Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 3151 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

O pożytecznej sztuce - wizualizacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...magia w domu i w zagrodzie...

O pożytecznej sztuce wizualizacji

 

Tej pożytecznej sztuczki mentalnej można użyć do różnych celów i na różne sposoby.

Można analizować błędy w czynnościach, czy działaniach już wykonanych, można też w wyobraźni odgrywać ze szczegółami zdarzenia przyszłe, oczekiwane,a wymagające wcześniejszego opracowania koncepcji, wyboru wariantów działania w taki sposób, by wcześniej opisane zastosowanie wizualizacji post - nie było konieczne.

Dziedziny są przeróżne – możemy przygotowywać się do rozprawy przed sądem, planując własne wystąpienia, przewidując ruchy innych stron postępowania, pozbawianie ich skuteczności, budowanie kontrargumentacji.

Można jej użyć do przygotowania na pojedynki sportowe – bokserskie, sztuk walki, tenisowe, każde inne, również szachowe czy brydżowe. Wyobraźnia pomaga nam przewidzieć ruchy przeciwnika, przygotować własną technikę i taktykę od ogólnych zarysów po precyzyjne szczegóły w rodzaju ustawienia stóp, kątów i płaszczyzn uderzeń, planowania sekwencji ruchów – itd. Można cyzelować szczegóły, o ile ma się podbudowę w przygotowaniu w świecie realnym, nie tylko wyobraźni.

 

Z użyciem wizualizacji można poszukiwać rozwiązań zagadnień fizycznych, matematycznych, chemicznych, poszukiwać nowych rozwiązań technicznych. Wizualizacja niekiedy połączona ze swego rodzaju iluminacją pozwala znajdywać rozwiązania problemów uznawanych dotąd za nierozwiązywalne. Przykłady są podawane nawet w szkole podstawowej...

 

Wizualizacja może pomóc w uzyskiwaniu syntetycznego spojrzenia na zjawiska wieloelementowe niewidoczne w naturze w sposób jednoczesny – a składające się na złożone procesy składające się z sum wielu takich zjawisk – i dające wynik łączny, będący efektem tych zdarzeń niemożliwych jednocześnie do zaobserwowania w świecie realnym.

 

Doskonałym przykładem zastosowania takiej techniki jest użycie jej do przeanalizowania działania człowieka na środowisko i syntetyzującej oceny skutków tych działań. Gdy zwizualizujemy sobie możliwość jednoczesnego obserwowania działań człowieka – poprzez z jednej strony usytuowanie - siebie jako obserwatora - w pewnej odległości od obiektu obserwowanego, a z drugiej pomniejszenie obiektu, tak, by stał się on możliwy do ogarnięcia – możemy oczami wyobraźni zobaczyć sumę: np. cały działający w czasie realnym transport ziemny, wodny, powietrzny. Musimy wcześniej oczywiście wiedzieć jak jest skal tego działania, gdzie i jak przebiega, jakie ilości pojazdów wchodzą w grę.

Wtedy – wiedząc, że jeden obraz wart tysiąca słów – można rzecz całą ZOBACZYĆ. Można dalej używając wyobraźni ZOBACZYĆ szczegóły: wydobywające się spaliny, można sobie pomóc, nadając im w wyobraźni jakiś wyrazisty kolor, najlepiej czarny. Można dalej ciągnąć zabawę z wyobraźnią, prześledzić drogę tych spalin – tzn co jest potrzebne, by na końcu swej drogi pozostały spaliny. Od początku, od wykopania dziury w ziemi, poprzez odwierty, wydobycie, przetwórstwo, transport, dystrybucję. Możemy sobie wyobrażać ze szczegółami każdy z etapów, również pod kątem potrzebnej do ich przebiegu energii i metod oraz kosztów ich wydobycia.

 

Możemy zwizualizować sobie sposób powstawania tych wszystkich pojazdów, pozyskiwanie potrzebnych surowców, przetwarzanie ich - stali, plastików, szkła, materiałów syntetycznych, skór – każdy z procesów osobno a potem ich sumę. Potem składanie, dystrybucję, oleje, inne płyny z ich produkcją, serwis, w końcu utylizację z jej kosztami w tym kosztami energetycznymi.

 

Taki sam proces możemy zastosować do przemysłu wielu dziedzin, do budownictwa, do turystyki z szczególnym naciskiem na koszty energetyczne ruchu lotniczego.

