Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Co wie Braun o Banasiu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w świecie pararzeczywistości quasilogicznej...

Co wie Braun o Banasiu – ale nie powie…

 

Oczywiście tytuł, to forma skrócona – rzecz dotyczy Wielce Szanownego – by trzymać się poetyki rzeczonego – Pana Posła Grzegorza Brauna, oraz – tu należy załączyć stosowne wyrazy, każdy z - Wielce Szanownych Czytelników - sobie wedle uznania dobierze – Pana Prezesa NIK Mariana Banasia.

 

Rzecz tym bardziej zastanawiająca, że nikt nigdzie, z Nczasem promującym Konfederację i Brauna nie podniósł, nie skomentował wystąpienia pana Posła – a szkoda.

 

Akcja toczy się na posiedzeniu Komisji Kontroli Państwowej poświęconemu rekomendowaniu na wiceprezesów NIK dwu polityków: Tadeusza Dziuby, byłego wojewody wielkopolskiego, miłośnika tenisa, ale i doświadczonego urzędnika NIK, oraz Marka Opioły, posła PIS, wieloletniego członka wielu komisji wymagających najwyższych uprawnień dostępowych.

O dwu panach powiem tylko, że z całą pewnością są to kandydatury co najmniej -zaskakująco dobre.

 

Zaś najbardziej interesującym elementem całego posiedzenia Komisji było dla mnie – kończące właściwie dyskusję wystąpienie posła Brauna. Za chwilę wyjaśnię dlaczego.

 

Sprawa prezesa Banasia jest powszechnie znana – jedni mówią o człowieku

z kryształu, nie rzucającym cienia, którego godność i dobra osobiste zostały naruszone w drodze prowokacji przeprowadzonej przez cyt ”cyngla TVN” w osobie redaktora Bertolda Kittela – inni mówią, że skoro pan prezes jest krystaliczny i nie rzuca, jako się wyżej rzekło, cienia, to jak wyjaśnić mętne nawet nie interesy, a interesiki z jegomościami z krakowskiego półświatka, niespójności majątkowe, nielogiczne zeznania medialne, czy jak ostatnio się dowiadujemy, tajemnicze, a formalnie z niczym nie powiązane transfery gotówko na konto pana prezesa NIK. Coś tu się z żadnej strony przysłowiowej kupy – cokolwiek rozumiemy pod tym plastycznym pojęciem – nie trzyma.

Wywody pana prezesa Banasia o typowych dla Krakowa hotelikach na godziny, gdzie strudzeni wędrowcy odpoczywają przed dalszą podróżą, lub zbierają siły do pracy zawodowej – tylko wzmagają to poczucie pobytu w pararzeczywistości quasilogicznej – choć jest do wyobrażenie takie właśnie literackie opisanie wyskoczenia z panienką, lub, by nie urazić mniejszości – z chłopaczkiem (żeby życie miało smaczek – raz dziewczynka, raz chłopaczek) na szybki numerek do pokoiku na godziny…

 

Dlatego ciekaw byłem, co poseł Braun, jak wiemy gorliwy katolik, a więc bezkompromisowy wyznawca czystości moralnej na ten temat powie…

 

i jakież było moje zadziwienie, gdy w miarę rozwoju narracji pana posła okazywało się że – nic nie powie.

Pan poseł Braun w sobie właściwy sposób mówił – i słusznie – o konieczności kontroli nieformalnych ośrodków władzy nad polską sferą polityczno medialną – lokalizując te ośrodki na ulicach Czerskiej i Wiertniczej – nie rozwijając jednak myśli o aspekt domniemania samoistności działania owych centrów – czy może ich funkcji jedynie pośredniczącej, transmisyjnej – między rzeczywistymi ośrodkami a polskim grajdołkiem albo, jak kto woli, kotłem piekielnym bez konieczności nadzoru. O tym i wynikającym z tych centrów inspirującym wpływie na rozpętanie i podkręcanie nagonki na pana prezesa Banasia, mówił. Pan poseł mówił również o wyżej wymienionym, a obecnym w tej sprawie, redaktorze Kittelu, o jego roli w sponiewieraniu życia i kariery Pana Romualda Szeremietiewa.

