Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Banasiowy song

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

szukajmy prawdy, jeżeli ona nas nie wyzwoli - to chociaż będziemy wiedzieli, że - jak McMurphy - próbowaliśmy

 

 

Szanowni Państwo, dotknięcie sprawy Mariana Banasia otwiera pole do zaskakujących i -jak sądzę – niezmiernie ciekawych dociekań zmierzających do rozwikłania zagadki pana prezesa Banasia, jego mocodawców, inspiracji, powiązań i intencji. Trochę przedwcześnie wygasła dyskusja na ten fascynujący temat pod notką „Struktura pisowskiego kryształu” - a szkoda, bo zapowiadało się naprawdę nieźle Przytoczę kilka istotnych komentarzy:

 

Pisze Ślepa Mańka:

 

Bardzoo się Panu dziwię, że nagle dla Pana autorytetem staje się niejaki Kittel, który stał się synonimem manipulacji. Nie bardzo rozumiem skąd taka naiwna wiara wilu rozummnych i rozsądnych osób m.in. takich jak Pan, którz ywierzą w rozpowszechniane plotki przez Der Onet i Rzepę. Jeśli znajdę chwilę czasu napiszę szerszą notkę o dalszym ciągu sprawy Mariana Banasia.

 

Moja odpowiedź:

 

...bardzo się Pani dziwię, że nie dostrzega Pani konfliktu wizerunkowego między szefem najwyższego organu kontrolnego w strukturach państwa, oraz ministra finansów i szefa organów kontroli skarbowej - a szemranym cwaniakiem wspólnie z innymi szemranymi cwaniakami walącym państwo na którego interesów straży stoi - po kieszeni, po podatkach, po majątku nie wiadomo jak zgromadzonym. Uwikłanego w oczywisty sposób w - pośrednie - czerpanie dochodu z prostytucji.
Uwikłanego w dziwacznie prowadzone śledztwo - prowadzone tak, by w istocie nic nie wykryć albo nic nie ujawnić, a haki zostawić na stosowną godzinę. Usiłującego teraz schować się za immunitetem. I Pani nie widzi tej żenady? Nie czuje tego smrodu półświatka?

Widzi Pani, tak się składa, że ja to środowisko graczy bez zasad trochę znam, znam również te sztuczki i zagrywki - i one są jakoś, choć z trudem - do wytłumaczenia u szeregowych biznesmenów walczących o przetrwanie - ale u szefa prawa i porządku, wysyłającego swoje psy, by gnębiły owych szeregowych a oszczędzały grube ryby - nie są do wytłumaczenia.

A to, że Pani go kiedyś znała - nie ma nic do rzeczy. Ja też kiedyś myślałem że Frasyniuk to super nieskalany bohater - ale wyrosłem z czasem. Jedni widać wyrastają - inni nie

 

 

Bardzo interesująco włącza się poseł Wrzodak:

 