W tle umieśćmy ale ani na chwilę nie spuszczajmy z oka coraz intensywniejszą wycinkę i wypalanie resztek lasów pierwotnych – wraz z je wpływem na emisję gazów z jednej, a na redukcję zdolności absorpcji CO2 (zakładając, że to dwutlenek węgla jest głównym szkodnikiem, co wcale nie jest oczywiste) trzebionych lasów – z drugiej strony.

 

Potem trzeba to sobie wszystko nałożyć i wyświetlić jednocześnie. Jeżeli się przyłożymy do zadania, być może zobaczymy obraz, który nas otrzeźwi.

 

A jeżeli nie zobaczymy niczego niepokojącego, może, co najwyżej,  poza odlotem autora tego felietonu – to znaczy, że szkoda czasu, nie ma się czym przejmować. Tylko żeby dojść do takiego wniosku, zachęcam do wykonania - starannie - tego ćwiczenia.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Prawda - bo np. taki erotoman
  bez swojej wizualizacji - miałby przechlapane.
 • Zamiast wizualizować spaliny
  Można popatrzeć w niebo. I ZOBACZYĆ smugi chemiczne, którymi jesteśmy regularnie spryskiwania jak karaluchy, od dekad, a na ogromną skalę od co najmniej dekady. Które zawierają szkodliwe dla całej przyrody ożywionej substancje chemiczne, jak np. aluminium, oprócz dodatkowych bakterii, wirusów i cząsteczek nano, żywych syntetyków atakujących organizmy ludzkie i zapewne innych interesujących dodatków, o których jeszcze nie wiemy.
  No ale nie wystarczy tylko popatrzeć w niebo, trzeba jeszcze chcieć te smugi chemiczne zobaczyć, tak jak trzeba chcieć sobie przypomnieć czerwone, a nie różowe czy fioletowe wschody i zachody słońca z czasów dzieciństwa.
  Trzeba też CHCIEĆ się zapoznać ze spustoszeniem, jakie te smugi chemiczne sieją w przyrodzie, ze zwiększoną umieralnością, zachorowalnością na schorzenia dróg oddechowych i Alzaimehra, a przede wszystkim z długotrwałymi zmianami klimatycznymi, jak susze i powodzie, będące tych smug konsekwencją.
  Można też zapoznać się z faktami dotyczącymi militaryzacji pogody i potwornymi, zamierzonymi konsekwencjami związanych z nią kataklizmów, jak parkujące przez kilka dni w jednym miejscu huragany, powodzie, tornada, ulewne deszcze i trzęsienia ziemi, nie wspominając już o „naturalnych pożarach lasów”, patrz szczególnie Kalifornia i część Australii.
  Jak już się zapoznamy z powyższa działalnością kryminalną dokonującą się niemal na całym świecie, bez naszej zgody, a przez długi czas bez naszej wiedzy, to wtedy możemy sobie pogawędzić o wpływie spalin z naszego autka na środowisko. I tylko wtedy, żeby nie zostać posądzonymi o hipokryzję, albo o ignorowanie belki narzekając na źdźbło słomy.
 • @Lotna 13:39:02
  nie zamiast, tylko łącznie. Jak będziemy wizualizować jedno zamiast drugiego, to nigdy nawet nie zbliżymy się do zobaczenia całości. Pisałem o chemitrails - proszę wybaczyć, ale po prostu nie chce mi się zaczynać każdego tekstu od pierwszego A z pierwszej klasy szkoły podstawowej.
 • @demonkracja 08:35:17
  każden se weźnie i zwyzualizuje, co mu tam pasuje - byle Pan sobie klawiaturki - nie zachlapał
 • ,, Wyobrażnia jest ważniejsza od wiedzy,,,- Albert Einsztejn
  Nie jestem fanem Einsztajna choćby z powodu jego błednej Teorii Wzglednośći a zwaszcza tego jego E=mc2 co jest rownaniem klasyfikujacych go malo sprawnych na rozumie ,Bo juz samo zalozenie tego wzoru przeczy elementarnej logice [ matematyka i sposobem wyprowadzenia teg rownania zajol sie DR janusz Bogdan Kepka w art - Janusz B. Kępka - AFERY PRAWA
  www.aferyprawa.eu › Artykuly › Dziwny-jest-ten-swiat-Alberta-Einsteina-...
  26 paź 2010 - Dziwny jest ten świat - Alberta Einsteina przekręty - Janusz B. Kępka ..... Janusz B. Kępka -Ruch absolutny i względny, KONTRAST 1999; wyd. drugie 2004. .... Na podstawie powyższego, równanie (22b) Albert Einstein przepisuje w ... Ale załóżmy, że jest szkolny „dzień barana”, i… kontynuujemy „genialną ... ]

