Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Pararzeczywistość talmudyczna w wydaniu ambasadora Ben Zwi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pomniczek malusi dla pana ambasadora

Pararzeczywistość talmudyczna w wydaniu ambasadora Ben Zwi

 

       Pan Ben Zwi, ambasador państwa położonego na okupowanych ziemiach palestyńskich, zechciał był w tych dniach, za pośrednictwem Polskiego Radia - podzielić się z ludnością tubylczą Polski – swoimi cennymi przemyśleniami. Są one na tyle interesujące, że warto, jak sądzę, zostawić ślad – coś na kształt pomnika, raczej pomniczka - upamiętniającego przemyślenia pana ambasadora.

 

Pan Zwi zechciał odnieść się na przykład - do znanych a haniebnych słów ministra spraw zagranicznych Izraela Katza – tych o antysemityzmie, który Polacy wysysają z mlekiem matki – według interpretacji pana ambasadora, jak by się wydawało, dyplomaty, pan minister jeżeli nawet tak mówił, to mówił to jako osoba prywatna, a nie minister – choć w momencie gdy to mówił – pełnił funkcję ministra. I – zdaniem pana ambasadora, nie podważa to w żaden sposób kompetencji ministra Katza do dalszego pełnienia sprawowanej funkcji. Jak należy się domyślać, nikt w Izraelu nie ma z powodu wypowiedzi swojego ministra, choćby śladów – kaca.

 

Pan ambasador Zwi zechciał również odnieść się do rzekomych zobowiązań Polski określanych powszechnie jako roszczenie o mienie bezspadkowe, zabezpieczane od strony prawnej amerykańską, przyjętą pod naciskiem środowisk żydowskich, ustawą act 447 – aktem w w istocie bez skutków prawnych, natomiast dającym podstawę do prób wyłudzenia o charakterze przestępczym.

I tu, rzecz ciekawa, pan ambasador Ben Zwi wywiódł istnienie wyżej wymienionego rzekomego zobowiązania Polski z faktu podpisania przez naszego przedstawiciela ustaleń Konferencji Terezińskiej – zatem

 

- w związku z tą wypowiedzią nasuwa się pytanie: czy pan ambasador raczy – mówiąc wprost – publicznie kłamać – wiedząc, że pod ustaleniami Konferencji Terezińskiej NIE podpisał się ŻADEN z jej uczestników -

 

- czy też – pan ambasador nie posiada elementarnej wiedzy na temat komentowanych przez siebie międzynarodowych aktów prawnych, bądź dyplomatycznych – co stawia pod dużym znakiem zapytania – cóż, nie bójmy się tego słowa – kompetencje pana ambasadora Zwi do sprawowania powierzonej funkcji w sposób nie powodujący nieporozumień i napięć międzynarodowych.

 

Pan ambasador zechciał jeszcze dokonać błędnej oceny podstawy rzekomych uroszczeń, poprzez przypisywanie prawa do ich windykacji organizacjom powiązanych z państwem Izrael – i wspieranych przez państwo Izrael.

 