 

Natomiast, co ciekawsze – nic pan poseł nie mówił o zarzutach pod adresem prezesa Banasia, ani o stronie moralnej tych wszystkich niejasności i nieprzyzwoitości.

 

A ja, słuchając już tylko jednym uchem głosów gulgoczących oburzeniem różnych panów Nitrasów i Szczerbów, myślałem sobie – że idzie jakaś gruba gra. I że pan poseł – choć nie powie – to dokładnie wie o co ta gra idzie. Że być może pan prezes, o czym wcześniej pisałem, ma wsparcie ze środowiska Solidarnej Polski – i że jest – wraz ze swoją wiedzą – bronią przeciw środowisku premiera Morawieckiego, więc również sławnemu z niesławnej elastyczności wicepremierowi Gowinowi. Że wie coś, co powoduje, że premier nie ma swobody ruchów tak dalece, że nie interesuje go zawartość raportu o sprawie pana prezesa.

Z kolei, o czym też była już mowa, a ta wiedza pojawia się w wielu źródłach, środowisko SP jak to się mówi, „ma się” ku Konfederacji i do tego z wzajemnością – o czym świadczy nie tylko wczorajsze wystąpienie posła Brauna, ale i wcześniejsze wypowiedzi, np. posła Bosaka. I trwa jakieś dyskretne liczenie szabel. A panowie Dziuba i Opioła nie tyle zostali wysłani przez PIS do pilnowania prezesa Banasia, co zostali oddelegowani pod naciskiem właśnie Solidarnej Polski – dla zabezpieczenia wiedzy i osoby prezesa NIK. Zaś pan Kaczyński zgodził się, bo ceną było utrzymanie tajemnicy dot pana Morawieckiego i jego powiązań oraz zamierzeń.

 

To by wyjaśniało ten coraz dłuższy ciąg kontredansów wokół osoby pana prezesa Banasia, te niewytłumaczalne wzajemnie sprzeczne działania służb, oraz bezczynność połączoną z umywaniem rąk wielu prominentnych działaczy PISu. Jak mawiał Onufry Zagłoba – złapał Kozak Tatarzyna – a Tatarzyn za łeb trzyma.

Sprawa pana prezesa Banasia wydaje się być takim klinczem sił po prawej stronie sceny politycznej walczących o władzę, a niewykluczone, że walczących o Polski być – albo nie być. W tym kontekście te szemrane interesiki z panami obwieszonymi złotem i kreatywna zoptymalizowana poza granice przyzwoitości księgowość– wyraźnie schodzą na dalszy plan.

 

Chyba, że prawda jest znacznie prostsza – pan Braun intencjonalnie wdzięczy się do PISu, licząc na jakieś konfitury – ale tego, póki co - nie wiemy.

 

Dziękuję za uwagęZdjęcie redakcyjne:

You Tube/ Grzegorz Braun

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Małe ćwiczenie.
  Aby móc nieco bardziej elastycznie myśleć trzeba małego ćwiczenia umysłu: a więc proszę zadać sobie pytanie komu nadepnął p. Banaś na odcisk? Ile zdziałał w NIK-u a potem jak u Roberta Ludluma akcja będzie zmieniać się dynamicznie :) Nikt nie może mieć pewności w stosunku do drugiego o jego krystaliczności ale mechanizm wypisz wymaluj jak u wspomnianego p.Szeremietiewa. Po latach może się okazać że ten hotelik to był ale nie na godziny a na życzenie i że w ogóle to on nie istniał tylko ktoś tak powiedział ... No ale jak ktoś wdepnął w takie twórcze towarzystwo musi sobie jakoś radzić. Ja tam sadzę pomidory i mam święty spokój :)
 • @Soplica 16:46:15
  ba! - pewności nie ma nawet co do tego, czy to motyl? czy jedynie sen motyla? i czy jeśli sen to czy motyla...