  Niemniej sentencja jaka wypowiedzial ,w naglowku ] jest dobrym wnioskiem i opisem mechanuizmu poznawania konstruowania nowych rozwiazań .Swiat może być inny wszystko zalezy od tego na ile przekroczymy swe aktualne wyobrazania John Lenon tak to widzial jak poniżej Ale czy może sie to zrealizowac ludzkim wysilkiem,jednostek uwiklanych w ego ,dorazne korzyści,niewiedze ,ignorancje nienawiść,pyche ,klamstwo,zarozumiałosc,brak otwartośći ,i brak pokory wobec absolutu.Raczej nie bo na kazdym etapieiszczeblu spolecznej organizacji bedzie to wypaczane jako proces plyniecia w kierunku ego. Tym co moze sie zrealizowac i co sie zrealizuje sa slowa z II rozdzialu Ksiegi Izajasza. Sa wiec dwie alternatywyi tylko dwie wybierajnmy..,

  John Lennon
  Wyobraź Sobie

  Wyobraź sobie że nie ma nieba
  To nie jest trudne jeśli spróbujesz
  Żadnego piekła pod nami
  Nad Nami tylko Niebo
  Wyobraź sobie wszystkich ludzi
  Żyjących dla dzisiaj


  Wyobraź sobie że nie ma krajów
  To nie jest trudne do zrobienia
  Nic dla czego mozna byloby zabić albo umrzeć
  Żadnych religi
  Wyobraź sobie wszystkich ludzi
  Żyjących w pokoju


  Mówisz że jestem marzycielem
  Ale nie jestem jedyny
  Mam nadzieje że któregoś dnia przyłączysz sie do nas
  I świat bedzie żył jako jeden


  Wyobraź sobie żadnych własności
  Zastanawiam się czy potrafisz
  Żadnej chwiwości i głodu
  Braterstwo ludzi
  Dzielące się światem


  Mówisz że jestem marzycielem
  Ale nie jestem jedyny
  Mam nadzieje że któregoś dnia przyłączysz sie do nas
  I świat bedzie żył jako jeden
  .................................................................................................................. [ Ksiega Izajasza II rozdział]

  Stanie się na końcu czasów,
  że góra świątyni Jahwe
  stanie mocno na wierzchu gór
  i wystrzeli ponad pagórki.
  Wszystkie narody do niej popłyną,
  3 mnogie ludy pójdą i rzekną:
  «Chodźcie, wstąpmy na Górę Jahwe
  do świątyni Boga Jakubowego!
  Niech nas nauczy dróg swoich,
  byśmy kroczyli Jego ścieżkami.
  Bo Prawo wyjdzie z Syjonu
  i słowo Jahwe - z Jeruzalem».
  4 On będzie rozjemcą pomiędzy ludami
  i wyda wyroki dla licznych narodów.
  Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,
  a swoje włócznie na sierpy.
  Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,
  nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
  5 Chodźcie, domu Jakuba,
  postępujmy w światłości Jahwe !
  [Biblia Tysiaclecia wyd II Poprawione Pallattinum 1971]

  Trzeba być dziś szalencem by wierzyć ze ludzkość osiagnie coś swym
  wysilkiem - Jeremiasz 17-5 ,,Przeklety Mąz pokladajacy nadzieje w czlowiekui ktory w ciele upatruje swa sile a od Jahwe odwraca swe serce ,,
 • @ wyobraż sobie że wszyscy by tak zrobili ....
  Janusz Szumowski
  26 grudnia o 05:59 ·

  ZRÓB COŚ DLA PRAWDY TO TAK NIEWIELE A TAK WIELE MOŻE ZMIENIĆ .

  20 twoich udostępnień tego tekstu jako post lub komentarz bedzie twoim wkładem
  by uczynić świat lepszym.