W związku z tym pozostaje, z pewnym zażenowaniem, bo nie wypada zwracać ambasadorowi uwagi, by nie puszczał publicznie głośnych bąków – że wszyscy, którzy pozostawili na terenie Polski jakieś mienie bezspadkowe – byli obywatelami Polski, obywatelami polskimi – i żadnymi innymi. A już na pewno nie obywatelami państwa Izrael – gdyż takie państwo wówczas – panie ambasadorze Zwi – nie istniało. I to tyle tytułem pomniczka dla pana ambasadora Zwi.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • POkrętna KOłomyja czyli LOgika lub jej brak, KOlejny "super" ambasador.
  Jakaś franca z odPOwiednim POchodzeniem przyznaje rację zwanemu, nie dziwota.
  Ode mnie 5*
 • Autor
  Zważywszy na to z jaką nacją mamy do czynienia, to że w określonym czasie nie było tam podpisu znanego współpracownika Gestapo, niejakiego Bartoszewskiego, przez kręgi syjonistyczne tytułowanego profesorem, nie oznacza, że nie ma tego podpisu obecnie. A jeśli nawet nie ma go tam obecnie, nie oznacza że nie pojawi się on tam wkrótce. I to nawet pomimo, rzekomo potwierdzonej, obecności wyżej wymienionego na łonie Abrahama.
 • Żadna deklaracja terezińska
  nie została podpisana, Pisałam o tym od początku po obejrzeniu filmu dr Kękusia, który prezentował zapytania do MSZ z prośbą o udostępnienie podpisanej deklaracji. Z uzyskanej odpowiedzi dowiedział się, że Bartoszewski jej nie podpisał, nie podpisywał tego nikt ze zgromadzonych tam.
  Na rzetelnie przeszukanych wówczas stronach MSZ (gdzie publikuje się tego rodzaju dokumenty) też tego nie znalazłam. W internecie znalazłam tylko treść tej propozycji (bo coś niepodpisanego, nie ma charakteru dokumentu)
  Teraz dowiaduję się, że MSZ publikuje już tę propozycję.
  I słyszę nieuprawnione komentarze, że to nic, że nie podpisano, ale obradowano i trzeba przyjąć, że to ustalono. Zamiast propozycji przedstawionej przez Żydów wówczas, należałoby przedstawić stenogram ze spotkania w Terezinie, bo zdaje się, że Żydzi propozycję przedstawili, ale zgromadzeni (głosowali? nie wiadomo) nie chcieli jej podpisać.
  Ben Zwi oczywiście wciska, że Polska podpisała. Bo tak dotychczasowa narracja merdialna z lewa i prawa jak papugi powtarzała.
 • Prezydent Duda i ambasador Izraela: jesteśmy wspólnotą i rodziną. Duda: Jesteście dla mnie Polakami.
  https://t.co/qdnvznyT3n
 • @trojanka 10:52:24
  Pan Duda nie ma żadnego honoru. Potraktowano go jak pętaka i spłynęło to jak po kaczce. Pewnie teść z żoną kazali mu rekompensować sobie upokorzenie z przyjaznymi mu Żydami. Nie rozumie, że Żydzi generalnie jako państwo Izrael (gospodarz konferencji) mają go za nic. Dalej brnie.
 • @trojanka 10:52:24
  Mój Boże, co za kretyn!
 • @trojanka 10:52:24
  Przedwczoraj zaprosił Żydów do Pałacu Prezydenckiego na spóżnione spotkanie z okazji Chanuki, gdzie przede wszystkim przekonywał o dobrych relacjach z Izraelem i tłumaczył się znowu, dlaczego nie będzie w Jerozolimie:
  https://wprawo.pl/zenada-prezydent-duda-tlumaczy-sie-przed-zydami-ws-odwolania-wizyty-na-swiatowym-forum-holokaustu/
 • Opowiadanie zamiast faktów
  Bardzo dobry tekst zawierający wiele celnych spostrzeżeń Autora. Jedyny problem jest taki, że dla strony żydowskiej fakty nie mają żadnego znaczenia (o ile nie są one zgodne z ich interesami). Należałoby być może wystawić stronie żydowskiej dobrze uzasadniony rachunek za wielowiekową gościnę na ziemiach Polski oraz za wszelkie szkody jakie ponieśliśmy z tego tytułu - może to ostudzi nieco ich u-roszczenia. Wtedy stanie się jasne, że to oni powinni nam zapłacić ogromne odszkodowania.

  Jak stwierdził dobitnie ks.prof. W.Chrostowski:

  "... My myślimy na sposób historyczny - chcemy odtworzyć fakty. ........... dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości - opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.

  Zatem - upraszczając nieco - nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło - co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność - sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem......"
 • Temat o Putinie a temat o zydowskim ambasadorze ?
  Słowianie ! gdy temat o Putinie to wpisów jest ponad 100 ! a gdy temat jest o żydowskim ambasadorze w Polsce raptem 8 wpisów !!!

  Słowianie ! o czym to świadczy takie milczenie ? świadczy to że na Neonie 24 jest 80 % żydów udających Polaków !!!

  Słowianie ! Ben Zwi, ambasador z Izraela to typowy polakożercza !
  i żydzi na Neonie 24 zastosowali taktykę Ogłuszające Milczenie !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z Polski żydo-NATO !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 21:12:29
  Sedno.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31