  pomidory w listopadzie? to chyba też w konwencji gabinetu luster w gabinecie luster...?
 • 5* wywody jak wzwody, ejakulował elokwencją
  głos Brauna to pomieszanie z poplątaniem pewnie sam nie wiedział o co mu chodzi i dokąd zmierza wyglądało to jakby onanizował się własną erudycją
 • @
  Widzę, że zaczęła się wojna w rodzinie Konfy , ponieważ Sumliński zapowiedział złożenie pozwów przeciwko Sommerowi i Pińskiemu. Ciekawa jest osoba adwokata Sumlińskiego, niejakiego Łukasza Moczydłowskiego. To były szef RN TVP w czasach medialnej koalicji PO-LPR.
 • @Husky 17:36:49
  Moczydłowski to czlowiek Giertycha chyba. Czyli żadna Konfederacja. A Sumliński lubi przepisywać od innych.
 • @wercia 14:15:16 posłowie konfederaci złotoustego JKM taktyką w sprawie Banasia oferują usugi pożytecznych głupków
  w rolach kiboli dialektycznego meczu PO/sekslewice-PiS. Na Konwencji wyborczejnw Lublinie "złotousty" według pt Brauna korwinowski Mikke powiedział, że jeśli dobędziemy odpowiednią liczbę miejsc w Sejmie będziemy mogli pełnić role języczka u wagi a jeśli nie to będziemy gadali. Konfederaci nie czują zdolności koalicyjnych w partyjniackim gadaniu) z PO/sekslewicami niezdolnymi do nawet werbalnego nie tylko antysjonizmu lecz nawet antybanderyzmu lub traktowania wolności i demokracji głownie werbalnie jak Stalin w uzasadnieniach decyzji likwidacji zbyt zaslużonych ludobójcow w rodzaju Jagody i Kaganowicza (z PSL jest jeszcze gorzej). Jedynie PISowi warto oferować role życzliwych głupkowatych kiboli kibicując najbardziej kiksującym zawodnikom.
 • Że też tylu tu światłych i nie zwróciło uwagi,
  że Banaś i Braun są na literę B.
 • @provincjał 18:40:56
  to wszystko wyjaśnia - są w spisku z Brigitte Bardot
 • @telewidzacy 18:35:22
  może tak, a może coś więcej
 • @Wican 18:15:42
  A Sumliński lubi przepisywać od innych. Lubi
 • @telewidzacy 18:35:22
  A tak ogólnie, to o co chodzi?
 • Za notkę 5*
  Dokładnie wczoraj chciałem posłuchać tego co ma na tej komisjo do powiedzenia nawiedzony Grzegorz Szczęść boże Brown lecz nie byłem w stanie się przemóc do obejrzenia tego czegoś do końca - po prostu nie mam do tego chłopa aż tak dostosowanego przewodu pokarmowego oraz wyćwiczonej kontroli nad wqur....em
  Dotrwałem chyba do połowy a może nawet ciut dłużej i dalej nie potrtafiłem powstrzymać nerwów - a że laptopik miał dziewicze uruchomienie to nierozsądnym byłoby już w pierwszym dniu rzucać nim o ziemię - więc wolałem to wyłączyć
  Jedyne czego zdążyłem się dowiedzieć to że Kitel jest zły i Polacy są zawistnikami bo zazdroszczą banasiowi ciężko zarobionych PONOĆ LEGALNIE pieniążków - pytanie tylko skąd on to wie?
  Wynajmował u banasia i jego bandy pokoje na godziny aby młodym Ukrainkom dyktować swe siermiężne przemówienia?
  Nie wiem
  W każdym bądź razie zdania o tym sekciarzu nie zmieniłem - i pewnie nie zmienię
 • Autor
  "Wywody pana prezesa Banasia o typowych dla Krakowa hotelikach na godziny, gdzie strudzeni wędrowcy odpoczywają przed dalszą podróżą, lub zbierają siły do pracy zawodowej..."
