Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Czy pan Jaśkowiak pokona pana Dudę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

.... w serwilizmie....

       Proszę Państwa, jak już od kilku dni wiemy, pan prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak postanowił stanąć w szranki do walki o prezydenturę Polski nie tylko przeciw swej koleżance partyjnej, znanej z błyskotliwych wypowiedzi pani marszałek Małgorzacie – ale i przeciw samemu Andrzejowi Dudzie, cośmy go w chwili słabości wybrali na prezydenta. I, jak się tak zastanowić, wygląda na to, że pan Jaśkowiak ma szansę – bo dobrze kombinuje organizację swojego zaplecza.

Nie mamy przecież złudzeń za czyją to magiczną niewidzialną ręką pan Duda u zarania swojej misji już zasiadał przy jednym stoliku z prezydentami Obamą i Putinem, oraz jako swój - z czyjego dyskretnego wsparcia korzystał.

 

Zatem pan Jaśkowiak nie mógł lepiej wybrać – i otóż w ramach pozyskiwania poparcia, jak sądzę, ogłosił – że będzie wydobywał z dna poznańskiego jeziora Rusałka – w którym nieświadomi powagi miejsca kąpaliśmy się w marcu pewnego roku w zacinającym śniegu po treningach karate – będzie pan prezydent Poznania wydobywał leżące tam macewy z żydowskich cmentarzy. I budował dla nich miejsca kultu.

 

Tu się kilka pytań nasuwa – czy pan Jaśkowiak za swoje pieniądze będzie te operacje przeprowadzał, czy może za publiczne? A jak za publiczne, to może trzeba by zapytać obywateli, czy nie widzą innych może pilniejszych potrzeb dal ulokowania ich pieniędzy – niż wydobywanie macew?

 

Pojawiają się też kolejne pytania – o wyobraźmy sobie, że – być może korzystając z owego hipotetycznego wsparcia, lub nie – pan Jacek zostałby prezydentem całej Polski. To czy wtedy będzie poszukiwał macew we wszystkich jeziorach i oczkach wodnych? I otaczał je należnym kultem?

 

I czy będzie szukał nie tylko w jeziorach, ale i w ziemi?

 

I czy w związku z tym sprawdzi również co się kryje pod ziemią tam, wkoło tej stodoły w Jedwabnem?

 

 

Dziękuję za uwagę

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Oczywiście że za publiczne
 • Ten kryptopedał i tęczowy
  Jaśkowiak nie ma szans. W Poznaniu ten złodziej ma szanse, tam nawet na małpę w tęczowym kubraczku zagłosują byle na złość PiSowi.
 • "Czy pan Jaśkowiak pokona pana Dudę?"
  ------------------
  To tak wygląda jakby tego Jaśkowiaka wystawiono tylko po to - aby napędzić głosów Dudzie.
  Wniosek?
  Czarci pomiot dobrze wie na kogo nie pójdą głosować tubylcy w swojej większości i dlatego ten Jaśkowiak prezentuje się jako psychopatyczny typ - zwolennik Sodomy i Gomory i poławiacz nie tyle pereł - co macew - za nieswoje.
 • Jaśkowiak i problemy w gabinecie. Nawet klucz go denerwował - FILM przebojem internetu
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15745331041d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725843bd2a355a7e90c0425d8441586ab9.jpg
  Jacek Jaśkowiak zaczął marzyć o prezydenturze - nie tylko Poznania, ale w całej Polsce (albo chociaż wygrać wewnętrzne prawybory w Platformie Obywatelskiej). Przy tej okazji internauci przypomnieli pewne nagranie... W krótkim wideo widzimy, jak narzeka na mało nowoczesny gabinet. "To jest nie do roboty"- wykrzykiwał nerwowo. Aż strach pomyśleć jaką rewolucję mógłby przeprowadzić w Pałacu Prezydenckim.

  https://niezalezna.pl/298720-jaskowiak-i-problemy-w-gabinecie-nawet-klucz-go-denerwowal-film-przebojem-internetu


