Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Roszczenia bezspadkowe lubią - ciszę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...dobra nowina od Dobrej Zmiany

 

         Proszę Państwa… oto kapłan nawiedzi nasze gościnne progi – z wizytą duszpasterską niekoniecznie wybiera się do nas Tomasz Kapłan. A ściślej: Thomas Kaplan, miliarder co prawda amerykański – ale (co nie powinno nikogo dziwić) żydowskiego pochodzenia synLillian Jean Berger i Jasona „Jay” Kaplana.Nasz drogi, nawet nie zdajemy sobie jeszcze sprawy, jak bardzo drogi gość, jest - znanym koneserem sztuki, miłośnikiem Rembrandta w oryginale. Jestjednakrównież a może dla nas przede wszystkim właścicielemglobalnejfirmy zajmującej się eksploatacją surowców naturalnych, pozyskiwaniem kopalin –na całym świecie. Wizyta jakośtakprzypadkowo zbiega się z wystąpieniem senatorów amerykańskich do „naszego” rządu – wystąpieniem dość kategorycznie domagającym się zniesienia podatku od kopalin. Znany ekspert gospodarczo ekonomiczny, charakteryzujący się oprócz wiedzy, dużą kulturą wypowiedzi i unikaniem kategorycznych sądów, Piotr Kuczyński w rozmowie dla Rzeczypospolitej scharakteryzował ów apel senatorski jako przekraczający swą bezczelnością relacje sowieckie w stosunku do PRL.

 

W kontekście tej wizyty warto przypomnieć niedawny głos działacza polonijnego z USA Witolda Rosowskiego – ostrzegającego przed utajnioną realizacją rzekomych zobowiązań wynikających z ustawy 447 – utajnioną, pozaustawową, polegającą na cichym dokonywaniu przekształceń własnościowych w spółkach Skarbu Państwa, w wprowadzaniu kapitału obcego w nie tylko wydobywanie, ale i własność różnego rodzaju kopalin i surowców obficie zalegające pod powierzchnią naszej ziemi.

Mówił o tym pan Witold Rosowski, wcześniej również niżej podpisany popełnił na ten temat dwa teksty dotyczące ściśle bogactw naturalnych. Wcześniejrównieżogólniej pisałem o różnych metodach cichego uwłaszczania na majątku państwowym różnych,ale głównie jeżeli nie wyłącznie amerykańsko-żydowskichwybrańców – drogą przekształceń kapitałowych, obrotu papierami własnościowymi, tworzeniu struktur publiczno prywatnych, sprzedaży gruntów pod pozorem obrotu nieruchomościami bez ujawniania wiedzy o zawartości złóż POD gruntami rolnymi.

Są na to różne sposoby, wszystkie one umożliwiają dokonanie wyprowadzenia majątku narodowego w obce ręce bez jakiegokolwiek śladu w przestrzeni wiedzy publicznie dostępnej.

 

Również w tym kontekście należy postrzegać zmiany jakie dokonały się w rządzie pana Morawieckiego – w szczególności, obok ministra Kościńskiego powinna zwracać uwagę i powodować wzrost czujności zmiana polegająca na przywrócenia ministerstwa skarbu i oddania nadzoru nad nim ministrowi i wicepremierowi Jackowi Sasinowi. Mam nadzieję, że nikt nie ma złudzeń, że pan Sasin będzie Rejtanem bronił naszych skarbów przed obcym kapitałem – podobnie jak ludzie Jakiego za żadne skarby nie przyłożyli ręki do podniesienia podatków – bo akcyza to przecież nie podatek.

 

Tak ten krajobraz polityczno roszczeniowy wygląda – senatorowie żądają strefy wolnej od podatków, specjalista od wydobycia już u bram, struktura rządu przygotowana,niebieski krawacik w stałym użyciu. A że roszczenia bezspadkowe naprawdę lubią ciszę, doskonale było widać/słychać podczas expose pana premiera i dyskusji o nim – może zwróciliście Państwo uwagę, że w tym czasie nie padło ANI JEDNO słowo o tych roszczeniach. Całkowita cisza ze wszystkich stron aż dzwoniła w uszach.

 

Ta cisza powinna być czerwonym alertem dla wszystkich świadomych rodaków – na każdym spotkaniu z działaczami Dobrej Zmiany, z premierem, prezydentem, prezesem należy stawiać kategoryczne dociekliwe pytania w tej sprawie, dawać wyraz swej stanowczej dezaprobacie. Zwielokrotniać naciski.

 

Zlekceważenie zagrożenia spowoduje, że ani się obejrzymy, gdy obudzimy się nie w Polsce, tylko w Polin – wymarzonym miejscu na ziemi nie tylko żydów, ale zaskakująco wielu polityków Dobrej Zmiany. Czego Państwu i sobie nie życzę.

