Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Boże Narodzenie - a tak dokładniej: czyje?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w poszukiwaniu utraconej tożsamości

 

.pozostałością długiej walki jest nasze święto Bożego Narodzenia, kóre Kościół, jak się zdaje, bezpośrednio zapożyczył u swojego pogańskiego rywala. W kalendarzu juliańskim dzień 25 grudnia uważany był za zimowe przesilenie i dzień narodzin Słońca, ponieważ od tej zwrotnej daty dzień staje się dłuższy, a Słońce nabiera coraz więcej siły. Niezwykłym było święto boskich narodzin w tej postaci w jakiej obchodzono je w Syrii i Egipcie. Celebranci udawali się do wewnętrznych kaplic, z któych wypadali o północy z okrzykami: „Dziewica powiła! Światło przybywa!”. Egopcjanie przedstawiali nawet nowo narodzone Słońce w postaci niemowlęcia, które w dniu jego narodzin w zimowe przesilenie, pokazywali wiernym. Nie ulega wątpliwości, że dziewica, kóra poczęła syna i wydała go na świat 25 grudnia, była wielką wschodnią boginią, zwaną przez Semitów niebiańską dziewicą, lub po prostu niebiańską boginią. W krajach semickich była ona jedną z odmian Astarte. Otóż wyznawcy Mitry zawsze identyfikowali go ze Słońcem, czy też jak je zwali Niezyciężonym Słońcem. Stąd też jego dzień urodzin przypadał również 25grudnia.

 

Ewangelia nie wspomina o dniu narodzin Chrystusa i zgodnie z tym starożytny Koścół święta takiego nie obchodził. Z czasem jednak zachodni chrześcijanie zaczęli uważać szósty stycznia za dzień Bożego Narodzenia i zwyczaj upamiętniania narodzin Zbawiciela w tym dniu rozpowszechnił się stopniowo, aż w czwartym wieku przyjął się na całym Wschodzie. Ale pod koniec wieku trzeciego i na początku czwartego, Kościół Zachodni, który nigdy nie uznawał dnia szóstego stycznia za dzień Bożego Narodzenia, przyjął datę 25grudnia jako prawdziwą, a z czasem decyzję tę uznał również Kościół Wschodni. W Antiochii zmianę tę wprowadzono dopiero koło roku 375.

 

Czym kierowały się władze kościelne, ustanawiając święto Bożego Narodzenia? O motywach tej innowacji z całą szczerością mówi pewien pisarz syryjski, sam zresztą chrześcijanin. Powód dla kótrego Ojcowie Kościoła przenieśli uroczystość z 6 stycznia na 25 grudnia – opowiada - jest następujący: „Istniał pośród pogan zwyczaj święcenia tego samego 25grudnia jako dzień narodzin Słońca, kiedy to na znak święta, palono światła. W tych uroczystościach i obrządkach brali udział również chrześcijanie. Gdy więc Doktorzy Kościoła stwierdzili, że chrześcijan pociąga to święto, naradzili się i postanowili, by tego dnia by tego dnia obchodzone było prawdziwe Boże Narodzenie, a 6stycznia, święto Trzech Króli. W związku z tym zachował się zwyczaj palenia świateł aż do szóstego. Na pogańskie pochodzenie Bożego Narodzenia niedwuznacznie wskazuje, a nawet milcząco to przyznaje, gdy napomina swoich braci chrześcijan, by nie obchodzili tego dnia jak poganie ku czci Słońca, lecz ku czci tego, który Słońce stworzył. W podobny sposób Leon Wielki potępiał zgubne wierzenia, że Boże narodzenie obchodzone było uroczyście ze względu na narodziny nowego Słońca, a nie z powidu narodzin Chrystusa.

(J.G. Frazer – Złota Gałąż)


 

Ścisłe określenie czasu powstania liturgicznego święta narodzin Chrystusa, podobnie jak i powód umieszczenia go w kalendarzu liturgicznym w dniu 25 grudnia, jest kwestią nadal dyskutowaną przez uczonych. Według dostępnych źródeł święto wprowadzono najpierw w Rzymie w IV lub pod koniec III wieku.