  Ps...A czy on czasem nie znalazł się w Poznaniu z "Operacji Wisła"? Człowiek z zaburzeniami emocjonalnymi kandydatem POKO na Prezydenta Rzeczypospolitej. Swego czasu Jaśkowiak nie chciał na uroczystościach Wojska Polskiego, hymnu Polskiego. Zapewne marzył mu się hymn niemiecki. Ciekawe czy pytał burmistrza Włoch( Warszafka) jak z miejscem w celi? Gdyby tam trafił to pewnie by nie narzekał. Podpisywać lewe zgody na zagospodarowanie przestrzenne to trzeba mieć rozmach i dużo miejsca! W kopercie! Mieszkańcy Poznania mają za swoje, że wybierają już na którąś kadencję takiego buca. Co on zrobił dla Was dobrego przez te kilka swoich kadencji. Wizytówką Waszego miasta są okropne korki na ulicach. Mam tą nieprzyjemność korzystać z wjazdu od strony Kórnika w godzinach porannych i tracić ponad godzinę, żeby dostać się w okolice dworca głównego. Panie tęczowy prezydencie, czy przez ten czas co pan zasiada w tym swoim muzeum, nie przyszło panu do głowy, żeby na tym rondzie od wlotu z Kórnika zrobić skrzyżowanie dwupoziomowe i to w dużym stopniu rozładowało by tamtejszy korek. To rondo istnieje już od lat chyba powojennych i żadnemu z rządzących nigdy nie przyszło do głowy, żeby coś z tym zrobić. To jest wstyd na całą Polskę i zagranicę. Piękna wizytówka dla miasta, do którego na MT Poznańskie przyjeżdża tyle zagranicznych delegacji. My nie chcemy takiego prezydenta, który nie potrafi rządzić jednym miastem i ma tyle innych grzechów na sumieniu o których mówiono w telewizji.
 • @@@@!
  A wkurwiona Joanna na pierwszą damę? To by musieli mu pałac prezydencki na tęczowo machnąć. Ale w pałacu przynajmniej wyrka duże i wygodne, mógłby z nich nie wychodzić zwłaszcza podczas ważnych narodowych świąt. Przecież i tak nie ma nigdy nic do powiedzenia. Największy ubaw był kiedy powiedział coś o godnym sprawowaniu tego urzędu. To wszyscy mieli okazję zobaczyć, kiedy do Poznania na obchody czerwca przyjechali prezydenci Duda i prezydent Węgier oraz licznie zaproszeni goście. To trzeba było słyszeć i zobaczyć, jak tłuszcza z KOD-u za przyzwoleniem wyła i jojczyła. Taka to wizytówka, demokracja pełną gębą i ciągle ich uwiera.
 • @lipao45 02:18:59
  tak tylko spytałem, retorycznie :)

  jasne, że nie za swoje
 • @kula Lis 69 09:09:47
  fakt, Poznań jest potłuczony na umyśle
 • @demonkracja 09:17:36
  mówią, że to Grzegorz swoją dupę ratuje
 • @kula Lis 69 09:41:04
  zauważyłem, że on ledwo składa po polskiemu - ogólnie inteligencja bije z niego
 • @Andrzej Tokarski 09:59:21
  --------------
  "mówią, że to Grzegorz swoją dupę ratuje"
  --------------
  Pewnikiem - ktoś piecze kilka pieczeni na jednym ogniu.
 • @Andrzej Tokarski
  Przy takim poparciu nikt Dudzie nie podskoczy . Salute 5*. https://narodowcy.net/wp-content/uploads/2018/09/jonny-daniels-andrzej-duda-e1512676187784.jpg
 • @Repsol 10:37:22
  czołem!
  właśnie zasugerowałem, że pan Jaśkowiak usiłuje sobie zaskarbić to samo poparcie - udowadniając, że będzie lepszym Dudą
 • Nie warty tematu na Neonie ...dupek.
  Przegra prawybory i zniknie z mediów.
  Poznaniacy muszą sami się go pozbyć.. chyba że im odpowiada żydowska kultura LGBT... a wiem że im nie odpowiada..
 • @Andrzej Tokarski 10:42:52
  No i tak to się kręci nadal . Ave. https://medium.com/@MJarosiewicz/b%C5%82%C4%85d-systemu-bff74a64220d
 • @Oscar 10:51:20
  tematem nie jest - bo może umknęła intencja - ten pan - tylko kolejna twarz i kolejny poziom - serwilizmu

