Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Dzwon na łuku - triumfalnym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

nie jest tym, to co nam się wydaje, że jest

Dzwon na łuku – triumfalnym

...pan Jarek może tego nie wiedzieć, ale kierowcy znają tę prawidłowość – zbyt triumfalne wejście w łuk, kończy się – dzwonem. I potem trzeba długo zamiatać…

 

tymczasem panowie Ziemkiewicz i Janecki, czyli najbardziej rozsądni z tego przedziwnego grona dziennikarzy publicystów wiecznych opozycjonistów, co to przeciw każdej władzy potrafili się niezłomnie postawić – a do tego każda władza w taki czy inny sposób dawała - chyba samobójczo – jakiś kącik, a to w telewizji, a to godną posadę w poczytnych czasopismach opinii – więc ci dwaj panowie niezłomni wczoraj w telewizorze - w sposób pełen atencji i uszanowania wypowiadali się o nowym pomyśle naszego bankiera tysiąclecia, czyli pana Mateusza – czyli pomyśle postawienia w Warszawie łuku tryumfalnego – na cześć naszego zwycięstwa w wojnie polsko bolszewickiej roku 1920.

 

Koncepcja słuszna i potrzebna – gdyby padła cztery lata temu, podpisywałbym się pod nią oburącz – no, ale cztery lata minęły, o cztery lata doświadczeń jesteśmy bogatsi. O cztery lata dość bolesnych, paskudnych doświadczeń.

 

Widzimy klęski – lub zaniechanie - wszystkich zapowiedzianych reform. Widzimy skryte za szumnym biało-czerwonym pustosłowiem zagrożenia dla przemysłu, dla zdrowia, dla przyszłości emerytalnej, dla rodzimych firm, dla oszczędności obywateli (Polska bezgotówkowa londyńskiego licealisty), dla poczucia prywatności (Pegasus), dla poczucia sprawiedliwości (sądy ręcznie sterowane w jedynym słusznym kierunku), dla bogactw naturalnych (kapłańska wizyta), dla podmiotowości Polaków we własnym kraju (act.447), dla bezpieczeństwa narodowego (obce wojska w Polsce w połączeniu z wyglądającym na celowy - rozkładem własnej armii). Nadciągająca po cichutku katastrofa polskiego rolnictwa – póki co nieustannie zagadywana przez tego ministra, co w pierwszą podróż po nominacji w te pędy pojechał… gdzie?…. Do Izraela. A zanim został ministrem, był przewodniczącym komisji ds stosunków polsko-izraelskich, niestety nie podano, kogo tam reprezentował...

 

...jeżeli coś pominąłem, Czytelnicy dorzucą w komentarzach – tutaj istotne jest, że pan premier po raz kolejny sprawia wrażenie, jakby chciał nas wpuścić w pokrzywy, i to na golasa. Zamiast się zajmować tymi wszystkimi sprawami, którymi się nie zajmuje, lub zajmuje w sposób sprawiający wrażenie sprzecznego z interesem narodowym – pan premier postanowił – wybudować łuk. Triumfalny.

 

Będzie musiał ten łuk być naprawdę ogromny, by przesłonić te wszystkie braki i bolączki wyżej wymienione. A i to bez gwarancji sukcesu – w takim znaczeniu, że łuk, owszem może i powstanie, ale problemy przez to nie znikną. Ani ludzie nie przestaną ich dostrzegać.

 

Piszę to wszystko, a gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl: aleś ty Tokarski durny, myśli talmudycznej za grosz nie rozumiesz – a nie wiesz, że jak człowiek coś powie, albo przyrzeknie – bydłu – a w myśli to zaraz zaneguje – to jakby nie przyrzekł. Więc nie dotrzymując, lub realizując co innego pod pozorem tego, co (bydłu) obiecał – nie grzeszy, nie popełnia czynu niegodnego, nie oszukuje. Zresztą bydła nie da się oszukać, bydło nic nie znaczy.