Z przekazów Klemensa Aleksandryjskiego wiadomo, że różne daty były podawane za dzień narodzin Chrystusa: 19 kwietnia, 20 maja, a Klemens wskazywał na dzień 17 listopada[1]. W II wieku n.e. w Egipcie pojawiło się Święto Bożego Narodzenia obchodzone w Pierwszym Peretcie w dniu 6 stycznia, dokładnie jedenastego dnia Tybi – dniu urodzin boga Słońca Ajona – patrona misteriów mitraistycznych czy Ozyrysa boga śmierci i odrodzonego życia[2], bardzo stary kult sięgający połowy III wieku p.n.e., nazwany później przez Greków misteriami[3]. Rocznica urodzin Chrystusa została przeniesiona przez Kościół w roku 353 na dzień 25 grudnia, czyli na dzień narodzin Mitry niepokonanego boskiego Słońca[4].

Kult Mitry był bardzo popularny w Rzymie oraz na Bliskim Wschodzie. Gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową, chrześcijanie, aby osłabić kult Mitry, przyjęli, że 25 grudnia, do tej pory obchodzony jako dzień urodzin Mitry, będzie dniem narodzin Jezusa[2]. Święto Bożego Narodzenia zostało chętnie zaakceptowane, ponieważ było wariantem pogańskiego święta Ajona – święta przesunięcia Słońca. Celebracja święta dokonywała się w podziemnym adytonie w nocy z 24 grudnia na 25 i około północy spełniano obrzędy konsekracyjne. O świcie wierni uczestniczyli w procesji z miejsca kultu, niosąc statuetkę dziecka jako symbol urodzonego Boga-Słońca przez dziewicę nazywaną Dea Caelestis (Tanit), obca bogini rzymska (peregrina sacra)[5].

(https://pl.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BCe_Narodzenie)

 

 

 

Umieściłem te dwa cytaty w przewrotnym, podstępnym celu: by zwrócić uwagę Rodakom z taką nadzwyczajną celebrą i nakładem wysiłków, sił, środków  świętującym Boże Narodzenie – że świętują jedynie jakąś formę umowy społecznej, albo metodę zawładnięcia duszami i umysłami ludzi w celu uzyskania nad nimi i ich zachowaniami władzy. Metodę z rozmysłem wprowadzoną tysiące lat temu i - nieustannie po dziś dzień -  kultywowaną, utrwalaną i zwielokrotnianą przez wszystkie możliwe środki masowej indoktrynacji.

 

Bolesnym jest patrzeć na ten efekt globalnej masowej manipulacji:  ludzie całkowicie nieświadomi rzeczywistego pochodzenia narzucanego obcego rytuału, rok po roku bezmyślnie i bezrefleksyjnie go powielają – a poprzez ową bezmyślną bezrefleksyjność, przekształcając ten czas w czysto karykaturalny orgiastyczny rytuał zakupów, żarcia, picia, konsumowania - okraszony równie bezmyślnym, a do tego okrutnym, a nie wynikającym z żadnej włąsnej tradycji, wyrzynania miliardów świerków i bestialstwem hekatomby karpi. Te dwa ostatnie elementy są w czystej postaci zaprzeczeniem istoty święta afirmacji rodzenia się nowego życia – zidiociały do szczętu, nie rozumiejący wydźwięku własnych zachowań, biały człowiek uświetnia ten czas tępą orgią śmierci i zniszczenia.

 

Zaś każdego, kto ośmieli się wyrazić choćby sceptycyzm wobec tego stadnego pędu – gotowi natychmiast spalić na tradycyjnym, swojskim, chrześcijańskim - stosie.

KOMENTARZE

 • Autor@ "....ludzie całkowicie nieświadomi rzeczywistego pochodzenia narzucanego obcego rytuału,
  rok po roku bezmyślnie i bezrefleksyjnie go powielają ..."

  Jednocześnie ci nieświadomi i bezrefleksyjni rodacy chcą tworzyć państwowość polską zapowiadając wykorzystywanie refleksji nad przeszłością!!!

  Chyba pod warunkiem, że przeszłość to okres nie dłuższy niż ...tydzień.
 • 24.12.1940,Auschwitz
  Na placu apelowym Niemcy ustawili choinkę oświetloną elekt. lampkami. Pod nią ułożyli ciała więźniów zmarłych w czasie pracy albo zamarzniętych podczas apelu. SS-man Karl Fritzch określił ciała leżące pod drzewkiem jako prezent,dla tych,którzy jeszcze żyją