  ten pan jest jedynie modelem poglądowym
 • Podobno
  Pretty Woman z Płońska czuje się oszukana, miał być Rysiek Gira z Hollywood ale Grzesiek z Chetynia załatwił tylko Jaśkowiaka z Poznania ...
 • @Drab61 11:37:09
  kim jest tajemnicza Pretty Woman z Płońska? - czyżby to princessa Małgorzata Pani na Kidawach?
 • @Andrzej Tokarski 09:58:43 nie tylko Poznań..
  Lewactwo już sięga dna. Każde żąda specjalnych warunków dla siebie. Coraz gorzej się dzieje mniejszości rozpychają się łokciami a dla większości zostaje coraz mniej przestrzeni by swobodnie mogła żyć, jak nie weganie to lgbt, gender i inne choroby tego wieku a lewactwo chce dominować nad wszystkim. To są skutki nowej "religii" jaką jest "Walka z emisją CO2 i zmianami klimatu", jak podaje dr Michael Hesemann 15 listopada 2019 niemiecki Bundestag uchwalił tak zwany pakiet klimatyczny, który ma służyć tzw. ochronie klimatu" min. pakiet przewiduje, że w Niemczech nie będzie można sprzedawać benzyny ani oleju napędowego, oczywiście to za kilkanaście lat, ale taka jest perspektywa. Co to wszystko rodzi na przyszłość min. dla Polski proszę przeczytać sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik. Od 2020 będzie obowiązkowa pederastyczna indoktrynacja w szkołach w UK. Przepis wprowadzony przez niby konserwatywny były rząd. Zbliża się zagłada. Będzie rzeź na ulicach Europy. Terror mniejszości nad większością nabiera rozpędu, Europa zachodnia zmierza ku upadkowi, przetrwają tylko narody silne wiarą. Tylko wojna może uspokoić te szaleństwa mniejszości..
 • @Andrzej Tokarski 10:42:52
  Ciekawe czy finansowo przebije glińskiego, 100 baniek na kirkuty i macewy ?
  Szczyty parodii, kto da więcej, Polakom, nieee, żydom !!!
 • @kula Lis 69 13:07:19
  ze mną o klimatycznym szaleństwie ciężko rozmawiać, bo - w odróżnieniu od większości prawicy - uważam, że zagrożenie jest faktem, jest realne i najprawdopodobniej nie do zatrzymania i to z katastrofalnymi skutkami w krótkim czasie- pisałem o tym jakiś czas temu

  Jeżeli chodzi o terror LGBT - niewykluczone, że chodzi o znaczącą depopulację. Ludzi jest za dużo, to naprawdę jest bezsporne - i prowadzą tryb życia prowadzący wprost do globalnej zagłady. Być może, skoro nie ma chętnych (bo środki są) do przeprowadzenia globalnej redukcji szkodnika, to szuka się metod niezbrodniczych. To jest jakaś metoda - związki jednopłciowe raczej dzieci mieć nie będą, ew poprzez adopcje i matki zastępcze znacząco mniej. Więc im więcej tęczowych...

  Drugi kontekst jest taki: należy doprowadzić do samoeliminacji najmniej wartościowych osobników - tu kłania się oprócz LGBT podaż i promocja narkotyków i wszelkich używek. Z jednej strony się z tym walczy, ale z drugiej jest to na rękę. To tak jak z walką PISu z LGBT - coś się mówi, co innego robi...

  ... to takie tam hipotezy
 • @Andrzej Tokarski 13:56:02
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ODEzMy9wLzIwMTkvMTEvMjQvODI1LzQ4My8yZWM0NDZhMjY3ZWQ0OGRjODFkM2FkOGU2ZjhjN2FhNy5wbmc=.png
  Taką „rodzinę” będzie promować na posiedzeniach komisji? Biejat: Powinno się umożliwić homoseksualistom adopcję dzieci. Odnosząc się na antenie Radia Zet do słów Beaty Szydło, która powiedziała, że „w Sejmie znalazło się ugrupowanie Lewicy, które lansuje model destrukcji rodziny. Poważnym błędem było oddanie im komisji ds. rodziny. Oddajemy najważniejszy dla nas symbol”, Magdalena Biejat stwierdziła: „Trzeba dać mi czas, żebym mogła pokazać, że będziemy pracować w sposób rzetelny, w sposób, który dopuszcza wszystkich do głosu”. Całość pod linkiem


  https://wpolityce.pl/polityka/474414-biejat-powinno-sie-umozliwic-homoseksualistom-adopcje

