Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

O szlachtowaniu dr Targalskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... czyli - jak nie prowadzić debaty


 

     Obejrzałem przed chwilą debatę między red Stanisławem Michalkiewiczem a dr Jerzym Targalskim – i – nie wdając się w ocenę poglądów obu interlokutorów, bo te są ogólnie znane i nie stanowią jakiegoś większego zaskoczenia – postanowiłem odnieść do jednego jej aspektu, powiedzmy technicznego – ale mającego istotny wpływ na obraz całego wydarzenia. Chodzi o prowadzącego, przedstawiciela telewizji wRealu24, red. Piotra Szlachtowicza.

 

Rzecz mianowicie w tym, że jak się już kogoś zaprasza do telewizji i do debaty, to należałoby mu okazywać jakiś szacunek. A ten szacunek mógłby – a nawet powinien – przejawiać się np. w NIE PRZERYWANIU wywodu uczestnika, nawet, jeżeli się z jego poglądami nie zgadzamy. Na niewchodzeniu w buty – czyli specyfikę zachowań dajmy na to Stokrotki, czy marszałków w równym stopniu Niesiołowskiego co Kuchcińskiego – specyfikę polegającą na bezceremonialnym odbieraniu głosu, czy wprost przerywaniu i uniemożliwianiu dokończenia myśli przez osobę, której poglądów nie podzielamy. Na tyleż ostentacyjnym, co – nie bójmy się tego słowa: chamskim okazywaniu i egzekwowaniu swej chwilowej a w istocie mikrej – władzy.

 

A w taki sposób – moim zdaniem zachowywał się prowadzący Szlachtowicz – wobec dr Targalskiego. Poganiał, przerywał, niemalże łajał, okazywał swe zniecierpliwienie.

 

Słuchałem tego z niesmakiem, choć mi Pan Targalski ani brat ani swat, choćby w poglądach – i myślałem: czy to tak musi wyglądać? Czy taki prowadzący nie może się jakoś przygotować, czy ktoś mądrzejszy nie może go przygotować? Zanim zacznie się puszyć i nadymać – żeby nie zaczął się puszyć i nadymać. Aż chciałoby się powiedzieć – trochę KULTURY, panie Szlachtowicz, weź se pan wyguglaj słowo kultura – i choć próbuj się pan jakoś zachowywać. A jak pan nie wiesz jak – to zawsze można zgodnie z przysłowiem…

 

Trochę podobną sytuację, choć na wyższym poziomie zaobserwowałem podczas tzw Męskiej rozmowy w NCzasTV – między red.Sommerem a Janem Śpiewakiem. Tu akurat rzecz dotyczyła poglądów. Przed rozmową słyszałem gdzieś wypowiedź Tomasza Sommera, dość protekcjonalną w tonie (chyba w rozmowie z Grzegorzem Braunem) o tym, że zaprosiliśmy Śpiewaka, ale nie wiadomo, czy da się z nim rozmawiać, no bo wiadomo – w domyśle wisiało, że będzie reprezentował żydowski punkt widzenia. Tymczasem w samej rozmowie red Sommer wypadł słabo, schematycznie – zaś w wątku dotyczącym reprywatyzacji wręcz zawstydzająco. Wywody redaktora Sommera o tym, że te sprywatyzowane kamienice są porządnie odrestaurowane i cieszą oko – wobec kontrargumentacji Jana Śpiewaka, że istotniejszy jest los lokatorów i na tym powinna skupiać się nasza uwaga – no więc te wywody pana Sommera były – w mojej ocenie – wręcz dość paskudne, szczególnie wobec ogromu nieszczęść ludzkich i skali nadużyć związanych z owym zjawiskiem piękniejących w oczach – redaktora Sommera – kamienic. Słuchając liberalnego Tomasza Sommera, myślałem sobie: strzeż nas, Boże, kimkolwiek jesteś – przed takimi liberałami.

 

Tak więc w obu przypadkach prowadzący niekoniecznie stanęli na wysokości zadania.