  https://pbs.twimg.com/media/DvLfbojWsAELApt.jpg
 • @Husky 18:45:52
  24.12.1941
  http://albumwar2.com/wp-content/uploads/2017/08/01553.jpg
 • @rabszak 19:35:43
  Czkawke masz
 • I PO CO TAK OBRAŻAĆ KATOLIKÓW? NARODZINY SŁOŃCA TO ILUZJA. :)
  Wcale nie obchodzę Bożego Narodzenia bez-refleksyjnie, ani nie oddaję hołdu Słońcu, czy innemu stworzeniu podczas tych Świąt, czy jakichś innych. I moi przyjaciele, prawdziwi Polacy i katolicy tak samo. Znam mnóstwo młodzieży i dorosłych, i starców mających właściwe poglądy na temat Bożego Narodzenia.
  Kościół Matka Nasza jest roztropny i skorzystał z obiektywnego faktu jakim jest przesilenie zimowe pod koniec grudnia, aby zobrazować tym przesileniem jak ważna jest obecność Boga w sercu człowieka i w sercu narodów. A nie ma obecności bez początku tej obecności - czyli właśnie narodzenia. W tym przypadku mówimy o świętowaniu narodzin Boga w dniu, w którym "odnawia się" Słońce. Żeby każde dziecko rozumiało, że Bóg to Światłość, a brak Boga - to Ciemnota. Bardzo mądrze zorganizowane święto mamy. I jesteśmy z tego dumni.
  To, że zmajoryzowaliśmy w ten sposób religię mniej wartościową, czczącą jakieś mętne wyobrażenia, jakieś słońce, czy inne planety - to zrobili nasi Przodkowie mądrze, a ich mądry pomysł wytrzymał próbę czasu.
  Wszystkich lejących ślozy nad jakimś przesileniem słonecznym i religią słoneczną uprzejmie informuję - że pewien fajny katolicki polski ksiądz (nazywał się Mikołaj Kopernik i był z Torunia jak Ojciec Rydzyk!) udowodnił, że w ogóle całe to "rodzenie się" Słońca jest złudzeniem, zależnym od miejsca zamieszkania. Na przykład nasz Szef i Gospodarz Ryszard Opara mieszkający w Australii w ogóle pod koniec grudnia nie ma żadnego przesilenia zimowego, lecz letnie. Tak więc się okazuje, że Boże Narodzenie wytrzymuje próbę czasu, a cała ta poezja słoneczna, cały ten fałszywy kult Słońca, które Bogiem nie jest - to tylko ornament, ozdoba, jakiś wspomnienie mętne i historyczne tylko - jak ludzie sobie mniemali przed wiekami, ale już nie mniemają, bo wiedzą wiele więcej.
  ==========
  A już próba zohydzenia naszej kochanej choinki, która jest nawiązaniem do Płonącego Krzewu Mojżesza oraz do Dziewicy Maryi, którą wprowadził do Kościoła Świętego jako zwyczaj Święty Franciszek, Przyjaciel Aniołów - to jest bardzo przykre. Radzę tej osobie, która zohydza Drzewko Choinkowe, żeby się opamiętała, bo jest ono bardzo lubiane przez Aniołów. Anioły lubią Świętego Franciszka i Choinkę Bożonarodzeniową, i Maryja, Królowa Aniołów też Ją lubi. I bardzo się smuci, że ktoś zamiast się cieszyć z Nią tym, że szczęśliwie urodziła Synka Swojego - w jakiś perfidny sposób te Narodzenie umniejsza.
  Zobaczycie, Panie Kolego Husky, że Wam jutro auto nie zapali, że brama do garażu się zatnie (macie Wy chociaż garaż? a widzicie! biedniście, bo z Anioły nie współpracujecie!), że Żona Wasza będzie ból głowy miała, że kiełbasa się Wam świąteczna przypali. I dobrze Wam tak. Anioły robią różne psikusy, jeśli ktoś postponuje, czci nie oddaje Maryi, Matce Boga, Matce Kościoła i Królowej Aniołów.
  Weźcie się z postponowaniem Choinki Bożonarodzeniowej POWSTRZYMAJCIE. Nie ten kontest, nie ta pora. W tresowaniu Polaków ZNOWU Panie Kolego żeście się zagalopowali. ZGRZYTNĘŁO...
  ==========
  24.12.1940,Auschwitz // Na placu apelowym Niemcy ustawili choinkę oświetloną elekt. lampkami. Pod nią ułożyli ciała więźniów zmarłych w czasie pracy albo zamarzniętych podczas apelu. SS-man Karl Fritzch określił ciała leżące pod drzewkiem jako prezent,dla tych,którzy jeszcze żyją // [rycina z choinką w Auschwitz pod którą leżą trupy więźniów] //
  nadużycie link skomentuj // Husky 24.12.2018 18:45:52
 • @Husky 19:46:52
  A co Ci na tym zdjęciu nie odpowiada? Bohaterscy piloci Luftwaffe podczas wigilii?