  Czy kilkoma zdaniami, i kilkunastoma kliknieciami klawiatury naszych komputerów możemy unieważnić kłamstwo które w sposób bezprecedensowy godzi w nasze życie i zdrowie.
  Kłamstwu ktoremu daliśmy nasze przyzwolenie by stało się narzedziem fizycznej agresji i zaawansowanej ingerencji w nasze ciało ,jakie dajemy osobą
  nieświadomym tego co czynią lub też osobą mającym swiadome złe intencje wobec nas.Teoria immunizacji czyli szczepień ochronnych jest naukową mistyfikacją
  od samego początku . A sam jej twórca Pasteur umierając przyznał wobec rodziny i współpracowników że się mylił Wiekszość chorób zakażnych zanikła przed wprowadzeniem szczepień na skutek czynników środowiskowych a głownie zwiazanych z warunkami bytowymi co wykorzystali liderzy korporacji by przywłaszczyć sobie sukces spadku zachorowań i przekonać spoleczeństwa poprzez edukacje i media które kontrolóją że to zasluga medycyny . .Dziś szczepienia stały się narzędziem inżynierii społecznej za pomocą której tzw elity chcą kontrolować nasza fizyczność i psychomotorykę juz na poziomie komórkowym poprzez infekowanie zaawansowanymi sekwencjami DNA o innych elementach nie mowiąc .W pewnym momencie życia uwierzyliśmy w autorytet nauki i osób ją reprezentujacych .Tymczasem to nie jest tak że trzeba mieć wąską specjalistyczną wiedze by zweryfikować te narzucone nam ,,prawdy,, wystarczy odrobina logiki i chwile na refleksję na którą stać każdego. Sprawy idą już tak daleko że są podejmowane przygotowania do wprowadzenia obowiazkowych szczepień dla całego spoleczenstwa pod rygorem fizycznego i prawnego przymusu co jest skrajnym przejawem totalitaryzmu jaki miał miejsce w najgorszych okresach histori ludzkośći. Wyszczepialność w Polsce na poziomie 98 procent to niestety smutny obraz swiadomośći w tym obszarze wiedzy . Możemy to zmienić pod warunkiem że włożymy w to działanie odrobinę swej energii .Poniżej linkowane dwa filmy ,,Smiertelny Zastrzyk Prawdziwa Historia Szczepień,, oraz ,,Waxed,, dla wielu ludzi mogą byc pierwszymi krokiemi w zdobywaniu wiedzy i rozpoznania tego niebezpiecznego precederu by potem przyjąć świadoma postawę wobec tego zagrożenia które jest jednym z najwiekszych klamstw tzw ,, nauki,, podporzadkowanej korporacyjnym interesą .Czesto tracimy dany nam czas na banalne działania, cele i informacje ktore pochłaniają naszą energię i odciagająod spraw ważnych i tyczy to każdego z nas , zmieńmy to ...Jesli powyższy post udostępnisz kilkunastu osobą a one z kolei udostepnia go nastepnym to być możę powszechna świadomość ze zostaliśmy okłamani w tak istotnej kwesti naszej egzystencji jaką jest zdrowie dotrze do wiekszośći polaków a może i innych spoleczenstw po przetlumaczeniu tych paru zdań.Wykożystajmy możliwość jaka daje technologia by dotrzeć z tą informacją do każdego domu. Wklejajmy ten tekst jako komentarze i posty osoba spoza srodowiska znajomych i poza kregiem grup wchodząc w listy znajomych i ich znajomych ponieważ platforma na której jesteśmy służy rowniez naszej kontroli i kanalizowania przeplywu informacji bo po to miedzy innymi zostala stworzona. By złamac algorytmy kontroli informacji musimy wyjśc poza schemat standardowych zachowan i wklejać te ważną informacje osobą przypadkowym na feceboku .To tak niewiele a tak wiele może zmienić.Czy możęsz to zrobić dla siebie ,swej rodziny ,znajomych to zaledwie kilkanascie minut twojej aktywnośći i świat może być lepszy poprzez zakwestionowanie tego j jednego z wielu istotnych kłamstw w jakie dziś jeszcze często z całym przekonaniem wierzymy
  https://www.cda.pl/video/141668702
  https://www.cda.pl/video/9743050
  8Jolanta Fudała, Dariusz Cieroce i 6 innych użytkowników
  8 komentarzy55 udostępnień


  By mieć oglad waznośći tego problemui rozumiec jak daleko siega ingerencja w procesy metaboliczne i biochemiczne dziskoniecznie przeczytaj te dwie czesci wtedy zrozumiesz co oni moga w ramach planowanych obowiazakowych szczepien dla wszystkich


