Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3113 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

The Dead Game - 6 czerwca - idź, nim przyjdą - po Ciebie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...nieobecni nie mają racji...

 

The Dead Game – 6 czerwca – idź, nim przyjdą – po Ciebie!

 

proszę Państwa – marsz 6 czerwca jest ważny, obecność w nim – masowa – nie szczątkowa jest bardzo ważna dla naszej przyszłości. Nieobecni nie mają racji. Państwo możecie, co prawda posłuchać dr Zbigniewa Kękusia namawiającego – w obawie przed prowokacją i zbrojną interwencją służb – do pozostania w domach i pisania pism poleconych do władz z propozycjami rozwiązań ustawowych – ale mam sugestię: „wysłuchać” nie musi oznaczać „posłuchać”.

Może niech dr Kękuś w tym czasie pisze te listy za potwierdzeniem odbioru z propozycjami rozwiązań ustrojowych – których nikt znaczący (wstrzymałem się z użyciem słowa „poważny” – bo takich tam nie ma) w obecnych władzach nie przeczyta.

 

...a Państwo te wszystkie listy będziecie mieli czas napisać i wysłać później,

po 6 czerwca – a na dziś żywotną powinnością jest zamanifestować swój MASOWY sprzeciw – zarówno przeciw przymusowi szczepień – jak i całej maskaradzie której jesteśmy poddawani od kilku miesięcy szczególnie, do tego w sposób jawnie już bezczelny - a od kilku lat nieco bardziej dyskretnie.

 

Nie ma żadnego innego sposobu, w jaki zatomizowane i rozbite społeczeństwo znalazłoby drogę do re-integracji w obliczu zagrożenia. Trzeba się zbierać na tym marszu i na innych marszach, zobaczyć i poczuć, że jest nas wielu i że stanowimy w swej masie siłę - pokojową, ale ogromną.

Niekoniecznie, choć z zachowaniem ostrożności przed prowokacjami – trzeba bać się brutalności policji. Mundurowi są mocno podzieleni –i teraz, jeżeli zostaną naciskiem ze strony spanikowanych już polityków zmuszeni do ataku na pokojowy tłum – będą jeszcze bardziej podzieleni i wewnętrzne napięcia w Policji, również wśród wyższych oficerów - wzrosną.

A po drugie, kto wie, czy nie ważniejsze – nieuzasadniona realnym atakiem ewentualna brutalność Policji – spowoduje wzmocnienie integracji protestujących i tych, którzy choć nie przyszli, sympatyzują z nimi.

 

Poczucie krzywdy skutkuje skłonnością do zwierania szeregów. Przyjdą ci co nie przyszli - następnym razem. Będzie nas więcej, a oni bardziej podzieleni. Do tego każda brutalność czy prowokacja mundurowych, czy cywilnych funkcjonariuszy tak czy owak obciąży PIS – który już siedzi na beczce prochu – nie wiedząc jak długi jest płonący lont… W PISie też są podziały –trzeba impulsu, by już otwarcie wzięli się za łby.

 

Takim impulsem może być cokolwiek – masowy marsz, brutalne represje – nie wiadomo do końca co – ale na 100% wiadomo, że takim impulsem nie będzie NIEOBECNOŚĆ, BIERNOŚĆ, OBOJĘTNOŚĆ.

 

Jeżeli marsz będzie pokojowy i spotka się z agresją służb – to ludzi wzmocni, a służby osłabi – pod warunkiem, że przyjdzie dużo uczestników. A jeżeli nie przyjdzie – to, cóż – nieobecni nie mają racji. Nieobecnych się czipuje i depopuluje.I nikt nieobecnych nie żałuje.

 

Nie bądź bierny! Biernych - biorą pierwszych!

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • do Szanownej Administracji
  ... mając na uwadze szczególne, ogromne znaczenie jutrzejszego marszu-protestu

  mam nadzieję, że promowanie tego tekstu na zaszczytnej prawej stronie -

  - wynika jedynie z niedopatrzenia spowodowanego nawałem pilnych zajęć Wielce Szanownej Administracji.

  - a nie jest wyznacznikiem obojętnego, by nie rzec: lekceważącego stosunku tejże do tego szczególnego - zwłaszcza w obecnej sytuacji polityczno-sanitarnej - wydarzenia
 • @Andrzej Tokarski 18:19:53
  A figa z makiem. Zamiast Pańskiego apelu Administracja wypromowała jeszcze jedną wypocinę @stanislav, czyli jednego z tutejszych cyborgów.
  Moje gratulacje dla Administracji za tę, doprawdy, podziwu godną, bezstronniczość.
 • @Lotna 00:50:03
  Wczoraj i dzisiaj dyżur pełni lipao 45.
 • @Lotna 00:50:03, wercia
  he, he - inne kotły w piekle są pilnowane - bo inaczej byłyby dawno puste - jeden drugiego by podsadził, podciągnął... i pooooszli... w długą

  ...ale tu pilnować nie trzeba - jak który tylko trochę głowę wychyli, to go reszta polactwa zgodnie, karnie i solidarnie - za nogi - i wciągnie z powrotem

  tu nie trzeba nikogo czipować - sami się zaczipowali małością i bylejakością...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930