Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

F1 po pisowsku - czyli wójt Obajtek na wirażu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

komu rower, komu trampki

 

F1 po pisowsku – czyli wójt Obajtek na wirażu

 

Lista sukcesów Zjednoczonej Prawicy jest tak długa, że można się pogubić – nie wiadomo od jakiego pomnika wznoszenia zacząć. Każde z działań rozpoczynanych pod szumnymi hasłami i w imię szczytnych celów – po kilku krokach i uważniejszej analizie przemienia się w jakąś kuriozalną karykaturę samej siebie, w jakiś szyderczy absurd.

 

Były oczywiste przekręty w stadninach konia arabskiego – ale zamiast zrobić porządek, zatrudnić rzeczywistych fachowców – poobsadzano stanowiska kolesiami bez głębszego pojęcia o temacie, doprowadzono do poważnego obniżenia poziomu, prestiżu i pozycji tak samej hodowli, jak i będącej jej twarzą – aukcji. Nie, żebym bronił starego układu towarzysko-biznesowo-Bóg wie jakiego – ale trudno o lepszy przykład ilustracji dla przysłowia o wylaniu dziecka z kąpielą.

 

Słuszne i potrzebne były działania w Puszczy Białowieskiej związane z walką z kornikiem – tyle, że skończyło się to w ten sposób, że drewno masowo było wywożone na sprzedaż – a opadająca z pni kora z kornikiem – została w puszczy. Nikt nawet nie starał się stworzyć pozorów, że rzeczywiście chodzi o kornika – chodziło o biznes.

 

Przykłady można mnożyć, każdy nadaje się do wyszydzenia – pisowskie gacie coraz bardziej opadają, coraz bardziej widać pomarszczone gołe dupsko – trudno nie odnieść wrażenia, że to co widzimy – to wizja naszej przyszłości.

 

 

Jednym z takich żenujących idiotyzmów była rozdęta niczym walka z pedofilią (każda władza ma swoją mamę Madzi) – tryumfalna opowieść o tym, jak to Polska wchodzi do Formuły 1, jak nasz znakomity kierowca w połączeniu z doskonałym zespołem ruszy na podbój torów wyścigowych.

Realia wskazują, że nie dokonano żadnej poważnej analizy biznesowej, nie upewniono się o kondycji teamu Williamsa, o jego krótko, średnio i długoterminowych perspektywach – tylko wpakowano NASZE pieniądze w wątpliwe przedsięwzięcie, które, jak już wiemy, kończy się spektakularną klęską – bo team mało, że nie odnosi żadnych sukcesów, to jeszcze – co świadczy o kompletnej amatorszczyźnie prawniczej strony polskiej – zamierza dość bezceremonialnie zrezygnować z usług Roberta Kubicy. Nie żebym był specjalnym fanem pana Roberta, bynajmniej, uważam go za kierowcę niebezpiecznego, nieobliczalnego i zbyt starego by w niego teraz inwestować – ale skoro już stał się twarzą i elementem kontraktu – to nie wyobrażam sobie by można było go ot, tak wystawić za drzwi z walizkami. Noooo chyba, że Williams to team żydowski – tak, to by wszystko zmieniało.

 

Więc mamy kolejną klęskę, za którą sowicie płacimy na stacjach benzynowych, tych klęsk związanych z działalnością wójta Obajtka jest więcej – co rusz widzę w telewizorze jakieś przedsięwzięcie sponsorowane przez Orlen. A przecież to firma państwowa, obraca naszym majątkiem i naszymi pieniędzmi. Nie powinna trwonić ich na duperele – tylko zadbać, by paliwo było jak najtańsze – bo to elementarz ekonomii.

 

Moja rada na dziś, natychmiast – zamiast Kubicy - puścić w następnych wyścigach F1 wójta Obajtka – na wrotkach. Nic w tym śmiesznego, jeżeli uświadomimy sobie, że zajmie najpewniej to samo miejsce na mecie, jakie zajmuje pan Kubica. I sława ta sama.

 

A jakie oszczędności...

 

 

dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • F1
  "Realia wskazują, że nie dokonano żadnej poważnej analizy biznesowej, nie upewniono się o kondycji teamu Williamsa, o jego krótko, średnio i długoterminowych perspektywach"

  Bo cel tej inwestycji był zupełnie inny i dziwię się że Pan o nim nie słyszał
  Inwestycję w Kubicę obecny PO premiera niejaki z domu Morawiecki miał głęboko w dooopie i nawet się cieszył że Kubica kilka razy miał wypadki w których cyt.:"się połamał"
  Wyszedł z tego problem bo powiedział to głośno i wyraźnie lecz zostało to przez słynnych kelnerów od SOWY nagrane i puszczone w eter w bardzo dla niego niewygodnym momencie
  Wtedy Morawiecki (nie ten co zamówił remont biura za który nie ma zamiaru zapłacić, tylko ten którego żona nie mając stałego miejsca pracy dostała kosmiczny kredyt we Frankach w niejakim Banku WBK :)) ) szybko osobiście pojechał do Kubicy na "rozmowę" po której były miłe słowa i wzajemne uściski a ORLEN wyłożył kosmiczna kapuchę aby zamknąć ryje plebsowi
  Ot i tak to było
 • F1 Kubica zawsze pierwszy, od końca!
  Zawsze tak obstawiam u bukmacherów i wygrywam, dziś to 2500zł! Wygrałem już 12.000 zł! Oby tak dalej, już mam na luksusowe wczasy w SPA dzięki Kubicy + wydatki na miejscu/kieszonkowe + paliwo do auta, na dojazd, powrót. Dzięki ci Kubico no i inwestorze w niego Orlenie. Oby tak dalej, to mam drugie darmowe wczasy na emeryturze..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31