  Ps..Tytuł powinien brzmieć: czy taką rodzinę będzie promować PiS, bo to z jego nadania ta pani ma stanowisko. Gratuluję PiS sam strzela sobie bramkę samobójcza. Ankietę przeprowadzono na reprezentatywnej grupie "członków" LGBTxy z aktywną formą HIV positive. Oddawanie dzieci zboczeńcom na wychowanie to legalizacja pedofilii. Szkoda, że jej pedały czy lesby nie adoptowali. Zobaczyłaby jak to fajnie. Niech zrobi pierwszy krok, i odda swoje dzieci pederastom lub lesbom. Ciekawe, ile kasy trzeba wyłożyć, aby wychować takich skurwysynów i ich popierających? Tak, tak, a następnie takie pary, "Tatuś & Tatuś", czy "Mamusia & Mamusia", będą wychowywać kolejne pokolenia dewiantów i zboczków? Nigdy i za żadna cenę!
 • @kula Lis 69 13:07:19
  Zastanawiam sie, czy to nie pora na budowanie struktur panstwa podziemnego. Pewnie brzmi to cudacznie, ale sytuacja pogarsza sie w zawrotnym tempie i moze sie zdarzyc, ze pewnego poranka Polacy obudza sie w obcej im rzeczywistosci. 500+ wystarczy na toapapier, o sytuacji emerytöw nie wspominajac.
 • No i co Wy na to ?
  Prezydent Poznania w Izraelu: Polacy pomagali nazistom

  https://t.co/sXjuVRDKwR?amp=1
 • @Husky 20:42:29
  tak jak napisałem - liczy ze tą metodą zastąpi Dudę
 • @morgan 17:55:55
  Teraz to niemożliwe , internet i iphone . Odciski palców i PimEyes .Da tego program Pegasus . No i mamy pełny namordnik .Salut .
 • @Repsol 21:32:41
  jesteśmy częścią rozgrywki globalnej - więc i reakcja musi być globalna, każda inna zostanie zmiażdżona
 • @Andrzej Tokarski 13:56:02
  niech Pan się zastanowi skąd rośliny biorą atomy węgla, które znajdują się w składzie każdej ich komórki - pozostałe pierwiastki tzn wodór, tlen, azot mają dostępne w dowolnych ilościach, światła do fotosyntezy zwykle też. Podpowiem Panu, że żeby zwiększyć produktywność szklarni należy zastosować tzw generator dwutlenku węgla - to tyle w sprawie zagrożenia kryzysem klimatycznym ...
 • @Drab61 22:35:11
  myślę, że zanim udzieli mi Pan rady, nieźle byłoby aby zapoznał się z moimi tekstami na ten temat - bo gdyby się Pan już zapoznał, nie pisałby o co2
 • @Andrzej Tokarski 22:48:07
  szukałem, w dostępnych zasobach nic na ten temat nie ma
 • @Andrzej Tokarski 21:11:25 sodomia żydofilia, aborcja - same frykasy - wszystko co najlepsze
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183MGMyYS9wLzIwMTkvMTEvMjUvODI4LzQ4MS9kYzFmYjZkNjhiZGU0MzQzOThjZDQyYWJmMGM2MDkyNC5qcGVn.jpeg
  To będzie jego główny postulat? Jaśkowiak odpowiada na krytykę kolegów z PO i przyznaje, że jest za małżeństwami homoseksualnymi. Kandyduję, więc to jest jak najbardziej poważne podkreślił na antenie RMF FM Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który wystartuje w prawyborach prezydenckich Platformy Obywatelskiej. Jaśkowiak pytany o głosy polityków PO, którzy krytykują formułę w jakiej zgłosił swoją chęć wzięcia udziału w prawyborach, odpowiedział: Politycy są przyzwyczajeni do tego, że zgłasza się deklaracje na Facebooku. Sonduje się opinię publiczną: „co sądzicie? A może ja? A jakie miałbym szanse”. Mam do tego inne podejście, jestem z biznesu. Dopytywany o tajemniczą kopertę, w której ukrywano jego kandydaturę, odpowiedział:
  Nie lubię wrzasku wokół pewnych rzeczy. Uważam, że wszystko musi mieć swój timing. Byłem też ciekaw, kto jeszcze ewentualnie złoży swoją deklarację. A ponieważ politycy tak często robią, że właśnie sondują gdzieś na Facebooku, deklarują gdzieś w mediach, robią konferencje prasowe, więc czekałem na odpowiedni moment i dopiero wtedy złożyłem swoje zgłoszenie. Jaśkowiak odniósł się również do dzisiejszego sondażu RMF FM i „DGP”, w którym w II turze wyborów może liczyć na 30 proc. poparcia. To jest bardzo dobry wyniki. O tej porze 5 lat temu Komorowski miał 76 proc. a Duda 7 przyznał. W rozmowie pojawiły się pytania dot. światopoglądy prezydenta Poznania. Jaśkowiak pytany, czy były za legalizacją małżeństw homoseksualnych, gdyby to od niego zależało, krótko odpowiedział: Tak.