  A może gazeta w prawym górnym rogu, Izwiestia?
 • @Husky, to są twoi współwyznawcy i tak jak ty, też całują Papę po rękach, stopach i czczą CANAANyjskie ozdobione Drewno Nimroda.
  .


  SANTA = SATAN


  Wyjaśnienia w linku

  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/146929,nacjonalizacja-upanstwawianie-swieta-nocy-bozego-narodzenia#comment_1514428  Husky zaprzęgłeś sie do wyborowego towarzystwa OFICERÓW ŚWIĘTEGO CESARSTWA ŻYMSKIEGO NARODU FRANCYjskiego.


  https://www.history.com/.image/ar_16:9%2Cc_fill%2Ccs_srgb%2Cfl_progressive%2Cg_faces:center%2Cq_auto:good%2Cw_768/MTU3OTIzNTc5NjA1NDI4MTc0/the-nazis8217-war-on-christmass-featured-photo.jpg

  http://www.ddoughty.com/uploads/1/4/0/9/14095491/6340409.jpg

  http://www.transfigurephotography.co.uk/wp-content/uploads/2015/08/Nazi_Christmas_5.jpg

  https://www.georgianjournal.ge/pictures/image2/c89a66aa8a1f9e10459107d29147fce1.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/b1/92/18/b1921869d6fc2aec6c777df0a2e1e498.jpg

  https://nseuropa.files.wordpress.com/2014/12/weihnacht-fest-mit-dem-fuehrer-1941_2.jpg


  .
 • @Eugeniusz Sendecki "Kościół Matka Nasza jest roztropny i skorzystał z obiektywnego faktu jakim jest przesilenie zimowe"
  .

  A czy ten wasz Kościół Matka skorzystał z BIBLI czy postępuje według EGIPSKO-CANAANyjsko-BABILOńsko-ŻYMskich tradycji ????  10:8
  Wszyscy co do jednego są głupi i nierozumni; niedorzecznością jest cześć oddawana drewnu.

  10:2
  Tak mówi Pan: Nie wdrażajcie się w zwyczaje narodów, nie lękajcie się znaków niebieskich, chociaż narody się ich lękają!


  ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
  10:3
  Zwyczaje tych narodów są bowiem marnością, gdyż drzewo ścinają w lesie siekierą, dzieło rąk rzemieślnika;,

  -------------------------------------------------------------------------------------

  10:4
  Które przyozdabiają srebrem i złotem, umacniają gwoździami i młotami, aby się nie chwiało.


  10:5
  Są jak straszak na polu ogórkowym, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie mogą chodzić. Nie bójcie się ich, bo nie mogą szkodzić, lecz nie mogą też nic dobrego uczynić.
  ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  10:6
  Tobie nikt nie dorówna, Panie! Jesteś wielki i wielkie jest w mocy twoje imię.

  10:9
  Srebro cienko sklepane, sprowadzone z Tarszyszu, a złoto z Ofiru, to dzieło rzemieślnika i rąk złotnika; ich szata jest z błękitnej i czerwonej purpury. Wszystko to jest robota znawców.

  10:10
  Ale Pan jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem wiecznym.

  10:11
  Tak mówcie o nich: Bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z ziemi i spod tego nieba.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  10:14
  Głupi jest każdy człowiek i bez rozumu, na hańbę naraża się każdy złotnik z powodu bałwana, gdyż złudą są i bez życia jego odlane bożki.

  10:15
  Są nicością, dziełem wartym śmiechu, które w czasie swojego nawiedzenia poginą.  .
 • @Krystyna Trzcińska 20:33:08 - ALEŻ OCZYWIŚCIE, ŻE WEDŁUG BIBLII...
  W Księgach Starego i Nowego Testamentu jest mnóstwo informacji, że religia żydowska, a potem chrześcijaństwo WPROST BAZOWAŁO na niektórych gestach, czy odniesieniach egipskich. Daleko nie szukać - weźmy słowo wieńczące każdą modlitwę chrześcijańską i żydowską - czyli nasze polskie swojskie "Amen", wymawiane po egipsku jako "Amin". Pochodzi ze słownika egipskiego i oznaczało imię Amona, który wieńczy dzieło. A święty Jan używa tego imienia dla Pana Jezusa. Czyli można? Można! Tak samo mitry biskupie kościoła katolickiego - są egipskie, albo obelisk na Placu Świętego Piotra - jest całkowicie wzięty z Egiptu, ale zwieńczony urną z prochami Świętego Piotra. To wszystko według Biblia. Biblia uczy - że żeby zbudować dobrą Świątynię, należy zaczerpnąć wiedzy i umiejętności u tych, którzy takie świątynie już budowali. Wszystko według Świętych Ksiąg czynimy, my katolicy, wierni Kościoła Świętego. My jak Salomon postępujemy, nie inaczej. Bazujemy i się opieramy na dobrych i sprawdzonych wzorcach. Tak jak Biblia nakazuje.
  :)
  Wesołych Świąt
 • @Eugeniusz Sendecki "Kościół Matka Maryja, wprowadził do Kościoła Świętego jako zwyczaj Święty Franciszek, Przyjaciel Aniołów"
  .


