Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Władza świetnie wykształcona - w żuchwach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...żydowski sierżant, brytyjski licealista...


 

...żydowski sierżant, brytyjski licealista...

      Proszę Państwa – człowiek nie zna dnia ani godziny, gdy dostanie w łeb, aż zadudni. . Miała być luźna szydera z łatwo gołym okiem zauważalnych atrybutów władzy. Władzy z dnia na dzień nabywającej imponującego wykształcenia, posągowego formatu i majestatycznej aparycji. Niekoniecznie niestety chodzi o wykształcenie umysłowe, choćby i eksternistyczne czy wieczorowe. Niestety nie – nasza obecna, bo tej szczególnie ów przypływ wykształcenia można przypisać i jest on wręcz bijący po oczach – więc ta nasza obecna władza głównie nabywa wykształcenia, ujmijmy to tak – cielesnego. Można byłoby odnieść wrażenie, że po latach i dziesięcioleciach postów i wyrzeczeń, pisowska brać wreszcie mogła się … najeść do syta. I je do syta. Widać to po po tytułowych żuchwach, widać po coraz bardziej wystających poza granicę przyzwoitości – brzuchwach. Po sytych pełnych, pucułowatych policzkach. Po oczkach coraz jakby mniejszych – bo skrytych w fałdach rosnącego błogiego tłuszczyku. Tak się nam ta skromna, pracowita, powściągliwa, ideowa, oddana sprawie Polski jak nikt nigdy i nigdzie władza – nażarła. Tzn - wykształciła.

 

Ale czym byłaby ta pusta szydera, jak nie jedynie pustą szyderą – gdyby nie kontrapunkt. Świeży, prosto z najnowszej dostawy. Okazuje się, że wykształcenie wykształceniem, żuchwy żuchwami a brzuchwy brzuchwami – ale tam gdzie wykształcenie jest naprawdę ważne, na szczytach władzy – zgoła inne obowiązują standardy.

Tam, okazuje się, żydowski sierżant może rozstawiać po kątach elitę (tak zwaną, nie przesadzajmy) polityczną dużego europejskiego kraju.

Cienki (i w formie doczesnej i w wiedzy) historyk nie znający nawet własnego pochodzenia może uchodzić za wybitnego ekonomistę i bankiera tysiąclecia. Już na marginesie tylko wspominając innego historyka, który malował kominy i pewnie malowałby je do dziś, gdyby go służby z tych kominów nie ściągnęły i nie wprowadziły w łajdackie struktury. Z nominacją na arcyłotra i arcyłajdaka. Gdzieś po drodze był oksfordczyk z dyplomem, jaki można kupić za 16 funciaków, a przy którym Nikodem Dyzma, to był porządny gość.

 

Jakby tego jeszcze było mało, tylko co zatrudniony na posadzie rządowej ministra finansów kolejny wybitny ekonomista, finansista i bankier o niemalże królewskich, bo brytyjskich korzeniach – okazał się być – po dokładniejszym prześwietleniu – absolwentem angielskiego LICEUM EKONOMICZNEGO. I niczego więcej – reszta okazała się być legendą, którą się ów licealista posługiwał i posługuje do dzisiaj. W Hollywood robią czasem filmy o takich licealistach, takie zabawne lekkie komedie – ale u nas takie rzeczy dzieją się w rządzie, na poważnie. A my za to płacimy nszymi podatkami – żeby oni sobie komedie kręcili na żywca…

 

Co (wracając do naszego dopiero co nabytego dygnitarza) oczywiście – i nie ma w tym niczego dziwnego – nie przeszkadzało mu być ważnym i wpływowym dyrektorem jednego z największych banków działających na polskim rynku – tego samego, którego bankier tysiąclecia, czyli historyk Morawiecki - był prezesem.