 

Co do samego, przywołanego w tytule pana Szlachtowicza, mam jeszcze jedną refleksję – choć nie do końca kulturalną, gdyż odnoszącą się do jego powierzchowności. Ale pozwolę sobie na nią, gdyż szereg razy w swoim życiu spotykałem się z sytuacją, że facet duży i gruby pozwala sobie na postawę wyższości wobec faceta mniejszego i chudszego. I niekoniecznie ma to miejsce między sportowcami czy komandosami, bo tam wiedzą, że ten większy zwykle po prostu robi więcej hałasu upadając – tylko właśnie w przypadku zwykłych tłuściochów. Tłuściochy sprawiają wrażenie, że wierzą w to, że ich racje we wszelkich dziedzinach są wprost proporcjonalne do ich wagi w kilogramach tłuszczu. I tak się tłuściochy zachowują.

 

A pan Szlachtowicz jaki jest, każdy widzi – a dr Targalski jest nieduży i chudy. I to się dało zauważyć w zachowaniu red. Szlachtowicza.

 

Dlatego powiem na koniec: debata interesująca i na dobrym poziomie – ale niesmak pozostał.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Totalne rozczarowanie...
  Szczerze mówiąc to nie dopatrzyłem się tego "chamstwa" natomiast sama debata była bardzo rozczarowująca. Podsumuję tę debatę językiem Michalkiewicza; obaj panowie kopali się po kostkach byle nie powyżej.
  Targalski to kompletna miernota natomiast od Michalkiewicza można było oczekiwać czegoś więcej.
  Chociaż czego można oczekiwać od człowieka który kiedyś stwierdził, że "jeśli już mamy podpisywać jakąś folkslistę to lepiej podpisać tę amerykańską nawet gdyby miało to się wiązać z realizacją żydowskich roszczeń."!!!
 • do autora !
  Powiadasz pan że debata Michalkiewicz i żyd Targalski była interesująca ?
  owszem była debata interesująca bo przedstawiała interes żydowski w Polsce i w świecie !
  żyd Targalski przedstawił opcje żydowską w stosunku do ROSJI ! żyd Targalski konkretnie powiedział że żydom zależy by Rosję
  rozkawałkować by nie zagrażała hegemoni żydowskiej międzynarodówki

  Słowianie ! idąc tokiem tego obrzydliwego żyda Targalskiego, Rosja jest agresywna bo nie chce się poddać żydom by ci ją rozkawałkowali

  Słowianie ! tacy ludzie jak żyd Targalski to praktycznie poziom intelektualny żydów w Polsce !! [ i śmieszno i straszno ] i to to w Polsce ma władze ?

  Słowianie Łączmy się ! bo w jedności nasza siła która jest potrzebna by takie żydy jak Targalski nie mieli władzy !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! UNIA SŁOWIAN ! precz z żydami !!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Robik 14:07:29
  Michalkiewicz jest erudytą, ale w związku z tym wcale nie należy wiele od niego oczekiwać. Dał już się poznać ze swojej prostackiej strony, więcej niż raz. Żałość tylko bierze, kiedy na spotkaniach z nim, publika wysłuchująca go z otwartymi ustami, zaczyna wołać: „Michalkiewicz na prezydenta!” Żydowski trefniś, który zbija kasę na nieszczęściu Polaków i dobrze się przy tym bawi. Podobnie jak Korwin-Mikke, jego wieloletni koleś, obaj robiący za fałszywą opozycję. Podobnie zresztą, jak Rola w samych gaciach w swoim wypasionym studio, w którym rzekomo walczy z lewackim bełkotem, a w którym bełkotu wcale nie brakuje. Targalski jest bardziej szczery, bo on przy każdej okazji otwarcie zieje nienawiścią do Rosji. Podczas wyborów prezydenckich był przyklejony do Brauna. Nikt tego nie widział? :)
 • @Robik 14:07:29
  podzieliłem się jedynie własnym odczuciem - nie oceniając przy tym poglądów rozmówców - bo od dawna widzę, że obaj lawirują

  pojęcie chamstwa jest względne - przy okazji zapytam: jak sklasyfikowałby Pan kogoś, kto się do Pana bez powodu zwraca per: "głupi anonimowy... itd" ?
 • @ele 14:11:21
  a mogę mieć swoje zdanie? ...bez urazy....
 • @Lotna 14:41:31
  dal mnie np jest fascynujące gdy widzę, jak niewątpliwie inteligentny i spostrzegawczy red Michalkiewicz całkowicie ale to całkowicie nie widzi niczego podejrzanego w tym, co się wydarzyło 10kwietnia roku pamiętnego - w sumie nie wiadomo gdzie, więc nie powiem że w Smoleńsku