  Chłopie nie pij już tego diabelskiego trunku mszalnego, bo bredzisz jak byś byś ucztował w instytucie ZAKONU SZPITALNIKÓW w Pruszkowie ;)  Na zdjęciach powyżej PRUSCY RYCERZE PAPIEŻA z ZAKONU NAJĘWIĘTSZEJ MARII PANNY z JEROZOLIMY - z ZIEMI CANAAN !!!!!!  Ma-ryja to jest to egipska bogini Isis, Semiramis, Isztar,...  Kaci Sławian i grabieżcy ich ziem - KACI i prześladowcy Polaków !!!


  https://slideplayer.pl/slide/13111202/79/images/19/Zakon+Krzy%C5%BCacki+%E2%80%93+pe%C5%82na+nazwa+brzmi%3A+Zakon+Szpitala+Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej+Marii+Panny+Domu+Niemieckiego+w+Jerozolimie+powsta%C5%82+w+XII+wieku.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2c/Deutscher_Orden_in_Europa_1300.png/1920px-Deutscher_Orden_in_Europa_1300.png

  .
 • @Krystyna Trzcińska 21:10:21 - PANI KRYSTYNO... CHODZI O CHOINKĘ...
  To choinkę wprowadził do Kościoła Święty Franciszek. Osiemset lat temu. Maryję do Kościoła OFICJALNIE wprowadził sam Pan Jezus dwa tysiące lat temu - tuż przed swoją Chwalebną Śmiercią na Krzyżu, powierzając Jej Swoich Uczniów. Biblia o tym mówi. Chociaż tak naprawdę to Maryja wprowadziła Pana Jezusa do Kościoła rodząc Go 33 lata wcześniej. Uczyniła to, bo Bóg tak chciał.
  Albo jeszcze inaczej można to opowiedzieć Ludowi Kroczącemu W Ciemności. Bóg utworzył Kościół poczynając Pana Jezusa w Dziewiczym Łonie. Pojawiła się wspólnota Boga z Człowiekiem - Kobietą. Pierwszy moment istnienia Kościoła to spotkanie Aniołów, Maryi i Boga - Ducha Świętego kiedy się pan Jezus Poczynał, potem nastąpiło objawienie sprawy Józefowi we śnie i Janowi w łonie Elżbiety, a ta jak to kobieta - poleciała wypaplać całemu światu co się dzieje. Język kobiety jest jak wiatrak... Biblia o tym mówi.
  Ale z kolei o Choince Bożonarodzeniowej w Biblii nie ma. Z Choinką jest inaczej. To Choinka jest opowieścią Świętego Franciszka o Bożym Narodzeniu. Jest jakby zobrazowaniem opowieści o Dziewicy, wiecznie zielonej, wiecznie rodzącej Owoc, przyczynie Naszej Radości, wokół której wirują anioły... ja widziałem te anioły jak byłem małym chłopcem i mieszkałem w Tyszowcach z Rodzicami. Zostawiały białe włosy na gałązkach.
  I te Anioły bardzo grzecznie Pani radzą - żeby Pani nie przekręcała dobrych myśli, nie oskarżała mnie, niewinnego o chlanie alkoholu w Wigilię naszą polską kochaną... no i bardzo Panią proszą, żeby się Pani zapoznała ze Świętym Franciszkiem, tak lubianym przez Anioły. Bo Anioły lubią fajnych ludzi, takich jak Franciszek. Biblia o tym mówi.
  :)
  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
 • @Eugeniusz Sendecki "Tedy Jezus rzekł do ludu i do uczniów swoich, mówiąc:Na katedrze zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
  .


  23:3

  Przetoż wszystkiego, czegokolwiek by wam ROZKAZALI przestrzegać, przestrzegajcie i czyńcie,

  !!!!!!!!! - ale według uczynków ich nie czyńcie; albowiem oni mówią, ale nie czynią. - !!!!  23:4

  Bo wiążą brzemiona ciężkie i nieznośne, i kładą je na ramiona ludzkie, lecz palcem swoim nie chcą ich ruszyć. !!!!!


