Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Towariszcz Putin! - otkrytka k wam - iz Ostaszkowa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

historia prawdziwa a nieznana

Towariszcz Putin! – otkrytka k wam – iz Ostaszkowa!

 

     To jest, proszę Państwa historia zupełnie nieznana – zaczyna się ona w 1939roku wraz z wejściem wojsk hitlerowskich na Polesie – to tam młody Henryk Zambrzycki został przez Niemców wzięty do niewoli z zamiarem skierowania go na roboty do Rzeszy. W tej fatalnej sytuacji dobre było jedynie to, że udało się wynegocjować, by poszedł on na roboty zamiast młodszego brata, nie dość, że młodziutkiego, to słabego zdrowia, Feliksa. Henryk był starszy, obrotny, uważał, że sobie poradzi, Niemcy jakąś drogą, nie wiemy jaką, może alkoholową, może korupcyjną – zgodzili się i Henryk wylądował w niemieckim gospodarstwie rolnym prowadzonym przez kobiety.

Dość szybko uznał, że mu się w tej pracy nie podoba i że jeśliby uciekł, to po prostu wróci do siebie do Franków-Piasków – pieszo. Jak pomyślał, tak szybko zrobił, uciekł i już – a Niemcy – niewiele myśląc - szybko złapali go – i już. Potem było trudno: zbili go straszliwie od razu po zatrzymaniu, ale ponieważ przeżył – został wysłany do obozu koncentracyjnego. Tam też go nie zabili, choć ponownie przeszedł ciężkie baty. W ich wyniku pojawiły się niegojące się otwarte rany po kolbach, pięściach, buciorach. Było źle, ale że nie umierał, jakimś zbiegiem szczęśliwych okoliczności – trafił do obozowego szpitala. Tam go podleczono, zoperowano, między innymi usunięto mu po kilka żeber z każdej strony – a że niejako przy okazji uszkodzeniu uległo jedno płuco – też je wycięto, uznając, że jedno dla półtrupa, to i tak zbytek luksusu. Henryk jednak dalej nie umierał, więc uznawszy, że dla celów badań medycznych jest nieprzydatny (w obozie przeprowadzano różne badania: np. zaszywano żywemu więźniowi w brzuchu – żywego szczura – i obserwowano, kto pierwszy skona, albo czy szczur wyjdzie i którędy i po jakim czasie. Takie różne badania tam robiono, ale Henryka to ominęło.

Uznawszy zatem, że żaden z niego pożytek i żaden wróg Rzeszy, zaopatrzono go w odpowiednie papiery – i otwarto bramę obozu. Nie czekała tam jednak pierwsza klasa jak na Bartoszewskiego, tylko – piesza tysiąckilometrowa wędrówka. Więc poszedł, kontrolowano go wielokrotnie, ale papiery były na tyle dobre, że nawet Gestapo się nie czepiało, mówili: idź, idź, patrząc jak na trupa. Wiec szedł, aż doszedł w swoje strony.

Tam jakoś egzystował, trzeba pecha, że lokalni partyzanci przypominający raczej pospolitych rabusiów, próbowali go skaperować do swoich oddziałów, chcąc wykorzystać znajomość niemieckiego, ale ponieważ nie chciał, bo potykał się o własne nogi – więc mieli mu to za złe, że nie chce być partyzantem. Miało to dramatyczne skutki, bo gdy Niemcy poszli na Moskwę, a potem uciekali w popłochu, idący za nimi Sowieci, łapali ludzi do pracy przy kopaniu okopów. Lokalny watażka partyzancki we Frankach, Kaziuch, chcąc się wykupić, wskazał bolszewikom Henryka - jako niemieckiego szpiega (niecałe 40kg półżywej masy ciała inwalidy). Henryk jeszcze pogorszył swoją pozycję pokazując sowietom swoje niemieckie papiery medyczne – po prostu je zabrali nie czytając (papiery po niemiecku, znaczit: szpion) i zwinęli Henryka. Oprócz niego zabrano również stającego w jego obronie Antoniego, brata partyzanta Kaziucha. Jeszcze późniejszego lekarza Witkowskiego, zwanego garbuskiem – też zwinięto do kopania okopów.