  https://wpolityce.pl/polityka/474511-jaskowiak-odpowiada-na-krytyke-kolegow-z-po


  Ps..Zaorał się. W ogólnopolskich wyborach to ma tyle samo szans jak by z tęczową motyką wybrał się na księżyc..
 • @Husky 20:42:29
  "Posens Bürgermeister stellt sich gegen Polens Regierung " - burmistrz Poznania przeciwko polskiemu Rządowi - program ZDF . I ten tęczowy człowiek i kryptopedał śmie kandydować na urząd Prezydenta RP? Partia oszustów pozostanie na zawsze zbieranina oszustów!
 • @kula Lis 69 09:11:59
  Porażające jest to, że ludzie wybierają takich gagatków typu Trzaskowski, Dulkiewicz, Jaśkowiak itd.
 • @zbig71 11:23:36 Wybór między dżumą i cholerą.
  Jacek Jaśkowiak. Przyznał, że gdyby to od niego zależało małżeństwa takie byłyby w Polsce legalne. Przecież Jaśkowiak to V kolumna. Tym poznańskim złodziejem i łapówkarzem już dawno powinny zająć się służby antykorupcyjne czyli CBA, CBŚ! Jak takie coś może kandydować na urząd Prezydenta RP...? Nie na darmo nazywają go w Poznaniu tęczowy Jacuś. To wyjeżdżaj pedale do zgniłego zachodu najlepiej do zboczonej Holandii aby wejść w chory związek. Widać, że nie brakuje w świecie tęczowych zboków, którzy z Polski burdel chcą zrobić. Ten idiota tęczowy Jacuś nie zna konstytucji baran jeden! To mu przypomnę! Konstytucja się kłania: art 18.: Małżeństwo to związek Mężczyzny i Kobiety a nie części rowerowych! Art. 18. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

  https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/1.htm

  https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm
  https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/3.htm

  Wielkopolska, jako kolebka państwa polskiego, powinna dziś wstydzić się za swoich mieszkańców, zmanipulowanych antypolską liberalno lewacką propagandą...PO jak zwykle w rozkroku. Chciałaby być i trochę nowoczesna i trochę tradycyjna. Niech oficjalnie określą się jako partia lewicowa. Kidawa, Schetyna i inni członkowie PO niech staną w końcu po jednej albo po drugiej stronie. A nie, że tu do kościoła na Msze św. a z drugiej strony brawa dla Jażdżewskiego. Popieranie związków homoseksualnych, lgbt, gender i tej całej Sodomy i Gomory. Aż się niedobrze robi jak się patrzy na to co oni wyprawiają. I tylko cały czas krzyczą o rozdziale państwa od kościoła. Tylko nie od szkodliwych jeszcze gorszych jak żydokomunizm i nazizm współczesnych lewicowych ideologii. Dotyczy to i tęczowego PSL z Kosiniakiem. Durniom popierającym LGBT marzy się wygrana w Polsce? Nigdy, przenigdy, wybijcie sobie to z tych durnych łbów, znacie dobrze Polaków, wiecie, że na dewiacje Polski Naród NIGDY się NIE zgodzi! Ani Quńska Małgosia ani Poznaniak, won oboje.
 • Jaśkowiak wywołał niepokój w Koalicji Obywatelskiej! „Z takim kandydatem nie wygramy wyborów”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15748379831d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3729da753f5558a19729e5000a0dcda6c45.jpg