  23:5

  A wszystkie uczynki swoje czynią, aby byli widziani od ludzi, i rozszerzają bramy swoje, i rozpuszczają podołki płaszczów swoich. !!!


  23:6

  Nadto miłują pierwsze miejsca na wieczerzach, i pierwsze stołki w bóżnicach.


  23:7

  I pozdrawiania na rynkach, i aby je nazywali ludzie: Mistrzu, mistrzu!


  23:8

  Ale wy nie nazywajcie się mistrzami; albowiem jeden jest mistrz wasz, Chrystus; ale wy jesteście wszyscy braćmi.


  23:9

  I nikogo nie zówcie ojcem waszym na ziemi; albowiem jeden jest Ojciec wasz, który jest w niebiesiech.


  23:10

  A niechaj was nie zowią mistrzami, gdyż jeden jest mistrz wasz, Chrystus.


  23:11

  Ale kto z was największy jest, będzie sługą waszym.


  23:12

  A kto by się wywyższał, będzie poniżony; a kto by się poniżał, będzie wywyższony.


  23:13

  Lecz biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi; albowiem tam sami nie wchodzicie, ani tym, którzy by wnijść chcieli, wchodzić nie dopuszczacie.


  23:14

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż pożeracie domy wdów, a to pod pokrywką długich modlitw, dlatego cięższy sąd odniesiecie.


  23:15

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż obchodzicie morze i ziemię, abyście uczynili jednego nowego Żyda; a gdy się stanie, czynicie go synem zatracenia, dwakroć więcej niżeliście sami.


  23:16

  Biada wam, wodzowie ślepi! którzy powiadacie: kto by przysiągł na kościół, nic nie jest: ale kto by przysiągł na złoto kościelne, winien jest.


  23:17

  Głupi i ślepi! albowiem cóż jest większego, złoto czy kościół, który poświęca złoto?


  23:18

  A kto by przysiągł na ołtarz, nic nie jest; lecz kto by przysiągł na dar, który jest na nim, winien jest.


  23:19

  Głupi i ślepi! albowiem cóż większego jest? dar, czyli ołtarz, który poświęca dar?


  23:20

  Kto tedy przysięga na ołtarz, przysięga na niego, i na to wszystko, co na nim jest;


  23:21

  A kto przysięga na kościół, przysięga na niego, i na tego, który w nim mieszka;


  23:22

  I kto przysięga na niebo, przysięga na stolicę Bożą, i na tego, który siedzi na niej.


  23:23

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż dawacie dziesięcinę z miętki i z anyżu i z kminu, a opuszczacie poważniejsze rzeczy w zakonie, sąd i miłosierdzie i wiarę; te rzeczy mieliście czynić, a onych nie opuszczać.


  23:24

  Wodzowie ślepi! którzy przecedzacie komara, i wielbłąda połykacie.


  23:25

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż oczyszczacie kubek z wierzchu i misę, a wewnątrz pełne są drapiestwa i zbytku.


  23:26

  Faryzeuszu ślepy! oczyść pierwej to, co jest wewnątrz w kubku i w misie, aby i to, co jest z wierzchu, czystem było.


  23:27

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iżeście podobni grobom pobielanym, które się zdadzą z wierzchu być cudne, ale wewnątrz pełne są kości umarłych i wszelakiej nieczystości.


  23:28

  Także i wy z wierzchu zdacie się być ludziom sprawiedliwi; ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i nieprawości.


  23:29

  Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż budujecie groby proroków, i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,


  23:30

  I mówicie: Byśmy byli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy uczestnikami ich we krwi proroków.


  23:31

  A tak świadczycie sami przeciwko sobie, że jesteście synowie tych, którzy proroki pozabijali.


  23:32

  I wy też dopełniacie miary ojców waszych.


  23:33

  Wężowie! rodzaju jaszczurczy! i jakoż będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?


  23:34

  Przetoż oto ja posyłam do was proroki, i mędrce, i nauczone w Piśmie, a z nich niektóre zabijecie i ukrzyżujecie, a niektóre z nich ubiczujecie w bóżnicach waszych, i będziecie je prześladować od miasta do miasta;


  23:35

  Aby przyszła na was wszystka krew sprawiedliwa, wylana na ziemi, ode krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zacharyjasza, syna Barachyjaszowego, któregoście zabili między kościołem i ołtarzem.


  23:36

  Zaprawdę powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na ten naród.

