Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

...tubylcom paciorki - a komu Orlen?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

będzie fuzja, będą konfitury

 

tubylcom paciorki – a komu Orlen?

 

...czasy są tak parszywe, że żeby się czegoś dowiedzieć, trzeba słuchać raczej TVN i Kropki nad Stokrotką – niż telewizji naszej polskiej państwowej i narodowej. Więc słucham, a tam poseł Horała snuje dyrdymały posła Horały o sukcesach i pasmach sukcesów rządu Dobrej Zmiany. Sukcesów, jednym z których ba być niedawno triumfalnie wieszczona przez złotoustego, machającego rękami premiera - fuzja Orlenu z Lotosem i bodaj Energą.

Już wtedy słuchając ewangelisty Mateusza, myślałem sobie, że za tym wciskanym kitem kryje się jakaś grubsza afera, a najpewniej jest to konsolidacja w celu przygotowania do przejęcia nowego tworu - w całości – dla naszego dobra, oczywiście – nie wiem po co to dodaję, samo się rozumie, że chodzi o nasze dobro.

 

Ale, wstyd się przyznać, nie przyjrzałem się sprawie dokładniej – aż do dzisiaj –     a tu redaktor Olejnik dość bezceremonialnie przerwała smętne dyrdymały posła –     i zaczęła, z plikiem danych w ręku - dopytywać posła Horałę (który, jak cała reszta Dobrej Zmiany – taki coraz bardziej – okrąglutki… Dobra Zmiana dobrze karmi) – o szczegóły planowanej fuzji – a w szczególności o wyprzedaż części majątku Lotosu – a to ponad 380 stacji na terenie kraju… a to  50% udziałów w dystrybucji paliw do silników odrzutowych… a to udostępnić 80000  ton paliwa  konkurencji.

 

Oprócz okrojenia Lotosu i w efekcie całego nowego podmiotu, operacja ta doprowadzi do przejęcia wyżej wymienionych udziałów i majątku trwałego przez – no, właśnie – przez kogo? Ktoś, wedle nieznanych kryteriów, ale znanych sympatii tego rządu – wejdzie na rynek polski i będzie kosztem Orlenu i Lotosu – robił interesy. Nie wiemy, kto to będzie, ale z czasem pewnie – jako suweren – dowiemy się po czasie o fakcie dokonanym.

 

Nie jest też trudno – mając również w pamięci perypetie LOTu  omawiane szeroko przez mecenas Joannę Modzelewską – domyślić się, że cały zamysł ma swój planowany ciąg dalszy. Że po fuzji, a następnie po wybuchu drugiej fali pandemii, która już czai się za rogiem i media znów epatują nas wzrostem chorych i ofiar – więc po wybuchu drugiej fali pandemii i wprowadzonych w związku z tym obostrzeniach w poruszaniu – a więc spadkiem dochodów firm paliwowych – sytuacja Orlenu na tyle pogorszy się,  że stanie się konieczne poszukiwanie kogo? - oczywiście inwestora strategicznego. Takiego który przejmie pakiet kontrolny firmy targanej kłopotami – w zamian oczywiście za dofinansowanie, ale - pod warunkiem restrukturyzacji – czyli zwolnień, a może i wyprzedaży części majątku firmy…. I tak to się kręci, tak się załatwia takie interesy.

 

A gdzie paciorki? - zapyta tubylec niecierpliwie czekający od początku tego felietonu na informację o przyszykowanej dla niego osłodzie tych przykrych rozważań

 

A paciorki, tubylcze – to powinieneś już zacząć odmawiać...

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Też głosowałem na Klub Bilderberg i Radka Sikorskiego.

  https://s6.tvp.pl/images2/6/d/2/uid_6d208b85c545919ea907cd990c301b391559107569219_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  https://www.tvp.info/42841610/spotkanie-grupy-bilderberg-z-polski-pojawia-sie-min-rafal-trzaskowski-i-radoslaw-sikorski
 • @Talbot 21:38:25
  Mam nadzieję,że jeśli nie ludzka to przynajmniej kara boska tych wszystkich parchów dosięgnie.
 • Autor
  Global Alert  W następnych wyborach zagłosuję na słowianina - Billa Gatesa.
 • @Talbot 21:38:25
  cóż, wybór między syfem a rzeżączką też jest jakimś wyborem
 • @zadziwiony 21:59:47
  pozostaje nadzieja
 • @Talbot 22:00:43
  tak, Gates na bank będzie Słowianinem z dziada pradziada
 • @Andrzej Tokarski 22:13:45
  Salut 5* . Przy okazji lek dla Talbota . https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_20TY9IvogcQy2z1Yz3dGUWOA0donxdks.jpg
 • ---------------- komu Orlen ???
  ------ młode żydki po UBeckich dziadkach , pracują na UMOWĘ -ZLECENIE dla Orlenu , a to robią jakieś badania , i wszystko inne co wymaga ZEROWEJ merytorycznej wiedzy ale za to NAUKOWEJ umiejętności lania wody. Kontrakty są zajebiste . Czapki z głów !!!!!!! przed taką forsą.
 • @Repsol 22:42:02
  wszystkim nam się przyda
 • @ninanonimowa 23:00:08
  i będą sowite premie za fuzję
 • @Andrzej Tokarski 23:04:17
  Polecam : https://subiektywnieofinansach.pl/komisja-europejska-fuzja-orlen-lotos-musi-zrobic-wyprzedaz-przejecie-pgnig-gdzie-tu-sens/ Ps : Wychodzi z tego że nowy Gigant będzie posiadał mniej po fuzji niż obie firmy przed nią , a do tego będzie dawał zarobić jakiemuś trzeciemu podmiotowi obcemu . Salut .
 • Na stronie Orlen S.A
  podano, że 14.07 został podpisany list intencyjny pomiędzy Ministrem Aktywów a Grupą Orlen o przejęciu PGNiG, Energia już została przejęta. W Orlenie Skarb Państwa ma 27,52% akcji. Na tej samej stronie jest informacja, że Orlen przejmuje Lotos, ale w rozwinięciu artykułu piszą, że ma być to połączenie-fuzja. W Lotosie SP ma większość akcji-53,19%. W określeniu celu tej fuzji podają, że ma to być polski koncern multienergetyczny. To czy on będzie polski czy w Polsce zależy od umowy fuzji. Nie wiadomo jakie wartości mają akcje jednej i drugiej Grupy.
 • @Repsol 23:20:24
  zawsze chodzi o to, czego nie widać
 • @wercia 23:41:26
  ps. w KGHM Polska Miedż Skarb Państwa ma 31,79% akcji.
 • @wercia 23:41:26
  rzeczywistość listu intencyjnego jest rzeczywistością na dzień podpisania listu - co będzie później, tego nikt nie wie, można bazować na doświadczeniu i powtarzalnej praktyce