  Część polityków Koalicji Obywatelskiej wyraża zaniepokojenie wyrazistymi wypowiedziami Jacka Jaśkowiaka dotyczącymi małżeństw homoseksualnych, aborcji i eutanazji. Ich zdaniem mogłyby one oddalać go od zwycięstwa z Andrzejem Dudą, jeśli Jaśkowiak wygrałby prawybory w partii. Jaśkowiak zaskoczył część polityków Platformy Obywatelskiej niespodziewanym zgłoszeniem się do partyjnych prawyborów prezydenckich. Zrobił to w momencie, gdy wydawało się, że jedynym kandydatem na prezydenta będzie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W czasie swoich licznych w ostatnich dniach występów medialnych Jaśkowiak nie krył się z wyrazistymi poglądami na sporne społecznie kwestie. Oświadczył np., że gdyby to od niego zależało małżeństwa homoseksualne byłyby w Polsce legalne. Niejednoznacznie wypowiadał się o eutanazji. Przyznał, że potrafi zrozumieć zarówno osobę bardzo cierpiącą, np. chorą na raka i która nie ma możliwości wyleczenia i chce zakończyć życie, ale też rozumie decyzje osoby, której przekonania zakazują dokonania eutanazji. Powiedział też, jest zwolennikiem prawa wyboru dla kobiet w przypadku przerywania ciąży, choć zastrzegł, że w tej kwestii nie da się udzielić prostej odpowiedzi. W tym momencie jestem za takimi rozwiązaniami na przykład jak są w Niemczech, gdzie gdy dochodzi do sytuacji już takiej dramatycznej, kobieta ma zapewnioną opiekę psychologa, w tym zakresie musi też odbyć ileś rozmów, które pomogą jej w podjęciu pewnych decyzji powiedział. Znaczna część polityków Platformy Obywatelskiej przyznaje, że wypowiedzi Jaśkowiaka mocno zbliżają go do lewicy. Zaznaczają oni zarazem, że każdy polityk PO ma prawo do swoich poglądów. Platforma jest demokratyczną partią, gdzie wewnętrzna dyskusja może być prowadzona, każdy może prezentować swoje poglądy, a decyzję podejmą delegaci konwencji krajowej
  powiedział Cezary Grabarczyk, zastrzegając, że sam jest zwolennikiem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poseł Marzena Okła-Drewnowicz, która również zamierza głosować na Kidawę-Błońską, przypomina, że Platforma zawsze miała dwa skrzydła - bardziej konserwatywne i bardziej liberalne. Nie będę komentowała tych wypowiedzi, każdy mówi co chce i bierze za to odpowiedzialność. Na pewno kandydat na prezydenta formułuje je w pełni świadomie. Mogę tylko powiedzieć, że poglądy pana Jaśkowiaka są dalekie od moich poglądów powiedziała Joanna Fabisiak, kojarzona z konserwatywnym skrzydłem Platformy. Podkreśliła, że bliżej jej do poglądów reprezentowanych przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Nieoficjalnie jednak część polityków PO krytykuje Jaśkowiaka za jego zbyt - ich zdaniem - lewicowe wypowiedzi. Większość ludzi w Polsce ma poglądy centrowe i nie chce skrajności. W sprawach światopoglądowych w ogóle jest tak, że nie można wyprzedzać społeczeństwa. O takich sprawach, jak małżeństwa homoseksualne czy eutanazja można debatować, można o nie pytać, ale to wszystko musi dojrzeć powiedział jeden z młodych posłów Koalicji Obywatelskiej. Inna znana z liberalnych przekonań posłanka wprost przestrzegała: "z takim kandydatem nie wygramy wyborów". Ktoś, kto prezentuje takie poglądy nie ma żadnych szans w mniejszych miejscowościach czy na wsiach, a same duże miasta nie wystarczą oceniała rozmówczyni. Zwróciła też uwagę, że kandydat Koalicji Obywatelskiej, jeśli dostanie się do II tury wyborów prezydenckich, będzie musiał zabiegać o poparcie innych formacji politycznych. A czy PSL będzie w stanie poprzeć kogoś takiego jak Jaśkowiak? Wątpię dodała. Podobnie wypowiada się dawny poseł PiS Paweł Poncyljusz, który nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, choć należy do klubu Koalicji Obywatelskiej. Takie wybory jak wybory prezydenckie wygrywa się środkiem i kandydaci muszą to wiedzieć podkreślił Poncyljusz. Przyznał zarazem, że jest czasem stosowana taka metoda na zaistnienie w kampanii, zwłaszcza w USA, że kandydat zaczyna od poglądów radykalnych, a potem w miarę przebiegu kampanii przesuwa się do środka. Niektórzy rozmówcy zwracali uwagę, że i tak partia ma problem z tym, że nie tylko Jaśkowiak, ale także Kidawa-Błońska jest przez niektórych bardziej kojarzona z lewym skrzydłem partii, choć oczywiście nie w takim stopniu jak prezydent Poznania. Wróćmy jednak do Jacka Jaśkowiaka, bo w Platformie Obywatelskiej ma on również swoich obrońców. Marcin Kierwiński ocenił, że zarówno Kidawa-Błońska, jak i Jaśkowiak mają poglądy... centrowe. A, że wypowiadają się w sprawach ważnych społecznie, w których debaty nie chciałoby PiS, to jest ich wielką zaletą dodał. Poseł Koalicji Obywatelskiej uważa, że nawet wyraziste wypowiedzi Jaśkowiaka niekoniecznie będą mu "zawężać elektorat". Wypowiedzi Jaśkowiaka bronił także lider pomorskich struktur PO Sławomir Neumann, który - jak powiedział - "z sympatią" przygląda się jego kandydaturze. Nie uważam, że to źle, że Jacek głosi takie czasami odważne rzeczy. Rozumiem, że chce się pokazać, żeby ludzie go poznali. Małgosię znają wszyscy, była kampania z Małgosią jako kandydatką na premiera i dużo czasu temu poświęcono, a on ma bardzo mało czasu, żeby dać się poznać podkreślił Neumann.
  https://niezalezna.pl/299213-jaskowiak-wywolal-niepokoj-w-ko-z-takim-kandydatem-nie-wygramy-wyborow