  .
 • @Krystyna Trzcińska 21:35:04 - ALEŻ PANI KRYSTYNO... JA? JA PANI WIĄŻĘ CIĘŻARY?
  Toż ja Pani ułatwiam, żeby się Pani nie zagrzebała pod ciężarem Świętej Teologii. Święty Franciszek z Aniołami ułatwia Szanownej Pani pojęcie pewnych spraw. Choinka to cudowne narzędzie obrazująca jak fajne i ciepłe, i świetliste jest Boże Narodzenie. Niech Pani nie dąsa się, lecz zrozumie. Pod Choinką się dzieją cuda. Jak w Biblii. Biblia to zapowiedziała. Że nie ma takich spraw ukrytych, których nie będzie się głosiło po dachach.
  Ja jestem wierny Biblii. Jak Aniołowie i Maryja.
  Biblia o tym mówi.
  :)
  Wesołych Świąt!
 • @Eugeniusz Sendecki " CHODZI O CHOINKĘ (którą) wprowadził do Kościoła Święty Franciszek. " - NIMRODzista, FRANC-CZESIEK.
  .


  Eugeniusz Sendecki, czy ty w ogóle wiesz co opisany w bibli Jezus Chrystus nauczałco należy czynić z TRADYCJAMI ludzi ???


  Aszczególnie z tradycjami EGIPTU, ASYRII, CANAANU, BABILONU,... ??  http://www.sabbathcovenant.com/christianitythegreatdeception/dagon1.jpg
  https://i.4pcdn.org/pol/1495010368576.png
  https://i.ytimg.com/vi/fEHmmHYrBLM/maxresdefault.jpg
  https://pics.me.me/nimrod-and-santa-trees-nimrod-deified-ancient-nineveh-artifact-erry-29534154.png  .
 • @Eugeniusz Sendecki "ALEŻ PANI KRYSTYNO... JA? JA PANI WIĄŻĘ CIĘŻARY?" A kim że ty jesteś? Jesteś jedynie podrzędnym sługą ELiT.
  .


  Tu chodzi o twoich Ziemskich bogów / aniołów - Sługusów Szatana (Seta) - Satanistów.


  O to z jakiej księgi kożystają Ziemscy Bogowie VAT-I-CANUS  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/Michael_Pacher_004.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/8c/b1/46/8cb146f3e16655d1af19ab3bc5f8b1dd.jpg  .
 • @Eugeniusz Sendecki 21:42:58 Wesołych Świąt
  Na moim blogu na NEon24.pl od kilku lat komentuje @Bogumił Boguchwał, który jest zablokowany na tym portalu.
  Co znaczy, że dzisiaj w całości, dyskutował Pan z @Bogumiłem Boguchwałem, a nie z Krystyną Trzcińską.

  Ponieważ Pan dzisiaj obchodzi święta, to życzę: Wesołych Świąt

  https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/48411227_1247632752080335_5968479462977699840_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=ad3188e909d2b4ef9f5f7e872674cf8b&oe=5CD1EDAE

  Pozdrawiam.
 • "Boże Narodzenie - a tak dokładniej: czyje?"
  .  https://m.neon24.pl/b81d0d6e2f4b538e91c6a5d4cdbd679c,14,0.png

  .
 • @Eugeniusz Sendecki 21:31:34
  Niech juz Pan nie zmysla.Jezus powierzyl tuz przed swoja smiercia swoja matke,uczniowi Janowi.Gdzie chociaz raz Panskie stwierdzenie o powierzeniu uczniów Marii znajduje odbicie w ich listach?
  W ogole sposob jak Pan uzasadnia wiarygodnosc KK brzmi jak satyra i tak to na poczatku odebralem
 • @Eugeniusz Sendecki 19:55:57
  Ten sam Kopernik zrobil z Ziemi kule, ktora wy uwazaliscie za plaska. Nic to dla was nie bylo ze starozytni Grecy juz wiedzieli ze jest kula. Przestancie judo-chrzescijanie udowadniac sobie, do kogo nalezy to swieto, bo na pewno nie do was.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:31:34
  Zaklad dla psychicznie chorych w Tworkach
 • Autor
  5*Czytam Pana notki zawsze z wielkim zainteresowaniem i podziwem. Także tym razem .
 • @Herkules 06:39:54
  Większością wiernych kieruje zwykły strach, wtedy wszelkie "wyjaśnienia" przestają dziwić
 • 5*
  DK
 • @
  // rok po roku bezmyślnie i bezrefleksyjnie go powielają – a poprzez ową bezmyślną bezrefleksyjność, przekształcając ten czas w czysto karykaturalny orgiastyczny rytuał zakupów, żarcia, picia, konsumowania - okraszony równie bezmyślnym, a do tego okrutnym, a nie wynikającym z żadnej włąsnej tradycji, wyrzynania miliardów świerków i bestialstwem hekatomby karpi. Te dwa ostatnie elementy są w czystej postaci zaprzeczeniem istoty święta afirmacji rodzenia się nowego życia – zidiociały do szczętu, nie rozumiejący wydźwięku własnych zachowań, biały człowiek uświetnia ten czas tępą orgią śmierci i zniszczenia.//