  Cała prawda o AIDS cz. I | Dziennik gajowego Maruchy
  https://marucha.wordpress.com › 2014/06/18 › cala-prawda-o-aids-cz-i
  18 cze 2014 - Bo prawda jest naszą jedyną nadzieją. ROZDZIAŁ 1. „Jest zupełnie prawdopodobne, że epidemia AIDS rozpoczęła się w USA celowo.
 • @jan
  Poniższy tekst od kilku dni chcialem zamieścic na fecebokuniestety kazda proba owocuje blokada mojego komputera i całoowitym zatrzymaniem przesylu danych .Podobnie jak z artkulem Piotra Synaka ,,50 pytan ,, i kilku innych ten fragment uwidacznia glebokosc ingerencji na poziomie naszego DNA najbardziej niebezpieczne jest to ze ignorancja w tym temacie moze doprowadzic do sytuacji ze oni celowo wywolaja epidemie i wprowadza szczepienia podobnie jak 1918 i nikt nie bedzie w stanie zweryfiokowac w chaosie sytuacji co zabuija ludziszczepionki czy choroba .Ale wlasnie ignorancja i obecnosc w sluzbie zdrowia ludzi o zlych motywacjach stwarza pole do takich dzialan

  WŁAŚNIE DLATEGO NA POLSCE ELITY ZACHODU CHCA WYMUSIĆ OBOWIAZKOWE SZCZEPIENIA DLA DOROSLYCH.. Rekoma lojalnych i dobrze opłaconych obywateli polskich.tworzących struktury administracyjne słuzby zdrowia
  Fragment art ..
  Uważano, że to była zasada na której początkowo opierała się decyzja zainfekowania Afryki i Brazylii wirusem AIDS. Później musieli tylko znaleźć metody dostarczenia wirusa AIDS dużej liczbie ludzi – i znalazła je WHO”.

  Przykrywką wprowadzenia AIDS do Afryki i Brazylii – z jej dużą czarną populacją – będzie ogromna kampania „humanitarna” WHO w celu „wytępienia raz na zawsze ospy”. Pomysł był idealny. Nawet pasował do najpewniejszego sposobu przeniesienia wirusa: zastrzyk.

  Szczepionki przeciwko ospie WHO będą skażone wirusem AIDS. Niebezpiecznym agentem wirusowym wybranym do skażenia szczepionek był SV-40 [simian virus 40], pomysł który wyszedł z wyników niemal katastrofy z wcześniejszych lat kiedy zainfekowano szczepionkę Salk przeciwko polio. Do 1962, SV-40 – który powodował raka u zwierząt – był wmieszany w szczepionkę przeciwko polio, i prace badawcze w Związku Sowieckim i Holandii wykazały, że wirus SV-40 był powszechny w surowicy bydlęcej, w tym płodowej surowicy cielęcej (BIV).

  Wirusolodzy w Fort Detrick wykryli, że geny powiązane z systemem odpornościowym organizmu znajdują się w chromosomie 14. Wykryli także, że SV-40 ma również silne powinowactwo z chromosomem 14. Naukowcy wykryli, że to był link – atak SV-40 na chromosom 14 – który wywoływał polio, raka, białaczkę i osłabienie odporności. [8]

  Artykuł o SV-40 po raz pierwszy ukazał się publicznie w „Ekspozycji człowieka na SV-40: przegląd i komentarze” [Human Exposures to SV-40: A Review and Comment], napisanym przez znakomitych epidemiologów N Nathansona i K Shaha, opublikowanym w American Journal of Epidemiology.(Vol 103, No.1, styczeń 1976.) W tym artykule czytamy, że w latach 1950, miliony Amerykanów narażono na papovavirus SV-40, powszechny i nierozpoznany kontaminant przygotowany z puli wirusów hodowanych w człekokształtnych – kulturach małpich nerek. W lutym 1977 w artykule „Wiedza która przeraża naukowców” [Science That Frightens Scientists], opublikowanym w Atlantic Monthly, William Bennett i Joel Gurin potwierdzili, że milionom ludzi w Ameryce „przypadkowo” wstrzyknięto SV-40.

  Później potwierdzono, że szczepionka polio Salk została wyhodowana w nerkach zielonych małp afrykańskich. To mogło być podstawą mitu, że człowiek ugryziony przez małpę zakaził się AIDS, co później rozwinęło się w obecną epidemię AIDS. Choć tak niedorzeczna jak jest, ta bajka jest nadal jedną z najbardziej akceptowanych teorii o genezie AIDS.

  Cała prawda o AIDS cz. I | Dziennik gajowego Maruchy
  https://marucha.wordpress.com › 2014/06/18 › cala-prawda-o-aids-cz-i
  18 cze 2014 - Bo prawda jest naszą jedyną nadzieją. ROZDZIAŁ 1. „Jest zupełnie prawdopodobne, że epidemia AIDS rozpoczęła się w USA celowo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930