 

I w tym kontekście żuchwy, proszę Państwa – to PIKUŚ. Mały pikuś.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Tw. Oskar(Stasi/BND) her szwabożyd lub żydoszwab Tusk
  Nigdy kominów nie malował, bo on leworęczny od poczęcia i z lękiem wysokości. Tylko w spółdzielni papiery przekładał. Nauczycielem w powszechniaku był 3 miesiące i pracę porzucił, nie zwolnił się.
 • @kula Lis 68 20:09:03
  tak myślałem, bo nie wygląda na takiego co wlazł na komin.
  A Oskar - jasna sprawa, podobnie jak Erika, Large...
 • Chazaromongolski pomiot Sikora? vel Sikorski
  to nawet matury nie ma. Kiedy i gdzie ją zdał? opuszczając Polskę przed ukończeniem liceum. Hasał jako talib w Afganistanie, po złapaniu przez Rosjan wydał kolegę, którego Rosjanie ubili, a jego puścili wolno. A co do żyda z Bydgoszczu Vincenta to on biedny jak mysz kościelna i z długami przyjechał do Polski. Wyjechał z 60 mln zł majątkiem, "uciułanym" z pensji ministra.
 • @kula Lis 68 20:18:40
  jest jeszcze Szetyna - niestety szkoda, że obecni okazali się nie lepsi, jedynie bardziej wygłodniali
 • @kula Lis 68 20:09:03
  MF Ma dokładnie takie samo jak Sikorski ale...
  to nie to samo co prof.Tusk,prof.Stępień czy profesor wszystkich profesorów Bartoszewski
  Szkoda

  ps.
  nasze dyplomy na wyspach też są tyle samo warte co brytyjskie w Polsce
  to tak na marginesie
 • znaczy to
  jesteśmy państwem suwerennym i demokratycznym, więc polityków strategicznych mianują nam siły poważne , a nie krajowe kukiełki.
 • @zadziwiony 20:31:26
  "znaczy to
  jesteśmy państwem suwerennym i demokratycznym, więc polityków strategicznych mianują nam siły poważne , a nie krajowe kukiełki."

  - i jest w tym głęboka logika - choć nie wiem, czy promyk nadziei
 • @Andrzej Tokarski 20:15:14
  Larve nie Large.
 • @Andrzej Tokarski 20:15:14
  Tego chudzinę co wszystko brał na swą chudą klatę jak drzwi od zegarka by wiatr z komina zdmuchnął, lub ciąg wessał.
 • @kula Lis 68 20:42:18
  oczywiście - pastor Gauck miał pseudonim Larve - literówka, albo brak skupienia
 • all
  Federer zaraz gra z Djokovicem - a obaj grają o życie - w londyńskim top of the top
 • @Andrzej Tokarski 21:01:33
  starsi panowie dali ognia - Federer, jak tylko utrzymuje koncentrację, jest nie do zatrzymania. A dziś utrzymał - no i Novak jedzie do domu
 • Wykształcenie Ministra
  "okazał się być – po dokładniejszym prześwietleniu – absolwentem angielskiego LICEUM EKONOMICZNEGO."
  -----------------------------
  Salesian College to jest po prostu katolicka szkoła podstawowa i średnia (obecnie również koedukacyjna) dla chłopców w wieku od 11 do 16 roku życia. Przejrzałam ich stronę i nie sądzę aby mieli jakieś specjalizacje.

  http://www.salesiancollege.com/Admissions-Introduction


  Gazeta Prawna podaje, że T. Kościński studiował na Goldsmith’s University of London.

  Cytuję:"Jest absolwentem Goldsmith’s University of London, który ukończył w latach 1976-1977(…)Goldsmith's University of London na swojej stronie internetowej podaje, że dopiero w latach 80 zaczął oferować studia undergraduate (pierwszy stopień uniwersytecki)"

  Ja dowiedziałam się również, że dopiero w roku 1989 Goldsmith's University otrzymało akredytację. W większości krajów funkcję akredytacji edukacyjnej sprawują organizacja rządowe, takie jak Ministerstwo Edukacji.
  https://www.4icu.org/reviews/4699.htm