Trudno mi ocenić, co jest prawdą w reportażu n/t Mariana Banasia zrobionego przez pseudo -dziennikarzyne Bartolda Kittela z TVN-u. Akurat ten dziennikarz moim zdaniem jest do wynajęcia w momencie rozgrywek wewnętrznych partii rządząej lub wewnątrz słuzb. Ktoś podsunął papiery na Banasia Kittelowi, huczy od różnych spekulacji partyjno - agenturalnych, ofiarą miał być Banaś. On ma teraz ogromną wiedzę np; ostro sprzeciwiał się podobno, na ,,kupno" przez Państwo zbiorów rodziny Czartoryskich za które Rząd PIS zapłacił 500 mln zł, za coś co i tak należało się Polsce bez pieniędzy. Podejrzenie jest o wielką łapówkę dla kilku ludzi z wierchuszki PIS.
Banaś może zrobić kontrole tzw. repolonizacji PKO SA, Stoczni Gdańskiej, Szczecinskiej, wyciągu na Gubałówkę oraz przejecie przez PZU Alior Banku. We wszystkich przypadkach zachodzi podejrzenie, że w grę wchodzą ogromne kwoty pod stołem.
Podobnie jest z wypłatą przez Polskę 447 na rzecz mafii żydowskiej. On to może zatrzymać.
Wiem, że nie podoba mu się import gazu za krociowe kwoty, podczas gdy mamy swój gaz, tak samo z uzbrojeniem, kupowanie czegoś przez nas dla kogoś za mld $ bez przetargów, bez offsetu, po zawyżonych cenach budzi ogromne spekulacje, co wiem On ma to sprawdzic.
Dlaczego zaczęli mafiosi od Danielsa nagle go flekować, ponieważ to Polak, który w sprawach Polski jest nie sprzedajny, choć w swoich sprawach pogubił się.
Znam Banasia z spotkań w Mistrzejowicach u śp. Ks. Jancarza. Pamiętam jak przyjmował Nas z Solidarności Mazowsza - Małopolska Solidarnosć był wtedy i Banaś. Była z nam też śp. Stefania Wojtowicz - genialna śpiewaczka operowa, bardzo mnie wtedy wspierała, razem z panią Bargiełowską - aktorką Polską. M. Banaś miał poglądy narodowe, zdobył wielką wiedzę n/t przekrętów finansowych w tym SKOK Wołomin, afere z KNF-em. Także wiele będzie sie działo.
Także zachował bym ostrożność co do flekowania Banasia.
Zobaczymy co zrobi w aferami pisowskimi, czy zamiecie pod dywan, czy pokaże jak drobni

 

odpowiadam licząc – nie ukrywam tego – na pociągnięcie wątku:

 

no to jest bardzo interesujący głos - odpowiem tak: jak przedsiębiorca jest po ścianą, to usprawiedliwione są różne numery. Walenie państwa na podatkach, kreatywna księgowość, lewe faktury itd. Siła wyższa, trzeba walczyć o swój byt, czasem wręcz o życie. Nawet kodeks karny usprawiedliwia w jakimś stopniu takie działania, choć prawo karno-skarbowe już nie. Nic nie wiadomo, by Banaś był pod ścianą - raczej kroił na prawo i lewo - jednocześnie gnębiąc przedsiębiorców. Niech będzie, że się pogubił.

Z drugiej strony ma wsparcie ze strony służb, a więc również Kamińskiego, a więc również Ziobry. A z kolei analizy nagrań tych sędziów, co ich ostatnio namierzono, sprawa z Piebiakiem (viceziobrą) itd - wynika, że tam kryterium oceny sędziów było oddanie sprawie Polskości, biało-czerwonej itd. A ponieważ była to rozmowa poufna, nie piar pod publikę - można wywnioskować, że Banaś jest z tej samej linii - co potwierdza to, co napisałeś. Z kolei kontakty z Paolo i spółką mogą świadczyć, że Banaś jest poukładany również ze starymi służbami - bo tacy goście zwykle byli zakotwiczeni gdzieś np w SB.

A - jak może pamiętasz - ponieważ pisałem kiedyś, że linie podziału w PRL biegły w poprzek struktur oficjalnych, czyli upraszczając: i w milicji i w SB i w WSW/WSI byli i Natolińczycy i Puławianie - i cały czas trwała między nimi rywalizacja. A to może potwierdzać to co wyżej - że Banaś ma trzymanie od patriotycznej części służb i nowych i starych - i dlatego śledztwo CBA wyglądało jak wyglądało, a gość i tak miał stały dostęp do wszystkich tajemnic

To jest możliwe i wiele tłumaczy - ale nie tłumaczy że na planie prywatnym gość sprawia wrażenie szumowiny i ma się to nijak do pozycji jaką sprawuje. To tak, jakby Konrad Wallenrod po godzinach szczytnej służby łupił kogo popadnie na rozstajnych drogach

Ja bardziej jednak pisałem o tym w tym i poprzednim tekście, że PISowi ziemia się z lekka rozjechała pod nogami - a niesterowalny Banaś jest jednym z elementów tego rozjazdu - bo nie wiadomo co zrobi i z kim pójdzie i w którą stronę - bo przecież nie mamy pewności, czy ten trzon patriotyczny w ogóle istnieje. W końcu Ziobro i Kamiński, to ci sami goście, którzy załatwili Leppera

Kittel być może dostał cynk z wiadomych służb, tych samych, co zorganizowały nagrania kelnerów, by pójść po śladach Banasia - ale z drugiej strony jakiś rozum trzeba mieć - jak się gra w tak poważnej grze, to wypadłoby nie być pokątnym złodziejaszkiem dorabiającym zyskami z nierządu. Klasę się ma - albo nie.