 

Może ten łuk triumfalny tylko dla pozoru ma czcić Bitwę Warszawską – a w duchu, w intencji – jest aktem triumfalnego wygrania zupełnie innej bitwy – o zupełnie inne trofeum…

 

Dziękuję za uwagę, gdyby ktoś się poczuł dotknięty pojęciem „bydło”, wyjaśniam, że to cytat – z wyżej przywołanego dzieła religijnego. Tam pisze, kto zasługuje na miano człowieka, a kto jest jedynie bydłem – ewentualnie nawozem.

 

Zatem - uwaga na łuk, uwaga z łukiem

KOMENTARZE

 • @
  Łuk tryumfalny po zwycięstwie nad bolszewikami
  powinien stać w Warszawie od przynajmniej połowy
  lat 20 -tych XX wieku i to nie tylko ze środków samych Polaków
  ale też całej zachodniej Europy , budowanie go po stu latach
  jest trochę śmieszne , tym bardziej ,że nowe formy komuny
  idą z zachodu czyli wygląda na to ,że ten uratowany wtedy
  zachód , pomimo ,że zdołał uchronić się od sowieckiej zarazy
  nie tylko przejął jej rolę ale nawet ją udoskonala ,
  Utarciem nosa Rosjanom byłaby szybka i skuteczna
  budowa "trójmorza" a nie obiektów z kamienia
 • Warszawa nie pozwoli na kolejny łuk triumfalny.. brak miejsca.
  Warszawa ma już przecież ma triumfalną palmę Jerozolimską.., symbolizującą dominację żydowską nad Warszawą.
  Warszawa ma już przecież tęczowy łuk triumfalny którego bufetowa broniła jak niepodległości przed polskimi antysemitami..

  Warszawa się nie zgodzi na jakieś Polskie fanaberia w zydowskiej Warszawie.
 • Słowianie ! Nie dajmy się ogłupiać żydowskiej anty-rosyjskiej propagandzie !
  Jeszcze jeden antyrosyjska fobia ! bo jeżeli łuk miał powstać to w II RP lata 20 -30 te ! a dziś to tylko jeszcze jedna żydowska prowokacja w stosunku do Rosji !

  Słowianie ! nie dajmy sie dzielić żydom !!!! żydzi to śmiertelni wrogowie Słowian i w wolnej Polsce trzeba żydów DEPORTOWAĆ do Izraela !

  Polacy WOŁAJMY GŁOŚNO ! CHCEMY ŻYĆ W POKOJU ! MAMY DO TEGO PRAWO !!! precz z żydowską wojenną retoryką !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Ten Łuk Triumfalny może Polsce zaszkodzić.
  W wyniku zwycięstwa strona polska wzięła do niewoli wiele tysięcy rosyjskich jeńców, którzy z powodu panujących warunków w obozach jenieckich masowo marli na skutek chorób i głodu. Nie wiem czy premier Morawiecki o tym wie i czy bierze tą okoliczność pod uwagę.
  Dla jasności dodam, że w całej Polsce nie było wtedy wesoło, więc ten łuk jest dość sztucznie doklejany do tego zwycięstwa.

  Nie wiem jak się dalej historia potoczy, ale ten łuk może ten fakt również przypominać, zupełnie niepotrzebnie.
 • @Anna-PK 18:35:18
  ...próbuję zrozumieć Pani tok rozumowania - i nijak mi nie wychodzi inaczej, niż - Pani troska dobre samopoczucie Neobolszewii. Nie stawiajmy łuku, bo się towarzysze pogniewają, tak?

  To gratuluję jedynie słusznej linii, wróżę świetlaną przyszłość


  Moja teza jest taka, że temat łuku jest zagrywką pozorną, przykrywającą, ten cały szereg wyżej wymienionych rzeczy do ukrycia - dlatego jest to koncepcja niebezpieczna.
  W normalnym kraju i normalnych warunkach ten monument powinien stać już dawno, bez zwracania uwagi czy się to neosowietom podoba, czy nie