W szybkim czasie od kopania okopów cała trójka trafiła do obozu w Ostaszkowie romantycznie położonego nad jeziorem i między jeziorami. Tam, w kacecie, dość szybko zorientowali się, że cały obóz jest przeznaczony do rozwałki. Informację potwierdził min niemiecki sanitariusz. Byli też (na razie) świadkami zabawy, jaką po pijanemu urządzali sobie sowieci – sołdaty ogłaszali więźniom, że jeżeli ci wsiądą do łodzi (do pełna na stojaka, tak by łódź ledwo wystawała burtami nad powierzchnię wody) – i dopłyną do drugiego brzegu jeziora – będą wolni. I odpychali łódź, a gdy ta się oddaliła, a żołnierze popili – zaczynali zabawę. Rzucali butelki w kierunku łodzi i starali się w nie trafić z karabinów. Strzelali w ludzi, tak, by trafieni upadając, wytrącali łódź z równowagi, by ciasno stłoczeni stojący ludzie wypadali do wody. Resztę na koniec zabawy, dobijano seriami z automatów.

 

Henryk, Antoni i Garbusek, oraz jeszcze dwu więźniów z Lubelszczyzny - uznali, że nie ma na co czekać, jeżeli nie chcą zginąć w wodach jeziora. Weszli w jakiś układ z niemieckim jeńcem sanitariuszem, w wyniku jakiegoś szacher-macher - zostali wywiezieni jako trupy na zewnątrz obozu. Dalej uciekali pieszo, na południe. Dotarli aż do Włoch, dopiero później, po wojnie z - jak to się mówi – duszą na ramieniu - wrócili do Polski, ale w obawie przed UB i następcami nikomu nigdy o swojej historii nie opowiadali aż do lat 70tych.

 

W latach 70tych Henryk, korzystając z możliwości ubiegania się o odszkodowanie od Niemiec (papiery stracił zabrane przez sowietów), zwrócił się do Czerwonego Krzyża, do prośby dołączył niemałą łapówkę dla życzliwości urzędniczki. Ta miała zająć się uzyskaniem dokumentów od strony ZSRR. Rozeznawszy się w sytuacji, urzędniczka zwróciła Henrykowi pieniądze, mówiąc: nie ma takiej kwoty, nikt się tego nie podejmie,a Pan, jeżeli chce żyć, niech nigdy do tej sprawy nie wraca.

I tak Henryk zrobił, posłuchał dobrej rady, więc zmarł śmiercią naturalną we własnym łóżku. O tych czasach i przeżyciach mówił niechętnie i mało, rozkręcał się nieco po alkoholu, wtedy mówił, że najgorszy Niemiec lepszy od przyjacielskiego sowieta. Furii dostawał i łapał za siekierę na widok filmów sławiących przyjaźń polsko radziecką w typie Czterech Pancernych. Jeżeli mówił o bolszewii, to gęsto używając najcięższych obelg i przekleństw.

 

Wiem, że to jest obecnie niemożliwe, ale gdyby była możliwość wykonania badań podwodnych w okołoostaszkowskich jeziorach, niejedna tajemnica zaginionych bez wieści rodaków – mogłaby znaleźć swoje dramatyczne w rozmiarze sowieckiego bestialstwa - rozwiązanie.

 

Panu Putinowi na absurdalne zarzuty należy się tylko taka odpowiedź: należało Polsce iść z Niemcami na bolszewicki ZSRR – i wymazać go z mapy. Na pewno powstałaby na tym miejscu jakaś państwowość rosyjska, może podlega – ale to w historii Rosji żadna nowość, więc i żadna krzywda. Przecież już sławna caryca Katarzyna była – Niemką, podobnie jak następująca po niej linia dynastyczna. Więc żadna krzywda, prędzej przywrócenie równowagi.