Choć nie przeczę, że sytuacja jest złożona

i jeszcze jedno: jak jakiś polityk jest czemuś przeciwny, to powinien mieć jaja, zwołać konferencję prasową (wobec bezskuteczności poufnych działań) i powiedzieć głośno ludziom: jest tak i tak i to jest złe, nie mogę temu zapobiec, ale chcę, żebyście wiedzieli. Wtedy to jest jakoś czytelne.

Za to informacje, że podobno to a może tamto, że słyszałem, że zmarszczył brew itd - jakoś mnie nie przekonują - to taki gowinizm - głosowałem, ale się nie cieszyłem, byłem za a nawet przeciw, paliłem ale się nie zaciągałem. Jakoś mam tego dość, potrzeba polityków, którzy mówią prawdę, a nie jakąś wersję półprawdy

 

 

Myślę, że temat kariery i uwikłań prezesa NIK Mariana Banasia zasługuje na głębszą penetrację – więc zapraszam do pogłębionych rozważań, bo jak nie na Neonie, to gdzie możemy spróbować poszukać głębszych poziomów przeczytania tej rozgrywki

 

zapraszam do inspirującego komentowania

KOMENTARZE

 • @
  no pokaż się chudy siurku, który dałeś jedynkę , pewnie bez czytania - przedstaw się, nie chowaj, uzasadnij
 • Cóż to za kraj
  Szef NIK ma w domu pokoje na godziny, "podobny" do marszałka pedofilem, ułaskawiony przestępca szefem CBA, ministrowie po wyrokach, premier handluje ziemią, błazen prezydentem. Emeryci przekazują wille ministrom i umierają, bezdomni przekazują samochody, też umierają, więzień wiesza się w celi na leżąco. I to jest Polska? Nie, to co najwyżej Wolska.
 • @Andrzej Tokarski 14:40:40
  Szanowny panie Tokarski, niech się Pan nie denerwuje, on po prostu nic sensownego napisać nie potrafi, a że pałkę ma, to ją użył.
 • @Zawisza Niebieski 15:43:58
  mnie pocieszać nie trzeba, bo mi to zwisa i powiewa - lepiej niech Pan coś sensownego dorzuci do wątku - sensownego - znaczy wykraczającego poza banał w stylu: PIS zły - bo to że należy unikać POPISU jak syfilisu już wiemy