  Ps..Ten kandydat mówi językiem prowincjonalnego działacza ZMW w PRL i nie ma ogłady. Jego małżonka dorównuje mu w kanciastych manierach i sposobie wyrażania się. Przy nim "chrabia" Szczynukowicz vel Komorowski to mistrz "ogłady".
 • @Andrzej Tokarski 10:00:14
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15749363471d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37273888d3c73b4d4961009d57ea570b86d.jpg

  Małżeństwa homoseksualne... zbliżą Polskę do Zachodu? Kuriozalne słowa Jaśkowiaka. To kwestia wymagająca szerszej debaty, a decyzja w tej sprawie będzie należała przede wszystkim do parlamentarzystów. W perspektywie długoterminowej widziałbym nasz kraj w tej części Europy, w której tego typu rozwiązania są powszechnie akceptowane. Alternatywą jest tutaj model białoruski czy rosyjski, a ja wolałbym, by Polska zmierzała w przeciwnym kierunku, czyli zachodnim - powiedział Jacek Jaśkowiak, kandydat w prawyborach prezydenckich w PO, pytany o jego deklarację ws. małżeństw jednopłciowych. Jaśkowiak w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" był pytany, czy szykuje już konkretne postulaty programowe dotyczące np. wieku emerytalnego, programów socjalnych czy podatków. "Na razie jestem kandydatem na kandydata. Program ogłoszę w momencie rozpoczęcia kampanii. Znajdą się tam postulaty dotyczące kwestii podatkowych, wieku emerytalnego, obronności kraju czy polityki zagranicznej. Chciałbym wykorzystać dobre rozwiązania w zakresie m.in. polityki senioralnej czy socjalnej, które wprowadziliśmy w Poznaniu i rozszerzyć ich zasięg na cały kraj mówił. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zamierza skierować list do członków Platformy. "Planuję też wiele spotkań na terenie całego kraju. W swoich działaniach stawiam przede wszystkim na szczerość i autentyczność. Nie mam zwyczaju kluczenia, unikania odpowiedzi na niewygodne pytania czy kierowania różnych komunikatów do poszczególnych grup – dla mieszkańców miasteczek mam ten sam przekaz, co dla elektoratu z dużych miast. Mówię, co myślę, bez względu na to, jaki to może mieć wpływ na sondaże" zaznaczył. Pytany przez gazetę, czy jego wypowiedzi na starcie kampanii dotyczące małżeństw par jednopłciowych nie przeszkodzą mu w zdobyciu poparcia centrowego elektoratu PO, odpowiedział, że w obecnej sytuacji politycznej takie rozważania "są czysto hipotetyczne". "To kwestia wymagająca szerszej debaty, a decyzja w tej sprawie będzie należała przede wszystkim do parlamentarzystów. W perspektywie długoterminowej widziałbym nasz kraj w tej części Europy, w której tego typu rozwiązania są powszechnie akceptowane. Alternatywą jest tutaj model białoruski czy rosyjski, a ja wolałbym, by Polska zmierzała w przeciwnym kierunku, czyli zachodnim" mówił. Dopytywany, jaką wizję prezydentury pokaże wyborcom z PO, wskazał, że chciałby przenieść swoje doświadczenie z Poznania na grunt ogólnopolski. "Klimat otwartości powoduje, że nikt się nie czuje wykluczony, bez względu na to, jakiego jest wyznania, jakiej orientacji seksualnej czy jaki jest jego status materialny. Jesteśmy różni, ale możemy żyć razem i się szanować. Poznań ma być dla wszystkich i Polska ma być dla wszystkich. Będę do tego dążył podkreślił. Pytany, jakie są jego atuty w porównaniu z Andrzejem Dudą odpowiedział, że przede wszystkim jest "prawdziwy, a nie sztuczny". "Nie jestem marionetką, nie wykonuję poleceń partyjnych, potrafię oddzielić funkcje polityczne od zadań organu, który reprezentuję" powiedział Jaśkowiak.