Druga część odpowiedzi jest taka: gdyby ZSRR nie napadł na Polskę – zupełnie inaczej zapewne wyglądałaby II wojna światowa. Opór polski byłby inny, co z kolei z dużym prawdopodobieństwem spowodowałoby uaktywnienie zachodu w stopniu wykraczającym poza bombardowanie Niemiec ulotkami. Ale przecież poza paktem Ribbentrop-Mołotow ZSRR wcześniej położył ogromne zasługi w hodowaniu potęgi Hitlera. Od udostępniania poligonów, poprzez szkolenia, zaopatrzenie w surowce – po stanięcie w jednym szeregu w agresji na Polskę Takie są fakty, więc nie ma co teraz rżnąć głupa, przymilając się żydom – panie Putin.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Autor
  "z kolei z dużym prawdopodobieństwem spowodowałoby uaktywnienie zachodu w stopniu wykraczającym poza bombardowanie Niemiec ulotkami."
  Bardzo wątpliwa sprawa, bo zachód miał Polskę w d.....
 • Autor
  Tak, dla sprawdzenia wiarygodności przekazu, być może z powodu żałośnie niskiej wiarygodności relacji a o badaniach medycznych polegających na zaszywaniu żywego szczura w ciele żywego człowieka (czym ten szczur by oddychał - wie Pan ?) szukam tej miejscowości (Franki, Franków, Frankowo ?) na Polesiu i coś nie mogę znaleźć ... Pewnie stwierdzi Pan, że próbuję się czepiać ale jeśli chodzi o Polesie to wydaje mi się że większość tego terenu w 1939 r. zajęli Sowieci a na tym małym skrawku który przypadł Niemcom, w 1939 r. Niemcy nie brali ludności "do niewoli" w celu wysłania ich na roboty do Niemiec.
 • @Drab61 19:51:30
  Nie pal głupa.
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Franki-Piaski
 • @Lotna 20:23:17
  To jest na Podlasiu a nie na Polesiu

  "historia zupełnie nieznana – zaczyna się ona w 1939roku wraz z wejściem wojsk hitlerowskich na Polesie"
 • Polacy wspólnie z...
  Hitlerem?

  P.S. z szacunku do tragedii przedstawionego bohatera powinienem ocenić posta na 5*.
  Za brak szacunku do naszych Rodaków którzy z Niemcami walczyli i jeszcze bardziej do tych którzy z rąk tych szatanów (jak widzieli Niemców mistycy) zginęli, powinienem od razu przestać czytać i w ogóle obrazić się...
  Natomiast za mieszanie ówczesnego sowieckiego CCCP w którym w taki sam sposób jak ginęli z rąk sowietów Polacy, zginęło 60 mln Rosjan, od razu bez dalszego czytania powinienem wstawić 1*
 • A Putin tu czyta?
  Napisz to do Putina, jest gdzieś w necie adres mailowy jego kancelarii.
 • humorystyczne, propagandowe, kłamliwe, i zgubne
  i pod koniec idiotyczne.
 • Pomijając całą treść tego
  opowiadania skupię się tylko na tym:
  ----------
  " należało Polsce iść z Niemcami na bolszewicki ZSRR – i wymazać go z mapy."
  ----------
  Czas zrozumieć, że oba te totalitaryzmy na wschodzie i zachodzie zbudowała jedna, ciemna moc - aby je potem napuścić na siebie. Pierwszym celem II WŚ było zamordowanie Polski w odwecie za 1920 rok - do czego wykorzystano oba te w/w szatańskie twory - więc nie było takiej możliwości aby Polska szła z kimkolwiek na kogokolwiek - bo w pierwszym rzędzie miała być unicestwiona - co się dokonało. Dokonało!
  Wniosek?
  Dokonało się - jednak i tak nienawiść czarciego pomiotu do sierot po Polsce w atrapie Polski - nienawiść do wszystkiego - co z polskością się kojarzy - nadal trwa. Trwa do tego stopnia, że młodzieży w Izraelu wpaja się ją - nieprzerwanie od dziecka. Od dziecka! Udokumentowaniem owej nienawiści wśród w/w młodzieży mają być poniemieckie obozy KL Auschwitz i KL Auschwitz Birkenau - do których ową młodzież się tutaj regularnie przywozi.
 • @interesariusz z PL 00:51:49
  Autor jest przesiąknięty żydo - bolszewicką propagandą ala KUrwizja i Sakiewiczyzna.
  Hitler w/g autora to wymysł ZSRR??? ale autor nie pisze, że ZSRR to wymysł żydów z usraela, którzy sfinansowali i Hitlera i ZSRR - lenina - Trockiego.
  Pomijaj już jawne brednie historyczne, to trzeba wziażć pod uwagę to, że w każdej Polskiej rodzinie są ofiary niemieckie i sowieckie. Problem w tym, że Hitler budował nieludzki system za zgodą Niemców i z ich poparciem, a ZSRR powstał za żydowskie pieniądze w sposób rewolucyjny i w pierwszej kolejności sowieci wymordowali nawet 40 mln rdzennych Rosjan w zdecydowanej większosci inteligencje Rosji i przedsiębiorców oraz księży.
  Oczywiście, że nieświadomy w częsci motłoch rosyjski poszedł na współpracę z sowieckimi zydami, podobnie jak w Polsce, gdzie cześć Polaków poszła na współpracę z UB i Bierutem.
  Trzeba zrozumieć złożoność zbrodniczych systemów.
  A co ma się do tych czasów szkalowanie Putina??? Albo rozum pusty, albo usługi za flaszkę.
  Gdyby to były czasy Berii, Lenina, Stalina, Trockiego, a więc żyda i gruzina to po takich kalumnach oszczerstw pod adresem sowietów, Polska by była zrównana z ziemią.
  Żydzi i szabes - goie w Polsce prowadzą ohydną wojnę medialną w interesie amerykańskich żydów przeciwko Rosji, która i tak jest cierpliwa w stosunku do szpiegów amerykańskich zainstalowanych w Polsce.
  Obecne narzucone rządy w Polsce wykonują brudną robotę w interesie braci Jonny Danielsa, tak jak sztuczne i zdemoralizowana do cna ameryka wykonuje brudną robotę w interesie Izraela i światowej mafii finansowej.
 • @Wrzodak Z. 09:16:45
  W odpowiedzi zacytuję uwagę spod innej notki
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Nie dogadamy się z nikim, sami ze sobą również, żaden naród na świecie
  nie jest pokarany taką liczbą aroganckich idiotów, jak Polska.

