali jej zakłamać i przekazać nam jako HISTORIĘ (opowiadanie).  puuuq, a znasz ty Nauki Chrystusa?

  puuuq, znasz ty 10 Przykazań przykazań z TWOJEJ KATOLICKIEJ BIBLI?


  puuuq, a czy ty choć raz w rzyciu otworzyłeś tą TWOJĄ KATOLICKIĄ BIBLIĘ?
  Czy ty kiedykolwiek w życiu przynajmniej zerknąłeś na tą TWOJĄ KATOLICKIĄ BIBLIĘ?


  Ale nie przejmuj się. Nie jesteś osamotniony. Jesteś w dobrej brygadzie - Ci poniżej TEŻ nawet nie zerkneli na tą TWOJĄ KATOLICKIĄ BIBLIĘ.


  TWOIM i Ich przewodnikiem życiowym, są metody i wskazówki STAREGO TESTAMENTU -

  Z NAUK w nim zawatych WATYKAN gorliwie kożysta i pieczołowicie je wdraża w całej podbitej przez siebie EUROPIE ina człej Ziemi.

  https://demotywatory.pl/uploads/201210/1351355741_tdia5b_600.jpg
  https://img1.dmty.pl//uploads/201611/1480257929_3sqqhn_600.jpg
  https://i.imgur.com/F8YiSGI.jpg  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31