  albo, że długi czas pod niebiosy wielbił niejakiego Macierewicza jako zbawcę Polskich Sił Zbrojnych

  pan redaktor Michalkiewicz nie wszystko nam mówi, wiele przemilcza, takie mam wrażenie
 • @Lotna 14:41:31
  Michalkiewicz bardzo często "rżnie głupa".
  Przykładowo, całkowicie usprawiedliwia amerykański rząd mając pretensje wyłącznie do polskich władz - "bo się nie domagają..."
  Tak jakby nie rozumiał jaka jest wzajemna relacja obu rządów; po jednej stronie jest generał a po drugiej zwykły szeregowiec.
  To tak jakby matka wyłącznie obwiniała swojego dzieciaka z pierwszej klasy za to, że nie potrafi postawić się lobuzowi z ósmej klasy który okrada go z kieszonkowego.
  Załóżmy jednak przez moment, że polski prezydent zbiera się na odwagę i ... rząda od Amerykanów... przykładowo zrezygnowania z nacisków w sprawie roszczeń żydowskich a tamci jemu odpowiadają "na drzewo"!
  Co miałby wtedy zrobić polski prezydent?
  Na to pytanie Michalkiewicz jeszcze nigdy nie odpowiedział.
  Kiedyś Michalkiewicz wymyślił żeby Polska oddała Amerykanom polski odcinek Jedwabnego Szlaku pod zarząd.
  Innym razem chwalił Kwaśniewskiego, za wprowadzenie do konstytucji art. o "niezależności banku centralnego" - inaczej rząd by się zadłużał...
  Jakoś biedak nie zauważył, że i tak nas to nie uchroniło przed zadłużaniem.
 • @Robik 15:10:34
  On często bywa w Stanach, ma spotkania z Polakami i sprzedaje swoje książki i publikacje. Więc nie kąsa ręki, która go karmi.
 • @Andrzej Tokarski 14:51:51
  Jak każda szanująca się pseudo opozycja, Michalkiewicz przekazuje 80 - 90% prawdy. Ma dużo wiadomości, szczególnie z okresu sprzed lllRP i się nimi dzieli. Na tym zbudował swój autorytet. No ale cóż on jest wart, kiedy przy tym wychwala ludzi, którzy teraz istniejący układ budowali i cementowali, jak Macierewicz, czy wymieniony przez Robika Kwaśniewski? Bazując na tym autorytecie nakierowuje Polaków jak mają myśleć, o kim mają myśleć dobrze, o kim źle. Nagonka na Czerniaka następnym dowodem, choć widać jak na dłoni, że okupanci mają konszachty z korporacjami farmaceutycznymi, ale tego Michalkiewicz już nie widzi. Poza tym, sieje defetyzm i marazm. Po każdym jego wykładzie jedyny wniosek to taki, że jesteśmy straceni i nic nas nie uratuje, bo przeciwnik jest zbyt silny i tu już nic nie da się zrobić. (Braun tego nie robi, ale za to zagania Polaków do kościoła.) Poza tym jest hipokrytą, który przez wiele lat, razem z Korwinem, wychwala „wolny rynek”, a potem zbiera jałmużnę, aby wykupić sobie mieszkanie.

  Niemniej jednak, jak każda porządna pseudo-opozycja, przekazuje wiele wiadomości, których gdzie indziej nie można się dowiedzieć, a ponadto z jego wywodów można wywnioskować, co w trawie piszczy - jakie są nastroje, obawy, itp. On traktuje publiczność, Polskę, patriotów instrumentalnie i jego też należy tak traktować. Moim zdaniem.
 • @Lotna 16:32:56
  Jak Braun zagania Polaków do Kościoła? To, że Michalkiewicz wystąpił z odezwą do swoich czytelników z prośbą o wsparcie finansowe to w sumie nic złego. W końcu można wpłacić, ale przymusu nie ma. Także o to bym się nie czepiał. Natomiast jego atak na Czerniaka i twierdzenie, że dr. Czerniak ,,musiał nieźle machać pałą,, jest paskudne, tym bardziej, że nie ma na to dowodów. Moim zdaniem.
 • @Lotna 16:32:56
  ...dlatego słucham, ale ostrożnie - w równym stopniu zwracam uwagę na to, co mówi, jak i na to, czego - nie mówi. Albo jak wyżej: gdzie wykazuje się bystrością i dociekliwością, a gdzie - jest jak ulubiona maskotka prawników: trzy małpki - nie widzę nie słyszę nie mówię