  Nawet poważni ludzie zaczynają porównywać i zrównywać czasy niemieckiej okupacji Polski ze Stalinowską, bredzić, że uwolnienie od hitlerowców nie było wyzwoleniem.

  W czasach okupacji stalinowskiej już żyłem, i ze wszystkich zeznań naocznych świadków okupacji niemieckiej wiem, że zostałem spłodzony i żyłem dzięki temu, że okupacja stalinowska zastąpiła hitlerowską.

  Taką to radość i nadzieję budziła owa stalinowska okupacja, mimo incydentalnych zbrodni.
 • autor
  autor ,,trzeba było iść z Niemcami na sowietów). To takie bezmyślne i dziecinne stwierdzenia to tylko popisowiec może wyświchtać.
  cytat za bloger Chart


  ,,Specjalny wysłannik (Piłsudzkiego) do Moskwy, Bogusław Miedziński, stary dwójkarz, wówczas redaktor naczelny organu sanacji, „Gazety Polskiej”, w przyszłości m.in. marszałek Senatu, najtęższa głowa grupy pułkowników – tak w kwietniu 1933 r. przekazywał ludziom Stalina posłanie swojego marszałka: „Aby zaś nie mówić ogólnikami, nawiążę do sytuacji obecnej bez ogródek. Mówię wam: POLSKA NIE ZWIĄŻE SIĘ W ŻADEN SPOSÓB I W ŻADNEJ SYTUACJI Z NIEMCAMI PRZECIWKO ROSJI SOWIECKIEJ. Do tego oświadczenia zostałem w pełni upoważniony, z pieczęcią imienną o której już panu dziś powiedziałem. (…) A teraz powiem swoimi słowami, co leży u podstaw takiego stanowiska, przez Polskę zajętego: nie to naturalnie, żeśmy was nagle i płomiennie pokochali, lecz nasz własny interes. Gdybyśmy się przysłużyli do niemieckiego ataku na Rosję – to jakież perspektywy: w wypadku niepowodzenia katastrofa dla nas oczywista. A w razie powodzenia? Niech pan patrzy na tę mapę i wyobrazi sobie w jakiej sytuacji znalazłaby się Polska, otoczona nowymi podbojami niebywałego dotąd imperium, na jego całkowitej łasce i niełasce. Czy myśli pan, że tego nie dostrzegamy? Jak sądzę powinniście zrozumieć, że to co panu przed chwilą oświadczyłem jest prostym wskazaniem polskiej racji stanu i wyzbyć się zastarzałej do nas podejrzliwości”.
 • @interesariusz z PL 09:30:28
  Niestety, ale popisowcy w imię bredni usralesko - syjonistycznych w zaparte będą bredzić, że krowa to koń.
 • 1*
  Za Katyń przepraszał prezydent FR oraz rosyjska Duma.
  Warto pamiętać, że Beria nie był Rosjaninem.
  Ukraińcy zgotowali Polakom Katyń x 10 (w liczbach) a w okrucieństwie 1 do miliona.
  Dzisiaj nowy szef Ukraińskiego IPN uważa że na Wołyniu nie było ludobójstwa!
  "Mówienie o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach to nieporozumienie" - powiedział w wywiadzie nowy szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Anton Drobowycz.
  W nagrodę za taką postawę Ukraińcy od "polskiego" rządu dostają miliardy.
  To jest PiS-dzielna polityka!
