Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 3334 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

...tubylcom paciorki - a komu Orlen?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

będzie fuzja, będą konfitury

 

tubylcom paciorki – a komu Orlen?

 

...czasy są tak parszywe, że żeby się czegoś dowiedzieć, trzeba słuchać raczej TVN i Kropki nad Stokrotką – niż telewizji naszej polskiej państwowej i narodowej. Więc słucham, a tam poseł Horała snuje dyrdymały posła Horały o sukcesach i pasmach sukcesów rządu Dobrej Zmiany. Sukcesów, jednym z których ba być niedawno triumfalnie wieszczona przez złotoustego, machającego rękami premiera - fuzja Orlenu z Lotosem i bodaj Energą.

Już wtedy słuchając ewangelisty Mateusza, myślałem sobie, że za tym wciskanym kitem kryje się jakaś grubsza afera, a najpewniej jest to konsolidacja w celu przygotowania do przejęcia nowego tworu - w całości – dla naszego dobra, oczywiście – nie wiem po co to dodaję, samo się rozumie, że chodzi o nasze dobro.

 

Ale, wstyd się przyznać, nie przyjrzałem się sprawie dokładniej – aż do dzisiaj –     a tu redaktor Olejnik dość bezceremonialnie przerwała smętne dyrdymały posła –     i zaczęła, z plikiem danych w ręku - dopytywać posła Horałę (który, jak cała reszta Dobrej Zmiany – taki coraz bardziej – okrąglutki… Dobra Zmiana dobrze karmi) – o szczegóły planowanej fuzji – a w szczególności o wyprzedaż części majątku Lotosu – a to ponad 380 stacji na terenie kraju… a to  50% udziałów w dystrybucji paliw do silników odrzutowych… a to udostępnić 80000  ton paliwa  konkurencji.

 

Oprócz okrojenia Lotosu i w efekcie całego nowego podmiotu, operacja ta doprowadzi do przejęcia wyżej wymienionych udziałów i majątku trwałego przez – no, właśnie – przez kogo? Ktoś, wedle nieznanych kryteriów, ale znanych sympatii tego rządu – wejdzie na rynek polski i będzie kosztem Orlenu i Lotosu – robił interesy. Nie wiemy, kto to będzie, ale z czasem pewnie – jako suweren – dowiemy się po czasie o fakcie dokonanym.

 

Nie jest też trudno – mając również w pamięci perypetie LOTu  omawiane szeroko przez mecenas Joannę Modzelewską – domyślić się, że cały zamysł ma swój planowany ciąg dalszy. Że po fuzji, a następnie po wybuchu drugiej fali pandemii, która już czai się za rogiem i media znów epatują nas wzrostem chorych i ofiar – więc po wybuchu drugiej fali pandemii i wprowadzonych w związku z tym obostrzeniach w poruszaniu – a więc spadkiem dochodów firm paliwowych – sytuacja Orlenu na tyle pogorszy się,  że stanie się konieczne poszukiwanie kogo? - oczywiście inwestora strategicznego. Takiego który przejmie pakiet kontrolny firmy targanej kłopotami – w zamian oczywiście za dofinansowanie, ale - pod warunkiem restrukturyzacji – czyli zwolnień, a może i wyprzedaży części majątku firmy…. I tak to się kręci, tak się załatwia takie interesy.

 

A gdzie paciorki? - zapyta tubylec niecierpliwie czekający od początku tego felietonu na informację o przyszykowanej dla niego osłodzie tych przykrych rozważań

 

A paciorki, tubylcze – to powinieneś już zacząć odmawiać...

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Też głosowałem na Klub Bilderberg i Radka Sikorskiego.

  https://s6.tvp.pl/images2/6/d/2/uid_6d208b85c545919ea907cd990c301b391559107569219_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  https://www.tvp.info/42841610/spotkanie-grupy-bilderberg-z-polski-pojawia-sie-min-rafal-trzaskowski-i-radoslaw-sikorski
 • @Talbot 21:38:25
  Mam nadzieję,że jeśli nie ludzka to przynajmniej kara boska tych wszystkich parchów dosięgnie.
 • Autor
  Global Alert  W następnych wyborach zagłosuję na słowianina - Billa Gatesa.
 • @Talbot 21:38:25
  cóż, wybór między syfem a rzeżączką też jest jakimś wyborem
 • @zadziwiony 21:59:47
  pozostaje nadzieja
 • @Talbot 22:00:43
  tak, Gates na bank będzie Słowianinem z dziada pradziada
 • @Andrzej Tokarski 22:13:45
  Salut 5* . Przy okazji lek dla Talbota . https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_20TY9IvogcQy2z1Yz3dGUWOA0donxdks.jpg
 • ---------------- komu Orlen ???
  ------ młode żydki po UBeckich dziadkach , pracują na UMOWĘ -ZLECENIE dla Orlenu , a to robią jakieś badania , i wszystko inne co wymaga ZEROWEJ merytorycznej wiedzy ale za to NAUKOWEJ umiejętności lania wody. Kontrakty są zajebiste . Czapki z głów !!!!!!! przed taką forsą.
 • @Repsol 22:42:02
  wszystkim nam się przyda
 • @ninanonimowa 23:00:08
  i będą sowite premie za fuzję
 • @Andrzej Tokarski 23:04:17
  Polecam : https://subiektywnieofinansach.pl/komisja-europejska-fuzja-orlen-lotos-musi-zrobic-wyprzedaz-przejecie-pgnig-gdzie-tu-sens/ Ps : Wychodzi z tego że nowy Gigant będzie posiadał mniej po fuzji niż obie firmy przed nią , a do tego będzie dawał zarobić jakiemuś trzeciemu podmiotowi obcemu . Salut .
 • Na stronie Orlen S.A
  podano, że 14.07 został podpisany list intencyjny pomiędzy Ministrem Aktywów a Grupą Orlen o przejęciu PGNiG, Energia już została przejęta. W Orlenie Skarb Państwa ma 27,52% akcji. Na tej samej stronie jest informacja, że Orlen przejmuje Lotos, ale w rozwinięciu artykułu piszą, że ma być to połączenie-fuzja. W Lotosie SP ma większość akcji-53,19%. W określeniu celu tej fuzji podają, że ma to być polski koncern multienergetyczny. To czy on będzie polski czy w Polsce zależy od umowy fuzji. Nie wiadomo jakie wartości mają akcje jednej i drugiej Grupy.
 • @Repsol 23:20:24
  zawsze chodzi o to, czego nie widać
 • @wercia 23:41:26
  ps. w KGHM Polska Miedż Skarb Państwa ma 31,79% akcji.
 • @wercia 23:41:26
  rzeczywistość listu intencyjnego jest rzeczywistością na dzień podpisania listu - co będzie później, tego nikt nie wie, można bazować na doświadczeniu i powtarzalnej praktyce

