Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 3334 komentarze

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Na tropie dziadka ojca dziadka z Wehrmachtu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...kurza twarz, kurza melodia

Na tropie dziadka ojca dziadka z Wehrmachtu

 

...niezbadane są ścieżki człowiecze – dawno, dawno temu, a dokładniej

27 czerwca 1888 roku w małym białym dworku w Woli Okrzejskiej urodził się – Ludwik Niemirowski. Ten syn ziemi polskiej studiował w Lozannie, we Lwowie. Następnie robił błyskotliwą karierę, podaję za Wiki:

W roku 1906 wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie kilka lat potem uzyskał brytyjskie obywatelstwo (w 1913 roku). W latach 1914–1915 walczył w jednostce strzelców brytyjskich na froncie I wojny światowej, został jednak zdemobilizowany z powodu wady wzroku.

 

Następnie zajmował stanowisko eksperta w brytyjskich ministerstwach propagandy (1915–1917), informacji (1917–1918) oraz w ministerstwie spraw zagranicznych (1918–1920), kiedy to był jednym z głównych doradców premiera Davida Lloyda George’a w sprawach polskich podczas konferencji pokojowej w Paryżu. W tym okresie był głównym antagonistą Romana Dmowskiego[4].

Po zakończeniu pracy w Foreign Office w 1920 r. pracował krótko jako przedsiębiorca, a także wykładał historię na uniwersytetach w Oxfordzie i Manchesterze.

 

Tu jednakowóż przerwiemy fascynującą opowieść o losach naszego wybitnie uzdolnionego rodaka – jak się już przekonaliśmy, na tyle błyskotliwego, by zasilić rząd i dyplomację Zjednoczonego Królestwa – i zejdziemy na mniej oczywiste ścieżki, a raczej na bezdroża, błota, koleiny…

 

 

 Otóż – Ludwik Niemirowski tak naprawdę nazywał się - Lewis Bernstein Namier –i pochodził z podobno zlaicyzowanej zasymilowanej rodziny żydowskiej, podobno zamożnej, syn Józefa Bernsteina i Anny z Sommersteinów. Rodzina zmieniła później nazwisko na  Niemirowski.

 

Namier popierał Piłsudskiego jako jedynego człowieka, który może rządzić Polską. W 1919 popierał przyznanie Polsce Gdańska. Nie mógł jednak w tej sprawie wywrzeć wpływu na politykę angielską, ponieważ w tym wypadku poglądy jego nie odpowiadały jej założeniom.

 

Swoje stanowisko względem Polski zmienił zasadniczo w 1939 roku. Zarzuca mu się manipulowanie statystykami etnograficznymi na Kresach Wschodnich i w Galicji[5]. Sfałszował, jak sądzą niektórzy historycy, zapis linii demarkacyjnej zwanej linią Curzona, przypomnianej na konferencji w Spa w lipcu 1920 r. przez  Philipa Kerra, który przekazano do akceptacji przedstawicielom dyplomacji sowieckiej[6]. Przygotowany przez Namiera wariant linii, odcinał  Lwów i  Wilno  -od Polski.

 

Jako aktywny działacz syjonistyczny pełnił funkcję sekretarza politycznego Agencji Żydowskiej w Palestynie (1929–1931) i współpracownika Chaima Weizmana. Pomimo późniejszej konwersji na anglikanizm Namier do końca życia pozostawał cennym sprzymierzeńcem ruchu syjonistycznego. Był projektodawcą stworzenia przez rząd brytyjski Żydowskiej Siły Zbrojnej w Palestynie oraz organizatorem pomocy Żydom, którzy uszli przed nazistowskimi prześladowaniami z Niemiec.

 

 

Czytelnik zada sobie na pewno pytanie, po co miałby sobie zawracać głowę jednym z wielu przebierańców pełniących obowiązki Polaków, do tego żyjącego w czasach dość zamierzchłych – już wyjaśniam – to co dla lekkomyślnych Polaków jest zamierzchłą przeszłością – dla innych jest myśleniem w dalszej i szerszej perspektywie, otóż -

 

- Lewis Bernstein Namier vel Ludwik Niemirowski – miał siostrę, Teodorę po mężu Modzelewską.

 

A ta siostra – miała córkę -pochodziła z rodziny ziemiańskiej.

Ojciec tej córki, Tadeusz Modzelewski (1867–1936), syn Narcyza i Klary z Weydlichów, był właścicielem majątku na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej (pozostawionego po rewolucji październikowej na tzw. sowieckiej Ukrainie). Matka, Teodora (1887–1969), córka Józefa Bernsteina vel Niemirowskiego i Anny z Sommersteinów, regionalistka i badaczka haftów, tkanin oraz strojów Warmii i Mazur[2], pochodziła z rodziny żydowskich kupców (jej bratem był Lewis Bernstein Namier).