  KGHM jest już wypatroszony - skandal z miedzią, złożami był jednym z elementów operacji
 • Treść zgody KE:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKNORLEN-Pozytywna-warunkowa-decyzja-Komisji-Europejskiej-w-sprawie-przejecia-przez-PKN-ORLEN-S-A-kontroli-nad-Grupa-LOTOS-S-A-7925032.html
  Warunek m.in. zbycie przez Lotos Orlenowi 30% akcji. Nie ma szans, aby SP zachował większość.
 • @Andrzej Tokarski 23:57:16
  Tutaj na gruncie systemu emerytalnego gość Sommera opisuje jak krąży "pieniądz" i do kogo należy. https://www.youtube.com/watch?v=QRXCUvB-HCA&t=52s
  Podobnie jest z ubezpieczeniami. Ciekawe, że w większych grupach kapitałowych stale występują ci sami akcjonariusze (w Orlenie, KGHM, bankach. Lotosie) Nationale Nederlanden, Aviva. Zbierają m.in. składki na ubezpieczenia i za nie nabywają na swoją rzecz majątki.
 • @wercia 09:44:06
  po to są tworzone złożone nieprzejrzyste struktury kapitałowe, żeby w tym gąszczu ukryć i rzeczywistych właścicieli i rzeczywiste intencje - a te ostatnie są zawsze takie same: zarabiać nie na podaży towaru czy usługi, lecz na samym obrocie

  - więc tworzy się spółki- matki, córki, wnuczki, babcie, ciotki, wuje i stryje - a jak się poskrobie - okazuje się, że gdzieś w Nowym Jorku siedzi kilku pejsatych dziadów - i przestawia klocki
 • @Andrzej Tokarski 10:21:08
  Intencje są jasne, Orlen przejmuje Lotos, aby stworzyć konkurencję dla zachodnich koncernów paliwowych.
  Orlen posiada swoje stacje paliwowe w Niemczech, Czechach, Litwie.
  Teraz będzie otwierał kolejne stacje na zachodzie Europy.
 • @Talbot 11:05:29
  ecchhh... co wiara w szklanego boga robi z człowieka....
 • @Talbot 11:05:29
  Bardziej cynicznego i wrednego wobec Polaków i polskich intetesow narodowych jak niejaki@Talbot trudno znaleźć na tym portalu. Słowo gnida nie oddaje całej treści oceny tego osobnika.
 • @stanislav 13:30:18
  "Bardziej cynicznego i wrednego wobec Polaków i polskich intetesow narodowych "

  Polski interes narodowy, to silny Orlen mogący konkurować z żydowskimi koncernami globalnymi.
  A pan woli ...

  https://www.lukoil.com/FileSystem/4/2120.jpg
 • @Talbot 13:40:19
  Ale argument! W tym silnym Orlenie polska własność to 27% z groszami. W Lotosie jest większość, to trzeba rozpirzyć. Nie mówi się o Polskim Górnictwie Naftowym i Gazowniczym, (ponad 71 % udziału Skarbu Państwa), którą pisiory też chcą Orlenowi oddać. Wkrótce okaże się, że Orlen to własność jakiegoś obywatela miliardowego.
  https://www.youtube.com/watch?v=R3GeEfBqshc
 • @wercia 14:07:52
  Biznes nie ma narodowości - tak jest w globalnym świecie.
  To za PO posprzedawali udziały w polskich koncernach paliwowych. Teraz PiS chce to odkupić.

  https://www.pb.pl/morawiecki-fuzja-orlenu-i-lotosu-pomoglaby-w-ekspansji-polskiego-kapitalu-decyzje-naleza-do-spolek-906245
 • @Talbot 14:39:57
  Biznes ma właściciela - tak jest w globalnym świecie i w szanujących się państwach. Po zakupie akcji większościowych w Axel Springer Henry Kravis (KKR7Co private equity) wycofuje się z giełdy.
 • @Talbot 13:40:19
  Nie dość żeś gnida, to jeszcze źle poinformowana.
 • @Talbot 14:39:57
  https://www.youtube.com/watch?v=dj206u2N_lY Salut :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31