  KGHM jest już wypatroszony - skandal z miedzią, złożami był jednym z elementów operacji
 • Treść zgody KE:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKNORLEN-Pozytywna-warunkowa-decyzja-Komisji-Europejskiej-w-sprawie-przejecia-przez-PKN-ORLEN-S-A-kontroli-nad-Grupa-LOTOS-S-A-7925032.html
  Warunek m.in. zbycie przez Lotos Orlenowi 30% akcji. Nie ma szans, aby SP zachował większość.
 • @Andrzej Tokarski 23:57:16
  Tutaj na gruncie systemu emerytalnego gość Sommera opisuje jak krąży "pieniądz" i do kogo należy. https://www.youtube.com/watch?v=QRXCUvB-HCA&t=52s
  Podobnie jest z ubezpieczeniami. Ciekawe, że w większych grupach kapitałowych stale występują ci sami akcjonariusze (w Orlenie, KGHM, bankach. Lotosie) Nationale Nederlanden, Aviva. Zbierają m.in. składki na ubezpieczenia i za nie nabywają na swoją rzecz majątki.
 • @wercia 09:44:06
  po to są tworzone złożone nieprzejrzyste struktury kapitałowe, żeby w tym gąszczu ukryć i rzeczywistych właścicieli i rzeczywiste intencje - a te ostatnie są zawsze takie same: zarabiać nie na podaży towaru czy usługi, lecz na samym obrocie

  - więc tworzy się spółki- matki, córki, wnuczki, babcie, ciotki, wuje i stryje - a jak się poskrobie - okazuje się, że gdzieś w Nowym Jorku siedzi kilku pejsatych dziadów - i przestawia klocki
 • @Andrzej Tokarski 10:21:08
  Intencje są jasne, Orlen przejmuje Lotos, aby stworzyć konkurencję dla zachodnich koncernów paliwowych.
  Orlen posiada swoje stacje paliwowe w Niemczech, Czechach, Litwie.
  Teraz będzie otwierał kolejne stacje na zachodzie Europy.
 • @Talbot 11:05:29
  ecchhh... co wiara w szklanego boga robi z człowieka....
 • @Talbot 11:05:29
  Bardziej cynicznego i wrednego wobec Polaków i polskich intetesow narodowych jak niejaki@Talbot trudno znaleźć na tym portalu. Słowo gnida nie oddaje całej treści oceny tego osobnika.
 • @stanislav 13:30:18
  "Bardziej cynicznego i wrednego wobec Polaków i polskich intetesow narodowych "

  Polski interes narodowy, to silny Orlen mogący konkurować z żydowskimi koncernami globalnymi.
  A pan woli ...

  https://www.lukoil.com/FileSystem/4/2120.jpg
 • @Talbot 13:40:19
  Ale argument! W tym silnym Orlenie polska własność to 27% z groszami. W Lotosie jest większość, to trzeba rozpirzyć. Nie mówi się o Polskim Górnictwie Naftowym i Gazowniczym, (ponad 71 % udziału Skarbu Państwa), którą pisiory też chcą Orlenowi oddać. Wkrótce okaże się, że Orlen to własność jakiegoś obywatela miliardowego.
  https://www.youtube.com/watch?v=R3GeEfBqshc
 • @wercia 14:07:52
  Biznes nie ma narodowości - tak jest w globalnym świecie.
  To za PO posprzedawali udziały w polskich koncernach paliwowych. Teraz PiS chce to odkupić.

  https://www.pb.pl/morawiecki-fuzja-orlenu-i-lotosu-pomoglaby-w-ekspansji-polskiego-kapitalu-decyzje-naleza-do-spolek-906245
 • @Talbot 14:39:57
  Biznes ma właściciela - tak jest w globalnym świecie i w szanujących się państwach. Po zakupie akcji większościowych w Axel Springer Henry Kravis (KKR7Co private equity) wycofuje się z giełdy.
 • @Talbot 13:40:19
  Nie dość żeś gnida, to jeszcze źle poinformowana.
 • @Talbot 14:39:57
  https://www.youtube.com/watch?v=dj206u2N_lY Salut :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031