  Ten fragment mi się podoba... Choć chętnie dorzucił bym jeszcze kilka określeń.
  To straszne co ten pomiot odwala. I smutne jest to, że te całe dzingylbelsy nie pomagają... a właśnie raczej odwrotny skutek to przynosi - wzmaga moją nienawiść do tego lepionego gówna. Bardzo.
 • @goat 12:11:39 - ALEŻ SZANOWNY PANIE...
  Święto Bożego Narodzenia należy do Boga. Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu - wszystko jest na właściwym miejscu. Ktoś kto rozumie Boże Narodzenie - ten nigdy nie podniesie ręki na Maryję, która urodziła...
  To jest bardzo mądre, biblijne podejście.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:38:59
  Pozostawię to bez komentarza, tylko zapytam: Jakiego boga?Żydowskiego?
 • @Husky 18:45:52
  Plan Spinnellego jest realizowany. Niemcy, Włochy, Francja niosąc sztandary demokracji, wolności chcą wprowadzić tylnymi drzwiami komunizm w innym wydaniu jeszcze gorszym niż był u nas. Chrześcijanie muszą zniknąć. Podstawowy problem totalitaryzmów, praprzyczyna wszelkich zbrodni, to inżynieria społeczna. Poczucie, że ta, bądź inna jednostka może formować człowieka, świat natury, według własnego widzimisię, nazywanego taką, czy inną teorią naukową. Jeżeli po rządach nazistów i żydobolszewików, zabawa w manipulowanie człowiekiem, formowanie według kaprysu, trwa, to znaczy, iż nikt żadnej lekcji nie wyciągnął. Obawiam się, że czeka nas tylko potop. Chrześcijaństwo w całej Europie jest w jakiś sposób bardzo prześladowane. Wprowadza się nowe standardy, jest rak poprawności politycznej, który ma przełożenie na naszą tradycję, gdzie powoli usuwa się symbole chrześcijańskie w Europie. Co ci przybysze z Afryki, Azji wnieśli do Europy? Ten fanatyzm tej poprawności politycznej, ten fanatyzm zapraszania tych ludzi, bez weryfikowania ich, którzy w moim przekonaniu, w życiu się nie zintegrują. Powoli w Brukseli realizują ten plan wymiany w Europie społeczeństwa, gdzie, powiem szczerze, chociaż chciałbym się mylić, obywatel biały ma się stać obywatelem drugiej kategorii. Powoli na naszych oczach realizuje się plan nakreślony przez ludzi, którzy chcą panować nad światem, a Europa jest dla nich ogromnym poligonem doświadczalnym. Rothschildowie, Rockeffelerowie i Soros to osoby, które stworzyli to bagno zwane NWO. PiS musi się przeciwstawić neomarksizmowi inaczej te patriotyczne święta znikną. Jesteśmy ogłupiani za pieniądze EU. Gorąco polecam dokładniejsze zapoznanie się ze zmianami obyczajowymi, zachodzącymi w innych krajach. Plan wymiany społeczeństwa, gdzie biały obywatel stanie się osobnikiem drugiej kategorii, realizuje się z powodzeniem na przykład w Australii. Wiele lewackich europejskich krajów, realizuje taka samo politykę. Jeżeli nie zatrzyma się lewactwa, świat opanuje generalna demoralizacja. Kosztem Europy chcą wyludniać Afrykę i przejmować ich bogactwa naturalne, osiedlając tam swoich z NWO. Z ludzi chcą zrobić niewolników stosując terror! Grunwald mówi w prost o realnych zagrożeniach i ich skutkach jeśli się temu zagrożeniu islamskiemu nie przeciwstawimy. Grunwald na własne oczy widział upadek społeczeństwa szwedzkiego i stąd jego alarm. Ale najwyraźniej nasi politycy nic sobie z tego nie robią i wybrali podobna drogę, która nigdzie się nie sprawdziła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31