  Co do Brauna, zwraca moją uwagę np taki wątek: pan Braun nagrał wykłady o powstaniach narodowych, w tym listopadowym i styczniowym. O tych powstaniach można powiedzieć wiele złego, zresztą podobnie jak o warszawskim - ale Braun np powstanie listopadowe sprowadził do wątku jakiejś przypadkowej zawieruchy o prawo do bodaj pędzenia i sprzedaży okowity - awantury w istocie pijackiej i hańbiącej tak prowodyrów, jak i całą nację. Takie sprytne uproszczenie dające w istocie poczucie upodlenia. Takie odebranie godności narodowej. Tak te wykłady odbierałem.

  Kolejny wątek, to film Towarzysz Generał i ogólnie wątek Jaruzelskiego. Pamiętajmy, że film powstawał dość dawno i nie dotyczył Okrągłego Stołu czy spotkania z Rockefellerem, tylko czasów wcześniejszych, w tym - pobocznie, ale symptomatycznie - marca 68. Istotnym elementem jest tam powracający zarzut kierowany pod adresem Generała - o ANTYSEMITYZM. To pytamy: kiedy pan Braun jest szczery? wtedy? czy teraz? A może ani wtedy, ani teraz?

  Zbig ma rację - poczekamy jakieś 100 dni i wszystko będzie jaśniejsze. Na razie - rodzą się pytania...
 • @zbig71 17:19:59
  Żebractwo

  Syr 40,28 Synu, nie prowadź życia żebraczego,
  lepiej umrzeć, niż żebrać.
  29 Gdy człowiek musi patrzeć na stół drugiego,
  jego istnienia nie uważa się za życie,
  zbrudzi duszę swoją potrawami obcych:
  człowiek więc rozumny i dobrze wychowany tego się ustrzeże.
  30 Żebractwo jest słodkie na ustach człowieka bezwstydnego,
  ale we wnętrzu jego płonie [ono jak] ogień.


  Ja tylko dodam, że te nauki są dla tych, co mają uszy zdolne do słuchania. Są one niczym dla wszystkich innych.
 • @zbig71 17:19:59
  Dobry i zły człowiek

  Syr25,1 1 W trzech rzeczach upodobałem sobie,
  które są przyjemne Panu i ludziom:
  zgoda wśród braci, przyjaźń między sąsiadami
  oraz żona i mąż dobrze zgadzający się1 wzajemnie.
  2 Trzech rodzajów ludzi znienawidziła moja dusza,
  a życie ich szczególnie mnie gniewa:
  żebraka pysznego, bogacza kłamcy,
  starca cudzołożnego, ogołoconego z rozumu.
  3 Jeśli w młodości nie nazbierałeś,
  jakim sposobem znajdziesz na starość?
 • @zbig71 17:19:59
  „Jak Braun zagania Polaków do Kościoła? ”
  Ano tak, że Ciągle każe się modlić, nawracać, spowiadać, chodzić do kościoła, a także finansowo wspierać księży - czyli Watykan, bez przerwy w czasie swoich prelekcji nawiązuje i nawołuje do wiary, Boga, kościoła, cudów nawet, księży, etc., a każdą kończy hasłem „kościół, szkoła strzelnica i mennica”.
  Mało jeszcze? No to na dodatek: szczęść Boże!
 • @Lotna 17:30:50
  Kościół > strzelnica > kostnica


  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_VIR9tKdIbXSs1EHKEBS62cJzSZHA0P2V.jpg
 • @Oracz 17:37:32
  ,,Niech Pan przyjmie ofiarę z rąk twoich na cześć i chwałę swojego Imienia, a także na pożytek nasz i całego Kościoła świętego."


  Jak CAŁEGO to CAŁEGO:

  https://4.bp.blogspot.com/-1vcYZvlS-Bk/V2W-VNRz5UI/AAAAAAAABzI/X8gR1ESlXEcI5Nd6NA_EPNMZnJoeXKUIwCLcB/s320/13466146_249911732046160_6648574713299796751_n.jpg
 • @Andrzej Tokarski 17:20:26
  „Takie sprytne uproszczenie dające w istocie poczucie upodlenia. Takie odebranie godności narodowej.”
  Nie znam tych wykładów, ani filmu, ale, zdaje się, niewiele tracę.