  Opieram mój komentarz tylko i wyłącznie na informacjach z Gazety Prawnej, ponieważ żadnych innych źródeł na temat wykształcenia naszego ministra finansów nie znalazłam.
 • @AgnieszkaS 07:36:52
  grunt, że żuchwy ma bez zarzuu
 • @AgnieszkaS 07:36:52
  Nie opiera Pani tylko manipuluje.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1439509,tadeusz-koscinski-jakie-ma-wyksztalcenie.html
  A może nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Żródło od Trybeusa w artykule o skarpetach, gdzie Pani również komentowała.
  Ma średnie wykształcenie i sam to napisał w papierach do MF.
 • @Husky 20:26:36
  Jeżeli taki ktoś jak Sikorski studiował na Oxfordzie (nieważne czy skończył, czy nie-ale bodaj ze 3 lata studiował), to ja nie mam szacuku do tamtejszej edukacji. A publiczna szkoła średnia, to produkuje angielskich przygłupów. Tabliczka mnożenia czy nawet dodawanie, to dla nich poważne działanie.
 • @wercia 10:17:08
  Na czym polega ta moja manipulacja?
 • @wercia 10:17:08
  Warto przy okazji obejrzeć ten materiał: https://www.youtube.com/watch?v=EfAqVNSQnMs&t=19s
  Pan Usiądek podejrzewa, że ów MF został skierowany do banku, którym kierował Morawiecki w określonym celu.
  W ogóle w wolnym czasie proponuję posłuchać innych też wypowiedzi P.Usiądka - członek Konfederacji z Mławy chyba.
 • @wercia 10:45:50
  Komentatorka wercia nie potrafi uzasadnić swojego zarzutu. Być może dlatego, że nie rozumie co napisałam.
 • @wercia 10:45:50
  "Pan Usiądek podejrzewa, że ów MF został skierowany do banku, którym kierował Morawiecki w określonym celu. "

  Wyjątkowo zabawna teoria.

  Mnie dla połapania się w sytuacji wystarczy fakt, że T. Kościński zna M. Morawieckiego od wielu lat i są przyjaciółmi.
 • @AgnieszkaS 10:51:04
  To trzeba uzasadniać?
  Proszę bardzo: sugeruje Pani, że Gazeta Prawna podaje, iż ów ma wyższe wykształcenie, bowiem studiował .... Nie podaje żródła. Tymczasem GP pisze, że w Polsce to jest średnie wykształcenie i tak aplikant do urzędu MF musiał napisać w papierach. Tytuł GP jak sama nazwa wskazuje to raczej wiarygodne żródło, ale nie wpisy Pani.
 • @AgnieszkaS 11:02:15
  W starych czasach socjalizmu, to nawet żony dla odpowiednich były ze skierowania a cóż dopiero "przyjaciele".
 • @AgnieszkaS 11:02:15
  ma Pani zupełną rację - to zabawna teoria. Podobnie jak wszystkie te absurdalne podejrzenia, że głównym proirytetem Zjednoczonej Prawicy jest przygotowanie ciepłego gniazdka dla uchodźców/uciekinierów z Palestyny - ale nie Palestyńczyków.

  Oraz zapewnienie im kapitału startowego w wysokości jakichś 300mld ziela - na początek, potem się zobaczy

  Przecież każdy wie, że to brednie, że oni wszystko zrobiliby dla dobra Polski i Polaków, ostatnią koszule... zabraliby w razie potrzeby. To tacy dobrzy, szczerzy, oddani ludzie - sztuka w sztukę. Żuchwa w Żuchwę.
 • @wercia 11:10:27
  "Proszę bardzo: sugeruje Pani, że Gazeta Prawna podaje, iż ów ma wyższe wykształcenie, bowiem studiował .... Nie podaje żródła."/wercia/

  Pisze Pani bzdury dlatego, że mojego komentarza nie zrozumiała, czy też w cale go nie przeczytała?

  Sprawdziłam jakie to były szkoły, które T. Kościński ukończył, na podstawie informacji Gazety Prawnej. Gazeta była jedynym źródłem mojej wiedzy na ten temat, ponieważ minister Kościński swojego résumé nie upublicznił.

  Jak napisałam powyżej, minister Kościński nawet jeśli jest absolwentem Goldsmith's, to otrzymał swój dyplom w czasach, kiedy jego alma mater nie miała żadnej akredytacji i nie oferowała studiów licencjackich (bachelor's degree), a nawet nie nazywał się Goldsmiths' University tylko Goldsmiths' College.

  Czy teraz jest jasne?
 • @Andrzej Tokarski 16:36:52
  "Przecież każdy wie, że to brednie, że oni wszystko zrobiliby dla dobra Polski i Polaków, ostatnią koszule... zabraliby w razie potrzeby. To tacy dobrzy, szczerzy, oddani ludzie - sztuka w sztukę. Żuchwa w Żuchwę."