  Na uwagę, że z jego głosu "przebija duża doza pewności co do własnej kandydatury", odpowiedział, że sam tej pewności nie ma. "Słyszałem wręcz głosy, że łatwiej będzie wygrać mi z Dudą niż z Kidawą-Błońską w prawyborach. Trudno się dziwić. Jestem nową twarzą w PO, działam w niej od pięciu lat, a moja rywalka praktycznie od momentu jej założenia" dodał.
  https://niezalezna.pl/299403-malzenstwa-homoseksualne-zbliza-polske-do-zachodu-kuriozalne-slowa-jaskowiaka
  Ps... Zboczeńców z PO nam nie trzeba u władzy, ale w mamrze i psychiatrycznych szpitalach... tam jest miejsce złodziei i dewiantów...Kolejne indywiduum chce sięgnąć po fotel prezydenta na plecach pedałów. Nagle wszyscy popaprańcy mają pomysły na ulepszenie Polski. Tylko co uczynili wcześniej dla "tego kraju"? Żaden nie powie złego słowa o ośmiu latach ich rządów. Rafałek to adekwatny przykład rzeczywistości, która by nastała, gdyby dać im władzę. Ten koleś żyje w wirtualnym świecie... zrobił z Poznania siedlisko marksistowskich bojówek, a twierdzi, że jest w mieście tak wspaniałe... Poznań przedstawia dzisiaj iście orwellowski obraz. Terror neomarksistów i do tego jeszcze jakieś wstawki o europejskości... Europejskość dla niego to marksizm! Polska musi być normalna, skręt w stronę proponowana przez farbowanych tęczowo żydokomunistów, to początek nowej dyktatury i terroru. Jaśkowiak to najgorszy typ komunisty, taki, któremu wodę w mózgu zrobiono w okolicach czasowych stanu wojennego. Tak zwani "starzy komuniści" byli ludźmi ideowymi i wiernymi swojej idei – jakiej - to osobny problem :-) w każdych warunkach. Takie właśnie "jaśkowiaki" to ludzie kompletnie bezideowi, skrajni oportuniści, ceniący sobie tylko tandetne cwaniactwo i kult "skuteczności". Zaczyna do nich docierać, że olbrzymia większość normalnych ludzi w Polsce z komunizmem się nie utożsamia a nawet widzi w nim zagrożenie dla własnych indywidualnych i zbiorowych interesów. Trudno, żeby było inaczej, po kilkudziesięcioletnich doświadczeniach całego narodu. W tej sytuacji jaśkowiactwo po pierwsze – nie przyznaje się do własnej ideologicznej proweniencji (czego żaden prawdziwy komunista by nie zrobił), po drugie – stroi się w piórka „antykomunizmu” strasząc ciemnego luda Rosją i Białorusią oraz wpychając w chore układy z tzw. „Zachodem”, w którym aktualnie rozwija się lewacka infekcja przy mizernej reakcji sił odpornościowych. Ryzykujemy sporo, trzymając się bezkrytycznie Zachodu, bo możliwości rozwoju sytuacji są dwie:
  1. Na zachodzie rozpowszechni się neokomuna i zrobi to, co zawsze każda żydokomuna robiła, czyli zlikwiduje demokrację a więc możliwość wyjścia z żydokomunizmu. Wówczas spora część ludzkiej cywilizacji znajdzie się w wielkiej, czarnej dziurze i nie warto do niej już teraz dołączać.
  2. Na zachodzie nie rozpowszechni się neożydokomuna, bo nastanie okres buntów i rewolucji antyżydokomunistycznych. Będą miały tym ostrzejszy przebieg im bardziej komunizm wgryzie się w dane społeczeństwo (naród) i nie obejdzie się bez lokalnych wojenek, ofiar i zniszczeń. Polska może nie mieć tego problemu, jeśli nie da się ogłupić jaśkowiactwu.

  Rządzący gdyby chcieli to dawno by zablokowali prawnie te dewiacje LGBT, dawno by nie dopuszczali do szkalowania Polski i Polaków, wyjaśnili by jedwabne zrobili ekshumacji, przykład Grossa który naubliżał Polakom a poniósł kary, plucie na Polskę i Polaków po prostu się opłaca, jest na to pozwolenie rządzących. Rządzący jak i totalna opozycja nie mają kręgosłupa moralnego a z Polski chcą zrobić pachołka a nazwę zamienić z Polski na Polin.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930