 

Pierwsze 10 lat dzieciństwa spędziła w majątku Koszyłowce w powiecie buczackim, znajdującym się około 20 km od Buczacza[3]. Tereny te po II wojnie światowej znalazły się na obszarze zachodniej Ukrainy w rejonie zaleszczyckim obwodu tarnopolskiego. W czasie II wojny światowej była działaczką Szarych Szeregów we Lwowie oraz uczestniczką powstania warszawskiego jako sanitariuszka (pseud.Marta).

Ukończyła w 1955 studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji zdała egzamin sędziowski, orzekała w sądach w Tczewie i Malborku. W sierpniu 1980 przeszła do pracy w Sądzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Od września 1980 działała w NSZZ „Solidarność”. Weszła w skład zarządu Regionu Gdańskiego związku. W związku z działalnością opozycyjną w stanie wojennym została odwołana ze stanowiska sędziego. Pracowała następnie w spółdzielniach kółek rolniczych województwa gdańskiego i elbląskiego.

W 1988 uzyskała uprawnienia adwokata, praktykowała w Tczewie do 1990, kiedy to ponownie uzyskała nominację sędziowską. Należała do Stowarzyszenia Godność.

W 2001 została wybrana na senatora V kadencji w okręgu gdańskim z ramienia lokalnego „Komitetu Wyborczego Wyborców i Sympatyków Lecha Kaczyńskiego Prawo i Samorządność”. W tym samym roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości i weszła w skład rady politycznej tej partii. W Senacie zasiadała w Komisji Ustawodawstwa i Praworządności oraz w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Do 25 czerwca 2004 zasiadała w klubie senatorskim Blok Senat 2001, następnie została członkinią klubu parlamentarnego PiS.

W 2005 z ramienia PiS po raz drugi uzyskała mandat senatorski. Zasiadała w tych samych komisjach, co w poprzedniej kadencji, a także (do 15 listopada 2005) w Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegała się o reelekcję.

 

W wyborach parlamentarnych w 2011 ubiegała się bezskutecznie o mandat senatora z ramienia PiS w okręgu wyborczym nr 66. Niedługo później została usunięta z partii. Należała potem do Solidarnej Polski, zasiadała przez kilka miesięcy w powołanej w grudniu 2013 radzie głównej tej partii. Z jej listy bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014[6].

 

W 2009, za wybitne zasługi w kształtowaniu państwa prawa, a w szczególności za działalność na rzecz zachowania praworządności w czasach PRL,została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski[7]. W 2016 pośmiertnie odznaczona przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski[8] oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

 

Kimże była ta wybitna krewna Lewisa Bernsteina Namiera, znanego też jako Ludwik Niemirowski?

To – Anna Kurska, matka dwóch znanych postaci życia publicznego – Jacka i Jarosława Kurskich.

 

A czy z tej konstatacji – mając w pamięci, że wedle doktryny żydowskiej pochodzenie etniczne określa się po linii żeńskiej, linii matki, należy wywnioskować, że  - obaj panowie Kurscy – to żydzi?!    ...no ja nie wiem, sami Państwo musicie się domyślić… a poza tym – cóż w tym złego… co za różnica, któryś Wildstein, czy któryś Kurski….

 

.aj, waj, aj waj… - ale się porobiło...

 

 

na podstawie:Musisz to wiedzieć (856)HIT! Pilne! SZOK! Rozpowszechniajcie, udostępniajcie ;) - YouTube

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jak to dobrze poszperać w metrykach
  Czyli zeskrobać pazłotko rzekomej polskości i rzekomego patriotyzmu i oddania Polsce.
  Źle mówił Duda do Polaków, że wszyscy mamy domieszkę krwi żydowskiej. Powinien to skierować do żydów, że wszyscy mają domieszkę krwi polskiej . No ale opadające na zewnątrz twarzy oczy i pociągła twarz tej pani nie kłamią, podobnie jak nosy jej synów. A co najważniejsze - ich sukcesy w skali kraju. Zdolne bestie, bo ileż to rodzin polskich jest tak uzdolnionych, obsadzonych na kluczowych stanowiskach? Pytanie retoryczne.