  natomiast jako zasłona dymna dla niecnych działań - jest inicjatywą fałszywą, fałszującą odbiór rzeczywistości
 • Ja uważam, że światowy, czarci pomiot
  doznał tak ogromnej traumy za zatrzymanie tzw. integracji Europy - przez Polaków w 1920 roku - że nie pozwoli nawet na karykaturę takiego łuku triumfalnego - służącego tylko i wyłącznie do obecnego szarpania ruskich nogawek.
  Przecież obecnie jest więcej i to dużo więcej bolszewizmu na tzw. Zachodzie - niźli w Rosji - więc to zatrzymanie wtedy bolszewików z dzisiejszej perspektywy - stało się psu na budę. Ponadto w odwecie za 1920 rok - światowy, czarci pomiot zamordował ostatecznie Polskę za pomoca II WŚ - a mordował ja i rękami hitlerowskich Niemiec i rękami stalinowskiej Rosji i rękami najbardziej opętanych przez Szatana banderssynów.
  Wniosek?
  Tak naprawdę - mowa o stawianiu rzeczonego Łuku - kiedy Polski już praktycznie nie ma - to następne upokarzanie sierot po Polsce w atrapie Polski. To takie wysublimowane zatańczenie czarciego pomiotu na trupie Polski teraz - bo wtedy w 1920 roku - nie dali rady.
 • @Andrzej Tokarski 18:45:42
  "...próbuję zrozumieć Pani tok rozumowania - i nijak mi nie wychodzi inaczej, niż - Pani troska dobre samopoczucie Neobolszewii. Nie stawiajmy łuku, bo się towarzysze pogniewają, tak? "
  Kto to są ci "towarzysze", proszę pisać jaśniej.

  Chodzi o to, że polityka jest zmienna i taki pomnik może być wykorzystany jako atut przeciwko Polsce.

  Czemu tego pomnika nie postawiono w dwudziestoleciu międzywojennym?
 • @demonkracja 18:46:56
  dość trafnie odczytał Pan moje odczucia - to jest łuk triumfu, ale z powodu innego już rysującego się na horyzoncie zwycięstwa - nawet bez odniesień w historię

  ten triumf polega/objawia się również tym, że pan Morawiecki może wstawiać takie kocopały - a w oficjalnej przestrzeni publicznej nikt mu nie powie:

  chłopie, nie wciskaj nam tu kitu, zajmij się tym, tym, tym i tamtym - a jak to naprawisz - stawiaj łuk tryumfalny. Nie na odwrót. I nie ściemniaj, zamknij odmownie sprawę roszczeń żydowskich, to może zaczniesz być traktowany poważniej
 • @Anna-PK 18:56:11
  towarzysze neobolszewicy to - towarzysze neobolszewicy
 • @Andrzej Tokarski 18:59:57
  "towarzysze neobolszewicy to - towarzysze neobolszewicy"