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • @@@@!
  Bardzo ważne! "Minister Finansów jest niebezpiecznym człowiekiem". Co z naszymi emeryturami?
  https://www.youtube.com/watch?v=EfAqVNSQnMs

  Ps...Pisowski Rostowski czy jeszcze gorzej? Jeszcze gorzej. Nadrzędnym celem tego eskimosa jest obrót bezgotówkowy! Pan minister finansów nie jest Brytyjczykiem, nawet jeśli ma obywatelstwo tego kraju, a zapewne takowe posiada. Podejrzewam też, że nie tylko to obywatelstwo ma w swym posiadaniu. Nowy minister ma twardy akcent, bardzo charakterystyczny dla pewnej nacji... Ma również profil przypominający ... Natanjahu. Więc? Mam pewne podejrzenia ...Obstawiam, że to komornik od 447...Przyznać należy że tylko skurwysynów wybiera się do roli ministrów finansów i premierów z pochodzenia innego niż polskiego, czas to zacząć kontrolować i przeciwstawiać się temu. Wszyscy mówią, że urodził się w Londynie, minister finansów Tadeusz Kościkowski jest dla PiS jak Rostowski dla PO. To będzie bardzo znane nazwisko, nie raz będziemy go przeklinać, tak samo jak Balcerowicza. Najistotniejsze jest to, że nie mamy już wcale Polaków na stanowiskach w polskim rządzie. To City of London Corporation - Właściciel Polski - desygnował go na to stanowisko. City of London nominuje ministrów finansów w Polsce żeby pilnowali systemu zniewolenia fiskalnego. Polska to państwo teoretyczne. Chuj, dupa i kamieni kupa. Pozwalają na święto niepodległości żeby tubylcy mieli złudzenie wolności. Już jeden skurwysyn finansowy z Londynu był/piniędzy nie ma itd/ teraz kolejny żyd mianowany przez żyda premiera. To już jawny zamach na kasę Polaków. Bądźmy wreszcie mądrzy przed szkodą, wycofujmy kasę z banków, płaćmy normalnie gotówką a nie kartami telefonami i innymi pierdołami. Nie masz gotówki w ręku to nie masz jej bo system ci ją zabierze pod byle pretekstem, zwłaszcza gdy łapę nad finansami trzyma żyd! Ten hochsztapler Kościński, kumpel Morawieckiego, urodził się w Anglii i stąd ten jego obcy akcent. To kolejny minister po Rostowskim, Vincencie zresztą, jest nasłany przez masonerię, by zrujnować nasz kraj. Ten pan 4 lata był vice ministrem ministerstwa finansów, więc bardzo uważnie się przyglądał jakie są wpływy do ministerstwa i jakie wydatki i teraz jest ministrem finansów i wie jak zaspokoić "apetyt na 447", a gdzie jest państwo i dlaczego nie składa do sejmu wniosku o roszczenia faktyczne dla Polski zadłużenia żydowskiego w stosunku do Polaków? Jak rządzący są ułomni to niech poproszą dr Kurek to im przedstawi dokumenty i wyliczenia ile żydzi bilionów dolarów są winni Narodowi Polskiemu, kilkadziesiąt, a może i kilkaset i wtedy minister finansów by bardzo szybko uciekał z tego stanowiska bo serce by mu pękło, że goje upomnieli się o swoje? Czy w naszym kraju nie ma dobrych finansistów, że szukamy poza granicami. Jak można zaufać komuś obcemu w tak istotnych sprawach jak finanse naszego narodu?
 • @kula Lis 69 18:40:17
  z czasem dojdziemy do wniosku, że za Platformy przynajmniej był burdel i każdy coś tam mógł dla siebie zakombinować. A teraz - rządzący są tej samej jakości - ale śruba jest już dokręcona - a będzie dokręcona jeszcze bardziej.
  Jakaś cisza zapadła też nad Pegasusem - a przecież Kamiński z Wąsikiem go nie oddali... Pegasus jest i działa
 • @kula Lis 69 18:40:17
  Wszystko oczywiscie za wskazowkami posla Kaczynskiego, ktory bredzac o sukcesach "dobrej zmiany" angazuje przybledy na wazne stanowiska.
  Ten bezczelny typ juz na wstepie oburzyl sie posiadaniem przez Polakow pieniedzy w skarpetach! Do tego doszlo!
  Mam nadzieje, ze niedlugo pozostanie Kaczynskiemu zarzadzanie kotem.
 • @Andrzej Tokarski 19:29:55
  Też mi tak się zdaje. I PO nie grała na nutce patriotycznej. I prawdę mówiąc, to skoro już jesteśmy w UE, to powinniśmy się starać to wykorzystać do odbudowy własnego potencjału gospodarczego. I na razie to nie szaleć ze zbrojeniami. Tak robili Niemcy przez kilka dekad.
  Ja światełka w tunelu nie widzę.
 • @morgan 19:32:53
  Szydło może za bystra nie była, ale jakaś taka swojska. Zawsze to bardziej związana z naszym "grajdołkiem" Jak premierem został bankster, to już można było się spodziewać, w którą to stronę będzie zmierzać. A tu doradca Tuska zostaje premierem, cześniej prezydentem, a ministrami Gliński (lewackie skrzydełko udecji) i Gowin (katolewica, z której na siłę robią konserwę.
 • 5*
  Generalnie to w Polin już żyjemy