  Maria Dąbrowska już dawno ubolewała nad tym, jak to żydzi poobsadzali się na świeczniku w każdej dziedzinie istotnej dla życia Polski. Oczywiście, domieszka polskiej krwi od czasu do czasu nie zaszkodzi, szczególnie urodzie, którą z natury nie grzeszą, a i zakamuflować się łatwiej ( czasami wystarczy polsko-brzmiące nazwisko, które nigdy nie zaszkodzi). Esterki swoimi szczodrymi wdziękami do dnia dzisiejszego ukierunkowują wielu wpływowych Polaków, ale - jak to było powiedziane w artykule - liczy się krew matki; żydzi uznają za swoich każdego, kto miał matkę żydówkę, z uznaniem żydowskości wyłącznie po ojcu idzie im o wiele trudniej.

  Jeśli żydzi obsadzili się nawzajem na wysokich stołkach natychmiast po wojnie, to czemużby nie mieli kontynuować do dnia dzisiejszego? Kto im zabroni? Oni sami? A to niby kto ma rządzić w Polinie, który właśnie tworzą na naszych oczach, Polacy? Wolne żarty!

  5*
 • @Lotna 16:58:05
  ha! - bycie żydem może wystąpić - podobnie jak zarażenie koronawirusem - w pewnym sensie - bezobjawowo -czyli również bez udziału w linii żeńskiej. Specjalizuje się w tym - wyszukiwaniu takich przypadków - sekta Chabad Lubawitz - tu przypominam dotkniętym umiłowaniem Putinu i jewo besołej ferajny - jednakowo kręcąca władzą w Białym Domu, jak i na Kremlu - ta sekta odnajduje żydów zamieszkujących ciała etnicznych Polaków.

  Wychodzą oni z założenia, że te rzekome 6mln żydowskich ofiar - inkarnowały w pokolenia Polaków i tam żyją w uśpieniu - tylko trzeba ich obudzić i ta sekta tym właśnie się zajmuje - oprócz sprawowania władzy ZA Trumpa, Putina, Kaczyńskiego, Morawietzkiego...
 • @Andrzej Tokarski 17:20:54
  Eskimosi wszędzie . Niezłe jaja .Salute 5*
 • Pedant
  Chyba tutaj był i pewnie dał jedynkę. On jest wielkim obrońcą żydów.
 • @zadziwiony 17:34:23
  :))))) https://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2018/07/Szabasowa-wieczerza-morawiecki-danniels-600x400.png
 • @Repsol 17:32:00
  gdzie nie poskrobiesz, tam pejs wyłazi
 • @zadziwiony 17:34:23
  on ma tu bana, więc podobno nie może - ale znam jednego takiego
  wolno-myśliciela - on lubi od czasu do czasu - przypałować...
 • Te bliskie związki PiS z USA i Izraelem
  wynikają z czegoś. To nasi bracia, starsi w wierze, co lemingi przekonali iż to oni są tymi prawdziwymi obywatelami "Pollin", nie Polski. I wytłumacz tu lemingom?
 • @ Autor - 5* - co tu jeszcze dodać -?
  Może tylko tyle, że właśnie stąd bierze się pluralizm niezależnych - niezależnych od Polaków - żydo-mediów IIIRP
  __________________________

  Pozwoliłem sobie zamieścić pański tekst na naszej stronie:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/07/29/przed-transformacja-cccp-i-po-trnasformacji-zzzp/
 • @Rzeczpospolita 19:15:26
  taki to i pluralizm

  - z podziękowaniem
 • @Zawisza Niebieski 18:45:14
  niebezpieczne związki
 • Dodam że Namier ukradł nam Lwów
  Mogli wysłać na niego sto psów
  Jak to w nacji ichniej już bywa
  Pieniądz zbyty się nie zużywa
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_Curzona
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 19:39:32
  "Dodam że Namier ukradł nam Lwów"

  taż napisano wyżej - Wilno też zajumał


  pozdrowienia również
 • @Andrzej Tokarski 17:20:54
  Zgadza się, ta sekta Chabad Lubawicz jest wyjątkiem i twierdzi, że każdy może być żydem, jeśli się czuje żydem. Oprócz tego, tak jak Pan zauważył, sprawują władzę ZA Trumpa, Putina, Kaczyńskiego, Morawietzkiego... i zapewne wielu, wielu innych przywódców państw. Po prostu polityczna pandemia, żeby nie powiedzieć: wirus.
 • @Lotna 21:21:28
  ... ale bez złudzeń - ci od Sorosa Gatesa itp - nie lepsi - gra idzie jedynie
  o zarząd farmy, bynajmniej nie o wolne bydło. Wolne bydło już było - ale się skończyło

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031