  Czy ci "neobolszewicy" nie mają narodowości?
 • @Andrzej Tokarski 18:45:42
  SRAM NA BOLSZEWIE CO NIE ZMIENIA FAKTU ,ŻE DZIESIĄTKAMI TYSIĘCY ZDYCHALI W OBOZACH Z GŁODU PO PRZEGRANEJ 1920R,SRAM NA KOMUNISTÓW CO NIE ZMIENIA FAKTU,ŻE W WALCE Z NIEMCAMI ZGINĘŁO NA TERENIE POLSKI 600 000 RUSKICH ZOŁNIERZY.KUMASZ BAZE? ROZGRANICZASZ?JESTEŚ ELASTYCZNY?TY ZBIJESZ HANSA PO CHEŁMIE JAK POWSTANIE POMNIK-CO NIE ZNACZY ,ŻE NIE MA POWSTAĆ.CZY JAK PISOSTWO BĘDZIESZ SRAŁ NA RUSKA JEDNOCZESNIE RATUJĄC SWOJA GOSPODARKE ICH WĘGLEM ,WYSTAWIAŁ SIĘ NA POŚMIEWISKO JAK PISOSTWO Z NORD SREAM 2 -BRAK KASY ZA PRZESYŁ-DUŃCZYK NIE TAKI GŁUPI,CZY WYSTAWISZ SIĘ NA POŚMIEWISKO BO IM ZROBISZ SANKCJIE A NAGELA Z MAKRONEM BEDA RECHOTAĆ I SPRZEDAWAĆ CO SIĘ DA?
 • A MOŻE NA POCZĄTKU
  MALINOWE CHORE BERETY MOŻE PETYCJA O ZBURZENIE PAŁACU KULTURY WIESNIAKI CO ZAWSZE ,ŻEŚCIE PIERWSI DO FAJT I WAS CAŁY ŚWIAT PODZIWIA A NA KOŃCU SE Z KAMYCZKAMI CHODZICIE I STOLYCE ODBUDOWUJECIE MOŻE W KOŃCU JAKIŚ SPRYT GRADACJA?
 • @Anna-PK 19:04:01
  Oczywiście że obecnie są wielonarodowi , neokoni , trockiści , brukselscy no i starsi " bracia " . No to mamy jak widać , skolonizowany handel, przemysł, kluczowe usługi jak banki, telekomunikacja, media. Ogromne zadłużenie. Rozpasane i bezczelne agentury: amerykańska, za pośrednictwem Sorosa oraz euro-lewacka za pośrednictwem ludzi z byłej Unii Wolności. Biegunka legislacyjna, dzika reprywatyzacja. To nie jest polskie państwo. To jest anarchia pod zarządem zdrajców. Salut .
 • @Andrzej Tokarski
  Salute 5*.
 • @lolo 19:22:48
  Nie krzycz . Pisać nie umiesz ?. :)))
 • @Repsol 19:30:10
  ODPI....OLCIE SIĘ OD DUŻEJ CZCIONKI.JAK WAS OCZY BOLĄ NIE CZYTAJCIE,DLA MNIE MAŁA CZCIONKA TO TAK JAK DLA CIEBIE MAŁA BO MAM OKULARY JAK DENKA OD SŁOIKÓW.KUMASZ?WZIĄŁES TO POD UWAGE?JAK CI COS KRZYCZY W GŁOWIE TO WIZYTA U PSYCHIATRY.
 • Pierwsza myśl
  Dokładnie taka była moja pierwsza myśl, kiedy usłyszałam o budowie tego łuku tryumfalnego:

  „Może ten łuk triumfalny tylko dla pozoru ma czcić Bitwę Warszawską – a w duchu, w intencji – jest aktem triumfalnego wygrania zupełnie innej bitwy – o zupełnie inne trofeum…”

  Pociecha w tym, że, wiedząc jak ostatnio są budowane niektóre obiekty w Polsce - łuk się szybko rozsypie i miejmy nadzieję, że wraz z nim to zwycięstwo, które ma on w skrytości tryumfować.
 • @Repsol 19:30:10
  dla mnie duża jak dla ciebie mała.
 • @lolo 19:39:38
  No i taką pisz .Salut . :)))
 • @Repsol 19:28:21
  ja neobolszewią nazywam putinowski neoZSRR - jakbyś nie wiedział :)

  Ave!
 • @lolo 19:36:51
  jakby Pan od razu napisał, że to kwestia wzroku, zamiast się ciskać - łatwiej by się rozmawiało
 • @Lotna 19:39:19
  to przykre, ale jak widzę pana premiera, to zanim on otworzy usta, już wiem, że będzie kłamał...

  ... a może by łuk z tych samochodów elektrycznych wbudował?
 • @Andrzej Tokarski 19:51:05
  Pan premier przecież Krzywousty.

  - Taki łuk byłby pewnie najlepszy, bo niewidoczny.
 • @Lotna 20:31:23
  Indianin by powiedział o takim, że ma dwa języki - a ja się zastanawiam, co by powiedział Lechita - czy to samo co Indianin?
  czy wzruszyłby ramionami, i mruknął: ale o co chodzi? wszyscy tak robią..

  a Pani co sądzi? co by na to Lechita?
 • @Andrzej Tokarski 22:54:05
  Lechita powiedziałby to samo co Indianin, bo równie brzydzi się kłamstwem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031