  Co do ciszy oraz zasobów mineralnych itp autorze zapomnialeś o jeszcze jednym "drobnym" szczególe:

  - taka sama jak o roszczeniach jest też cisza o złocie sprowadzanym przez PIS'owców do kraju

  Było tylko zdawkowe napomknięcie że jest sprowadzane - lecz jak, kiedy, a przede wszystkim W JAKIM CELU tego nie wie nikt - i w sumie jakimś dziwnym trafem nikt się o to nie pyta

  Zbieg okoliczności? Nie sądzę
 • @Hades 19:46:55
  Do tego wypychanie Polaków zagranicę, a ściąganie mas Ukrainców i nie tylko ich. Gdy Ukrainców będzie wystarczająco dużo to łatwo będzie "dzielić i rządzić". W mojej okolicy, Ukraińcy byli zatrudniani w pewnej firmie. Ponad 300 osób, na jakieś 1200 pracowników. Stawki mieli od początku takie same jak Polacy, ale wiem że niektórzy mieli dopłaty do mieszkań. Od 300 zł do 600 zł miesięcznie.
  Ale w końcu pracodawca ich wylał, bo wrócił transport bubli za 2 czy 3 miliony. Wylał wszystkich Ukrainców.
  Ukraińcy mieli takie same stawki jak Polacy, ale byli promowani przy nadgodzinach.. To spowodowało pewne wqrwienie ludzi i sporo osób z mojej okolicy pracuje w Niemczech a dużo w Holandii. Kolega, któe też z tej firmy się zwolnił, pojechał do Holandii. I przez pierwsze 3 dni liczył znajomych. Potem przestał. Bo w ciągu tych dni spotkał około 80 znajomych z pracy. Wypchnięto sporo młodych ludzi, nawet niektórzy w średnim wieku. I część tam zostaje. Wystawiają tutaj mieszkania na sprzedaż, bo tam małżeństwa z dziećmi mogą liczyć na mieszkania spółdzielcze, komunalne czy nawet socjalne. A Ukrainców w mojej okolicy wciąż pełno. Część z nich zresztą się wycfaniła i mieszkając w Polsce, pracuje na Zachodzie,
  Niektórzy zostawiają tu dzieci pod opieką dziadków, ale te dzieciaki nie mają żadnych wzorców, nikt ich nie wychowuje. I nastolatki też już weekendami jeżdżą do pracy w okolice Berlina (tzw. mini job)
 • @
  zgodnie z zaleceniem Zawiszy dokonałem korekty polegającej na rozdzieleniu tych różnych połączonych słów - niestety - korekta nie dała rezultatu.
  Co ciekawe, w edytorze ten tekst jest napisany bez błędów - pojawiły sę one dopiero po wklejeniu na stronę Neonu - i jak widać, są trwalsze od korekty
 • @Andrzej Tokarski 19:29:55
  "z czasem dojdziemy do wniosku, że za Platformy przynajmniej był burdel i każdy coś tam mógł dla siebie zakombinować. A teraz - rządzący są tej samej jakości - ale śruba jest już dokręcona - a będzie dokręcona jeszcze bardziej."
  ---------------------------------------
  Nie wiem jak ten wpis rozumieć. Chce Pan wszystkich przekonać, że Polska nierządem stoi?

  Tymczasem podatek od niektórych kopalin, w tym miedzi i srebra, jest pobierany w Polsce dopiero od roku 2012. Wprowadzony został przez rząd Tuska.

  PiS był na początku przeciwny opodatkowaniu kopalin ze względu na sytuację finansową spółki skarbu państwa KGHM. Później, po objęciu rządów, ta wolnorynkowa percepcja PiS uległa pewnej modyfikacji. Wtedy to prezes J. Kaczyński powiedział: "KGHM to dobro narodowe i powinien służyć całemu społeczeństwu, a podatek od kopalin temu służy ".