  Byleby szczuć na "ruskich" - tylko to się liczy.
  Za jakiś czas PiS-dzielcy będą się oburzać, że cały świat jest przeciwko Polsce jak będą podważać nasz zachodnie granice.
  W końcu po 45 roku Polską rządzili nami "zdrajcy i ruskie przebierańce" aż do pojawienia się rządów PiS!
  To co podpisywali "ruskie przebierańce" z automatu jest więc nieważne.
 • @Wrzodak Z. 09:40:32
  Dla PiS-iorów krowa może być koniem skoro białe może być czarnym.
  Napuszczać na "ruskich", opluwać ich prezydenta, bezcześcić pomniki i miejsca pochówku, nawoływać do sankcji a potem...
  ... "się zobaczy".
  No to się jeszcze zdziwią...
 • Autor
  Tylko martwe ryby płyną z prądem.Za odwagę i ciekawy wpis dziekuje
 • @Jozio z Londynu 11:14:50
  Kierunek ścieku w mediach określa kurVizja więc płyniesz zgodnie z prądem, podobnie jak i A. Tokarski.
  Artykuł jest zgodny z mainstream'owymi mediami.
 • @Wrzodak Z. 09:36:55
  Niech mi Pan powie Panie Wrzodak skąd ta "najtęższa głowa grupy pułkowników" w kwietniu 1933 roku wiedziała że Hitler, dopiero co obejmujący władzę w Niemczech zamierza zaatakować ZSSR. Dodam, że to był jeszcze czas kiedy współpraca wojskowa Niemiecko-Sowiecka kwitła, to znaczy Niemcy korzystali z Sowieckich poligonów i w Sowietach pracowali nad uzbrojeniem zakazanym traktatem wersalskim.
  Hitler o tym ataku jeszcze wtedy z pewnością nie wiedział, ale pan "Bogusław Miedziński, stary dwójkarz" już tak. Geniusz jakiś !
 • @Wrzodak Z. 09:16:45
  „Gdyby to były czasy Berii, Lenina, Stalina, Trockiego, a więc żyda i gruzina to po takich kalumnach oszczerstw pod adresem sowietów, Polska by była zrównana z ziemią.”

  Po pierwsze: to nie są oszczerstwa. Miłośnicy Putina raczą nie pamiętać o Polakach mordowanych systematycznie przez Sowietów po napaści Armii Czerwonej na Polskę 17 września 1939 roku. Pamięć o tamtych mordach Sowietów na Polakach nie jest ani popieraniem syjonistów, ani zapominaniem o zbrodniach hitlerowskich, co powinno być rozumiane samo przez się.

  A po drugie, proszę mi wytłumaczyć, kogo, czego i dlaczego pan tutaj broni?

  Sowieckiego totalitaryzmu, który za głoszenie prawdy „zrównałyby Polskę z ziemią”, a zwyczajowo zamykał w gułagach za dowcipy polityczne?

  Jakieś refleksja na ten temat?

  Jeśli Putin się z tym systemem utożsamia - tym gorzej dla Putina.

  Nota bene, Stalin był raczej gruzińskim żydem, a nie Gruzinem.
 • @Lotna 17:40:07
  Stalin po matce był żydem, a po ojcu ? Różnie się mówi, ale jak się porówna fotografie Stalina i hrabiego Przewalskiego, który mniej więcej w okresie jego poczęcia peregrynował po Gruzji, to różne myśli przychodzą do głowy ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930