  Zwłaszcza, że początkowo, na gorąco Banaś twierdził, że nie wiedział, na co jest przeznaczana wydzierżawiana kamienica (po zdemaskowaniu oświadczenia, że ją zbył). Czyli Banaś mataczy i nie ma znaczenia, kto ujawnił fakty. W demokratycznym państwie prawa od razu złożyłby rezygnację. Ta mafia vatowska w MF tworzyła się, kiedy on tam urzędował.
  Opinii Brauna nie słuchałam, ale widzę, że nie ma czego słuchać. Jak nie miał nic do powiedzenia, to nie powinien się odzywać.
  A może faktycznie chodzi o haki, Morawiecki też ministrował w finansach.
 • @Andrzej Tokarski
  https://i.imged.pl/figurka-3-malpek-nic-nie-widze-slysze-mowie.jpg Planeta małp ?. Salute 5*.
 • @Repsol 20:28:38
  bóstwo prawników i polityków - nie widzę, nie słyszę, nie mówię...
  Czołem
 • @Andrzej Tokarski 17:05:45
  Co ciekawe, że ja też oglądałem ,,występ" GB na posiedzeniu SK d/s KP i muszę przyznać rację blogerom, że GB był wyjątkowo nie przygotowany do wystąpienia, a można było się pokazać mocno w mediach i temat bardzo nośny. Jeszcze w dodatku poparł kandydatów PIS na V-ce szefów NIK, to straszny błąd. Przecież Kaczynski desygnując tych ludzi do NIK, chce zablokować wszelkie, niezależne kontrole NIK w takich sprawach jak repolonizacja PKO BP, Stocznia G, Gubałówka a przede wszystkim by nie doszło do kontroli wydatków funduszy na rzecz ,,kur-wizji" czyli TVP 1,5 mld zł.
  No i najważniejsze, aby Banaś, który swego czasu ,,piardnął" coś o kontroli ,,wydatków" już wynikających z ustawy usraela 447 przez obecna ekipę.
  Dodatkowo dochodzi jeszcze bezprawne zakupy uzbrojenia na rzecz wojsk okupacyjnych w Polsce bez przetargu, bez offsetu i średnio 3 - krotnie drożej jak płacą inni w tym zakupy F-35, które inne kraje ich nie chcą.
  Wracając do kandydatów do NIK poslów PIS, to przypominam, że szczególnie ten młody człowiek Opioła był dziwnie lansowany do różnych stanowisk. Był razem z mną sejmowej komisji obrony jako V-ce przew. Musze powiedzieć, że to był analfabeta a nie poseł, kompletnie nie kumaty, siedział i tylko obserwował jeżeli już coś powiedział, to bronił interesów usraela oraz bronił ,,offsetu" wynikającego z zakupu F-16, pamiętam jak tłumaczył w imieniu (Lotchid Martin) LM, że offset z F jest znakomity.
  Tego gościa puszczają póżniej (o zgrozo) na szefa sejmowej komisji d/s służb specjalnych, tam nie swoich nie wpuszczą, który nota bene, wykorzystywał Black Hawke do celów kampanii wyborczej.
  NIK obecnie będzie pod kontrolą tych co z Polski zrobi kraj niewolników oraz traktują Naród jak krowę dojną.
  No i Braun nie potrafił zrozumieć o co chodzi Kaczyńskiemu w sprawie NIK. Podpowiadam, tuszować swoje afery, tuszować antypolskie działania, tuszować nadużycia obecnej ekipy politycznej, rozmazywać kontrole swoich ludzi w urzędach itp.
  Zlikwidowali praktycznie TK,likwidują NIK. Państwo to słup Kaczyński i jego mocodawcy.
 • @Wrzodak Z. 23:45:23
  ...dlatego postawiłem na koniec pytanie czy przypadkiem nie chodzi o indywidualny słoiczek konfitur dla pana Grześka - ale tego nie wiem.