  Chodzi o to by zajrzeć głębiej za kulisy, dużo głębiej
 • @Zawisza Niebieski 15:42:39
  Twoje cenne uwagi o stanie państwa
  zmuszają do wniosku ,że Sodoma i Gomora
  czy tym bardziej stajnia Augiasza to "Wersal"
  w konfrontacji z polskim rządem , w tej sytuacji
  chyba nikogo nie zdziwi interwencja samego Boga
  bo na Herkulesa nie ma co liczyć , chyba ,że
  ze swoimi kodziarzami weźmiecie wreszcie sprawy
  w swoje ręce i jakoś przywrócicie w Polsce
  praworządność bo w demokratycznych wyborach
  ludzie się znowu pomylili a czekać 4 lata na kolejne
  to nie tylko strata czasu ale obawa ,że państwo
  przestanie istnieć
 • @Andrzej Tokarski 16:16:01
  Szanowny Panie, mamy do czynienia z ewidentnym krętaczem, złodziejem, czy można rozważać czy to patriotyczny złodziej, czy też nie? A Pan takie rozważania prowadzi. Bezsprzeczne, że służby go kryły. Dlaczego sprawdzenie jego oświadczenia majątkowego trwało tyle czasu? Czyż nie należy najpierw sprawdzić kim ten człowiek jest, a dopiero później na takie stanowisko go powołać? Dziś PiS jest w potrzasku, bo jeśli zaprze się w gabinecie, jak zrobił to Macierewicz, wygonić go będzie trudno. Co więcej, wszystko wygląda na to, że ten człowiek ma haki na wysoko postawionych ludzi, bo inaczej czy byłby "pancernym"? Degradacja prawa dokonana przez ostatnie 4 lata jest ogromna. Ile było afer, choćby największe KNF, SKOK Bireckiego itd. Czy ktokolwiek, cokolwiek tknął? Ludzie zamieszani w afery ponownie posłami zostali. Niedawno widziałem wyniki ciekawego sondażu. Zapytano respondentów, czy politycy kłamią. I znakomita większość odpowiedziała, że tak. I co głosują nadal na tych ludzi. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że polityk musi kłamać, kraść i to jest tragedia dzisiejszej Polski, ale nie tylko Polski, bo rozmawiam z innymi nacjami, tam też jest podobnie, myślę np. o Włochach.
 • @puuuq 18:27:38
  Jedną z większych zbrodni, jaką politycy dokonali na umysłach Polaków, to doprowadzenie to tego, że jeśli ktoś mówi prawdę o PIS, to na pewno jest z PO albo z KOD. Bo to natychmiast buduje mechanizm, czyli jeśli "mojego" przyłapią, to należy go bronić, bo przecież on patriotycznie kradł. Zaprzestałeś myśleć kategoriami złodziej czy nie złodziej, a myślisz kategoriami mój albo ten drugi. Taki mechanizm pozwala politykom traktować wyborców na poziomie "naród głupi wszystko kupi", bo czy któryś z przekrętów które tu wymieniłem nie miało miejsca? Ale zamiast analizować to, pierwsze co pomyślałeś to, że ja jestem z KOD i już mózg się wyłączył.
 • @Zawisza Niebieski 19:11:02
  //jeśli ktoś mówi prawdę o PIS //
  Problem jest taki ,że wg ciebie Banaś
  mieszka z k......ami , Kuchciński jest pedofilem ,
  premier dorabia sobie do pensji sprzedaża gruntów
  a Duda wystepuje w cyrku , emeryci pozbywają się
  domów a bezdomni samochodów bo zbrzydło im życie .
  Tak trzymaj , wiecej takiej prawdy
  a wszyscy doznamy wyzwolenia
 • @puuuq 21:04:51
  https://1.bp.blogspot.com/-05ltRh-xm2I/VZMFsITSHYI/AAAAAAAAALc/TIhOcObLCF0/w1200-h630-p-k-no-nu/Konstytucja%2BIII%2BRP%2B-%2B%25C2%25A92015%2BDeS.jpg Nie rób tu za portalowego gamonia .Salut .
 • @puuuq 21:04:51
  Nie do końca jest tak jak piszesz, ale jesteś blisko.
  Jak myślisz, Banaś nie wiedział jaka działalność odbywa się w jego kamienicy? Z tego co piszą w prasie to aż 3 domy uzyskał za dożywotne utrzymanie starszego człowieka, nie Kuchciński, a zgodnie z zeznaniami agenta CBA osoba "łudząco podobna" do Kuchcińskiego, a Duda, nie występuje w cyrku ale zachowuje się jak klaun. Przykre to, ale mamy taki sort i taki sort wybraliśmy.
 • @Repsol 21:54:05
  ...no to powiało cienizną - wstyd powiedzieć, ale jedynym który podjął temat okazał się Ziemkiewicz w Saloniku politycznym - niestety dość zdawkowo: stwierdził, że tam gdzie nierząd, tam z reguły są służby.

  Aż boję się myśleć, że powiedział to tylko dlatego, że przeczytał wczorajszy felieton i komentarz...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031