  W kwietniu 2019 Kukiz'15 wystąpiło z projektem całkowitego zniesienia podatku od niektórych kopalin: "Prace nad projektem Kukiz'15, przewidującym całkowite zniesienie podatku od niektórych kopalin płaconego obecnie tylko przez KGHM, będą kontynuowane - zdecydował w czwartek (4 kwietnia) Sejm(…)Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosili w środę (3 kwietnia) posłowie PiS."

  Wnp.pl podało:

  "Posłowie Kukiz'15 chcą zniesienia podatku, gdyż - ich zdaniem - KGHM potrzebuje środków, które obecnie wpłaca do budżetu, bo jest spółką wydobywczą, w związku z czym wymaga stałych i znacznych nakładów inwestycyjnych. Ponadto, jest największym lokalnym pracodawcą i według szacunków z uzasadnienia, bezpośrednio lub pośrednio daje pracę nawet 100 tys. osób.

  Wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu Kukiz'15 zgłosili w środę posłowie PiS, jednak przeciw temu wnioskowi głosowało w czwartek 23 posłów PiS. Klub PiS zgłosił własny projekt, zmniejszający podatek od niektórych kopalin o 15 proc., który po dyskusji trafił do dalszych prac w komisji."
 • Thomas Kaplan
  Bezczelne naciski ze strony Kaplana nie mają nic wspólnego z ustawą 447.
  Kaplan znalazł sobie Polskę do robienia interesów w podobny sposób jak Biden znalazł sobie Ukrainę. Tu chodzi o własne korzyści Kaplana. Żyjąc w wolnorynkowym kapitalizmie należy być na tego rodzaju zakusy przygotowanym. Dlatego tak ważna jest walka z korupcją, przestrzeganie prawa i silny rząd.

  Reakcja Polonii na machinacje senatorów uzależnionych, jak przypuszczam, finansowo od Kaplana ze strony "Poland Current Events":

  "Głęboko niepokoi, iż to nieetyczne szantażowanie dla korzyści finansowych jest prezentowane nawet w imię systemu bezpieczeństwa zbiorowego NATO, ponieważ obaj autorzy wspominają, że NATO jest do ich dyspozycji jako członków Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Ci dwaj członkowie amerykańskiego establishmentu (senatorowie Neal P. Dunn i Joe Wilson) po prostu twierdzą, że bez preferencyjnego traktowania inwestorów amerykańskich w eksploatacji zasobów naturalnych Polski, współpraca w zakresie bezpieczeństwa może ucierpieć. Najwyraźniej bezpieczeństwo zbiorowe zajmuje niższą pozycję w skali priorytetów niż wsparcie miliarderów w ich kampaniach wyborczych. Podobnie amerykańskie korzyści ze współpracy wojskowej z Polską nawet nie rejestrują się na ekranie radaru. Co więcej, takie zuchwałe żądania ukierunkowane na zasoby naturalne kraju przypominają najgorsze możliwe praktyki kolonialne, których Polska boleśnie doświadczyła ze strony Rosji w niedawnej przeszłości."

  http://www.currenteventspoland.com/news/bandustan.html
 • @AgnieszkaS 21:18:39
  prawie się wzruszyłem, Pani Agnieszko, naprawdę - proszę wybaczyć, że obszerniej się nie odniosę...
 • To teraz jest niedobrze
  w dwójnasób - bo nie dość, że grandziarze zza wielkiej wody przejmą złoża miedzi - to sieroty po Polsce jeszcze Niemcom muszą za to zapłacić, bo te złoża - to przecież ich złoża - a przynajmniej oni tak uważają.
 • @Andrzej Tokarski 21:30:04
  Natomiast ja niemalże uwierzyłam, że napisał Pan samą prawdę i tylko prawdę, niemalże...:)
 • @AgnieszkaS 21:35:46
  http://att.neon24.pl/post/150966,podziemna-grabiez-przedwstepna

  http://att.neon24.pl/post/150981,podziemna-grabiez-suplement

  http://att.neon24.pl/post/151064,w-poszukiwaniu-tajemnych-zrodel-mocy
 • @Andrzej Tokarski 20:11:28
  Jeśli chodzi o to co mi się wydaje to proszę spróbować dwóch spacji
 • @Hades 22:35:19
  piszę dość często - a to pierwsza taka historia
 • @Andrzej Tokarski 19:29:55
  W ramach Holocaust Industrii i "ustawki" 447, żydowski handlarz obrazów Thomas Kaplan z grupy Sorosa i ludźmi od Balcerowicza, chcą przejąć złoża miedzi i uranu w Polsce a także Lasy Państwowe.
 • @kula Lis 69 20:01:32
  nic się nie dzieje bez powodu - roszczenia bezspadkowe zostaną uregulowane po cichu, a przez to w nieznanej wysokości i zakresie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031