  Faktem jest, że poparcia udzielił, więc zapewne coś wie - np, że kamienica była była hakownią połączoną ze studiem nagrań służb (których i ew. czyich?) Stąd pytanie kolejne - które służby są takiej jakości propaństwowej, że poseł Braun uważa za stosowne je - pośrednio - popierać?
  Czy działalność odbywała się za wiedzą pana Kaczyńskiego - czy poza nią?

  i w związku z tym czy PIS żąda podania się do dymisji Banasia? czy MÓWI że żąda?

  Co do kandydatów - więcej wiem o Dziubie, dość powszechnie miał - jako wojewoda - opinię przyzwoitego człowieka i dobrego specjalisty. O Opiole wiem niewiele, jednak argument, że jak był młody to się nie znał - uważam za nie do końca słuszny. NIe wyobrażam sobie młodego człowieka, który znalazłszy się w tak wysokich strukturach władzy - mógłby się uważać za wtajemniczonego. Mając odrobinę rozsądku powinien jedynie cicho siedzieć, uczyć się i wyciągać wnioski. Sam po sobie wiem, ile czasu zajęło mi z grubsza zorientowanie się w tajnikach tej gry

  Gdybyś zechciał podzielić się swoją wiedzą/przypuszczeniami dot ewentualnych frakcji propatriotycznych wewnątrz Dobrej Zmiany ze szczególnym wskazaniem na Solidarną Polskę, pozycji w tym wszystkim Mariusza Kamińskiego jako szefa służb - a także potencjalnych lub realnych kontaktów między SP a Konfederacją -

  - myślę, że nie tylko ja ale i wielu Czytelników wiele by na tej przekazanej wiedzy skorzystało
 • @Wrzodak Z. 23:45:23
  O.....to bardzo ciekawe co Pan pisze.Że Banaś nosił się z zamiarem przyglądnięcia się wydatkom rządu w związku z uroszczeniami judzaszowskimi 447.
  Stanowi to zastanawiającą zbieżność ,afera banasiowa i mianowanie nowego ministra finansów wyrosłego w City of London.
  Czyszczą teren???zastępując posłusznymi.
  Boże ratuj Polskę , bo chyba sami nie umiemy!!
 • WPS
  A kto to niby a ci bojownicy o " być, albo nie być Polski": Ziobro, Braun, Winnicki, Bosak... i może do tego Georgette Mosbacher i Alexander Ben Zvi ???
 • @stanislav 15:38:24
  ale skąd... - jedyny jaki istnieje, to stanislav

  reszta to zdrajcy
 • @stanislav 15:38:24
  ... i jeszcze, bo zapomniałem - Putin - eto pierwyj polskij patriot
 • @Andrzej Tokarski 09:25:56
  Czy kamienica była studiem nagrań??? Wątpię. Raczej chodzi o tajne konta, fałszywe oświadczenia majątkowe, (min. Morawieckiego) kierowanie kolonią przez Janny D (dlatego min. jest MF ten gość od liceum z Londynu) no i to co pisałem.
  Mam dość bliski kontakt z ludzmi, którzy sa blisko MB, przecież Banaś został V-ce Min F w latach 2005-07 z poręki LPR.
  Co do Opioły, to zapewniam, że przypadkowy posłaniec nie zostaje szefem sejmowej komisji d/s nadzoru służb specjalnych, dalej rozwijając temat, to kolejny słup od czarnej roboty. Opiołe do NIK narzucił Kaczyński MB, Dziube to on sam chciał.
  Co do poslów SP, to żadna prawica narodowa, raczej bezideowi, kompletnie nie rozumiejący tragedii Polski. Jeżeli już w ramach PiS jest kilka nazwisk nad którymi można by popracować aby zasili Konfederacje, ale na razie bez nazwisk.
  Kamiński to żaden spec od słuzb. Kolejny słup służb obcych. Ja go uczyłem działalności związkowej, był przy mnie, pomogłem mu zostac szefem Sol w służbie celnej, no i wiem kiedy Kaczyński go przejął do swojej stajni i dlaczego.
  Kaminski to żaden wybitny polityk. On jest od tego by wieczorami nawet codziennie przynosic kwity do Kaczora, a ten czyta i sie ślini.
  Takie to środowisko, karierowiczów, małych szpiegów, tępych politycznie, leni, darmozjadów itp. Oni są przy władzy min. dlatego, że tzw. opozycja jest perfidnie słaba i głupia oraz, że Niemcy sa w defensywie.
 • @trojanka 09:28:08
  Tego MF wymyślił Jonny z Londynu, to środowisko wystraszyło się, że taki MB może podważyc jako szef NIK wiele płatnosci na rzecz braci Jonnego w tym 447 okrężnym sposobem.
  Polski nie ma, jest prowizorka, atrapa Państwa.
  Polska o żadnej strategicznej sprawie nie decyduje sama, to wszystko przychodzi z zewnątrz czy to dotyczy polityki zagranicznej (wykonujemy polecenia usa i izraela), obronności (polecenia z usraela, wojsko w ramach NATO -usa, a wiec swojej armi nie mamy), w polityce energetycznej - służba mafijnym korporacjom usraelskim, w polityce ekonomi i gospodarki - słuzba na rzecz budowy NWO (brak własnych technologii, NBP w służbie światowej mafii finansowej, obrzydliwe wysokie podatki) itd. Jakie to Państwo. Jest Naród, ale poddany, leniwy i kompletnie nie samodzielny, łatwy do podporządkowania się swoim katom.
  Niestety, ale taki jest obraz rzeczywistości.
 • @Wrzodak Z. 21:13:39
  dziękuję za odpowiedź, cofam to, co napisałem w następnym tekście - jednak z tego co mówisz wynika np to, że Banaś mając wpływ na wybór Dziuby, nie tylko ulegał naciskowi ale i rozdawał karty