  Pewnie najbardziej szczere jest to, co ( jak podejrzewam) Braun myśli, a czego Braun nie mówi wprost: „naród podły, dlatego musi się modlić, a żydzi, jako naród przez boga wybrany, powinni nad nim sprawować władzę”. Do czego on dąży, jako resortowe dziecko drugiego sortu, które dopiero co dostaje się do koryta, choćby jako oficjalna opozycja. Targalski też już się dochrapał. Współautorka książki o resortowych dzieciach, zdaje się błyszczy w jakiejś telewizji. I tak to się kołem toczy...

  No ale, nie przesądzajmy sprawy, może jeszcze nasi żydzi nas pozytywnie zaskoczą i za uzyskane pieniądze zmontują faktycznie pro-polską narodową partię, która skruszy ten beton i uczyni Polskę niepodległą. Wtedy ja będę się biła w piersi i może nawet zmówię zdrowaśkę.
 • @Lotna 17:30:50
  Chyba jesteś troszkę przewrażliwiona. Owszem, Braun to ostry katolik, ale nie słyszałem, żeby komukolwiek coś,, kazał,,. A jeśli idzie o Kościół, szkoła, mennica, strzelnica, to taki ma program i pogląd na sprawę Polską. Biedroń ma taki: tyłek kumpla, uchodźcy, dżender, sado maso, a Braun ma swój. Ja zdecydowanie wolę Brauna.
 • @zbig71 18:29:44
  Ha ha ha haaaaaa....jesteś boski,uśmiałam się jak norka.
  Kościół sprawa indywidualna każdego,szkoła / jak najbardziej mennica i strzelnica też.
  Uczciwa wiara jeszcze nikogo nie zepsuła, mówię o uczciwej....na serio.
  Na zasadzie " Jak chcecie,żeby ludzie wam czynili, podobnie i wy im czyńcie".

  Faktem jest ze ugrupowania pokroju biedroniowego prowadzą wyłącznie do katastrofy, nie tylko demograficznej.
  Widoczne jest idące bardzo szybko zluzowanie zasad, relatywizm moralny.TO nie utrzyma państwa i narodu, tylko pociągnie w dół.
  Do czego dojdzie jeszcze?? przymusowa eutanazja starych i chorych, seks na chodnikach??/ już są przypadki w autobusach w Polsce/usankcjonowana pedofilia ,zoofilia,łapanki do pobierania organów/ gdzie giną ludzie, w Polsce też, co dzień alarm o zaginięciu/.
  Nie wiem w co Braun Gra z Banasiem, będziem patrzeć i pytać na Mediach narodowych, niech go przetrzepią.
 • Profesjonalizm
  To słowo klucz w odniesieniu do wielu prowadzących z mediów prawicowych mieniących się dziennikarzami i redaktorami.Mam na myśli brak owego,i mówię to bez satysfakcji,wręcz z przykrością.Pan Szlachtowicz posiada luki w wiedzy ogólnej,kaleczy język,o braku kultury osobistej nie wspominając.Przyklad : ostatni program z p.Karoniem-zgroza.
 • @nauczkrzysztof 19:58:35
  Trudno , miejmy nadzieję że z czasem się nauczą . Trzymam za nich kciuki . Salut.
 • @Andrzej Tokarski
  Salute 5*
 • @trojanka 18:47:20
  Przynajmniej niech miesiąc będą w parlamencie, zobaczymy, jakie mają inicjatywy.
 • @zbig71 17:19:59
  "To, że Michalkiewicz wystąpił z odezwą do swoich czytelników z prośbą o wsparcie finansowe to w sumie nic złego."
  Z pewnością to "nic złego" ale bardzo dużo mówi mi o samym Michalkiewiczu.
 • *****
  Ma Pan całkowitą rację.
  Brak wychowania u państwa redaktorów/redaktorek jest porażający.
  Z rozrzewnieniem wspominam Tele-Echo nieodżałowanej Ireny Dziedzic.
  I byłby to wzór do naśladowania, gdyby nie to, że propagowała go wredna komuna...
 • @Lotna 14:41:31
  5* za komentarz

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031