  Pojawiła się wercia i Pan nagle zaczął pisać głupstwa?

  Ja trzymam się bardzo daleko od teorii spiskowych. Jeszcze brakuje Apokalipsy św. Jana w tym temacie, prawda?

  W życiu liczą się tylko znajomości i tzw. plecy, niestety. A tylu jest w kraju ludzi wykształconych, "Ręka rękę myje", jak to mówią. Dobrze się Kościńskiemu powiodło w Polsce.
 • @AgnieszkaS 18:54:18
  " Studiował " tak samo jak M.Morawiecki , no to prosimy o link do tych ich uczelni ?. Śmierdzi to Radkiem Sikorskim i czosnkiem . No ale lud głupi wszystko kupi . :)))))
 • @AgnieszkaS 19:07:31
  "Pojawiła się wercia i Pan nagle zaczął pisać głupstwa?"

  nie sądzę i nie widzę związku - za to dokładnie widzę kto tu wypisuje głupoty - i już nawet nie chcę mi się dociekać,
  czy to głupota?
  czy taka robota?
 • @Andrzej Tokarski 22:24:57
  "(…) - za to dokładnie widzę kto tu wypisuje głupoty - i już nawet nie chcę mi się dociekać"

  Pierwsza część zdania zaprzecza drugiej. Jednak, aby wyrażać osąd, należy opierać się na faktach. Co w tym, co napisałam, nie jest zgodne z prawdą?
 • @AgnieszkaS 22:38:16
  "Głową wszystkiego jest Bóg, Pan niebios
  Za nim przychodzi książę Torlonia, władca ziemi
  Potem przybywają uzbrojeni strażnicy księcia Torlonii
  Potem pojawiają się uzbrojone psy księcia Torlonii
  Wtedy w ogóle nic nie przychodzi. Wtedy w ogóle nic nie przychodzi.
  Wtedy w ogóle nic nie przychodzi.
  Potem przychodzą chłopi. I to wszystko."
  ... ale o Agnieszce es znowu zapomnieli...:(
 • @AgnieszkaS 22:38:16
  cytując fragment zdania wypacza Pani jego sens... oj Pani Agnieszko, nieładnie, nie sądziłem, że potrafi Pani zniżać się do takich tanich sztuczek..

  pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 11:33:25
  Panie Andrzeju,

  Wypowiedź, którą zacytowałam, była w całości widoczna powyżej mojego komentarza. :))


  W jakim celu miałabym się zniżać do czegokolwiek? Szkoda mi na to czasu i życia. Poza tym, nic nie muszę sobie ani nikomu na siłę udowadniać. Zdecydowanie wolę poczytać jakąś interesującą książkę.

  Miłego wieczoru życzę.
 • @AgnieszkaS 17:56:04
  No tak , rejterada w temacie . Norma obecnych czasów . @AgnieszkaS 18:54:18
  " Studiował " tak samo jak M.Morawiecki , no to prosimy o link do tych ich uczelni ?. Śmierdzi to Radkiem Sikorskim i czosnkiem . No ale lud głupi wszystko kupi . :)))))
  nadużycie link skomentuj usuń
  Repsol 15.11.2019 21:14:46
 • @Repsol 19:32:37
  Proszę swoje uwagi zgłaszać bezpośrednio do Gazety Prawnej, która podała:

  "Jest absolwentem Goldsmith’s University of London, który ukończył w latach 1976-1977. Wcześniej kształcił się Salesian College, także w Londynie. Resort finansów poinformował nas, że Kościński kształcąc się w brytyjskim modelu uzyskał „higher education”, czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację."

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1439509,tadeusz-koscinski-jakie-ma-wyksztalcenie.html

  P.S.
  Skoro komentator Repsol nie rozumie tekstu pisanego w jego języku ojczystym i w związku z tym nie dotarło do niego, że zgadzam się z twierdzeniem GP oceniającej wykształcenie ministra jako średnie, to cóż mogę więcej dodać? Chyba to, że również Repsol ma ewidentne braki w wykształceniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031