  oraz

  powszechną wiedzą jest walka ziobrystów z morawiecczykami, a jak może pamiętasz z dyskusji o aferze PIebiaka - kryterium doboru sędziów do tej "kasty" o której tam była mowa - była wierność białoczerwonej i opór wobec agresji semitów - a rozmowa była poufna, prywatna, więc - coś więcej tam się liczy oprócz żądzy władzy i wpływów - a Banaś miał wsparcie i Ziobry i Kamińskiego. Więc może nie do końca masz rację

  Wypadki premier Szydło też nie były przypadkowe - to były ostrzeżenia, a Oświęcim, gdyby nie zapięła pasów, skończyłby się śmiercią

  tak czy owak jest ciekawie, zwróć uwagę też - zachęcam na wątek łączący sprawę krakowską, podkarpacką z Epsteinem i tą metodą zbierania haków - to wszystko jest zbyt podobne, by było przypadkowe

  http://att.neon24.pl/post/151834,cienie-w-cieniu-cienia-krysztalu
 • @Andrzej Tokarski 17:27:31
  Panie Tokarski, ja tu w ogóle ani słowa o sobie, a jedynie przeciwko nieprzytomnemu, bezpodstawnemu lansowaniu osób bez jakichkolwiek kwalifikacji nie tylko do rządzenia, a tym bardziej do zbawiania Polski.

  A powyższym zdaniem na temat W.Putina, potwierdza pan nic więcej, jak pospolitość polskiego" politykierowania" i coś co nazwałbym kompleksem niższości polskich zaściankowców wobec skutecznego polityka o światowym formacie.

  Mieszanie nazwiska poważnego polityka ze zgrają lokalnych politykierów pełnych próżności i przekomarzających się w polskim parlamencie i mediach o jakieś trzeciorzędne sprawy nie tylko dla głównych kwestii, globalnych, ale nawet do wewnętrznych problemów społeczno-gospodarczych, to po prostu " intelektualna niepełnosprawność".
 • @stanislav 15:38:24
  так точно мой фюрер
 • @stanislav 22:52:11
  Pan to potrafi rozbawić towarzystwo...:)
 • @Andrzej Tokarski 18:21:31
  Parafrazując M.Gogola odpowiem: " Z czego się śmiejesz? Z samego siebie się śmiejesz"...wystarczy tylko siebie poczytać i chwilę się zastanowić, panie Andrzeju.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031