Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Baba

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

baba, czyli jejmość idzie do banku

 

Baba

....parę dni temu pojechałem do banku, takiego spółdzielczego – używam go, gdy mi się kończą pieniądze na koncie w innym banku – wtedy dodrukowuję na laserówce – i przez ten spółdzielczy, bo tam się nie pokapują – wprowadzam na swoje konto, czyli na rynek… (służby, zanim wam się bezpieczniki spalą razem z czapkami - żartowałem)

 

No, ale rano pojechałem – nawet nieco wcześniej, bo chciałem po drodze obejrzeć takie dzikie zadrzewienia, co mnie intrygowały od lat, a jakoś się nie złożyło. Była też okazja, by po kolejnej rozłące, przewietrzyć Joy Machine (JOY Machine - Andrzej Tokarski - NEon24.pl ) - więc pojechaliśmy.

 

Okazało się, że nie ma za wiele do oglądania – więc pół godziny przed otwarciem banku byłem już na miejscu – siadłem na stopniach i czekałem patrząc na gminny światdokoła.

Parę minut przed otwarciem było już kilka osób, też czekających. I wtedy podjechała, a jakże, Toyotą,  para seniorów, on siwy, ona zażywna, krótko ostrzyżona i zrobiona na rudo. Babcia Polka Katoliczka pełna klasyka – bluzka dziergana na szydełku, ciężka spódnica, pantofle,torebka.

Wysiadła przed wejściem do banku – i nie patrząc na nikogo, ani nikogo o nic nie pytając - po prostu usiłowała ustawić się jako pierwsza do wejścia. Gdy jej podpowiedziałem, że jest kolejka, była nadzwyczaj zdziwiona i zaczęła się z niedowierzaniem rozglądać –jakby prawie nie widząc czekających osób. W końcu z wyraźną niechęcią ustawiła się na końcu kolejki.

Patrzyłem na te jej kombinacje od niechcenia myśląc, jakie to normy moralne trzeba mieć, żeby bez żadnej żenady pozwalać sobie na taką bezczelność – bo jakieś przecież chyba wyznawała ta jejmość.

Pomyślałem jeszcze parę rzeczy, ale te nie nadają się do opublikowania - gdyż warto stosować zasadę, że nie wszystko, co nam przyjdzie na myśl, warto zaraz upubliczniać

 

W banku było miło, nikt nie pytał mnie o maseczkę – choć reszta miała zakryte twarze. Tylko to babsko...

 

 

 

KOMENTARZE

 • a
  Pfuj, wstrętny palant Tokarski o swojej babci tak negatywnie napisał.
  Aż mnie mdli...
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:37:54
  no tak - stary pierdziel Wojtas znowu przesadził z nalewką
 • Oj..
  Nie dosyc, ze babie sie dostalo, to jeszcze i imc Wojtas oberwal.
 • :))
  Poprawił mi Pan humor tym pierwszym akapitem.

  Jak chodzi o te normy moralne, o które Pan pyta - no cóż, wydaje mi się, że niektórzy mają tak wysokie mniemanie na temat własnych norm moralnych i etycznych, czy też pochodzenia, wykształcenia, pozycji czy stanu majątkowego, że z tej racji uważają, że należne im są wszelkie przywileje.
  Mogą to również być ludzie cierpiący na narcystyczne zaburzenia osobowości (albo i gorzej).
  A może jedno i drugie.
 • @morgan 19:23:34
  kieby nie chloł, toby nie oberwoł :)
 • @Lotna 19:30:06
  szkoda, że to żart...
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:37:54
  Czemu mdli?
  Czyżby nasz ulubiony filozof ujrzał w wizerunku babska swoją Ksantypę?
 • @Lotna 19:34:53
  przed chwilą lokalni policjanci mi donieśli, że to - Wojtas w przebraniu baby szykował się do obrabowania banku spółdzielczego - ale mu pokrzyżowałem szyki, zgubił mu się ten, za przeproszeniem - pantałyk - no i daje w gardło - i łupie w klawisze
 • @Lotna 19:34:53
  A..., Chciałabyś na jej miejsce.
  O wredne babsko.

  PS.
  Ale jak miła, umyta i grzeczna, to czemu nie...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:39:12
  A Tokarski to palant nie potrafiący zaspokoić potrzeb kobiety. Tylko wódka mu w głowie. Musi co, policjant.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:55:09
  Może być, że i policjant ale dowcip z dodrukiem mu się udał. :) Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:39:12
  Przypisywanie innym własnych odczuć, czy chęci nazywamy projekcją - której Pam Wojtas dał nam właśnie, wręcz klasyczny, przykład.
 • @Lotna 13:50:21
  Słusznie. Buzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:04:56
  Ha, ha, ha!

  Nie, dziękuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31