Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 3334 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

...respirator bezodrzutowy z tłumikiem płomieni - tanio!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

afera respiratorów, afera Szumowskiego

 

...respirator bezodrzutowy z tłumikiem płomieni – tanio!

 

To było do przewidzenia – nabiera tempa afera z zakupem respiratorów od handlarza bronią – do tego za niewspółmierne do wartości środki, z dziwacznymi urągającymi sztuce biznesowej przedpłatami, w trybie, o ile mnie pamięć nie myli – bezprzetargowym. W finale nie widać ani pieniędzy, ani zakupionych respiratorów – ani, jak to zwykle w polskiej polityce – nie widać winnych. Jedyni winni, to ci grający w serialu : Stulecie winnych.

 

Aż się boję pomyśleć, że serial powstał jedynie po to, by Dobra Zmiana mogła się pochwalić, że oto, patrzcie Rodacy, obiecaliśmy i dotrzymujemy obietnic – MAMY WINNYCH!

 

Ale – wracając do respiratorów – sprawa się zagęszcza, kwoty rosną, opozycja słusznie grzebie w tej sprawie, NIK pod żądnym zemsty na PISie Banasiem też się za respiratory zabrał. Żeby za chwilę nie było tak, że sam minister Szumowski będzie pilnie potrzebował podłączenia do respiratora – być może zostanie przyspieszona operacja „druga fala pandemii” - bo to pozwoli różnymi restrykcjami zamknąć usta poszukiwaczom prawdy o respiratorach i ogólnie o pisowskich malwersacjach.  Media od wyboru Dudy znów grzeją panikę obwieszczając kolejne ogniska i kolejne ofiary. Patrzę na to i stawiam taką, chodzącą mi po głowie już od czasu przylotu wielkiego samolotu z maseczkami, hipotezę:


…wcale bym się nie zdziwił gdyby tu wcale nie chodziło o respiratory, czy jakikolwiek sprzęt medyczny – tylko kupiono coś, czego nie miało być w żadnych papierach –

 

był taki dowcip: facet pracował w fabryce wózków dziecięcych, umyślił sobie, że jak co dzień wyniesie jedną część, to sobie złoży wózek dla dzieciaka. Ale nijak nie wychodziło mu nic innego jak – kałasznikow

 

Tu może być podobnie: wybrano formułę respiratorów, a kupiono coś związanego z przewidywaną opresją zbrojną wobec społeczeństwa. Coś o czym nikt nie miał prawa wiedzieć. Dlatego kontrahentem był handlarz bronią, a nie sprzętem medycznym.

Na identycznej zasadzie działał i podobnej operacji służył ten sławetny transport maseczek wielkim samolotem. A co ważniejsze – obcym samolotem z obcą załogą, można powiedzieć – bez świadków spedycji, załadunku – przecież nie wiemy, co tam na pokładzie było prócz tych trefnych maseczek, jaki kolejny Pegasus, czy inny koń trojański….

 

Jak mawia święta księga szubrawców i łajdaków: oszustwa wstydzić się powinieneś jedynie wtedy – gdy zostałeś na nim złapany...

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Państwo z dykty i mafii
  Tzw. opozycja żąda dymisji Szumowskiego, a powinna żądać ścigania, Murawicki zwrotu błyskawicznie przekazanych pieniędzy, merdia powinni grzmieć. Widać, że w Polsce przekręty to już zwyczaj rządzących tak jak zwyczajem dla pospólstwa namordnik i plandemia. Proponuję bojkot pisiackich wynurzeń.
  ps. kaczelnik zamiata, aby zmienić temat na zmiany w rządzie (to też zwyczaj -po paru miesiącach odprawy dla swoich, zbędnych od początku).
 • @wercia 12:02:28
  najgorsze, że na to wszystko nie ma bata - mają pełnię władzy - nie mamy Pani płaszcza - ale mamy sądy, policję, służby, wojsko, parlament, media publiczne - i Amerykanów pod bronią, ale za to poza prawem

  - to co nam zrobicie?
 • Wszystko możliwe
  Słuchając - wyjątkowo - przemówienia Trumpa, w którym się chwalił, że zaczęli masowo produkować respiratory, pomyślałam sobie - ile, u diabła, oni tych respiratorów potrzebują? Tym bardziej, wziąwszy pod uwagę, że respiratory nie są skuteczną metodą leczenia koronawirusa, jeśli nie chce się niemal pewnego zejścia pacjenta. Potem powiedział, że będą te respiratory eksportować, żeby wszyscy mogli z nich skorzystać, którzy ich potrzebują. No i - jak widać - Polska ich bardzo potrzebuje.

  Jeśli można ludziom zamydlić oczy - i to z jaką łatwością! - w kwestii rzekomej pandemii, to czemuźby nie można było zamydlić ludziom oczy w kwestii jej leczenia?
 • @Lotna 13:34:02
  Za towar płaci się po jego otrzymaniu. I zwykle nie przekazuje się publicznych pieniędzy znajomym handlarzom broni.
 • @Andrzej Tokarski
  https://nczas.com/2020/07/17/handlarz-bronia-wykiwal-ministerstwo-zdrowia-jeszcze-bardziej-nie-200-mln-a-370-mln-zlotych-poszlo-na-respiratory-widmo/ Nic nie zrobimy , zabezpieczyli się . https://www.rp.pl/Polityka/200709908-Kto-stoi-za-przepisem-wylaczajacym-odpowiedzialnosc-karna-urzednikow.html Salute 5* https://www.youtube.com/watch?v=nuKhY7R9jTg
 • @wercia 14:15:03
  Albo idzie się w pasiaki . https://www.wiesci24.pl/2020/05/31/kiedy-aresztowania-w-polsce-premier-bosni-i-hercegowiny-w-areszcie-w-zwiazku-z-afera-przy-zakupie-100-respiratorow-z-chin/ Salut :)
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Wojna oczyszcza świat i ludzi z wszelkiego wariactwa i brudu !
  Świat pod rządami żydów idzie w szaleństwo ! wszelkie wariactwa ludzi są przez żydowskie władze promowane przy pomocy żydowskich środków masowego przekazu ! czym większe odstępstwo od normalności mają u żydowskich władz pełne poparcie !

  świat rządzony przez żydów chyli się ku upadkowi ! wariaci u władzy !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  5* za giętkość myślenia. Rzeczywiście, w samolotach mogło być cokolwiek, potem gruchnęła wieść, że te chińskie namordniki są bez atestu. Niby na co miały mieć atest ? Wrzask, że biedni Polacy zostali przez cwanych Chińczyków zrobieni w bambuko i ...była głęboka cisza o procedurze reklamacyjnej. Chiny też pary z pyska nie puściły odnośnie zarzutów. Czyje konta zasiliło kilka miliardów?
 • a
  Respirator na zdjęciu jest do zastosowań w lobotomii - po wprowadzeniu daje się pulsacyjnie tlen.

  Żaden chory nie narzekał. Odchodził w błogości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:45:47
  " Odchodził w błogości. " Prawda dla obecnie nam panującym .Salute .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031